Techniky masturbácie – veľký sprievodca svetom sebaukájania žien i mužov

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 0

Masturbácia a jej zmysel a cieľ pre ženu i muža je vopred jasný. Dosiahnuť uspokojivý orgazmus a najlepšie keď z toho bude intenzívny zážitok, z ktorého bude čerpať pozitívnu energiu ešte niekoľko hodín a dní. Každý sa však k tomuto cieľu dopracuje trochu inak. „Za všetko môžu“ rôzne techniky masturbácie. Jeden obľubuje to, druhá zase ono. Každopádne však existujú jedinci, ktorí si robia dobre vždy jedným a tým istým spôsobom. A to sa budeme prostredníctvom tohto článku snažiť zmeniť. Takže práve tu nájdete najčastejšie a najobľúbenejšie techniky masturbácie žien i mužov aké existujú, ale tiež aj to ako sa vyhnúť prípadným problém (a čo ich spôsobuje) a ako podporiť zdravý sexuálny apetít, ktorý je samozrejme nevyhnutný aj pri sebaukájaní.

Prečítajte si veľkého sprievodcu technikami masturbácie a objavte svoj optimálny štýl (či kombináciu techník) ako uvoľniť nahromadenú sexuálnu energiu, keď nemáte pri sebe partnera, s ktorým by ste vypúšťali paru. Ale bude sa hodiť aj tým, ktorým sa toho vzrušenia nedostáva tak často ako by chceli v ich partnerskom zväzku…

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií (a pri hľadaní správnej techniky masturbácie sa naozaj zídu) – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

💡 🔝 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše pri masturbácii odporúčam tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

Čo je masturbácia a ako prebieha

Čo to vlastne masturbácia je

Masturbácia (onanovanie, sebaukájanie, autoerotika, „honenie“) je sexuálna stimulácia, ktorá sa odohráva výlučne bez účasti či pomoci partnera. Je to úplne prirodzená vec u mužov aj u žien každého veku. Cieľom masturbácie je dosiahnuť maximálne vzrušenie, čoho výsledkom býva najčastejšie orgazmus. Vďaka takejto intímnej chvíľke zo seba dokážeme dostať pretlak nahromadenej sexuálnej energie a v istom smere aj utíšiť náš prirodzený pohlavný pud.

Muži masturbujú najmä dráždením a stimuláciou penisu a to buď celého alebo jeho časti – žaluďa, uzdičky a jej okolia (alternatívou je stimulácia mužského bodu G – prostaty). Ženy zase preferujú stimuláciu klitorisu a dráždenie vagíny (+ análny otvor a poprsie). K masturbácii plne postačia naše ruky a prsty, výnimočné zážitky hlásia tiež ľudia, ktorí medzi techniky masturbácie dokážu zaradiť aj používanie vhodných erotických pomôcok (muži rôzne masturbátory/umelé vagíny, pomôcky na stimuláciu prostaty a análneho otvoru, ženy najrôznejšie vibrátory, dildá, venušine guličky, masážne vibračné hlavice…).

Najrozmanitejšie erotické pomôcky (redakčný výber)

A ako prebieha

Masturbácia prebieha obvykle v nasledovných krokoch:

 • sexuálne dráždenie na úvod – stimulácia erotogénnych zón (mimo pohlavných miest) a samozrejme genitálu
 • dosiahnutie optimálneho vzrušenia – čo je vlastne odpoveď nervovej sústavy a mozgu na sexuálnu stimuláciu (u mužov dochádza k silnej erekcii, ženy zvyčajne zvlhnú a zvýši sa prekrvenie a citlivosť v genitálnej oblasti)
 • dosiahnutie orgazmu – pokračovaním sexuálnej stimulácie muž i žena obvykle dospejú k vyvrcholeniu sprevádzanému svalovými kontrakciami a ejakuláciou u mužov

 

Výhody masturbácie

V skratke si teraz ešte spomeňme niekoľko nespochybniteľných výhod masturbácie (pre pochybovačov):

 • je to bezpečná sexuálna aktivita u každého single človeka
 • pri masturbácii sa sústreďujeme vždy sami na seba (pri partnerovi by to pôsobilo egoisticky)
 • odpadá závislosť na partnerovom sexuálnom výkone
 • čas a miesto stimulácie je plne v réžii masturbáciechtivého človeka
 • najľahšia, najrýchlejšia a často aj jediná cesta pre ženu ako môže dosiahnuť orgazmus
 • najľahšia, najrýchlejšia cesta pre muža ako sa urobiť sám

 

Najčastejšie problémy a ich príčiny pri masturbácii u žien

Nie všetko však musí pri masturbácii správne do seba zapadnúť. Ani pri nej sa totiž často nevyhneme problémom, ktoré nás trápia aj pri klasickom pohlavnom styku. Najväčším u žien je neschopnosť dosiahnuť orgazmus (anorgazmia – stav, kedy nie je možné dosiahnuť orgazmus ani pri masturbácii) a ďalšie sexuálne dysfunkcie ako je napríklad vaginizmus (neúmyselné stiahnutie vnútorných svalov vagíny), klitorizmus a mnohé ďalšie, ktoré techniky masturbácie nemajú veľmi ako ovplyvniť.

Techniky masturbácie - sklamaná mladá žena

 

Príčiny problémov

Problém dosiahnuť normálne sexuálne uspokojenie ženy, ergo orgazmus, môže mať najrôznejšie príčiny (nielen pri masturbácii). Niektoré patria medzi krátkodobé záležitosti, ktoré sa dajú riešiť doma, iné sú vážnejšieho charakteru, kedy je nevyhnutná odborná pomoc. Aké sú najčastejšie príčiny týchto problémov?

 • neuspokojivá sexuálna stimulácia – ak je žena po fyzickej stránke v poriadku, tak orgazmus by mala dosiahnuť vždy, chyba ale môže nastať napríklad v situácii, keď je žena pri masturbácii častejšie vyrušovaná, alebo zvolené techniky masturbácie sú viac na škodu ako na úžitok
 • stres a napätie (psychosomatické faktory) – aj psychická stránka sa vie podpísať na nie práve najlepších sexuálnych prežitkoch pri masturbácii (má to byť práve naopak: masturbácia má pomôcť s rýchlejším uvoľnením)
 • výkyvy hormonálnej hladiny – z hľadiska sexuálneho vyžitia je optimálna hladina hormónov v tele ženy oveľa dôležitejšia ako je to pri mužoch, nedostatok estrogénu totiž môže spôsobovať zníženú sexuálnu túžbu (pozri ako na jeho zvýšenie), z ktorej vyplýva aj nižšia schopnosť vzrušivosti, čo potom často vedie k absencii orgazmu, prípadne jeho dosiahnutie je značne namáhavé a trvá to naozaj príliš dlho
 • fyziologické poruchy a ochorenia – jedná sa o významné príčiny, kvôli ktorým žena nedokáže dosiahnuť orgazmus, či už sa jedná o špecifické poruchy klitorisu či vagíny, alebo problémy so zvlhčením pošvy, či zápaly gynekologického charakteru vrátane problémov s močovým ústrojenstvom

 

Najčastejšie problémy a ich príčiny pri masturbácii u mužov

Aj muži majú nezriedka problém, ktorý znemožňuje masturbáciu, respektíve dosiahnutie orgazmu na jej záver. Podpisujú sa na tom presne tie isté faktory, ktoré negatívne vplývajú na klasický pohlavný styk. Najčastejšie sa jedná o problém s erekciou (stoporením) pohlavného údu. Ďalším problémom môže byť porucha ejakulácie – buď je naozaj priskorá (zážitok do niekoľkých sekúnd nie je práve to, čo muža poteší), alebo prichádza neskoro, ak vôbec (príčinou môže byť špecifická porucha s názvom retrográdna ejakulácia).

Techniky masturbácie - sklamaný mladý muž

 

Príčiny problémov

Príčin, prečo má muž neuspokojivý pohlavný styk, respektíve nevie dosiahnuť optimálny priebeh vzrušenia a vyvrcholenie ani pri masturbácii, môže byť hneď niekoľko. Niektoré sú ľahko odstrániteľné, iné zase musí riešiť lekár. V prípade, ak sa neriešia ani jedny ani druhé, môže sa tento stav premeniť na trvalý, čo zaiste žiaden muž nechce. Toto sú najčastejšie príčiny týchto problémov:

 • nedostatočná sexuálna túžba / libido – bez poriadneho sexuálneho apetítu to nepôjde ani pri masturbácii, dôležitá v tomto smere je hladina hormónov, konkrétne toho najdôležitejšieho – testosterónu, ak príde k jeho poklesu, libido padá, ako hlboko je len v podstate na vás (pozrite ako zvýšiť hladinu testosterónu v tele)
 • nekvalitná erekcia – stabilná erekcia je nevyhnutný predpoklad dosiahnutia orgazmu, problém nastáva vtedy, ak je jej nástup oneskorený, alebo je prípadne nedostatočná aj počas celej doby sexuálnej stimulácie
 • zlé načasovanie ejakulácie – problémom je ako predčasná, tak i oneskorená ejakulácia, pri prvej sa poriadne nenazdáte a už vrcholíte, pri druhej sa zase poriadne narobíte než k nej vôbec dospejete
 • nevyhovujúca technika sexuálnej stimulácie – najčastejšie sa jedná o bolesť, ktorú si pri úpornom sexuálnom dráždení dokáže spôsobiť samotný muž (napríklad nevhodným pohybom, alebo nejakou menej zvyčajnou technikou ukájania)
 • problémy psychického rázu – tento faktor síce nie je u mužov tak závažný ako u žien, no ani tak nie je celkom zanedbateľný, veľký psychický tlak, stres v práci, doma, vo vzťahu… si určite dokáže vyžiadať svoju daň vo forme nejakej sexuálnej dysfunkcie, ktorá znemožní akýkoľvek sexuálny pôžitok, vrátane masturbácie
 • fyziologické poruchy a ochorenia – za problémami môžu stáť aj niektoré poruchy a ochorenia pohlavného systému či prostaty ako je krátka uzdička na penise, či zväčšená prostata, problémom je samozrejme aj nedostatočné prekrvenie pohlavných orgánov, ale tiež rôzne zápaly, infekcie a vrodené deformácie

 

Základné formy masturbácie žien a ako začať

Ženská masturbácia – to nie je len dosiahnutie orgazmu a punktum. Práve naše jemné polovičky kladú veľkú dôraz aj na kvalitu a intenzitu sexuálnej stimulácie. Základné formy masturbácie u žien sú viac menej každému jasné –  ide o stimuláciu klitorisu a vagíny (najbežnejšie), menej je to análny otvor a ďalšie erotogénne zóny ženského tela (poprsie, bradavky… a všade tam, kde to robí spôsobuje rozkoš).

➡️ Stimulácia klitorisu

Veľmi obľúbený spôsob ženskej masturbácie, prostredníctvom ktorej sa najľahšie dosahuje orgazmus. Prebieha štandardne rukou a prstami v akejkoľvek obľúbenej polohe, alebo sa dá na jeho stimuláciu využiť prúd vody, predmet ktorý máte po ruke (vankúš, niečo…), či ideálne „vymakaný“ špeciálny vibrátor.

Špeciálne vibrátory na klitoris (redakčný výber)

➡️ Stimulácia vagíny

Po klitorise nasleduje v poradí obľúbenosti vagína. Jej stimulovaním sa žena pokúša dosiahnuť intenzívny a hlavne iný orgazmus (v porovnaní s klitoriálnym). A kedy sa jej to má podariť ak nie pri masturbácii. K stimulácii sa používajú prsty a samozrejme veľkou výhodou je, ak sa v spálni nachádza aj vhodná erotická pomôcka. Okrem vibrátorov sú to tiež klasické dildá, ktoré kopírujú vzhľad reálneho penisu*, ale aj ďalšie zaujímavé pomôcky (venušine guličky, vibračné vajíčka…).

*Umelé penisy/dildá (redakčný výber)

➡️ Stimulácia bodu G

V rámci stimulácie vagíny sa môžete špeciálne venovať legendárnemu bodu G, ktorý sa nachádza v jej vnútri niekde hore v prvej tretine. Bod G je plný nervových zakončení, ktoré sa už nevedia dočkať, kedy ich konečne objavíte a „zapojíte do hry“. Hľadajte najprv prstami, neskôr poteší aj špeciálny vibrátor.

💡 TIP na produkt - Fun Factory Stronic Drei
Fun Factory Stronic Drei
 • vibrátor na stimuláciu bodu G
 • najlepšie umiestnený vibrátor na bod G z nášho testu vibrátorov
 • pulzačný vibrátor, ktorý dokáže aj sám prirážať
 • vďaka zahnutej špičke pohodlne dosiahne bod G
 • klitoris zase stimuluje rozšírená spodná časť vibrátora
 • celková dĺžka je 24 cm, z toho celých 16 cm je dopriatych pre vagínu, priemer vibrátora je 3,3-4,5 cm

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

➡️ Stimulácia poprsia

Do masturbácie s cieľom dosiahnuť intenzívnejší orgazmus a pôžitok môžete zapojiť aj dráždenie poprsia a stimuláciu bradaviek (nemusí to byť nevyhnutne v tomto poradí). Väčšinou vám k tomu postačí jedna ruka, tou druhou sa zároveň môžete venovať klitorisu alebo vagíne. Skvelou pomôckou pri takomto spôsobe uspokojovania je napríklad aj taká intímna vibračná masážna hlavica – volajú ju aj „magic wand – kúzelná palička“, ktovie prečo 🙂

✅ Pozri osvedčené Vibračné masážne hlavice na Kondomshop.sk.

 

Ako začať

Že si to idete urobiť sama ešte neznamená, že to bude len tak hŕŕ a odfláknutá záležitosť. Hlavne sa pri tom netreba ponáhľať a nájsť si chvíľku počas dňa, kedy budete vedieť, že vás nikto nebude rušiť. Iba tak dosiahnete ideálny stav, ktorý vám dopomôže k intenzívnemu orgazmu, ktorý vás na dlhú dobu dobije prvotným návalom endorfínov… Ako pri tom od začiatku postupovať?

 • uvoľnite sa a nastavte náladu – určite viete ako na to, možno vás poteší príjemná hudba a sviečky, možno to bude šampanské s jahodami… (je to na vás)
 • popustená uzda fantázie je dobrý štart – môžete fantazírovať o mužoch (partnerovi), či nejakých konkrétnych vzrušujúcich situáciách, ktoré u vás vyvolávajú až zimomriavky, môžete sa inšpirovať aj šteklivým videom ak chcete, písané či hovorené slovo tiež dokáže vzrušiť
 • určite žiadne náhlenie – na prípravu a priebeh masturbácie potrebujete dostatok času (i keď aj rýchlovka niekedy poteší, ja viem)
 • začíname, vlhkosť je dôležitá – ak je vzrušenie veľké, zvyčajne problém so zvlhčením pošvy odpadá, no dobre vieme, že nie vždy to ide ako má a pre taký prípad určite poteší vhodný lubrikant, majte ho vždy pre istotu pri sebe
 • skúmanie svojich erotogénnych zón – vyskúšajte si ako vaše telo reaguje na dotyky a stimuláciu na rôznych častiach vášho tela, možno zostanete prekvapená ako to dokáže intenzívne zapôsobiť
 • pripravte si sexuálne hračky, alebo tie správne podmienky na masturbáciu – vibrátor by mal byť skontrolovaný a pripravený na akciu, vankúš, o ktorý sa tak rada obtierate, by mal byť tiež niekde po ruke, vo vani by mala byť nastavená sprchovacia ružica…

 

➡️ Techniky masturbácie žien

Áno, všetky podmienky úspešnej masturbácie sú už nastavené podľa vašich predstáv, ostáva už len len jediné. Použiť tú najlepšiu techniku masturbácie. Práve od nej totiž vo zvýšenej miere závisí intenzita a dosiahnutý pôžitok. A viete, že pri tom neexistuje vyslovene zlý, alebo vyslovene univerzálne uspokojujúci spôsob? Všetko je to o hľadaní vlastnej cesty ako dospieť k úžasnému orgazmu. Najlepšie a najobľúbenejšie techniky masturbácie teraz prikladám – môžete sa  inšpirovať, možno objavíte aj niečo nové…

 

Klitoris na niekoľko spôsobov

Klitoris je veľmi vďačný orgán pre masturbáciu a existuje viac možností ako jeho stimuláciou dospieť k perfektnému orgazmu. Takto to dáte pekne „ručne-stručne“:

💕 Masírovanie

Skvelý spôsob je nechať klitoris čakať. Doslova. Čím dlhšie budete okolo neho krúžiť, tým intenzívnejší orgazmus môžete dosiahnuť. Začnite s masírovaním v oblasti na vrchu lonovej kosti a potom prstami prechádzajte po veľkých a malých pyskoch ohanbia. Napokon začnete trieť klitoris (cez kapucňu, čo je vlastne predkožka). Úspech je zaručený. Patrí medzi najobľúbenejšie techniky masturbácie u žien.

💕 Valcovanie

Takisto patrí medzi základné techniky masturbácie vášho gombíka rozkoše. Postup? Uchopíte skrytý klitoris medzi váš palec a ukazovák a môžete začať s pomalým a jemným „prevaľovaním“ medzi prstami. Môžete postupne pridávať na tlaku a intenzite – narastajúce vzrušenie čochvíľa vyvolá silné vyvrcholenie.

💕 Krúženie

Klitoris čakať nenecháte (tak ako v prvom prípade), ale sa naňho „vrhnete“ krúživými pohybmi. Umiestnite si ho medzi ukazovák a prostredník a začnite krúžiť (do kruhu či oválu). Takisto môžete meniť intenzitu a tlak, rýchlosť a prispôsobiť to vašim potrebám.

💕 Klop klop po klitorise

Klasické spôsoby máte odskúšané, čo tak skúsiť niečo zvláštnejšie, napríklad klopkanie na klitoris. Pre niektoré ženy je to intenzívny zážitok, iným ale môže vadiť. Vyskúšajte to. Jednou rukou roztiahnite malé pysky (aby sa klitoris čo najviac odkryl) a ukazovákom druhej ruky môžete začať po klitorise poklepkávať.

💕 Špeciálny vibrátor to istí

Nechajte prsty odpočívať a na stimuláciu klitorisu použite špeciálnu erotickú pomôcku. Najlepšie sú špeciálne vibrátory, ktoré boli vyvinuté len pre tento účel. Priložíte jeden taký na miesto činu a po pár chvíľkach môžete zažiť orgazmus ako už dlho nie – a nie jeden. Špeciálne vibrátory pozrite aj tu.

 

Chcem „mučivý“ vaginálny orgazmus – ako na to?

Vaginálny orgazmus je prosto iný a jeho dosiahnutie vie niekedy potrápiť množstvo žien. Ako ho dosiahnuť pri masturbácii? Tak v prvom rade treba mať po ruke vhodný lubrikant, s ktorým to pôjde jednoduchšie. Použite ho ešte pred tým, ako zasuniete do pošvy svoje prsty či vhodnú erotickú pomôcku.

Najprv si dobre premasírujte vchod do pošvy a môžete zasúvať. Ak už je dnu čo má byť, pohybujte tým jemnými krúživými pohybmi dnu a von. Oplatí sa pri tom stimulovať aj bod G, ktorý dosiahnete jednoduchým gestom, ktorým by ste inak niekoho k sebe privolávali (pokrčený ukazovák, prípadne prostredník). Postupne zvyšujte tlak a rýchlosť (prípadne vibrácie) a to až dovtedy, kým sa nedostaví búrlivý orgazmus. Jeho dosiahnutie je individuálne. Každopádne ak ho chcete dosiahnuť, určite si na to vyhraďte dostatok času.

Techniky masturbácie - vibrátor na vaginálnu stimuláciu v ženskej ruke

Na vaginálny orgazmus sa oplatí zaobstarať vhodnú erotickú pomôcku (najlepšie vibrátor)…

 

A chcete aj análny orgazmus?

Tak a mám tu aj niečo pre sexexperimentátorky. Čo tak sa pri masturbácii snažiť dosiahnuť aj análny orgazmus? Je to síce trochu mätúce označenie, ale faktom je, že prebieha stimuláciou cez análny otvor. O čo konkrétne ide? Vlastne o nepriamu stimuláciu bodu G cez stenu zdieľanú medzi konečníkom a vagínou.

Chcete to vyskúšať? Tak v tom príde majte po ruke vhodný lubrikant (najlepšie špeciálne určený na análny sex) a naneste si ho na prst či pomôcku, ktorú chcete na stimuláciu použiť (a samozrejme aj okolie a vstup do análneho otvoru). Máte? Tak potom hlavne pomaly a jemne zasuňte prst či hračku do konečníka a krúživým pohybom sa pohybujte aj smerom dopredu a dozadu. Stupňujte intenzitu a rýchlosť súbežne s vašim stúpajúcim vzrušením. BUM a análny orgazmus je na svete.

 

Superkombinácia alebo Combo orgazmus

Pre fajnšmekrov ženského rodu odporúčam pri masturbácii skúsiť superkombináciu, vďaka ktorej sa môžete dopracovať k multiorgazmu. Ako vyplýva už z názvu, stačí vhodne skombinovať dve techniky masturbácie – stimuláciu klitorisu a zároveň stimuláciu vagíny. Jednou rukou dráždite klitoris (tak, ako to máte najradšej) a druhou vagínu (zasuňte do vagíny 1,2,3 prsty, alebo pomôcku podľa ľubovôle). Je to niečo podobné, ako keď v sebe máte partnerov penis a pri tom si dráždite klitoris (výhodou je, že pri masturbácii si tempo a všetko ostatné určujete sama).

 

Techniky masturbácie: Ach tie všemožné polohy

Jedna vec je vedieť čo a ako pri masturbácii použiť, druhá zas ako rozkoš ešte viac zvýrazniť. Existuje toľko polôh a pozícií, pri ktorých si to úspešne môžete robiť sama (no, možno nie toľko ako ich je v Kamasutre, ale i tak).

💕 Klasika na chrbte

Úplne najpohodlnejšie to býva samozrejme v polohe ležmo na chrbte (pre niekoho možno staromódne, ale len tak pre nič za nič to nie je najlepšia poloha na stimulovanie). Je to ľahké, ležiac na chrbte roztiahnete nohy a pokrčíte ich v kolenách, môžete sa pri tom venovať klitorisu (najjednoduchšie), ale aj vagíne či análnemu otvoru (podložte si pod zadok vankúšik). Poloha ležmo právom patrí medzi najobľúbenejšie techniky masturbácie.

💕 Alebo môžete ležať na bruchu

Ležať pri masturbácii na bruchu je tiež fajn zážitok. Priľahnutou dlaňou môžete tlakom stimulovať klitoris, prstami vagínu. Alebo to môžete dať aj vhodnou pomôckou, ktorá bude „pracovať“ za vás.

💕 V podrepe

Trochu náročnejšia poloha je masturbovanie v podrepe. Práve táto poloha vám však uľahčí lokalizáciu vášho bodu G. Stačí dostať päty k vašim stehnám, poriadne sa otvoriť a začať posúvať prsty alebo vhodnú erotickú pomôcku hlbšie až na miesto činu. Využite pri tom aj rôzne krúživé pohyby, hladenie, simulovanie súlože (pohyby dovnútra a von).

💕 Na kolenách…

Na kolenách tvárou dole je ideálna poloha na stimuláciu análneho otvoru. Jednu ruku môžete použiť na tento milostný otvor, druhou rukou, ktorá je pod telom, môžete obrábať svoju mušličku. Môj tip ako masturbovať pre náročné dámy.

💕 Skúste sa aj postaviť

Prečo nie. Rýchlovka v kúpeľni, alebo niekde v práci kde budete chvíľu sama (pśśśt), môže stáť naozaj zato. Hlavne vďaka adrenalínu, že vás niekto pristihne.

 

Techniky masturbácie trochu inak – skúste aj iné osvedčené spôsoby

💕 Na nabudenie

Teraz niečo pre tie ženy, ktoré chcú ísť na to trochu divokejšie. A stačí sa len pri tom umiestniť pred zrkadlo. Vizuálny vnem je dôležitý aj pre ženy a dokáže naozaj nabudiť. Dupľom ak pri tom použijete vhodný masážny olej, či vhodný lubrikant, ktorý nanesiete na svoje telo (prsia, brucho stehná, vagínu…) a začnete ho s pôžitkom rozotierať. Robte všetko to čo vás len napadne – stimulujte podľa ľubovôle: stláčajte, štipkajte, ťahajte, masírujte, vtierajte… až do búrlivého vrcholu, ktorý na vás zaiste už čaká.

💕 Tečúca voda

Vo vani v kúpeľni je to tiež veľmi fajn. Je to ideálne miesto, kde si vyskúšať aj niečo iné ako doteraz. Veľmi sa osvedčil spôsob, pri ktorom sa využíva tečúca voda (ideálna je napríklad masážna sprchovacia hlavica). Optimálny prúd vody dokáže s vaším stredobodom rozkoše urobiť zázraky… Nezabudnite však, že príliš silný a príliš horúci prúd vody môže spôsobiť, že výsledkom bude opak rozkoše – bolesť a nepríjemný pocit.

💕 Patrí medzi techniky masturbácie aj zvieranie stehien?

Určite. Táto jednoduchá technika vám takisto umožní pociťovať stúpajúce vzrušenie. Sťahovanie a následne uvoľňovanie stehenných svalov totiž nepriamo stimuluje klitoris. Skúste si len tak preložiť nohu cez nohu a tlačiť stehná k sebe (v rôznej intenzite a forme stláčania). Výhodou je, že si takto robiť dobre môžete pokojne aj na verejnosti a nikto nič nezbadá (okrem zaujatého pozorovateľa). Doma môžete vyskúšať aj loptičku medzi stehná na ešte výraznejšiu stimuláciu klitorisu.

💕 A čo nohavičky?

Aj nohavičkami sa dá masturbovať. Je to jednoduché. Pekne si ich natiahnete do štrbinky pošvy hore i dolu a na klitorise si ich upravíte tak, aby vám to nebolo nepríjemné. A môžete začať poťahovať (dopredu dozadu, dopredu dozadu…).

💕 Erotické hračky

Ja viem, že som ich už niekoľkokrát spomínal, ale rád to zopakujem. Prečo nevyužiť k domácej autoerotike aj vhodnú erotickú pomôcku, hlavne keď sa nám núka toľko druhov a typov. Nie sú to len vibrátory a umelé penisy* (i keď sú právom najobľúbenejšie), siahnuť môžete aj po vibračných vajíčkach, venušiných guličkách, rôznych análnych pomôckach, dilatátoroch, štipcoch na bradavky, strap-on dildách a ďalších erotických hračkách.

 

*BONUS TIP pre vás: Najlepšie vibrátory a dildá podľa redakcie Afrodiziakum.sk

 

 

Techniky masturbácie máte „vychytané“, ako podporiť ešte lepší sexuálny pôžitok

Je fajn, keď už máte tú svoju techniku, no pre zvýšenie pôžitku ešte niečo chýba: povestná čerešnička na torte. O čom hovorím?

💕 Používajte aj lubrikačné či masážne oleje

A budem to opakovať stále, bez mazania to prosto nebude ono. Aj preto je dobré siahnuť po kvalitnom masážnom oleji, pro ktorom sa perfektne uvoľníte a tiež lubrikačnom géle, ktorý pomôže tam, kde je to najviac treba, napríklad pri používaní niektorej zo sexuálnych pomôcok.

✅ TIP: pozri → viac lubrikantov v overenom eshope.

💕 Doprajte si viac orgazmov po sebe

Viac orgazmov je prosto viac orgazmov. Čo k tomu dodať, snáď len toľko, že kedy si dopriať mnohonásobné vyvrcholenie ak nie počas masturbácie. Stačí neprestať so stimuláciou a po prvom orgazme pokračovať ďalej a napríklad po klitorálnom vyvrcholení prejsť na vaginálne…

💕 Tréning z vás spraví šampiónku

Je to tak, aj najlepšie dostupné techniky masturbácie a vhodné podmienky ešte automaticky nezaručia výnimočný zážitok. Treba skúšať a trénovať, kým sa nedostanete na métu, ktorú považujete za vrchol rozkoše.

💕 Využite podporu prírodných afrodiziák

Na posilnenie chuti do sexu a masturbácie môžete s úspechom využiť aj niektoré „povzbudzovače“ – afrodiziaká, ktoré nám dáva k dispozícii samotná príroda. Môžete ich aplikovať buď v základnej forme ako rastlinné čaje a odvary, prípadne ako prírodné oleje, ale pokojne ich môžete aj užívať v koncentrovanej forme tabliet, či elegantnej forme krémov a gélov.

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus pri masturbovaní – sú tabletky pre ženy riešením?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženej telesnej túžby (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, kolísanie hladiny pohlavných hormónov) a podporiť výraznejší pôžitok pri ukájaní a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch ako sú krémy, ktoré sú založené na prírodnom zložení, a ktoré v princípe fungujú ako tabletky na podporu sexuálnych funkcií u mužov.

Ich zloženie je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu, šalviu, kotvičník

Ako dosiahnuť orgazmus u ženy - tabletky na libidoPrípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré zo ženy spravia okamžite sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky jej problémy. Je preto potrebné, aby sa tieto doplnky kombinovali aj s ďalšími opatreniami.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku ženy pri sebaukájaní a sexe

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac

 

♂ Základné formy masturbácie mužov a ako začať

Mužská masturbácia je na prvý pohľad veľmi jednoduchá záležitosť, veď stačí chytiť do ruky vztýčený penis a raz-dva je hotovo. No prečo to nedostať na úplne iný level, lebo áno, aj toto si môžete pri sebaukájaní dopriať.

Základné techniky masturbácie sú jasné. Stimulácia penisu zahŕňa obhospodarovanie komplet celého orgánu, alebo len jeho najcitlivejšej časti ako je žaluď či uzdička. K dispozícii je aj stimulácia prostaty (čo je vlastne mužský bod G), prípadne análneho otvoru, ktorý sa pýši naozaj množstvom nervových zakončení. Na ich stimuláciu sa hodia najlepšie špeciálne erotické pomôcky pre mužov.

✅ Pár tipov na sexuálne análne pomôcky pre mužov:

Viac pomôcok pre análny sex tu

 

Ako začať, kým nastúpia na rad techniky masturbácie?

Jasné, rozmaznávať sa pred masturbovaním, to je také „ženské“… Nuž, ak zmýšľate takto, ani neviete ako hlboko sa mýlite. Masturbácia je totiž hlboko intímny akt, ktorý vás má hýčkať a vôbec nezáleží na tom, akého pohlavia ste. Takže pokojne si pri tom vytvorte atmosféru, ktorá vám bude maximálne vyhovovať. Stlmte si svetlá ak chcete, nalejte si za pohár vína (alebo whisky a k tomu cigaru) a začnite si užívať.

 

➡️ Techniky masturbácie mužov

Ste pripravení objavovať a spoznávať čo vaše telo dokáže pri masturbácii? Najvyšší čas aby sme si predstavili tie najobľúbenejšie techniky masturbácie, ktoré môžete smelo využiť aj vy

 

Stimulácia penisu na niekoľko spôsobov

Takže na začiatok spomeniem základnú techniku mužskej masturbácie a tou je samozrejme stimulácia penisu. V rámci nej sa venujete celému penisu, alebo len jeho časti – žaluďu a/alebo uzdičke.

💕 Celý penis

Nemyslím, že by toto niekto neovládal, ale tak pre poriadok…: pohlavný úd uchopíte pevne tak, aby ste spojili palec a ostatné prsty a pohybom ruky zdola nahor masturbujete. Dôležité je udržať mierny tlak a ťah po celej dĺžke penisu.

💕 Alebo hlavne oblasť žaluďa a uzdičky

Ďalšou možnosťou je stimulácia ultracitlivých miest na penise. Hovorím o žaludi a uzdičke (frenulum). Takto stačí k dosiahnutiu orgazmu „len“ preťahovanie predkožky cez najširšiu časť žaluďa (koruna), prípadne môžete krúživým pohybom a miernym tlakom stimulovať aj uzdičku.

 

Aj prostata sa hlási o slovo

Aj muži majú svoj bod G. Je ním, ako áno, ako nie, práve prostata. Tá sa dá stimulovať aj zvonku v mieste perinea, to jest medzi análnym otvorom a mieškom, alebo zvnútra cez konečník. Ktorý spôsob si vyberiete je len na vás, oba spôsoby majú svoje pre aj proti. V tom druhom prípade môžete pokojne použiť miesto vlastného prsta aj niektorú zo špeciálnych erotických pomôcok pre mužov slúžiacu presne na masáž prostaty.

💡 TIP na produkt - Joydivision Joystick Prostata Booster
Joydivision Joystick Prostata Booster
 • vibrátor na kvalitnú masáž a stimuláciu prostaty
 • má ergonomický tvar, ktorý presne smeruje na najcitlivejšie miesto prostaty
 • jemný a príjemný na vsunutie
 • ľahko sa udržiava čistý
 • až 5 rôznych stupňov intenzity vibrácií

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

✅ Pozri Stimulátory prostaty na Kondomshop.sk

 

Stimulácia análneho otvoru

Konečník je známy tým, že je dosť prenervovaný a teda môže poskytnúť dostatok možností ako zvýšiť vaše vzrušenie. Ak prekonáte svoje zábrany, tak zrazu sa vám môžu otvoriť brány dosiaľ nepoznaného intenzívneho sexuálneho zážitku. Ak to dáte spolu so stimuláciou penisu, výsledkom môže byť fakt búrlivý orgazmus.

 

Techniky masturbácie u mužov – zopár trikov a tipov

💕 Stoj, seď, možno ťa to poteší aj na všetkých štyroch…

Pri masturbácii nemusíte vždy držať „stráž na stojáka“. Pokojne si pri tom sadnite, alebo sa položte na všetky štyri (tri, jednu ruku si nechajte na obsluhu…). Striedaním polôh sa vám to tak skoro neznudí.

💕 Spomaľ, zrýchli, spomaľ…

Masturbovať tiež nemusíte v štýle ideš, ideš, ideeeeš… a vybavené. Teda pokiaľ to nie priamo váš úmysel (niekedy aj rýchlovka poteší viac než dosť). Spomaľte pri tom a tempo radšej striedajte. Takisto aj intenzitu, stisk, polohu… čo vám napadne.

💕 „Cudzinec“

Poznáte to? S ľavou rukou je to ako od cudzieho (teda pokiaľ ste pravák, no platí to samozrejme aj opačne). Vyskúšať tiež môžete najprv ruku prisadnúť, aby adekvátne znecitlivela a potom s ňou môžete skúsiť masturbovať. Každopádne to bude iné, ako doteraz.

💕 Hýbanie bokmi a panvou

Nezabudnite pri masturbácii na boky a panvu. Teda pokiaľ chcete mať lepší zážitok. Ono sa to nezdá, ale napodobňovanie pohybov ako pri klasickej súloži naozaj dokáže priniesť vyššiu intenzitu rozkoše pri vyvrcholení.

💕 Nie je to len o penise, máte aj semenníky

Semenníky majú takmer toľko isto nervových zakončení ako váš penis. Škoda by ich bolo z toho vynechať. Keď budete chcieť maximalizovať pocity pri orgazme, skúste ich tesne pred orgazmom pevne uchytiť (nie zas tak, aby vás to nedajbože zabolelo). Alebo sa s nimi môžete hrať po celý čas masturbácie –  pohladiť, pomasírovať (aj perineum/hrádzu do toho môžete zatiahnuť).

💕 Štart-stop metóda (aj na oddialenie ejakulácie)

Z tejto techniky masturbácie môžete v dobrom aj „zošalieť“. Nežartujem. Vedomé odďaľovanie ejakulácie to s intenzitou vášho orgazmu dokáže poriadne otriasť v základoch. Funguje to tak, že tesne pred vyvrcholením okamžite prestanete so stimuláciou. Postup môžete opakovať podľa ľubovôle (respektíve pokiaľ vydržíte). Mladším mužom táto technika môže pomôcť s predčasnou ejakuláciou pri klasickom pohlavnom styku.

💕 Pridajte vzrušujúcu erotickú hračku (aj dve)

Masturbovať nemusí byť rutina. Určite sa tak nestane pokiaľ siahnete po nejakej extra vzrušujúcej erotickej hračke. Veľmi obľúbené sú masturbátory*, ktoré verne pripomínajú ženskú vagínu. Popri tom si môžete povyberať vhodný nástroj aj na dráždenie prostaty, existujú aj parádne vibračné krúžky na penis a mnoho mnoho ďalších pomôcok. Ak vás „obyčajná“ onania už nudí, skúste aj takéto niečo.

💡 TIP na produkt - Fleshlight Girls Lisa Ann Barracuda
Fleshlight Girls Lisa Ann Barracuda Umelá vagína
 • unikátny masturbátor odliaty podľa skutočnej pornoherečky
 • realistická replika vagíny pornohviezdy Lisa Ann Barracuda
 • materiál vagíny je rovnaký ako ľudská koža, ktorá drží teplo
 • pri masturbácii po dostatočnej lubrikácii je od skutočnej ženskej vagíny pocitovo úplne k nerozoznaniu
 • bonus: podpísaná fotka pornohviezdy
 • ideálny spôsob ako masturbovať 🙂

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

✅ Pozri Masturbátory/umelé vagíny na Kondomshop.sk, alebo aj  Špeciálne vibrátory pre mužov.

 

Zvládnutie techniky masturbácie je síce fajn – ako ešte viac podporiť váš sexuálny pôžitok

Pár dobrých tipov a trikov ako si sexuálne dráždenie spraviť ešte zaujímavejším a vyvrcholenie ešte intenzívnejšie:

💕 Používajte lubrikanty

Vhodný lubrikant či masážny olej je naozaj skvelá vec, ktorá poteší aj pri „obyčajnom honení“. A to ešte musím pripomenúť, že na análnu stimuláciu a masáž prostaty je lubrikant priam nevyhnutný (poobzerajte sa po špeciálne análnych lubrikantoch).

💡 TIP na produkt - Joydivision EasyAnal Starterset
Joydivision EasyAnal Starterset (80ml Gel+ 30ml Spray)
 • obsahuje easyAnal lubrikačný gél 80 ml a easyAnal Spray 30 ml
 • špeciálne navrhnuté pre análny sex
 • prémiový výrobca JOYDIVISION
 • ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

✅ TIP: pozri → viac análnych lubrikantov v overenom eshope.

💕 Nemusí byť koniec hneď po prvom raze

Naozaj nie. Ak to teda nebolo v pláne. Skúste využiť voľnú chvíľku pre seba na dosiahnutie viacerých orgazmov. Už ten druhý si vychutnáte viac, keď pri tom zmeníte techniku masturbovania.

💕 Chcete aby vás to stále bavilo viac a viac?

Skúšajte nové veci, trénujte… No a za vašu extra námahu sa vám potom telo odvďačí unikátnymi zážitkami. Ja nehovorím, že by ste mali trénovať aj niekoľkokrát do dňa 🙂 ale tak keď je príležitosť, skúšajte pri tom aj nové veci a tie staré doveďte do dokonalosti.

💕 Popustite uzdu fantázii

Pri masturbovaní pokojne môžete zavrieť oči a fantazírovať akýmkoľvek smerom. Môžete si predstavovať čokoľvek čo chcete – učiteľku fyziky, sexi sestričku, hárem žien na sultánovom dvore, rôzne polohy, situácie atakďalej, atakďalej… Je to naozaj skvelá stimulačná metóda, ktorá vám stopercentne dopomôže k intenzívnejšiemu zážitku.

💕 Pomôžte si overenými prírodnými afrodiziakami

Chuť na sex a chuť masturbovať je v podstate ten istý pud. Len s tým rozdielom, že masturbovať budete hlavne vtedy, keď pohlavný styk niet s kým prevádzkovať. A pri oboch je fajn, ak všetko „šlape“ tak ako má. To znamená kvalitná erekcia, normálne vyvrcholenie… Aby sa to náhodou nepreklopila do štádia, kedy nebudete mať už na nič chuť, je viac než vhodným riešením užívanie niektorých kvalitných a overených prírodných afrodiziák. Napríklad aj vo forme koncentrovaných prípravkov na posilnenie erekcie, libida i potencie…

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus pri masturbovaní – sú tabletky pre mužov riešením?

Zvýšiť sexuálny pôžitok u muža, zintenzívniť a zlepšiť jeho orgazmus je možné docieliť aj užívaním niektorých kvalitných prírodných doplnkov. Tie zvyčajne zároveň podporujú lepšiu erekciu, zvyšujú libido a pozitívne pôsobia napríklad aj na plodnosť či zdravie prostaty. Iste, jedná sa “iba” o podpornú funkciu, žiadna tabletka vám totiž sama od seba nevyvolá kozmický orgazmus. O ten sa musíte samozrejme pričiniť aj vy sami (návod ako na to už máte za sebou). Ale vďaka tomu, že takéto prípravky obsahujú hlavne overené afrodiziaká a látky, ktoré stimulujú vašu pohlavnú sústavu, dokážu vašu cestu za kvalitnejším vyvrcholením účinne naštartovať.

Prírodné tabletky pre mužov

💡  Tabletky s prírodným zložením majú v rámci rôznych sexuálnych oblastí naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu a celkovo posilnenie sexuálnych funkcií muža fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na jeho pohlavnú sústavu a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Ako masturbovať a tabletky pre mužovMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Medzi najznámejšie “mužské” rastliny využívané v týchto doplnkoch patrí napríklad kotvičník, maca, ženšen, ginko, ale aj také saw palmetto, chilli, schizandra, muira puama a mnohé ďalšie. Veľmi významné sú aj ostatné látky ako aminokyseliny (l-arginín, l-citrulín, l-lyzín, či l-ornitín), či alkaloidy (teobromín), vitamíny (C, skupiny B, E…) a minerály (najmä zinok, selén a meď).  Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku muža pri sebaukájaní a sexe

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

 

Techniky masturbácie a čo k tomu dodať na záver

Existujú naozaj rôzne techniky masturbácie a určite sa mi tu nepodarilo vtesnať všetky. To ale vôbec nevadí. Základ je dôverne poznať svoje telo, ktoré vám často samo našepká ako to urobiť čo najlepšie. Malá barlička ako je napríklad aj tento článok, sa naozaj celkom hodí a aj vďaka nemu dúfam objavíte veci, o ktorých ste pri masturbácii ani nechyrovali. V redakcii Afrodiziakum.sk budeme len radi (o svoje skúsenosti sa môžete podeliť v komentároch pod článkom).

Techniky masturbácie: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Techniky masturbácie: Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.