Folandrol – prášok na podporu mužskej plodnosti a správnej spermatogenézy – čo naň hovoria samotní muži?

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 1
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
 • Balenie: 30 vrecúšok
 • Dávkovanie: 1 vrecúško denne
 • Dostupnosť: Skladom
18,56 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Folandrol je komplexný prípravok pre mužov, ktorý má podporiť ich plodnosť. Ako? Vďaka svojmu špecifickému zloženiu má pomôcť opätovne naštartovať dôležitý proces správnej tvorby spermií – spermatogenézy. Plodnosť muža (i ženy) totiž nie je len záležitosť genetiky a závisí aj od preferovaného životného štýlu a ďalších faktorov, na ktoré majú muži dosah a dokážu ich ovplyvniť. Práve pre tých je určený tento rozpustný prášok – výživový doplnok Folandrol.

V recenzii na tento zaujímavý prípravok sa o ňom dozviete v podstate všetko čo potrebujete vedieť a veľa vecí aj navyše. Aké je jeho zloženie a ako sa správne dávkuje a užíva? Aký má vplyv a existujú reálne hodnotenia účinnosti Folandrolu aj od iných mužov? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu mužskej plodnosti, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie výsledky: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
18,56 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
zistiť cenu Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
17,64 € Do obchodu Heureka.sk

Folandrol – charakteristika, balenie a určenie

Folandrol je originálny výživový doplnok vo forme prášku, ktorého zloženie je ľudskému telu prirodzené a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky. Vďaka tomu vám nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt tiež spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás. Takisto si ho môžete vyhľadať aj v číselníku ADC (čo je centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Výrobcom Folandrolu je talianska spoločnosť Pharcoterm s.r.l, ktorá sa zameriava na produkciu dietetických výrobkov, potravinových doplnkov, nutraceutík a zdravotníckych pomôcok. Na Slovensku ho distribuuje firma Exeltis – súčasť globálnej farmaceutickej skupiny Chemo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách sveta s produktami na riešenie problémov dýchacieho ústrojenstva, endokrinológie, dermatológie a špeciálne prípravky pre mužov a ženy. Konkrétne Exeltis má vo svojom portfóliu napríklad lieky na predpis (antikoncepčné tabletky) a výživové doplnky (známe značky LadeeVita, Inofolic pre ženy a práve recenzovaný Folandrol pre mužov) či zdravotnícke potreby (vaginálny gél Lactofeel).

➡️ Balenie

Prášok Folandrol je balený v špeciálnych vrecúškach, ktoré sú uložené v papierovej krabičke. Je rozpustný vo vode – má bielu farbu a pomarančovú príchuť. Pri užívaní sa obsah vrecúška rozpustí v pohári s vodou a vypije kedykoľvek počas dňa.

➡️ Určenie

Folandrol je určený všetkým mužom, ktorí chcú podporiť svoju plodnosť. Vhodný pre tých, ktorí majú pocit, že kvalita a množstvo ich spermií potrebujú „pomocnú ruku“. A teda je primárne určený najmä mužom v období plánovaného tehotenstva páru.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Folandrol obsahuje látky, ktoré pozitívne vplývajú na mužskú plodnosť a prípravok tak predstavuje naozaj účinnú podporu dobrého reprodukčného zdravia každého muža. Jedná sa o dôležité látky ako inozitol či kyselina listová, aminokyseliny (karnitín, arginín), ďalšie vitamíny (vitamín E) a minerály (selén).

Prečítajte si viac o jednotlivých zložkách Folandrolu:

➡️ Kyselina listová

Kyselina listová je vlastne vo vode rozpustný vitamín skupiny B (vitamín B9), ktorý sa podieľa hlavne na metabolizme bielkovín, tvorbe červených krviniek, syntéze DNA, či na správnej funkcii telových buniek a raste tkanív. Podporuje tiež psychické zdravie a pohodu, potláča únavu. Z pohľadu jeho prítomnosti vo Folandrole je podstatný fakt, že pozitívne vplýva na spermiogenézu (vlastná tvorba spermií, jedná sa o poslednú fázu spermatogenézy).

➡️ Inozitol

Inozitol (myo-inozitol), respektíve vitamín B8, je látka, ktorá je známa svojimi výbornými antioxidačnými vlastnosťami. Je súčasťou bunkových membrán pričom prirodze sa v ľudskom tele nachádza hlavne v srdci, svaloch a kostiach, mozgu i reprodukčnom systéme, podporuje metabolizmus mastných kyselín, normálnu hladinu cholesterolu a tiež lepšie vstrebávanie vitamínu E. Folandrol ťaží z jeho schopnosti podporiť udržanie mužskej plodnosti aj pozitívnym vplyvom na pohyblivosť spermií (u žien je podstatný pri dozrievaní vajíčok).

➡️ Selén

Selén je nenahraditeľný stopový minerál a to aj z pohľadu mužskej reprodukčnej sústavy. Prispieva totiž k správnej spermatogenéze, pričom spolu s vitamínom E prispieva k ochrane telových buniek pred oxidačným stresom (zvyšuje kvalitu mužských pohlavných buniek – spermií). Jeho nedostatok v tele sa môže prejaviť svalovou slabosťou, vyššou náchylnosťou k infekciám, či dokonca môže dochádzať k poruchám pečene, oslabenou potenciou, zníženou kvalitou vlasov, tvorbou lupín.

➡️ L-karnitín

L-karnitín je jedna z najdôležitejších aminokyselín pretože sa v ľudskom tele zúčastňuje mnohých významných procesov. Je dôležitá v rámci správneho metabolizmu tukov, pričom výsledkom je dostatok energie pre náš organizmus. Vďaka tomu sa zlepšuje aj pohyblivosť spermií a takisto sa zvyšuje ich koncentrácia v ejakuláte.

➡️ L-arginín

Z pohľadu mužského intímneho zdravia sa jedná naozaj o výnimočnú látku – v ľudskom tele je totiž dôležitým prekurzorom oxidu dusnatého, čo má priamy vplyv na všetky funkcie pohlavnej sústavy, vrátane erekcie. Okrem toho tiež priaznivo vplýva na motilitu spermií a ich produkciu. Inak, základnou funkciou L-arginínu v ľudskom organizme je budovanie bielkoviny. Stimuluje tiež tvorbu rastového hormónu a je nevyhnutný pre normálnu činnosť hypofýzy. 👍 Čítaj viac o aminokyseline na ❤️ Afrodiziakum.sk: L-Arginín – dôležitá aminokyselina nielen pre erekciu

➡️ Vitamín E

Tento vitamín rozpustný v tukoch je najdôležitejší antioxidant, ktorý chráni telové bunky pred pôsobením voľných radikálov a oxidačným stresom. Vďaka tomu podporuje plodnosť mužov (kvalita a pohyblivosť spermií) i žien. Vitamín E tiež zlepšuje krvný obeh, podporuje lepšiu zrážanlivosť krvi, zvyšuje vitalitu, znižuje únavu a podporuje imunitu a odolnosť organizmu.

Presné zloženie Folandrolu v dennej dávke (1 vrecúško):

látkamnožstvoreferenčná výživová hodnota
Myo-inozitol1000 mgneurčená
L-arginín30 mgneurčená
L-karnitín30 mgneurčená
Kyselina listová0,2 mg100%
Vitamín E30 mg250%
Selén0,055 mg100%

Okrem už spomínaných zložiek, ktoré zabezpečujú vplyv a účinnosť prípravku na mužský pohlavný život, sa vo Folandrole samozrejme nachádzajú aj niektoré pomocné a doplnkové látky, ktoré udržiavajú optimálnu kvalitu produktu. Jedná sa napríklad o emulgátory, farbivá a tiež protihrudkujúce zložky, inak štandardné zložky známe aj z iných prípravkov hlavne v práškovej forme.

 

Folandrol a jeho účinky

Folandrol je doplnok výživy, ktorý je primárne zameraný na podporu mužskej plodnosti a zlepšenie spermatogenézy. No netreba opomenúť ani ostatné oblasti, pri ktorých môže byť nápomocný tiež. Folandrol teda môžete najlepšie využiť vtedy, ak:

 • potrebujete napomôcť s počatím dieťaťa
 • potrebujete zvýšiť svoju oplodňovaciu schopnosť (antioxidanty obsiahnuté v prípravku)
 • zvýšiť množstvo spermií v ejakuláte a ich kvalitu – rýchlosť a pohyblivosť
 • máte zvýšenú potrebu, alebo nedostatok dôležitých látok ako je inozitol, kyselina listová, selén…
 • chcete podporiť vitalitu a zvýšiť sexuálny apetít
 • podporiť imunitný systém a tvorbu krvi

Najhlavnejšie oblasti pôsobenia prípravku:

💕 Plodnosť

Podpora plodnosti muža je jednoznačne prvoradým cieľom užívania tohto prípravku a všetky obsiahnuté zložky majú na ňu pozitívny vplyv – a v podstate na celý reprodukčný systém. Užívanie Folandrolu má zvýšiť šancu na počatie a ak sa k tomu pridajú aj ďalšie vhodné opatrenia ako vyhýbanie sa stresu, dostatok kvalitného spánku a regenerácia, či aktívny pohyb, tak je celkom možné, že šťastný pár bude čochvíľa pripravovať výbavičku pre dieťa.

💕 Kvalita spermií a samotný proces spermatogenézy

S plodnosťou muža samozrejme úzko súvisí kvalita spermií a ich početnosť v ejakuláte. Na kvalitu mužských pohlavných buniek pozitívne pôsobia hlavne antioxidanty, to jest látky, ktoré ich chránia pred oxidačným stresom a zvyšujú ich pohyblivosť a schopnosť oplodniť vajíčko.

💡 Mužská neplodnosť

Na neplodnosti muža sa podieľa hlavne nízka kvalita spermií, nedostatočná pohyblivosť a ich malé množstvo v ejakuláte. K neschopnosti oplodniť ženské vajíčko však prispievajú aj ďalšie faktory, ktoré sa priamo týkajú správneho pohlavného fungovania mužského organizmu:

 • slabá erekcia – problém s jej dosiahnutím a udržaním počas pohlavného styku
 • problémová ejakuláciaretrográdna, ale aj predčasná (v extrémnom prípade ešte pred preniknutím penisu do pošvy)
 • znížené libido – absencia sexuálnej túžby, produkcia spermií v takom prípade klesá a problémom býva ich znížená pohyblivosť
 • nízka hladina testosterónu – negatívny vplyv na libido i tvorbu spermií

V prípade, že máte podozrenie na neplodnosť, ako prvé by z vašej strany mal nasledovať jednoduchý krok – a tým je odborné vyšetrenie u lekára. Kľúčovým je spermiogram, kde sa zisťuje prítomnosť spermií a ich kvalita (morfológia, motilita…).

Folandrol podporuje tvorbu spermií – spermatogenézu, čo je vlastne proces, pri ktorom prebieha delenie a tvorba mužských zárodočných buniek. V praxi si tento vplyv veľmi nevšimnete (to poskytne v prípade potreby až vyšetrenie ejakulátu), no prítomnosť zložiek ako selén, kyselina listová, či aminokyseliny vo vysokej koncentrácii v tomto prípravku predznamenáva, že tento účinok je viac než zrejmý.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu mužskej plodnosti, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie výsledky: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

💕 Ochrana buniek a podpora vitality

Ochrana pred oxidačným stresom je dôležitá nielen z hľadiska kvality spermií, ale aj fungovania všetkých telových buniek. Je to zásluha hlavne antioxidantov ako vitamín E a selén a tiež l-karnitínu a l-arginínu obsiahnutých vo Folandrole.

A aminokyseliny spolu s kyselinou listovou majú ďalší dôležitý vplyv – podporujú celkovú vitalitu a energiu v tele – bez nich to s počatím dieťaťa veru nejde tak ľahko. Spomenuté látky tak podporujú aj lepšiu psychickú, fyzickú a sexuálnu výkonnosť a kondíciu.

💡 Nutnosť dlhodobého užívania Folandrolu

Všetky spomenuté účinky sa neprejavia zo dňa na deň a je potrebné dodať organizmu dostatok času, aby aktívne látky prípravku aj správne zapracoval. Veď len taký proces dozrievania spermií trvá niekoľko týždňov. Preto je nevyhnutné dlhodobé užívanie Folandrolu – podľa skúseností a odporúčaní mužov 2-3 mesiace. Na to pamätajte a zaobstarajte si ho v dostatočnom množstve – 👍 pozri Folandrol v lekárni Pilulka.sk.

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

Folandrol je prípravok, ktorý obsahuje iba telu vlastné látky, takže riziko vedľajších účinkov je naozaj minimálne a to aj pri nevyhnutne dlhodobom užívaní prípravku. Nezabudnite však pritom na dodržiavanie pokynov od výrobcu. A to hlavne čo sa dávkovania týka a v žiadnom prípade neprekračujte odporučenú dennú dávku.

Jediným negatívnym účinkom tak zostáva možná alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku. Prípadne sa  ešte u citlivejších jedincov na začiatku užívania môžu zriedkavo prejaviť slabšie problémy s trávením či bolesť hlavy vyplývajúce z formy prášku a spôsobu prípravy. Tie však rýchlo ustupujú. Pokiaľ sa u vás alergická reakcia prejaví, respektíve sa prejavia iné vedľajšie účinky, ktoré pretrvávajú, je potrebné užívanie Folandrolu prerušiť a jeho znovunasadenie radšej konzultovať s lekárom.

Kontraindikácie a interakcie

Folandrol nie je určený deťom do 12 rokov (oficiálny údaj z príbalového letáku), a logicky ani ženám hlavne tehotným a dojčiacim. Neodporúča sa tiež k užívaniu osobám s fenylketonúriou (dedičné metabolické ochorenie). Výrobca takisto neodporúča užívanie prípravku spolu s nápojmi obsahujúcimi cukor, glukózu alebo kofeín. Pri užívaní Folandrolu neboli doteraz zistené žiadne interakcie s inými prípravkami vrátane liekov. Ak však máte akékoľvek pochybnosti súvisiacich s užívaním tohto prípravku neváhajte ich prebrať so svojim lekárom či lekárnikom.

Nezabudnite tiež, že Folandrol nie je žiaden liek, ale „iba“ výživový doplnok. V žiadnom prípade sa tak nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu (jeho užívanie však nie je stravovaním nijako ovplyvnené). Folandrol by ste nemali kombinovať s inými prípravkami podobného zamerania a nepreháňajte to ani s alkoholom.

Čo sa týka skladovania prípravku, tak ten si nevyžaduje žiadne špeciálne zaobchádzanie. Skladujte ho klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení, pri teplote 10-25 °C a mimo dosahu detí. Prípravok nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu či kanalizácie, ale vráťte do lekárne.

 

Folandrol a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Folandrol má okrem kvalitného zloženia, ktoré podporuje mužskú plodnosť a spermatogenézu, výhodu aj v tom, že základné balenie vám vydrží na jeden celý mesiac užívania. Pravdou na druhú stranu zase je, že hoci je mesiac naozaj celkom dlhá doba, no objektívne minimum je pri tomto prípravku 2-3 mesiace užívania, aby ste dostatočne zvýšili vaše šance na počatie. Pamätajte na to pri objednávaní.

Prípravok Folandrol je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. A už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde sú väčšinou vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Folandrol je momentálne dostupný v 💊 1 základnom balení, ktoré obsahuje 30 vrecúšok – t.j. 30 denných dávok. V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 18,56 € (30 vrecúšok) – 1 vrecúško s práškom na prípravu nápoja/maximálna denná dávka: 0,73 €
💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
18,56 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Podpora plodnosti u oboch partnerov je u výrobcu zabezpečená aj ďalším prípravkom s názvom Inofolic, ktorý je určený na podporu plodnosti u žien, pričom je dostupná aj možnosť zadovážiť si takzvaný Partnerský balíček (pre súbežné užívanie oboch partnerov na podporu počatia).

💊 Inofolic

💡 TIP na produkt - Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý prispieva k plodnosti žien a k ľahšiemu otehotneniu
 • zloženie: inozitol a kyselina listová
 • mesačné balenie, ktoré obsahuje 60 vrecúšok s práškom
28,80 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

💊 Partnerský balíček: Folandrol + Inofolic

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Folandrol, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Folandrol je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie Folandrolu

Základné balenie Folandrolu obsahuje ako som už spomínal 30 vrecúšok s práškom na prípravu nápoja, a vystačí vám na celý jeden mesiac užívania bez prerušenia. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

 • 💊 1 vrecúško denne
 • obsah vrecúška sa rozpustí v pohári čistej studenej vody a následne vypije (čím skôr, aby sa predišlo vzniku usadeniny na dne pohára)
 • odporúčaná doba užívania Folandrolu je minimálne 2 mesiace
 • výsledný efekt užívania (zlepšenie plodnosti, či kvality spermií) závisí potom tiež od veku, zdravotného a psychického stavu muža

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Folandrol a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné a telu vlastné zloženie
 • priaznivý vplyv na mužskú plodnosť v dlhodobom horizonte
 • viditeľné výsledky – lepšie hodnoty spermiogramu po adekvátne dlhom období užívania (2-3 mesiace) a dobré referencie od užívateľov
 • výživový doplnok vhodný pre mužov v každom veku
 • dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších negatívnych účinkov
 • dobrá cena – adekvátna ku kvalite prípravku
 • jednoduché užívanie a dávkovanie – prístupnejšia forma (prášok rozpustený v tekutine) a pomarančová príchuť
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárni
 • dostupný aj výhodný partnerský balíček (Inofolic pre podporu ženskej plodnosti + Folandrol)

 

Folandrol a moje vlastné skúsenosti

Folandrol som užíval presne 2 mesiace a keďže so svojim potomstvom som už spokojný a „vybavený“ ako početnosťou tak aj kvalitou 🙂 , podpora plodnosti nebol môj prvoradý cieľ užívania prípravku. Skôr som čakal ako sa prejaví jeho vplyv na moju sexuálnu kondíciu a vitalitu, pretože Folandrol obsahuje látky v dostatočne silnej koncentrácii, ktoré vplývajú aj na túto oblasť intímneho zdravia.

➡️ Výsledok môjho testu

Môžem povedať, že Folandrol zanechal vo mne celkom pozitívny pocit. Prečo? Prekvapil ma trochu tým, že sa mi už po dvoch-troch týždňoch zlepšila ejakulácia a zvýšil objem semena – samozrejme subjektívne, merať som to nemeral… Takisto som kvitoval, že som pociťoval viac energie a menej únavy (hlavne po sexe). Samozrejme, že v tomto smere existujú aj lepšie prípravky, ktoré sú však na to špecificky zamerané a účinky Folandrolu v tomto smere treba brať s potrebnou rezervou. Čo však s rezervou brať nemusíte je jeho ozajstný vplyv na plodnosť prostredníctvom zlepšenia kvality spermií – viacero mužov absolvovalo po 2-3 mesačnej kúre opätovne vyšetrenia plodnosti a ich spermiogram vykazoval jasné známky progresu…

Ešte jedna vec – trochu mi vadila forma prípravku – prášok na prípravu nápoja, ale keďže sa Folandrol užíva len raz za deň, tak sa cez to dá celkom preniesť (osobne preferujem jednoduchšiu a pohodlnejšiu formu tabletiek či kapsúl). Inak, chuťovo to bolo tiež v poriadku – pomarančová príchuť celkom spríjemnila užitie dávky. A aby som nezabudol, žiadne negatívne vedľajšie účinky sa u mňa počas celej doby neprejavili – ďalšie významné plus prípravku.

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

Folandrol pre mužov na podporu ich plodnosti je jednou z tých jednoduchších možností ako zvýšiť šancu na počatie dieťaťa. Väčšinou sa tak deje na podnet partnerky, ktorá užíva prípravok od toho istého výrobcu s názvom Inofolic, ktorý je ešte o niečo populárnejší (aspoň tak hovoria mnohé recenzie, ktoré sa dajú dohľadať na internete).

Reálne skúsenosti mužov a párov, ktorí prípravok, či kombináciu s Inofolicom skúšali hovoria, že Folandrol mužom naozaj dokáže pomôcť – hlavne ako podpora lepšej spermatogenézy a kvality spermií. Stále však platí, že účinky sú individuálne a teda niekto si prípravok nevie vynachváliť, niekto ani po 3 mesiacoch nezaregistroval žiaden efekt. Nuž keby „zázrak počatia“ závisel len na príjme niektorých látok, bolo by nám veru sveta žiť – žiaľ nie je to tak.

Čo sa týka negatívne ladených komentárov, tak mužom ešte vadí celkom vysoká cena (ktorá však absolútne odráža kvalitu zloženia prípravku) a problém vidia aj v tom, že je dostupné len základné balenie na 1 mesiac, čo vzhľadom na minimálnu dĺžku užívania (aspoň 2-3 mesiace) nie je celkom optimálne.

Toto je niekoľko zaujímavých a hodnotných komentárov týkajúcich sa užívania Folandrolu, ktoré som našiel na rôznych internetových fórach a diskusiách:

ℹ️ Folandrol – otázka – odpoveď…

Ot.:…Ahojte, manželovi na spermiograme zistili nízky počet spermií s nízkou pohyblivosťou – lekár nám odporučil brať Folandrol – máte nejaké skúsenosti s týmto výživovým doplnkom? Pomohol na zlepšenie? Za ako dlho? Vďaka za odpoveď…“ (kajovník)

Odp.:…Ahojte. Nám sa tiež dlhšie nedarilo. Môj muž bral Folandrol, mal nižší počet spermií a išli “doľava”. Už si presne nepamätám, ako dlho ho bral, ale určite to bolo nejaký ten mesiac. Ja som užívala Inofolic, kedže kyselina listová je v období pred tehotenstvom veľmi dôležitá. A už máme dve dietky, takže ja môžem len a len odporúčať. A čo sa týka stravy, tú sme veľmi neriešili. Manžel však prestal v tom období piť pivo, doktor mu povedal, že to má úplne vysadiť. Držím palce...“ (zuzca30, modrykonik.sk)

ℹ️ Folandrol a otehotnenie…

…boli sme na IVF po dvojročnom neúspešnom snažení, síce sa zadarilo, ale v 6 tt som potratila. Manžel má horšie spermie, oligospermiu, morfológiu 1%, začal brať Folandrol už počas protokolu IVF. Po potrate som stihla len raz MS a hneď som prirodzene otehotnela, ťažko povedať, čím to, zázrak, alebo sa mu spermiami zlepšilo po Folandrole, možno, aj keď sa hovorí, že sa má užívať minimálne 3 mesiace, aby to mala nejaký účinok, každopádne som šťastná, máme 6 týždňového Adamka…“ (berettka, emimino.cz)

ℹ️ Folandrol a Inofolic… zatiaľ nič

…ahoj, ja beriem Inofolic 2 sáčky denne a manžel Folandrol mal by brať 1 denne, ale občas zabudne-chlap no. Už to beriem 3 cyklus. Zatiaľ výsledky žiadne, budúci cyklus by mal ísť manžel na kontrolu spermií po 3 mesiacoch, tak som zvedavá či tam bude nejaké zlepšenie. U mňa zlepšenie zatiaľ žiadne, mám PCO a bez hormónov sa u mňa proste nič nedeje … a bohužiaľ zatiaľ ani s hormónami sa nedarí otehotnieť. Po vyšetrení dám vedieť, či došlo k zlepšeniu. Ale tie prachy za to je teda mazec…“ (brrbrr, modrykonik.cz)

ℹ️ Folandrol a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Folandrol - celkové hodnotenie prípravku, Heureka

Niekoľko zaujímavých komentárov a postrehov:

Folandrol - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Folandrol zaujal mnohých mužov ale aj ženy samozrejme, ktoré ho zvyknú kupovať svojim partnerom a dozerať nad jeho pravidelným užívaním. A všetkých tých zaujíma viacero praktických oblastí čo sa týka jeho užívania a samotných účinkov. Poďme sa pozrieť na najčastejšie kladené otázky týkajúce sa tohto prípravku a odpovede na ne:

Kedy Folandrol začne účinkovať?

Na toto neexistuje jednoznačná odpoveď, je to individuálne a veľa závisí aj od vašej partnerky (teda pokiaľ sa bavíme o počatí). Každopádne takáto vitamínová podpora akú Folandrol poskytuje vášmu telu na zlepšenie plodnosti je naozaj nezanedbateľná.

Je užívanie Folandrolu vôbec bezpečné?

Je a jeho užívaním neriskujete žiadne vedľajšie účinky pretože obsahuje len telu prirodzené látky. A keďže výrobca Folandrolu je overený a tradičný producent produktov určených na podporu zdravia, nie je žiaden dôvod o bezpečnosti tohto prípravku pochybovať.

Kedy má zmysel užívať tento produkt?

Folandrol má zmysel užívať vtedy, keď chcete počať dieťa a cítite, že by sa vám zišla väčšia podpora (spolu s potrebnými režimovými opatreniami).

Folandrol si dať ráno alebo skôr večer?

V podstate na tom nezáleží a ani výrobca to nijako v príbalovom letáku nerieši (ani to či si ho máte dať pred, po, počas jedla…). Dôležité je aby ste ho užívali pravidelne a nevynechávali dávky a dodržiavali odporúčané dávkovanie.

Môže sa Folandrol užívať aj s iným prípravkom na plodnosť?

Takúto kombináciu skôr neodporúčam. Je to najmä z dôvodu možného predávkovania určitými látkami, ktoré sa môžu naraz vyskytovať vo viacerých produktoch. No a o možnej kombinácii s liekmi na predpis sa treba vždy najprv poradiť s lekárom.

Čo robiť, ak Folandrol vôbec nezaberie?

Podľa toho ako dlho ste ho užívali, ak je to len 1-2 mesiace, tak je potrebné ešte pridať aspoň mesiac – spermiám totiž naozaj veľmi dlho trvá kým dozrejú a kým sa na nich prejavia pozitívne účinky užívania Folandrolu. Ak je to viac ako pol roka, tak možnosti riešenia vášho stavu vám ponúkne jedine lekár špecialista – s tým už veľmi výživový doplnok veľa nenarobí.

Otehotnieť sa stále nedarí (ani s Folandrolom) – kedy teda navštíviť lekára špecialistu?

Kedy? Napríklad ak nedôjde k otehotneniu po 1 roku nechránených pravidelných pohlavných stykov a/alebo ak má partnerka nad 35 rokov. Ak sú minimálne dva štandardne vyšetrené spermiogramy patologické a tiež vtedy ak dochádza u ženy k opakovaným potratom. Ak bolo u ženy zistené sexuálne prenosné ochorenie s vplyvom na plodnosť a vlastne vždy keď sa ocitnete v situácii, ktorá môže mať dopad na vašu plodnosť (úraz, choroba…).

Existuje podobná podpora plodnosti aj pre ženy?

Existuje a napríklad je to už spomenutý produkt od toho istého výrobcu – Inofolic, ktorý má tiež formu prášku. Má za cieľ zlepšiť šancu na otehotnenie prostredníctvom pozitívneho vplyvu na menštruačný cyklus a reprodukčné zdravie.

 

Folandrol a moje zhodnotenie na záver

Folandrol je zaujímavý prípravok, ktorého ambíciou je zlepšiť výhliadky na otehotnenie zo strany muža. Každopádne čo sa týka zloženia, tak má naozaj čo ponúknuť – napospol sa jedná všetko o látky, ktoré prirodzene podporujú proces spermatogenézy a kvalitu mužských pohlavných buniek. Výsledok by sa mal prejaviť po dlhodobejšom užívaní – mnoho mužov, ktorí po kúre s Folandrolom absolvovali spermiogram potvrdzujú zlepšené výsledky. Takže k hľadáte niečo čím podporíte vašu plodnosť a chcete potešiť svoju partnerku („snažilku“) nevidím jediný dôvod, prečo by ste nemohli siahnuť práve po Folandrole.

Pokiaľ máte o Folandrol záujem a chcete ho vyskúšať, viete si ho zaobstarať vo väčšine kamenných lekární (ak ho majú práve na sklade). Ešte lepšou voľbou pre vás je objednávka v internetovej lekárni – napríklad aj Pilulka.sk, ktorou dokážete ušetriť peniaze, čas a diskrétnosť takéhoto predaja tiež nie je na zahodenie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu mužskej plodnosti, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie výsledky: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • podpora spermatogenézy
 • koncentrované zloženie
 • jednoduchá forma užívania
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Folandrol - výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža a lepšiu spermatogenézu.

3.5

FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks

✅ Cena: 18,56 €
✅ Balenie: 30 vrecúšok
✅ Dávkovanie: 1 vrecúško denne

Chcem Folandrol Pilulka.sk
Vývoj ceny Folandrol

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fertin
Fertin recenzia
➡️ tabletky na podporu plodnosti u mužov
✅ schválený výživový doplnok
✅ prémiová kvalita – overený výrobca
✅ pozitívny účinok na plodnosť muža
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

15,99 €
Chcem vedieť viac
60 vrecúšok
Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
➡️ Prášok na podporu plodnosti a tehotenstva.
✅ prírodný prípravok bez predpisu
✅ jednoduché užívanie - prášok na prípravu nápoja
✅ bez vedľajších účinkov
✅ viditeľné výsledky v praxi (xy spokojných mamičiek)
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

28,80 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.