Tabletky na plodnosť mužov

Tabletky na plodnosť mužovTabletky na plodnosť mužov s prírodným a telu vlastným zložením sú jednou z možností ako vhodne podporiť reprodukčné zdravie. Prečo? Pretože majú vplyv na niekoľko faktorov, ktoré nepriaznivo vplývajú na plodnosť muža ako takú (vyjmúc genetiku). Zníženie schopnosti oplodniť partnerku totiž súvisí aj nesprávnou životosprávou a s tým súvisiacimi civilizačnými ochoreniami. Mužská plodnosť je v prvom rade ovplyvnená kvalitou spermií ale i schopnosťou, či skôr neschopnosťou muža dosiahnuť kvalitný pohlavný styk v dôsledku problémovej erekcie.

Tabletky na podporu plodnosti mužov teda jednak zahŕňajú prípravky, ktoré podporujú samotnú erekciu, ejakuláciu a potrebný sexuálny apetít (stimulácia tvorby pohlavných hormónov, lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy…). Ďalšie sú zas zamerané priamo na proces lepšej tvorby spermií (spermatogenézy), pretože obsahujú látky, ktoré sú nevyhnutné pre správny vývoj mužských pohlavných buniek.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu plodnosti prostredníctvom zlepšenia erekcie a potencie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta, prípadne priamo na podporu mužskej plodnosti a lepšej spermatogenézy: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

Mužská plodnosť – čo to vlastne je a jej význam

Plodnosť vo všeobecnosti znamená schopnosť muža a ženy počať potomstvo. U oboch to závisí najmä od stavu ich pohlavnej sústavy a jej funkčnosti, penisom počnúc, vajíčkovodmi končiac. Opakom plodnosti je neplodnosť, čo je stav, kedy pár nedokáže či nemôže splodiť dieťa z najrôznejších, najčastejšie fyziologických príčin (neplodnosť = neschopnosť otehotnieť po roku pravidelného nechráneného pohlavného styku).

➡️ Plodnosť u mužov

Plodnosť u mužov sa samozrejme odvíja hlavne od kvality a početnosti ich spermií. Dôležitý je tiež optimálny tvar spermie, ktorý jej umožňuje preniknutie hrdlom krčka maternice až k vajíčku. Muž však musí mať v poriadku aj ostatné reprodukčné schopnosti – napríklad dosiahnuť stoporenie a kvalitnú erekciu aby sa penis dostal do vagíny a to na takú dlhú dobu aby v nej prebehla ejakulácia.

Plodnosť, ergo zdravá mužská potencia, je podmienená viacerými faktormi. Toto sú jej základné podmienky:

 • 100%-ná funkčnosť reprodukčných orgánov
 • schopnosť dosiahnuť sexuálne vzrušenie (podmienkou je správne fungujúci nervový systém)
 • kvalitná erekcia – to znamená nielen adekvátnu tvrdosť penisu, ale aj jej trvanie
 • kvalitný ejakulát – to znamená životaschopné spermie v optimálnom prostredí (semenná tekutina), a ktoré budú schopné dosiahnuť vajíčko a oplodniť ho (oplodnenie je potom možné hlavne v prípade, že muž ejakuluje vo vnútri pošvy a najčastejšie vtedy, ak sex prebieha v pravidelných intervaloch)

 

Najčastejšie problémy s plodnosťou a ich príznaky

Pri problémoch s mužskou plodnosťou sa jedná o tieto základné typy porúch:

 • nedostatočná tvorba spermií – spermatogenéza, napríklad aj dôsledku nízkej hladiny testosterónu, ktorý ovplyvňuje činnosť mužských semenníkov, prípadne iných porúch ako je napríklad atrofia semenníkov, či rakovina…
 • nízka kvalita spermií – opäť je významný vplyv testosterónu a dostupnosť dôležitých minerálov a stopových prvkov
 • nedostatočná erekcia – to jest taká, ktorá znemožní plnohodnotný pohlavný styk (bolestivá, slabá, krátka, oneskorená…)
 • predčasná ejakuláciaproblém, ktorý sa prejavuje prirýchlym vyvrcholením spravidla do niekoľkých minút (1-2 minúty, extrémne aj hneď po vniknutí)

V prípade, že máte podozrenie na neplodnosť, ako prvé by z vašej strany mal nasledovať jednoduchý krok – a tým je odborné vyšetrenie u lekára. Kľúčovým je spermiogram, kde sa zisťuje prítomnosť spermií a ich kvalita (morfológia, motilita…).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu plodnosti prostredníctvom zlepšenia erekcie a potencie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta, prípadne priamo na podporu mužskej plodnosti a lepšej spermatogenézy: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

 

Najčastejšie príčiny problémov s mužskou plodnosťou

Na mužskú plodnosť pôsobí viacero faktorov. Okrem negatívneho vplyvu rôznych ochorení a porúch, ktoré som spomínal v predošlom odstavci sa na jej stave podieľa aj niekoľko prirodzených príčin, ktoré dokážeme ovplyvniť aj sami (snáď okrem veku):

Najhlavnejšie príčiny problémov s mužskou plodnosťou:

 • vek – so zníženou plodnosťou treba u mužov prirodzene rátať po dosiahnutí 40 rokov veku (a teda menej ako je to pri ženách, ktoré riešia pokles plodnosti už v tridsiatke)
 • životospráva – na znížení mužskej plodnosti sa podieľa napríklad aj zvýšená konzumácia polotovarov, sladkostí, či potravín s vysokým obsahom soli a konzervačných látok, plodnosti tiež určite neprospieva fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu
 • životný štýl – nesprávny životný štýl a jeho priame následky ako nadváha a obezita, zvýšený stres a vyčerpanie, málo kvalitného spánku a oddychu takisto negatívne vplývajú na plodnosť
 • hormonálna hladina – za mužskou plodnosťou stojí vo veľkej miere testosterón, ktorý je nevyhnutný pre správnu spermatogenézu a optimálna hladina tohto pohlavného hormónu je v tomto prípade jednoducho nevyhnutná
 • lieky – viaceré lieky, ktoré obsahujú syntetické liečivá môžu negatívne vplývať na plodnosť, najskôr ide o preparáty, ktoré sa užívajú v súvislosti s niektorými kardiovaskulárnymi, metabolickými a inými systémovými ochoreniami, ale taktiež sú to niektoré lieky na bolesť a zápal

 

Ako zlepšiť plodnosť – moje vlastné skúsenosti

Chcete vedieť ako podporiť svoju plodnosť? Existuje niekoľko osvedčených spôsobov ako to muž môže dokázať a to celkom prirodzenou cestou. Základom je podporiť proces tvorby spermií a to napríklad aj vytvorením vhodných podmienok pre ich zrenie (neprehrievať semenníky a nevystavovať ich úrazom). Veľmi vhodnou posilou plodnosti je aj podpora normálnej tvorby testosterónu čo sa dá jednoducho docieliť pravidelným cvičením, dostatkom kvalitného spánku, potlačením stresu či využitím vhodných prírodných prostriedkov – čajov z tradičných bylín, tabletiek s komplexnejším viaczložkovým zložením…

➡️ Životospráva

Netreba zabúdať na základnú vec, ktorá mužskú plodnosť dokáže z vonkajších faktorov ovplyvniť celkom významne a tým je vaša životospráva. Ak nie je tip top, tak ani s vašou plodnosťou to nebude práve najružovejšie. Hlavne ak je nesprávna dlhodobo a vy už máte vek, kedy sa mužská plodnosť znižuje aj prirodzene (približne po štyridsiatke). Na jej zlepšení teda treba popracovať a to najskôr tým, že najlepšie úplne vynecháte zo svojho jedálnička nezdravé a mastné jedlá s vysokou kalorickou hodnotou. Ak fajčíte a holdujete alkoholu viac než je to vhodné, tak pre podporu plodnosti (a celkového zdravia) s tým čo najskôr prestaňte! Ak je váš nepriaznivý zdravotný stav následok priberania, začnite svoju nadváhu či obezitu čím skôr riešiť – práve toto stojí za zdravotnými komplikáciami, ktoré majú priamy súvis s intímnym zdravím celkovo (hlavne vysoký krvný tlak a cholesterol).

➡️ Psychické rozpoloženie

Psychická pohoda a komfort majú veľký význam pre váš zdravý sexuálny život. Viac oddychujte, doprajte si dostatok kvalitného spánku, nepodceňujte ani negatívny vplyv nadmernej únavy a stresu na váš organizmus. Bez normálnej sexuálnej aktivity (a vplyvom „pocuchaných nervov“ je bude stále menej a menej) k prirodzenému oplodneniu ani tak skoro dôjsť nemôže.

➡️ Cvičenie a aktívny pohyb

Pravidelný pohyb a cvičenie vám dokáže zlepšiť kvalitu života aj vašu plodnosť. Jednak je to výborná prevencia civilizačných ochorení, ktoré stoja za viacerými problémami v rámci pohlavnej sústavy a tiež výborná podpora tvorby testosterónu ale aj hormónov šťastia napríklad. Pohyb je totiž radosť a teda dokáže zlepšiť vašu náladu a psychické rozpoloženie, dodá vám viac energie a vytrvalosti…

➡️ Bylinky na plodnosť

Mužskú plodnosť možno podporiť aj prostredníctvom overených tradičných rastlín. Existujú viaceré stáročiami overené bylinky ako Ženšen, Maca, Ginko, Tribulus TerrestrisSenovka grécka, ale aj taká Ashwagandha či Krpčiarka šípolistá, ktoré dokážu podporiť nielen mužskú plodnosť ale aj primerane pôsobiť na jeho sexuálne zdravie bez rizika vedľajších účinkov (pretože obsahujú nášmu telu viac prirodzené látky). Bylinky na plodnosť sa už oddávna využívali najskôr vo forme rôznych odvarov, záparov a čajov. Dnes je obľúbená aj forma tabliet, ktorá umožňuje jednoduchšie a presnejšie prijímanie prírodných látok. Podobne však ako je to pri rastlinách aj pri nich platí, že výsledky nie sú okamžité a je nutné dlhodobejšie užívanie. Pozri najlepšie bylinky na plodnosť.

➡️ Tabletky na plodnosť mužov

Spomínané  rastliny väčšinou v kombinácii s ďalšími dôležitými látkami – aminokyselinami ako L-arginín, či L-karnitín, minerálmi ako zinok a selén, vitamínmi (výborný je silný antioxidant vitamín E) a ďalšími prírodnými látkami (napríklad inozitol) sú súčasťou viacerých kvalitných výživových doplnkov, ktoré účinne podporujú plodnosť a potenciu, niektoré aj erekciu a sexuálny apetít.

 

Princíp a účinky tabliet na mužskú plodnosť a spermatogenézu

💡  Mužská plodnosť sa dá teda riešiť a podporiť v rozumnej miere aj vhodnými tabletkami s prírodným zložením. No takisto si treba uvedomiť, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na plodnosť fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a niektoré z týchto prípravkov sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov týkajúcej sa mužskej potencie ako oslabená erekcia, nízke libido, či predčasná ejakulácia.

Sú tabletky na plodnosť mužov riešením?

Sú tabletky na plodnosť mužov riešením?

Majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty, minerály, vitamíny a ďalšie látky, ktoré majú overené pozitívne účinky na mužskú plodnosť, ale dobre poslúžia nezriedka aj na posilnenie libida a potencie.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa musia užívať dlhšie – veď napríklad aj samotný proces tvorby spermií neprebieha zo dňa na deň. Skúsenosti mnohých mužov vrátane mňa hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere želateľné výsledky (optimálne 2-3 mesiace). Výsledok? Napríklad konečne vytúžené tehotenstvo partnerky.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na plodnosť mužov

 

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia

 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR

15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks

 • výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja

18,56 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Najčastejšie otázky

V tejto časti dostávajú priestor aj konkrétne otázky, ktoré sa týkajú praktickej stránky veci, t.j. tabletiek určených na plodnosť mužov z hľadiska užívania. Na ne teraz odpoviem na základe mojich dlhoročných skúseností a dobrej orientácii v danej problematike.

Prečo sú tieto tabletky na plodnosť mužov bez receptu?

Pretože sa jedná o prípravky s napospol prírodným zložením bez umelo vytvorených látok. Sú to vlastne výživové doplnky, ktoré je možné ľahko zaobstarať aj bez podstúpenia vyšetrenia u lekára. No aj napriek tomu, že nespadajú pod liečivá, musia spĺňať stanovené štandardy a normy.

Sú vôbec takéto tabletky bez receptu bezpečné?

Ak je reč o produktoch od overených výrobcov tak áno, sú. Takto je potom zaručené, že sa v týchto prípravkoch nebude nachádzať nič nevhodné a potenciálne nebezpečné. Jedným zo znakov dôveryhodnosti prípravku sú potom aj skúšky či testy v atestovaných vedeckých laboratóriách. Samozrejme takýto doplnok musí byť tiež schválený a zaregistrovaný Úradom verejného zdravotníctva SR.

Pre koho sú určené a pre koho naopak nie?

Takéto prírodné tabletky či prípravky na plodnosť mužov sú určené tým, ktorí majú skôr s problém s potenciou všeobecne vrátane plodnosti. Muži, ktorí trpia reálnou erektilnou dysfunkciou či medicínsky potvrdenou zhoršenou plodnosťou až neplodnosťou (výsledky spermiogramu) patria do rúk lekárom odborníkom.

Kde sa dajú tieto tabletky zaobstarať a ako?

Ak vás hneď napadne, že v lekárni, tak áno je to veľmi pravdepodobné. Mojim obľúbeným spôsobom je, ak sa dá, nákup priamo v oficiálnom eshope výrobcu či distribútora. Práve takto totiž zoženiete tieto tabletky v dobrej cene, s výraznejšími akciami, či vo viacerých variantoch balenia. Objednávka je v týchto eshopoch takisto pohodlná a veľmi jednoduchá zároveň.

A čo robiť v prípade, že prípravok nebude fungovať?

Prírodné doplnky jednoducho nezaručia 100%-ný úspech a nie každý bude s výsledkami užívania spokojný. To jednoducho ani nie je možné. Niekedy za problémami s plodnosťou stoja naozaj vážne príčiny a v tom prípade niet inej cesty ako odborné vyšetrenie u lekára, ktorý jediný môže s takýmto problémom niečo urobiť.

Stačí na podporu plodnosti iba užívať tabletky?

Nemalo by vám to stačiť, hoci ako sa hovorí: „základ je vykopaný“. Vyššie v texte som spomenul viacero opatrení a tipov ako môžete preto niečo spraviť aj vy sami. Okrem tabletiek teda do toho zapojte aj úpravu vášho životného štýlu vrátane kvalitného a zdravého stravovania a aktívneho pohybu.

 

Tabletky na plodnosť mužov, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa teraz pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal. Niektoré boli priamo na podporu lepšej tvorby spermií a plodnosti, iné zas viac na podporu mojej potencie. Ako je to vlastne pri všetkých produktoch osobnej spotreby – s niektorými prípravkami som bol spokojný viac, s niektorými menej. A preto, ak práve teraz premýšľate nad tým, že by nebolo od veci si podobné tabletky či prípravky na podporu plodnosti a potencie zaobstarať, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel. Takéto podporné prípravky majú síce určitú mieru účinku, ale určite nemôžu byť náhradou odbornej liečby v prípade vážnejších stavov. A potom aj na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Najlepšie tabletky na plodnosť mužov

A ktoré tabletky na plodnosť mužov ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fertin
Fertin recenzia
➡️ tabletky na podporu plodnosti u mužov
✅ schválený výživový doplnok
✅ prémiová kvalita – overený výrobca
✅ pozitívny účinok na plodnosť muža
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

15,99 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
➡️ prémiový výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža
✅ podpora spermatogenézy
✅ koncentrované zloženie
✅ jednoduchá forma užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,56 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!