Tabletky na menopauzu

Tabletky na menopauzuTabletky na menopauzu sú jedným z možných spôsobov ako prispieť k lepšiemu komfortu počas tohto pre mnohé ženy náročnejšieho obdobia. Práve vtedy sa vďaka obmedzeným možnostiam produkcie pohlavných hormónov – hlavne estrogénu – prejavujú viaceré nepriaznivé príznaky ako je zvýšené potenie, návaly tepla, výkyvy nálad, podráždenie či búšenie srdca.

Prírodné prípravky pomáhajú tieto symptómy zvládať lepšie a prostredníctvom bohatšieho zloženia zabezpečiť ženskému telu aj mnohé zdraviu prospešné látky, ktoré sú pre chod organizmu nevyhnutné.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na menopauzu, odporúčam vám tieto tabletky na pomoc s potlačením jej nepriaznivých príznakov – mnohé ženy preferujú kvalitu ako je: ✅ Feminus (recenzia), ✅ Menox 45 (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

Menopauza – čo to vlastne je a prečo k nej dochádza

✅ Menopauza

Menopauza vlastne označuje ohraničené obdobie, v ktorom sa objavilo posledné menštruačné krvácanie v živote ženy (pričom ďalšie by sa nemalo objaviť viac ako rok). Normálnou súčasťou života každej ženy sa stáva vo vyššom veku, u nás je to približne vo veku 50-52 rokov. Za normálny sa však považuje interval 45 až 55 rokov. Fakticky sa jedná vlastne o jeden z časových úsekov v rámci celého klimaktéria.

Počas tohto obdobia sa v dôsledku kolísania hormonálnej hladiny zvyknú prejavovať najrozmanitejšie nepriaznivé príznaky ako je nadmerné potenie, návaly tepla, časté striedanie nálady, podráždenosť, búšenie srdca a podobne.

✅ Klimaktérium

Klimaktérium zahŕňa obdobie niekoľkých rokov v živote ženy, počas ktorého dochádza k postupnému ukončovaniu funkcie vaječníkov a k zníženiu hladiny estrogénu v ženskom tele na minimum. K týmto nezvratným zmenám dochádza v rámci hormonálnej a samozrejme aj pohlavnej sústavy. Priebeh klimaktéria (prechodu) je v niektorých prípadoch ťažší ako obvykle a problémy sú pomenované ako takzvaný klimakterický syndróm.

💡 Predčasná menopauza

Predčasná menopauza je trvalé ukončenie menštruačného obdobia ešte pred dosiahnutím veku 40 rokov. Predčasnou menopauzou trpí približne 1 % žien pred dosiahnutím štyridsiatky. Asi 5 % žien podstupuje menopauzu medzi 41 a 45 rokom čo sa nazýva skorá menopauza (zdroj).

Všetko o predčasnej menopauze nájdete v našom článku: Predčasná menopauza postihuje čoraz viac žien, čo s tým…

 

➡️ Prečo k nej vlastne dochádza

Prečo vlastne dochádza k menopauze a aký je jej priebeh? V dôsledku starnutia vaječníkov, ktoré produkujú čoraz menej reprodukčných hormónov sa telo pripravuje (a vlastne reaguje) na nižšiu hladinu pohlavných hormónov, to jest estrogénu, progesterónu, ale menia sa aj hladiny testosterónu, luteinizačného (LH) a folikostimulačného hormónu (FSH). Počas tohto obdobia dochádza aj k strate aktívnych ovariálnych folikulov (vajíčkonosné telieska vaječníka), ktoré inak umožňujú menštruáciu a sú znakom plodnosti ženy.

To je prirodzená menopauza. Môže byť však vyvolaná aj poranením alebo chirurgickým odstránením vaječníkov a súvisiacich panvových štruktúr. Ak chcete vedieť presné pomenovanie týchto závažných ťažkostí, tak sa jedná napríklad o bilaterálnu ooforektómiu, ovariálnu abláciu, či rádioterapiu u žien s nádormi hormonálnej povahy.

 

Najčastejšie problémy pri menopauze / klimaktériu – príznaky a symptómy

Priebeh menoupauzy už od jej nástupu má u väčšiny žien typické príznaky. Aj podľa ich výskytu sa dá posúdiť či už sa žena nachádza v klimaktériu alebo ešte nie. Tieto negatívne symptómy totiž často úzko súvisia s kolísaním hormonálnej hladiny v tele (najmä estrogénov a progesterónu).

Toto sú najčastejšie príznaky menopauzy:

 • ne/pravidelnosť menštruácie – ťažkosti s menštruačným cyklom sa objavujú najmä v prvej polovici klimaktéria, treba rátať aj so zvýšeným krvácaním či väčšou bolesťou počas menštruácie
 • návaly tepla a nadmerné potenie – jedná sa o príznaky súvisiace so zvýšeným búšením srdca, nadmerné potenie prebieha najmä v noci s čím súvisí aj nespavosť, návaly tepla zvyknú trvať aj niekoľko minút (odhaduje sa, že až 75 percent žien pociťuje tieto návaly)
 • zníženie libida – pokles hladiny pohlavných hormónov a s tým súvisiace ťažkosti ako je suchá sliznica vagíny a možnosť jej poškodenia pri pohlavnom styku, vo výsledku znamenajú menej častý sex, nezriedka bolestivý (pozri ako zvýšiť ženské libido)
 • ťažkosti s močením – počas menopauzy sa prejavujú najčastejšie ako strata kontroly nad močovým mechúrom a tým pádom častejšie močenie, vyskytnúť sa môže aj občasná inkontinencia, rátať treba aj so zvýšeným rizikom infekcií v urogenitálnom trakte
 • bolesti hlavy a kĺbov – zvýšenie citlivosti a častejšie pociťovanie bolesti hlavy a kĺbov počas menopauzy sú dôsledkom ťažkostí v rámci pohybovej a nervovej sústavy
 • ťažkosti v rámci srdcovocievneho systému – medzi najčastejšie príznaky tohto obdobia patrí nadmerné búšenie srdca a zvýšenie krvného tlaku, ktoré majú súvis už so spomínanými návalmi tepla
 • problematická pleť a vlasy – počas menopauzy sa u viacerých žien dostavujú problémy týkajúce sa ich pokožky a vlasov, koža stráca pružnosť a pevnosť, vlasy sú lámavejšie, nechty detto
 • zvýšená únava a častejšie výkyvy nálady – počas tohto obdobia ženy často pociťujú zníženú fyzickú ale aj psychickú výkonnosť, častejšie sa objavujú depresie, úzkosti či strach, ktoré sa podpisujú na častejšom striedaní nálad, ťažkosti so sústredením ale aj pamäťou
 • zmeny telesnej hmotnosti – vyskytujú sa obe možnosti – priberanie a aj chudnutie, ktoré súvisí s úbytkom estrogénov v tele
 • rednutie alebo vypadávanie vlasov, zvýšený rast ochlpenia na iných miestach tela, napríklad na tvári, krku, hrudníku a hornej časti chrbta
💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45

 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky

21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na menopauzu, odporúčam vám tieto tabletky na pomoc s potlačením jej nepriaznivých príznakov – mnohé ženy preferujú kvalitu ako je: ✅ Feminus (recenzia), ✅ Menox 45 (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

 

Ako sa najlepšie popasovať s menopauzou – reálne skúsenosti žien hovoria…

Reálne skúsenosti žien hovoria, že existuje viacero spôsobov ako menopauzu prežiť v zdraví – to jest bez intenzívnych nežiadúcich prejavov ako je nadmerné potenie, búšenie srdca, návaly tepla, výkyvy nálady a podráždenosť. Ideálne je, pokiaľ sa vhodne skombinujú. Čo všetko dokáže prispieť k lepšiemu menopauzálnemu komfortu?

➡️ Životospráva

Potreba zdravšie sa stravovať so zvyšujúcim vekom samozrejme stúpa. Už len také obmedzenie nezdravých a mastných jedál s vysokou kalorickou hodnotou účinne podporí boj s nepriaznivými prejavmi menopauzy. K tomu samozrejme treba pridať aj obmedzenie príjmu alkoholu a úplné vypustenie fajčenia (aj toho pasívneho).

➡️ Aktívny pohyb

Cvičenie a dobrá fyzická kondícia je najlepšia prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na kvalitu života vo vyššom veku, ergo aj počas menopauzy a klimaktéria. Pravidelný aktívny pohyb zlepšuje náladu a psychické rozpoloženie, podporuje lepší spánok, zvyšuje energiu a vytrvalosť, pomáha harmonizovať hladinu estrogénu…

➡️ Pomoc so psychickým zdravím

Počas obdobia nastupujúcej menopauzy zvyknú objaviť aj problémy v psychickej oblasti. Je teda úplne v poriadku ak žena v prípade potreby využije aj odborné služby psychoterapeuta, ktorý jej pomôže napríklad s depresiou, nespavosťou, či migrénami.

➡️ Esenciálne oleje či aromaterapia

Áno, aj to je spôsob ako lepšie zvládať niektoré symptómy menopauzy. Mnohé ženy tvrdia, že pár vmasírovaných kvapiek šalviového oleja denne pomáha pri návaloch tepla či pri úzkosti a strese. Podobne vôňa môže mať pri menopauze nevídané účinky, často pomôže pri nespavosti, ale aj iných príznakoch prechodu. Obľúbené vône? Levanduľa či šalvia, ruža ale aj fenikel.

➡️ Akupunktúra a hormonálna jóga

Ak patríte k ženám, ktoré veria, že za problémami v menopauze stojí aj narušená rovnováha jing a jang, pokojne môžete podstúpiť aj akupunktúru. Tradičná súčasť východnej medicíny má pomôcť najmä pri návaloch tepla a hormonálnych výkyvoch. K tomu by mala dobre poslúžiť aj takzvaná hormonálna jóga – správnym dýchaním a zostavou cvikov sa stimulujú žľazy s vnútorným vylučovaním.

➡️ Minerály

Podporu pri menopauze a klimaktériu poskytuje aj zvýšený príjem minerálov. Dôležitý je hlavne príjem vápnika, ktorý je potrebný práve v tomto období, kedy sa problémy s kosťami u žien prejavujú častejšie (rednutie a následne zvýšená lámavosť). Najlepšie v kombinácii s vitamínom D a horčíkom.

➡️ Vitamíny

V tomto období je taktiež nevyhnutné zvýšiť príjem vitamínov. Ideálne by malo ísť o vitamíny skupiny B, vitamín E a C, ktoré majú za úlohu zlepšiť vitalitu a podporiť imunitný systém organizmu.

➡️ Bylinky na menopauzu

Viaceré známe i exotické bylinky podporujú boj s nepriaznivými príznakmi menopauzy a klimaktéria. Užívajú sa vo forme rôznych odvarov, čajov, tinktúr či kvapiek. Tieto liečivky sú samozrejme aj hlavnou zložkou nehormonálnych prípravkoch na menopauzu. Medzi overené byliny patrí:

 • Šalvia lekárska – výborná na zmierňovanie potenia a návalov tepla
 • Valeriána lekárska – má priaznivý vplyv na nervovú sústavu, zlepšuje spánok
 • Ľubovník bodkovaný – známe rastlinné antidepresívum, pôsobí pri nespavosti, zmenách nálad
 • Ploštičník hroznovitý (Black Cohosh) – podporuje optimálnu hormonálnu hladinu, návaly, ženy oceňujú aj jeho účinok pri suchosti pošvy (pozri viac)
 • Angelika čínska (ženský ženšen) – stimuluje nervového systému, podporuje rozširovanie ciev, tlmí návaly tepla, vaginálna suchosť
 • Ďatelina lúčna či červená – výborná pri nespavosti, depresie, slúži aj ako prevencia rednutia kostí
 • Dioskórea huňatá (Wild Yam) – pozitívny vplyv na hormonálnu hladina, kognitívne schopnosti – koncentráciu a pamäť
 • Americký ženšen (Panax quinquefolius) – užívaním tejto rastliny získava najviac náš nervový systém, obmedzuje depresie a stres, podporuje metabolizmus

Komfort pri menopauze a klimaktériu však podporujú aj ďalšie rastliny ako Maca, Benedikt lekársky, Srdcovník obyčajný, Senovka grécka, Vitex jahňací, Ašvagandha, ale aj Sója, Lucerna, Ľan a mnohé ďalšie.

➡️ Tabletky na menopauzu

Menopauza a jej nepriaznivé príznaky, ktoré sa často vyskytujú u mnohých žien sa dajú do určitej miery zmierniť aj prostredníctvom prírodných doplnkov výživy. Ide o špeciálne podporné prostriedky vo väčšine prípadov vo forme tabliet, ktoré fungujú na báze účinnosti viacerých extraktov z overených „ženských“ rastlín v kombinácii so špecifickými vitamínmi, minerálmi, prípadne aj aminokyselinami…

Od zloženia konkrétneho prípravku potom závisí jeho účinnosť, takže zamerať sa pri výbere vhodného doplnku iba na cenu by naozaj nebolo veľmi múdre. Čím kvalitnejšie (v optimálnej kombinácii aktívnych látok) a koncentrovanejšie zloženie prípravok má, tým skôr očakávajte plný efekt jeho užívania, stabilné a viditeľné účinky…

Ako zlepšiť menopauzálny komfort práve týmito tabletkami? Stačí si len dobre vybrať. Siahnuť by ste mali po overených značkách s overenými účinkami a zložením. Tie najkvalitnejšie sú vždy kontrolované a schválené Úradom verejného zdravotníctva SR, majú transparentné zloženie s látkami vo farmaceutickej kvalite a sú aj dostatočne preverené čo sa týka ich reálnych účinkov.

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45

 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky

21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

Princíp a účinky tabliet na zmiernenie nežiadúcich prejavov menopauzy

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s menopauzou svoj význam. Neznamená to však hneď, že po nich musí siahnuť každá žena, ktorá potrebuje pomôcť s nepriaznivými príznakmi. Tieto tabletky (doplnky) nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Na druhú stranu neobsahujú žiadne hormóny, takže niet priestor na obavy, napríklad že naberiete na hmotnosti. Okrem toho majú širšie spektrum oblastí, pri ktorých pôsobia. Využiť ich môžu aj ženy, ktoré sa v menopauze či klimaktériu ešte nenachádzajú a riešia skôr problémy s menštruačným cyklom (PMS, nepravidelný cyklus…).

Sú tabletky na menopauzu riešením?Plusom týchto doplnkov je aj ich nezávadné, rozumej prírodné zloženie, vďaka ktorému je riziko prejavu vedľajších účinkov užívania naozaj minimálne. Tieto tabletky sú dostupné bez lekárskeho vyšetrenia a receptu a poväčšine ich zoženiete aj v lekárni či eshopoch so zdravou výživou a doplnkami. V prípade pochybností tak nie je problém riešiť ich užívanie s lekárom, prípadne aj s lekárnikom.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte zbytočne alkohol a nefajčite. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa potom určite oplatí užívať dlhšie, aby látky v nich obsiahnuté dostali šancu v organizme zapôsobiť v plnej sile.

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus

 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)

23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Najčastejšie otázky

Na konci textu dostanú samozrejme aj väčší priestor tabletky, ktoré sú ženami najlepšie hodnotené z hľadiska kvality a účinnosti. Ale ešte predtým si prejdime niekoľko najčastejších otázok (z praktického aj teoretického hľadiska), ktoré ženy v súvislosti s tabletkami na menopauzu pokladajú v rámci rôznych diskusných fór na internete (+ odpovede samozrejme):

❓ Prečo na tieto tabletky netreba recept?

Pretože prírodné tabletky na menopauzu sú výživové doplnky a na to, aby ste si ich vedeli zaobstarať, teda nepotrebujete ani recept, ani vyšetrenie u lekára. V ich zložení totiž nájdete iba extrakty rôznych prírodných látok, a teda nie substancií, ktoré sú radené medzi liečivá a spadajú pod lekársku a farmakologickú odbornosť. Avšak aj napriek tomu musia tieto voľne dostupné prípravky samozrejme spĺňať určité štandardy a normy.

❓ Sú takéto tabletky na menopauzu vôbec bezpečné?

Sú, hlavne ak si ich zadovážite od overeného výrobcu. Máte tak záruku, že sa v nich nebude nachádzať čokoľvek nevhodné. Výživové doplnky mimo to podliehajú schváleniu a musia byť registrované Úradom verejného zdravotníctva. Takisto prechádzajú rôznymi testami a skúškami v atestovaných laboratóriách.

❓ Je možné kombinovať nehormonálne prípravky s inými liekmi či prípravkami pri menopauze?

Tak na túto otázku vám najlepšie odpovie všeobecný lekár alebo gynekológ. Takže ešte predtým, než začnete používať akékoľvek prípravky zistite si, či sú práve vo vašom prípadne vhodné a či náhodou nemôže dôjsť ku kontraindikácii s inými liekmi, ktoré už používate. Informácie tiež môžete získať aj v lekárni, no a samozrejme v príbalovom letáku daného prípravku, ktorý treba pozorne prečítať ešte predtým ako ho začnete užívať.

❓ Kde sa dajú jednoducho zaobstarať a ako?

Veľmi často aj v lekárni a väčšinou aj prostredníctvom oficiálneho eshopu výrobcu a distribútora, kde nezriedka takéto tabletky na menopauzu kúpite v lepšej cene, vo viacerých variantoch balenia a výraznejšími akciami.

❓ Existuje záruka, že takéto prírodné tabletky na menopauzu budú 100 %-ne fungovať?

Žiaľ, takúto záruku vám žiaden výživový doplnok s prírodným zložením nedokáže dať. Výsledky užívania sú dosť individuálne a je treba skúšať, čo môže uľaviť a pomôcť práve vám. Takéto tabletky totiž fungujú na úplne inom princípe ako synteticky vyrobené lieky či hormonálna liečba. Mnoho žien s nimi má však zväčša pozitívnu skúsenosť, a dôležité je aj to, že mnohé z nich obsahujú dôležité vitamíny a minerály, ktoré telu prospievajú v každom období, nielen pri problémoch počas menopauzy.

 

TOP prírodné tabletky na menopauzu

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na menopauzu a klimaktérium (zohľadnené aj reálne skúsenosti žien)

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus

 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)

23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

💡 TIP na produkt - Menoxin
Menoxin

 • komplexný výživový doplnok pre väčší komfort pri menopauze (klimaktériu)
 • na zmiernenie jej nepriaznivých prejavov
 • obsahuje vyváženú zmes prírodných látok ako ďatelina lúčna, ploštičník, sója, ľan, šalvia, materská kašička, vitamín B5
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)

12,99 €
Menoxin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45

 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky

21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

Pozri viac prípravkov

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
➡️ výživový doplnok s materskou kašičkou a peľom, vitamínmi + fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny
✅ podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
✅ striktne prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

24,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,37 €
Chcem vedieť viac
90 tabliet
GS Merilin Harmony
GS Merilin 60 tbl. + 30 tbl. ZADARMO
➡️ nehormonálny preparát určený pre harmonické prežitie klimaktéria
✅ vyvinutý pre zrelé ženy, ktoré majú problémy v období menopauzy
✅ bohatý zdroj vápnika, ktorý podporuje rast a pevnosť kostí
✅ obsahuje aj účinnú a bezpečnú dávku extraktu ľubovníka bodkovaného
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

21,35 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!