Urixin sú tabletky na podporu zdravia močových ciest (recenzia s reálnymi skúsenosťami)

Peter Kacián Recenzia 28. októbra 2021 0
Urixin
 • Balenie: 60 tabliet
 • Dávkovanie: 3 tablety denne (akútne), 1 tableta denne (prevencia)
 • Dostupnosť: Skladom
11,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Nutraceutics.sk

Urixin je originálny komplexný výživový doplnok určený pre starostlivosť o močové cesty. Tabletky sú voľne dostupné, čiže na to, aby ste si ich zaobstarali, nepotrebujete žiaden predpis. Obsahuje na naše pomery, to jest obvyklé zloženie prírodných prípravkov na močové cesty, ozaj dosť zaujímavých zložiek – celkom 6. Avšak už pri prvom pohľade na ne je jasné, že ich výber sa riadil logickou premisou. Všetko sú to totiž látky, ktoré majú overené a štúdiami podporené účinky na naše močové cesty.

Chcete vedieť o akých aktívnych látkach konkrétne je reč? S čím všetkým dokáže Urixin pomôcť a teda ako účinkuje? Odpovede hľadajte v tejto recenzii. A keďže som tento prípravok osobne vyskúšal, tak aj reálne skúsenosti s jeho užívaním. Plus všetko podstatné čo o ňom potrebujete vedieť (dávkovanie, vedľajšie účinky, kde kúpiť, cena a dostupné balenia, najväčšie výhody prípravku a najčastejšie otázky, ktoré sa týkajú praktického hľadiska užívania doplnku).

doba testovania tabletiek2 mesiace
prvé účinky2.-3. týždeň
na recept⛔️ NIE
prevencia problémov s močovými cestami⭐️⭐️⭐️⭐️
pomoc s urologickými problémami⭐️⭐️⭐️⭐️
podpora fungovania močového mechúra⭐️⭐️⭐️⭐️
podpora fungovania obličiek⭐️⭐️⭐️⭐️
vedľajšie účinky⛔️ NIE
veková hranica18+
lepšia alternatívamomentálne nie je
diskrétnosť a rýchlosť dodania✅ ÁNO, do 2 dní po objednávke
OBJEDNAŤ

Urixin – charakteristika, balenie a určenie

Urixin má prírodné zloženie a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky, vďaka čomu vám nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás. Môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC, čo je vlastne centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku.

➡️ Výrobca

Urixin vyrába spoločnosť Advance nutraceutics, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kvalitných a vyhľadávaných výživových doplnkov a nutraceutík. Viacero z nich som vyskúšal (Prostalex, MenActive, Tribul, Maca Advance a ďalšie) a recenzie na ne budem postupne pridávať aj na afrodiziakum.sk.

Na trhu je Advance už takmer 10 rokov a jej produkty nájdete ako na oficiálnej stránke výrobcu a každého doplnku zvlášť, tak aj v kamenných či online lekárňach. A to u nás a v ČR, ale aj napríklad v Slovinsku, Rumunsku a Maďarsku. Spoločnosť sa tiež spolieha na to, že zákazníci dokážu oceniť hlavne kvalitu použitých surovín. Jedná sa o vysokokoncentrované extrakty, s certifikátmi a maximom účinných látok. V prípravkoch sa potom nachádza len nevyhnutné množstvo pomocných a doplnkových látok. Všetky navyše prechádzajú vstupnou kontrolou a napokon aj každá šarža prípravku výstupnou kontrolou.

➡️ Balenie

Tabletky ADVANCE Urixin sú balené vo väčšej čiernej plastovej fľaštičke s fialovou etiketou, na ktorej je bielou farbou zvýraznené logo značky a údaj o počte tabliet. Taktiež na nej nájdete informácie o zložení, odporúčanom dávkovaní a užívaní, upozornenia a kontakt na výrobcu a distribútora. Základné balenie prípravku obsahuje až 60 tabliet a vydrží podľa zvoleného dávkovania na 20 dní (akútne) až 2 mesiace (preventívne a dlhodobo).

➡️ Určenie

Urixin je určený všetkým, mužom i ženám, ktorí chcú podporiť normálne fungovanie celej svojej močovej sústavy. Obličkami počnúc, močovým mechúrom a močovými cestami končiac.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

ADVANCE Urixin je koncentrovaný prírodný produkt, ktorý obsahuje kvalitné extrakty z liečivých rastlín s overenými účinkami na močové ústrojenstvo (brusnica, zlatobyľ, pŕhľava, zelený čaj) + D-manózu a laktobacily.

zloženie prípravku Urixin

Prečítajte si teraz viac o jednotlivých zložkách Urixinu:

➡️ D-manóza

D-manóza je vlastne jednoduchý cukor (monosacharid) s trochu netypickou konfiguráciou. Výrobcovia prípravkov na močové cesty využívajú jednu výnimočnú vlastnosť tejto látky, ktorá sa nachádza prirodzene aj v niektorých druhoch ovocia ako sú jablká či hrušky. Je to látka, ktorú naše telo vôbec nemetabolizuje a pri vyšších dávkach je kompletne vylučovaná močom. Pri tom zo sebou berie (“odlepuje” od stien a viaže na seba) nežiadúce baktérie, ktoré sú najčastejšou príčinou zápalových stavov močových ciest – to jest Escherichia coli. D-manóza je tak podľa viacerých štúdií rozhodne zaujímavou alternatívou k antibiotikám, rýchlo pôsobí a je efektívna bez rizika vedľajších účinkov. V Urixine sa táto látka nachádza v najväčšom hmotnostnom zastúpení. 👍 Čítaj viac o tejto látke na ❤️ Afrodiziakum.sk: D-manóza: jednoduchý cukor, ktorý toho dokáže s močovými cestami celkom dosť

➡️ Brusnica

Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon), známa aj ako kanadská brusnica (pretože pôvodne pochádza z chladnejších oblastí Severnej Ameriky), je asi najznámejšia liečivá rastlina zameraná na močové cesty. Extrakt z plodov tejto rastliny je totiž obrovskou zásobárňou unikátnych látok s názvom proantokyanidíny, čo sú vlastne prírodné látky so silnými antioxidačnými vlastnosťami. Cení sa tiež obsah arbutínu, látky, ktorá v našom tele hlavne v prípade alkalického moču dokáže prechádzať celým urologickým traktom a odstraňovať škodlivé mikroorganizmy (zdroj). Ak máte možnosť zaobstarať si čerstvé plody, či šťavu alebo kompót, tak ich konzumáciou si okrem urologických záležitostí môžete pomôcť aj s chrípkou, hnačkou, pri menštruačných bolestiach... V Urixine sa nachádza kvalitný koncentrovaný extrakt 25:1.

➡️ Laktobacily

V Urixine sa zo širokej rodiny laktobacilov nachádza konkrétne Lactobacillus acidophilus, ktorý je inak súčasťou prirodzenej ľudskej mikroflóry. Jeho prítomnosť zabraňuje rastu a prospievaniu škodlivých baktérií v urogenitálnom trakte. Lactobacillus je teda nepatogénna baktéria, ktorá inak v tele rozkladá laktózu a ďalšie cukry na kyselinu mliečnu. Patrí medzi komerčne najviac používané druhy probiotík. Hoci sa táto kvalitná živá kultúra v Urixine nachádza iba v menšom objeme, oproti konkurenčným prípravkom je to určite ďalší krok vpred.

➡️ Zlatobyľ obyčajná

Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea) je rastlina, ktorá má nesporne pozitívne účinky ako pri častejších zápaloch močových ciest, tak aj pri močových a obličkových kameňoch (nezriedka hlavná zložka čajových urologických zmesí). Muži potom dokážu oceniť ešte jej pozitívne pôsobenie na prostatu (predstojnú žľazu), ženy zase aj pri silnejšom krvácaní počas menštruácie. Typicky zlaté kvety predznamenávajú výnimočný účinok tejto byliny. Obsahujú totiž (celá vňať) dôležité bioaktívne látky ako sú triesloviny a flavonoidy, rutín a kvercetrín, saponíny či silice. Aj kvôli tomu je Zlatobyľ známa ako výborný prírodný močopudný prostriedok (diuretikum), ktorý súčasne mierni záchvaty bolesti. 👍 Čítaj viac o rastline na ❤️ Afrodiziakum.sk: Zlatobyľ obyčajná – ozajstné zlato na močové cesty

➡️ Pŕhľava dvojdomá

Pŕhľava dvojdomá – Žihľava (Urtica dioica) je jeden z najznámejších tradičných močopudných prostriedkov z ríše rastlín. Žihľava býva preto veľmi často súčasťou bylinných urologických zmesí. No takisto je známa tým, že priaznivo pôsobí na kvalitu vlasov, preto sa s obľubou využíva aj v kozmetickom priemysle na výrobu šampónov a vlasových toník. V Urixine plní úlohu “čističa”. Prečistenie celého organizmu s protizápalovým a dezinfekčným účinkom je dôsledok mnohých výnimočných bioaktívnych látok, ktoré rastlina obsahuje. Okrem chlorofylu, viacerých minerálov a vitamínov sú to látky ako kyselina šťaveľová, mravčia, octová, kremičitá, acetylcholín, histamín a serotonín a mnohé ďalšie významné látky.

➡️ Zelený čaj

Čajovník čínsky – Zelený čaj (Camellia sinensis) je svetoznámy menší ker, ktorý sa pestuje kvôli výrobe nápoja z jeho listov. Zelený čaj je vlastne pripravený z nefermentovaných listov tejto tisíce rokov známej  rastliny. Je bohatý na množstvo bioaktívnych látok ako sú fenoly, flavonoidy, kofeín a iné alkaloidy (theobromín, theofylín), aminokyseliny, steroly, saponíny, silice, triesloviny, vitamíny a minerály. Má skvelé stimulačné vlastnosti (podpora psychickej i fyzickej výkonnosti), podporuje metabolizmus, a čo je podstatné z pohľadu Urixinu podporuje lepšie vylučovanie vody a starostlivosť o správne fungovanie močových ciest.

Zloženie látok v 1 tabletke prípravku Urixin:

látkamnožstvo
D-manóza300 mg
Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon), extrakt 25:1200 mg
Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea), extrakt30 mg
Pŕhľava dvojdomá - Žihľava (Urtica dioica), extrakt30 mg
Zelený čaj - čajovník čínsky (Camellia sinensis), extrakt10 mg
Lactobacillus acidophilus500 mil. CFU

Prídavné látky: protihrudkujúce látky (mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý)

 

ADVANCE Urixin a jeho účinky

Aké sú hlavné účinky Urixinu? Ide hlavne komplexnú starostlivosť o močové cesty (prevencia aj aktívna pomoc), udržanie normálnej funkcie dolných močových ciest, podpora normálneho fungovania močového mechúra a správnej činnosti obličiek. Poďme sa na jednotlivé oblasti pôsobenia prípravku teraz pozrieť bližšie:

 

💕 Močové cesty

 

➡️ Prevencia

Užívanie Urixinu v rizikovom období by malo znížiť početnosť zápalov močových ciest. Prípravok pomáha močovým cestám už len tým, že ich dôkladne “preplachuje” a dokáže v určitej miere zabraňovať aj uchyteniu škodlivých mikroorganizmov (baktérií) na stenu močového mechúra a močovodov. Z môjho pohľadu hrá tento účinok Urixinu prím a kvôli tomu som ho aj užíval. Vďaka nemu som sa potom dokázal vyhnúť problémom s močovými cestami. Urixin je ako prírodný preventívny prostriedok v tomto neoceniteľný. No netreba zabúdať na základné pravidlá infekcie močových ciest, ktorých som sa držal aj ja sám:

 • nezabúdajte hlavne na príjem dostatočného množstva vhodných tekutín – čistá voda, nesladený bylinkový čaj (bylinkový, ovocný, zelený), minerálka – a to v pravidelných intervaloch!
 • pri močení dbajte na kompletné vyprázdnenie močového mechúra, zbytkový moč je jednoznačne hrozba zápalu
 • obmedzte konzumáciu alkoholu, kávy a dráždivých jedál
 • vhodne a primerane sa obliekajte
 • skúste sa viac otužovať a hlavne sa pravidelne hýbte
 • pozornosť zamerajte aj na intímnu hygienu – nedostatočná, ale aj nadmerná hygiena vonkajších genitálií totiž zvyšuje riziko infekcie!

➡️ Akútne

Urixin dokáže napomôcť aj pri stavoch, kedy sa zápal močového ústrojenstva už začal prejavovať. Nie je to samozrejme účinok ako má antibiotická liečba, no podľa viacerých užívateľov je tento doplnok schopný pomôcť aj pri akútnych stavoch. Jedná sa o priaznivý vplyv kanadskej brusnice, zlatobyle obyčajnej a zeleného čaju.

 

💕 Močový mechúr

Správne fungovanie močového mechúra má v rámci Urixinu “na starosti” hlavne Zlatobyľ obyčajná a čiastočne aj Zelený čaj. Toto je ďalší z účinkov, ktorý Urixinu naháňa ďalšie plusové body, pretože účinok v tomto smere si pochvaľuje viacero ľudí (čo som mal možnosť čítať niektoré komentáre v diskusiách) vrátane mojej maličkosti.

 

💕 Obličky

Obličky sú v podstate najdôležitejší orgán našej močovej sústavy. Podpora jeho správneho fungovania je pre zdravie dolných močových ciest nevyhnutná. V rámci aktívnych zložiek prípravku sa na stimulácii činnosti obličiek podieľa hlavne Pŕhľava dvojdomá. Z môjho pohľadu bolo posúdiť tento efekt účinkov prípravku najzložitejšie. Predpokladám však pozitívny vplyv Urixinu aj v tejto oblasti.

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

ADVANCE Urixin je prípravok obsahujúci iba prírodné látky, ktoré sú pre naše telo prirodzenejšie ako synteticky vyrobené preparáty. To inak tiež znamená, že riziko vedľajších účinkov je minimálne aj pri dlhodobom užívaní prípravku.

Je však dôležité, aby ste dodržiavali výrobcom odporúčané dávkovanie a spôsob užívania (podľa pokynov v príbalovom letáku). Inak sa teoreticky môžu prejaviť menšie tráviace ťažkosti či bolesti hlavy (obvykle však majú mierny priebeh a veľmi rýchlo odoznievajú). Takisto treba rátať s prípadnou alergickou reakciou na niektorú zo zložiek prípravku, vrátane doplnkových. Pokiaľ sa tak stane, treba užívanie prípravku Urixin prerušiť a konzultovať vzniknutú situáciu s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

ADVANCE Urixin nie je určený deťom, ani tehotným či dojčiacim ženám. Pri jeho užívaní inak neboli doteraz zistené žiadne interakcie s inými prípravkami vrátane liekov (informácia od výrobcu). Ak však užívate lieky pôsobiace na obličky a močovú sústavu všeobecne, prípadné užívanie doplnku si radšej nechajte odobriť svojim lekárom. To isté platí v prípade akýchkoľvek pochybnosti súvisiacich s užívaním tohto prípravku.

Nezabudnite tiež, že Urixin nie je liek, ale výživový doplnok. Takže v žiadnom prípade sa nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu.

Tabletky Urixin nekombinujte s inými prípravkami podobného zamerania a ani s alkoholom. Prípravok potom skladujte v suchu a tme, pri izbovej teplote do 25 °C a mimo dosahu detí.

 

Urixin a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Urixin má okrem svojho výborne namixovaného zloženia v porovnaní s ostatnými konkurenčnými prípravkami aj ďalšiu veľkú výhodu. Cena za originálne a koncentrované zloženie prípravku je pri základnom balení iba 11,99 €, a vydrží na 20 dní pri akútnych problémoch (3 tabletky denne) až 2 mesiace pri dlhodobom preventívnom užívaní po 1 tabletke denne. Objednať sa dá priamo u výrobcu viacero balení naraz. Pričom v tomto prípade platí, že čím viac tabletiek si objednáte, tým menej v prepočte zaplatíte za dennú dávku. Plus od 2 balení máte dopravu zdarma (platí pre akýkoľvek produkt od Advance nutraceutics).

Toto sú základné možnosti, ktoré máte v oficiálnom eshope k dispozícii:

typ baleniaveľkosť balenia / na ako dlhocena / kde kúpiť
1 x Urixin60 tabliet / na 20 dní až 2 mesiace11,99 € / OBJEDNAŤ
2 x Urixin120 tabliet / na 40 dní až 4 mesiace22,99 € (ušetríte 1 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
3 x Urixin180 tabliet / na 60 dní až 6 mesiacov33,49 € (ušetríte 2,50 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
4 x Urixin240 tabliet / na 80 dní až 8 mesiacov43,49 € (ušetríte 4,50 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

➡️ Zľavy a akcie

Advance nutraceutics je kvalitný výrobca, ktorý má už za sebou kus podnikateľskej histórie a skúsenosti pre zabezpečenie maximálneho komfortu pri nákupe a tak dokáže ponúknuť pre svojich zákazníkov viacero zliav a akcií. Momentálne máte možnosť využiť:

 • akcia: Doprava zdarma pri nákupe 2 a viac výrobkov z komplet celého portfólia produktov firmy.
 • akcia: Oficiálny eshop momentálne ponúka Urixin so zľavou 30 % oproti bežnej predajnej cene.
 • akcia: Ešte výhodnejšia cena – množstevná zľava (vyššie pozri tabuľku s dostupnými baleniami Urixinu).
 • garancia: Balíček s Urixin Advance či iným produktom bude z eshopu odoslaný najneskôr v nasledujúci pracovný deň od doručenia objednávky. Ak nie, od výrobcu dostanete ďalšiu zľavu až 10 €.

 

Kde kúpiť Urixin

Urixin si môžete zadovážiť 2 spôsobmi. Hneď ten prvý je podľa mňa najjednoduchší a najideálnejší – ide o objednanie prípravku priamo cez oficiálny eshop výrobcu a distribútora na Slovensku. Ten druhý je samozrejme takisto v poriadku*.

*ADVANCE Urixin si môžete zaobstarať aj vo vybraných lekárňach (kamenných eshopoch i online, napríklad v Dr.Max, či Piluka…), pochybujem však, že za lepších a výhodnejších podmienok ako v eshope výrobcu. Iba tam máte totiž istotu, že prípravok je vždy na sklade a už na druhý deň po vašej objednávke tak môže byť u vás doma. Takisto je super, že máte na výber z viacerých možností a objednať si balenie, ktoré vám bude najviac vyhovovať.

💡 TIP:  100 %-ne najvýhodnejší a najpohodlnejší je nákup priamo ✅ online z oficiálnej stránky produktu.

 

Ako kúpiť a objednať priamo v oficiálnom eshope

Urixin od Advance nutraceutics si dokážete zaobstarať prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu veľmi jednoducho. Predaj na internete je pohodlný a máte tiež zaručené súkromie, čo pri prípravkoch týkajúcich sa intímnej sféry muža hrá tiež nemalú úlohu. Objednávka online prebieha ako kdekoľvek inde v internetovom obchode:

 • vyberiete produkt a zvolíte počet balení (napríklad optimálne 2 balenia so zľavou a dopravou zadarmo)
 • vyplníte osobné údaje vrátane miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jediným kliknutím odošlete (záväzná objednávka)

➡️ Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • zaplatiť za tovar môžete formou dobierky, ale aj vopred platobnou kartou
 • doručenie je možné kuriérom DHL alebo Slovenskou poštou, prípadne si balíček môžete vyzdvihnúť prostredníctvom výdajných miest Zásielkovne

💡 DOPRAVA

Cena za dopravu je pevne stanovená, nezávisle od poskytovateľa služby a to v cene 1,99 €. Upozorňujem však opäť na možnosť ako veľmi ľahko získať dopravu zadarmo. Stačí si objednať aspoň 2 balenia Urixinu (či inú kombináciu produktov ADVANCE nutraceutics).

Možnosti:

Zásielkovňa, až 3450 výdajných miest na Slovensku, kde si môžete balíček vyzdvihnúť
DHL kuriér až k vám domov
Slovenská Pošta Expres kuriér až k vám domov

 

Užívanie a dávkovanie ADVANCE Urixin

Základné balenie Urixinu obsahuje 60 tabliet, ktoré vám podľa zvoleného dávkovania vystačí vám na 20 dní až 2 mesiace. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

dávkovanie prípravku Urixin

 • 💊💊💊 3 tabletky denne, pričom 💊💊 2 tablety sa užívajú ráno a 💊1 tableta potom večer
 • 💊 1 tabletka denne pri dlhodobejšom užívaní Urixinu
 • tabletky treba užiť najlepšie pred alebo spolu s jedlom a takisto ju dostatočne zapiť, ideálne čistou vodou
 • berte však na vedomie aj to, že doba nástupu účinku prípravku a jeho intenzita je značne individuálna a závisí hlavne od veku, zdravotného a psychického stavu jedinca

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť tabletiek žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. Takisto v prípade nadmerného užívania tabletiek (akýchkoľvek, nielen Urixinu) zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody prípravku z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné zloženie (unikátna kombinácia 6 zložiek)
 • priaznivý vplyv na celé močové ústrojenstvo – hneď, aj v dlhodobom horizonte
 • výživový doplnok vhodný pre mužov aj pre ženy
 • vhodný na dlhodobé užívanie – nehrozia žiadne vedľajšie negatívne účinky
 • výborná cena, aj jej pomer ku kvalite a účinnosti prípravku
 • flexibilné užívanie a dávkovanie (1-3 tabletky denne podľa potreby)
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárňach
 • overený oficiálny eshop produktu – rýchle a diskrétne doručenie, objednávka i poradenstvo online, telefónna asistenčná linka, zaručená originalita prípravku, produkt je vždy na sklade

 

Urixin a moje vlastné skúsenosti

Keďže močové cesty neoddeliteľne patria k pohlavnej sústave – jedná sa o takzvaný urogenitálny trakt, je len jasné, že na tejto stránke nájdu priestor aj prostriedky, ktoré podporujú a zlepšujú stav našich močových ciest. A ak k tomu pridáme aj moje kedysi častejšie problémy so zápalmi močového mechúra, tak nemožno sa ani čudovať, že som siahol aj po tomto prípravku od overeného výrobcu.

Urixin som chcel vyskúšať ako prevenciu a preto som som začal s menšími dávkami, ale nešiel som až úplne na spodnú hranicu. Jednoducho som užíval 2 tabletky denne 1 vždy ráno a 1 večer ešte pred jedlom. Neskôr, zhruba po mesiaci a pol som prešiel na 1 tabletku denne. Popri tom som si ustriehol aj ďalšiu podstatnú vec a to je dostatočný prísun tekutín. Prečo je to také dôležité? Pretože, močové cesty sa vďaka dostatočnému pitiu vody potom v podstate neustále preplachujú a škodlivé baktérie, ktoré stoja za zápalmi močových ciest, sa nemajú šancu usadiť.

➡️ Výsledok môjho testu?

Hoci sú infekcie močových ciest jedným z najčastejších klinických problémov u žien, nevyhýbajú sa ani mužom (napríklad aj môj prípad). Ja nie som z tých, ktorí hneď siahajú po antibiotikách (nevyhnutne po odporučení lekára však samozrejme áno) a teda sa spolieham skôr na pomoc prírody. Či už sú to v tomto prípade overené urologické čaje (napríklad Urosept – pozri recenziu), alebo prírodné doplnky s komplexnejším pôsobením na celú močovú sústavu. Ako Urixin.

Po tom, čo som mal dlhšiu dobu problémy s častými zápalmi močového mechúra, sa mi zlepšila funkčnosť celej vylučovacej sústavy. Môžem povedať, že od tej doby, čo som začal Urixin užívať, sa mi tieto ťažkosti zatiaľ nevrátili. Okrem zlepšenia v oblasti funkčnosti celej vylučovacej sústavy sa doteraz cítim aj celkovo lepšie a vitálnejšie. Z mojej strany teda stopercentná spokojnosť. Ešte podotknem, že prvé viditeľnejšie účinky užívania sa u mňa prejavili niekedy koncom druhého a začiatkom tretieho týždňa, určite teda odporúčam dlhodobejšie užívanie prípravku. Takisto treba rátať s tým, že účinok môže byť individuálny (nástup aj jeho intenzita) a to aj v závislosti od zdravotného stavu užívateľa či jeho veku.

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

Ako som potom na internete zisťoval, nie som zďaleka jediný, ktorý si účinnosť Urixinu pochvaľoval. V príspevkoch a komentároch na viacerých diskusných fórach či v recenziách sa v podstate neobjavil žiaden extrémne negatívny názor na užívanie Urixinu. Menšie pripomienky boli k rozdielnej dobe nástupu účinkov, niekomu sa zdal už mesiac a viac priveľa. No ako hovorím, je to u každého individuálne.

Pár zaujímavých postrehov a komentárov týkajúcich sa Urixinu od ostatných užívateľov:

ℹ️ Urixin a opakované zápaly…

„…mávala som opakované zápaly, chodila som k urológovi a ten vždy automaticky predpisoval antibiotiká – zničil mi tým imunitu tak, že som musela hľadať alternatívu. Z klasických rád nezaberalo nič, potom chvíľu fungovali homeopatiká, ale nakoniec ani toto nepomáhalo, tak som skončila na prírodné tabletách Urixin. Ty si nevie vynachváliť. Brala som ich podľa ich dávkovanie mesiac a potom už len nárazovo a akonáhle cítim, že to nie je v poriadku, zoberiem 2 tabletky a je mi skvele! Teraz už som vyše roka bez opakujúcich sa problémov…“ (kuk93, womenzone.cz)

ℹ️ na Urixin upozorňujú nezriedka aj lekári…

„…s močovými cestami sa trápim už vyše desať rokov, poslednou dobou sa mi ale opakované zápaly “močáku” vracali napríklad po troch týždňoch, minuloročnú zimu som celú prežila len vďaka antibiotikám, ktoré som musela brať už preventívne po dobu pol roka. Na jar sa situácia upokojila, ale v lete som bola tam, kde v zime. Žiadne doplnky stravy mi už nepomáhali, a podľa urológov som si vo svojom stave už len vyrábala drahý moč… až ma v auguste jeden lekár upozornil na existenciu Urixinu. Spočiatku som bola značne skeptická, ale (musím zaklopať) !! funguje !!!! Už som tretí mesiac bez zápalu, mesiac a pol som brala 3 tabletky denne, teraz si vystačím už len s jednou…“ (lenka)

ℹ️ pár komentárov z Heureky…

Urixin - skúsenosti užívateľov, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Ak vás Urixin zaujíma viac z praktického hľadiska, určite nevynechajte tieto najčastejšie otázky od užívateľov a moje odpovede na ne:

❓ Po akom čase užívania Urixin dokáže zaúčinkovať?

Pre túto otázku nejestvuje univerzálna odpoveď. Prípravok má totiž prírodné zloženie a teda je namieste očakávať individuálne účinky. U niekoho je to už na začiatku užívania (do 1,5 – 2 týždňov), niekto začne pociťovať pozitívne účinky koncom mesiaca. Závisí to aj podľa zvoleného dávkovania doplnku, čím bude vyššie, tým skôr sa dá čakať priaznivý účinok (v tomto smere ja osobne efekt Urixinu potvrdzujem).

❓ Ako zvoliť dávkovanie?

Flexibilita v dávkovaní je určite jedna z výhod Urixinu. Treba to však vedieť správne využiť. Úspornejšie dávkovanie znamená o niečo menšiu účinnosť a dlhší nástup účinkov. A je vhodné ako prevencia nepriaznivých príznakov spojených so zápalmi močových ciest  mechúra. Inak je podľa mňa najideálnejšia stredná cesta a teda 2 tabletky denne (takto som ich užíval ja). V prípade výraznejších problémov, ktoré sa často opakujú sú vhodné aj 3 tabletky denne (2 ráno naraz a 1 večer).

❓ Je užívanie Urixinu bezpečné?

Je to bezpečné. Užívanie tohto prípravku nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Ja osobne som nezaznamenal žiadne počas celej doby užívania Urixinu. Okrem toho, výrobca patrí medzi overených a etablovaných producentov výživových doplnkov, takže všetky suroviny potrebné na výrobu sú prísne kontrolované a každá vyrobená šarža tabletiek je zároveň analyzovaná v nezávislom laboratóriu.

❓ Pre koho sa Urixin hodí najviac?

Podľa môjho názoru sú to všetci tí (muži aj ženy od 18 rokov), ktorých trápia najmä opakované zápaly močových ciest a chcú podporiť zdravie celého svojho urogenitálneho traktu. Aj preventívne.

❓ Kto by prípravok určite nemal užívať?

ADVANCE Urixin určite nie je riešením pri vážnejších problémoch s močovým ústrojenstvom, na to jednoducho nestačí narozdiel od antibiotík. Takisto sa neodporúča ľuďom, ktorí už nejaký liek či iný prípravok na močové cesty či obličky už užívajú (o prípadnom súbežnom užívaní sa informujte u lekára). Nie je vhodný pre deti a ženy počas tehotenstva a pri dojčení.

❓ Môže Urixin spôsobovať nejaké tráviace problémy?

Ja som žiadne nezaznamenal a na internete som medzi skúsenosťami ostatných užívateľov som o tom tiež nenašiel žiadnu zmienku. Je však potrebné striktne dodržiavať pokyny výrobcu a neprekračovať ním odporúčanú maximálnu dennú dávku, čo sú 2 tabletky. Ojedinele sa však môžu vyskytnúť mierne tráviace problémy hlavne u citlivejších jedincov. Tie však v krátkom čase zvyknú odoznieť samé. Pokiaľ sa tak nestane, treba užívanie tabletiek prerušiť a vzniknutú situáciu riešiť s lekárom.

❓ Môžu sa tieto tabletky užívať aj s iným prípravkom na močové cesty?

Kombináciu Urixinu s inými podobnými prípravkami naozaj neodporúčam a to najmä z dôvodu možného predávkovania určitými látkami, ktoré sa môžu naraz vyskytovať vo viacerých produktoch – ide hlavne o brusnice, manózu a ďalšie najčastejšie používané látky. No a o možnej kombinácii s liekmi na predpis sa treba vždy najprv poradiť s lekárom.

❓ Niektoré konkurenčné značky obsahujú menej látok, nie je to lepšie?

Širšia paleta aktívnych zložiek prípravku nie vždy znamená aj ich nižšiu koncentráciu. V Urixine sú všetky základné a najdôležitejšie látky v dostatočne vysokej koncentrácii a kvalite (hlavne D-manóza a brusnice). Ostatné zložky pôsobia synergicky, čiže umne podporujú priaznivý vplyv dominantných látok. Plusom oproti konkurencii je tiež fakt, že bohatšie zloženie prípravku znamená aj bohatšie účinky.

❓ Čo robiť, ak Urixin nezaberie?

Prírodné zloženie prípravkov na močové cesty a močový mechúr nikdy nezaručí 100%-ú úspešnosť. Treba rátať s viacmenej individuálnymi účinkami. Ak nezaberie ani po 1-2 baleniach, môžete vyskúšať aj iné prípravky s obmeneným zložením, či kvalitné urologické čajové zmesi napríklad. V prípade, že nepomôže ani to, odporúčam navštíviť lekára a podrobiť sa odbornému vyšetreniu.

❓ Je ADVANCE nutraceutics skutočne seriózny výrobca?

Je. O tom svedčí jednak široká paleta zaujímavých produktov – výživových doplnkov a nutraceutík, tak aj výroba podľa pravidiel HACCP, používanie certifikovaných surovín a vývoj produktov na vedeckom základe. Výrobné závody sa nachádzajú priamo v Česku, nie niekde v tretej krajine mimo EÚ.

❓ Je predaj prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu bezpečný? Ako je to s garanciami pri doprave a platení?

Je, to vám môžem potvrdiť z vlastných skúseností, pretože som objednával viacero produktov a nákup bol maximálne bezproblémový bez jediného “zádrhelu”. Ak máte pochybnosti z doposiaľ neznámeho obchodu, tak si pokojne objednajte Urixin či iný produkt na dobierku (nespoplatnené) a zaplatíte až kuriérovi pri prevzatí. Výrobca inak garantuje najnižšiu cenu, dopravu zadarmo pri kúpe 2 a viac balení a tiež rýchlosť dodania (ak vám produkt nebude odoslaný do 24 hodín po objednávke od výrobcu dostanete zľavu 10 €.

 

ADVANCE Urixin a moje zhodnotenie na záver

Urixin reálne podporuje zdravie a normálne fungovanie celej močovej sústavy. To určite ocení každý, kto už zažil infekciu močových ciest na vlastnej koži ako sa vraví (a že nás chodí po svete viac vyplýva aj z faktu, že infekcie močového ústrojenstva sú druhé najčastejšie infekčné ochorenie vôbec, po infekcii dýchacích ciest). Urixin poteší ako ženy, ktoré sú z fyziologického hľadiska na zápaly močových ciest viac náchylné, tak i mužov, ktorí tiež nie sú úplne mimo rizika (tento problém často riešia napríklad aj muži so zväčšenou prostatou).

tablety Urixin

Pokiaľ sa pre Urixin rozhodnete, možno aj na základe tejto recenzie, zadovážte si ho najlepšie z oficiálneho eshopu Nutraceutics.sk rovno ako dvoj- či trojbalenie. Nielen kvôli potrebe dlhodobejšieho užívania prípravku, je to aj cenovo výhodnejšie a získate tiež dopravu zdarma.

💡 TIP: Najdôležitejšie produkty z dielne ADVANCE Nutraceutics z pohľadu intímneho zdravia muža i ženy

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
 • 100 % prírodné zloženie
 • možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
 • jednoduché užívanie
 • výhodný pomer cena/kvalita
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Urixin je prírodný prípravok na podporu zdravia močových ciest. Obsahuje 6 overených aktívnych látok s pozitívnym pôsobením na celé močové ústrojenstvo.

4.0

Urixin

✅ Cena: 11,99 €
✅ Balenie: 60 tabliet
✅ Dávkovanie: 3 tablety denne (akútne), 1 tableta denne (prevencia)

Chcem Urixin Nutraceutics.sk
Vývoj ceny Urixin

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,49 €
Chcem vedieť viac
20 nálevových vrecúšok
Urosept čaj
Dr. Müller UROSEPT bylinný čaj 20×1,5 g
➡️ bylinný čaj so šťavou kľukvy veľkoplodej (brusnica kanadská)
✅ prispieva k normálnemu vylučovaniu močovým traktom
✅ podporuje vylučovacie funkcie organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

2,21 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.