Urosept čaj – bylinný čaj na močové cesty s kvalitným zložením (recenzia a skúsenosti)

Peter Kacián Recenzia 13. októbra 2021 0
Dr. Müller UROSEPT bylinný čaj 20×1,5 g
 • Balenie: 20 nálevových vrecúšok
 • Dávkovanie: 1-4 šálky denne
 • Dostupnosť: Skladom
2,96 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Urosept čaj je voľne dostupný prírodný prostriedok, ktorý má pomôcť pri ťažkostiach s močovými cestami. Ide o bylinnú zmes z osvedčených rastlín, ktoré prospievajú celému močovému traktu v kombinácii so šťavou (suchý extrakt) z brusnice veľkoplodej. Pokiaľ teda dávate pri domácom „kurírovaní“ prednosť overeným bylinkám vo forme čaju, táto recenzia je pre vás.

Dozviete sa v nej mimo iné aj to, čo presne táto zmes byliniek obsahuje a ako jednotlivé zložky dokážu pôsobiť na naše močové ústrojenstvo. Pozrieme sa aj na to, ako čaj presne užívať aby to celé malo zmysel a nájdete tu aj reálne skúsenosti od ľudí, ktorí Urosept používali – či už ako prevenciu alebo aj akútne. Chcete vedieť kde si ho jednoducho zadovážiť? Cenu, dostupné balenia a informácie o jeho dostupnosti tu samozrejme nájdete tiež (+ pár informácií o ďalších produktoch značky Urosept).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest v tabletovej forme, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin (pozri aj recenziu), ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte (prípadne aj tabletky a kapsuly značky Urosept).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
2,96 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
2,77 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk

Urosept čaj – základná charakteristika, balenie a určenie

Urosept čaj je prírodná zmes osvedčených čajovín/bylín (výživový doplnok), ktorý je určený na podporu normálneho vylučovania a podporu zdravia močových ciest.

Vďaka bezpečnému prírodnému zloženiu sa netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov. Čaj sa dá kúpiť voľne, nepotrebujete naň žiaden recept. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za produktami značky Urosept, a teda aj Urosept čaj, stojí Dr. Müller Pharma, česká spoločnosť zameraná na výrobu zdravotníckych pomôcok, liečív, kozmetiky a doplnkov stravy.

Produkty tejto značkovej rady sú samozrejme schválené Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ich vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Značka Urosept momentálne zahŕňa viac produktov v rôznych formách:

➡️ Balenie

Čaj Urosept je balený v papierovej krabičke, v ktorej sa nachádza 20 nálevových vrecúšok (á 1,5 g, celkom teda 30 g). V príbalovom letáku produktu potom nájdete všetky potrebné informácie ako presné zloženie, odporúčané dávkovanie a použitie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

 

Zloženie čaju a jeho účinné látky

Čaj Urosept tvorí zmes bylín ako je zlatobyľ, rozmarín, buko brezové, ibištek, šípky a šťava z kanadskej brusnice (veľkoplodej).

Viac informácií o účinných látkach Urosept čaj:

➡️ Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon)

V prípravkoch Urosept, teda nielen v čaji, sa nachádza ako dominantná zložka koncentrovaný sušený extrakt z kanadských brusníc veľkoplodých (alias kľukva veľkoplodá). Domovom tejto brusnice je ako inak Kanada a Severná Amerika, kde sa aj pestuje komerčne vo veľkých výmerách.

Plody tejto rastliny sú oceňované vďaka vysokému obsahu najrozmanitejších bioaktívnych látok, najmä však flavonoidov, fenolov (fenolové glykozidy ako arbutín a metylarbutín), tanínov (epikatechín a katechín…) a ďalších antioxidantov. Dôležitý je tiež vysoký obsah proanthokyanidínov, anthokyanidínov, ale aj vitamínov A a C. Z pohľadu pôsobenia na močové cesty je dôležitý fakt, že šťava z týchto brusníc má silné antiadhezívne účinky. Vďaka tomu sa bráni prichyteniu nežiadúcich mikroorganizmov na stenu močového mechúra (zdroj informácií).

Inak sa tiež tento výťažok z plodov s obľubou používa v rôznych výživových doplnkoch a farmakologických prípravkoch ako podpora obranyschopnosti, a pre svoj močopudný, antioxidačný a antiseptický účinok. Využitie samozrejme nachádza často aj v kozmetickom a potravinovom priemysle

➡️ Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea)

Zlatobyľ je jedna z najznámejších liečivých rastlín zameraných na močové cesty. V čaji Urosept sa nachádza ako dominantná zložka medzi bylinami. Rastlinka najmä vo vňati obsahuje množstvo dôležitých bioaktívnych látok ako sú triesloviny a flavonoidy, rutín a kvercetrín, ďalej saponíny a silice. Takto sa práve zlatobyľ považuje za výborný močopudný prostriedok prečisťujúci močové cesty. Takisto však pozitívne pôsobí na mužskú prostatu, ženy zase ocenia pomoc pri silnejšom krvácaní počas menštruácie.

👍 Čítaj viac o Zlatobyli obyčajnej.

➡️ Buko brezové (Agathosma betulina)

Pod týmto zaujímavým názvom sa skrýva suchomilná rastlina/ker, ktorá pochádza z južnej Afriky. Na terapeutické účely sa používa list. Na čo všetko? Vďaka dezinfekčným a protizápalovým účinkom sa používa pri zápaloch močových ciest a močového mechúra (aj preventívne), na prostatu, pomáha tiež pri nadúvaní a plynatosti. Samostatne nie je vhodný pre dlhodobé použitie, v čase tehotenstva, dojčenia a u malých detí.

➡️ Lipkavec pravý (Galium verum)

Táto tradičná liečivá rastlina sa kedysi používala pri výrobe syrov ako syridlo. V ľudovom liečiteľstve sa oceňujú jeho pozitívne účinky pri rôznych tráviacich ťažkostiach ako je nadúvanie, bolesti brucha, spomalené trávenie, podporuje aj vylučovanie žlče a má výborné dezinfekčné a protizápalové účinky. Je vhodný na prečistenie obličiek, pankreasu, pečene i lymfatického systému. Mimo to podporuje lepšie hojenie rán a ľahších popálenín a potláča kožné zápaly.

➡️ Rozmarín lekársky (Salvia rosmarinus)

Rozmarín je populárna liečivá rastlina s mnohými priaznivými účinkami na náš organizmus. Vďaka vysokej koncentrácii silíc pôsobí dezinfekčne zvnútra i zvonku. Má močopudné a potopudné účinky. Rozmarín tiež zlepšuje prekrvenie, povzbudzuje nervovú činnosť, podporuje lepšie trávenie a utišuje bolesť. V príliš veľkých dávkach je však jedovatý a môže poškodzovať obličky.

➡️ Ibištek sudánsky (Hibiscus sabdariffa)

Ibištek sudánsky je obľúbená súčasť akýchkoľvek bylinných čajov, pričom najviac zaváži fakt, že sa dá konzumovať vo veľkom aj dlhodobo. Takisto obsahuje množstvo bioaktívnych látok – polysacharidy, vitamín C, minerálne soli, kyseliny a flavonoidy (hlavne kvercetín), betakarotén, vitamíny B1, B6. A tiež prírodné pigmenty, ktoré pôsobia antioxidačne.

➡️ Šípky – Ruža šípová (Rosa canina)

Červené plody ruže šípovej, alias šípky, sú takisto veľmi vďačnou súčasťou mnohých bylinných čajových zmesí. Sú preslávené vysokým obsahom vitamínu C, no obsahujú aj ďalšie dôležité vitamíny a minerály ako je tiamín, niacín, riboflavín, vitamín A, B6, E, K, kalcium, železo, magnézium, fosfor, draslík, sodík a zinok. Šípky majú vynikajúce antioxidačné vlastnosti, pomáhajú s cholesterolom, pri liečbe zápalov, so stimulovaním produkcie kolagénu v tele…

➡️ Presné loženie výživového doplnku / čaju

zložkamnožstvo v 100 gmnožstvo v 1 nálevovom vrecku
Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea), vňať40 g600 mg
Ibištek sudánsky (Hibiscus sabdariffa), kvet15 g225 mg
Ruža šípová (Rosa canina), šípky bez semien15 g225 mg
Kľukva veľkoplodá (brusnica kanadská), suchý koncentrát
(Vaccinium macrocarpon)
10 g150 mg
Lipkavec pravý (Galium verum), vňať10 g150 mg
Rozmarín lekársky (Rosmarinus officinalis alt Salvia rosmarinus), list5 g75 mg
Buko brezový (Barosma betulinum alt. Agathosma betulina), list5 g75 mg

 

Urosept čaj – aké účinky očakávať?

Tento bylinkový čaj by som ja osobne bez zaváhania označil ako urologický, pretože obsahuje také bylinky, ktoré sú na močové cesty doslova dobrodením. Preto by po ňom mali siahnuť hlavne tí, ktorí riešia zápaly močového traktu častejšie ako im je milé.

Najdôležitejšie účinky Urosept čaj v skratke:

 • komplexný účinok na močový trakt
 • vďaka vhodne vybraným bylinkám v zložení má čaj výborné prečisťujúce močopudné účinky
 • priaznivo pôsobí aj na činnosť obličiek a má tiež mierne protizápalové účinky
 • podporný prostriedok a/alebo prevencia ťažkostí s močovými cestami a obličkami

 

💕 Močové cesty

S čajom na akútne problémy, rozumej zápaly, močových ciest vyrukovať síce nemôžete rovno ako so zbraňou hromadného ničenia, no pozitívny efekt (napríklad pri nasadení antibiotík) sa určite prejaví. Takýto kvalitný čaj (urologické bylinky + šťava z brusníc) totiž pomôže s rýchlejším prečistením močových ciest a tým pádom sa telo dokáže efektívnejšie zbaviť choroboplodných zárodkov, ktoré tieto ťažkosti spôsobujú. Kto nie je na čaj, môže vyskúšať tabletky rovnakej značky, prípadne iný kvalitný doplnok…

Pozri tabletky, ktoré majú naozaj výborné referencie od mnohých užívateľov

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

💕 Prevencia infekcie močových ciest

Tento produkt je podľa môjho názoru najlepšie používať preventívne. Keď viem, že sa blíži moje problematické obdobie, nasadím ho v plnej dávke a vypijem denne po 4 šálky tohto bylinného čaju. V konečnom dôsledku sa vám to určite oplatí viac, ako by ste mali opäť skončiť na antibiotikách. Urosept čaj totiž pomôže zabrániť premnoženiu najčastejších pôvodcov zápalov v urogenitálnom trakte – baktérii Escherichia coli.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Nie sú známe žiadne možné vedľajšie účinky v dôsledku užívania tejto čajovej bylinnej zmesi – výrobca nespomína žiadne a taktiež som nezaregistroval žiadnu ponosu od užívateľov (väčšinou žien), ktorí tento čaj užívali aj dlhodobo.

 

Kontraindikácie a interakcie

Urosept čaj sa neodporúča užívať deťom do 3 rokov. Užívanie v tehotenstve a počas dojčenia nie je kontraindikované. Užívanie čaju inak nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto produktu sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: Urosept čaj je registrovaný ako výživový doplnok, a teda nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy, ani liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie Urosept čaj už určite nepoužívajte.

 

Urosept čaj – cena, zľava a akcia

Tento bylinný čaj je na našom trhu voľne dostupný. To znamená, že na naň nepotrebujete žiaden lekárky predpis a predáva sa takmer v každej lekárni (ako všetky produkty tejto značky), a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom.

💡 TIP na produkt - Urosept čaj
Dr. Müller UROSEPT bylinný čaj 20×1,5 g
 • prírodný výživový doplnok – čaj s kvalitným bylinným zložením
 • obsahuje koncentrovanú šťavu z kanadských brusníc
 • prevencia problémov s močovými cestami
 • dostupný aj v lekárni
2,96 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Čaj je u nás dostupný v jedinom balení klasicky s 20-timi nálevovými vrecúškami k príprave teplého nápoja. Pri maximálne možnom  dávkovaní (4 šálky denne) vám tak vydrží na 5 dní.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 2,96 € (20 nálevových vrecúšok) – 1 vrecúško: 0,13 €, max. denná dávka (4 šálky/vrecúška): 0,52 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tento produkt neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Urosept čaj, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky Urosept

Značka Urosept je, ako som už spomínal na úvod recenzie, na našom trhu dostupná vo viacerých variantoch a užívateľských formách. Okrem čaju je to momentálne aj Urosept tablety, Urosept kapsuly a Urosept sirup…

Urosept tablety

💡 TIP na produkt - Urosept tablety
Dr. Müller Urosept 16 tabliet
 • prírodný výživový doplnok so sladidlom (sorbitol)
 • v zložení sa nachádza jediná aktívna zložka – šťava z brusnice veľkoplodej (suchý koncentrát)
 • suchý koncentrát obsahuje 7 % proanthokyanidínov = 23,31 mg proanthokyanidínov v 1 tablete
 • tablety, ktoré sa pozvoľne rozpúšťajú v ústach, sa užívajú po jedle
3,46 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

Urosept kapsuly

💡 TIP na produkt - Urosept kapsuly
Dr. Müller UROSEPT kapsuly 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • kapsuly so šťavou z kanadských brusníc (veľkoplodých)
 • vhodný na dlhodobé užívanie aj ako prevencia
10,32 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

Urosept sirup

💡 TIP na produkt - Urosept sirup
Dr. Müller UROSEPT sirup 320 g
 • prírodný výživový doplnok – sirup s koncentrovanou šťavou z kanadských brusníc + vitamín C
 • výborné chuťové vlastnosti – aj preto sa forma prípravku hodí deťom od 3 rokov
 • môže sa pridávať do čaju alebo iného teplého či studeného nápoja
5,56 €

💡 TIP č.1: rýchle dodanie (od 1-3 dní)💡 TIP č.2: nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma

 

Kde ho kúpiť

Urosept čaj je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu tohto čaju nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri aj prémiové tabletky na močové cesty

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky ideálne pre tých, ktorí riešia časté zápaly urogenitálneho traktu
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Užívanie a dávkovanie

Užívanie tohto čaju sa v zásade nijako zvlášť neodlišuje od užívania iných bylinkových čajov. Konkrétne pri Urosepte sa má pri príprave nápoja zaliať 1 nálevové vrecúško 250 ml (štvrť litra) vriacej vody a na 5-10 minút nechať spariť v zavretej nádobe. Čaj nikdy nevarte a pripravujte si ho vždy čerstvý. Čaj sa potom pije vlažný.

Odporúčané dávkovanie? Tak podľa momentálnych ťažkostí máte možnosť ho piť v množstve 1-4 šálky za deň. Deti od 3 do 12 rokov v množstve 1-2 šálky denne.

 

Najväčšie výhody Urosept čaj z môjho pohľadu

 • tradičné bylinkové prírodné zloženie + šťava z kanadských brusníc
 • podpora zdravia močových ciest – lepšie prečistenie celého traktu
 • čaj sa dá užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť aj v lekárni
 • overený výrobca

 

Skúsenosti s užívaním čaju Urosept (diskusia, fórum, Heureka)

Urosept je podľa mnohých perfektný urologický čaj, ktorý im pomáha so zápalmi močových ciest. Samozrejme nie je to ozajstná „medecína“, ktorá vylieči nejaké ťažšie zápalové stavy, no na dôkladné prečistenie a vyplavenie choroboplodných baktérií je viac než vhodný. A na dôvažok je aj chutný. Pár skúseností a hodnotení užívateľov pripájam:

ℹ️ Urosept čaj ako výborná prevencia

„…výborný čaj. Mala som opakované zápaly močových ciest a tento čaj im dokázal predchádzať, keď som začala pociťovať prvé príznaky, zmierniť príznaky, keď už boli, alebo ma zo zápalu aj úplne vyliečiť (absolvovala som potom testy u lekára a zápal bol preč). Samozrejme, každému zaberá niečo iné a viem že známej tak nepomohol…“ Eva P.

ℹ️ Urosept čaj aj na okamžitú úľavu…

„…veľmi účinný čaj. Tento čaj mi zo všetkých skúšaných čajov priniesol najrýchlejšie úľavu…“ Ľubica S.

💡 Pozri viac skúseností v eshope lekárne Pilulka.sk.

ℹ️ Urosept čaj a Heureka

…Urosept je logicky známejší u našich susedov v ČR, kde sa aj vyrába, preto na začiatok uvediem postrehy z českej Heureky – najprv celkové hodnotenie:

Urosept čaj - celkové hodnotenie, Heureka CZ

…pár pozitívnych komentárov a hodnotení:

Urosept čaj - skúsenosti, Heureka CZ

+ zo slovenskej Heureky (celkové hodnotenie):

Urosept čaj - celkové hodnotenie, Heureka SK

+ niekoľko postrehov:

Urosept čaj - skúsenosti a hodnotenie užívateľov, Heureka SK

 

Najčastejšie otázky

Na rôznych diskusných fórach na internete som našiel niekoľko komentárov, v ktorých sa ľudia pýtajú na užívanie čaju Urosept viac z praktického hľadiska, napríklad či sa naozaj dá užívať aj v tehotenstve. Takže na tie najčastejšie otázky teraz odpoviem a začnem hneď o tom užívaní čaju tehotnými ženami…

❓ Čaj Urosept a použitie v tehotenstve?

Podľa webu porodnice.sk a ich poradne (zdroj: http://www.porodnice.cz/poradny/bylinny-caj-urosept) sa čaj Urosept dá používať. Doslova v znení: „Urologický čaj v tehotenstve nevadí. V rámci prevencie opakovaných ľahkých infekcií močových ciest je vhodné užívať výťažok z brusníc (napríklad vo forme tabliet alebo sirupu, oboje bez problému i v tehotenstve).“ Na druhú stranu, v čaji možno nájsť bylinky, ktoré by sa samostatne počas tehotenstva užívať nemali (buko, rozmarín…). A čo si myslím ja? Najlepšie bude ak dáte pre istotu na názor vášho lekára.

❓ Pre koho primárne je Urosept čaj určený?

Pre tých, ktorí trpia častejšie zápalovými ochoreniami močového traktu – teda najskôr ženám, ktoré sú vďaka fyziológii na to žiaľ náchylnejšie ako muži, ale ani tým sa samozrejme tento problém celkom nevyhýba a občasné prečistenie močových ciest neuškodí ani im.

❓ Môže sa používať miesto antibiotík?

Určite nie. Na základe odporúčania lekára sa môže použiť ako vhodný doplnok liečby, ale samostatne pri zápale toho nezmôže toľko ako presne naordinovaná antibiotická liečba. Aby ste sa liekom na zápaly močových ciest dobudúcna vyhli, tento čaj užívajte hlavne preventívne. Obmedzíte tak častejší výskyt zápalových ochorení (v spolupráci s vhodnými režimovými opatreniami).

❓ Je užívanie Urosept čaju bezpečné?

Je. A nezaregistroval som v tomto smere od užívateľov jediné krivé slovko. Všetky bylinky v čaji sú v dobrej kvalite a v optimálnom pomere, takže riziko vedľajších účinkov v podstate nehrozí.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Iba pitím čaju sa akútneho prejavu zápalového ochorenia len tak nezbavíte. Aj preto treba rátať s tým, že k tomu musíte nasadiť aj ďalšie adekvátne opatrenia, vrátane liečby nasadenej lekárom. Ako prevencia je však tento čaj veľmi dobrý, o čom svedčí množstvo pozitívnych ohlasov. Pokiaľ preferujete inú formu, tak k dispozícii máte aj tabletky či sirup tej istej značky, prípadne sa môžete popozerať po vhodnej alternatíve s mierne odlišným zložením – napríklad dobre hodnotený v tomto smere je aj doplnok Urixin…

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky ideálne pre tých, ktorí riešia časté zápaly urogenitálneho traktu
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Urosept čaj a moje zhodnotenie na záver

Ak hľadáte kvalitný čaj na močové cesty, tak Urosept môže byť tou pravou voľbou. Podľa môjho názoru je práve v tejto zmesi namixovaný ideálny pomer overených byliniek s prečisťujúcimi – močopudnými účinkami v kombinácii s kvalitným extraktom z plodov veľkoplodých brusníc. Tie sú sú pre zmenu zase známe tým, že pomáhajú obmedziť kolonizáciu stien močového traktu škodlivými baktériami, ktoré majú na svedomí nepríjemné zápalové reakcie. A určite fajn je aj to, že s pitím tohto čaju dodržiavate správny pitný režim, ktorý je pre dosiahnutie optimálnych výsledkov jednoducho nevyhnutný.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prispieva k normálnemu vylučovaniu močovým traktom
 • podporuje vylučovacie funkcie organizmu
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Bylinný čaj Urosept so šťavou z brusníc - prírodná podpora zdravia močových ciest.

3.4

Dr. Müller UROSEPT bylinný čaj 20×1,5 g

✅ Cena: 2,96 €
✅ Balenie: 20 nálevových vrecúšok
✅ Dávkovanie: 1-4 šálky denne

Chcem Urosept čaj Pilulka.sk
Vývoj ceny Urosept čaj

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,39 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.