SARAPIS Soja – prírodné tabletky na podporu počas menopauzy/klimaktéria, aké sú skúsenosti?

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
SARAPIS SOJA 60 cps
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
18,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

SARAPIS Soja sú tabletky, ktoré majú podporiť ženy počas menopauzy a klimaktéria. Známa značka sa angažuje na poli prípravkov pre ženy už dlhšiu dobu a za ten čas si získala množstvo ohlasov. Ako vlastne samotné ženy hodnotia tento prípravok, ktorý by im mal pomôcť s nepriaznivými prejavmi ako je nočné potenie, návaly tepla či častejšie zmeny nálad? V tejto recenzii nájdete odpoveď. Spolu s ďalšími dôležitými informáciami ako je presné zloženie SARAPIS Soja, účinky ako ich prezentuje výrobca, ako sa prípravok správne užíva a dávkuje.

Dozviete sa v nej aj to, či jeho užívaním vám nehrozia nejaké vedľajšie účinky, prípadne kedy sa jeho užívanie neodporúča. Samozrejmosťou je aj základný prehľad o dostupných baleniach prípravku, jeho cene a kde si ho v prípade záujmu dokážete jednoducho zaobstarať (prípadne kde siahnuť po alternatívnych kvalitných doplnkoch výživy na menopauzu).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky menopauzy, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u žien zabodovali najviac: ✅ Menox 45 (pozri aj recenziu), ✅ Feminus (recenzia) a ✅ Menoxin (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
18,90 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
16,27 € Do obchodu Heureka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
zistiť cenu Do obchodu Lieky24.sk

SARAPIS Soja – základná charakteristika, balenie a určenie

SARAPIS Soja sú prírodné tabletky – výživový doplnok, ktorý je určený hlavne na podporu zmiernenia nepríjemných prejavov súvisiacich s menopauzou či klimaktériom. Pomoc s telesnou či psychickou pohodou však prináša aj ženám pred, či po menopauze. Oproti klasickému Sarapisu je obohatený o fytoestrogény z ďateliny a sóje.

Vďaka bezpečnému prírodnému zloženiu sa netreba obávať nežiadúcich vedľajších účinkov a keďže sa dá kúpiť voľne, nepotrebujete naň žiaden lekársky predpis. Ak oň máte záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za produktami značky SARAPIS, a teda aj Sarapis Soja, stojí rakúska spoločnosť zameraná na výrobu doplnkov stravy a ďalších produktov s obsahom včelích zložiek a látok Sanamed GmbH a na Slovensku (i v Čechách) ich distribuuje firma Vegall Pharma s.r.o.

Prípravok je schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Značka Sarapis momentálne zahŕňa niekoľko produktov:

➡️ Balenie

Tabletky SARAPIS Soja sú balené štandardne v papierovej krabičke (ružovej farby s logom značky) v blistroch po 15 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 30 kapsúl a výhodnejšie, ktoré vám vydrží na celý mesiac nepretržitého užívania, má 60 kapsúl. SARAPIS Soja sú potom vlastne klasické priehľadné kapsuly, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Základom produktov Sarapisvčelie produkty ako je materská kašička a peľ (kvetný + fermentovaný) v kombinácii s rastlinnými extraktmi bohatými na fytoestrogény (ďatelina + sója). Ako dôležitú podporu menopauzálneho komfortu však v ňom nájdeme aj nenahraditeľné vitamíny (C, B6 a D3) a minerály (železo).

Viac informácií o účinných látkach SARAPIS Soja:

➡️ Extrakt zo sójových bôbov

Extrakt zo sójových bôbov obsahuje veľké množstvo fytoestrogénov, ktorými je sója (Glycine max) známa asi najviac. Tieto sójové izoflavóny sú aj komerčne najvyužívanejšie zo všetkých známych fytoestrogénov. V SARAPIS Soja plnia funkciu miernenia nepriaznivých príznakov pri hormonálnych výkyvoch počas menopauzy a klimaktéria. Izoflavóny sú známe tým, že sa dokážu v tele viazať na estrogénové receptory a tak do určitej miere modifikovať ich účinok. Medzi najznámejšie izoflavóny patrí genisteín, daidzeín, glycetín, formononetín, biochanín A, pričom okrem sóje je ich výborným zdrojom aj ďatelina červená…

➡️ Ďatelina červená

Ďatelina červená, respektíve správne lúčna (Trifolium pratense), je ozaj bohatým zdrojom izoflavónov (ako som už spomínal). Tieto fytoestrogény sú prospešné pri stabilizácii hormonálnych výkyvov v tele ženy v období, ktoré je najznámejšie ich nestabilitou – menopauze. Ďatelina je inak výborná tradičná liečivá rastlina, ktorá sa takto používa aj na problémy s trávením, na kašeľ a zápal priedušiek, ekzémy a ďalšie problémy s pokožkou. Takisto je známy jej priaznivý vplyv na normálnu činnosť kardiovaskulárnej sústavy a normálny stav kostí.

➡️ Peľ

Základ SARAPIS produktov tvoria včelie produkty. Patrí medzi ne samozrejme aj peľ a v SARAPIS Soja sa nachádza kvetný aj fermentovaný. Peľ je známy tým, že takisto podporuje normálnu hladinu hormónov v tele a jeho prítomnosť prospieva viacerým telesným procesom. Ako antioxidant pomáha spomaľovať starnutie buniek, je tiež známy ako výborná podpora imunity a celkovej vitality.

➡️ Materská kašička

Materská kašička (angl. Royal Jelly) je biely kašovitý výlučok včelích žliaz, ktorého pôvodným účelom je vyživovať včelie kráľovné. Inak má však veľmi pozitívny vplyv u ľudí pri viacerých zdravotných ťažkostiach, pričom v SARAPIS Soja sa nachádza kvôli tomu, že spolu s peľom pozitívne vplýva na hormonálnu hladinu, čo ocení každá žena vstupujúca do obdobia menopauzy. Materská kašička tiež podporuje plodnosť mužov i žien, má antimikrobiálne účinky, zlepšuje hojenie poranení, podporuje obranyschopnosť, zvyšuje chuť do jedla – celkovo zlepšuje fyzickú i psychickú výkonnosť.

V prípravku V Sarapis Soja sa materská kašička nachádza v takzvanej lyofilizovanej forme – to znamená, že je mrazom sušená a obsahuje všetky pôvodné látky bez toho, aby sa pri procese spracovania degradovali.

➡️ Vitamín C

Vitamín C je najznámejší vitamín, ktorý stimuluje imunitný systém. Vitamín však tiež prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, podporuje psychické zdravie, je súčasťou dôležitého procesu tvorby kolagénu, čo je potrebné pre zdravé a funkčné chrupavky, pokožku i kosti.

➡️ Vitamín B6

Vitamín B6 má v tabletkách SARAPIS Soja takisto významnú úlohu. Je totiž známy tým, že zlepšuje reguláciu hormonálnej hladiny. Jeho dostatok v tele prispieva k potlačeniu únavy a predchádza tak zbytočnému vyčerpaniu organizmu. Vitamín B6 je takisto dôležitý pri metabolizme červených krviniek a prispieva tiež k lepšiemu stavu chrupu a kostí.

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3 pomáha udržať u žien zdravé množstvo testosterónu a pôsobí tiež ako optimálna prevencia osteoporózy u žien v klimaktériu. Zlepšuje tiež funkciu svalov a prispieva k lepšej obranyschopnosti organizmu.

➡️ Železo

Železo je základný biogénny minerál, ktorý je dôležitý hlavne pri krvotvorbe. Ak železa nie je v tele dostatok, výsledkom nezriedka býva chudokrvnosť (anémia – inak veľmi vážny stav, ktorý ohrozuje zdravie človeka). SARAPIS Soja obsahuje tento minerál hlavne z dôvodu podpory optimálneho stavu organizmu počas klimaktéria – prevencia osteoporózy, pri poruchách menštruačného cyklu, bolestiach kĺbov, ako podpora normálnej činnosti srdca.

 

➡️ Zloženie prípravku v 1 kapsule

látkamnožstvo
Extrakt zo sójových bôbov68,75 mg*
Extrakt z červenej ďateliny25 mg*
Kvetný peľ180 mg
Fermentovaný peľ100 mg
Lyofilizovaná včelia materská kašička24 mg
(zodpovedá 72 mg čerstvej)
Vitamín C20 mg
Vitamín D3 (cholekalciferol)5 µg
Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid)2,8 mg
Železo3 mg

*celkom fytoestrogénov/izoflavónov (ďatelina + sója) v 1 tabletke: 37,5 mg

Prídavné látky: hydroxypropylmetylcelulóza, sacharóza, stabilizátor arabská guma – E414, kukuričný škrob

 

SARAPIS Soja pre ženy – účinky

SARAPIS Soja má podľa výrobcu množstvo pozitívnych účinkov, ktoré ocenia hlavne tie ženy, ktoré pociťujú výraznejšie nepriaznivé príznaky spojené s klimaktériom a menopauzou. Pre vyšší obsah fytoestrogénov sú vhodné nielen ženy v prechode, ale aj pre tie dámy, ktoré majú napríklad problémy s menštruačným cyklom v dôsledku častejších výkyvov hormonálnej hladiny.

Najdôležitejšie účinky SARAPIS Soja v skratke:

 • komplexný účinok počas klimaktéria/menopauzy*
 • *návaly tepla a potenie, búšenie srdca
 • podráždenosť, úzkostlivosť, depresie, zvýšená únava
 • migrény, nespavosť, závraty
 • na znížené libido
 • priaznivý účinok pri močovej inkontinencii
 • pomoc pri suchosti kože a slizníc
 • pomoc pri vypadávaní vlasov, zvýšenej lámavosti nechtov, opuchoch
 • pozitívny vplyv pri nepravidelnej a bolestivej menštruácii
 • osteoporóza

 

💕 Menopauza, klimaktérium

Primárna oblasť účinku SARAPIS Soja. Prostredníctvom obsiahnutých zložiek prispieva k lepšej regulácii hormonálnej aktivity a tým aj k zmierneniu nepriaznivých prejavov nastupujúcej menopauzy ako je nadmerné potenie, návaly, búšenie srdca, zvýšená nervozita či iný psychický nekomfort. V tejto oblasti sa prípravok podľa viacerých žien dokáže angažovať na výbornú, hoci…

Pozri tabletky, ktoré majú ešte lepšie výsledky a aj referencie od žien

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45
 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

💕 Obranyschopnosť, vitalita, psychika

Sarapis Soja by mal podporiť aj našu obranyschopnosť a celkovo vitalitu a zdravie, čo v dnešnej ťažkej dobe nie je len taká samozrejmosť. Podporu prirodzenej imunity má v prípravku na svedomí najmä vitamín C a materská kašička, takisto však od nich možno očakávať aj pôsobenie proti únave a vyčerpaniu.

 

💕 Zlepšenie stavu pokožky, kostí, chrupavky

Celkom dosť pozitívnych referencií získal SARAPIS Soja od žien, ktorým pomohol s kvalitou pokožky, nechtov a vlasov. Nie je to síce primárny cieľ užívania tohto prípravku, ale zlepšenie aj v tomto smere poteší. Je to najmä kvôli vitamínom D3 a B6 v zložení (ktoré podporujú aj zdravé kosti), k tomu treba prirátať aj pozitívny vplyv vitamínu C na tvorbu kolagénu a vo výsledku pôjde o celkové zlepšenie stavu chrupaviek, ďasien, zubov a pokožky samotnej.

 

💕 Srdce a cievy

Kardiovaskulárny systém je ďalšia oblasť, ktorú vďaka účinným látkam SARAPIS Soja máte „podchytenú“. Vitamín C podporuje správnu tvorbu kolagénu, ergo podporuje takto aj lepšiu pružnosť ciev. V spolupráci s antioxidačnými vlastnosťami včelieho peľu takto máte k dispozícii prostriedok, ktorý prospeje aj vášmu srdcu a cievam.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Podľa výrobcu, ale aj podľa mnohých žien, ktoré SARAPIS Soja užívali/užívajú, sa žiadnych nežiadúcich vedľajších účinkov nemusíte obávať. Má bezpečné prírodné zloženie, ktoré neobsahuje žiadne syntetické látky. Na druhú stranu, obsahuje včelie produkty, na ktoré sa u čoraz väčšej skupiny populácie viaže alergická reakcia. Ak sa práve u vás objavia nejaké negatívne príznaky, užívanie prípravku prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe so svojim lekárom. Prípravok inak môžu používať aj ženy so zápalom žíl, vysokým krvným tlakom a cukrovkou.

 

Kontraindikácie a interakcie

SARAPIS Soja pre ženy sa neodporúča užívať deťom a osobám citlivým na včelie produkty. Prípravok sa tiež neodporúča kombinovať s hormonálnou substitučnou terapiou. Pred jeho užívaním si vždy pozorne prečítajte príbalový leták a riaďte sa pokynmi v ňom uvedenými (ak samozrejme lekár nepovie inak).

Užívanie týchto tabletiek inak nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: SARAPIS Soja je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie SARAPIS Soja už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

SARAPIS Soja pre ženy – cena, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na ne nepotrebujete žiaden lekárky predpis a predávajú sa takmer v každej lekárni, a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom (narozdiel od kamenných prevádzok, kde si ich zas na druhú stranu dokážu veľmi rýchlo doobjednať v prípade potreby).

💡 TIP na produkt - SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • komplexná podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vysoký obsah fytoestrogénov + včelie zázraky (peľ a materská kašička) + vitamíny
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára
18,90 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás dostupné vo viacerých typoch balenia. V základnom 💊 balení máte k dispozícii 30 kapsúl, ktoré vám vydržia na 15 dní nepretržitého užívania. Výhodnejšie 💊 60 kapsulové balenie vám vydrží rovno celý mesiac (výhodnejšie z hľadiska ceny aj z pohľadu nutnosti dlhodobého užívania prípravku).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 14,20 € (30 kapsúl) – 1 tabletka: 0,46 €, denná dávka (2 cps): 0,92 €
 • výhodnejšie balenie za 18,90 € (60 kapsúl) – 1 tabletka: 0,38 €, denná dávka: 0,76 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na SARAPIS Soja, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky SARAPIS

Značka SARAPIS je, ako som už spomínal na úvod recenzie, na našom trhu dostupná vo viacerých variantoch, ktoré sú určené rôznym užívateľom. Okrem SARAPIS Soja je to momentálne aj SARAPIS plus, SARAPIS Mensis a SARAPIS pre muža…

SARAPIS Plus – vylepšená verzia tabletiek na menopauzu

💡 TIP na produkt - SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • nástupca pôvodného ženám dobre známeho preparátu SARAPIS
 • je určený ženám nielen v klimaktériu s obohateným zložením
 • zloženie: peľ, materská kašička, šalvia, inulín, vitamíny C, E, K, D3, skupiny B, betakarotén, železo, chróm, selén
18,50 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS Mensis – tabletky pre ženy na menštruáciu

💡 TIP na produkt - SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • prispieva k normálnemu (fyziologickému) priebehu menštruácie
 • zloženie: peľ, materská kašička, brusnice, sója, ďatelina, vitamíny skupiny B, vitamín E, horčík, zinok
 • vhodný na dlhodobé užívanie aj ako prevencia
22,99 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS pre muža – tabletky pre mužov v andropauze

💡 TIP na produkt - SARAPIS pre muža
SARAPIS PRE MUŽA 60 kapsúl
 • prírodný výživový doplnok s koncentrovaným zložením
 • prispieva k udržaniu dobrej kondície mužov nielen počas andropauzy
 • ranná kapsula (Morgenkapseln) obsahuje: extrakt z ženšenového koreňa, horčík, materská kašička, železo, selén a vitamíny A, C, D, E
 • večerná kapsula (Abendkapseln) obsahuje: extrakt z cesnaku a aktívne bioflavonoidy, valeriána lekárska, medovka a vitamín B1, B2, B6, B12, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová, biotín a zinok

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Kde ho kúpiť

SARAPIS Soja pre ženy je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri prémiové tabletky pre ženy nielen v menopauze

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

SARAPIS Soja by sa podľa výrobcu mal užívať dlhodobo (pokojne aj niekoľko mesiacov). Je to v podstate logické. Aktívne látky prípravku majú prírodný pôvod a okamžitý efekt jednoducho nie je v reálnych možnostiach tohto prípravku. Iba dlhodobé a pravidelné užívanie tabletiek zvyšuje efekt a intenzitu účinkov (individuálne samozrejme na základe momentálneho stavu konkrétnej osoby) A platí to vlastne pre väčšinu doplnkov s prírodným zložením a nielen pri menopauze.

SARAPIS Soja sa má užívať v množstve 💊 1 tabletka 2 x denne. Odporúčam tabletky užívať vždy v pevne stanovenom čase – prvú kapsulu ráno (najlepšie pred prvým jedlom) a druhú kapsulu večer – telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Tabletky takisto neodporúčam kombinovať s alkoholom, iba zbytočne tak budete potláčať ich účinnosť. Dôležitú úlohu hrá samozrejme aj zdravá životospráva, pestrá strava bohatá na vitamíny a stopové prvky. Dôležitá je aj primeraná telesná aktivita a tiež pravidelné návštevy gynekológa.

 

Najväčšie výhody SARAPIS Soja pre ženy z môjho pohľadu

 • prírodné zloženie: včelie produkty + rastlinné extrakty s fytoestrogénmi + vitamíny a železo
 • pomoc a podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • naozaj jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka 2 x denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • je vhodný pre ženy bez obmedzenia veku (18+)
 • overený výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku SARAPIS Soja (diskusia, fórum, Heureka)

Sarapis je u nás (a v Čechách) už dosť dlho na to, aby si získal pozornosť žien. A je to samozrejme tak aj pri jeho vylepšených „najnovších modeloch“. Konkrétne SARAPIS Soja sa teší obľube kvôli zvýšenému podielu fytoestrogénov zo sóje a ďateliny. Práve tie podľa mnohých žien majú najväčší vplyv na účinnosť prípravku. Keďže sa v ňom nachádza aj materská kašička s peľom + dôležité vitamíny a železo – jeho vplyv na organizmus je vďaka tomu komplexnejší.

Plusom tohto doplnku je jeho zaujímavé prírodné zloženie a tým pádom aj možnosť dlhodobého užívania – na internete nájdete komentáre a hodnotenia žien, ktoré ho užívajú nepretržite niekoľko mesiacov až roky. Čo sa týka jeho účinnosti, tak na plný efekt si teda treba počkať a výsledok si potom niektoré ženy pochvaľujú, iné ho považujú za dosť slabý (tu jednoznačne ide o individuálne účinky v závislosti od zdravotného stavu konkrétnej ženy). Cenovo to tiež nie je pre viaceré ženy ideálne – avšak nájsť produkt v obdobnej kvalite za kategoricky nižšiu cenu sa na trhu jednoducho nájsť nedá.

Ako teda vyzerajú reálne skúsenosti žien s užívaním SARAPIS Soja? Poďme sa na ne teraz pozrieť spolu:

ℹ️ SARAPIS Soja a úprava menštruačného cyklu

„…so Sarapisom mam super skúsenosti, mala som strašne nepravidelný cyklus a zrovnal sa mi práve vďaka nemu. Nie je ale pravda, že za dva mesiace je všetko ok, je to prírodný liek, takže ho musíš užívať dlhodobo. Ja to už beriem asi dva a pol roka, najsamprv som brala 2x denne jednu kapsulu a potom som to znížila na jednu kapsulu denne. Je pravda, že to vyjde drahšie ako HA, ale zase do seba netlačím hormóny…“ animatua (modrykonik.cz)

ℹ️ SARAPIS Soja a menopauza…

„…ahoj, Sarapis Sója používam rok. Než nabehne účinok, tak to trvá tak mesiac, je potreba trpezlivosť. Funguje je dobre, ja to používam na návaly pri menopauze. Za mesiac prestali vrátane problémov s nočným potením a ostatnými problémami. Ako som písala, chce to len vydržať…“ giggle65 (modrykonik.cz)

ℹ️ dobrý na zmiernenie návalov horúčavy…

„…prípravok Sarapis Soja som si zaobstarala na zmiernenie návalov horúčavy (mám 52 rokov). Užívala som ho už predtým, vždy pomohol!!! Po využívaní jednej dávky (mesiac) návaly úplne prestali. Jediná “nevýhoda” je, že po určitom období, kedy Sarapis Soja prestanem užívať, sa návaly opäť vracajú, v tomto prípade opäť kupujem sóju a bojujeme spoločne....“ anonym (PreZdravie.sk)

💡 Pozri viac skúseností v eshope PreZdravie.sk.

ℹ️ SARAPIS Soja a Heureka

…SARAPIS je viac známejší u našich susedov (ČR), preto na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky – najprv celkové hodnotenie:

SARAPIS Soja - celkové hodnotenie, Heureka

…pár pozitívnych komentárov a hodnotení:

Sarapis Soja - skúsenosti, Heureka

+ aj pár negatívnych:

SARAPIS Soja - hodnotenie užívateľov, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Pre tie dámy, ktoré hľadajú o Sarapise viac praktických informácií som vyhľadal po internetových diskusiách a fórach najčastejšie a najzaujímavejšie otázky, ku ktorým prikladám odpoveď:

❓ Pre koho primárne je SARAPIS Soja určený?

Pre ženy v menopauze a klimaktériu. Siahnuť po ňom však môžu aj ženy nachádzajúce sa mimo tohto obdobia (na úpravu menštruačného cyklu napríklad). Prípravok obsahuje veľké množstvo prírodných látok (fytoestrogénov, či včelích top produktov ako je materská kašička a peľ), ktoré pomáhajú práve v týchto náročnejších obdobiach v živote so stabilizáciou hormonálnej hladiny.

❓ Môže sa používať miesto hormonálnej liečby?

Nie. Jedná sa o doplnok, ktorý nenahradí lekárom predpísanú liečbu a teda ani klasickú hormonálnu. Tá sa však používa iba pri vážnejších a komplikovanejších stavoch počas menopauzy, takže väčšina žien s „priemernými“ nežiadúcimi príznakmi môže po SARAPIS Soja pokojne siahnuť.

❓ Môže sa SARAPIS Soja užívať s inými prípravkami podobného zamerania?

Nie, nemal by sa, nie je to práve najlepší nápad. Hoci by sa jednalo „iba“ o výživové doplnky, aj tieto však obsahujú látky, ktoré vplývajú na viacero dôležitých telesných pochodov. Neuvážené užívanie prípravkov rôzneho zloženia potom môže nezriedka dospieť k reálnym zdravotným problémom. A mimo to, takto môže dôjsť aj k potlačeniu ich účinnosti.

❓ Je užívanie SARAPIS Soja bezpečné?

Podľa mnohých žien a samozrejme aj výrobcu – je. Tento prípravok totiž obsahuje iba prírodné zložky, v overenej kvalite. Sú to telu viacmenej prirodzené zlúčeniny, ktorých užívaním nehrozí žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov. Výnimkou je samozrejme prípadná alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku (na pozore by sa mali mať hlavne tie dámy, ktoré sú alergické na včelie produkty).

❓ Ako dlho treba SARAPIS Soja užívať, aby sa dostavili výsledky?

Aby sa účinok tabletiek mohol prejaviť naplno, je potrebné dlhodobé užívanie. Reálne skúsenosti hovoria, že je potrebný minimálne mesiac i viac, aby sa prejavili prvé viditeľnejšie účinky. A treba rátať s individuálnymi účinkami podľa konkrétneho stavu ženy. Ako najskôr zasiahnuté oblasti vplyvu prípravku ženy uvádzajú zmiernenie návalov tepla a nadmerného potenia, či problémového spánku.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky je pri prípravkoch s prírodným rastlinným zložením v podstate nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením je možno výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý sadne lepšie a bude efektívnejší. Vyberať je ozaj z čoho – skúsiť z tých kvalitnejších môžete aj taký Feminus (novinka, ktorá viaceré ženy ihneď zaujala), Menoxin, Menox 45, či Minapent…

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

SARAPIS Soja pre ženy a moje zhodnotenie na záver

SARAPIS Soja je prírodný doplnok výživy, ktorý je od overeného výrobcu a má s ním reálne skúsenosti celkom dosť žien na to, aby boli jeho účinky viac-menej potvrdené. Takto po ňom môžu s dôverou siahnuť všetky tie dámy, ktoré hľadajú pomoc s nepriaznivými príznakmi nastupujúcej menopauzy i klimaktéria. Vďaka vyššiemu obsahu fytoestrogénov a včelím produktom (materská kašička a peľ) je však vhodnou voľbou aj pre tie ženy, ktoré riešia výkyvy hormonálnej hladiny aj mimo menopauzy.

SARAPIS Soja teda spĺňa všetky parametre kvalitného prípravku, no čakať, že zaberie okamžite, či dostatočne efektívne u každej ženy je nereálne. Podľa môjho názoru (ale aj viacerých ďalších užívateliek) je v tejto kategórii doplnkov riadny „pretlak“ a za cenu týchto tabletiek sa dá nájsť aj kvalitnejšia alternatíva – značky, ktoré sú na tom o niečo lepšie, respektíve sú založené na mierne odlišnom zložení (napríklad Menoxin, Menox 45, či Feminus).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
 • striktne prírodné zloženie
 • dostupný bez receptu
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

SARAPIS Soja - prírodný doplnok pre ženy na menopauzu s vysokým obsahom fytoestrogénov.

3.4

SARAPIS SOJA 60 cps

✅ Cena: 18,90 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne

Chcem SARAPIS Soja Pilulka.sk
Vývoj ceny SARAPIS Soja

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,50 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
➡️ prírodný výživový doplnok
✅ prispieva k normálnemu priebehu menštruácie
✅ komplexné koncentrované zloženie
✅ na dlhodobé užívanie, aj ako prevencia
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

22,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.