SARAPIS Mensis – tabletky pre dievčatá a ženy na menštruáciu a PMS (recenzia a reálne skúsenosti)

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
SARAPIS MENSIS 60 cps
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
22,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

SARAPIS Mensis sú tabletky s nezameniteľným prírodným zložením, ktoré sú určené pre ženy (a dievčatá), ktoré majú ťažkosti s menštruáciou (problematická či nepravidelná menštruácia), či trpia predmenštruačným syndrómom. Osvedčiť by sa mal aj ako podporný prostriedok pri opakujúcich sa problémoch s nepriateľskými mikroorganizmami v oblasti pošvy a močových ciest.

Všetky potrebné a nevyhnutné informácie o SARAPIS Mensis nájdete práve v tejto podrobnej recenzii. To znamená presné zloženie a vplyv jednotlivých látok prípravku na náš organizmus, účinky tabletiek, ktoré z toho vyplývajú a predznamenávajú aj to, pri akých príležitostiach sa teda hodí najviac. Pozrieme sa aj na správne dávkovanie a či nehrozia nejaké vedľajšie účinky v dôsledku jeho užívania. Nevynechajte ani reálne skúsenosti žien s užívaním prípravku (tie často napovedia viac ako celý príbalový leták s lekárnikom dokopy). Ak vás SARAPIS Mensis pritom aj zaujme, tak informácie o tom kde, za akú cenu a v akom balení je dostupný vás určite potešia tiež… (+ porovnanie eshopov na úvod).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na nežiadúce príznaky počas menštruácie, ktoré naozaj fungujú, skúste prípravky, ktoré si ženy najviac pochvaľujú: ✅ Feminus (recenzia), ✅ Gynex (recenzia), prípadne aj ✅ Maca Advance (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
22,99 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
18,90 € Do obchodu Heureka.sk

SARAPIS Mensis – základná charakteristika, balenie a určenie

SARAPIS Mensis je overený výživový doplnok určený na podporu hlavne pri problémovom menštruačnom cykle (nepravidelnosť, ťažkosti priamo počas menštruácie, predmenštruačný syndróm…).

Má bezpečné prírodné zloženie, takže sa netreba obávať rizika vzniku nežiadúcich vedľajších účinkov. Kúpiť sa dá voľne bez predpisu, nepotrebujete ani žiadne vyšetrenie u lekára. Ak máte o tabletky záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za produktami značky SARAPIS, a teda aj Sarapis Mensis, stojí rakúska spoločnosť zameraná na výrobu doplnkov stravy a ďalších produktov s obsahom včelích zložiek a látok Sanamed GmbH a na Slovensku (i v Čechách) ich distribuuje firma Vegall Pharma s.r.o. (zaujímavosť: táto spoločnosť priniesla Sarapis na trh už v roku 1998 a tieto preparáty sa za ten čas stali jednými z najobľúbenejších u žien s problémami v menopauze, pri menštruácii a najnovšie aj u mužov v andropauze).

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Značka Sarapis momentálne zahŕňa niekoľko produktov:

➡️ Balenie

Tabletky SARAPIS Mensis sú balené štandardne v papierovej krabičke (ružovej a červenej farby) v blistroch po 15 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 60 kapsúl, ktoré vám vydrží na celý mesiac nepretržitého užívania. SARAPIS Mensis sú potom vlastne klasické želatínové kapsuly, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Sarapis Mensis, podobne ako ostatné preparáty v produktovej rade, je založený na priaznivých účinkoch včelej materskej kašičky a peľu – práve tým je táto značka vlastne známa a aj vyhľadávaná. K tomu sa v zložení nachádzajú aj rastlinné extrakty, ktoré sú bohatým zdrojom fytoestrogénov (červená ďatelina, sója), ale aj taká brusnica. Plus vitamíny, minerály a ďalšie prírodné látky.

Viac o účinných látkach v prípravku SARAPIS Mensis:

➡️ Extrakt zo sójových bôbov

Extrakt zo sójových bôbov (Glycine max) je naozaj bohatým zdrojom fytoestrogénov. Konkrétne v sóji (podobne ako v ďateline) sa nachádzajú fytoestrogény zvané izoflavóny. Tie sa v tele dokážu v určitej miere viazať na estrogénové receptory a tak pomôcť s problémami, v dôsledku rozkolísanej hormonálnej hladiny. Čo sa osvedčí jednak pri menštruácii, ale aj menopauze a klimaktériu.

➡️ Ďatelina červená

Ďatelina červená, či ďatelina lúčna (Trifolium pratense), je podobne ako sója takisto bohatý zdroj izoflavónov. Takže aj vďaka nej má SARAPIS Mensis možnosť zmierňovať problémy pri menštruácii. Inak sa táto rastlina s obľubou využíva aj na kašeľ, zápal priedušiek, na problémy s trávením, horšej kvalite pokožky a mnohých ďalších indikáciách (v rámci tradičnej medicíny).

➡️ Brusnica

SARAPIS Mensis obsahuje aj extrakt z brusnice veľkoplodej (Vaccinium macrocarpon) inak známej aj ako americká brusnica. Tá je obľúbená najmä preto, že prispieva k zdraviu močových ciest a tým vlastne prispieva aj k normálnej funkcii celého urogenitálneho traktu ženy. Brusnice tiež bývajú výborné aj pri ťažkostiach vyplývajúcich z predmenštruačného syndrómu.

➡️ Peľ

Ako som už niekoľkokrát spomínal, základnou zložkou SARAPIS produktov sú včelie produkty. V SARAPIS Mensis sa preto nachádza aj kvetný aj fermentovaný peľ*. Podporuje normálnu hladinu hormónov v tele, prispieva tak k normálnemu priebehu menštruácie. Ako silný antioxidant pomáha spomaľovať starnutie buniek, podporuje imunitu a celkovú vitalitu.

Kvetný vs. fermentovaný peľ:

 • klasický kvetný peľ je účinný antioxidant, vysoký obsah aktívnych látok (proteíny, vitamíny, minerály a ďalšie)
 • fermentovaný peľ je spracovaný včelí peľ, proces sa nazýva „naklíčenie peľu“, tiež je silný antioxidant, a takisto významný zdroj živín

➡️ Materská kašička

Materská kašička (Royal Jelly) je vlastne biely kašovitý výlučok včelích žliaz, ktorý slúži na výživu včelích kráľovien. Známy je jej priaznivý vplyv na hormonálnu hladinu. Mimo to podporuje plodnosť (mužov i žien), má solídne antimikrobiálne účinky, prispieva k lepšiemu hojeniu poranení. Podporuje prirodzenú obranyschopnosť nášho tela a celkovo zlepšuje fyzickú i psychickú výkonnosť.

V prípravku Sarapis Mensis sa materská kašička nachádza v takzvanej lyofilizovanej forme – to znamená, že je mrazom sušená a obsahuje všetky pôvodné látky bez toho, aby sa pri procese spracovania degradovali.

➡️ Vitamín B1

Vitamín B1 (tiamín) prispieva k psychickej rovnováhe a optimálnej činnosti nervového systému. Priaznivo tiež ovplyvňuje činnosť srdca a svalov, pomáha pri metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Podieľa sa aj na syntéze červených krviniek a pomáha pri tvorbe nového tkaniva.

➡️ Vitamín B2

Vitamín B2 (riboflavín) je antioxidant, ktorý chráni telové bunky pred voľnými radikálmi a dodáva organizmu aj množstvo energie. Prispieva k správnej látkovej výmene, k zachovaniu zdravých slizníc, udržaniu zdravých červených krviniek, zdravej pokožky, k správnej látkovej premene železa, ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu únavy a vyčerpania.

➡️ Vitamín B3 – niacín

Vitamín B3 (niacín) je dôležitý z hľadiska optimálneho fungovania našej psychiky. Prispieva totiž k normálnej činnosti nervovej sústavy a zníženiu miery únavy a vyčerpania. Niacín tiež podporuje normálnu funkciu zažívacieho ústrojenstva, kože a nervov. Rovnako je nezastupiteľný pri premene potravy na energiu.

➡️ Vitamín B6

Vitamín B6 (pyridoxín) pomáha pri regulácii hormonálnej hladiny. Prispieva tiež k rýchlejšiemu potlačeniu únavy a predchádza tak zbytočnému vyčerpaniu organizmu. Vitamín je dôležitý aj pri metabolizme červených krviniek a prispieva tiež k lepšiemu stavu chrupu a kostí.

➡️ Vitamín B12

Vitamín B12 (kyanokobalamín) je nevyhnutný pri mnohých metabolických procesoch. Pozitívne vplýva na náš centrálny nervový systém, psychické zdravie, na tvorbu červených krviniek, obranyschopnosť, znižuje fyzické i psychické vyčerpanie a únavu.

➡️ Biotín

Vitamín B7 (biotín) napomáha k lepšiemu využitiu tukov a posilňuje nervový systém. Podporuje tiež funkciu pečene a imunitný systém. Nedostatočný príjem tohto vitamínu v tele vyvoláva rôzne negatívne zmeny na pokožke a zväčšuje sa aj riziko nervových porúch.

➡️ Kyselina pantoténová

Vitamín B5 (kyselina pantoténová) prispieva k normálnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov a tiež vitamínu D v našom tele. Podporuje aj rýchlejšie zníženie únavy a vyčerpania, zlepšuje našu mentálnu výkonnosť.

➡️ Kyselina listová

Kyselina listová (vitamín B9) je látka známa najmä ako podpora plodnosti a následne aj rastu plodu. Pozitívne však pôsobí aj pri regulácii hormonálnej aktivity a prispieva k zníženiu nadmernej únavy. Podporuje normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému.

➡️ Vitamín E

Vitamín E je silný antioxidant, ktorý spomaľuje starnutie telových buniek a tkanív. Prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, podporuje srdce a cievy, dobrý zrak a je tiež známy tým, že ochraňuje pokožku a vlasy a prispieva tak k ich zdravému vzhľadu.

➡️ Betakarotén

Betakarotén (provitamín A) je takisto silný antioxidant. Asi najznámejší je jeho priaznivý vplyv na zrak, no je tiež potrebný pre pre normálnu funkciu imunitného systému a zdravie našej pokožky.

➡️ Fosfatidylserín

Fosfatidylserín v prípravku SARAPIS Mensis je nevyhnutný pre optimálnu funkciu telových buniek, pričom pri jeho nedostatku sa výrazne spomaľuje ich činnosť. Je to inak základná zložka bunkových membrán nervového a mozgového tkaniva.

➡️ Zinok

Zinok je dôležitý minerál pre ženy aj mužov. V našom tele podporuje aktivitu viacerých enzýmov a z pohľadu užívania prípravku je dôležité hlavne to, že pozitívne vplýva na výkonnosť organizmu, fyzickú vitalitu, nervovú činnosť, pomáha tlmiť depresie a upokojuje nervový systém. Takisto však podporuje normálny vývoj plodu, má preventívny účinok voči kardiovaskulárnym či nervovým ochoreniam…

➡️ Horčík

Horčík chráni náš organizmus pred stresom a je nevyhnutný pre správnu činnosť nervovej sústavy a správnu činnosť svalov. Reguluje tiež činnosť štítnej žľazy a pozitívne vplýva na náš kardiovaskulárny systém.

 

➡️ Zloženie prípravku v 1 kapsule

látkamnožstvo
Kvetný peľ90 mg
Fermentovaný peľ50 mg
Horčík22,5 mg
Brusnice (extrakt)21,25 mg
Sójové bôby (extrakt)18,75 mg
Červená ďatelina (extrakt)12,50 mg
Niacín/vitamín B318 mg
Materská kašička15 mg
Kyselina pantoténová6 mg
Fosfatidylserín5 mg
Zinok3,75 mg
Vitamín E2,5 mg
Vitamín B62 mg
Vitamín B21,6 mg
Vitamín B11,4 mg
Beta-karotén500 µg
Kyselina listová200 µg
Biotín150 µg
Vitamín B121 µg

Prídavné látky: hydroxypropylmethylcelulóza, plniaca látka mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, potravinárske farbivo oxid titaničitý

 

SARAPIS Mensis – účinky

Hlavným zameraním tohto prípravku je pomoc s nevyrovnanou hladinou hormónov v tele ženy počas menštruácie a menštruačného cyklu. Okrem toho majú tieto tabletky „v zálohe“ aj ďalšie pozitívne pôsobenie:

 

💕 Podpora menštruácie, pomoc pri PMS

Primárnym účinkom SARAPIS Mensis je zlepšenie menštruačného cyklu a samotnej menštruácie. Skúsenosti viacerých žien hovoria, že tejto úlohy sa prípravok zhostil naozaj viac než obstojne. Prípravok tiež účinne pôsobí aj pri vážnejších prejavoch predmenštruačného syndrómu (PMS) – to znamená ťažkostiach ako je zvýšené napätie a citlivosť pŕs, problémy v oblasti podbruška, ale aj nechutenstvo, nervozita, a ďalšie negatívne prejavy.

Pozri aj tieto prémiové tabletky pre ženy v každom veku

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

💕 Detoxikačné účinky

SARAPIS Mensis podporuje aj lepšiu očistu tela – detoxikuje ho už len z dôvodu vysokého množstva antioxidantov nachádzajúcich sa v zložení. Prispieva k tomu aj priaznivé pôsobenie prípravku na močové cesty (vďaka extraktu z brusnice). Ich prečistenie znamená aj rýchle zbavenie sa škodlivých mikroorganizmov.

 

💕 Vitalita a viac energie

SARAPIS Mensis je „plný“ hodnotných aktívnych látok, vrátane množstva vitamínov. To všetko pôsobí na náš organizmus veľmi pozitívne už len z pohľadu zvýšenia energie a celkovej podpory vitality. Potlačenie nadmerného vyčerpania a únavy k tomu patrí samozrejme tiež.

 

💕 Srdce a cievy + ostatné účinky

Sarapis Mensis takisto pozitívne vplýva aj na kardiovaskulárny systém (normálna krvotvorba, či funkcia ciev). Pozitívny vplyv na nervový systém zase majú vitamíny skupiny B v prípravku obsiahnuté v hojnom počte a koncentrácii. Užívaním prípravku často možno neskôr spozorovať aj zlepšený stav pokožky a vlasov.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

SARAPIS Mensis je výživový doplnok s prírodným zložením, takže žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov v podstate nehrozí. Jediným obmedzením tak zostáva prípadná alergická reakcia (prípravok obsahuje včelie produkty). Ak sa nejaké vážnejšie problémy objavia, tak užívanie prípravku treba prerušiť a poradiť sa o ďalšom postupe s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

SARAPIS Mensis sa neodporúča užívať deťom a osobám citlivým na včelie produkty. Prípravok sa takisto neodporúča kombinovať s hormonálnou substitučnou terapiou.

Inak užívanie týchto tabletiek nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. V prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku sa však neváhajte obrátiť na svojho lekára či lekárnika. Upozornenie: SARAPIS Mensis je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie SARAPIS Mensis už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

SARAPIS Mensis – cena, zľava a akcia

Tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si SARAPIS Mensis zaobstarali, nepotrebujete žiaden lekárky predpis, pričom sa predávajú takmer v každej lekárni a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch / eshopoch, kde býva väčšinou skladom (narozdiel od kamenných prevádzok, kde si ich zas na druhú stranu dokážu veľmi rýchlo doobjednať v prípade potreby).

💡 TIP na produkt - SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • prispieva k normálnemu (fyziologickému) priebehu menštruácie
 • zloženie: peľ, materská kašička, brusnice, sója, ďatelina, vitamíny skupiny B, vitamín E, horčík, zinok
 • vhodný na dlhodobé užívanie aj ako prevencia
22,99 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás momentálne dostupné iba v základnom 💊 balení, v ktorom máte k dispozícii 60 kapsúl na 1 celý mesiac nepretržitého užívania.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 22,99 € (60 kapsúl) – 1 tabletka: 0,35 €, denná dávka (2 cps): 0,70 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na SARAPIS Mensis, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

Ďalšie prípravky značky SARAPIS

Značka SARAPIS je, ako som už spomínal na úvod recenzie, na našom trhu dostupná vo viacerých variantoch, ktoré sú určené rôznym užívateľom. Okrem SARAPIS Mensis je to momentálne aj SARAPIS Soja, SARAPIS plus a SARAPIS pre muža…

SARAPIS Soja – obľúbené tabletky na menopauzu s fytoestrogénmi

💡 TIP na produkt - SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • komplexná podpora počas menopauzy a klimaktéria
 • vysoký obsah fytoestrogénov + včelie zázraky (peľ a materská kašička) + vitamíny
 • dostupný bez receptu a vyšetrenia u lekára
18,90 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS plus – vylepšená verzia tabletiek na menopauzu

💡 TIP na produkt - SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
 • prírodný výživový doplnok
 • nástupca pôvodného ženám dobre známeho preparátu SARAPIS
 • je určený ženám nielen v klimaktériu s obohateným zložením
 • zloženie: peľ, materská kašička, šalvia, inulín, vitamíny C, E, K, D3, skupiny B, betakarotén, železo, chróm, selén
18,50 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

SARAPIS pre muža – tabletky pre mužov v andropauze

💡 TIP na produkt - SARAPIS pre muža
SARAPIS PRE MUŽA 60 kapsúl
 • prírodný výživový doplnok s koncentrovaným zložením
 • prispieva k udržaniu dobrej kondície mužov nielen počas andropauzy
 • ranná kapsula (Morgenkapseln) obsahuje: extrakt z ženšenového koreňa, horčík, materská kašička, železo, selén a vitamíny A, C, D, E
 • večerná kapsula (Abendkapseln) obsahuje: extrakt z cesnaku a aktívne bioflavonoidy, valeriána lekárska, medovka a vitamín B1, B2, B6, B12, niacín, kyselina pantoténová, kyselina listová, biotín a zinok

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Kde ho kúpiť

SARAPIS Mensis je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.  Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri prémiové tabletky pre ženy s reálnymi výsledkami

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Užívanie a dávkovanie

SARAPIS Mensis sa môže užívať aj dlhodobo ako prevencia nepriaznivých stavov. Takto s ním funguje množstvo žien, ktoré majú častejšie problémy s menštruáciou a menštruačným cyklom. Je to na jednej strane aj logické, pretože viditeľné účinky užívania takýchto prírodných tabletiek neprichádzajú zo dňa na deň.

SARAPIS Mensis sa má užívať v množstve 💊 1 kapsula 2 x denne. Pričom 2 kapsuly sú zároveň aj maximálnou dennou dávkou. Odporúčam tieto tabletky užívať vždy v pevne stanovenom čase – prvú kapsulu ráno (najlepšie pred prvým jedlom) a druhú kapsulu večer – telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku.

Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Sarapis Mensis nekombinujte s alkoholom zbytočne potlačíte ich účinnosť a zvýšite riziko prejavu vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody SARAPIS Mensis z môjho pohľadu

 • bohaté prírodné zloženie: včelie produkty + rastlinné extrakty + vitamíny a minerály
 • pomoc a podpora pri problémovej menštruácii
 • vhodný aj pri iných ťažkostiach s nevyrovnanou hladinou hormónov (PMS)
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka 2 x denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • je vhodný pre ženy bez obmedzenia veku (18+)
 • overený výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku SARAPIS Mensis (diskusia, fórum, Heureka)

SARAPIS ženy poznajú a niet sa tomu veľmi ani čo čudovať – na trhu je totiž táto značka už od roku 1998! Sarapis Mensis pokračuje v dobre vyšliapaných chodníčkoch a účelom týchto tabletiek je osloviť a pomôcť hlavne tým ženám, ktoré ocenia normálny priebeh menštruácie. To sa tomuto prípravku aj celkom obstojne darí uskutočňovať – tak aspoň hovoria na internete zverejnené komentáre a hodnotenia prípravku od žien, ktoré ho už užívali. Často sa spomína aj predmenštruačný syndróm, ktorý trápi čoraz viac žien – SARAPIS Mensis v určitej miere zafungoval aj tam (hlavne menšia nervozita a podráždenosť, menej pri napnutých prsiach, či nepríjemnom pocite v podbrušku).

Menej spokojnosti vládne s cenou a s tým, že je na trhu dostupné iba jediné základné balenie. A nájdu sa aj ženy, ktoré efekt užívania týchto tabletiek nepovažujú za dostatočný. Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko reálnych skúseností:

ℹ️ SARAPIS Mensis a úprava cyklu…

„…Sarapis Mensis berieme už roky a nie sme chorí, na úpravu cyklu si už nespomínam, ale bolesti a kŕče zmizli, teraz ju mam pravidelnú…“ 007j (emimino.cz)

ℹ️ SARAPIS Mensis pomohol…

„…Sarapis Mensis pomohol. Bola som u lekárky kvôli nepravidelnosti cyklu, robila mi sono a hovorila, že na to, že som 3 mesiace nemala menštruáciu mám krátku výstelku, a že menštruáciu ani v blízkej dobe nečaká. Predpísala mi hormóny, tie som brať nechcela, začala som užívať Sarapis Mensis a po 3 týždňoch prišla…“ fialivana (emimino.cz)

ℹ️ SARAPIS Mensis a Heureka

Značka SARAPIS je viac známejšia u našich českých susedov a tak na tomto mieste uvádzam postrehy z českej Heureky, kde je tých hodnotení o niečo viac. Najskôr celkové hodnotenie Sarapis Mensis:

Sarapis Mensis - celkové hodnotenie, Heureka

… + pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

Sarapis Mensis - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

SARAPIS Mensis ženy naozaj zaujíma a prejavuje sa to aj tým, že na rôznych internetových fórach a diskusiách pokladajú ostatným diskutujúcim množstvo otázok týkajúcich sa prípravku viac z praktického hľadiska (napríklad či nedokáže podporiť otehotnenie, či sa môže užívať s hormonálnou antikoncepciou atď., atď….). Na tie najčastejšie a najzaujímavejšie sa teraz spolu pozrieme:

❓ Pre koho je SARAPIS Mensis vlastne najvhodnejší?

Primárne pre ženy s problémovým menštruačným cyklom, prípadne s príznakmi predmenštruačného syndrómu. Takisto je však možné aj jeho užívanie ako prevencia, prípadne ako podpora v náročnejších obdobiach (doma, v práci…).

❓ Môže sa používať miesto hormonálnej liečby?

SARAPIS Mensis určite nie je náhrada hormonálnej liečby, i keď niektoré ženy to skúšajú aj tak. Ako výživový doplnok má teda skôr podporiť optimálny stav a udržať ho dlhodobo na požadovanej úrovni.

❓ Je užívanie SARAPIS Mensis vlastne bezpečné?

Užívanie tohto prípravku je z hľadiska výskytu vedľajších účinkov naozaj bezpečné. Takisto zloženie prípravku je vyskladané z kvalitných surovín a všetko zastrešuje overený rakúsky výrobca, ktorý na trhu funguje už desiatky rokov.

❓ Ako dlho treba SARAPIS Mensis užívať, aby sa dostavili výsledky?

Určite aspoň niekoľko týždňov (1 balenie vám vydrží na celý mesiac). Viaceré ženy tento prípravok užívajú aj dlhšie – 3 mesiace a viac, až kým nie sú pre ne výsledky užívania plne dostačujúce. A potom ich ďalej užívajú pre ich udržanie. Závisí od konkrétneho zdravotného stavu a veku užívateľky.

❓ Môže Sarapis Mensis vplývať aj na otehotnenie?

Nie je to primárny účel, no viaceré ženy vďaka urovnaniu menštruačného cyklu a zlepšeniu ovulácie naozaj dospeli skôr k vytúženému tehotenstvu. Ale samozrejme spoliehať sa iba na to by uznajte nebolo celkom ideálne.

❓ Aký SARAPIS vybrať – Mensis, plus, či Soja?

Každý z nich je síce zameraný na ženy, ale od seba sa mierne líšia – zložením i zameraním. Sarapis plus a Soja je určený hlavne pre ženy v menopauze (prípadne tesne pred ňou či po nej). Sarapis Mensis zase pre ženy s problematickou menštruáciou. Ak chcete vedieť, ktorý by vám padol najlepšie, asi by bolo najlepšie vyskúšať všetky.

❓ Čo robiť ak sa neprejavia žiadne účinky, respektíve len minimálne?

Zaručiť u každého rovnaké účinky je pri prípravkoch s prírodným rastlinným zložením v podstate nemožné. Všetko závisí od konkrétneho stavu organizmu. Riešením je možno výmena za iný doplnok s iným zložením, ktorý sadne lepšie a bude efektívnejší. V poslednom čase sa napríklad dosť hovorí o tabletkách s názvom Feminus…

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

SARAPIS Mensis a moje zhodnotenie na záver

Sarapis Mensis ako podpora normálnej menštruácie? Môže byť. Podpora pri potláčaní nepriaznivých príznakov predmenštruačného syndrómu ako je zvýšená nervozita, častejšia zmena nálad, „pnutie“ a bolesti v prsníkoch? To isté. Takže v prípade, že vás trápia obdobné problémy, po SARAPIS Mensis môžete pokojne siahnuť. Samozrejme s reálnymi očakávaniami – prírodný doplnok výživy zas nespraví s vašim telom obrovský zázrak, ale primeraná podpora a zmiernenie ťažkostí je naozaj lepšie ako nič.

Ak vás náhodou tieto tabletky nepresvedčia, stále máte možnosť siahnuť po kvalitnej alternatíve. Napríklad po čoraz obľúbenejšom prípravku Feminus pre podporu normálnej hladiny estrogénu v tele…

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prispieva k normálnemu priebehu menštruácie
 • komplexné koncentrované zloženie
 • na dlhodobé užívanie, aj ako prevencia
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

SARAPIS Mensis - prírodný doplnok výživy pre ženy na normálny priebeh menštruácie.

3.4

SARAPIS MENSIS 60 cps

✅ Cena: 22,99 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne

Chcem SARAPIS Mensis Pilulka.sk
Vývoj ceny SARAPIS Mensis

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
90 kapsúl
Maca Advance
Maca Advance tabletky
➡️ výživový doplnok s koncentrovaným extraktom z koreňa
✅ až 10x vyššie množstvo aktívnych látok ako v normálnom sušenom koreni
✅ veľmi dobrý pomer ceny a kvality tabliet
✅ široké spektrum pozitívnych účinkov
✅ vhodný na dlhodobé užívanie – bez rizika vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
30 ml
Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex
➡️ výživový doplnok vo forme kvapiek – bylinný extrakt
✅ pôsobí regeneračne, detoxikačne a antioxidačne
✅ pomoc pri problémoch s menštruáciou, menopauzou, rôznych gynekologických zápaloch
✅ podpora plodnosti u oboch pohlaví
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,26 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
➡️ výživový doplnok s materskou kašičkou a peľom, vitamínmi + fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny
✅ podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
✅ striktne prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,50 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.