Tabletky na zvýšenie estrogénu

Tabletky na zvýšenie estrogénuTabletky na zvýšenie estrogénu zvyknú ženy vyhľadávať najmä v období menopauzy a klimaktéria, kedy jeho nedostatok v tele (respektíve nerovnováha) vyvoláva mnohé nepriaznivé prejavy. Pomoc s estrogénom však vedia oceniť aj tie ženy, ktoré vo fertilnom veku riešia nepravidelný cyklus, trápi ich menštruácia, či majú problém s predmenštruačným syndrómom (PMS).

Klasická hormonálna terapia nie je vždy tým najoptimálnejším spôsobom ako si s tým pomôcť (vyjmúc vážnejšie stavy) a aj preto sa čoraz viac do popredia dostáva prirodzenejšia cesta doplnenia dôležitých látok pomocou prírodných doplnkov výživy – a práve o týchto tabletkách na zvýšenie estrogénu bude v tomto článku reč.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na prirodzené zvýšenie estrogénu v tele odporúčam siahnuť po u žien čoraz populárnejšom prípravku s názvom: ✅ Feminus (pozri recenziu).

Čo to vlastne estrogén je a jeho význam

Čo je estrogén?

Estrogén je typický „ženský“ hormón (nachádza sa aj v mužskom tele, podobne ako aj testosterón v ženskom). V tele ženy je vlastne nevyhnutný pre naštartovanie jej normálneho sexuálneho vývoja. Spolu s ďalším dôležitým pohlavným hormónom progesterónom tiež reguluje ženský menštruačný cyklus a ovplyvňuje v podstate komplet celý reprodukčný systém. Hladina estrogénu prirodzene stúpa počas puberty a naopak klesá s príchodom menopauzy.

Existujú vlastne tri druhy estrogénov. Konkrétne sa jedná o estradiol, estriol a estrón:

 • estradiol je estrogén dôležitý najmä v súvislosti s rastom poprsia a ženských reprodukčných orgánov, významný aj počas tehotenstva (typicky vyššia hladina v tomto období)
 • estriol je estrogén, ktorý je nevyhnutný počas tehotenstva, pričom tento hormón sa potom tvorí v placente
 • estrón je estrogén, ktorý je aktívny najmä v menopauze

Estrogény produkujú najmä vaječníky, žlté teliesko, či v placenta. Menej je to aj pečeň, nadobličky či prsné žľazy. Estrogén u žien má okrem už spomenutých účinkov na starosti aj ich sexuálny apetít čiže libido.

Jeho nedostatok teda znižuje sexuálnu túžbu, plus môže zapríčiniť aj reálne problémy pri sexe. Má na starosti zvlhčenie pošvy pri vzrušení a pohlavnom styku, takže v takom prípade býva potlačené a sex je pre ženu značne bolestivý. Estrogén tiež vo vyššom veku riadi produkciu rastového hormónu, takže pri jeho nedostatku počas menopauzy patrí medzi významné riziká aj vznik osteoporózy (rednutie kostí).

 

Prečo je pre ženu normálna hladina estrogénu dôležitá?

Zosumarizujme si to teda: Pretože estrogén…

 • je priamo zodpovedný za sexuálny vývoj dievčat po dosiahnutí puberty
 • reguluje rast výstelky maternice počas menštruačného cyklu a na začiatku tehotenstva
 • spôsobuje zmeny prsníkov u mladých žien v puberte a tehotných
 • podieľa sa na metabolizme kostí a cholesterolu
 • reguluje príjem potravy, telesnú hmotnosť, metabolizmus glukózy a citlivosť na inzulín

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus

 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)

23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Najčastejšie problémy s estrogénom a ich príznaky

Situácie, kedy nastávajú problémy s estrogénom sú vlastne len dve. Buď je ho nedostatok, alebo naopak prebytok. Oba stavy majú svoje typické prejavy a symptómy.

Na úvod state spomeniem nadbytok estrogénu (ktorý teda nie je témou článku). Zvýšená hladina estrogénu sa zvyčajne prejavuje opuchnutými a bolestivými prsiami, intenzívnejšími výkyvmi nálady, priberaním na hmotnosti, nadúvaním, vypadávaním vlasov, pocitom studených končatín, či často aj príliš silným menštruačným krvácaním. Postihuje najčastejšie ženy, ktoré ešte neboli tehotné, takisto to môže byť príznakom niektorých špecifických onkologických ochorení (rakovina prsníka) a/alebo dôsledok hormonálnej liečby jeho nedostatku (vrátane hormonálnej antikoncepcie).

 

➡️ Nízka hladina estrogénu

Najčastejšie sa nízka hladina estrogénu prejavuje s nástupom ženského prechodumenopauzy a pokračujúcim obdobím klimaktéria. Problémom nezriedka býva aj predčasná menopauza, ktorá zvykne trápiť ženy so špecifickými ochoreniami týkajúcimi sa hormonálnej sústavy, prípadne aj tie s poruchami príjmu stravy (anorexia), či ženy, ktoré extrémne športujú.

Nízka hladina sa potom najvýraznejšie prejavuje pri menštruácii. Tá je v prvom rade oneskorená, často má nepravidelný nástup, a očakávať sa dá aj slabšia intenzita krvácania. Príznakom nedostatku estrogénov, respektíve kolísania ich hladiny sú aj ďalšie typické symptómy menopauzy ako návaly tepla, zvýšené nočné potenie, úbytok energie a vitality, či problémy s kosťami. Libido sa znižuje, a naopak „hore“ ide telesná hmotnosť.

Príznaky zníženej hladiny estrogénu

 • bolestivý sex kvôli nedostatočnému zvlhčeniu pošvy
 • zvýšenie počtu infekcií močových ciest
 • nepravidelná alebo neprítomná menštruácia
 • častejšie výkyvy nálad
 • návaly horúčavy
 • citlivosť prsníkov
 • bolesti hlavy alebo zvýraznenie už existujúcich migrén
 • depresia a problémy so sústredením
 • únava a úbytok energie
 • prípadné zníženie hustoty kostí, vyššie riziko zlomenín
 • neplodnosť u žien vo fertilnom veku

 

Najčastejšie príčiny problémov so znížením estrogénov

Za zníženou hladinou estrogénu môže stáť viac príčin. To základnou je vek, no takisto netreba zabudnúť na životný štýl a životosprávu, či rôzne ochorenia a poruchy, ktorých dôsledkom je zníženie tvorby estrogénov. Zníženie hladiny môže mať trvalý charakter – ako je to s nástupom menopauzy a klimaktéria, ale iné majú len dočasný ráz. A podľa toho sa treba samozrejme zariadiť. Faktom zostáva, že čokoľvek čo vplýva na vaječníky ako hlavného producenta estrogénov, vplýva na ich hladinu…

Najčastejšie príčiny a faktory spôsobujúce zníženie hladiny estrogénu v tele:

 • vyšší vek – menopauza / klimaktérium – ak sa nejedná práve o predčasnú menopauzu, tak najčastejším faktorom je práve vek ženy a jej nástup k prechodu, ktorý je charakteristický znížením hladiny estrogénu v tele, v prípade vážnejších problémov sa k slovu môže dostať aj takzvaný klimakterický syndróm
 • ochorenia endokrinného systému – tu sa môže jednať o problém so štítnou žľazou (napríklad aj rakovina), takisto sa to môže týkať nedostatočného vylučovania gonádotropných hormónov (v hypofýze), ktoré okrem iného tiež riadia aj vylučovanie estrogénu
 • nesprávna životospráva – na hladinu estrogénu nepriaznivo vplýva aj zlá životospráva, problémom sú extrémne diéty a s tým niekedy súvisiaca aj porucha príjmu potravy – anorexia
 • nadmerné cvičenie a fyzická aktivita – tiež sa podieľajú na zníženej produkcii estrogénu (často v spojení s už spomínanou anorexiou), extrémne cvičenie a telesná námaha má ale negatívny vplyv nezávisle od príjmu potravy
 • genetické, t.j. dedičné ochorenia – problémom sú najmä niektoré autoimunitné ochorenia, ktoré obmedzujú normálnu obranyschopnosť organizmu, známy je napríklad negatívny vplyv Turnerovho syndrómu
 • vonkajšie faktory – produkciu estrogénu v tele tlmia, respektíve úplne zastavujú, aj niektoré chemické toxické látky, k externým faktorom možno zarátať aj rádioterapiu či chemoterapiu

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus

 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)

23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

💡 Všetko o estrogéne a jeho zvyšovaní v tele:

 

Ako zvýšiť estrogén – skúsenosti partnerky hovoria, že…

Skúsenosti partnerky hovoria, že podporiť normálnu hladinu estrogénov v tele sa dá aj prirodzenou cestou. Napríklad dodržiavaním vhodných optimálnych režimových opatrení vrátane nasadenia posíl v podobe prírodných látok (extrakty z niektorých overených „ženských“ rastlín, vitamíny a minerály) – buď vo forme odvarov a čajov, alebo ako tabletky na zvýšenie estrogénu…

Treba však rátať s tým, že zvýšenie estrogénu všeobecne nie je krátkodobý proces. No veľmi dobrou správou je, že sa dá toho vyskúšať naozaj celkom dosť a bez špeciálnej asistencie. Ako teda na zvýšenie estrogénu u žien prirodzenou cestou?

➡️ Zameranie sa na prvotnú príčinu nedostatku estrogénu

Ak viete príčinu, kvôli ktorej hladina estrogénov vo vašom tele kolíše a klesá, je potrebné sa zamerať na jej riešenie. Príklad: ak je to porucha príjmu stravy (anorexia), alebo nadmerné cvičenie – najprv sa nastavte do „normálnych koľají“ a až potom riešte podporu zvýšenia estrogénu. To isté platí v prípade nejakého ochorenia, ktoré má vplyv na hormonálnu sústavu (endokrinný systém a pod.).

➡️ Vhodne zvolená strava / potraviny

Stravovať sa treba v prvom rade vyvážene. Na podporu tvorby estrogénu však môžete do svojho jedálnička pridať aj niekoľko overených potravín, ktoré sú charakteristické vyššou koncentráciou prírodného fytoestrogénu. Je to napríklad sója, ale aj obilniny, strukoviny, semená a niektoré ovocie a zelenina. Pozri Potraviny na zvýšenie estrogénu

➡️ Vitamíny a minerály

Dôležitý je tiež príjem vitamínov skupiny B, či vitamínu D, z minerálov si môžete detailnejšie všímať príjem aj takého bóru. Je totiž takisto nevyhnutný pre metabolizmus pohlavných hormónov vrátane estrogénu a testosterónu.

➡️ Hormonálna jóga

Estrogén v tele môže podporiť napríklad aj takzvaná hormonálna jóga. Tá má prostredníctvom špeciálnych cvikov povzbudiť činnosť vaječníkov, štítnej žľazy, hypofýzy či nadobličiek.

➡️ Bylinky

Na prirodzené zvýšenie estrogénu u žien sa často používajú niektoré byliny. Najčastejšie ide o tie, ktoré obsahujú takzvané prírodné estrogény – fytoestrogény a ďalšie účinné látky pozitívne pôsobiace na celý ženský organizmus. Z hľadiska estrogénu sú najlepšie liečivé rastliny ako ďatelina lúčna, ploštičník strapcovitý, vitex jahňací, angelika čínska, dioskórea huňatá, alchemilka obyčajná, ale aj pupalka, maca, ľubovník, šalvia, hloh a mnoho ďalších.

➡️ Voľne dostupné výživové doplnky či krémy

Ak vám forma odvarov či čajov nesedí, máte k dispozícii aj prírodné tabletky na zvýšenie estrogénu, či krémy, ktoré tieto bylinky obsahujú v koncentrovanom množstve (a nezriedka aj v kombinácii s dôležitými vitamínmi a minerálmi).

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus

 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)

23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Princíp a účinky tabliet na zvýšenie estrogénu

💡  Prirodzená podpora estrogénu a stimulácia jeho tvorby sa dá docieliť aj rozumným výberom vhodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (nepriaznivé príznaky menopauzy, menštruácie, PMS, nezriedka aj frigidity a nízkeho libida, problémy s potenciou a plodnosťou, ale i podpora rastu poprsia).

Tabletky na zvýšenie estrogénu - princíp a účinky, tabletky rôznej farby v blistrochKvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Angelika čínska, Wild Yam, Black Cohosh, Vitex jahňací, Maca, ďatelina, sója, šalvia, a mnohé ďalšie, ktoré sú už oddávna známe ako podpora tvorby estrogénu a prvá pomoc pri najrôznejších „ženských“ problémoch vrátane libida, ale aj dôležité minerály (najčastejšie zinok a selén) a vitamíny (napríklad vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E) a ďalšie prírodné látky napríklad čoraz populárnejšie včelie produkty (materská kašička, peľ).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Zdržte sa požívania alkoholických nápojov a dodržiavajte vhodnú životosprávu (strava, pohyb…). Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (partnerkine, ale aj ostatných žien) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere želané ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu a až potom na cenu, tie s podozrivo nízkou cenou sú takmer vždy aj tie menej účinné.

 

Najčastejšie otázky

❓ Prečo sa dá na zvýšenie estrogénu u žien siahnuť aj po prípravkoch prírodného charakteru?

Pretože takéto tabletky (poväčšinou) na zvýšenie estrogénu sú vlastne prirodzená podpora a stimulácia tvorby estrogénu v tele. Nadôvažok je takáto forma užívania rôznych bioaktívnych látok aj veľmi bezpečná a nehrozí pri nej takmer žiadne riziko nepríjemných vedľajších účinkov. I preto ich možno užívať dlhodobo aj ako vhodnú prevenciu.

❓ Prečo vlastne sú takéto tabletky na zvýšenie estrogénu bez predpisu?

Pretože sú to výživové doplnky a ich zloženie je striktne prírodné. Obsahujú hlavne výťažky z rastlín v kombinácii s ďalšími látkami (vitamíny a minerály), ktoré majú reálne priaznivé účinky na tvorbu estrogénov. Neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, žiadne hormóny… Avšak aj takéto tabletky bez predpisu musia spĺňať určité štandardy kvality.

❓ Majú nejaké vedľajšie účinky či kontraidikácie?

Prírodné tabletky na zvýšenie estrogénu nespôsobujú vo väčšine prípadov žiadne negatívne vedľajšie účinky a to aj pri dlhodobom užívaní (keď budete dodržiavať dávkovanie). Vyskytnúť sa môže akurát ojedinelá alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku. Pre istotu si však dôkladne prečítajte príbalový leták konkrétneho doplnku, či v ňom výrobca nespomína aj nejaké obmedzenia.

❓ Je nutné k tabletkám pridať aj niečo navyše?

Nutné…, nuž ako sa to vezme. Čím viac podporných prostriedkov a režimových opatrení využijete (pretože nik vám nebráni kombinovať napríklad hormonálnu jógu s vhodne zvolenými potravinami, či doplnkami výživy), tým to bude s hladinou estrogénov v tele lepšie a účinok rýchlejší.

❓ Kedy tabletky na zvýšenie estrogénu nepomôžu a je potrebné kontaktovať lekára?

Pri niektorých vážnejších stavoch „obyčajné“ tabletky s prírodným zložením obvykle nemajú šancu. Hovorím o ochoreniach týkajúcich sa hormonálnej sústavy, najčastejšie ide problém s endokrinnými žľazami.

❓ Kde sa dajú takéto tabletky na zvýšenie estrogénu kúpiť a ako?

Viaceré dostanete aj v lekárni. Ďalšou možnosťou, a podľa mňa aj výhodnejšou, je ich zaobstaranie prostredníctvom oficiálneho eshopu výrobcu či oficiálneho slovenského distribútora. Takáto online objednávka je pohodlná, jednoduchá, rýchla a hlavne diskrétna. Takisto s výrazne lepšou cenou, zľavami či akciami a rôznymi dostupnými variantami balenia prípravku.

❓ Je potom objednanie tabletiek na internete bezpečné?

Pokiaľ budete objednávať od oficiálneho distribútora, či v eshope registrovanej lekárne tak áno. Domov vám príde poštou alebo kuriérom diskrétny balíček, pri ktorom nikto nebude vedieť, čo ste si vlastne objednali. Platiť sa dá aj priamo až pri prebratí zásielky a väčšina solídnych predajcov ponúka aj záruku vrátenia peňazí.

 

Tabletky na zvýšenie estrogénu, ktoré odporúča moja partnerka, a ktoré majú najlepšie referencie

Poďme sa teraz na záver spoločne pozrieť na tabletky, ktoré partnerka vyskúšala na zvýšenie estrogénu a skúsenosti s nimi. Plus aj na niekoľko ďalších, ktoré majú najlepšie referencie od žien.

Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok na estrogén zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel (má to byť skôr na menopauzu či skôr podporu cyklu, či pomoc s PMS?…) a potom aj na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo celkom spoľahlivo preukážu, či je značka naozaj kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Najlepšie tabletky na zvýšenie estrogénu

Ktoré voľne dostupné prírodné tabletky na zvýšenie estrogénu fungujú podľa mňa a mojej partnerky najlepšie? Tu sú, aj so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Menoxin
Menoxin
➡️ komplexný výživový doplnok pre komfort pri menopauze
✅ účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
✅ výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
✅ prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Soja
SARAPIS SOJA 60 cps
➡️ výživový doplnok s materskou kašičkou a peľom, vitamínmi + fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny
✅ podporný prostriedok pre ženy v klimaktériu/menopauze
✅ striktne prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

24,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS plus
SARAPIS plus 60 cps
➡️ doplnok pre ženy, ktoré riešia hormonálne zmeny a vstupujú do obdobia klimaktéria či menopauzy
✅ obsahuje včelie produkty (materská kašička, kvetný a fermentovaný peľ)
✅ takisto šalviu, koenzým Q10, beta-karotén + viacero dôležitých vitamínov a minerálov
✅ priaznivé pôsobenie pri niektorých negatívnych príznakoch sprevádzajúcich menopauzu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,37 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
SARAPIS Mensis
SARAPIS MENSIS 60 cps
➡️ prírodný výživový doplnok
✅ prispieva k normálnemu priebehu menštruácie
✅ komplexné koncentrované zloženie
✅ na dlhodobé užívanie, aj ako prevencia
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

22,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fytosoja FORTE
Fytosoja FORTE recenzia
➡️ doplnok výživy pre ženy v menopauze
✅ prírodné zloženie
✅ vysoká koncentrácia izoflavónov
✅ z geneticky neupravovanej sóje
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

8,39 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fytosoja OSTEO
FYTOSOJA OSTEO 500 mg 60 cps
➡️ výživový doplnok na menopauzu
✅ prírodné zloženie
✅ obsahuje fytoestrogény v kombinácii s vit. D3 a K2 + vápnik
✅ prevencia osteoporózy
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,10 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!