Testosterón

Testosterón - chemický vzorec

Testosterón je hormón, ktorý nájdeme u oboch pohlaví. U mužov sa tvorí prevažne v semenníkoch. U žien vo vaječníkoch, či nadobličkách, no jeho množstvo je však podstatne menšie ako je to u “silnejšieho” pohlavia. Je tiež dôležité vedieť, že produkcia testosterónu prudko stúpa v období puberty a výraznejšie začína klesať približne od 40-tky.

Prečo je testosterón v našom tele tak dôležitý? Pretože jeho úloha pri sexuálnej túžbe (túžbe po rozmnožovaní) je jednoducho nezastupiteľná. Testosterón hrá tiež dôležitú úlohu v rámci produkcie spermií, vplýva na svalovú a kostnú hmotu, na ukladanie tuku v mužskom tele, tvorbu červených krviniek, ale aj duševné rozpoloženie napríklad. Testosterón v tele ženy zas hrá dôležitú úlohu pri regulácii hladiny reprodukčných hormónov, pomáha pri produkcii krvných buniek a tiež povzbudzuje ženské libido.

Chcete vedieť o tomto dôležitom pohlavnom hormóne viac? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch, vrátane informácií o tom, ako sa prejavuje jeho nedostatok a čo ho spôsobuje, ako to v prípade potreby zvýšiť prirodzenou cestou – režimovými opatreniami, potravinami či výživovými doplnkami (ale aj možnosti konzervatívnej liečby).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

Čo je testosterón a aký je jeho význam

Čo je testosterón?

Testosterón je steroidný pohlavný hormón (z triedy androstanu), ktorý sa u mužov tvorí najmä v semenníkoch (primárne ho produkujú tzv. Leydigove bunky, ktoré sú stimulované luteinizačným hormónom). U žien sa testosterón produkuje vaječníkami, nadobličkami a a periférnou premenou z androstenediónu.

Funkcia testosterónu v mužskom tele:

 • stimuluje spermatogenézu
 • podporuje fyzické a funkčné dozrievanie spermií
 • udržiava podporné orgány mužského reprodukčného traktu (semenníky, prostata…)
 • podporuje rozvoj sekundárnych sexuálnych charakteristík (typické svalstvo, telesná stavba…)
 • stimuluje rast a metabolizmus v tele (svalová a kostná hmota, vlasy…)
 • ovplyvňuje vývoj mozgu stimuláciou sexuálneho správania a sexuálnej orientácie

Funkcia testosterónu v ženskom tele:

 • regulácia hormonálnej hladiny reprodukčných hormónov
 • podpora tvorby krvných buniek
 • stimulácia ženského libida

💡 Prečítaj si o tejto téme viac

Hladina testosterónu v tele neustále kolíše a jeho produkcia je nárazová – vždy keď si to organizmus vyžaduje. Priemerné hladiny sa menia aj v závislosti od veku. Muž po tridsiatke môže očakávať neustále sa znižujúcu koncentráciu testosterónu.

Abnormálny stav, kedy nie je pokles tohto pohlavného hormónu dôsledkom prirodzených faktorov sa odborne nazýva hypogonádizmus. Túto poruchu tvorby testosterónu je nutné liečiť a bežne sa rieši hormonálnou substitučnou liečbou. Ak muž vykazuje normálne hodnoty testosterónu v tele s ohľadom na jeho vek, takáto terapia sa neodporúča a je potrebné využiť iné prirodzené (prírodné) spôsoby ako podporiť jeho zvýšenie.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

 

Nedostatok testosterónu

Nižšia hladina testosterónu je normálny prejav starnutia u každého muža*. No príliš rýchle zníženie koncentrácie vedie takmer k okamžitému poklesu libida a sexuálnej túžby a v konečnom dôsledku aj oslabeniu samotnej erekcie. Na takúto neočakávanú zmenu treba samozrejme čo najskôr reagovať a podstúpiť potrebné vyšetrenia a prípadnú liečbu.

Určite však zaváži aj preventívny záujem o udržanie normálnej hladiny testosterónu v našom tele. Jeho nižšia hladina zvyšuje riziko viacerých civilizačných ochorení, pričom najmä vzťah medzi nedostatkom testosterónu a obezitou je varovným signálom pre každého, kto si chce udržať adekvátnu kvalitu života aj vo vyššom veku.

💡 *Pokles hladiny testosterónu u mužov v dôsledku zvyšujúceho sa veku

Produkcia testosterónu normálne klesá s vekom. Podľa Americkej urologickej asociácie majú približne 2 z 10 mužov starších ako 60 rokov nízku hladinu testosterónu. To sa mierne zvyšuje na 3 z 10 mužov vo veku 70 a 80 rokov.

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus

 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118

23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💡 Normálna hladina testosterónu v tele muža je…

Koľko je vlastne “normálny” testosterón u muža? Zväčša sa za nízku hladinu testosterónu v tele muža považuje hodnota menej ako 300 nanogramov na deciliter (ng/dl). Normálna je do 1000 ng/dl. Jedná sa o voľný testosterón. Oficiálne to platí pre mužov vo veku od 19 do 39 rokov, ktorí nie sú obézni.

Pre zaujímavosť: 15 až 70 ng/dl je normálny rozsah hladiny testosterónu u dospelých žien.

Testosterón u žien

💡 Testosterón u žien

Zvýšená hladina testosterónu u žienAj pri ženách hrá testosterón dôležitú úlohu (napríklad regulácia a udržanie normálnej hormonálnej hladiny, vrátane estrogénu a progesterónu). Jeho koncentrácia je však v prípade nežnejšieho pohlavia výrazne nižšia (až 20 násobne) a preto zväčša nižšia hladina testosterónu nespôsobuje žiadne komplikácie. No naopak jeho zvýšená hladina môže spôsobovať nepríjemné prejavy ako:

 • nepravidelnú menštruáciu
 • úplnú absenciu menštruácie
 • zvýraznenie typických mužských čŕt (ochlpenie, ostrejšie rysy tváre…)
 • väčšia hĺbka hlasu

Príčinou zvýšenej hladiny testosterónu v tele ženy môže byť vážnejšie ochorenie ako je syndróm polycystických ovárií, vrodená adrenokortikálna hyperplázia, rakovina vaječníkov alebo nádor nadobličiek.

💡 Prečítaj si o tejto téme viac

Príznaky a príčiny nízkej hladiny testosterónu

Nízke hladiny testosterónu u mužov signalizujú viaceré príznaky. Medzi najvýraznejšie patria tieto:

 • znížená sexuálna motivácia
 • sexuálna dysfunkcia
 • menej energie
 • priberanie na váhe
 • pocity úzkosti a depresie
 • náladovosť
 • nízke sebavedomie
 • menej vlasov
 • menej svalovej a kostnej hmoty

➡️ Nízka sexuálna motivácia

Ak vás to zrazu prestane baviť, je to asi najviac viditeľný príznak úbytku testosterónu v tele. Tým “to” samozrejme myslím sex. Zníženie libida má za následok odmietanie telesného kontaktu a môže dospieť až do krízy vo vzťahu.

➡️ Problémy s erekciou

Ďalším problémom vyplývajúcim z nedostatku testosterónu v tele býva v úzkej súvislosti s nízkym libidom aj sexuálna dysfunkcia. Najčastejšie sa jedná o poruchu erekcie, pričom adekvátne stoporenie potrebné k bezproblémovému pohlavnému styku prichádza neskôr a nezriedka je jeho kvalita nedostatočná a sexuálna kondícia pozbavená potrebnej energie.

➡️ Psychické problémy

Ak máte dostatok testosterónu, ste viac odolní voči vplyvom vonkajšieho prostredia na vaše psychologické rozpoloženie. Nedostatok spôsobuje naopak častejšie zmeny nálady, podráždenosť, mrzutosť…

➡️ Únava a vyčerpanie

S oslabením mentálnej kondície prichádza ruka v ruke aj fyzické oslabenie. Testosterón u muža symbolizuje energiu, silu a vytrvalosť a keď ho v tele niet v dostatočnom množstve, muž podlieha rýchlejšiemu vyčerpaniu a únave pri fyzickej námahe, ktorú predtým zvládal bez väčších problémov.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

➡️ Riziko vzniku chronických ochorení

Toto je výsledok trvalejšieho nedostatku testosterónu v tele a je aj závažnejší ako predošlé problémy. Nízka hladina tohto pohlavného hormónu môže znamenať väčšie riziko vzniku viacerých chronických ochorení, najčastejšie kardiovaskulárneho charakteru ale aj problémy s kostrovou sústavou a zníženou pevnosťou kostí.

➡️ Absencia typických pohlavných znakov

Naozaj závažným dôsledkom nedostatku testosterónu býva absencia druhotných pohlavných znakov akým je napríklad typické mužské ochlpenie, netypická muskulatúra a vývoj kostry. Pomoc v tomto prípade musí byť zverená do rúk lekára, ktorý naordinuje potrebnú liečbu, najčastejšie substitučnú hormonálnu liečbu testosterónom.

Na produkciu testoterónu negatívne vplýva viac faktorov (príčiny nedostatku):

 • v prvom rade je to toľko spomínaný vek muža
 • nesprávny životný štýl a životospráva, stres
 • poškodenie semenníkov (v dôsledku traumy alebo choroby)
 • autoimunitné ochorenia
 • chronické ochorenia ako ochorenie obličiek, cirhóza pečene, alkoholizmus, aids

Ako sa zisťuje hladina testosterónu v tele?

Hladinu testosterónu v tele dokáže určiť jednoduchý krvný test. V závislosti od času a iných faktorov v krvnom obehu sa rôzna koncentrácia testosterónu. Ak je hladina v tele muža nižšia ako 300 ng/dl, je väčšinou potrebné vyšetrenie na zistenie príčiny tejto nízkej koncentrácie. Nezriedka to totiž môže byť u dospelých mužov príznakom problémov s hypofýzou, tá totiž produkuje hormón, ktorý vyvoláva tvorbu testosterónu v semenníkoch. Nízka hladina testosterónu môže byť celkom pravdepodobne aj dôsledok oneskorenej puberty.

Na druhú stranu abnormálne vysoká hladina testosterónu môže signalizovať zriedkavú poruchu nadobličiek (napríklad vrodená hyperplázia) či dokonca aj rakovinu semenníkov. Ženy s vyššou hladinou testosterónu zas môžu nadobudnúť mužské rysy.

 

Ako zvýšiť testosterón

Ako doplniť testosterón? Tak jeho zvýšenie možno docieliť viacerými spôsobmi. Ak sa jedná o odbornú pomoc a liečbu, tak prvou voľbou lekára býva väčšinou špeciálna hormonálna substitučná terapia.

Takisto však nesmieme opomenúť ani iné spôsoby, ktoré dokážu podporiť optimálnu hladinu testosterónu v tele. Mám na mysli vhodné režimové opatrenia, ktoré zabránia vzniku nadváhy (obezita=nízka hladina testosterónu, to je vedecky podložený fakt). Či už to bude dôraz na zdravú životosprávu a v rámci nej na zdravé stravovanie a výber potravín, ktoré pomáhajú s udržaním normálnej hladiny testosterónu v tele (potraviny s vyšším obsahom zinku a vitamínu D napríklad), alebo zabezpečenie pravidelného pohybu a vyhýbanie sa stresu. Je reálna šanca, že si takto udržíte normálnu produkciu pohlavného hormónu na požadovanej úrovni aj vo vyššom veku.

Odborná liečba

Extrémne znížená hladina testosterónu, ktorá sa prejavuje vážnymi príznakmi (hypogonádizmus) sa musí liečiť jedine odborne, pod dohľadom lekára. Je nevyhnutné kompletné vyšetrenie, vďaka ktorému sa stanoví diagnóza a adekvátna liečba. Ako som už spomínal, tou je najčastejšie testosterónová substitučná terapia. Testosterón sa potom do tela dodáva pomocou injekcií, tabletkami, rôznymi gélmi či náplasťami na predpis.

Táto terapia by potom mohla priniesť požadované výsledky ako silnejšia sexuálna túžba a adekvátny nárast svalovej hmoty. Ako každá liečba, aj táto však môže vyvolať nejaké vedľajšie účinky. Najčastejšie ide o zvýšené zadržiavanie tekutín v tele, mastnejšiu pleť, zmenšenie semenníkov, zníženie produkcie spermií.

Prirodzená podpora hladiny testosterónu v tele

Ako testosterón získať jednoduchšie? Tak jeho lepšiu produkciu môžete podporiť aj relatívne ľahkými režimovými opatreniami, ktoré zahŕňajú napríklad zabezpečenie dostatku spánku, prísun kvalitných potravín, ktoré testosterón v tele podporujú, dostatok pohybu, čo sa mimo iné prejaví znížením rizika obezity, vyhýbanie sa stresu a nakoniec aj užívanie vhodných bylín alebo výživových doplnkov, ktoré sú pre hladinu testosterónu prospešné.

➡️ Dostatok spánku

Áno, dostatok kvalitného spánku je asi najľahším opatrením, čo pre svoj organizmus z hľadiska dostatočnej tvorby testosterónu môžete urobiť. Doprajte si denne aspoň 7-9 hodín spánku a nielenže podporíte svoju hormonálnu hladinu, ale získate aj oveľa viac zdravotných benefitov ako by ste od takejto “banálnej” záležitosti očakávali.

➡️ Zdravá výživa

Ste to čo jete. To samozrejme platí aj pre udržanie normálnej hladiny testosterónu v tele. Ak sa prejedáte a následne na to hneď útrpne diétujete, koncentrácia testosterónu bude kolísať a výsledkom bude úplne “rozhasená” hormonálna rovnováha. Ak chcete podporiť tvorbu testosterónu, zamerajte sa na konzumáciu tradičných potravín s vyšším obsahom zinku (červené mäso, ryby, morské plody, orechy, semená…) a vitamínu D (pomôže aj viac slnenia, či vhodné doplnky výživy).

Na druhú stranu, vyhýbajte sa potravinám, ktoré obsahujú látky podobné ľudským estrogénom. Typické sú fytoestrogény obsiahnuté najviac v sóji a sójových produktoch, ale aj v ľanovom a sezamovom semienku, či v chmeli. Pozor si však dajte aj na ďalšie chemické látky podobné estrogénu ako sú parabény, BPA a ďalšie látky nachádzajúce sa v niektorých druhoch plastov. Nezabudnite tiež, že hladinu testosterónu v tele znižuje aj nadmerná konzumácia alkoholu a drog.

➡️ Nadváha a obezita

Zbavte sa nadbytočných kilogramov, zvýšite tak testosterón v tele. Aké jednoduché. Nepotrebujete držať drastické diéty. Stačí sa zamerať na zdravšie jedlá a dostatok pravidelného pohybu. A okrem toho znížite aj riziko cukrovky.

➡️ Tradičné byliny

Na zvýšenie hladiny testosterónu viaceré tradičné medicíny používajú overené rastliny, ktoré sú známe svojim priaznivým vplyvom na libido a pohlavnú sústavu. Látky, ktoré tieto rastliny obsahujú buď priamo pôsobia na produkciu testosterónu alebo sprostredkovane, kedy bránia premene testosterónu na estrogén. Medzi najznámejší prírodný booster patrí kotvičník zemný, ale aj senovka grécka, ashwagandha či tongkat ali.

 • Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) – táto bylina je najsilnejší prírodný testosterón z ríše rastlín, podporuje jeho produkciu aj u mužov vo vyššom veku
💡 TIP na produkt - Tribulus Maximus
Tribulus Maximus

 • prípravok pre prirodzenú tvorbu testosterónu
 • 1 tableta obsahuje 1500 mg Tribulus terrestris (extrakt)
 • koncentrované prírodné zloženie bez prísad a iných umelých látok
 • prípravok je možné užívať dlhodobo
 • na podporu libida, aj na nárast svalovej hmoty
 • pomoc pri preklenutí mužskej andropauzy
 • užívaním prípravku neriskujete žiadne vedľajšie účinky

18,00 €

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

 • Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum), Fenugreek – je to jedna z najstarších kultúrnych rastlín na svete a významná liečivá rastlina, na hladinu testosterónu v mužskom tele vplýva tak, že pomáha redukovať enzýmy, ktoré sú zodpovedné za premenu testosterónu na estrogén
💡 TIP na produkt - Senovka grécka
Senovka grécka

 • prípravok s prírodným zložením vo vegánskych kapsuliach
 • výrobca: kanadská firma rodinného typu Organika Health Products Inc.
 • zloženie: 500 mg extrakt zo sušených semien rastliny (Trigonella foenum-graecum) v jednej kapsule
 • účinky: podpora laktácie a objemu prsníkov, zvýšenie libida a sexuálnej vitality, podpora trávenia, podpora pri hojení a poraneniach
 • odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly 3 x denne

9,70 €
Senovka grécka v eshope Bohatstvo-prírody.sk

💡 TIP č.1: nad 30 € kupón na 1 %, kupón: dognet💡 TIP č.2: nad 100 € kupón na 3 %, kupón: DogBP3💡 TIP č.3: nad 79 € doprava zdarma

 • Ashwagandha (Withania somnifera) – dôležitá bylina indickej tradičnej medicíny – ajurvédy, pomáha zvyšovať hladinu testosterónu vďaka potláčaniu tvorby stresového hormónu – kortizolu (štúdia)
 • medzi ďalšie “podporovače” produkcie testosterónu patrí aj Zázvor, Zamatová fazuľa (Mucuna pruriens), Tongkat ali (Eurycoma longifolia), Shilajit (himalájske mumio), Horny Goat – Krpčiarka šípolistá (Epimedium sagittatum)

➡️ Cvičenie

Pravidelné cvičenie podporuje tvorbu testosterónu. To je fakt. Doprajte si 30 minút intenzívneho tréningu v posilňovni denne a okrem toho, že sa vaše telo poteší testosterónom, schudnete efektívnejšie a rýchlejšie ako by ste držali diétu. Stále málo? Pravidelné cvičenie vás nabije energiou, zlepší vašu vytrvalosť, zlepší náladu, budete mať kvalitnejší spánok, znížite riziko vzniku viacerých chorôb…

➡️ Stres

Stres je jeden z vážnych faktorov, ktoré dokážu negatívne ovplyvniť hladinu testosterónu v našom tele. Môže za to stresový hormón kortizol, ktorý znižuje funkciu hypofýzy a tým aj tvorbu tohto dôležitého pohlavného hormónu. Takisto sa podieľa na zvýšenej potrebe príjmu potravy, čo sa prejavuje naberaním na hmotnosti a ukladaním tuku v okolí vnútorných orgánov.

➡️ Voľne dostupné výživové doplnky

Výživové doplnky, ktoré sú na predaj aj v lekárni bez prepisu, sú tiež vhodnou formou ako podporiť normálnu hladinu testosterónu v tele. Obsahujú zväčša kombináciu vhodných aktívnych látok (rastlinné extrakty a vitamíny), ktoré majú v tomto smere overený priaznivý vplyv. Jedným z “vedľajších účinkov” týchto doplnkov nezriedka býva aj zvýšenie energie a vitality, či podpora imunitného systému či zdravia prostaty… Ako si vybrať zo záľahy výživových doplnkov na trhu? Musíte siahnuť po overených značkách od solídneho výrobcu s overenými účinkami a zložením.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na prirodzené zvýšenie testosterónu v tele – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ PrimulusMenActive a ✅ Tribulus Maximus.

 

❓ Sú tablety ozajstným riešením?

 

💡  Prirodzená podpora testosterónu a stimulácia jeho tvorby sa dá docieliť aj umným výberom vhodných výživových doplnkov, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (nezriedka aj oslabenej erekcie, nízkeho libida, problémami s potenciou a plodnosťou).

Tabletky na testosterón - výživové doplnkyKvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Kotvičník zemný (Tribulus terrestris), či Fenugreek (Senovka grécka), ktoré sú už oddávna známe ako podpora tvorby testosterónu a libida, ale aj dôležité minerály (najčastejšie zinok a selén) a vitamíny (vitamíny skupiny B a vitamín C).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu, cena je až na druhom mieste, tie s podozrivo nízkou sú totiž takmer vždy aj tie menej účinné.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na prirodzenú podporu testosterónu u mužov

💡 TIP na produkt - Primulus
Primulus

 • tabletky pre všetkých mužov
 • multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
 • prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
 • pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte TST0118

23,00 €

💡 TIP č.1: známy a obľúbený produkt💡 TIP č.2: rýchle dodanie

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti

 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • zvýšenie testosterónu u mužov – výborný aj ako podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky

25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

TOP prípravky na testosterón

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
MenActive
MenActive - tabletky na zvýšenie testosterónu
➡️ komplexný výživový doplnok na podporu hladiny testosterónu
✅ zaujímavé prírodné zloženie za dobrú cenu
✅ výborný prípravok pre mužov po 50-tke na zlepšenie fyzickej i psychickej kondície
✅ certifikovaná výroba, vstupná kontrola surovín a výstupná kontrola kvality produktu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
90 tabliet
Tribulus Maximus
Tribulus Maximus
➡️ prípravok pre prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ koncentrované prírodné zloženie bez prísad a iných umelých látok
✅ prípravok je možné užívať dlhodobo
✅ na podporu libida aj na nárast svalovej hmoty
✅ pomoc pri preklenutí mužskej andropauzy
✅ ženy ocenia jeho priaznivý účinok pri nástupe menopauzy
✅ užívaním prípravku neriskujete žiadne vedľajšie účinky
eFitness.sk - eshop

⭐️ nad 80 € doprava zdarma
⭐️ garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

18,00 €
Chcem vedieť viac

 

Najčastejšie otázky o testosteróne

Čo sa týka pohlavného hormónu s názvom testosterón, tak po prečítaní predchádzajúcich riadkov by ste mali mať o ňom naozaj dostatočnú predstavu. No jedna vec je teória a druhá prax. Práve praktické otázky kladú mnohí muži na rôznych diskusných portáloch a fórach a nie vždy sa adekvátnej odpovede aj dočkajú. Na tomto mieste sa pokúsim primerane odpovedať na niektoré z tých najčastejších:

❓ Môže nedostatok testosterónu stáť za slabou erekciou?

Môže, i keď to nie je priamy dôsledok. Skôr sa jedná o to, že nedostatok testosterónu znižuje sexuálnu túžbu a to sa naozaj nevyhnutne na kvalite erekcie musí prejaviť – tvrdosti aj so samotným nástupom.

❓ Môže nedostatok testosterónu stáť za neschopnosťou oplodniť vajíčko?

Môže, pretože testosterón vplýva na tvorbu a kvalitu spermií. Povedať však s istotou, že muž so zníženou hladinou testosterónu nedokáže oplodniť ženu je však nemožné. Plodnosť síce poklesne, no tehotenstvo nie je vôbec vylúčené.

❓ Koho sa zníženie týka najviac?

Typicky sa dá očakávať prirodzene u mužov po 40-tke. Takisto sa na stratu testosterónu musia pripraviť muži, ktorí preferujú nezdravý životný štýl (strava, fajčenie, alkohol, minimálny pohyb) a majú v živote príliš veľa stresu. Toto sú záležitosti, ktoré sa ovplyvniť dajú menšími opatreniami, za znížením však môže stáť aj porucha semenníkov či hypofýzy a toto bez lekára veru nepôjde.

❓ Je vhodné zvyšovať testosterón aj v mladšom veku?

Tak vhodné… nuž mladí muži by nemali mať s hladinou testosterónu žiaden väčší problém (okrem chorobných stavov), ale správna životospráva a životný štýl je dôležitý v každom veku. Každopádne do 30 roku veku neodporúčam užívať žiadne extra podporné prostriedky na zvýšenie testosterónu v tele, pretože to môže ohroziť jeho prirodzenú tvorbu.

❓ Je pravda, že častejší sex podporuje tvorbu testosterónu?

Je to pravda. Muži, ktorí si to vedia zariadiť tak, že majú sex častejšie, majú aj istotu toho, že produkcia testosterónu v ich tele nebude tak skoro obmedzovaná. Takisto pravidelná ejakulácia prispieva k lepšiemu stavu prostaty a semenníkov.

 

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!