Ejakulácia

Ejakulácia

Ejakulácia (klasický mužský výstrek semena) je dej, ktorý v tele nastáva v podstate vždy, keď sexuálne vzrušenie kulminuje. A hoci to pre prevažnú väčšinu mužov znamená automatickú vec, nie je tomu vždy tak. U väčšiny z nás ejakulácia naozaj funguje bez väčších problémov. Existujú však aj takí muži, ktorí svoju ejakuláciu nedokážu dobre ovládať a často u nich k nej dochádza buď príliš rýchlo, alebo naopak – nevedia sa k nej dlho dopracovať a niekedy k nej dokonca nedôjde vôbec.

Čo to vlastne tá ejakulácia je? Ako funguje a kedy k nej dochádza? Aké sú poruchy ejakulácie a prečo sa tieto problémy vyskytujú čoraz častejšie? Ako tomu zabrániť? Hoci možno aj vy svoju ejakuláciu stále beriete ako samozrejmosť, veľmi rýchlo sa môže stať, že sa s ňou v budúcnosti ešte pekne potrápite. Aby ste sa tomu dokázali vyvarovať, prečítajte si nasledujúce riadky tohto podrobného článku.

A možno viete, možno nie, no ejakulácia môže byť aj ženská. Tomuto fenoménu sa tu tiež “pozrieme bližšie na zúbky”.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na ejakuláciu, odporúčam vám tieto tabletky na jej oddialenie, zlepšenie výdrže a posilnenie ostatných sexuálnych funkcií vrátane erekcie a libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONGZerex Extralong a ✅ Erexan Kontrol.

Čo je ejakulácia u mužov

Ejakulácia je jasne najviditeľnejší telesný prejav mužského orgazmu. V drvivej väčšine prípadov ide o simultánne javy, to znamená, že orgazmus značí ejakuláciu a opačne. Samotná ejakulácia nastáva najčastejšie v rozpätí 4-10 minút od prieniku penisu do pošvy.

Ejakulácia je nervovo riadený dej s centrom v mozgu, z ktorého sa signál dostáva pri vyvrcholení až ku svalom semenovodov a panvového dna. Tie sa stiahnu a vypudia jednotlivé súčasti ejakulátu z pohlavných žliaz do močovej trubice kde sa zmiešajú. Uzavrie sa jej vstup, aby sa semeno napokon dostalo von a nie spätne do močového mechúra (takáto porucha sa nazýva retrográdna – spätná ejakulácia). Po ejakulácii dochádza automaticky k potlačeniu schopnosti dosiahnuť erekciu, ktorá je však u každého muža iná (jeden môže za pár minút, iný za niekoľko hodín…).

Za procesom ejakulácie stojí viacero mechanizmov a pokým ejakulát uzrie svetlo sveta môže nastať niekoľko problémov (podrobnejšie sa o tom zmienim nižšie). Napríklad taká ejakulácia bez orgazmu ako dôsledok nedostatočného prežívania orgazmu – vzniká najmä v dôsledku nedostatku potrebných nervových impulzov. Samovoľná ejakulácianočná polúcia je zas typický znak pohlavne dospievajúcich mužov. Je to dôsledok spontánneho orgazmu bez viditeľnej sexuálnej stimulácie, v dospelosti to môže to byť aj dôsledok dlhšej sexuálnej abstinencie.

3 základné podmienky vzniku ejakulácie

Aby ejakulácia prebehla normálne sú nevyhnutné tieto tri veci:

 • sexuálna stimulácia na úvod – predpokladom je správne fungujúca nervová sústava, ktorá vnemy úspešne prenesie do mozgu a následne po spracovaní a ich vyhodnotení na miesto spustenia procesu
 • kvalitná erekcia na úspešné preniknutie penisu do vagíny
 • súčinnosť všetkých orgánov pohlavnej sústavy, ktoré sa do procesu ejakulácie zapájajú (od semenníkov až po prostatu)

Ak niektorá z týchto podmienok nie je splnená, zdravý priebeh ejakulácie nemožno očakávať. Na všetky spomenuté veci vplývajú také základné veci ako je životospráva a životný štýl. Veľa porúch a sexuálnych dysfunkcií je práve dôsledkom dlhodobo horšieho zdravotného stavu jedinca.

Zaujímavosti

💡 Toto ste o ejakulácii možno nevedeli…

 • priemerný muž za svojho dosiahne dosiahne 7 až 8 tisíc ejakulácií
 • počas nich vyprodukuje až 17 litrov ejakulátu (približne)
 • v každom ejakuláte priemerného zdravého muža sa nachádza 40 až 600 miliónov spermií
 • každú sekundu sa vyprodukuje asi 1 500 spermií
 • celkový objem ejakulátu je priemerne 2 až 5 mililitrov, z toho iba 1 – 5 percent sú vlastne spermie
 • životnosť spermie (od jej vzniku a vývinu v semenníkoch) až po ejakuláciu je približne 2,5 mesiaca
 • spermia dokáže po ejakulácii prežiť až 6 dní (v závislosti od prostredia)

Ejakulácia sa všeobecne považuje za pomoc:

 • so spánkom
 • s vylepšením kvality spermií
 • s posilnením imunitného systému
 • so zlepšením príznakov migrény
 • so znížením rizika úmrtia na srdcové choroby (zdroj)

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na ejakuláciu, odporúčam vám tieto tabletky na jej oddialenie, zlepšenie výdrže a posilnenie ostatných sexuálnych funkcií vrátane erekcie a libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONGZerex Extralong a ✅ Erexan Kontrol.

 

Ejakulácia – ako vzniká a jej jednotlivé fázy

Spermie, ktoré sa nepretržite tvoria v mužskom tele, nie sú schopné samostatného pohybu kvôli prvotnej kyslosti sprievodných tekutín. Potom, čo sa k nim pridá takzvaná semenná plazma* tvorená prostatou, ejakulačnými kanálikmi, semennými vezikulami a mužskými prídavnými žľazami –  bulburetrálne žľazy), kyslosť klesá. Následne počas ejakulácie spermie využívajú kyslík, ktorý je nevyhnutný pre ich pohyblivosť. Ejakulácia samotná prebieha svalovými kontrakciami…

Vráťme sa ešte na začiatok. Aby vlastne k ejakulácii vôbec došlo, najprv samozrejme musí prebehnúť sexuálna stimulácia. Tá vyvolá erekciu vďaka zvýšenému prítoku krvi do toporivých teliesok penisu. Zároveň nervová sústava aktivuje semenné žľazy, v ktorých sa sa postupne hromadia spermie. Pokračujúcou sexuálnou stimuláciou nakoniec dôjde k ejakulácii…ako?

Fyziológia procesu ejakulácie

 

➡️ 1 Fáza: Emisia (vyslanie)

V prvej fáze alebo v emisnej fáze sa spermie presunú zo semenníkov (testis) a nadsemenníkov (kde sú spermie uložené) na začiatok močovej trubice. Ako? Svaly okolo epididymis (nadsemenníka) a ductus deferens (semenovodov) sa stiahnu, aby spermie vytlačili do prostaty a močovej trubice.

➡️ 2 Fáza: Expulzia (vypudenie)

V druhej fáze, samotnej ejakulácie, sperma prechádza močovou trubicou a je vylúčená z tela. Ejakulát je vylúčený silnými kontrakciami svalu bulbocavernosus, ktorý obklopuje corpus spongiosum (štruktúra penisu, ktorá obklopuje močovú trubicu). Celý proces sa môže uskutočniť vďaka nervovým impulzom prijatým z penisu. Po spustení sa ejakulácia stáva reflexnou reakciou, ktorú nie je možné dobrovoľne prerušiť. Na základe sily svalových kontrakcií a samozrejme aj stavu močovej trubice potom dochádza k výstreku ejakulátu v rôznej intenzite. Koniec procesu ejakulácie je charakteristický svalovými zášklbmi na penise a následným uvoľnením svalstva.

*Semeno (kompletná semenná tekutina) nevychádza zo žliaz súčasne. Z bulbouretrálnych a uretrálnych žliaz najskôr prechádza malé množstvo hlienovej sekrécie. Prečo? Aby sa vypláchla močová trubica a pripravila sa na spermie. Potom nasleduje tekutina z prostaty a následne zo semenných vačkov. Napokon sa ejakuluje tekutina, ktorá skutočne obsahuje spermie. Po tom, čo väčšina spermií prejde, nasleduje tekutina, ktorá znovu vymýva močovú trubicu.

Ako funguje ejakulácia VIDEO

💡 Viac o ejakulácii z vedeckých štúdií a článkov

 

Poruchy, problémy a ochorenia spojené s ejakuláciou

O niektorých problémoch a poruchách spojených s ejakuláciou so sa už zmienil vyššie, teraz sa na ne pozrieme o niečo bližšie. Existujú závažné problémy, ktoré je treba neodkladne riešiť s lekárom a aj tie menej závažné, ktoré môžu byť k tomu iba dočasné. Napríklad predčasná ejakulácia ako dôsledok nervozity, či menej intenzívna ejakulácia ako dôsledok krátkodobo zníženého libida spôsobeného nejakou chorobou.

Aké sú najčastejšie problémy s ejakuláciou:

➡️ Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia je forma sexuálnej dysfunkcie a je v podstate celkom bežná. Muž vtedy dospeje k orgazmu spojenému s ejakuláciou už do jednej minúty (1-2 minúty oficiálne) od momentu vniknutia penisu do vagíny (prípadne inej formy stimulácie). Rýchla ejakulácia môže byť následkom psychických alebo fyziologických príčin (napríklad krátka uzdička), alebo aj kombináciou oboch. Niektoré vplyvy môžu byť len prechodné, iné sú zase trvácnejšieho charakteru.

💡 TIP:  Všetko o predčasnej ejakulácii nájdete v našom článku: Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť (12 zaručených tipov).

💡 TIP na produkt - Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk

 • prémiový výživový doplnok určený na predĺženie styku
 • pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
 • pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
 • s rýchlym nástupom účinku
 • komplexné zloženie: rastlinné extrakty + aminokyseliny
 • priaznivý pomer cena / kvalita
 • známy a overený produkt, s ktorým majú muži množstvo pozitívnych skúseností

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

➡️ Krv v ejakuláte

Krv nachádzajúca sa v ejakuláte (hematospermia) môže mať niekoľko príčin. Môžu za tým stáť rôzne druhy zápalov či vnútorných poranení a preťaženia ciev, alebo ide o problém s prostatou. Krv v ejakuláte má červenú až hnedastú farbu a môže byť prítomná v podobe tenkých krvavých žiliek až chuchvalcov. Niekedy je však celý ejakulát rovnomerne zafarbený do hnedasta až ružova.

💡 TIP:  Všetko o krvavom “semene” nájdete v našom článku: Ako si vysvetliť krv v ejakuláte.

➡️ Slabá ejakulácia

Slabá ejakulácia môže mať vo všeobecnosti viacero vysvetlení. Buď sa jedná o problém so svalovými kontrakciami, ktoré sú nedostatočné na to, aby ejakulát dostali von (slabý výstrek), alebo to bude zníženým libidom. Ďalšou možnou príčinou môže byť nedostatočná činnosť prostaty (týka sa tvorby prostatického sekrétu, ktorý je súčasť ejakulátu), prípadne o nejaký fyziologický problém s močovou trubicou.

➡️ Silná ejakulácia

Opak slabej ejakulácie je samozrejme silná ejakulácia. Na prvý pohľad nevinná diagnóza dokáže pri pravidelnom výskyte muža skôr vyčerpať ako ho nabiť sebavedomím. Problém v tomto prípade spôsobuje vysoká hladina testosterónu, a/alebo nesprávna činnosť svalstva a močového ústrojenstva počas procesu ejakulácie.

➡️ Retrográdna ejakulácia (spätná)

Ide o poruchu ejakulácie, pri ktorej síce dochádza k výronu ejakulátu, ale ten sa nedostane močovou trubicou von z tela. Smeruje totiž nazad do močového mechúra. Jedná sa teda o stav, kedy muž pri vyvrcholení nemá žiaden ejakulát (prípadne len minimálne množstvo). Na potvrdenie tejto diagnózy slúži moč s prvého močenia po sexe. Ak obsahuje spermie s najväčšou pravdepodobnosťou sa jedná práve o túto poruchu.

💡 TIP:  Všetko o spätnej ejakulácii nájdete v našom článku: Retrográdna ejakulácia a suchý orgazmus – čo to vlastne je a čo s tým?

➡️ Retardovaná ejakulácia (oneskorená)

Oneskorená ejakulácia znamená, že orgazmus nie je spojený s ejakuláciou. Najčastejšou príčinou sú fyziologické príčiny, ktoré dokážu semenu zabrániť či spomaliť priechod zo semenníkov a nadsemenníkov cez prostatu až do močovej trubice. “Nadstavbou” je prípad, kedy oneskorená nie je len ejakulácia ale aj samotný orgazmus.

➡️ Bolestivá ejakulácia

Bolestivá ejakulácia je vo väčšine prípadov následok nejakej choroby, či sekundárny prejav vedľajších účinkov užívaných liekov. Často sa jedná o infekcie spodných močových ciest, zápalu či iných ochorení prostaty (zväčšená prostata, rakovina prostaty), zápalov semenníka. Bolestivá ejakulácia jednoznačne negatívne vplýva na prežívanie súlože, respektíve sexuálne uspokojenie a intímny komfort oboch partnerov.

 

Príčiny porúch ejakulácie

Príčiny porúch ejakulácie môžu mať fyzický (organický) alebo psychický (psychogénny) charakter, prípadne ide o kombináciu oboch. Aspoň v skratke spomeniem najčastejšie príčiny problémov s ejakuláciou:

Neurologické príčiny

 • choroby centrálnej nervovej sústavy
 • chirurgické vyňatie lymfatických uzlín (lymfadenektomia)
 • odstránenie sympatickej uzliny alebo nervu (sympatektómia)
 • závažné ochorenie miechy (napríklad myelopatia, alebo myelitída)

Anatomické príčiny

 • benígna hyperplázia prostaty a jej liečba, prostatitída (zápal)
 • operácie prostaty, operácie mechúra
 • striktúra uretry, uretritída, operácie uretry
 • vrodené deformity močového mechúra
 • hypospádie, epispádie

Psychogénne príčiny

 • psychotické a neurotické ochorenia
 • kultúrne a náboženské prekážky
 • obavy z otehotnenia partnerky
 • problémy vo vzťahu

 

Diagnostika

Vyššie zmienené problémy s ejakuláciou nemusia, no môžu mať aj vážnejší priebeh a pri častejšom opakovaní je jednoznačne prvou voľbou návšteva lekára. Ten na základe anamnézy a prípadne ďalších klinických a fyziologických testov môže určiť príčinu oslabenej erekcie takmer v každom prípade a navrhnúť aj adekvátnu liečbu.

Liečba

Ak lekár potvrdí problém s ejakuláciou, môže vám navrhnúť niektoré z nasledovných riešení, ktoré klasická medicína ponúka:

 • v prípade predčasnej ejakulácie lieky na predpis ako je Priligy, prípadne iné antidepresíva, alebo napríklad aj chirurgický zákrok – frenuloplastiku v prípade skrátenej uzdičky penisu
 • v prípade oneskorenej ejakulácie lieky na predpis (stimulanty nervovej sústavy), mechanické metódy ako vibro či elektro stimulácia
 • v prípade retrográdnej ejakulácie zmena liečby spôsobujúcej poruchu, pri nezvratnej spätnej ejakulácii pohovor

 

Ako zlepšiť a podporiť ejakuláciu prirodzenou cestou

Ejakuláciu je možné zlepšiť aj prirodzenou cestou a podporiť ju môžete kombináciou určitých opatrení, ktoré zahŕňajú napríklad aj cviky a rôzne pomôcky na kontrolu ejakulačného reflexu:

 • štart/stop technika
 • squeeze technika*
 • masturbácia pred stykom
 • sexuálna terapia
 • kondóm eventuálne aj dva (napríklad Kondómy z kondomshopu.sk)

*Squeeze technika je jedna z nácvikových metód na odstránenie predčasnej ejakulácie. Spočíva v silnom stlačení penisu v oblasti frenula (uzdičky) na vrchole sexuálneho vyvrcholenia a v prerušení ejakulačných procesov.

Ejakulácia = normálny testosterón a adekvátna erekcia

Normálna ejakulácia tiež súvisí so zdravou a kvalitnou erekciou, normálnou hladinou testosterónu v tele, so správnou činnosťou močového i nervového systému. Tieto náležitosti ide tiež ovplyvniť bez väčších problémov, stačí sa držať niekoľkých zásad:

 • dodržiavanie zdravej životosprávy – to znamená zdravšie sa stravovať a potlačiť zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, žiadne mastné a ťažké jedlá
 • riešenie nepriaznivého zdravotného stavu – najmä nadváhu a s tým súvisiace zdravotné komplikácie (vysoký tlak, cholesterol…)
 • podpora mentálneho zdravia – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • zlepšenie fyzickej kondície – výborná prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré spôsobujú problémy s ejakuláciou a plodnosťou (a vlastne skoro všetky sexuálne dysfunkcie)
 • dostatočná starostlivosť o močové ústrojenstvo, prostatu a nervový systém – poruchy a zdravotné problémy týkajúce sa týchto oblastí sa vo veľkej miere podieľajú na vzniku problémov s ejakuláciou, riešenie a prevencia môže spočívať aj v užívaní vhodných bylín vo forme čajov či výživových doplnkov (napríklad Prostanax)
 • zvýšenie hladiny testosterónu v tele – aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov (napríklad Primulus)
 • podpora sexuálnych funkcií prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú všetky intímne funkcie a procesy v mužskom tele vrátane ejakulácie
💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long

 • prírodné tabletky na oddialenie vyvrcholenia prémiovej značky
 • sú určené nielen na predĺženie sexuálneho styku
 • ale aj na zlepšenie erekcie
 • a zvýšenie libida a chuti na sex
 • má ideálne komplexné zloženie (maca, tribulus, ženšen + aminokyseliny a vitamíny)

27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

Ženská ejakulácia

💡 Čo to je a ako k nej dochádza

Ženská ejakulácia, mokrý orgazmus, squirtingŽenská ejakulácia naozaj existuje, o tom nie je žiadnych pochýb. Čo to teda vlastne je? Vo všeobecnosti sa jedná o vylúčenie tekutiny z močovej trubice počas ženského orgazmu či sexuálneho vzrušenia.

Podľa viacerých výskumov je ženská ejakulácia dôsledkom stimulácie Gräfenbergovho bodu (bodu G). Aj preto sa uvádza vyšší výskyt ejakulácie pri lesbických ženách – bod G sa ľahšie stimuluje prstami ako penisom. V priebehu sexuálneho vzrušenia sa takzvané Skeneho žľazy plnia tekutinou (je ich aj výraznejšie cítiť pohmatom cez stenu vagíny). Zdurenie tejto žľazy, ktorá obklopuje močovú trubicu, je sčasti následok jej vyplnenia tekutinou a sčasti aj zdurením ženského erektilného tkaniva (podobne ako klitoris, či mužský penis).

K uvoľneniu tekutiny potom prichádza pri silnom orgazmickom sťahu či už priamo pri styku alebo masturbácii či inej stimulácii. Množstvo uvoľneného ejakulátu je rôzne a predpokladá sa napríklad aj vplyv sexuálnej abstinencie na jeho objem (podobne ako u mužov). Takže je možné rátať fakt iba s niekoľkými kvapkami až po objem, ktorý zaberie polovicu šálky (0,3 ml – 150 ml). Kompletné informácie o ženskej ejakulácii nájdete v našom článku: Ženská ejakulácia nie je mýtus, je to vážne neobvyklý zážitok.

Najčastejšie otázky o ejakulácii

Ejakulácia je zaujímavá z mnohých dôvodov. Či už sa jedná o zvedavosť partnerov (techniky na zadržanie ejakulácie a podobne), alebo má záujem o tento proces charakter otázok o zdravotných benefitoch. V rámci diskusií a internetových fór môžete nájsť množstvo podobných otázok a preto som sa rozhodol, že na tomto mieste odpoviem na tie najčastejšie:

❓ Ako sa dá ejakulácia ovplyvniť – hlavne jej sila a množstvo ejakulátu?

Silnejšia ejakulácia, ergo silný výstrek a množstvo ejakulátu, sa dá celkom ľahko ovplyvniť aj správnou životosprávou. Potraviny na libido a na testosterón zvyšujú intenzitu orgazmu a teda aj silu ejakulácie. Objem ejakulátu zas možno zväčšiť dostatočným a pravidelným príjmom tekutín, jeho chuť napríklad ananásom, atď., atď., vždy sa dá čo vylepšovať…

❓ Ako na ejakuláciu vplýva alkohol?

Spomaľuje ju, prerušuje, obmedzuje, potláča… Môžete si vybrať. Priveľa alkoholu významne znižuje kvalitu erekcie, bez erekcie nie je možné dosiahnuť orgazmus, bez orgazmu nie je ejakulácia… A pravidelný nadmerný príjem alkoholu (pivo, víno…) poškodzuje spermie a tak znižuje plodnosť muža

❓ Môže byť ejakulát pri ejakulácii vždy iný?

No nemal by. Teda aspoň čo sa týka jeho sfarbenia. Napríklad do hneda zafarbené semeno môže indikovať krv a určitú formu vnútorného krvácania, čo určite nie je znakom zdravého organizmu. Iný môže byť snáď v rámci konzistencie a farebnej škály (biela až žltá) ako dôsledok momentálnej hladiny vody v organizme a stupňa sexuálnej abstinencie.

❓ Čo sa stane s spermiami ak sa s ejakulátom nedostanú von z tela?

No, odhliadnuc od toho, že absencia ejakulácie nie je práve najideálnejším stavom, tak v podstate nič vážne. Spermie sa dokážu v tele jednoducho absorbovať, prípadne sa vylúčiť “samovoľne” počas nočnej ejakulácie – polúcie.

❓ Je zadržiavanie ejakulácie vlastnou vôľou nejako škodlivé?

Názory sa rôznia, no zadržiavanie ejakulácie by nemalo mať extra škodlivý vplyv na zdravie. Mnoho mužov a párov sa snaží takto dosiahnuť vyššiu intenzitu orgazmu, či zabrániť vhodnými technikami predčasnému vyvrcholeniu.

❓ Pri masturbácii to ide celkom rýchlo, no pri sexe ejakulácia neprichádza, prečo?

Tak pre tento prípad platí, že dôvod je takmer s istotou v psychike. Môže za tým byť napríklad aj obava zo splodenia potomka, hlavne ak nie je zabezpečená vhodná antikoncepcia. Často potom dochádza aj k poruche erekcie a vôbec neschopnosti dosiahnuť plnohodnotný pohlavný styk.

❓ Je pre ženu prirýchla ejakulácia nejaký problém?

No je. Hlavne ak všetci dobre vieme, že náš ženský náprotivok potrebuje na dosiahnutie orgazmu podstatne viac času. Ak muž ejakuluje prirýchlo, penis v tom okamihu ochabne a nie je schopný penetrácie. Riešením je popracovať na oddialení mužského vyvrcholenia (napríklad Zerex Extralong), prípadne rýchla stimulácia ručne, orálne či erotickými pomôckami.

❓ Dá sa ejakulácia riešiť tabletkami?

Dá, ide len o to o akom type tabletiek sa teraz bavíme. Ak by to mali byť tabletky na predpis, tak tie sa užívajú jedine na odporúčanie lekára (antidepresíva). No ak by to mali byť prípravky s prírodným zložením, tak na tie vám vyšetrenie u lekára nie je treba, môžete ich využiť aj ako prevenciu nepriaznivého stavu – pomáhajú s oddialením ejakulácie a výdržou (av neposlednom rade aj s erekciou a libidom).

❓ Sú tabletky riešením?

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s ejakuláciou svoj význam. Neznamená to však, že to musí využiť každý, kto potrebuje pomoc. Určite to nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky napríklad na rýchlu ejakuláciu fungujú na princípe posilnenia libida a predĺžením erekcie.

Predčasná ejakulácia - tabletky, kapsule, práškyPlusom je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Pomyselným mínusom zase to, že tieto tabletky musíte kombinovať aj s inými režimovými opatreniami (cviky, krémy, kondómy…) aby bol výsledný efekt – dlhšia súlož bez prirýchleho vyvrcholenia – čo najlepší. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na ejakuláciu a dĺžku styku, tak i libido, erekciu a potenciu všeobecne.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

 

TOP prípravky na ejakuláciu

 

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 kapsúl
eJoy LONG
eJoy Long
➡️ prírodný prípravok na oddialenie vyvrcholenia
✅ overená značka
✅ pre dlhší styk so stabilnou erekciou a viac pôžitku
✅ bonus: viac chuti na sex + energie
✅ prírodné zloženie, bez vedľajších účinkov
✅ určený pre všetkých mužov bez rozdielu veku (18+)
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

27,90 €
Chcem vedieť viac
12 kapsúl
Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
➡️ určený na predĺženie styku
➡️ pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
➡️ pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
✅ rýchly nástup účinku
✅ priaznivý pomer cena / kvalita
✅ známy a overený produkt
✅ množstvo pozitívnych skúseností
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

34,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
➡️ doplnok stravy na predĺženie pohlavného styku a na erekciu
✅ podpora erekcie a libida
✅ pre mužov s príliš rýchlym vyvrcholením
✅ na okamžité použitie do 60 minút
✅ registrovaný ako doplnok stravy
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

29,90 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!