Potraviny na tvorbu ejakulátu, alebo ako na to ísť prirodzenou cestou

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Chcete podporiť tvorbu svojho ejakulátu, jeho objem, ale aj počet životaschopných spermií v ňom a zvýšiť tak šancu na počatie dieťaťa… A docieliť tým mimo iné aj uznanlivé prikývnutie partnerky po vašom vyvrcholení? Tak vedzte, že existujú viaceré spôsoby ako to docieliť prirodzenou cestou. Okrem zmeny životného štýlu sú určite dôležité aj potraviny na tvorbu ejakulátu.

Chcete vedieť o aké potraviny vlastne ide? V článku nájdete ako tie, ktoré vám pomôžu s tvorbou semena, ale tiež tie látky a “zlozvyky”, ktoré jeho produkciu naopak potláčajú.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na dlhodobú podporu erekcie a prirodzenú pomoc s tvorbou ejakulátu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Zerex UltragoldErexan Stabil a ✅ eJoy.

Potraviny na tvorbu ejakulátu

Existuje celkom dosť potravín, ktoré môžu pomôcť so zlepšením vášho ejakulátu (čo do kvality, tak i objemovo). Pri výbere potravín dbajte na to, aby vo zvýšenej miere obsahovali najmä aminokyseliny – hlavne L-arginín, L-lyzín a L-karnitín + na kvalitu ejakulátu, ergo vašich spermií, konzumujte pravidelne potraviny s vyšším obsahom zinku a kyseliny listovej.

💡 TIP na produkt - Zerex Ultragold
Zerex Ultragold - recenzia
 • dlhodobá podpora sexuálnej kondície, potencie a vitality
 • najpopulárnejšie tabletky na podporu erekcie bez predpisu, ktoré podporujú erekciu dlhodobo
 • zvyšuje nízke libido, povzbudzuje zdravú chuť na sex, podporuje tvorbu zdravého ejakulátu
 • perfektný pre mužov po 40-tke

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

➡️ Ovocie a zelenina

Medzi najzdravšie potraviny na tvorbu ejakulátu v každom ohľade určite patrí ovocie a zelenina. Je totiž nevyhnutné, aby váš organizmus mal prístup ku všetkým vitamínom, minerálom a ďalším látkam, ktoré tieto dary prírody ľuďom poskytujú. Vedeli ste, že antioxidanty výrazne zlepšujú kvalitu semena? Siahnuť tak môžete po čučoriedkach, brusniciach a černiciach, slivkách, jablkách, citrusových plodoch, jahodách ale aj po artičokoch, paradajkách, kapuste či červenej fazuli.

➡️ Bylinky

Aj bylinky sú veľmi dobrým spôsobom ako podporiť produkciu ejakulátu. Viaceré z nich obsahujú aktívne látky, ktoré zlepšujú množstvo, kvalitu a životaschopnosť spermií a pridávajú ejakulátu na objeme. Aké rastliny sú z hľadiska produkcie semena najlepšie?

 • Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) – rastlina, ktorá pre podporu produkcie spermy robí naozaj dosť, podporuje totiž produkciu pohlavných hormónov v tele (luteinizačný hormón, testosterón…)
 • Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum) – pomáha redukovať enzýmy, ktoré sú zodpovedné za premenu testosterónu na estrogén (štúdia), senovka tiež zvyšuje sexuálnu silu a saponíny obsiahnuté v jej semenách pomáhajú pri produkcii väčšieho množstva spermií
 • Ashwagandha (Withania somnifera) – dôležitá bylina indickej tradičnej medicíny – ajurvédy, pomáha zvyšovať hladinu testosterónu vďaka potláčaniu tvorby stresového hormónu – kortizolu (štúdia), má výborné antioxidačné vlastnosti a pomáha s kvalitou spermy
 • Shatavari (Asparagus racemosus): obsahuje veľké množstvo antioxidantov čím znižuje pôsobenie voľných radikálov – zvyšuje tak kvalitu ejakulátu (spermií)
 • Zamatová fazuľa (Mucuna pruriens): má veľký vplyv na zlepšenie kvality spermií, je to tiež zaujímavé afrodiziakum, ktoré zvyšuje libido, v tradičnej medicíne sa používa pri liečbe mužskej neplodnosti a na zlepšovaní objemu spermy.
 • Ginko (Ginkgo Biloba): výnimočná rastlina, ktorá je veľmi užitočná pri mužskej neplodnosti, pri problémoch s erekciou a nízkom objeme ejakulátu (obsahuje množstvo antioxidantov, takisto podporuje lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy
 • Maca (Lepidium meyenii): pravidelná konzumácia koreňa maky môže zvýšiť libido, mužskú neplodnosť (zvýšenie motility spermií) a môže zvýšiť aj objem semennej tekutiny
 • Horny Goat (Epimedium sagittatum): je užitočná na zvýšenie spermií v ejakuláte, a k zvýšeniu obsahu semenných tekutín, jej dôležitá zlúčenina ikarín pomáha produkovať viac oxidu dusnatého v tele, to znamená aj lepší prietok krvi, lepšiu erekciu a dobrú kvalitu spermií

➡️ Potraviny s vysokým obsahom zinku a kyseliny listovej

Na podporu kvality ejakulátu a zvýšenie jeho objemu sú vhodné potraviny s vyšším obsahom zinku. Tento esenciálny minerál prispieva k správnemu fungovaniu viacerých metabolických procesov. Zinok hrá napríklad dôležitú úlohu aj pri vývoji semenníkov a dozrievaní spermií. Aké to sú? Určite morské plody ako ustrice, homáre či krevety, ale aj červené mäso, orechy, fazuľa, mlieko a mliečne výrobky…

Zinok spolu s kyselinou listovou (folát, vitamín B9) je spoľahlivou kombináciu ako zabezpečiť zdravé a kvalitné semeno, s vyššou hustotou a koncentráciou spermií. Folát ako prirodzená aktívna forma vitamínu B9 a je priamo dostupná v mnohých potravinách rastlinného aj živočíšneho pôvodu. Bohatým zdrojom je brokolica, šalát, špenát, šošovica, strukoviny všeobecne, citrusové plody. Pozor však na jednu dôležitú vec. Foláty v potravinách sú veľmi nestabilné a tepelnou úpravou sa môže ich obsah znížiť o viac ako polovicu.

➡️ Potraviny s dôležitými aminokyselinami

Aminokyseliny sú stavebným kameňom bielkovín a teda aj dôležité pre váš ejakulát. Výborným zdrojom aminokyselín je napríklad aj kyselina asparágová, ktorá sa mimo iné podieľa aj v procese regulácie mužských pohlavných hormónov. Príjem dostatočného množstva aminokyselín (L-arginín, L-lyzín, L-karnitín…) si dokážete zabezpečiť príjmom potravín ako je mäso a hydina, vajíčka a mliečne výrobky, ovsené otruby, ryža, tekvicové semená, fazuľa, šošovica, ovocie…

➡️ Nápoje

Ak chcete zvýšiť objem ejakulátu nezabúdajte tiež na dostatočný príjem tekutín. Pre ľudský organizmus (aj pre dostatok ejakulátu) je dôležitý denný príjem tekutín v rozmedzí od 2 do 3 litrov. Nesmie však ísť o alkohol či sladené bublinkové nápoje, úplne ideálna je čistá voda alebo ovocné šťavy.

 

Najlepšie potraviny na tvorbu ejakulátu (redakčný výber)

🌿 Vajíčka, špenát, banány

 

➡️ Vajíčka

Vajíčka sú skvelým zdrojom bielkovín, mnohých vitamínov (najmä E, D, A, B12…) a ďalších významných látok, ktoré sú v podstate nevyhnutné pre normálnu produkciu spermií. Patria medzi TOP potraviny na tvorbu ejakulátu vôbec.

➡️ Špenát

Špenát obsahuje veľké množstvo folátu, ktorý som už spomínal vyššie, a je veľmi významný pre zdravú produkciu spermií. Špenát tiež obsahuje mnoho vitamínov a minerálov, spomeniem najmä horčík a vitamín C, ktoré sú potrebné aj pri normálnej tvorbe testosterónu v tele.

➡️ Banány

Banány boli u mužov vždy spojené so silným libidom. Sú bohaté na vitamíny skupiny B, ktoré sú dôležité aj z hľadiska tvorby energie a ďalšie látky ako vitamín C, E, K, fosfáty, minerály draslík, horčík, železo, ovocné kyseliny i vlákninu… Banány majú tiež jednu podivuhodnú vlastnosť – zlepšujú totiž chuť semena, takže pokiaľ ho partnerka žiada vylepšiť, siahnite po banáne, možno jej vyhoviete…

Potraviny na tvorbu ejakulátu

🌿 Špargľa, mrkva, cesnak

 

➡️ Špargľa

Špargľa je hlavne bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý je silný antioxidant, ktorý chráni celé telo pred toxínmi a stresom. Že patrí medzi osvedčené potraviny na tvorbu ejakulátu snáď netreba ani pochybovať. Narozdiel od banánu však jeho chuť konzumovaním špargle nevylepšíte, skôr naopak…

➡️ Mrkva

Mrkva je ne/obyčajná zelenina, ktorá, verte alebo nie, vplýva aj na kvalitu ejakulátu. Obsahuje totiž celkom významné množstvo vitamínu A, ktorý sa podieľa na produkcii väčšieho množstva spermií a na zlepšenie ich pohyblivosti.

➡️ Cesnak

Cesnak je výnimočná tradičná rastlina. Okrem využitia v kuchyni poteší aj fakt, že práve v dôsledku konzumácie cesnaku sa znižuje hladina kortizolu v tele, čo má pozitívny vplyv na produkciu testosterónu. Alicín napríklad zvyšuje životnosť spermií a zlepšuje krvný obeh. Okrem toho selén (ktorého má tiež celkom dosť) pomáha zlepšovať pohyblivosť spermií.

Potraviny na tvorbu ejakulátu

🌿 Maca, ashwagandha, goji

 

➡️ Maca

Maca, Žerucha peruánska po našom, je svetoznáma rastlina a superpotravina, ktorá podporuje potenciu mužov i žien. A práve muži ocenia aj prínos macy (hlavne čiernej odrody) k vyššej produkcii spermií a ich mobilite. 👍 Čítaj viac o mace peruánskej.

➡️ Ashwagandha

Koreň tejto tradičnej ajurvédskej byliny je známy tým, že podporuje hormonálnu rovnováhu, dokáže podporiť lepšiu tvorbu ejakulátu a zvýšiť počet životaschopných spermií v ňom. Je aj výborný adaptogén, znižuje totiž v tele hladinu kortizolu, hormónu zodpovedného za stres. A takýmto spôsobom sa takisto zlepšuje kvalita ejakulátu.

➡️ Goji

Goji, alias Kustovnica čínska, je dnes považované za zásobáreň výnimočných látok, ktoré sú zárukou mladosti, sexuálnej vitality, potencie a plodnosti. Kvalitu ejakulátu zvyšuje najmä tým, že obmedzuje vplyv voľných radikálov, ktoré “znehodnocujú” mužské pohlavné bunky – spermie.

Potraviny na tvorbu ejakulátu

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na dlhodobú podporu erekcie a prirodzenú pomoc s tvorbou ejakulátu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Zerex UltragoldErexan Stabil a ✅ eJoy.

🌿 Vlašské orechy, tekvicové semienka, tmavá čokoláda

 

➡️ Vlašské orechy

Jedna hrsť vlašských orieškov denne a svoj ejakulát máte naozaj dobre postarané. Preukázateľne totiž zlepšuje kvalitu spermií, (morfológiu, ich pohyblivosť i vitalitu. Blahodarný vplyv vlašských orechov v tomto smere je spôsobený hlavne kvôli vysokému obsahu omega-3 mastných kyselín.

➡️ Tekvicové semená

Tekvicové semená sú známe tým, že obsahujú veľké množstvo telu prospešných látok. Z hľadiska podpory tvorby ejakulátu je to hlavne zinok a horčík, fytosteroly a tiež omega-3 mastné kyseliny. Obsahujú tiež celkom dosť l-arginínu, ktorý prispieva k lepšiemu prekrveniu tkanív (dôležité z hľadiska erekcie, bez ktorej veru k ejakulácii inak normálne nedôjde).

➡️ Tmavá čokoláda

Tmavá horká čokoláda s vysokým obsahom kakaa je bohatá napríklad aj na L-arginín, aminokyselinu, ktorá sa v tele premieňa na rôzne zlúčeniny zlepšujúce prietok krvi, libido a vzrušenie, a ktorá tiež preukázateľne zvyšuje objem ejakulátu a zlepšuje počet a pohyblivosť spermií.

Potraviny na tvorbu ejakulátu

Potraviny a látky, ktoré semenu / ejakulátu naopak neprospievajú

Potravín, ktoré pozitívne pôsobia na tvorbu ejakulátu je ako vidíte sami celkom dosť, no nezabúdajte na to, že logicky existujú aj potraviny, ktoré produkciu a kvalitu semena znižujú. Najčastejšie sa jedná o potraviny, ktoré obsahujú fytoestrogény a takisto aj rôzne telu neprirodzené látky, ako sú napríklad trans-tuky (často sa nachádzajú v rôznych polotovaroch). Hneď prvým na zozname nežiadúcich potravín/látok sa však nachádza alkohol.

⛔️ Alkohol

Alkohol škodí ako celému telu, tak i jeho sexuálnym funkciám (erekcia, potencia, libido, ejakulácia…). A na tvorbu ejakulátu rovnako tak. Pár alhoholických drinkov pred sexom spôsobí, že alkohol dehydruje vaše telo a veľa tekutín nezostane ani pre samotný ejakulát. Okrem toho znižuje počet spermií a ich kvalitu.

⛔️ Sója a výrobky na báze sóje

Sója a sójové produkty ako tofu, miso pasta, tempeh, sójová omáčka či sójové mlieko u mužov spôsobujú ozajstný pokles spermií v ejakuláte (jedna štúdia napríklad hovorí, že muži, ktorí si doprajú sójové výrobky minimálne každý druhý deň, majú v priemere až o 41 miliónov!!! spermií na mililiter menej ako muži, ktorí ich nejedávajú vôbec) a takisto aj pokles hladiny testosterónu. Sója totiž obsahuje veľké množstvo izoflavónov, ktoré sa účinkami podobajú ľudským estrogénom. Zmenou hladiny hormónov v prospech estrogénu tak klesá produkcia testosterónu.

A ešte jedna vec týkajúca sa ejakulátu – neblahý vplyv sóje na spermie je znásobený v prípade, že má muž nadváhu. Veľké množstvo telesného tuku je totiž opäť spojené so zvýšenou produkciou estrogénu.

⛔️ Spracované potraviny s vysokým obsahom trans-tukov

Polotovary a mrazené potraviny, hotové jedlá a rôzne iné pochutiny obsahujú nezdravý typ tuku, ktoré nazývame trans-tuky. Tie pochádzajú zo stužených, či čiastočne stužených, rastlinných olejov. Trans-tuky nielenže zvyšujú riziko srdcových chorôb či cukrovky, ale spôsobujú aj zníženie hladiny testosterónu v tele a dokonca stoja aj za zmenšením semenníkov a nižším počtom spermií (štúdia). Ak chcete kvalitný ejakulát, určite sa vyhýbajte pokrmovým tukom na pečenie a vysmážanie, zemiakovým lupienkom, margarínom, či priemyselne spracovávaným tortám a polevám.

 

Ako podporiť tvorbu ejakulátu – moje vlastné skúsenosti

Ak chcete podporiť tvorbu a zvýšiť množstvo ejakulátu, tak rozhodne nečakajte jednorázový skok. Základom zlepšenia by mali byť dlhodobejšie riešenia spočívajúce v primeraných režimových opatreniach a prísunu dôležitých látok, na čo poslúžia nielen potraviny na tvorbu ejakulátu spomenuté vyššie, ale aj prípadne vhodné podporné prípravky…

 • dostatočný pitný režim – je naozaj veľmi dôležité, aby ste do tela prijali dostatok tekutín, už som to spomínal, ešte raz, aby ste mali dostatočný objem ejakulátu potrebujete vypiť aspoň 2-3 litre denne (bez sýtených sladkých nápojov, alkoholu, kávy, silného čaju…), ideálne čistej vody či ovocnej šťavy
 • dostatočný pohyb – takto prospejete nielen celému telu (kardiovaskulárny systém atď.), ale aj produkcii ejakulátu – reprodukčná schopnosť, ako primárny cieľ “výroby” spermy, je jednoznačne výsledok aj pravidelného cvičenia a zdravej stravy
 • cviky na posilnenie svalov panvového dna – jedná sa o takzvané PC svalstvo (pubococcygeus) a cviky sa volajú Kegelove, tie okrem podpory zdravia prostaty a potlačenia predčasnej ejakulácie podporujú dlhšie trvanie orgazmu a tým aj viac ejakulátu
 • zmena stravovacích návykov – zamerajte sa hlavne na pravidelný príjem aminokyselín (najviac L-arginínu, L-lyzínu a L-karnitínu), ktoré reálne podporujú tvorbu ejakulátu a semena, medzi najlepšie potraviny na tvorbu ejakulátu patria aj tie s vyšším obsahom zinku a kyseliny listovej (folátu), ktoré mimo iné dokážu zvýšiť početnosť spermií aj viac ako o polovicu
 • zmena životosprávy – určite sa vyhýbajte sa nadmernej konzumácii alkoholu, fajčeniu a ostatným omamným látkam, doprajte si dostatok spánku a viac relaxujte a regenerujte, váš jedálniček môže byť neviem ako dokonalý, ak nedodržiavate aj správnu životosprávu, tak to s kvalitou vášho semena ide od desiatich k piatim

Pár zaručených tipov

 • menej sexu či masturbácie – ak vrcholíte/ejakulujete príliš často, tak sa ani nemôžete príliš čudovať, že toho ejakulátu máte naozaj málo, na začiatok skúste obmedziť sexuálny styk alebo masturbáciu maximálne na raz denne, ak sa zmena nedostaví, skúste ešte znížiť interval (raz za 2-3 dni)
 • pozor na prehrievanie – príliš vysoká teplota škodí tvorbe vášho ejakulátu, takže zabudnite na príliš tesné prádlo, na sedenie s prekríženými nohami, vyhrievané sedadlá v aute, časté “voľkanie” sa v horúcom kúpeli, saune a podobne… nie nadarmo sú semenníky umiestnené mimo tela, hoc sa jedná o jeden z najcitlivejších orgánov, teplota nad 37 stupňov Celzia je už pre ne príliš vysoká
 • tabletky podporujúce tvorbu ejakulátu/spermatogenézu – sú to tabletky ako na predpis, tak i voľne dostupné prípravky, osobne sa prikláňam k posledne menovaným, okrem toho, že majú prírodné zloženie, sú zamerané aj širšie spektrum problémov a riešia potenciu a plodnosť komplexnejšie

Sú tabletky naozaj riešením?

💡  Prirodzená podpora tvorby ejakulátu, jeho vylepšenie čo sa objemu i kvality týka, a tiež spermatogenézy sa dá docieliť aj dobrým výberom vhodných výživových doplnkov. Jedná sa o kvalitné prípravky, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia ďalších neželaných stavov ako je nedostatok testosterónu, či oslabenej erekcia, nízke libido, problémy s potenciou a plodnosťou.

Potraviny na tvorbu ejakulátu - tabletky, výživové doplnkyKvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Kotvičník zemný, či Ginko, Maca, Horny Goat (Krpčiarka šípolistá) a ďalšie byliny, spolu s dôležitými aminokyselinami (arginín, citrulín, lyzín, ornitín, karnitín…) minerálmi (najčastejšie zinok a selén) a vitamínmi (vitamíny skupiny B a vitamín C).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu a až potom na cenu, tie s podozrivo nízkou cenou sú takmer vždy aj tie menej účinné.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na prirodzenú podporu tvorby ejakulátu a erekciu

 

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • výborný aj ako podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • zvyšuje produkciu a kvalitu ejakulátu
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
 • ideálny pre mladších aj starších mužov
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

TOP prírodné prípravky aj na podporu tvorby ejakulátu

 

Potraviny na tvorbu ejakulátu: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.