L-Ornitín je aminokyselina výborná na svaly i potenciu

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

L-ornitín je doplnková aminokyselina prítomná v každom ľudskom tele, no pre organizmus hrá oveľa významnejšiu úlohu ako sa zdá. Z hľadiska podpory sexuálnych funkcií – hlavne erekcie, je významný hlavne jej vplyv na zvýšenie transportu a uchovávanie dusíka vo svaloch vďaka tomu, že je prekurzorom L-arginínu. Ornitín je tiež dôležitý pri stimulácii rastového hormónu aj kreatín fosfátu, čím sa podieľa na budovaní svalstva a odbúravaní podkožného tuku.

Aj pre tieto vlastnosti je táto aminokyselina súčasťou viacerých výživových doplnkov pre športovcov, ale nájdete ju aj v prípravkoch na podporu potencie (a veľmi často spolu s L-arginínom). V článku si o L-ornitíne povieme všetko čo o nej potrebujete vedieť od základnej charakteristiky, cez účinky a zdraviu prospešné funkcie, až po informácie v akých prípravkoch na podporu intímneho zdravia túto aminokyselinu nájdete.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie s dôležitými aminokyselinami – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

L-Ornitín: pôvod, popis a využitie

L-Ornitín je neesenciálna neproteínogénna aminokyselina, ktorá je podobne ako L-Citrulín súčasťou močovinového cyklu. L-Ornitín je prekurzorom, to jest látkou, z ktorej rozpadom vzniká L-Arginín (vďaka tomu je v krvi dostatok pre erekciu veľmi dôležitej látky – oxidu dusnatého – NO*) a je dôležitý aj pri tvorbe prolínu, citrulínu a kyseliny glutámovej (podrobné info: wikipedia).

Jej hlavnou úlohou je transport odpadových produktov z mitochondrií bunky. Ornitín, ktorý je prijímaný stravou, pôsobí ako špecifická látka uvoľňujúca inzulín, IGF-1 (inzulínu podobný rastový faktor), GH (rastový hormón) a glukagón.

💡 *Oxid dusnatý (NO)

Ak chcete dosiahnuť kvalitnú erekciu, tak práve táto molekula je pre vás veľmi dôležitá. Z chemického hľadiska sa jedná o bezfarebný plyn, ktorý v tele produkujú endotelové bunky (jednoduchá vrstva buniek vystieľajúca vnútro ciev). Tvorí sa z L-arginínu reakciou katalyzovanou NO-syntázou.

Oxid dusnatý molekula

Molekula oxidu dusnatého…

Oxid dusnatý (NO) zlepšuje krvný obeh celého ľudského tela a aj preto sa prípravky, ktoré podporujú tvorbu NO stali veľmi obľúbenými napríklad medzi silovými športovcami. No bez tejto látky sa nedá dosiahnuť ani erekcia. Preto je súčasťou veľkého množstva výživových doplnkov pre zlepšenie erekcie aj L-arginín, ktorý jeho tvorbu a prenos významne podporuje. Na druhú stranu, mnoho z nich obsahuje koncentráciu, ktorá požadovaný efekt jednoducho nemá šancu dosiahnuť.

Oxid dusnatý je tiež účinná prevencia rôznych kardiovaskulárnych ochorení. Pomáha totiž rozširovať cievy a tak zlepšuje prietok krvi. Tým pádom sa zlepšuje aj prekrvenie mozgu čo vplýva na všetky mozgové funkcie. Čím je v tele NO viac, tým jednoduchšie a hlavne rýchlejšie sa kyslík, červené krvinky a živiny dostanú tam kam majú.

 

➡️ Funkcia a využitie

Aminokyseliny všeobecne sú najdôležitejšími stavebnými kameňmi bielkovín. No niektoré z nich – napríklad aj ornitín (L-Ornitín, ornithine) – môžu mať aj iné dôležité úlohy. Na čo naše telo potrebuje práve túto aminokyselinu?

 • na uvoľňovanie rastového hormónu podporujúceho syntézu svalového tkaniva na úkor tvorby podkožného tuku
 • na podporu lepšieho transportu a uchovávaniu dusíka v svaloch vďaka premene na L-arginín
 • v rámci močovinového cyklu, ktorého je súčasťou, chráni pečeň pred intoxikáciou amoniakom, ktorý sa nakoniec aj vďaka ornitínu v procese premieňa na močovinu
 • transport odpadových produktov z mitochondrií bunky
 • keďže vplýva aj na syntézu kolagénu v tele, prispieva k lepšiemu hojeniu rán a poranení po úraze, či operácii
 • ako prekurzor l-arginínu prispieva aj k lepšej funkcii imunitného systému (stimulácia tvorby bielych krviniek a ochrana týmusu, alias detskej žľazy)

Z toho vyplýva jeho najčastejšie využitie:

 • doplnok výživy športovcov: na rast svalovej hmoty, zvýšenie energie a podporu fyzickej kondície
 • doplnok na podporu erekcie: pre lepšie prekrvenie ciev penisu (ako prekurzor L-arginínu)
 • doplnok pri problémoch s pečeňou: napríklad pri cirhóze pečene
 • doplnok pri liečení rôznych poranení a rýchlejšej rekonvalescencii po operácii

Tabletky na erekciu, ktoré fungujú

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • zvýšenie testosterónu u mužov – výborný aj ako podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

➡️ V ktorých potravinách sa L-Ornitín nachádza najčastejšie

 

L-Ornitín je neesenciálna aminokyselina, ktorú si telo dokáže vytvoriť podľa potreby. A teda jeho koncentrácia v tele nie je závislá čisto len na potrave, no príjem ornitínu by aj tak nemal byť zanedbávaný. Napríklad pri kombinácii niektorých faktorov ako je napríklad nevyvážená strava a ťažká fyzická záťaž, môže nastať situácia, kedy bude v našom tele naozaj chýbať. V takom prípade sú veľmi dobrým zdrojom najmä potraviny živočíšneho pôvodu (okrem toho sa nájde aj v orechoch, hnedej ryži či čokoláde). Aké potraviny sú pre príjem L-ornitínu najvhodnejšie?

 • červené mäso – najviac ho nájdete v hovädzom či bravčovom, menej v kuracom
 • mlieko a mliečne výrobky – pomerne dosť sa ho nachádza aj v mliečnych produktoch (spolu s L-arginínom a L-lyzínom), napríklad v syroch, bielych jogurtoch či priamo v kravskom mlieku
 • vajíčka – veľmi dobrý zdroj L-Ornitínu ale aj ďalších látok ako sú bielkoviny, vitamíny A a E, a napríklad aj cholín potrebný pre správne fungovanie nervovej sústavy, vo vaječnom bielku mimochodom nájdete aj veľa arginínu
 • ryby – okrem toho, že obsahujú množsto ornitínu, sú aj skvelým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú zdravie ciev a pomáhajú s prekrvením celého tela, vrátane našej pohlavnej sústavy
 • orechy – viaceré z nich sú bohaté na aminokyseliny vrátane L-ornitínu, napríklad arašidy, pistácie či mandle
 • ryža – v tomto prípade sa ako o zdroji dá uvažovať iba o hnedej ryži (nerafinovaná prírodná ryža, kde je šupka iba čiastočne obrúsená, čím si zachováva veľké množstvo živín)
 • čokoláda – s obsahom kakaa aspoň 60% je naozaj chutným zdrojom nielen ornitínu, ale aj ďalších zdraviu prospešných látok
 • strukoviny a obilniny – zo strukovín má najvýznamnejší obsah ornitínu cícer, z obilnín pšenica či ovos, ktoré je najvhodnejšie pre tento prípad konzumovať ako drvené (ako vločky napríklad)
 • sója – sója a jej produkty sú veľmi dobrým zdrojom viacerých aminokyselín a ďalších látok, no pre tých, ktorí sa pokúšajú zvýšiť hladinu testosterónu sa neodporúča, obsahuje totiž množstvo fytoestrogénov (pozri vhodnejšie potraviny na testosterón)

Resumé?

Ako sami vidíte, ornitín nie je problém doplniť práve výberom vhodných potravín. No nie vždy sa podarí stravou prijať dostatočné množstvo, aj preto na trhu existujú výživové doplnky s Ornitínom (tabletky, nápoje, prášok a podobne) často v kombinácii s inými aminokyselinami či inými látkami. Sú dostupné v obchodoch so zdravou výživou a všeobecne sa považujú za bezpečné, hoci nebola stanovená minimálna účinná dávka. Ak však máte akékoľvek pochybnosti týkajúce sa užívania L-ornitínu, neváhajte a poraďte sa so svojím lekárom.

💡 TIP na produkt - Arginine + Ornithine 4000
Arginine + Ornithine 4000 180 kapslí
 • výživový doplnok na prírodnej báze s koncentrovaným zložením
 • podporuje rýchlejšiu regeneráciu organizmu po športovom výkone
 • podporuje tvorbu svalovej hmoty a metabolizmus (spaľovanie) tukov
 • pomáha zlepšovať zásobovanie organizmu krvou, čím tiež napomáha erekcii

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

L-Ornitín a jeho najcennejšie účinky

Z hľadiska účinkov tejto menej známej, no o to dôležitejšej aminokyseliny, je najvýznamnejší viditeľný efekt podpora tvorby svalstva a z intímneho hľadiska aj podpora lepšej erekcie a potencie.

L-Ornitín však toho pre náš organizmus ponúka viac. Poďme sa pozrieť na najznámejšie účinky tejto aminokyseliny:

❤️ Lepšia a kvalitnejšia erekcia

Keďže sa ornitín v tele mení na arginín, je jasné, že aj táto aminokyselina má pozitívny vplyv na fungovanie našich pohlavných orgánov. Spomínaný arginín je totiž prekurzorom oxidu dusnatého – zlúčeniny, ktorá pomáha rozširovať cievy, vrátane tých v penise. Viac extra krvi k dispozícii obvykle znamená aj lepšiu a kvalitnejšiu erekciu s rýchlejším nástupom a v trvaní, ktorá uspokojí oboch partnerov. Priebeh erekcie L-ornitín ovplyvňuje aj priamo prostredníctvom jeho vplyvu na lepšie prekrvenie hladkej svaloviny.

❤️ Viac svalovej hmoty a menej únavy

Síce sa nachádzame na druhom stupienku v tomto bloku informácií, no L-Ornitín má nepochybne najväčší význam pre mnohých mužov ako vítaná podpora tvorby svalovej hmoty (športovci, kulturisti…). A to vďaka tomu, že práve táto aminokyselina pomáha uvoľňovať rastový hormón. To znamená v konečnom dôsledku aj to, že sa zlepšuje transport a uchovávanie dusíka vo svalových tkanivách, čím sa odbúrava aj pocit únavy. Spolu v kombinácii s L-arginínom má teda Ornitín anabolické účinky (zabezpečuje rast svalstva, pozitívnu dusikovú bilanciu v tele).

Zvýšený príjem ornitínu tiež môže prispieť k podpore fyzickej sily a vytrvalosti a tým potlačiť rýchlejší nástup únavy. L-ornitín totiž podporuje efektívnejšie využitie energie telovými bunkami.

❤️ Zlepšenie stavu ciev a kardiovaskulárneho systému celkovo

Keďže erekcia je vďaka ornitínu kvalitnejšia v dôsledku lepšieho rozšírenia ciev, to isté samozrejme platí pre celý kardiovaskulárny systém. Takto možno túto aminokyselinu a jej dostatok v tele považovať aj za formu prevencie voči ateroskleróze a problémoch s nedostatočným prekrvením napríklad v periférnych oblastiach nášho tela.

❤️ Detoxikácia a podpora zdravej pečene

L-Ornitín je súčasť močovinového cyklu v tele a ako taký sa podieľa na vylučovaní škodlivého amoniaku z organizmu (čpavok sa v tomto biochemickom cykle mení na močovinu). Ten je toxický hlavne pre našu pečeň, takže prítomnosť tejto aminokyseliny v našom tele v dostatočnom množstve znamená mimo iné aj lepšiu ochranu pečene.

❤️ Lepšie fungovanie imunitného systému

Ornitín sa podieľa aj na správnom fungovaní nášho imunitného systému. Stimuluje totiž tvorbu bielych krviniek (leukocytov), ktoré sú najdôležitejšou časťou takzvaných imunocytov, buniek tvoriacich bunkovú zložku imunitného systému. Takisto vďaka tomu, že sa ornitín v tele mení aj na arginín, sa zlepšuje ochrana týmusu – detskej žľazy, ktorá je zodpovedná za správny vývoj imunitného systému.

❤️ Lepšie hojenie rán

L-Ornitín pomáha aj so syntézou kolagénu a tak sa aj vďaka tomu lepšie hojí napríklad poškodená koža (po úraze, medicínskom zákroku a podobne). Táto štúdia napríklad zistila zistila, že podávanie ornitínu laboratórnym zvieratám zlepšilo a zrýchlilo hojenie rán, čo autori pripisujú rýchlejšej produkcii kolagénu, zlúčeniny dôležitej pri vytváraní nového spojivového tkaniva.

 

Vedľajšie nežiadúce účinky a riziká spojené s jej užívaním

Aminokyseliny všeobecne – to znamená, že aj L-Ornitín, nemajú žiadne, respektíve len minimálne riziko vedľajších účinkov. Ak budete užívať aj nadmerné množstvo ornitínu, hrozím vám maximálne menší problém s trávením a nevoľnosťou, ktorý však rýchlo odznieva. Ornitín, ktorý sa nachádza vo výživových doplnkoch je potom podľa platnej legislatívy nevhodný pre deti a tehotné či dojčiace ženy. V tabletkách na potenciu a erekciu nemá prítomnosť L-ornitínu žiaden negatívny vplyv na zdravie, aminokyselina je tam totiž súčasťou bohatšieho zloženia, čím sa výskyt nežiadúcich vedľajších účinkov úplne minimalizuje.

Interakcie a kontraindikácie

 • ako som spomínal, L-ornitín sa vo forme doplnkov sa neodporúča užívať tehotným a dojčiacim ženám
 • takisto sa nesmie ornitín v tabletkovej forme užívať v prípade, ak trpíte schizofréniou, nakoľko môže negatívne ovplyvniť priebeh tohto ochorenia (jedine po konzultácii s lekárom)
 • ak užívate lieky na krvný tlak alebo na zrážanlivosť krvi, pred použitím L-ornitínu sa určite poraďte so svojím lekárom
 • tiež musíte byť opatrní, ak užívate aj lieky na predpis na erektilnú dysfunkciu, ako sú sildenafil (Viagra) alebo tadalafil (Cialis), vardenafil (Levitra), avanafil (Spedra)
 • pokiaľ máte práve problém s herpetickou infekciou a oparom, mali by ste užívanie L-Ornitínu ukončiť

 

Dostupné formy – aký zdroj vybrať: nápoj, tabletky, prášok, alebo potraviny?

Ako som už spomínal, L-ornitín môžete telu poskytnúť výberom a konzumáciou vhodných potravín. Ak chcete ešte výraznejšie posilniť potenciu či zvýšiť energiu a tvorbu svalovej hmoty môžete siahnuť po ďalších formách – nápojoch, tabletkách, kapsulách, či prášku. Toto sú najčastejšie a najjednoduchšie možnosti, ktoré máte:

➡️ Potraviny

Hoci to na potrebné zvýšenie ornitínu v tele nebude celkom stačiť, potraviny sú tým najprirodzenejším spôsobom, akým sa táto aminokyselina do nášho tela môže dostať. Pravidelný prísun a konzumácia potravín ako je červené mäso, vajcia, mliečne výrobky, orechy, či ryby vhodne zapadnú aj do vášho jedálnička. Okrem ornitínu tak dostanete do tela aj ďalšie potrebné látky.

➡️ Nápoje – hotové alebo z prášku

Takéto nápoje sú populárne najmä u športovcov. Ich príprava je veľmi jednoduchá, sušená zmes obsahuje okrem ornitínu poväčšine aj ďalšie aminokyseliny a ostatné látky, môže byť aj ochutená v v rôznom objeme. Dostupné sú aj hotové nápoje v tekutej forme.

💊 Tabletky

Ideálnou formou je čo sa týka jednoduchosti užívania forma tabletiek či gélových kapsúl. Najčastejšie sa jedná o doplnky pre športovcov, kedy je L-ornitín hlavnou, či dokonca jedinou zložkou (podobne ako nápoje). V kombinácii s ďalšími aminokyselinami a rastlinnými extraktmi býva súčasťou niektorých prípravkov na posilnenie erekcie a potencie. Tam je ornitín doplnková zložka, napríklad ako v Erexane.

💡 TIP na produkt - Arginine + Ornithine 4000
Arginine + Ornithine 4000 180 kapslí
 • výživový doplnok na prírodnej báze s koncentrovaným zložením
 • podporuje rýchlejšiu regeneráciu organizmu po športovom výkone
 • podporuje tvorbu svalovej hmoty a metabolizmus (spaľovanie) tukov
 • pomáha zlepšovať zásobovanie organizmu krvou, čím tiež napomáha erekcii

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

Prípravky na erekciu s L-Ornitínom

 

Porovnanie

prípravokobsah účinnej látkyoverený obchod
Erexan Standard50 mg v 1 kapsuledo eshopu
Erectan 400 mg89 mg v 1 kapsuledo eshopu
Erectan Forte30 mg v 1 kapsuledo eshopu
Arginine + Ornithine 40002000 mg v 1 dávkedo eshopu

 

Užívanie a dávkovanie

Dospelý človek potrebuje prijať v priemere 0,5 až 1,5 gramu L-Ornitínu denne. Športovci, či ľudia, ktorí potrebujú zlepšiť svalové parametre a “dobiť” energiu môžu užívať krátkodobo aj viac. Ak sa pri dopĺňaní množstva spoľahnete na konkrétny výživový doplnok, vždy prosím dodržiavajte maximálnu dennú dávku odporúčanú výrobcom. Pri jej prekročení síce neriskujete zrovna nejaké fatálne problémy, no nevoľnosť a rozhodené tráviace ústrojenstvo ani krátkodobo za to nestojí.

Pri užívaní ornitínu teda dodržiavajte tieto základné zásady:

 • neprekračujte maximálnu dennú dávku odporúčanú výrobcom doplnku
 • neužívajte doplnky s ornitínom ak ste dieťa do 15 rokov, tehotná či dojčiaca žena
 • ak vám ide o posilnenie svalstva, prípravok musíte užívať dlhšie, aspoň 1 týždeň a viac, aby sa prejavil žiadaný efekt
 • tabletky s l-ornitínom sa tiež môžu užívať dlhodobejšie v prípade podpory imunity a potencie
 • pri výskyte akýchkoľvek vedľajších účinkov užívanie prerušte a konzultujte ich s lekárom, to isté platí ak trpíte niektorou chorobou, ktorá užívanie L-ornitínu vylučuje, prípadne musí byť doporučené vašim lekárom

 

Ako fungujú tabletky s L-ornitínom – skúsenosti s užívaním

L-Ornitín je vyhľadávaný ako doplnková aminokyselina najmä športovcami pre jeho schopnosť podporiť tvorbu svalstva na úkor podkožného svalstva a ako zásobáreň energie. No akiste oceníte jeho účinky aj v rámci intímneho zdravia, konkrétne podporu lepšieho prekrvenia tkanív a tým pádom kvalitnejšej erekcie. Sám o sebe nie je v týchto prípravkoch taký účinný, no v kombinácii s ostatnými prírodnými látkami (rastlinné extrakty ako Tribulus, Maca, Ženšen či aminokyseliny L-arginín, L-citrulín, L-lyzín) je jeho prínos neprehliadnuteľný.

Výhodou prírodných doplnkov výživy s L-ornitínom je to, že sú dostupné bez predpisu, to znamená, že sa k nim dostanete aj bez vyšetrenia u lekára. Ďalšou nespornou výhodou je to, že sú vhodné aj na dlhodobejšie užívanie a to bez rizika, že sa prejavia akékoľvek nežiadúce vedľajšie účinky. A že je potrebné práve dlhšie užívanie obdobných preparátov musí byť viacmenej každému jasné. Na dosiahnutie adekvátnych účinkov s tým treba jednoducho rátať.

Ja osobne som vyskúšal viacero špičkových prípravkov na podporu erekcie a musím potvrdiť, že to takto naozaj funguje (eJoy, eJoy LONG, Zerex Klasik, Zerex Extralong, Proerecta). To, že sa L-Ornitín v nich priamo nenachádza, nie je pritom nič negatívne. Vďaka komplexnému zloženiu jeho funkcie zastúpia ostatné aminokyseliny, ako je napríklad toľko spomínaný L-Arginín, či L-Citrulín. Jednoznačne dôležitejšie sú pre vás totiž výsledky a celkové účinky na potenciu a libido.

 

Moje zhodnotenie na záver

Tabletky na podporu potencie a erekcie obsahujú množstvo overených extraktov z rastlín podporujúcich libido, erekciu aj plodnosť, pričom v nich nájdete aj aminokyseliny ako doplnkové látky, vrátane L-ornitínu. V zložení týchto preparátov hrá ornitín síce dôležitú úlohu, no stále je to “len” podporná. Keďže sa vlastne jedná o prekurzor arginínu, vplyv na erekciu možno brať ako nepriamy. Napriek tomu sa môžeme zhodnúť, že L-Ornitín je prospešný a určite výborne dopĺňa a ešte viac podčiarkuje komplexnosť účinkov obdobných tabliet.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie s aminokyselinami v zložení – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

TOP 5 prípravkov na erekciu a zvýšenie libida u mužov

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Primulus
Primulus
➡️ všetky dôležité minerály + vitamíny pre muža
✅ vďaka svojmu zloženiu posilňuje imunitu, zvyšuje energiu a pomáha bojovať s príznakmi mužského prechodu
✅ podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu
✅ afrodiziakálne účinky, podporuje mužské libido
Primulus.sk - eshop

⭐️ známy a obľúbený produkt
⭐️ rýchle dodanie

23,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.