Cvičenie Masters a Johnsonová – špeciálna technika na predčasnú ejakuláciu (ako na to)

Peter Kacián Téma 30. júla 2021 0

Cvičenie Masters a Johnsonová, respektíve technika Masters-Johnson, je špeciálny cvik pre mužov, ktorý im má pomôcť s predčasnou ejakuláciou. Je založené na spolupráci a súhre muža a ženy a spočíva v možnosti okamžite potlačiť vzrušenie a tým aj vyvrcholenie s ejakuláciou.

Táto metóda má reálne vedecké podklady a stojí za ňou dvojica významných amerických výskumníkov William Masters a Virginia Johnsonová, ktorí sa dlhodobo venovali oblasti sexuálneho zdravia. V článku nájdete kompletné informácie o tejto metóde vrátane účinkov, ktoré sa ňou dajú docieliť a presného postupu ako na to. A keďže i táto technika má svoje limity, prezradím vám aj ďalšie spôsoby ako sa popasovať s prirýchlym vyvrcholením.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie na ejakuláciu, odporúčam vám tieto tabletky na jej oddialenie, zlepšenie výdrže a posilnenie ostatných sexuálnych funkcií vrátane erekcie a libida – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONG (recenzia), ✅ Zerex Extralong (recenzia) a ✅ Erexan Kontrol (recenzia).

Cvičenie Masters a Johnsonová: o čo vlastne ide, a prečo takto cvičiť

Už 60-tych rokoch minulého storočia sa v oblasti ľudskej sexuality preslávili americkí vedci – gynekológ William H. Masters a sexuologička Virginia E. Johnsonová (výskumný tím Masters a Johnson). Ich metóda na oddialenie ejakulácie a zamedzenie mužského orgazmu je naozaj svetoznáma. V čom spočíva v hrubých obrysoch?

➡️ Cieľom tohto cvičenia je okamžité zastavenie a potlačenie vzrušenia. To sa má docieliť tak, že partnerka uchopí mužov penis rukou. A to tak, že palec bude v protistojnom postavení ako ostatné prsty a vytvorí s nimi krúžok, ktorým obopne penis, pričom ukazovák by sa mal nachádzať tesne nad okrajom žaluďa. V momente ako muž zacíti, že sa blíži jeho vrchol, dá partnerke pokyn a tá potom na pár sekúnd stlačí penis, čím pozastaví výron ejakulátu.

Plus, okrem toho „vynašli“ aj špeciálnu laterálnu pozíciu, pri ktorej muž leží na chrbte s jednou nohou pokrčenou v kolene, pričom žena je v podobnej polohe. Táto pozícia „zboku“ dáva páru priestor pre pohyb a rýchle uvoľnenie panvy, takže oddialenie ejakulácie aj pri sexe je o niečo jednoduchšie.

Príbeh doktora Williama Mastersa a Virginie Johnsonovej (krátke video):

The story of Dr. William Masters and Virginia Johnson

💡 TIP na produkt - Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk

Cvičenie môžete samozrejme skombinovať aj s vhodným prírodným doplnkom!

 • prémiový výživový doplnok určený na predĺženie styku
 • pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
 • pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
 • s rýchlym nástupom účinku
 • komplexné zloženie: rastlinné extrakty + aminokyseliny
 • priaznivý pomer cena / kvalita
 • známy a overený produkt, s ktorým majú muži množstvo pozitívnych skúseností

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

Predčasná alias rýchla ejakulácia

Povedzme si ale ešte predtým, ako vám prezradím presný postup cvičenia Masters-Johnson, aj niečo o samotnej predčasnej ejakulácii. Tá je dokonca jedna z najčastejších foriem sexuálnej dysfunkcie mužov.

Za predčasnú ejakuláciu sa považuje, keď muž dospeje k orgazmu už do jednej minúty od momentu vniknutia penisu do vagíny. Môže byť dôsledkom psychických (častejšie), alebo aj fyziologických príčin (napríklad krátka uzdička). Niektoré príčiny môžu byť len prechodné a veľmi rýchlo pominú aj samé – napríklad vekom a sexuálnou skúsenosťou. Iné sú podmienené nutnosťou podstúpenia adekvátnej liečby na ich odstránenie.

💡 TIP: Všetko o predčasnej ejakulácii nájdete v našom komplexnom článku: Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť (12 zaručených tipov).

 

Postup, alebo ako správne cvičiť metódou Masters-Johnson

Aby malo cvičenie Masters a Johnsonová aj želateľný efekt, potrebujete splniť niekoľko podmienok navyše. Toto je postup, pri ktorom túto metódu použijete so zaručeným úspechom (teda aspoň podľa mojich vlastných skúseností).

➡️ Prerušujte sexuálnu stimuláciu – aj samostatne pri masturbácii, nielen pri pohlavnom styku. Aj to totiž prispeje k lepšej kontrole nad vašou ejakuláciou. Nemusíte tak robiť vždy keď pocítite, že to „na vás ide“, ale pokojne to robte napríklad v dvojminútových intervaloch.

➡️ Masters-Johnson technika – pri styku ju využijete najlepšie. Spočíva v tlakovom pôsobení – pred vyvrcholením vy alebo partnerka zatlačíte palcom v oblasti uzdičky, a aj prstami obklopujúcimi žaluď. Dochádza k okamžitému zastaveniu vzrušenia a ejakulácia sa nedostaví. Tlak by mal byť citeľný ale nie bolestivý. Po zatlačení sa odporúča 1 minútka pauzy a v stimulácii môžete pokračovať.

➡️ Opakovanie – toto môžete opakovať 3 x po sebe a potom vyvrcholeniu už nebráňte. Ideálne je, pokiaľ sa vám to podarí precvičovať aspoň každý druhý deň. Aby to malo význam, to znamená reálne oddialenie ejakulácie pri styku, mali by ste pravidelnosť dodržiavať.

➡️ Dýchanie – to je dôležité pri každom cviku, nielen Masters-Johnson. Trénujte a dýchajte pri tom s pokojom, pravidelne – pomaly. Zmyslom je takisto podporiť potlačenie vzrušenia.

 

Pre koho je cvičenie Masters a Johnsonová určené

Metódu Masters-Johnson využijú hlavne tí muži, ktorých trápi problém s prirýchlym vyvrcholením (najmä v dôsledku nadmerného libida, vysokej vzrušivosti a psychogénnych faktorov. Jednoduché cvičenie nie je podmienené žiadnymi zvláštnymi podmienkami, dá sa praktikovať bez ohľadu na vek či zdravotný stav muža.

Ide o prirodzený spôsob, ktorý možno vykonávať dlhodobo a pravidelne, vďaka čomu sa je efekt na ejakuláciu trvalejší a viditeľnejší.

💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long
 • prírodné tabletky na oddialenie vyvrcholenia prémiovej značky
 • sú určené nielen na predĺženie sexuálneho styku
 • ale aj na zlepšenie erekcie
 • a zvýšenie libida a chuti na sex
 • má ideálne komplexné zloženie (maca, tribulus, ženšen + aminokyseliny a vitamíny)
27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Cvičenie Masters a Johnsonová a najčastejšie otázky

❓ Je cvičenie Masters a Johnsonová vôbec bezpečná? Nedá sa pri nej zraniť?

Je to úplne jednoduchá a ľahká metóda – stačí, ak tlak pri nástupe vyvrcholenia nebude prisilný a žiadne riziko zranenia nehrozí. V prípade, že pri tom náhodou pocítite bolesť alebo nekomfort, treba na určitý čas cviky prerušiť. Ak to neprestáva, je potrebné kontaktovať lekára.

❓ Kedy sa dajú očakávať prvé pozitívne účinky?

To závisí aj od toho, ako to u vás s ejakuláciou vyzeralo ešte pred tým. A samozrejme aj od vášho zdravotného stavu, pravidelnosti cvičenia a ďalších faktorov. Pozitívny efekt Masters-Johnson metódy sa „viditeľne“ prejaví asi do mesiaci, v kombinácii s inými spôsobmi a podporou aj skôr.

❓ O koľko minút sa dá vďaka tejto technike oddialiť ejakulácia?

Reálne o 5-6 minút, tak to aspoň vyzeralo u mňa cca po mesiaci praktikovania metódy s partnerkou aj pri masturbácii. Nepochybujem o tom, že aj 10 minút je nereálne číslo. Ale zas na druhú stranu, 30-40 minút ako spomínajú niektorí muži na internetových fórach a diskusiách, sa mi zdá už prehnané.

❓ Aké sú najčastejšie chyby pri cvičení?

Jednoznačne nepravidelnosť. Tá môže súvisieť napríklad aj s únavou či nedostatkom času nielen s pohodlnosťou. Takže ak si dáte pauzu od sexu či stimulácie týždeň, dva, môžete začať pekne odznova. Ďalšou chybou môže byť nesprávna technika, či dýchanie…

❓ A čo ak ani po niekoľkých týždňoch či mesiacoch nevidno zlepšenie?

Cvičenie Masters a Johnsonová je síce založené na reálnom vedeckom výskume, no určite sa nehodí vždy a nedokáže každému pomôcť. Napríklad nie mužom, ktorých problém je fyziologického rázu (krátka uzdička napríklad). V takom prípade (a aj iných ťažkostiach s ejakuláciou ako je krv v ejakuláte, retrográdna ejakulácia a podobne) odporúčam čo najskôr kontaktovať lekára.

❓ Existujú aj nejaké iné spôsoby oddialenia ejakulácie?

Cvičenia ako Masters-Johnson a ďalšie sú naozaj fajn a tým, že ich budete praktizovať, nemáte čo stratiť, len získať (tak ako ja). Ale pomôcť si môžete aj inak. Praktickým spôsobom je napríklad aj masturbácia pred stykom (hlavne pre mladšie ročníky), starší si snáď dobre poradia aj s prerušovaním súlože či sexuálnej stimulácie. A existujú aj ďalšie triky a možnosti ako sa s tým popasovať. Obšírnejšie ich popíšem v nasledujúcom odstavci…

 

Ako ešte viac zlepšiť a podporiť normálnu ejakuláciu

Okrem cvikov môžete ejakuláciu a jej nástup ovplyvniť aj inak. Existuje tiež klasická medicínska liečba na základe reálnej diagnózy za použitia medikamentov (napríklad liek Priligy), ale my sa na tomto mieste pozrieme skôr na niektoré nenáročné spôsoby, ktoré dokážete ovplyvniť aj vy sami…

 • dodržiavanie zdravej životosprávy – to znamená zdravšie sa stravovať a potlačiť zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, žiadne mastné a ťažké jedlá
 • riešenie nepriaznivého zdravotného stavu – najmä nadváhy a s tým súvisiacimi zdravotnými komplikáciami (vysoký tlak, cholesterol)
 • podpora mentálneho zdravia – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • zlepšenie fyzickej kondície – výborná prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré spôsobujú problémy s ejakuláciou a plodnosťou (a vlastne skoro všetky sexuálne dysfunkcie)
 • dostatočná starostlivosť o močové ústrojenstvo, prostatu a nervový systém – poruchy a zdravotné problémy týkajúce sa týchto oblastí sa vo veľkej miere podieľajú na vzniku problémov s ejakuláciou, riešenie a prevencia môže spočívať aj v užívaní vhodných bylín vo forme čajov či výživových doplnkov (napríklad Prostanax, Prostalex, Prostadyne a ďalšie)
 • zvýšenie hladiny testosterónu v tele – aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov (napríklad Primulus)
 • na podporu oddialenia ejakulácie existujú aj ďalšie cvičenia a metódy, medzi tie najznámejšie patria Kegelove cviky, ktoré pomáhajú s posilnením svalstva panvového dna, takisto môžete vyskúšať rôzne tantrické cvičenia a metódy
 • podpora sexuálnych funkcií prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú všetky intímne funkcie a procesy v mužskom tele vrátane ejakulácie
 • pomôcky na kontrolu ejakulačného procesu, kondómy, krémy a gély – existuje množstvo erotických pomôcok, ktoré vám môžu s týmto problémom pomôcť, napríklad škrtiace krúžky, vyskúšať môžete aj hrubší kondóm (prípadne rovno dva), ale aj špeciálne krémy či gély, ktoré penis mierne znecitlivia a tak oddialia ejakuláciu

 

✅ Tabletky na predčasnú ejakuláciu

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s ejakuláciou svoj význam. Neznamená to však, že to musí využiť každý, kto potrebuje pomoc. Určite to nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky na rýchlu ejakuláciu fungujú na princípe posilnenia libida a predĺžením erekcie.

Sú tabletky na oddialenie ejakulácie riešením?Plusom je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Pomyselným mínusom je zase to, že tieto tabletky musíte kombinovať aj s inými režimovými opatreniami (cviky, znecitlivujúce krémy, kondómy…) aby bol výsledný efekt – dlhšia súlož bez prirýchleho vyvrcholenia – čo najlepší. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na ejakuláciu a dĺžku styku, tak i libido, erekciu a potenciu všeobecne.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

💡 TIP na produkt - Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
 • prírodný doplnok výživy bez predpisu na oddialenie vyvrcholenia
 • lepšia výdrž, viac chuti na sex, silnejšia erekcia
 • na okamžité použitie do 60 minút
 • žiadne vedľajšie účinky
29,90 €

💡 TIP č.1: možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín💡 TIP č.2: doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania💡 TIP č.3: +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

Tabletky na oddialenie vyvrcholenia, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal. Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere na niekoľko faktorov, ktoré inak spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

TOP Tabletky na predčasnú ejakuláciu podľa mojich skúseností

A ktoré tabletky na prirýchle vyvrcholenie u mňa zabodovali najviac? Tu sú, spolu so stručným popisom a cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 kapsúl
eJoy LONG
eJoy Long
➡️ prírodný prípravok na oddialenie vyvrcholenia
✅ overená značka
✅ pre dlhší styk so stabilnou erekciou a viac pôžitku
✅ bonus: viac chuti na sex + energie
✅ prírodné zloženie, bez vedľajších účinkov
✅ určený pre všetkých mužov bez rozdielu veku (18+)
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

27,90 €
Chcem vedieť viac
12 kapsúl
Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
➡️ určený na predĺženie styku
➡️ pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
➡️ pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
✅ rýchly nástup účinku
✅ priaznivý pomer cena / kvalita
✅ známy a overený produkt
✅ množstvo pozitívnych skúseností
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

34,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
➡️ doplnok stravy na predĺženie pohlavného styku a na erekciu
✅ podpora erekcie a libida
✅ pre mužov s príliš rýchlym vyvrcholením
✅ na okamžité použitie do 60 minút
✅ registrovaný ako doplnok stravy
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

29,90 €
Chcem vedieť viac

Mohlo by vás zaujímať…

💡 Články o cvikoch na posilnenie intímnych funkcií muža i ženy na Afrodiziakum.sk

Metóda Masters-Johnson: zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Cvičenie Masters a Johnsonová a upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.