ADVANCE Prostalex – podrobná recenzia úspešného doplnku na prostatu

Peter Kacián Recenzia 25. augusta 2020 0
Prostalex
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula denne
 • Dostupnosť: Skladom
12,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Nutraceutics.sk

ADVANCE Prostalex sú tabletky, ktoré majú za úlohu podporu zdravia prostaty. To v prvom rade. V tom druhom si polepší aj močová sústava a napokon aj potencia (vďaka rastlinke saw palmetto v zložení, ktorá okrem overeného pozitívneho vplyvu na prostatu má aj výborné afrodiziakálne účinky). Zdravá prostata je podmienka zdravého intímneho života, preto starostlivosť o tento “neviditeľný” orgán netreba brať na ľahkú váhu, a dvojnásobne z toho titulu, že s pribúdaním rôčkov sa zvyšuje aj riziko problémov s prostatou (napríklad zväčšená prostata).

Je práve ADVANCE Prostalex tým prípravkom, ktorý dokáže podporiť vašu prostatu? Tak na to sa pozrieme v tejto podrobnej recenzii. Na začiatok to bude pár základných informácií o výrobcovi (tuzemská spoločnosť Advance Nutraceutics) a základný popis, charakteristika produktu. Prejdeme si podrobnejšie jeho zloženie a účinky podporené dohľadanými štúdiami o účinnosti jednotlivých zložiek prípravku. Povieme si ako ho správne užívať, dávkovať, prípadné vedľajšie účinky a interakcie s liekmi. No a základ recenzie bude tvoriť časť, v ktorej sa vám predstavím moje, ale aj skúsenosti iných mužov s užívaním Prostalexu. Prípravok ako výživový doplnok je u nás voľnedostupný, takže ho dostanete kúpiť… Kde, za akú cenu a v akom balení? Čítajte ďalej.

doba testovania tabletiek3 mesiace
prvé účinky2.-3. týždeň
na recept⛔️ NIE
zlepšenie stavu prostaty⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
prevencia rakoviny prostaty⭐️⭐️⭐️⭐️
zlepšenie stavu močového ústrojenstva⭐️⭐️⭐️⭐️
vedľajšie účinky⛔️ NIE
veková hranica18+ (ideálne muži 40 rokov a viac)
lepšia alternatívaŽiadna, podobné účinky má Prostanax
diskrétnosť a rýchlosť dodania✅ ÁNO, do 2 dní po objednávke

ADVANCE Prostalex – charakteristika, balenie a určenie

Prostalex má prírodné zloženie a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky, vďaka čomu vám nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt samozrejme spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás. Môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Prostalex vyrába spoločnosť Advance nutraceutics, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kvalitných a vyhľadávaných výživových doplnkov a nutraceutík. Viacero z nich som vyskúšal (Prostalex, MenActive, Tribul, Urixin a ďalšie) a recenzie na ne budem postupne pridávať aj na afrodiziakum.sk.

Na trhu je Advance už takmer 10 rokov a jej produkty nájdete ako na oficiálnej stránke výrobcu a každého doplnku zvlášť, ale aj v kamenných či online lekárňach. A to ako u nás a v ČR, tak aj napríklad v Slovinsku, Rumunsku a Maďarsku. Spoločnosť sa spolieha, že zákazníci dokážu oceniť hlavne kvalitu použitých surovín. Jedná sa o vysokokoncentrované extrakty, certifikátmi a maximom účinných látok. V prípravkoch sa potom nachádza len nevyhnutné množstvo pomocných a doplnkových látok. Všetky navyše prechádzajú vstupnou kontrolou a napokon aj každá šarža prípravku výstupnou kontrolou.

➡️ Balenie

Tabletky ADVANCE Prostalex sú balené vo väčšej čiernej plastovej fľaštičke s modrou etiketou, na ktorej je bielou farbou zvýraznené logo značky a údaj o počte tabliet. Taktiež na nej nájdete informácie o zložení, odporúčanom dávkovaní a užívaní, upozornenia a kontakt na výrobcu a distribútora. Základné balenie prípravku obsahuje až 60 kapsúl a vydrží na celé 2 mesiace.

Samotné tabletky Prostalexu sú klasické biele nepriehľadné želatínové kapsuly. Tie pri užívaní stačí normálne len prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody.

➡️ Určenie

ADVANCE Prostalex je určený mužom, ktorí chcú podporiť zdravie svojej prostaty a močových ciest. Tabletky sa užívajú dlhodobo, ideálne niekoľko mesiacov. Výsledný efekt – normálne fungovanie prostaty a močového ústrojenstva – sa potom premietne aj na lepšej kvalite intímneho života.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

ADVANCE Prostalex je koncentrovaný prírodný produkt, ktorý obsahuje kvalitné extrakty z liečivých rastlín s vedecky overenými účinkami na prostatu a močové cesty (saw palmetto, žihľava, pygeum a betasitosterol zo sójových bôbov). Z pohľadu zloženia sa jedná naozaj o unikátny prípravok, ktorý väčšinu konkurenčných prípravkov predčí ako v kvalite, tak i koncentrácii aktívnych látok.

zloženie výživového doplnku Prostalex

➡️ Saw Palmetto

Serenoa plazivá (Serenoa repens), alias Saw Palmetto, je najdôležitejšou zložkou Prostalexu. Je to malá zakrslá palma, ktorá voľne rastie hlavne na juhovýchodnom pobreží USA (Florida, Louisiana, Južná Karolína…). Výnimočné sú jej plody.

Kôstkovice tmavočervenej farby obsahujú množstvo unikátnych látok. Najviac oceňované sú esterifikované mastné kyseliny ako kyselina kaprylová, laurová, palmitová, olejová, ďalej triglyceridy, fytosteroly (β-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, daucosterol), flavonoidy a aj rôzne polysacharidy. Aj vďaka týmto látkam sa saw palmetto oficiálne používa (lieky i výživové doplnky) na liečbu a prevenciu nezhubného zväčšenia prostaty (benígna hyperplázia). Extrakt z tejto rastliny však prospieva aj zdraviu močových ciest, podporuje reprodukčné schopnosti, vplýva na hladinu pohlavných hormónov. Je to tradičné afrodiziakum pre mužov i ženy a tiež napríklad podporuje rast vlasov (súčasť viacerých kozmetických prípravkov na vlasy).

👍 Čítaj viac o rastline na ❤️ Afrodiziakum.sk: Saw Palmetto – afrodiziakum, na prostatu, aj pre ženy.

 

➡️ Žihľava

Pŕhľava dvojdomá (Urtica dioica), alias Žihľava, je zaručene jeden z najznámejších a najpoužívanejších tradičných “rastlinných liekov” na problémy s močovými cestami a močovým mechúrom. Žihľava u nás rastie takpovediac všade a jej využitie je veľmi široké Ako liečivá rastlina stimuluje krvný obeh, podporuje tvorbu červených krviniek, znižuje hladinu glukózy v krvi, má močopudný účinok a priaznivo pôsobí na kvalitu vlasov (známe sú najmä žihľavové šampóny a rôzne stimulujúce toniká na vlasy). Žihľava býva súčasť zaujímavých jedál (polievky, šaláty), skrmuje sa hospodárskymi zvieratami, zo stonky sa dá vyrobiť priadza…

Každopádne, žihľava v Advance Prostalex nachádza svoje uplatnenie ako podpora zdravia močových ciest a dokonca priamo aj prostaty (pozri štúdiu). Takisto netreba zabudnúť, že podporuje normálnu tvorbu žlče a usmerňuje činnosť žlčníka, podporuje normálnu činnosť obličiek a má protizápalové a dezinfekčné vlastnosti. Na terapeutické účely sa používa hlavne koreň a vňať. Tieto časti byliny obsahujú množstvo bioaktívnych látok ako chlorofyl, rôzne minerály, karotenoidy, flavonoidy, organické kyseliny, amíny, acetylcholín, histamín a serotonín, sacharidy, vitamíny (napríklad vitamín B2, či C), aminokyseliny, glukoníny, triesloviny, fytoncídy, kyseliny šťaveľovú, mravčiu, octovú, kyselinu pantoténovú (vitamín B6) a kyselinu kremičitú.

 

➡️ Pygeum

Pygeum africanum alias africká slivka (niekde aj africká čerešňa), je strom, ktorý nájdeme rásť v horských oblastiach strednej a južnej Afriky a Madagaskare. Kôra z tohto stromu má naozaj dlhú tradíciu v miestnom tradičnom liečiteľstve a používa sa doteraz ako liek na horúčku, maláriu, na bolesti žalúdka, choroby obličiek na rýchlejšie hojenie rán, na podporenie chuti do jedla, aj ako afrodiziakum…

V poslednom období je pygeum stále populárnejšie ako prírodná alternatíva liečby zväčšenej prostaty, rakoviny prostaty aj pri jej zápaloch*. Ďalšie štúdie zase naznačujú, že doplnok môže pomôcť pri vyprázdňovaní močového mechúra a pri prietoku moču.

*Niektoré štúdie uvádzajú, že pygeum je jeden z najlepších alternatívnych prostriedkov na odstránenie príznakov benígnej hyperplázie prostaty. Respektíve takto: účinky africkej slivky boli v porovnaní s liekmi miernejšie, ale napriek tomu významné.

 

➡️ Beta-sitosterol

Beta-sitosterol je rastlinná látka podobná nášmu cholesterolu. Nachádza sa najčastejšie v ovocí, zelenine, orechoch a semenách. ADVANCE Prostalex používa betasitosteroly z extraktu sóje fazuľovej. Samotná látka je častou súčasťou prípravkov na zníženie cholesterolu v tele a tým znižovať riziko srdcových chorôb. Beta-sitosterol je tiež známy tým, že pomáha zmierňovať príznaky zväčšenej prostaty (problémy s močením, kedy podľa niektorých štúdií dokáže zvýšiť tok moču z tela). Vytrvalostní športovci niekedy používajú beta-sitosterol na zníženie bolesti a opuchov po športovom výkone.

Používa sa tiež na podporu imunitného systému, ako prevencia rakoviny hrubého čreva, na žlčníkové kamene, nachladnutie a chrípku, reumatoidnú artritídu, psoriázu, alergie, astmu, vypadávanie vlasov, bronchitídu, bolesti hlavy pri migréne a syndróme chronickej únavy. Vytrvalostní športovci niekedy používajú beta-sitosterol na zníženie bolesti a opuchov po športovom výkone.

Zloženie látok v 1 kapsule ADVANCE Prostalex

látkamnožstvo
Serenoa plazivá - Saw Palmetto (Serenoa repens), extrakt150 mg
Pŕhľava dvojdomá - Žihľava (Urtica dioica), extrakt50 mg
Africká slivka (Pygeum africanum/Prunus africana), extrakt 5:1 (zodpovedá 250 mg pygea)50 mg
Beta-sitosterol zo Sóje fazuľovej (Glycine max), extrakt (obsah beta-sitosterolu min. 35%)50 mg

Prídavné látky: želatína (obal kapsule), stearan horečnatý (protihrudkujúca látka), inulín

 

ADVANCE Prostalex a jeho účinky

Prostalex je vďaka svojmu zloženiu zameraný na prostatu a jej normálnu funkciu. To je základ. No ďalšie benefity prípravku spočívajú aj v podpore zdravia močových ciest a mechúra a tiež podpore potencie a reprodukčného systému. Najvýznamnejšie účinky prípravku si teraz priblížime trochu viac:

 

💕 Prostata

Zdravie prostaty (predstojnej žľazy) a jej normálne fungovanie je primárny účel užívania ADVANCE Prostalex. Všetky 4 zložky prípravku k tomu “majú čo povedať”, no najdôležitejšou v tomto smere je extrakt zo saw palmetta. Je tiež veľmi dôležité podotknúť, že všetky substancie tabletiek sú v maximálne možnej kvalite a tiež dobrej koncentrácii.

Prostalex je v tomto smere vhodné užívať najmä preventívne (s postupujúcim vekom riziko problémov s prostatou úmerne stúpa), no je možné ho použiť aj pri prvotných nežiadúcich príznakoch problémov s prostatou (nutkanie na močenie, nočné močenie a podobne). V prípade, že ochorenie prepuklo naplno je potrebné vyhľadať lekára, na toto vám Prostalex ako výživový doplnok určite nebude stačiť.

 

💕 Močová sústava

S prostatou úzko súvisí močová sústava a látky nachádzajúce sa v Prostalexe majú priaznivý vplyv aj na túto oblasť nášho tela. Na zlepšenie stavu močových ciest je v prípravku výborná slivka africká a saw palmetto, pričom vyplavenie škodlivín z tela má zas na starosti močopudná žihľava. Na priamu podporu pri problémoch a prepuknutí ochorení močového ústrojenstva to asi nebude stačiť, no ako prevencia určite áno. To isté platí aj pri pozitívnom pôsobení prípravku na močový mechúr.

 

💕 Potencia a libido

Prostalex v určitom smere podporuje aj mužské libido a potenciu. Saw palmetto v prípravku je overené afrodiziakum a tiež je dobré vedieť, že správne fungovanie pohlavnej sústavy je priamo naviazané na ideálne fungovanie močového ústrojenstva.

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

ADVANCE Prostalex je prípravok, ktorý obsahuje iba prírodné látky, ktoré sú telu prirodzenejšie ako synteticky vyrobené substancie. Takže v tomto máte, ak siahnete po Prostalexe, veľký bonus. Takisto to znamená, že riziko vedľajších účinkov je minimálne aj pri dlhodobom užívaní prípravku, čo je pri tabletkách na prostatu viacmenej nevyhnutnosť.

Dôležité je dodržiavať výrobcom odporúčané dávkovanie a spôsob užívania. Inak sa môžu prejaviť menšie tráviace ťažkosti či bolesti hlavy (platí aj pre citlivejšie osoby pri normálnej dávke, obvykle však majú mierny priebeh a veľmi rýchlo odoznievajú). Takisto treba rátať s prípadnou alergickou reakciou na niektorú zo zložiek prípravku, vrátane doplnkových. Pokiaľ sa tak stane, treba užívanie Prostalexu prerušiť a konzultovať vzniknutú situáciu s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

ADVANCE Prostalex nie je určený deťom a tehotným či dojčiacim ženám. Pri jeho užívaní inak neboli doteraz zistené žiadne interakcie s inými prípravkami vrátane liekov (info od výrobcu). Ak však máte akékoľvek pochybnosti súvisiace s užívaním Prostalexu, obráťte sa na svojho lekára či lekárnika.

Nezabudnite, že Prostalex nie je liek ale výživový doplnok, takže sa v žiadnom prípade nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu.

Tabletky ADVANCE Prostalex nekombinujte s inými prípravkami podobného zamerania a ani s alkoholom. Prípravok potom skladujte v suchu a tme, pri izbovej teplote a mimo dosahu detí.

 

ADVANCE Prostalex a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Prostalex má v porovnaní s ostatnými aj ďalšiu nespornú výhodu. Cena za celkom unikátne a koncentrované zloženie prípravku je pri základnom balení iba 12,99 €, a vydrží na celé 2 mesiace užívania (obsahuje totiž až 💊 60 tabletiek). Objednať sa dá u výrobcu viacero balení naraz, pričom samozrejme platí, že čím viac tabletiek si objednáte, tým menej v prepočte zaplatíte za dennú dávku. Plus od 2 balení máte dopravu zdarma (platí pre akýkoľvek produkt od Advance nutraceutics).

Toto sú základné možnosti, ktoré máte v oficiálnom eshope k dispozícii:

typ baleniaveľkosť balenia / na ako dlhocena / kde kúpiť
1 x Prostalex60 kapsúl / na 2 mesiace12,99 € / OBJEDNAŤ
2 x Prostalex120 kapsúl / na 4 mesiace24,99 € (ušetríte 1 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
3 x Prostalex180 kapsúl / na 6 mesiacov35,99 € (ušetríte 3 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
4 x Prostalex240 kapsúl / na 8 mesiacov45,99 € (ušetríte 6 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
💡 TIP na produkt - Prostalex
Prostalex
 • výživový doplnok s preukázateľne pozitívnym vplyvom na prostatu a močové cesty
 • obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok: saw palmetto, žihľava, pygeum + betasitosterol
 • užívanie bez rizika vedľajších účinkov – vhodný k dlhodobému užívaniu
12,99 €

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

➡️ Porovnaj ceny najlepších doplnkov na prostatu

Mám pre vás menšie porovnanie najznámejších výživových doplnkov na prostatu. V prehľadnej tabuľke nájdete cenu za základné balenie, cenu v prepočte na 1 tabletku (zväčša sa jedná zároveň aj o odporúčanú dennú dávku) a odkaz do obchodu, kde si ich môžete pozrieť a prípadne aj jednoducho objednať.

produktcena za balenie / za tabletkuúčinné látky v 1 tabletke
Prostanax
recenzia
12,99 € / 0,32 €
do eshopu
580 mg
Prostalex
recenzia
12,99 € / 0,22 €
do eshopu
300 mg
Prostenal Forte20,80 € / 0,26 €
do eshopu
570 mg
ProstaMax19,99 € / 0,21 €
do eshopu
290 mg

 

➡️ Zľavy a akcie

Advance nutraceutics je kvalitný výrobca, ktorý má už za sebou kus podnikateľskej histórie a skúsenosti pre zabezpečenie maximálneho komfortu pri nákupe a tak dokáže ponúknuť pre svojich zákazníkov viacero zliav a akcií. Momentálne máte možnosť využiť:

 • akcia: Doprava zdarma pri nákupe 2 a viac výrobkov z komplet celého portfólia produktov firmy.
 • akcia: Oficiálny eshop momentálne ponúka Prostalex so zľavou 30 % oproti bežnej predajnej cene.
 • akcia: Ešte výhodnejšia cena – množstevná zľava (vyššie pozri tabuľku s dostupnými baleniami Prostalexu).
 • garancia: Balíček s Prostalexom či iným produktom bude z eshopu odoslaný najneskôr v nasledujúci pracovný deň od doručenia objednávky. Ak nie, od výrobcu dostanete ďalšiu zľavu až 10 €.

 

Kde kúpiť ADVANCE Prostalex

Prostalex si môžete zadovážiť 2 spôsobmi. Hneď ten prvý je podľa mňa najideálnejší – ide o objednanie prípravku priamo cez oficiálny eshop výrobcu a distribútora na Slovensku. Ten druhý je takisto v pohode.

ADVANCE Prostalex si môžete zaobstarať aj vo vybraných lekárňach (kamenných eshopoch i online), pochybujem však, že za lepších a výhodnejších podmienok ako v eshope výrobcu. Iba tam máte totiž istotu, že prípravok je vždy na sklade a už na druhý deň po vašej objednávke tak môže byť u vás doma. Takisto je super, že máte na výber z viacerých možností a objednať si balenie, ktoré vám bude najviac vyhovovať.

💡 TIP:  100 %-ne najvýhodnejší a najpohodlnejší je nákup priamo ✅ online z oficiálnej stránky produktu.

 

Ako kúpiť a objednať priamo v oficiálnom eshope

ADVANCE Prostalex si dokážete zaobstarať prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu veľmi jednoducho. Predaj na internete je pohodlný a máte tiež zaručené súkromie, čo pri prípravkoch týkajúcich sa intímnej sféry muža hrá tiež nemalú úlohu. Objednávka online prebieha ako kdekoľvek inde v internetovom obchode:

 • vyberiete produkt a zvolíte počet balení (napríklad na pol rok 3 balenia so zľavou a dopravou zadarmo)
 • vyplníte osobné údaje vrátane miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jediným kliknutím odošlete (záväzná objednávka)

➡️ Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • zaplatiť za tovar môžete formou dobierky, ale aj vopred platobnou kartou
 • doručenie je možné kuriérom DHL alebo Slovenskou poštou, prípadne si balíček môžete vyzdvihnúť prostredníctvom výdajných miest Zásielkovne

💡 DOPRAVA

Cena za dopravu je pevne stanovená, nezávisle od poskytovateľa služby a to v cene 1,99 €. Upozorňujem však opäť na možnosť ako veľmi ľahko získať dopravu zadarmo. Stačí si objednať aspoň 2 balenia Prostalexu (či inú kombináciu produktov ADVANCE nutraceutics).

Možnosti:

Zásielkovňa, až 3450 výdajných miest na Slovensku, kde si môžete balíček vyzdvihnúť
DHL kuriér až k vám domov
Slovenská Pošta Expres kuriér až k vám domov

 

Užívanie a dávkovanie ADVANCE Prostalex

Základné balenie Prostalexu obsahuje 60 kapsúl a vystačí vám na celé 2 mesiace. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

dávkovanie výživového doplnku Prostalex

 • 💊 1 kapsula denne (nezabudnite zapiť dostatočným množstvom tekutiny) dlhodobo (aspoň 3-6 mesiacov nepretržite)
 • odporúčam užívať tabletku Prostalexu vždy v pevne stanovenom čase, napríklad ráno pred jedlom či spolu s ním – vaše telo si tak lepšie a hlavne skôr zvykne na aktívne látky prípravku (mám to odskúšané)
 • nezabúdajte však na to, že doba nástupu účinku prípravku a jeho intenzita je individuálna a závisí hlavne od veku, zdravotného a psychického stavu jedinca

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť tabletiek žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. Takisto v prípade nadmerného užívania tabletiek (akýchkoľvek) zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody prípravku z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné zloženie ADVANCE Prostalex
 • priaznivý vplyv na prostatu v dlhodobom horizonte – výborný aj ako prevencia
 • má tiež priaznivý vplyv na močové ústrojenstvo a potenciu
 • vhodný na dlhodobé užívanie – nehrozia žiadne vedľajšie negatívne účinky
 • výborná cena aj jej pomer ku kvalite a účinnosti prípravku
 • jednoduché užívanie a dávkovanie (vždy iba 1 tabletka denne)
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárňach
 • overený oficiálny eshop produktu – rýchle a diskrétne doručenie, objednávka i poradenstvo online, telefónna asistenčná linka, zaručená originalita prípravku, produkt je vždy na sklade

 

ADVANCE Prostalex a moje vlastné skúsenosti

Prostalex som užíval celé 3 mesiace (zvyšnú polovicu druhého balenia som “posunul” otcovi) a môžem povedať, že tento doplnok dokázal u mňa zabodovať. V porovnaní s inými konkurenčnými značkami má o niečo bohatšie zloženie (na úkor koncentrácie niektorých látok, čo ale nie je žiadna “výtka”, synergický efekt medzi zložkami Prostalexu je viac než zrejmý a tento “nedostatok” úplne nahrádza).

Prečo som sa vôbec dal aj na testovanie tabletiek na prostatu? Pretože prostata úzko súvisí s mužskou sexualitou (prečítaj si všetko o prostate). A keďže sa pomaly ale isto blížim k 50-tke, tak obava pred problémami s prostatou je u mňa už namieste. Vyšetrenie prostaty som ešte nepodstúpil a nepociťujem žiadne väčšie problémy, no slabší prúd moču a potreba silnejšie pri močení tlačiť je už tu. Teda občas (môj subjektívny pocit).

Prostalex sa užíva veľmi jednoducho – každé ráno ešte pred raňajkami som si dal jednu tabletku a poriadne zapil čistou vodou. To je dôležité, netreba totiž zabúdať, že pri užívaní prípravkov podobného zamerania treba telu vždy zabezpečiť dostatok tekutín. Takisto treba rátať s tým, že s prostatou to nebude šprint ale maratón, takže pokiaľ to myslíte so svojou predstojnicou vážne, pripravte sa minimálne na 3-4 mesiace užívania prípravku (1,5-2 balenia). Na výsledok užívania Prostalexu (ale aj iných prípravkov na prostatu) si totiž musíte počkať.

 

➡️ Výsledok môjho testu?

Ak vás prostata ešte len začína hnevať, tak s Prostalexom by ste mali byť vo výsledku spokojní. Tak ako ja. Už niekedy koncom druhého a začiatkom tretieho užívania prípravku sa moja prostata “upokojila” a pocítil som to hlavne v zmiernení tlaku na močovú trubicu. V priebehu ďalších týždňov sa utriaslo aj moje močenie. V noci len minimálna potreba navštíviť WC, o niečo silnejší prúd moču prispel k pocitu lepšieho vyprázdnenia.

ADVANCE Prostalex nemá žiadnu väčšiu chybu, ktorú by som mu mohol vytknúť. Je však potrebné, aby ste k tomu pristupovali s reálnymi očakávaniami (so zdravým sedliackym rozumom ako sa vraví). Je to prírodný doplnok, ktorý môže pomôcť pri problémoch s prostatou a močovými cestami, ale odbornú liečbu určite nenahradí. Na to treba pamätať. Ak sa váš stav užívaním nezmení, respektíve dokonca zhorší, jednoducho treba zájsť za lekárom a prostatu vyšetriť.

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

ADVANCE Prostalex si našiel svojich spokojných užívateľov a je už pomerne celkom známy medzi doplnkami určenými na prostatu a močové cesty. Toto tvrdenie sa dá veľmi ľahko potvrdiť tým, že na internete možno nájsť v rámci rôznych diskusií a komentárov na rôznych fórach množstvo skúseností od mužov, ktorí Prostalex užívali/užívajú dlhodobo a výsledky si pochvaľujú. Väčšina z nich napríklad kvituje to, že výrobca nič nedosiahnuteľné nesľubuje a deklarované účinky sú totožné s tými reálnymi.

Tí, ktorí Prostalex užívali zatiaľ len krátkodobo, pridávajú logicky rôznorodé komentáre a spokojnosť je tu raz väčšia a tu raz menšia… Z toho teda jednoznačne vyplýva, že užívanie doplnkov aj voľnopredajných liekov na prostatu je nutné potiahnuť dlhšie, bez ohľadu na značku produktov. Zaujímavé postrehy týkajúce sa Prostalexu od ostatných užívateľov:

ℹ️ manželky tiež vedia o Prostalexe svoje…

„…manželovo časté močenie skoro prestalo a keďže ma v noci už toľko nebudí, píšem túto recenziu. Na každého určite pôsobí inak, odporúčam vyskúšať…“ (Kamila)

ℹ️ Advance Prostalex až na 4 pokus…

„…skúšal som asi 3 iné produkty – bez zvláštneho efektu či výsledku. Po mesiaci užívania Prostalexu používam toaletu maximálne 1x v noci (predtým tak 3-4x). Užívam Prostalex v čase obeda. Odporúčam tento produkt aj keď príčinu asi neodstráni, ale zníži dôsledky…“ (Pretorian, Heureka)

ℹ️ ADVANCE Prostalex a menej časté nutkanie na močenie…

„…pociťujem menej časté nutkanie na močenie v dennej dobe, v noci nemám problém, už som ho užíval a po pol roku sa k nemu vraciam a to zo zhora uvedeného dôvodu – odporúčam, chce to však dlhodobejšie užívanie…“ (anonym)

ℹ️ čiastočné zlepšenie po 7 týždňoch užívania prípravku…

„…mám za sebou 7 týždňov užívania, cítim čiastočné zlepšenie, v noci chodím presne po štyroch hodinách, takže s jedným zobudením to nie je najhoršie. Pravdou je, že ideálne by bolo spať v kuse, dám užívaniu ešte raz toľko času a uvidíme, či sa dostanem na sľubovanú krivku…“ (Ros)

 

Najčastejšie otázky

Aj na základe vlastných skúseností s užívaním tohto prípravku dokážem zodpovedať na viacero praktických otázok, ktoré mužov pri užívaní doplnkov na prostatu ako je Prostalex môžu napadnúť. Dal som dokopy najčastejšie otázky vyskytujúce sa na internete a teraz na tomto mieste na ne aj odpoviem:

❓ Kedy Prostalex začne účinkovať?

Jednoduchá otázka, odpoveď je o niečo zložitejšia. Jedná sa o prírodný výživový doplnok, takže je to dosť individuálne. Prvé náznaky zlepšenia sa môžu u niekoho prejaviť už v prvom mesiaci užívania (aj môj prípad), niekto zaznamená zlepšenie v druhom mesiaci, niekto bude musieť načať aj ďalšie balenie. Závisí to od zdravotného stavu a veku užívateľa.

❓ Je naozaj potrebné užívať tieto tabletky dlhodobo?

Áno. Tabletky na prostatu sú v podstate všetky bez výnimky na dlhodobé užívanie. ADVANCE Prostalex odporúčam užívať poctivo každý deň aspoň 3-4 mesiace.

❓ Môže ADVANCE Prostalex užívať aj natrvalo?

Optimum je niekoľko mesiacov nepretržite (napríklad aj 6 mesiacov v kuse, celkom 3 balenia Prostalexu). Potom si prípadne môžete dať 1 mesiac prestávku a opätovne ho nasadiť. Je si však treba uvedomiť, že nie je to liek a príčiny problémov s prostatou nevylieči, skôr pomôže potlačiť príznaky.

❓ Kedy by sa prípravok určite nemal užívať?

ADVANCE Prostalex je výživový doplnok a preto je vhodnejší skôr ako vhodná prevencia problémov s prostatou a pri ich prvotných príznakoch. Nie je určený na liečbu vážnejších stavov prostaty, takže pre tento prípad je jeho užívanie v podstate zbytočné. Riešením je návšteva lekára, ktorý po vyšetrení stanoví presnú diagnózu a nasadí adekvátnu liečbu.

❓ A čo Prostalex a alkohol?

Výrobca žiadne obmedzenia v tomto smere nespomína, no je známe, že alkohol je jeden z rizikových faktorov vzniku viacerých porúch prostaty. Takže za mňa alkohol popri užívaní Prostalexu určite NIE.

❓ Dá sa prípravok užívať tak, že obsah kapsuly sa vsype do pohára s vodou?

Iste, pokiaľ máte problém s prehĺtaním tabliet (čudovali by ste sa, koľkí tým trpia), tak áno. Ale inak to neodporúčam. Forma prípravku – kapsuly má svoj dôvod (presné dávkovanie, rozpustenie kapsuly až tam kde je to potrebné – v tenkom čreve, atď.). Takisto vás môže zaraziť aj mierne horkastá príchuť.

❓ Nemôže ADVANCE Prostalex spôsobiť nejaké tráviace problémy?

Pri dodržaní pokynov od výrobcu by sa žiadne problémy s trávením nemali prejaviť. Ojedinele však môže ísť o zriedkavú alergickú reakciu (na potvrdenie alergie vysaďte Prostalex na 2-3 dni a potom ho znova užite v stanovenej dávke, ak sa problémy vrátia je to alergická reakcia, čo potom musíte riešiť s lekárom).

❓ Je ADVANCE nutraceutics skutočne seriózny výrobca?

Je. O tom svedčí jednak široká paleta zaujímavých produktov – výživových doplnkov a nutraceutík, tak aj výroba podľa pravidiel HACCP, používanie certifikovaných surovín a vývoj produktov na vedeckom základe. Výrobné závody sa nachádzajú priamo v Česku, nie niekde v tretej krajine mimo EÚ.

❓ Je predaj prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu bezpečný? Ako je to s garanciami pri doprave a platení?

Je, to vám môžem potvrdiť z vlastných skúseností, pretože som objednával viacero produktov a nákup bol maximálne bezproblémový bez jediného “zádrhelu”. Ak máte pochybnosti z doposiaľ neznámeho obchodu, tak si pokojne objednajte Prostalex či iný produkt na dobierku (nespoplatnené) a zaplatíte až kuriérovi pri prevzatí. Výrobca inak garantuje najnižšiu cenu, dopravu zadarmo pri kúpe 2 a viac balení a tiež rýchlosť dodania (ak vám produkt nebude odoslaný do 24 hodín po objednávke od výrobcu dostanete zľavu 10 €.

 

ADVANCE Prostalex a moje zhodnotenie na záver

ADVANCE Prostalex je prípravok, ktorý by ste mali v prípade počiatočných problémov s prostatou (alebo ako prevenciu) určite vyskúšať. A za týmto konštatovaním si stojím aj na základe vlastných skúseností. Svojim zložením a účinnosťou patrí medzi najlepšie hodnotené voľnopredajné prípravky určené na prostatu u nás. Samozrejme neočakávajte unisono rovnaké výsledky u každého. Takisto treba rátať s dlhodobým užívaním aby sa optimálny efekt účinkov prípravku mohol prejaviť.

kapsule Prostalex

Pokiaľ sa pre Prostalex rozhodnete, kúpte si z oficiálneho eshopu Nutraceutics.sk rovno dvoj či trojbalenie. Nielen kvôli potrebe dlhodobejšieho užívania prípravku, je to aj cenovo výhodnejšie a získate tiež dopravu zdarma.

💡 TIP: Najdôležitejšie produkty z dielne ADVANCE Nutraceutics z pohľadu intímneho zdravia muža i ženy

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • obsahuje unikátny komplex prírodných látok
 • základ prípravku je extrakt zo Saw Palmetto
 • bez vedľajších účinkov
 • vhodný k dlhodobému užívaniu
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

ADVANCE Prostalex je voľne dostupný prípravok pre podporu zdravia prostaty a močových ciest s unikátnym prírodným zložením.

4.6

Prostalex

✅ Cena: 12,99 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula denne

Chcem Prostalex Nutraceutics.sk
Vývoj ceny Prostalex

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.