Tabletky na prostatu

Najlepšie tabletky na prostatuTabletky na prostatu, ktoré sú voľne dostupné a majú kvalitné prírodné zloženie prežívajú doslova boom. Či za tým stojí výraznejšie uvedomenie sa mužov a zlepšená disciplína čo sa týka preventívnych prehliadok u urológa, alebo aj niečo iné nevedno, jednoducho je to tak. Prostata je pre muža veľmi dôležitá pre zachovanie kvality jeho sexuálneho života a samozrejme aj z hľadiska plodnosti (bez prostaty nieto ejakulátu). Takisto však vplýva na normálnu funkciu močových ciest, pretože problémy s prostatou sa najvýraznejšie prejavujú starosťami pri močení. Ktoré poruchy sa vyskytujú najčastejšie? Nezhubné zväčšenie, zápaly a v neposlednom rade aj rakovina prostaty.

Prečo by sme mali siahnuť po overených tabletkách na prostatu aj vy? Pretože práve takáto prírodná alternatíva dokáže bezpečne a bez väčšieho rizika vedľajších účinkov prispieť k normálnemu stavu vašej prostaty. Samozrejme v rámci reálnych možností výživových doplnkov.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie zdravia prostaty – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Prostanax a ✅ Prostalex.

Čo to vlastne prostata je a jej význam

Prostata, alebo inak aj predstojná žľaza, či predstojnica, je malá žľaza, ktorá sa doslova ukrýva tesne pod močovým mechúrom. Obklopuje hornú časť močovej trubice a opiera sa o prednú stenu konečníka. Na jej zadnú časť sa pripájajú semenné mechúriky a semenovody, ktoré ňou prechádzajú a napokon ústia do močovej rúry. Je to vlastne dôležitý orgán mužskej vnútornej pohlavnej sústavy, pričom jeho primárnou úlohou je vylučovanie prostatickej tekutiny a tým vlastne aj vytváranie samotného ejakulátu.

➡️ Význam prostaty

Význam prostaty spočíva hlavne v tom, že vďaka produkcii prostatickej tekutiny zlepšuje pohyblivosť spermií a ich životaschopnosť. Táto tekutina totiž obsahuje látky, ktoré sú dôležité pre výživu i transport spermií z tela von. Prostata je dôležitá aj pri samotnom procese ejakulácie – pred vyvrcholením totiž optimálne zvlhčuje močovú trubicu. No a za to, že má ejakulát/semeno typickú želatínovú formu a zafarbenie do biela, vďačí špecifickej bielkovine nachádzajúcej sa v prostatickej tekutine (odborne sa nazýva prostatický špecifický antigén).

 

Najčastejšie problémy s prostatou a ich príznaky

Postupujúci vek muža a ďalšie známe patologické príčiny môžu spôsobovať viaceré ochorenia a poruchy prostaty, ktoré okrem toho, že znemožňujú aktívnejší pohlavný život, tiež znižujú aj jeho celkový zdravotný a sociálny komfort. Najčastejšie sa jedná o tieto tri ochorenia:

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie zdravia prostaty – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Prostanax a ✅ Prostalex.

➡️ Zväčšená prostata

Zväčšená prostata je nerakovinové/nezhubné zväčšenie buniek tejto žľazy. Jedná sa vlastne o zvýšený nárast buniek hladkého svalstva prostaty. Toto ochorenie je diagnostikované najčastejšie u mužov nad 50 rokov, pričom skoro každý druhý muž v tomto veku vykazuje príznaky zväčšenej prostaty. Najväčší problém sa prejavuje tak, že zväčšená predstojnica tlačí na močovú trubicu a znemožňuje tak normálny prietok moču z mechúra von z tela.

Najčastejšie príznaky zväčšenej prostaty:

 • urgentné močenie (ťažkosti s oddialením močenia)
 • slabý a prerušovaný prúd moču
 • odkvapkávanie moču po ukončení močenia
 • pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra
 • zvýšenie početnosti močenia (cez deň ale i v noci)
 • zriedkavo aj krv v moči

➡️ Zápal prostaty

Zápal, či po správnosti skôr vlastne zápaly prostaty (prostatitída) je ochorenie, ktoré postihuje mužov v každom veku. To znamená, že sa nevyhýba ani mladším mužom. Existujú v podstate dve formy zápalu. Prvou je akútna forma spôsobená baktériami, ktorá môže byť pri neliečení až životu nebezpečná a chronická forma, ktorá sa vyskytuje najčastejšie, a ktorá spôsobuje najmä bolesť typicky v oblasti panvy a mužských slabín.

Najčastejšie príznaky prostatitídy:

 • akútny zápal prostaty: vysoká horúčka, bolesti hrádze a ťažkosti pri močení (časté močenie či nutkanie)
 • chronický zápal prostaty: bolesti hrádze, semenníkov, penisu, v oblasti močového mechúra, bolesť pri močení a ejakulácii a celkovo problémové močenie (časté, nutkavý pocit na močenie, pálenie pri močení)

➡️ Rakovina prostaty

Pri rakovine prostaty sa jedná o nekontrolovateľný rast abnormálnych/malígnych buniek predstojnej žľazy (na rozdiel od benígnej hyperplázie). Pozor, neobmedzuje sa však iba na tento orgán, ale metastázuje a napáda aj okolité tkanivá a orgány, lymfatické uzliny či kosti.

Najčastejšie príznaky rakoviny prostaty:

 • problémy s močením (podobné ako pri nezhubnom zväčšení prostaty)
 • problémy v rámci sexuálnych funkcií – erektilná dysfunkcia napríklad
 • bolesť napríklad v oblasti panvy, dolnej časti chrbta, ale aj hrude (nádory z prostaty rozšírené do kostí)
 • necitlivosť v oblasti nôh, alebo i samotného močového mechúra (nádory z prostaty rozšírené do miechy)

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie zdravia prostaty – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Prostanax a ✅ Prostalex.

 

Ako zlepšiť zdravie prostaty – moje vlastné skúsenosti

Ako prirodzene zlepšiť a podporiť zdravie a normálne fungovanie svojej prostaty? Existuje pár dobrých spôsobov ako to docieliť a v určitých prípadoch sa tak vyhnúť aj návšteve urológa. Tak najprv sa postarajte o to, aby ste dôsledne dodržiavali vhodnej životosprávy vrátane dostatku pohybu a vhodného stravovania a obmedzenia škodlivých návykov ako je fajčenie a veľa alkoholu. Nezabúdajte však aj na možnosť využiť pomoc mocnej prírody, prostredníctvom tradičných byliniek na podporu zdravej prostaty, ktoré sa mimochodom nachádzajú aj v overených tabletkách na prostatu vo forme výživových doplnkov.

➡️ Životospráva

Ak chcete zdravú prostatu musíte začať so zdravou životosprávou. Čo sa týka stravovania, tak vašej prostate prospeje hlavne ovocie, zelenina, potraviny s vyšším obsahom zinku a selénu a tiež vitamínu E. Zlozvyky ako fajčenie a nadmerné pitie alkoholických nápojov, veľa kávy a energetických drinkov vašej prostate tiež nerobí najlepšie. Takisto sa v záujme vašej prostaty vyhýbajte koreneným jedlám a potravinám s vysokým obsahom soli a živočíšnych tukov.

➡️ Psychické zdravie

Nezabudnite tiež, že obmedzením stresu a vyhýbaním sa nadmernej únave vašej prostate len a len prospeje. Takisto si treba uvedomiť, že aj taká nervozita a zlé psychické rozpoloženie dokáže zvýšiť frekvenciu močenia, čo je vlastne jeden z najčastejších negatívnych príznakov problémov s prostatou

➡️ Aktívny pohyb

Pohyb a dobrá fyzická kondícia je skvelý spôsob ako preventívne predchádzať viacerým civilizačným ochoreniam, ktoré negatívne pôsobia aj na normálnu funkciu prostaty. Pravidelný aktívny pohyb zlepšuje náladu a psychické rozpoloženie, zvyšuje energiu… najlepší je klasický beh či chôdza, menej bicyklovanie.

➡️ Bylinky na prostatu

Množstvo unikátnych domácich i exotických rastlín dokáže priaznivo vplývať. Aké napríklad? Tak určite na prvom mieste je Saw palmetto, zakrslá palma, ktorá vďaka viacerým ceneným látkam je vari najčastejšou súčasťou výživových doplnkov na prostatu (ale aj klasických liekov). Ďalej treba ešte spomenúť bylinky ako je tekvica, žihľava, africká slivka, či kotvičník, ktoré takisto podporujú zdravie prostaty. Pozri najlepšie bylinky na prostatu.

➡️ Tabletky na prostatu

Voľne dostupné tabletky, teraz mám na mysli výživové doplnky na prírodnej báze, vám dávajú takisto veľkú šancu ako sa popasovať s nastupujúcimi problémami s prostatou či sa im preventívne vyhnúť (najmä ak ste vo vyššom veku). Okrem extraktov z tradičných liečivých rastlín obsahujú aj ďalšie prospešné látky ako minerály zinok a selén, či vitamíny (najčastejšie vitamín E).

Ako vyberať z takého množstva dostupných prípravkov na prostatu? Poradím vám ako to robím ja. Poobzerajte sa hlavne po overených značkách s overenými účinkami a zložením. Tie najkvalitnejšie sú vždy kontrolované a schválené Úradom verejného zdravotníctva SR, majú transparentné zloženie s látkami vo farmaceutickej kvalite a sú aj dostatočne preverené čo sa týka ich reálnych účinkov.

 

Princíp a účinky tabliet na prostatu

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s prostatou naozaj svoj význam. No vedzte aj to, že to nie sú žiadne lieky a ich účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na prostatu, močovú i pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (benígna prostatická hyperplázia – zväčšená prostata, zápal prostaty…)

Tabletky na prostatu, kapsuly, prírodné doplnkyMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty a látky, ktoré majú overiteľné a vedecky preskúmané účinky na zdravie prostaty. Tabletky bez predpisu sú vlastne 2 typy – jedny sú určené len na podporu zdravia prostaty a druhé sú zas primárne určené na erekciu či ejakuláciu, pričom dokážu vďaka zloženiu podporovať aj prostatu – napríklad v tomto smere overený eJoy.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne pol roka a viac – podľa potreby).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na prostatu

💡 TIP na produkt - Prostanax
Prostanax

Prostanax je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý obsahuje Saw Palmetto (320 mg), pŕhľavu dvojdomú (250 mg) a zinok.

 • normalizovanie funkcie prostaty
 • optimálne fungovanie močovej sústavy
 • normálna reprodukčná schopnosť
 • podporuje rast vlasov
 • vysoko koncentrované zloženie
 • produkt na prírodnej báze
 • laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy

18,90 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💡 TIP na produkt - Prostalex
Prostalex

 • výživový doplnok s preukázateľne pozitívnym vplyvom na prostatu a močové cesty
 • obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok: saw palmetto, žihľava, pygeum + betasitosterol
 • užívanie bez rizika vedľajších účinkov – vhodný k dlhodobému užívaniu

12,99 €

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Najčastejšie otázky

Blížime sa ku koncu nášho exkurzu do sveta výživových doplnkov na prostatu a okrem záverečného okienka, kde vám predstavím ešte pár tabliet na prostatu, ktoré sú podľa mňa najlepšie na trhu, sa teraz pozrieme aj na praktickú stránku veci. To zvykne byť témou mnohých diskusných fór na najrozličnejších stránkach na internete, kde muži zvyknú hľadať odpovede na svoje otázky. Tie najčastejšie vám teraz vypíšem aj s adekvátnymi odpoveďami:

Je prírodné zloženie tabliet na prostatu a zlepšenie jej stavu postačujúce?

Odpoveď je v tomto šalamúnska – aj áno i nie. Áno v prípade, že sa jedná o miernejšie prejavy nezhubného zväčšenia prostaty. Nie, ak sa jedná o vážnejší zápalový stav, či pri stanovenej diagnóze rakovina prostaty. Vtedy jednoducho bez výnimiek musí nastúpiť odborná liečba.

Je nutné dlhodobé užívanie takýchto tabletiek?

Hm, nutné ani nie, ale určite je to dobrý nápad ak seriózne chcete zlepšiť stav svojej prostaty a jej fungovanie, o prevencii ani nehovoriac. Aby sa prejavili adekvátne účinky, doplnky musíte užívať rádovo aj niekoľko mesiacov, inak to jednoducho nemá zmysel. Dobrá správa je, že väčšina prípravkov je rovno v základnom 2-3 mesačnom balení a teda máte o základnú kúru postarané. Prvý efekt účinkov sa zväčša dokáže prejaviť po nejakých 3 až 4 týždňoch a následne sa udržiava a mierne graduje.

Ak tabletky nie sú na predpis neznamená to, že sú menej účinné?

Ani nie. To, že sú tieto tabletky dostupné bez potreby vystavenia receptu u lekára, ešte neznamená, že nemajú svoju kvalitu. Existuje aj viacero liekov bez predpisu (aj na prostatu), ktoré tiež dostanete bez predpisu a pomáhajú, pričom vôbec ich tu teraz nechcem porovnávať (je to totiž presne ako s jablkami a hruškami).

Sú takéto prírodné tabletky na prostatu vôbec bezpečné?

Sú a pokiaľ si ich zadovážite od overeného výrobcu, tak máte záruku, že sa v nich nebude nachádzať čokoľvek nevhodné. Výživové doplnky podliehajú schváleniu a musia byť registrované Úradom verejného zdravotníctva. Takisto prechádzajú rôznymi testami a skúškami v atestovaných laboratóriách.

Kde sa dajú jednoducho zaobstarať a ako?

Veľmi často aj v lekárni a väčšinou aj prostredníctvom oficiálneho eshopu výrobcu a distribútora, kde nezriedka takéto tabletky na prostatu kúpite v lepšej cene, vo viacerých variantoch balenia a s výraznejšími akciami.

Existuje záruka, že tabletky na prostatu budú 100 %-ne fungovať?

Žiaľ, takúto záruku vám žiaden výživový doplnok s prírodným zložením nedokáže dať. Tieto tabletky totiž fungujú na úplne inom princípe ako synteticky vyrobené účinné látky nachádzajúce sa v tradičných liečivách. Osobne však mám s nimi zväčša pozitívnu skúsenosť, prospievajú totiž postate a jej normálnej funkcii v dlhodobom horizonte a nie iba jednorázovo. Najlepšie značky na trhu v tomto segmente majú naozaj vysokú mieru úspešnosti, čo mimo iné dokazujú aj skúsenosti iných mužov, čo ich užívali, či ešte stále užívajú.

Tabletky na prostatu, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa teraz na záver spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal na podporu mojej prostaty a skúsenosti s nimi. Užíval som niekoľko značiek pri prvotných náznakoch problémov a aj ako prevenciu. S niektorými som bol spokojný viac, pretože boli kvalitnejšie, iné u mňa zafungovali poslabšie. Ak premýšľate nad tým, že si podobný prípravok na prostatu asi zaobstaráte, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel (upozorňujem vás, že podporné prípravky majú síce určitú mieru účinku, ale určite nemôžu byť náhradou odbornej liečby v prípade vážnejších stavov) a potom na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Najlepšie tabletky na prostatu

A ktoré tabletky na prostatu ma oslovili najviac? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostalex
Prostalex
➡️ výživový doplnok pre podporu zdravia prostaty a močových ciest
✅ obsahuje unikátny komplex prírodných látok
✅ základ prípravku je extrakt zo Saw Palmetto
✅ bez vedľajších účinkov
✅ vhodný k dlhodobému užívaniu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!