Aminokyseliny

Prírodná podpora potencie, libida, plodnosti a vlastne všetkých sexuálnych funkcií je založená účinkoch mnohých látok. Nie sú to len špecifické látky získané z rastlín, ale aj rôzne druhy vitamínov, minerálov a stopových prvkov a tiež dôležité aminokyseliny. A práve posledne menovaným zlúčeninám sa budem venovať v nasledujúcom texte. Aminokyseliny sú v podstate základným stavebným prvkom každého živého organizmu na planéte a je o nich popísané neuveriteľné množstvo článkov a vedeckých štúdií.

Z nášho pohľadu sú teda aminokyseliny zaujímavé vďaka ich pozitívnemu vplyvu na erekciu, sexuálny apetít či plodnosť, no najprv si o nich povieme základné informácie, vrátane ich základného rozdelenia. Následne vám predstavím bližšie tie, ktoré sú zastúpené v prípravkoch – tabletkách na podporu intímneho zdravia. Nie sú síce v zložení týchto výživových doplnkov úplne dominantné, ale ako podporné látky v nich určite majú svoje nezastupiteľné miesto a neexistuje kvalitná značka, ktorá by ich neobsahovala. Medzi najvýznamnejšie v tomto smere patrí L-Arginín, no významné sú aj L-Citrulín, L-Lyzín, L-Ornitín, L-Karnitín, či L-Tyrozín…

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie s dôležitými aminokyselinami – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Aminokyseliny – čo to vlastne je, význam

Aminokyseliny sú hlavne základnou stavebnou jednotkou proteínov. Tisíce aminokyselín sú spojené dlhých reťazcov a to vždy v inom zložení, množstve a tiež poradí , ktoré určujú vlastnosti a funkciu konkrétnej bielkoviny.

Každá jedna aminokyselina je potom tvorená aminoskupinou (NH2), karboxylovou skupinou (COOH) a R-postrannou skupinou, ktorá je pre každú aminokyselinu jedinečná a práve vďaka tomuto R-reťazcu má svoje charakteristické vlastnosti a poslanie.

L- a D-aminokyseliny

Aminokyseliny sa môžu vyskytovať v L- alebo D-formách, pričom však naše bunky využívajú iba L-formy. Platí, že L a D sú navzájom zrkadlovými obrazmi. D z latinského “dexter” znamená vpravo, L z latinského “laevo” znamená vľavo.

Základné funkcie aminokyselín

 • stavebná jednotka proteínov
 • zásoba energie
 • správna funkcia mozgu, srdca, trávenia
 • správna funkcia reprodukcie, hormonálnej sústavy
 • regulácia všetkých metabolických pochodov
 • súčasť enzýmov a hormónov
 • syntéza nukleových kyselín RNA a DNA
 • rast a regenerácia buniek (rast a regenerácia svalstva)
 • detoxikácia organizmu
 • posilňovanie imunity
 • ochrana pred ochoreniami

Nedostatok aminokyselín v tele spôsobuje viacero zdravotných problémov. Mimo iné hormonálnu nerovnováhu (nedostatok testosterónu, estrogénu a ďalších hormónov), problémy kardiovaskulárneho systému, úbytok svalovej hmoty, horšiu regeneráciu organizmu, oslabenie koncentrácie, zvýšenej nervozite, depresii a v neposlednom rade impotenciu.

💡 Prečítaj si o tejto téme viac

Rozdelenie – aminokyseliny

Keďže existuje veľké množstvo delení aminokyselín a ich definícií, ja sa zameriam na to základné rozdelenie, vďaka ktorému sa zorientujete takmer okamžite. Podľa toho či sú súčasťou proteínov sa rozdeľujú na štandardné (proteinogénne) a neštandardné (neproteinogénne), z hľadiska ich i dostupnosti a významu pre ľudský organizmus na esenciálne a neesenciálne (+ prechodná skupina semi-esenciálne) aminokyseliny.

Proteínogénne aminokyseliny

Sú to α-aminokyseliny, ktoré majú -NH2 a -COOH skupinu naviazanú na tom istom atóme uhlíka. Sú základnou stavebnou jednotkou bielkovín. Zo známych aminokyselín je len 20 takých, ktoré sa podieľajú na stavbe proteínov. Tie sa následne delia ešte na esenciálne (telo si ich nedokáže vytvoriť samo a musí ich prijímať potravou), neesenciálne a semiesenciálne.

➡️ Esenciálne proteínogénne aminokyseliny: izoleucín, leucín, lyzín, metionín, fenylalanín, treonín, tryptofán, valín
➡️ Neesenciálne proteínogénne aminokyseliny: alanín, asparagín, cysteín, glutamín, glycín, kyselina asparágová, kyselina glutámová, prolín, serín, tyrozín
➡️ Semiesenciálne proteínogénne aminokyseliny: histidín, arginín

Keďže sa v mnohých textoch ako skratka celého názvu aminokyseliny často používa iba trojpísmenkové označenie, v nasledujúcom zozname 20 najdôležitejších proteínogénnych aminokyselín nájdete aj tieto celosvetovo uznávané skrátené označenia:

aminokyselina / skratkaaminokyselina / skratkaaminokyselina / skratka
alanín (Ala)kyselina glutámová (Glu)prolín (Pro)
arginín (Arg)glycín (Gly)serín (Ser)
asparagín (Asn)histidín (His)treonín (Thr)
kyselina asparágová (Asp)izoleucín (Ile)tryptofán (Trp)
cysteín (Cys)leucín (Leu)tyrozín (Tyr)
fenylalanín (Phe)lyzín (Lys)valín (Val)
glutamín (Gln)metionín (Met)

Neproteínogénne aminokyseliny

Okrem spomenutých 20 základných proteínogénnych aminokyselín sa v ľudskom organizme (vrátane bielkovín) môžu nachádzať aj ďalšie neštandardné neproteínogénne aminokyseliny, ktoré vznikajú ako medziprodukty metabolizmu aminokyselín.

Je ich strašne veľa (viac ako 700 druhov, z toho približne 300 rastlinného pôvodu), z tých najznámejších treba spomenúť hlavne ornitín a citrulín, ale aj cystín, teanín, či kyselinu gama-aminomaslovú (GABA). Z derivátov aminokyselín sú potom dôležité betaín, karnitín, karnozín, kreatín, hydroxytryptofán, hydroxyprolín, N-acetylcysteín, S-adenozylmetionín, taurín, tyramín…

 

➡️ Esenciálne aminokyseliny

Esenciálne znamená “podstatné, významné…“. Napriek tomu esenciálne aminokyseliny sú pre náš organizmus napohľad menej dôležité, pretože živočíchy v priebehu evolúcie stratili schopnosť ich syntézy a pre náš organizmus je ich ľahšie a jednoduchšie získať potravou. A to si len tak dovoliť teda znamenalo riadny kus odvahy. Každopádne – tieto aminokyseliny sú nevyhnutné pre náš život. Všetky esenciálne aminokyseliny dokážu syntetizovať iba rastliny a baktérie, ktoré sú potom zdrojom pre všetky ostatné organizmy.

Esenciálne aminokyseliny = telo ich nedokáže vyrobiť, musia sa prijať potravou. Menný zoznam: valín, leucín, izoleucín, metionín, treonín, fenylalanín, tryptofán, lyzín.

Principiálne sú teda Esenciálne aminokyseliny iba tie, ktoré majú vo svojej molekule nejaký rozvetvený reťazec, heterocyklus či aromatickú zložku a organizmus si ich nevie nasyntetizovať a je výlučne odkázaný na ich príjem zo stravy. Najlepším zdrojom sú potraviny živočíšneho pôvodu ako mäso, mlieko, vajcia a mliečne produkty. Z rastlinných potravín sú to najmä obilniny a strukoviny.

Ďalšou zaujímavosťou a podstatným faktom zároveň je to, že esenciálne aminokyseliny sa nedajú prijímať do zásoby. Tie, ktoré sa hneď nezapoja do vytvárania proteínov sa v tele “znehodnotia” deaktiváciou amínovej skupiny a dusík sa vylučuje z tela von prostredníctvom močovinového cyklu. Preto je tiež dôležitý stály prísun potravín s obsahom esenciálnych aminokyselín.

➡️ Neesenciálne aminokyseliny

Sú to aminokyseliny, ktoré si telo dokáže v prípade potreby vyprodukovať z ostatných aminokyselín, glukózy a mastných kyselín a nie je potrebné ich prijímať stravou (s výnimkou niektorých porúch metabolizmu a pri zvýšenej potrebe niektorej z aminokyselín napríklad u športovcov, či v mladom veku).

Neesenciálne aminokyseliny = telo si ich dokáže vytvárať samo, nie je nutný ich príjem potravou. Menný zoznam: alanín, asparagín, cysteín, glutamín, glycín, kyselina asparágová, kyselina glutámová, prolín, serín, tyrozín (proteínogénne).

➡️ Semiesenciálne aminokyseliny

Tieto aminokyseliny si náš organizmus dokáže nasyntetizovať aj sám, no v určitom období veku, či rôznych situáciách kedy si telo vyžaduje ich zvýšený príjem (choroba, fyzicky náročná činnosť) je nevyhnutné ich dopĺňanie potravou. Do tejto skupiny sa zaradzuje náš “starý známy” arginín a aminokyselina s názvom histidín.

➡️ BCAA aminokyseliny

Veľmi často sa pri aminokyselinách môžete stretnúť aj so skratkou BCAA. Čo to vlastne je?

💡 BCAA aminokyseliny

BCAA aminokyseliny - leucín, izoleucín, valínBCAA (branched-chain amino acid) sú vlastne esenciálne aminokyseliny s rozvetveným reťazcom. Konkrétne leucín, izoleucín a valín. Zároveň však predstavujú najdôležitejšie aminokyseliny čo sa týka anabolického a antikatabolického účinku – zabezpečujú syntézu proteínov pri raste svalovej hmoty a regenerácii svalstva. Sú to vlastne jediné aminokyseliny, ktoré sa syntetizujú priamo vo svaloch, tkanivách a v mozgu a nie v pečeni ako ostatné aminokyseliny.

Význam BCAA aminokyselín oceňujú hlavne aktívni športovci. Pri zvýšenej fyzickej námahe dochádza k veľkej spotrebe energie a glykogénu, pričom keď už nie je odkiaľ, telo siahne po energii zo svalových vlákien. Takejto strate svalstva možno zamedziť práve príjmom BCAA, tieto aminokyseliny sú totiž známe najmä tým, že sa dokážu veľmi rýchlo meniť na potrebnú energiu.

Základné (spoločné) funkcie BCAA aminokyselín:

 • zvyšovanie výkonnosti
 • podpora rastu svalovej hmoty
 • rýchlejšia regenerácia
 • lepšia obnova svalových vlákien
 • podpora spaľovania tuku
 • podpora pri syntéze iných proteínov a aminokyselín
 • regulácia hladiny cukru v krvi
 • podpora pri udržiavaní normálnej hladiny hormónov v tele
 • potláčanie tvorby kyseliny mliečnej (zmiernenie únavy a bolesti svalov)

✅ TIP: pozri BCAA v overenom eshope.

➡️ Aminokyseliny z pohľadu erekcie – správneho fungovania pohlavnej sústavy

Význam aminokyselín z pohľadu správneho fungovania pohlavného ústrojenstva zahŕňa viacero oblastí. Určite dôležitý je ich vplyv na krvný obeh a a lepšie zásobenie tkanív pohlavných orgánov krvou (L-arginín, L-Citrulín) čo je dôležité pri rôznych sexuálnych dysfunkciách ako erektilná dysfunkcia u mužov, či frigidita u žien. K lepšej priechodnosti ciev prispievajú aj zlepšením ich pružnosti, vďaka stimulácii produkcie kolagénu (L-Lyzín a ďalšie aminokyseliny).

Prostredníctvom lepšieho prekrvenia hladkej svaloviny pozitívne ovplyvňujú celý priebeh erekcie (napríklad aj L-Ornitín). Významný je aj vplyv na libido a celkovo potenciu, pričom základ je pozitívny vplyv na množstvo a kvalitu spermií v ejakuláte. Samozrejmosťou je tiež podpora fyzickej i psychickej kondície a vitality (o.i. aj L-Tyrozín a L-Karnitín). Podporujú napríklad aj lepšiu regeneráciu a zmierňujú únavu a stres, zvyšujú sústredenosť a mentálny výkon, čo nepochybne veľkou mierou prispieva k zvýšeniu kvality intímneho života.

 

L-Arginín

Táto aminokyselina sa z hľadiska podpory erekcie považuje za najvýznamnejšiu. L-Arginín je totiž kľúčovým prekurzorom oxidu dusnatého (NO), molekuly, ktorá je zodpovedná za správnu relaxáciu stien ciev a artérií, ergo normálneho prietoku krvi v tkanivách ľudského organizmu.

Účinky a využitie

 • zlepšenie prekrvenia celej pohlavnej sústavy a pohlavných orgánov
 • lepšie fungovanie svalových buniek
 • jednoduchšie uvoľňovanie rastového hormónu
 • predĺženie fyzického výkonu (bez svalovej horúčky)
 • a vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam chráni bunky pred oxidačným stresom – starnutím
 • pomoc s vonkajšími poraneniami
 • posilnenie funkcie imunitného systému

L-Arginín je populárnym nielen ako súčasť prípravkov na posilnenie erekcie u mužov, či zvýšenie libida u žien, ale takisto je hojne využívaný aj športovcami na zlepšenie výkonu a podporu svalstva a dá sa prijímať v najrôznejších formách (nápoje, sirupy, prášok, tabletky). A to ako v čistej forme, tak i v kombinácii s inými dôležitými látkami. Existuje mnoho produktov, výživových doplnkov a vybrať si ten správny je niekedy až sizyfovská úloha. Ak potrebujete poradiť, mám tu pre vás malý prehľad tých najlepších značiek čo sa týka podpory sexuálnych funkcií muža i ženy:

 

TOP prípravky na erekciu s L-Arginínom

 

Koncentrovaný L-Arginín

💡 TIP na produkt - Zerex L-Arginín
Zerex L-arginín recenzia

 • výživový doplnok na prírodnej báze s koncentrovaným zložením
 • podporuje rýchlejšiu regeneráciu organizmu po športovom výkone
 • podporuje tvorbu svalovej hmoty a metabolizmus (spaľovanie) tukov
 • pomáha zlepšovať zásobovanie organizmu krvou, čím tiež napomáha erekcii

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

Arginín v prípravkoch pre ženy

 

Recenzie tabletiek s L-Arginínom na afrodiziakum.sk:eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Proerecta, ✅ Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Clavin Original, ✅ Clavin Platinum, ✅ Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid, ✅ Aphrodisia V pre ženy, ✅ ArginMax Forte pre mužov, ✅ ArginMax Forte pre ženy.

 

L-Citrulín

Ďalšia dôležitá aminokyselina čo sa zlepšenia intímneho života týka je L-Citrulín. Je veľmi častou zložkou tabletiek na podporu potencie a libida. Vzhľadom k tomu, že v tele je zdrojom L-Arginínu je jej prínos čo sa týka erekcie jasný. Lepšie prekrvenie a zlepšený prietok krvi do penisu. Mimoto znižuje únavu a podporuje fyzický i psychický výkon.

Účinky a využitie

 • zlepšenie prekrvenia celej pohlavnej sústavy a pohlavných orgánov
 • podpora erekcie (zvyčajne s L-arginínom)
 • zvýšenie výkonu (minimalizácia rizika pretrénovania)
 • podpora celého kardiovaskulárneho systému
 • zvyšovanie hladiny anabolických hormónov (TST a RH)
 • pomoc pri viacerých ochoreniach nervovej sústavy
 • normalizácia krvného tlaku
 • regulácia hladiny cukru v krvi
 • znižuje hladinu kyseliny mliečnej a amoniaku v tele

💡 Prečítaj si o L-Citrulíne viac

L-Citrulín je aminokyselina, ktorú si telo dokáže vytvoriť aj samo (neesenciálna), no pre zlepšenie výkonu a podporu potencie je potrebný aj jej príjem potravou. Ak by ste to chceli dokázať len zvýšeným príjmom niektorých potravín, vedzte, že by šlo o extrémne množstvá. Preto sú vhodnejšou alternatívou výživové doplnky. Z overených značiek, ktoré som vyskúšal, sú najlepšie tieto:

 

TOP prípravky na erekciu s L-Citrulínom

 

Koncentrovaný L-Citrulín

💡 TIP na produkt - Citrulyn 750mg
Citrulyn 750mg 120 kapsúl, Amix

 • 1500 mg L-citrulín malátu v 1 dávke (2 kapsuly)
 • podporuje zvýšený výkon
 • urýchľuje regeneráciu
 • napomáha k zvýšenej produkcii NO (oxidu dusnatého)
 • podporuje zvýšenie krvného toku

14,90 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

Citrulín v prípravkoch pre ženy

 

Recenzie tabletiek s L-Citrulínom na afrodiziakum.sk:eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Proerecta, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Erexan, ✅ Clavin Platinum, ✅ Clavin Original, ✅ ArginMax Forte pre mužov, ✅ ArginMax Forte pre ženy.

 

L-Lyzín

Esenciálna proteínogénna aminokyselina, ktorá je dôležitá aj pre potenciu. Prečo? Pretože v prvom rade podporuje lepšie prekrvenie tým, že zabraňuje vzniku usadenín v cievach, ktoré by inak bránili normálnemu prietoku krvi aj v okrajových (periférnych) oblastiach tela vrátane penisu. Ale samozrejme má mnoho ďalších účinkov a možností využitia:

Účinky a využitie

 • podpora produkcie nevyhnutných látok ako sú hormóny, enzýmy, protilátky…
 • stavebný kameň bielkovín (patrí medzi 20 základných proteinogénnych aminokyselín)
 • má vplyv na schopnosť organizmu využívať aj ďalšie aminokyseliny
 • súčasť svalového tkaniva (častý doplnok výživy pre silových športovcov)
 • prevencia aterosklerózy
 • lepší prietok krvi v cievach = lepšie prekrvenie tkanív vrátanie pohlavného ústrojenstva = lepšia kvalita stoporenia
 • podpora obranyschopnosti organizmu – protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky (najmä herpex simplex)
 • pomoc s lepšou a rýchlejšou regeneráciou pokožky
 • lepšie vstrebávanie vápnika
 • tvorba rastového hormónu nevyhnutného pre správny vývin kostí a svalstva
 • normálne fungovanie tráviaceho ústrojenstva

L-Lyzín je súčasť niektorých tabliet na erekciu väčšinou v kombinácii s inými aminokyselinami a ostatnými látkami (rastlinné extrakty, vitamíny, minerály a podobne). Niekoľko značiek, ktoré si určite zaslúžia vašu pozornosť:

 

TOP prípravky na erekciu s L-Lyzínom

 

Koncentrovaný L-Lyzín

💡 TIP na produkt - L-lyzín EXTRA
L-lyzín EXTRA Kompava

 • imunobooster, obsahuje aminokyselinu L-lyzín, Echinaceu purpurea a vitamín B6
 • podpora imunity, podpora ciev a srdcovocievneho systému
 • detoxikácia organizmu a trávenie
 • zdravie kostí, svalov a pokožky

8,05 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Recenzie tabletiek s L-Lyzínom na afrodiziakum.sk:Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Erexan, ✅ Erexan Kontrol.

 

L-Ornitín

Doplnková aminokyselina, ktorá nie je síce práve najčastejším komponentom prípravkov na erekciu, no predsa je dôležitá svojimi sekundárnymi účinkami. L-Ornitín sa totiž pomocou špeciálneho enzýmu štiepi na L-Arginín, čím prispieva k zlepšeniu krvného obehu a v konečnom dôsledku teda aj erekcie a potencie.

Účinky a využitie

 • na uvoľňovanie rastového hormónu podporujúceho syntézu svalového tkaniva na úkor tvorby podkožného tuku
 • na podporu lepšieho transportu a uchovávaniu dusíka v svaloch vďaka premene na L-arginín
 • v rámci močovinového cyklu, ktorého je súčasťou, chráni pečeň pred intoxikáciou amoniakom, ktorý sa nakoniec aj vďaka ornitínu v procese premieňa na močovinu
 • transport odpadových produktov z mitochondrií bunky
 • keďže vplýva aj na syntézu kolagénu v tele, prispieva k lepšiemu hojeniu rán a poranení po úraze, či operácii
 • ako prekurzor l-arginínu prispieva aj k lepšej funkcii imunitného systému (stimulácia tvorby bielych krviniek a ochrana týmusu, alias detskej žľazy)

💡 Prečítaj si o L-Ornitíne viac

L-Ornitín býva často doplnok výživy pre športovcov na rast svalovej hmoty, zvýšenie energie a podporu fyzickej kondície. V prípravkoch na erekciu má na starosti lepšie prekrvenie ciev penisu (prekurzor l-arginínu), prípadne sa vyskytuje v doplnkoch, ktoré sú určené pre pečeň či prípravkoch na rýchlejšiu rekonvalescenciu po operáciách.

Prípravky s L-Ornitínom, s ktorými mám najlepšie skúsenosti:

 

TOP prípravky na erekciu s L-Ornitínom

NÁZOVHODNOTENIECENA
Zobraziť ponuku

 

Koncentrovaný L-Ornitín

💡 TIP na produkt - Arginine + Ornithine 4000
Arginine + Ornithine 4000 180 kapslí

 • výživový doplnok na prírodnej báze s koncentrovaným zložením
 • podporuje rýchlejšiu regeneráciu organizmu po športovom výkone
 • podporuje tvorbu svalovej hmoty a metabolizmus (spaľovanie) tukov
 • pomáha zlepšovať zásobovanie organizmu krvou, čím tiež napomáha erekcii

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

Recenzie tabletiek s L-Ornitínom na afrodiziakum.sk:Erexan.

 

L-Karnitín

L-Karnitín (L-Carnitin) je aminokyselina, respektíve derivát aminokyseliny, ktorá je dôležitá hlavne pri premene tukov. Viaže na seba mastné kyseliny obsiahnuté v tukoch a premieňa ich na energiu. Erekcii prospieva najmä tým, že chráni cievy pred usadzovaním cholesterolu.

Účinky a využitie

 • zvyšuje výkon a výdrž
 • bráni cholesterolu usadzovať sa v cievach a tým zlepšuje cirkuláciu krvi v tele
 • pomáha s chudnutím – lepšie spaľovanie tukov
 • podporuje lepšiu odolnosť voči stresu, lepšia mentálna výkonnosť
 • spomaľuje proces úbytku kostnej hmoty
 • pomoc pri diabetes druhého typu
 • pozitívny vplyv na imunitný systém
 • antioxidant – spomaľuje starnutie buniek

💡 Prečítaj si o L-Karnitíne viac

Hoci sa L-Carnitin vyskytuje najmä v prípravkoch pre kulturistov či rôznych preparátoch na chudnutie, je vhodný aj ku podpore erekcie a potencie. Ideálne v kombinácii s látkami, ktoré napríklad podporujú udržanie normálnej hladiny testosterónu v tele.

 

TOP prípravky na podporu testosterónu a erekciu s L-Karnitínom

NÁZOVHODNOTENIECENA
Zobraziť ponuku

 

Koncentrovaný L-Karnitín

💡 TIP na produkt - Karnitine
ATP Nutrition Karnitine 100 tbl

 • zlepšenie mentálnej aj fyzickej vitality
 • podpora mozgovej činnosti
 • vplyv na hormonálnu sústavu
 • podpora zdravia pokožky

9,49 €

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

 

L-Tyrozín

Aminokyselina, ktorá pomáha udržiavať koncentráciu pri fyzickom i mentálnom výkone a zvyšuje ho (napríklad aj sex vo vyšších obrátkach). Naše telo si L-Tyrozín dokáže syntetizovať iba v obmedzenej miere (“len” na základné funkcie, ktoré si telo vyžaduje) a preto je dopĺňanie tejto aminokyseliny odkázané na príjem stravou či vysokokoncentrovanými výživovými doplnkami.

Účinky a využitie

 • zvyšuje výkon a výdrž (po fyzickej i psychickej stránke)
 • podporuje urýchlenie regenerácie
 • prospieva pri spaľovaní tukov a redukcii nadváhy
 • má antistresové účinky
 • zlepšuje náladu (podporuje tvorbu dopamínu a noradrenalínu)
 • podporuje činnosť niektorých žliaz s vnútorným vylučovaním (hypofýza, štítna žľaza)
 • zlepšuje stav vlasov, pokožky a podporuje jej zdravie vďaka podpore tkanív
 • potláča chuť do jedla

💡 Prečítaj si o L-Tyrozíne viac

Na dostatočný príjem L-Tyrozínu stravou je potrebné pravidelne konzumovať väčšie množstvo potravín naraz (najviac ho obsahuje mäso či sója). Oveľa lepšou formou a nepochybne aj jednoduchšou z pohľadu užívania je koncentrovaný doplnok výživy či už vo forme prášku rozpustného vo vode alebo tabliet.

Koncentrovaný L-Tyrozín

💡 TIP na produkt - Tyrosine
Nutrend Tyrosine 120 tbl

 • zlepšenie mentálnej aj fyzickej vitality
 • podpora mozgovej činnosti
 • vplyv na hormonálnu sústavu
 • podpora zdravia pokožky

13,87 €

💡 TIP č.1: nad 80 € doprava zdarma 💡 TIP č.2: garancia vrátenia tovaru do 3 mesiacov

Tyrozín v prípravkoch pre ženy

Recenzie tabletiek s L-Tyrozínom na afrodiziakum.sk:Super Prsia + štíhla línia.