Inofolic Combi – tabletky na podporu plodnosti a tehotenstva aj pre ženy s vyšším BMI, fungujú?

Peter Kacián Recenzia 2. decembra 2021 2
INOFOLIC Combi 60cps
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 2 kapsuly denne
 • Dostupnosť: Skladom
32,69 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
DrMax.sk

Inofolic Combi je výživový doplnok určený ženám s vyšším BMI (nadváha až obezita) prípadne s metabolickým syndrómom, ktoré chcú zvýšiť svoje šance na otehotnenie. Prípravok je narozdiel od základnej verzie Inofolic (prášok vo vrecúškach) vo forme mäkkých gélových kapsúl, ktorá zabezpečuje optimálnu vstrebateľnosť a využiteľnosť všetkých zložiek. A narozdiel od neho má aj mierne odlišné zloženie.

V tejto recenzii nájdete ako presné zloženie prípravku, tak aj jeho účinky a tiež správne dávkovanie a užívanie. Určite oceníte i zverejnené reálne skúsenosti od žien, ktoré Inofolic Combi užívali – hlavne výsledky a užívanie v praxi. Samozrejmosťou je informácia kde, v akom balení a za akú cenu si tento prípravok môžete výhodne a pohodlne zaobstarať (aj ostatné prípravky firmy so zameraním na podporu plodnosti žien i mužov: Inofolic, Folandrol…).

➡️ Inofolic Combi už nie je v predaji, nahradil ho tento vylepšený variant: Inofolic Combi PREMIUM

💡 TIP na produkt - INOFOLIC Combi PREMIUM
INOFOLIC Combi PREMIUM cps 1×60 ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý svojim špecifickým zložením dopĺňa segment podpory plodnosti páru
 • vylepšené zloženie: okrem myo-inozitolu, d-chiro-inozitolu a kyseliny listovej obsahuje navyše aj alfa-laktalbumín (zdroj tryptofánu, zlepšuje vstrebávanie myo-inozitolu)
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

kde kúpiť
DrMax.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ možný osobný odber na 318 miestach
32,69 € Do obchodu DrMax.sk

Inofolic Combi – charakteristika, balenie a určenie

Inofolic Combi je výživový doplnok vo forme gélových kapsúl, ktorého zloženie je ľudskému telu prirodzené a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky. Vďaka tomu vám tiež nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt tiež spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás. Takisto si ho môžete vyhľadať aj v číselníku ADC (čo je centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Za značkou Inofolic stojí talianska spoločnosť Pharcoterm s.r.l, ktorá sa zameriava na produkciu dietetických výrobkov, potravinových doplnkov, nutraceutík a zdravotníckych pomôcok. Na Slovensku ho distribuuje firma Exeltis – súčasť globálnej farmaceutickej skupiny Chemo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách sveta s produktami na riešenie problémov dýchacieho ústrojenstva, endokrinológie, dermatológie a špeciálne prípravky pre mužov a ženy.

Konkrétne Exeltis má vo svojom portfóliu napríklad lieky na predpis (antikoncepčné tabletky) a výživové doplnky (známe značky LadeeVita, Folandrol pre mužov, práve recenzovaný Inofolic Combi pre ženy a samozrejme aj klasický Inofolic v prášku) či zdravotnícke potreby (vaginálny gél Lactofeel).

➡️ Balenie

Inofolic Combi je vlastne vylepšený Inofolic a na rozdiel od neho je vo forme hnedých až tmavočervených gélových kapsúl. Tie sú štandardne umiestnené v blistri po 10 kusov. Kapsuly pri užívaní potom stačí normálne len prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny (najlepšie čistej vody). Vonkajší obal je papierová krabička.

➡️ Určenie

Inofolic Combi je určený všetkým ženám (najmä však tým s vyšším BMI, či metabolickým syndrómom), ktoré chcú zvýšiť šance na otehotnenie. A to hlavne vtedy, keď za problémami stojí krátkodobý nedostatok niektorých z dôležitých látok v tele.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Inofolic Combi je doplnok, ktorý obsahuje 3 základné látky prírodného charakteru a to myo-inozitol, d-chiro-inozitol a kyselinu listovú. Ak sú práve tieto látky tele zastúpené v dostatočnej miere – prirodzene zvyšujú šancu otehotnieť (najmä u žien nad 35 rokov a špeciálne s vyšším indexom BMI, u ktorých nebola zistená iná zjavná príčina problémovej neplodnosti a špeciálne).

Prečítajte si viac o jednotlivých zložkách Inofolicu Combi:

➡️ Myo-inozitol

V Inofolicu Combi sa nachádza inozitol najmä vo forme myo-inozitolu (až 1,1 g v dennej dávke). Táto látka je nielen pre ženský organizmus nevyhnutná z viacerých dôvodov. Je súčasťou bunkových membrán a v ľudskom tele sa prirodzene nachádza hlavne v srdci, svaloch a kostiach, mozgu, ale i v rámci reprodukčného systému. Inozitol samotný tiež podporuje metabolizmus mastných kyselín, normálnu hladinu cholesterolu a tiež lepšie vstrebávanie vitamínu E.

V Inofolicu Combi je dôvod jeho prítomnosti v zložení jasná – je to pozitívny vplyv na ženskú plodnosť. Zlepšuje totiž kvalitu vajíčok (podporuje správnu funkciu vaječníkov a prispieva k normálnej ovulácii) a pomáha normalizovať menštruačný cyklus, čím vlastne zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia.

➡️ D-chiro-inozitol

Druhou dôležitou účinnou látkou Inofolic Combi je inozitol vo verzii „D-chiro“. Táto látka je vlastne výsledok premeny myo-inozitolu v tele a ako taká je samozrejme tiež dôležitou súčasťou dôležitých bunkových štruktúr a procesov v tele. A práve synergické pôsobenie oboch inozitolov (v prípravku sú v špecifickom pomere 40:1 – presne taký sa prirodzene vyskytuje v ľudskej plazme) priaznivo vplýva na ovuláciu a to hlavne u žien s nadváhou, obezitou, či metabolickým syndrómom.

D-chiro-inozitol totiž pozitívne pôsobí pri poruche zvanej hyperinzulinémia – čo je stav typický stav žien s vyššou hmotnosťou (v dôsledku inzulínovej rezistencie tkanív dochádza k nedostatočnému účinku inzulínu a ľudský organizmus sa to snaží prekonať tým, že dochádza k zvýšenej produkcii inzulínu ß-bunkami pankreasu), a ktorý vplýva aj na ich menštruačný cyklus.

➡️ Kyselina listová

Kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín skupiny B (vitamín B9). V ľudskom tele sa podieľa hlavne na metabolizme bielkovín, tvorbe červených krviniek, syntéze DNA, či na správnej funkcii telových buniek a raste tkanív. Podporuje takisto psychické zdravie a pohodu, potláča zvýšenú únavu. V Inofolicu Combi sa nachádza v objeme až 400 µg v dennej dávke (2 kapsuly), čo je 200% referenčnej výživovej hodnoty za deň.

Kyselina listová sa odporúča užívať ako počas tehotenstva, tak i niekoľko mesiacov pred plánovaným tehotenstvom. Prečo? Pretože práve dostatok a dostupnosť tejto látky v tele matky znižuje riziko spontánneho potratu a je dôležitý pre správny vývoj plodu (rast zárodočných tkanív a zdravý vývoj nervovej sústavy dieťaťa).

Presné zloženie Inofolicu Combi v 1 dennej dávke (2 kapsule):

látkamnožstvoreferenčná výživová hodnota
myo-inozitol1100 mgneurčená
d-chiro-inozitol27,6 mgneurčená
kyselina listová400 µg200 %

 

Inofolic Combi a jeho účinky

Inofolic Combi je doplnok výživy, ktorý je primárne zameraný na podporu tehotenstva a samotného otehotnenia. Inofolic Combi tiež vďaka svojmu zloženiu prispieva aj k zníženiu únavy a zvýšeniu vitality, podporuje psychiku. Využitie Inofolicu Combi v skratke:

 • podpora otehotnenia u žien s vyšším BMI
 • doplnok v prípade nedostatku či zvýšenej potreby inozitolu a kyseliny listovej v organizme
 • pomoc s úpravou menštruačného cyklu a ovuláciou
 • podpora otehotnenia aj pri syndróme polycystických vaječníkov – PCOS*

Najhlavnejšie oblasti pôsobenia prípravku:

💕 Plodnosť a tehotenstvo

Podpora plodnosti a otehotnenia najmä u žien s nadváhou (s vyšším rizikom PCOS), či metabolickým syndrómom je primárny účel užívania Inofolic Combi a následne aj prvotná podpora počas samotného tehotenstva (pozitívny vplyv kyseliny listovej na rast zárodočných tkanív a zdravý vývoj plodu). Efekt užívania prípravku spočíva v zlepšení cyklu vďaka podpore normálnej činnosti vaječníkov, čo vo výsledku vlastne znamená zvýšenie počtu vajíčok, ktoré môžu byť oplodnené.

💕 Hormonálna rovnováha

Inofolic Combi podobne základný Inofolic priaznivo vplýva na hormonálnu rovnováhu (ovulácia a normalizovanie cyklu). Obzvlášť dobré výsledky užívania tohto prípravku v tomto smere spomínajú ženy so syndrómom polycystických ovárií (PCOS).

💕 Podpora psychického komfortu, menej únavy

Inofolic Combi vďaka svojmu zloženiu v určitej miere (individuálne) vplýva aj na psychické rozpoloženie ženy. Podľa skúseností niektorých užívateliek sa to prejavilo znížením nervozity a potlačením častejšieho kolísania nálady. Takisto bola zrejmá aj menšia miera únavy a vyčerpania. Účinky v tejto oblasti môžeme pripísať ako inozitolu, ktorý podporuje psychická vitalitu, tak aj kyseline listovej, ktorá prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania.

💡 Nutnosť dlhodobého užívania Inofolicu Combi

Spomínané účinky, žiaľ nie sú prejavom jednej tabletky či dávky. Logicky. Je preto potrebné, aby sa takto prijímané aktívne látky prípravku mali šancu adekvátne prejaviť. Aj z toho dôvodu nevyhnutné dlhodobé užívanie prípravku – podľa reálnych skúseností žien sú to minimálne 2 až 3 mesiace v prípade plánovaného tehotenstva. Na to treba dopredu pamätať a zaobstarať si ho v dostatočnom množstve – 👍 pozri Inofolic Combi v lekárni DrMax.sk.

💡 *Syndróm polycystických ovárií (PCOS)

Syndróm polycystických ovárií (PCOS) charakterizovaný hyperandrogenizmom, anovuláciou a metabolickým syndrómom v súčasnosti patrí medzi najčastejšie poruchy činnosti žliaz u žien vo fertilnom veku. Hyperinzulinémia, ktorá je kompenzačným prejavom inzulínovej rezistencie, je jednou z jeho hlavných charakteristík.

U obéznych žien sa hyperinzulinémia vyskytuje 2-3 x častejšie než u štíhlych žien. Pokles hyperinzulinémie redukciou hmotnosti alebo pri liečbe inzulínovými senzitizérmi vedie k úprave menštruačného cyklu a zároveň znižuje riziko diabetes mellitus II. typu a kardiovaskulárnych ochorení v neskoršom veku. Obezita, ktorá sa často spája s hyperinzulinémiou, zohráva pri poruchách menštruačného cyklu rovnako závažnú úlohu. Pokles hmotnosti u obéznych žien s anovuláciou môže viesť k úprave menštruačných abnormalít. Redukcia hmotnosti je preto prvým terapeutickým riešením u obéznych pacientiek s PCOS (zdroj).

 

Nežiadúce vedľajšie účinky a riziká užívania

Inofolic Combi obsahuje iba telu prirodzené látky, takže riziko vedľajších účinkov je minimálne. Nesmú sa však ignorovať pokyny od výrobcu čo sa dávkovania a užívania týka a prekračovať ním stanovenú maximálnu dennú dávku (2 kapsuly za deň). Existuje aj možnosť, že sa prejaví alergia na niektorú zo zložiek prípravku (výrobca tvrdí, že nie je známa akákoľvek alergická reakcia na zložky v ňom obsiahnuté), v takom prípade užívanie Inofolicu Combi prerušte a ďalší postup konzultujte s lekárom.

Kontraindikácie a interakcie

Inofolic Combi nie je určený deťom. Ženy v tehotenstve ho na základe konzultácie s lekárom môžu používať (všetky doplnky a lieky užívané počas tehotenstva by mali prejsť schválením vášho lekára). Podľa výrobcu je možné tento prípravok užívať spoločne s inými výživovými doplnkami alebo liečivými prípravkami. V žiadnom prípade sa však Inofolic Combi nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu (jeho užívanie však nie je stravovaním nijako ovplyvnené).

Skladovanie a iné upozornenia

Čo sa týka skladovania prípravku, tak tu platia štandardné zásady a pravidlá. Skladujte ho klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení, pri teplote do 25 °C a mimo dosahu detí. Prípravok nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte, ale vráťte do lekárne.

 

Inofolic Combi a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

➡️ Inofolic Combi už nie je v predaji, nahradil ho tento vylepšený variant: Inofolic Combi PREMIUM

💡 TIP na produkt - INOFOLIC Combi PREMIUM
INOFOLIC Combi PREMIUM cps 1×60 ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý svojim špecifickým zložením dopĺňa segment podpory plodnosti páru
 • vylepšené zloženie: okrem myo-inozitolu, d-chiro-inozitolu a kyseliny listovej obsahuje navyše aj alfa-laktalbumín (zdroj tryptofánu, zlepšuje vstrebávanie myo-inozitolu)
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

Prípravok Inofolic Combi je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To tiež mimo iné znamená, že nepotrebujete kvôli tomu podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom siahnete v online eshope vybranej lekárne kde ho väčšinou vždy nájdete skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Inofolic Combi je momentálne dostupný v 💊 jednom základnom balení, ktoré obsahuje 60 kapsúl – t.j. na mesiac užívania. V overenej lekárniDrMax.sk teda máte k dispozícii:

 • 60 kapsulové balenie za 32,69 € – 1 kapsula: 0,58 €, max. denná dávka (2 kapsuly): 1,16 €
💡 TIP na produkt - Inofolic Combi
INOFOLIC Combi 60cps
 • nová forma Inofolicu v mäkkých želatínových kapsuliach
 • podpora otehotnenia u žien s vyšším BMI či metabolickým syndrómom
 • zabezpečuje potrebné množstvo d-chiro-inozitolu a inozitolu a to v špecifickom pomere 40:1 (presne taký sa prirodzene vyskytuje v ľudskej plazme)

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: možný osobný odber na 318 miestach

➡️ Pre ženy je samozrejme dostupný aj základný variant Inofolicu vo forme prášku na prípravu nápoja.

💡 TIP na produkt - Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý prispieva k plodnosti žien a k ľahšiemu otehotneniu
 • zloženie: inozitol a kyselina listová
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
39,99 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: možný osobný odber na 318 miestach

➡️ A do tretice: v lekárňach sa ešte môžete stretnúť ešte s prípravkom Inofolic Plus, ktorý okrem myo-inozitolu a kyseliny listovej obsahuje aj melatonín. Jedná sa o výživový doplnok stravy vo forme kapsúl, ktorý sa užíva v prípade zvýšenej potreby myo-inozitolu, melatonínu a kyseliny listovej, alebo v prípade ich nedostatku v organizme. Tento prípravok sa však už nevyrába a prebieha dopredaj skladových zásob – pozri Inofolic Plus v lekárni.

➡️ Podpora plodnosti u oboch partnerov je u výrobcu zabezpečená aj ďalším prípravkom s názvom Folandrol, ktorý je určený na podporu plodnosti mužov a správnej spermatogenézy, pričom je dostupná aj možnosť zadovážiť si takzvaný Partnerský balíček (pre súbežné užívanie oboch partnerov na podporu počatia).

💊 Folandrol

💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
18,94 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Partnerský balíček: Folandrol + Inofolic

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni DrMax.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Inofolic Combi, klasický Inofolic či Folandrol, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Inofolic Combi je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a teda nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni DrMax.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

➡️ Inofolic Combi už nie je v predaji, nahradil ho tento vylepšený variant: Inofolic Combi PREMIUM

💡 TIP na produkt - INOFOLIC Combi PREMIUM
INOFOLIC Combi PREMIUM cps 1×60 ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý svojim špecifickým zložením dopĺňa segment podpory plodnosti páru
 • vylepšené zloženie: okrem myo-inozitolu, d-chiro-inozitolu a kyseliny listovej obsahuje navyše aj alfa-laktalbumín (zdroj tryptofánu, zlepšuje vstrebávanie myo-inozitolu)
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Inofolic Combi, Inofolic, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie Inofolic Combi

Jediné dostupné balenie Inofolicu Combi u nás obsahuje 60 gélových kapsúl, ktoré vám vystačia na celý jeden mesiac užívania bez prerušenia. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie prípravku:

 • 💊 1 kapsula 2x denne, najlepšie ráno a večer
 • nezabudnite každú kapsulu zapiť dostatočným množstvom tekutiny
 • odporúčaná doba užívania Inofolicu Combi je optimálne 2 až 3 mesiace
 • výsledný efekt užívania závisí potom tiež od veku, zdravotného a psychického stavu ženy

Užívanie Inofolicu Combi je možné začať v akýkoľvek deň menštruačného cyklu. V prípade otehotnenia nie je nutné užívanie prípravku prerušiť a môžete v tom ďalej pokračovať aj po celú dobu tehotenstva. O vhodnosti užívania Inofolic Combi sa však v prípade tehotenstva najlepšie poraďte s vašim ošetrujúcim lekárom. Po vysadení antikoncepcie za účelom otehotnenia je vhodné s užívaním Inofolic Combi začať ihneď.

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Inofolic Combi a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • koncentrované telu vlastné zloženie obsahuje látky nevyhnutné pri zvýšených nárokoch pri pokusoch o počatie
 • špecifická kombinácia a pomer 40:1 dvoch foriem inozitolu, prirodzene sa nachádzajúcich v plazme telových buniek
 • podpora otehotnenia u žien s vyšším indexom BMI (nadváha a obezita), či metabolickým syndrómom
 • priaznivý vplyv na ženskú plodnosť dlhodobo, podpora vitality a psychického komfortu
 • dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších negatívnych účinkov
 • dobrá cena, ktorá je úplne adekvátna ku kvalite prípravku
 • jednoduché užívanie a dávkovanie – 2 gélové kapsuly denne
 • viditeľné výsledky v praxi
 • voľne dostupný prípravok bez potreby receptu a vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárni
 • pre súbežnú podporu otehotnenia je možnosť užívať u mužov prípravok tej istej značky – Folandrol

 

Inofolic Combi a skúsenosti s jeho užívaním (diskusie, fórum, Heureka)

Tak ako má veľa žien pozitívne skúsenosti s klasickým „práškovým“ Inofolicom, tak aj Inofolic Combi má zástup svojich priaznivcov v rade žien, ktoré oceňujú jeho formu (gélové kapsule sa fajn prehĺtajú, i keď ich veľkosť niekoľko žien naozaj prekvapila) a tiež jednoduché dávkovanie (ráno a večer po 1 tabletke). A hoci je určený skôr pre ženy, ktoré z dôvodu vyššieho BMI majú väčší problém otehotnieť, celkom obľúbený je aj u ostatných žien bez nadváhy či metabolického syndrómu. A výsledkom užívania Inofolic Combi je naprieč celým spektrom aj nezriedka vytúžené otehotnenie (samozrejme nie je to na 100% zaručená účinnosť, na ne/schopnosti splodiť dieťa sa totiž podieľa viacero faktorov a to ako zo strany ženy, tak aj muža).

Jediným mínusom tak podľa niektorých príspevkov na rôznych diskusných fórach na internete zostáva jeho vyššia cena. No tá práve úzko súvisí s kvalitou tohto prípravku a či sa to bude niekomu páčiť alebo aj nie, podľa môjho názoru je aj primeraná.

Prečítajte si teraz niekoľko reálnych komentárov a skúseností od žien, ktoré Inofolic Combi už užívali/stále užívajú:

ℹ️ Inofolic Combi a strata ovulácie…

„…ahoj, ja som Inofolic Combi brala kvôli strate ovulácie plus som cvičila hormonálnu jogu a teraz mám na teste //. Je ešte veľmi skoro a u doktora som tiež ešte nebola, každopádne po dvoch rokoch snaženia obrovský úspech!…“ (Adi5, emimino.cz)

ℹ️ Inofolic Combi a priberanie…

…práveže Inofolic Combi je pre dievčatá, ktoré majú BMI nad 25 a ja teda neregistrujem, že by som priberala… ale zasa robím všetko preto, aby som mala stravu upravenú a cvičím… Lebo to robí dosť veľa, čo sa týka hormonálnej sústavy a následne aj reprodukčných ženských orgánov……“ (katyess, modrykonik.sk)

ℹ️ Inofolic Combi a PCOS…

…ja som začala brať už druhé balenie Inofolic Combi… keďže mám PCO, tak „mrcha“ takmer vôbec nebývala, len takmer každodenne krvácania (špinenie), hneď pri prvom balení som zaznamenala veľké zmeny: krvácanie už žiadne a dokonca aj mrcha prišla…o pár dní by mala prísť druhý krát, tak dúfam, že príde a popravia sa aj zvyšné veci ako dozrievanie vajíčok. A dve čiaročky na testíku dúfam, že sa čoskoro tiež objavia…“ (blanka186, modrykonik.sk)

ℹ️ Inofolic Combi a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Inofolic Combi - celkové hodnotenie užívateľov, Heureka

Zaujímavé komentáre…:

Inofolic Combi - skúsenosti, Heureka

+ pár postrehov z českej Heureky:

Inofolic Combi - hodnotenie, Heureka cz

Niekoľko zaujímavých skúseností z lekárne DrMax.sk:

Inofolic Combi - skúsenosti, Pilulka

INOFOLIC VIDEO: Cesta spermie k vajíčku

Cesta spermie k vajíčku - výživový doplnok - INOFOLIC

Najčastejšie otázky

Ak vás Inofolic Combi zaujíma aj z praktického hľadiska, tak určite nevynechajte tieto najčastejšie otázky a odpovede na ne, na ktoré som natrafil pri zbieraní potrebných informácií na túto recenziu.

Kedy dokáže Inofolic Combi zaúčinkovať?

Prvé účinky sa podľa skúseností viacerých žien objavujú už v prvom mesiaci užívania. Niektoré to tak nevnímajú a neskôr ich napríklad po troch mesiacoch užívania prekvapí pozitívny tehotenský test. Spoliehať sa však v tomto smere iba na Inofolic Combi asi nebude najvhodnejšie – ako podpora otehotnenia v kombinácii s ostatnými opatreniami áno, ako zázrak okamžitého počatia určite nie.

Je jeho užívanie vôbec bezpečné?

Je bezpečné, užívaním tohto prípravku totiž nepodstupujete žiadne väčšie riziko negatívnych vedľajších účinkov. Inofolic Combi totiž obsahuje len telu prirodzené látky. Plus veľa zaváži aj overený výrobca, ktorý je známy producent kvalitných produktov určených na podporu reprodukčného zdravia pre ženy i mužov.

Môže sa Inofolic Combi užívať aj s inými prípravkami na plodnosť?

Inofolic Combi sa podľa vyjadrenia výrobcu môže kombinovať s inými prípravkami (doplnkami stravy alebo liekmi).

Ako dlho je potrebné Inofolic Combi užívať?

Nuž, ideálne až do chvíle, kým sa nepotvrdí tehotenstvo. No a potom ešte aj niekoľko týždňov na úvod tehotenstva (po konzultácii s lekárom). Ak sa otehotnieť nedarí ani po niekoľkých mesiacoch užívania, problém bude závažnejšieho charakteru a vyžaduje si vyšetrenie u lekára.

Otehotnieť sa stále nedarí (ani s Inofolicom či Folandrolom) – kedy teda navštíviť lekára špecialistu?

Kedy? Napríklad ak nedôjde k otehotneniu po 1 roku nechránených pravidelných pohlavných stykov a/alebo ak má partnerka nad 35 rokov. Ak sú minimálne dva štandardne vyšetrené spermiogramy patologické a tiež vtedy ak dochádza u ženy k opakovaným potratom. Ak bolo u ženy zistené sexuálne prenosné ochorenie s vplyvom na plodnosť a vlastne vždy keď nastane situácia, ktorá môže mať dopad na plodnosť (úraz, choroba a podobne).

Existuje podobná podpora plodnosti aj pre mužov?

Existuje a už som ju spomínal – Folandrol od toho istého výrobcu. Takisto je to voľne dostupný výživový doplnok vo forme prášku, ktorý je zameraný na podporu plodnosti u mužov a lepšej spermatogenézy. Je nanajvýš vhodné, keď na podporu počatia obaja v páre užívajú potrebné „vitamíny“.

Kedy je najlepšie začať užívať Inofolic?

Inofolic aj Inofolic Combi sa podľa tvrdenia výrobcu môžu začať užívať v ktorýkoľvek deň menštruačného cyklu. A tak niektoré ženy s ním začali uprostred cyklu, niektoré na začiatku – výrazný rozdiel v „úspešnosti“ však nebadať a keďže u niektorých k otehotneniu došlo aj mesiac či viac po začiatku užívania, tak na presne stanovenom a konkrétnom dni podľa mňa až tak nezáleží.

 

Inofolic Combi a moje zhodnotenie na záver

Inofolic Combi je takisto známy ako štandardný Inofolic a patrí medzi najobľúbenejšie značky na podporu otehotnenia vôbec. Dobrú reklamu mu robia hlavne výsledky. Existuje nespočetne veľa komentárov a recenzií, v ktorých ženy potvrdzujú jeho účinok a pochvália sa či už zlepšením ovulačného cyklu, alebo ešte lepšie – priamo otehotnením.

Ak chcete Inofolic Combi vyskúšať aj vy, viete si ho zaobstarať aj vo väčšine kamenných lekární (ak ho teda majú práve na sklade). Ešte lepšou voľbou pre vás však bude objednávka v internetovej lekárni – napríklad aj DrMax.sk. Takto dokážete ušetriť peniaze, čas a tiež diskrétnosť takéhoto predaja určite nie je na zahodenie.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • voľne dostupný doplnok výživy na podporu otehotnenia
 • vyvážené zloženie s vysokou koncentráciou účinných látok
 • jednoduché užívanie - forma kapsúl
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Inofolic Combi je nová verzia obľúbeného prípravku na podporu plodnosti a otehotnenia vo forme kapsúl, určený pre ženy s vyšším BMI.

3.6

INOFOLIC Combi 60cps

✅ Cena: 32,69 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 2 kapsuly denne

Chcem Inofolic Combi DrMax.sk
Vývoj ceny Inofolic Combi

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
90 kapsúl
Maca Advance
Maca Advance tabletky
➡️ výživový doplnok s koncentrovaným extraktom z koreňa
✅ až 10x vyššie množstvo aktívnych látok ako v normálnom sušenom koreni
✅ veľmi dobrý pomer ceny a kvality tabliet
✅ široké spektrum pozitívnych účinkov
✅ vhodný na dlhodobé užívanie – bez rizika vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
30 ml
Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex
➡️ výživový doplnok vo forme kvapiek – bylinný extrakt
✅ pôsobí regeneračne, detoxikačne a antioxidačne
✅ pomoc pri problémoch s menštruáciou, menopauzou, rôznych gynekologických zápaloch
✅ podpora plodnosti u oboch pohlaví
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,26 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
➡️ prémiový výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža
✅ podpora spermatogenézy
✅ koncentrované zloženie
✅ jednoduchá forma užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,94 €
Chcem vedieť viac
60 vrecúšok
Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
➡️ Prášok na podporu plodnosti a tehotenstva.
✅ prírodný prípravok bez predpisu
✅ jednoduché užívanie - prášok na prípravu nápoja
✅ bez vedľajších účinkov
✅ viditeľné výsledky v praxi (xy spokojných mamičiek)
DrMax.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ možný osobný odber na 318 miestach

39,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
INOFOLIC Combi PREMIUM
INOFOLIC Combi PREMIUM cps 1×60 ks
➡️ výživový doplnok s kyselinou listovou, myo-inozitolom, D-chiro-inozitolom a alfa-laktalbumínom
✅ vylepšené zloženie
✅ vhodný na doplnenie dodatočného množstva spomínaných látok pri ich zvýšenej potrebe
✅ produkt, ktorý svojim špecifickým zložením dopĺňa segment podpory plodnosti páru
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,27 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

Odporúčam . Pomohol aj mne. Po roku snaženia ,som začala brať inofolic combi. A po dvoch mesiacov pozitívny test 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.