Inofolic je prášok pre ženy na podporu plodnosti a tehotenstva, aké sú výsledky a skúsenosti? (podrobná recenzia)

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 2
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
 • Balenie: 60 vrecúšok
 • Dávkovanie: 1 vrecúško 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
28,80 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Inofolic je výživový doplnok určený hlavne tým ženám, ktoré chcú podporiť svoje otehotnenie. Obsahuje totiž látky, ktoré sú dôležité pre úspešné zvládnutie tejto úlohy – konkrétne inozitol a kyselinu listovú. Jednoduchá forma užívania – rozpustný prášok, vyššia koncentrácia aktívnych látok v porovnaní s konkurenciou, dávkovanie (2 x denne) a samozrejme hlavne vynikajúce výsledky a mnohé pozitívne reakcie od žien, ktoré ho už užívali, ho robia jedným z najpopulárnejších a najvyhľadávanejších prípravkov v tejto oblasti.

V tejto recenzii sa o Inofolicu dozviete naozaj všetko čo treba. To znamená jeho presné zloženie, účinky, dávkovanie a užívanie, prípadné vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými prípravkami… Veľmi podstatnou súčasťou však tvoria reálne skúsenosti žien s jeho užívaním – nezabudnite sa začítať a dozviete sa ako sa „snažilky“ vyjadrujú o Inofolicu aj z praktického hľadiska. V neposlednom rade si spomenieme verziu Inofolic Combi v tabletách (pre koho je určená) a čo to aj o mužskom variante od toho istého výrobcu s názvom Folandrol. Informácia kde a v akom balení tieto prípravky dostanete pohodlne kúpiť je ďalším bonusom tejto recenzie.

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
28,80 € Do obchodu Heureka.sk

Inofolic – charakteristika, balenie a určenie

Inofolic je originálny výživový doplnok vo forme rozpustného prášku, ktorého zloženie je ľudskému telu prirodzené a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky. Vďaka tomu vám tiež nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt tiež spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás. Takisto si ho môžete vyhľadať aj v číselníku ADC (čo je centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

*Inofolic Combi kombinuje myo‑inozitol a d-chiro-inozitol s kyselinou listovou a je určený najmä pre špecifické skupiny žien ako sú napríklad ženy s nadváhou (BMI > 25), či obezitou alebo metabolickým syndrómom.

➡️ Výrobca

Výrobcom Inofolicu je talianska spoločnosť Pharcoterm s.r.l, ktorá sa zameriava na produkciu dietetických výrobkov, potravinových doplnkov, nutraceutík a zdravotníckych pomôcok. Na Slovensku ho distribuuje firma Exeltis – súčasť globálnej farmaceutickej skupiny Chemo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách sveta s produktami na riešenie problémov dýchacieho ústrojenstva, endokrinológie, dermatológie a špeciálne prípravky pre mužov a ženy. Konkrétne Exeltis má vo svojom portfóliu napríklad lieky na predpis (antikoncepčné tabletky) a výživové doplnky (známe značky LadeeVita, Folandrol pre mužov a práve recenzovaný Inofolic pre ženy) či zdravotnícke potreby (vaginálny gél Lactofeel).

➡️ Balenie

Prášok Inofolic je balený v špeciálnych jednorázových vrecúškach, ktoré sú uložené v papierovej krabičke. Je rozpustný vo vode a má bielu farbu. Pri užívaní sa obsah vrecúška rozpustí v pohári s vodou a vypije.

➡️ Určenie

Inofolic je určený všetkým ženám, ktoré chcú zvýšiť šance na otehotnenie. A to hlavne vtedy, keď za problémami stojí krátkodobý nedostatok niektorých z dôležitých látok v tele.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Inofolic je doplnok, ktorý obsahuje 2 základné látky a to inozitol a kyselinu listovú. Tie, pokiaľ sú v tele v dostatočnej miere zastúpené, prirodzene zvyšujú šancu otehotnieť (najmä u žien nad 35 rokov, u ktorých nebola zistená iná zjavná príčina problémovej neplodnosti).

Prečítajte si viac o jednotlivých zložkách Inofolicu:

➡️ Kyselina listová

Kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín skupiny B (vitamín B9), ktorý sa podieľa hlavne na metabolizme bielkovín, tvorbe červených krviniek, syntéze DNA, či na správnej funkcii telových buniek a raste tkanív. Podporuje tiež psychické zdravie a pohodu, potláča únavu. V Inofolicu sa nachádza v objeme až 200 µg v jedinom vrecúšku, čo je 100% referenčnej výživovej hodnoty za deň.

Kyselina listová sa odporúča užívať ako počas tehotenstva, tak i niekoľko mesiacov pred plánovaným tehotenstvom pretože dostatok tejto látky v tele matky znižuje riziko spontánneho potratu a je dôležitý pre správny vývoj plodu (rast zárodočných tkanív a zdravý vývoj nervovej sústavy dieťaťa).

➡️ Inozitol

Inozitol (vitamín B8) sa v Inofolicu nachádza vo forme myo-inozitolu. Táto látka je pre náš organizmus nevyhnutná z viacerých dôvodov. Je súčasťou bunkových membrán pričom prirodzene sa v ľudskom tele nachádza hlavne v srdci, svaloch a kostiach, mozgu i reprodukčnom systéme. Inozitol tiež podporuje metabolizmus mastných kyselín, normálnu hladinu cholesterolu a tiež lepšie vstrebávanie vitamínu E.

V Inofolicu sa nachádza z dôvodu jeho pozitívneho vplyvu na ženskú plodnosť – zlepšuje kvalitu vajíčok a pomáha normalizovať menštruačný cyklus, čo zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia. Podporuje správnu funkciu vaječníkov a prispieva k normálnej ovulácii.

Presné zloženie Inofolicu v 1 vrecúšku:

látkamnožstvoreferenčná výživová hodnota
myo-inozitol2000 mgneurčená
kyselina listová200 µg100%

 

Inofolic a jeho účinky

Inofolic je doplnok výživy, ktorý je primárne zameraný na podporu tehotenstva a samotného otehotnenia. To však nie je úplne všetko, Inofolic vďaka svojmu zloženiu tiež prispieva k zníženiu únavy a zvýšeniu vitality, podporuje psychiku. Využitie Inofolicu v skratke:

 • pomoc s počatím dieťaťa – podpora reprodukčného zdravia
 • doplnok v prípade nedostatku či zvýšenej potreby inozitolu a kyseliny listovej v organizme
 • pomoc s úpravou menštruačného cyklu a ovuláciou
 • podpora otehotnenia aj pri syndróme polycystických vaječníkov – PCO

Najhlavnejšie oblasti pôsobenia prípravku:

💕 Plodnosť a tehotenstvo

Podpora plodnosti a otehotnenia v prvom slede a podpora počas samotného tehotenstva v druhom je vlastne primárny účel užívania Inofolicu. Podpora v období pred tehotenstvom spočíva v zlepšení cyklu vďaka podpore normálnej činnosti vaječníkov – čo vlastne znamená zvýšenie počtu „oplodneniaschopných“ vajíčok. Podpora počas tehotenstva zas zahŕňa vplyv aktívnych látok v prípravku (najmä kyseliny listovej) na rast zárodočných tkanív a zdravý vývoj plodu.

💕 Hormonálna rovnováha

Pomoc pri hormonálnej rovnováhe nadväzuje na prvý spomínaný účinok, konkrétne sa jedná o priaznivý vplyv na ovuláciu a normalizovanie cyklu – čím sa nastoľuje hormonálna rovnováha. Obzvlášť viditeľné účinky Inofolicu potom v tomto smere spomínajú užívateľky pri syndróme polycystických vaječníkov.

💕 Podpora psychického komfortu

Inofolicu možno priznať účinky aj v oblasti udržania psychického komfortu ženy. Je to síce dosť individuálna záležitosť, ale viaceré dámy spomínajú pozitívny vplyv prípravku pri nervozite, nepokoji a psychickej nerovnováhe.

💕 Zníženie únavy a vyčerpania

Únava a vyčerpanie organizmu snaženiu o dieťa veľmi neprospievajú. Inofolic má pozitívne účinky aj v tomto smere. Zlepšuje vitalitu a zvyšuje pocit energie v tele. Účinky v tejto oblasti sa pripisujú ako inozitolu (psychická vitalita), tak i kyseline listovej, ktorá prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania.

💡 Nutnosť dlhodobého užívania Inofolicu

Všetky spomenuté účinky sa žiaľ neprejavia zo dňa na deň a je potrebné aby sa prijímané aktívne látky mali šancu prejaviť. Preto je nevyhnutné dlhodobé užívanie Inofolicu – podľa skúseností žien je to minimálne 2 až 3 mesiace v prípade plánovaného tehotenstva (našiel som však odporúčania od žien, ktoré ho užívali ešte dlhšie – aj 6 mesiacov a viac, pričom výsledky a účinky boli potom ešte významnejšie, niektorým sa zase zadarilo už po 1. mesiaci užívania). Na to pamätajte a zaobstarajte si ho v dostatočnom množstve – 👍 pozri Inofolic v lekárni Heureka.sk.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky a riziká užívania

Inofolic neobsahuje žiadne synteticky vyrobené aktívne látky – naopak, jedná sa o prírodné a telu prirodzené látky, takže riziko vedľajších účinkov je minimálne. Neznamená to však, že sa vyskytnúť ojedinele nemôžu. Ženy, ktoré prípravok užívali hlásia zriedkavé problémy s trávením či pocit nafukovania na úvod.

Nesmiete však ignorovať pokyny od výrobcu čo sa dávkovania a užívania týka a prekračovať ním stanovenú maximálnu dennú dávku (2 vrecúška za deň). Existuje aj možnosť, že sa prejaví alergia na niektorú zo zložiek prípravku (výrobca tvrdí, že nie je známa akákoľvek alergická reakcia na zložky v ňom obsiahnuté), v takom prípade užívanie Inofolicu prerušte a ďalší postup konzultujte s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

Inofolic nie je určený deťom. Ženy v tehotenstve ho na základe potvrdenia lekárom môžu používať (všetky doplnky a lieky užívané počas tehotenstva by mali prejsť schválením vášho lekára). Inofolic podľa vyjadrenia výrobcu je možné kombinovať aj s inými prípravkami – výživovými doplnkami či liečivami. V žiadnom prípade sa však Inofolic nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu (jeho užívanie však nie je stravovaním nijako ovplyvnené).

Skladovanie a iné upozornenia

Čo sa týka skladovania prípravku, tak ten si nevyžaduje žiadne špeciálne zaobchádzanie. Skladujte ho klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení, pri teplote 10-25 °C a mimo dosahu detí. Prípravok nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu či kanalizácie, ale vráťte do lekárne.

 

Inofolic a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Prípravok Inofolic je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To tiež mimo iné znamená, že nepotrebujete kvôli tomu podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom siahnete v online eshope vybranej lekárne kde ho väčšinou vždy nájdete skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Inofolic je momentálne dostupný v dvoch veľkostiach balení a to v 💊 základnom balení, ktoré obsahuje 20 vrecúšok – t.j. na 10 dní užívania, takéto balenie je vhodné na vyskúšanie a 💊 väčšie výhodnejšie balenie so 60 vrecúškami na 1 mesiac. V overenej lekárniHeureka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 20,60 € (20 vrecúšok) – 1 vrecúško s práškom na prípravu nápoja: 0,78 €, maximálna denná dávka (2 vrecúška): 1,56 €
 • väčšie balenie na 1 celý mesiac užívania so 60 vrecúškami za 28,80 € – 1 vrecúško s práškom na prípravu nápoja: 0,50 €, maximálna denná dávka (2 vrecúška): 1,00 €
💡 TIP na produkt - Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý prispieva k plodnosti žien a k ľahšiemu otehotneniu
 • zloženie: inozitol a kyselina listová
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
28,80 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

➡️ Pre ženy je dostupná aj ďalšia forma Inofolicu v kapsuliach – Inofolic Combi kombinuje myo‑inozitol a d-chiro-inozitol s kyselinou listovou a je určený najmä pre špecifické skupiny žien ako sú napríklad ženy s nadváhou (BMI > 25), či obezitou alebo metabolickým syndrómom na podporu otehotnenia.

➡️ A do tretice: v lekárňach sa ešte môžete stretnúť ešte s prípravkom Inofolic Plus, ktorý okrem myo-inozitolu a kyseliny listovej obsahuje aj melatonín. Jedná sa o výživový doplnok stravy vo forme kapsúl, ktorý sa užíva v prípade zvýšenej potreby myo-inozitolu, melatonínu a kyseliny listovej, alebo v prípade ich nedostatku v organizme. Tento prípravok sa však už nevyrába a prebieha dopredaj skladových zásob – pozri Inofolic Plus v lekárni.

➡️ Podpora plodnosti u oboch partnerov je u výrobcu zabezpečená aj ďalším prípravkom s názvom Folandrol, ktorý je určený na podporu plodnosti mužov a správnej spermatogenézy, pričom je dostupná aj možnosť zadovážiť si takzvaný Partnerský balíček (pre súbežné užívanie oboch partnerov na podporu počatia).

💊 Folandrol

💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
18,56 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Partnerský balíček: Folandrol + Inofolic

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Heureka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Inofolic či Folandrol, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Inofolic je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Heureka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Inofolic, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie Inofolicu

Balenie Inofolicu obsahuje, ako som už spomínal, buď 20 alebo rovno 60 vrecúšok s práškom na prípravu nápoja, a vystačí vám teda na 10 dní, či celý jeden mesiac užívania bez prerušenia. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

 • 💊 1 vrecúško 2x denne ráno a večer (celkovo 4 g myo-inozitolu denne), najlepšie po dvanástich hodinách
 • obsah vrecúška sa rozpustí v pohári čistej studenej vody a následne vypije (čím skôr, aby sa predišlo vzniku usadeniny na dne pohára)
 • odporúčaná doba užívania Inofolicu je optimálne 2-3 mesiace
 • výsledný efekt užívania závisí potom tiež od veku, zdravotného a psychického stavu ženy

Užívanie Inofolicu je možné začať v akýkoľvek deň menštruačného cyklu. V prípade otehotnenia nie je nutné užívanie prípravku prerušiť a môžete v tom ďalej pokračovať aj po celú dobu tehotenstva. O vhodnosti užívania Inofolicu sa však v prípade tehotenstva najlepšie poraďte s vašim ošetrujúcim lekárom. Po vysadení antikoncepcie za účelom otehotnenia je vhodné s užívaním Inofolicu začať ihneď.

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Inofolic a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné a telu vlastné zloženie – látky nevyhnutné pri zvýšených nárokoch pri pokusoch o počatie
 • priaznivý vplyv na ženskú plodnosť dlhodobo, podpora vitality a psychického komfortu
 • výživový doplnok vhodný pre ženy v každom veku – hlavne však po 35-ke v snahe otehotnieť
 • dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších negatívnych účinkov
 • neobsahuje lepok, laktózu ani sacharidy
 • dobrá cena – adekvátna ku kvalite prípravku (hlavne pri väčšom balení)
 • jednoduché užívanie a dávkovanie – prístupnejšia forma (prášok rozpustený v tekutine)
 • viditeľné výsledky v praxi (pozitívne referencie od už spokojných mamičiek)
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárni
 • dostupný aj výhodný partnerský balíček (Inofolic pre podporu ženskej plodnosti + Folandrol na podporu mužskej plodnosti)

 

Inofolic a moje vlastné skúsenosti

Inofolic som zrejmých dôvodov neskúšal a partnerka sa tiež k Inofolicu neobrátila z toho dôvodu, že tehotenstvo fakt nepotrebuje momentálne podporiť. To však nie je prípad našej známej, ktorá pri snažení o bábo po Inofolicu siahla. Niekoľko týždňov užívania neprinieslo nič nečakané, no už po mesiaci bol badať rozdiel v pravidelnosti menštruácie. A ako áno, ako nie, po 3 mesiacoch užívania tohto prípravku zahlásila: „som v tom…“.

Samozrejme, že zásluhy sa nedajú pripísať len Inofolicu, na otehotnenie toho treba samozrejme viac, no ako hovorí aj veľké množstvo žien, ktorých skúsenosti sa dajú jednoducho dohľadať na internete, tak práve Inofolic bol podľa nich tým pomyselným jazýčkom na váhach, ktoré sa priklonili k úspešnému počatiu dieťaťa. A to je z hľadiska primárneho účelu asi to najpodstatnejšie – vysoká úspešnosť robí tú najlepšiu reklamu.

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

Takže z hľadiska úspešnosti možno Inofolic pokojne zaradiť medzi prípravky, ktoré majú viditeľný efekt aj v praxi. Samozrejme platí, že nie je dokonalý, nástup účinkov je individuálny a zaručiť na 100% tehotenstvo len a len užívaním samotného prípravku je jednoducho utópia. Pozitívny vplyv je však jednoznačný.

Z ďalších chybičiek krásy prípravku ešte treba spomenúť prítomnosť niektorých nežiadúcich účinkov na začiatku užívania (mierne nadúvanie a plynnatosť) a tiež vyššiu cenu, ktorá sa zdá viacerým užívateľkám premrštená. Iné to zas berú tak, že za zvýšenie šance na otehotnenie to aj tak stojí. Vyslovene negatívne skúsenosti s Inofolicom som ja osobne nenašiel. Na internete v rámci rôznych diskusí a fór možno nájsť „spústu“ komentárov, skúseností, postrehov a recenzie od žien, ktoré Inofolic používali… Aj preto teraz pripájam niekoľko najzaujímavejších a najhodnotnejších komentárov týkajúcich sa užívania Inofolicu:

ℹ️ Inofolic? Pomohlo…

„…pomohlo, snažili sme sa o bábätko skoro osem mesiacov. Išla som na pravidelnú prehliadku na gyndu a doktorka mi povedala, že niektoré ženy majú ovuláciu napríklad len raz za tri mesiace a ponúkla mi Inofolic a povedala, že pomáha spúšťať ovuláciu každý mesiac a hneď za mesiac užívania sa podarilo a dve čiarky sú na svete…“ (smisekmona, emimino.cz)

ℹ️ Inofolic mi odporučil špecialista…

…Inofolic mi odporučil špecialista, beriem ho spolu s ďalšími preparátmi obsahujúcimi kyselinu listovú. Mám za sebou 3 nevydarená a jedno vydarené tehotenstva. Mám trombofilnú mutáciu a doktor hovoril, že aj náznak PCOS. Vraj má s Inofolicom tiež výborné skúsenosti v týchto prípadoch. Zatiaľ ho beriem 2. mesiac, ale už teraz vidím výsledky – prvýkrát od puberty som mala vzorový cyklus 28 dní, na krivke bazálnych teplôt bola jasne vidieť ovulácie, menštruácia bola silná (občas mám problémy aj s nižšou sliznicou). Takže po skoro dvoch rokoch dojčenia mám prvýkrát pocit, že sa dostavil normálny cyklus!…“ (robínek, emimino.cz)

ℹ️ Inofolic + Folandrol

…ja mám tiež dobré skúsenosti s Inofolicom. Určite ho však treba užívat dlhšie, ako len jedno balenie. Nám sa tiež nedarilo, odporúčali mi skúsiť Inofolic, tak som šla do toho a podarilo sa! Keď chcete čím skôr bejby, nech si aj partner nasadi Folandrol (podporuje správnu tvorbu spermií). Držím palce!…“ (iluj, najmama.aktuality.sk)

ℹ️ Inofolic zabral…

„…Inofolic som začala brať pred troma mesiacmi 1x denne… kvôli tomu, že som mala nepravidelný menzes, ale hlavne kvôli tomu, že sa nám nedarilo otehotnieť. Prvý mesiac užívania som mala menzes na 28 deň čo bol pre mňa zázrak, no ale druhý mesiac nie a nie prísť menzes, tak som bola u doktora na ultrazvuku nebolo nič vidieť a test negatívny. Pichol mi vyvolávačku a menzes stále nechodil, tak dnes som bola u doktora, že mi mešká už druhý mesiac a nepomáha ani vyvolávačka. Tak mi hneď urobil ultrazvuk a vyslovil tu najúžasnejsiu vetu: STE TEHOTNÁ… takže už máme doma fotečku nášho mrňúsa a začíname za chvíľku 8 týždeň. Zatiaľ sme že vraj zdraví a maminka je najšťastnejšia na svete. A to všetko vďaka INOFOLICU… a ešte niečo – Inofolic mi zabral po prvom mesiaci…“ (anetka2911, modrykonik.sk)

ℹ️ Inofolic a tehotenstvo s PCOS

„…my sme s manželom brali pred prvým tehotenstvom a myslím si, že som otehotnela práve vďaka Inofolicu a Folandrolu. Ale treba dodať, že Inofolic je určený primárne ženám s PCOS a ja mám PCOS. Niektoré sa sťažujú, že mali pravidelný cyklus a Inofolic im ho rozhádzal, ale ak mali pravidelný cyklus, asi nemajú PCOS, takže Inofolic im nemá ako pomôcť…“ (anniii, modrykonik.sk)

ℹ️ Inofolic a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Inofolic - celkové hodnotenie, Heureka

Na úvod zaujímavý komentár..:

Inofolic - skúsenosti, Heureka

…a pár postrehov k tomu:

Inofolic - hodnotenie, Heureka

Niekoľko zaujímavých skúseností z lekárne Heureka.sk:

Inofolic - skúsenosti, Pilulka

 

Najčastejšie otázky

Určite vás zaujímajú aj praktické oblasti v rámci užívania Inofolicu a v tom prípade sa naskytá možnosť využiť viaceré internetové fóra a diskusie a hľadať v nich odpovede na svoje otázky. Urobil som tak za vás a na najčastejšie kladené otázky teraz odpoviem:

Kedy dokáže Inofolic zaúčinkovať?

Prvé účinky sa podľa skúseností žien objavujú pri jedných už pri užívaní prvého mesačného balenia, pri druhých je to zase výsledok dlhodobejšieho užívania (3 mesiace a viac). Čo sa týka otehotnenia, tak takáto podpora je naozaj výborná a určite aj nezanedbateľná, no spoliehať sa na to, že dôjde k počatiu len v dôsledku užívania tohto prípravku je naozaj mylná predstava.

Naozaj Inofolic pomôže otehotnieť?

Najčastejšia otázka, ktorú k prípravku môžete na internete nájsť. Odpoveď znie: áno, ale je to individuálne. Samotný proces počatia je veľmi zložitá záležitosť a aby sa všetko podarilo tak ako má, musí do skladačky zaklapnúť viacero dielikov. Určite sa nespoliehajte iba na Inofolic, podstatné sú aj také veci ako životný štýl (muža i ženy), hormonálna hladina pri ovulácii, kvalita mužských spermií, atď., atď…

Je jeho užívanie vôbec bezpečné?

Je bezpečné, užívaním tohto prípravku naozaj naozaj nepodstupujete žiadne väčšie riziko negatívnych vedľajších účinkov. Prečo? Pretože Inofolic obsahuje len telu prirodzené látky. A keďže jeho výrobca je overený a tradičný producent produktov určených na podporu reprodukčného zdravia, nie je žiaden dôvod o bezpečnosti tohto prípravku pochybovať.

Prečo sa dôležité látky prijímajú prostredníctvom Inofolicu, nenachádzajú sa aj v našej potrave?

Na to, aby ste prijali optimálnu dennú dávku napríklad inozitolu, mali by ste denne skonzumovať napríklad 2 a pol hrnčeka fazule, alebo 1 a pol žltého melónu, alebo 7 pomarančov, 30 hrušiek, 3,5 litra paradajkového džúsu… Myslím, že ako odpoveď to celkom stačí.

Môže sa Inofolic užívať aj s iným prípravkom na plodnosť?

Inofolic sa podľa vyjadrenia výrobcu prostredníctvom príbalového letáku môže kombinovať s inými prípravkami (doplnkami stravy alebo liekmi).

Otehotnieť sa stále nedarí (ani s Inofolicom či Folandrolom) – kedy teda navštíviť lekára špecialistu?

Kedy? Napríklad ak nedôjde k otehotneniu po 1 roku nechránených pravidelných pohlavných stykov a/alebo ak má partnerka nad 35 rokov. Ak sú minimálne dva štandardne vyšetrené spermiogramy patologické a tiež vtedy ak dochádza u ženy k opakovaným potratom. Ak bolo u ženy zistené sexuálne prenosné ochorenie s vplyvom na plodnosť a vlastne vždy keď sa ocitnete v situácii, ktorá môže mať dopad na vašu plodnosť (úraz, choroba…).

Existuje podobná podpora plodnosti aj pre mužov?

Existuje a už som ju spomínal – Folandrol od toho istého výrobcu. Takisto je to voľne dostupný výživový doplnok vo forme prášku, ktorý je zameraný na podporu plodnosti u mužov a lepšej spermatogenézy. Je nanajvýš vhodné, keď na podporu počatia obaja v páre užívajú potrebné „vitamíny“.

Môže sa pri užívaní Inofolicu vyskytnúť nejaký vedľajší problém ako napríklad naberanie hmotnosti?

Priamo užívaním tohto prípravku to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude spôsobené, niektoré ženy síce popisujú popri užívaní Inofolicu zvýšenie hmotnosti, ale podľa môjho názoru za tým stoja iné príčiny a faktory.

Kedy je najlepšie začať užívať Inofolic?

Inofolic aj Inofolic Combi sa podľa tvrdenia výrobcu môžu začať užívať v ktorýkoľvek deň menštruačného cyklu. A tak niektoré ženy s ním začali uprostred cyklu, niektoré na začiatku – výrazný rozdiel v „úspešnosti“ však nebadať a keďže u niektorých k otehotneniu došlo aj mesiac či viac po začiatku užívania, tak na presne stanovenom a konkrétnom dni až tak nezáleží – podľa mňa.

Môže sa prípravok užívať aj v tehotenstve?

Na začiatku tehotenstva, kedy to ešte nie je potvrdené, tak užívanie Inofolicu nie je žiaden problém – skôr naopak, napríklad kyselina listová nachádzajúca sa v jeho zložení je veľmi dôležitá hneď na úvod tehotenstva pre zdravý vývoj plodu. To, či má zmysel pokračovať, ďalej je skôr na odporúčaní lekára a pravdupovediac existujú doplnky, ktoré sú na podporu v tehotenstve a doplnenie potrebných látok zamerané viac.

 

Inofolic a moje zhodnotenie na záver

Pokiaľ to otehotnením myslíte vážne, tak s Inofolicom naozaj zvyšujete svoje šance. Mimo to máte k dispozícii kvalitnú podporu hneď na začiatok tehotenstva a doplnok s vysokým obsahom kyseliny listovej v jednom. Výhodou oproti ostatným prípravkom s podobným zameraním je jeho kvalitnejšie zloženie a možnosť dlhodobejšieho užívania bez rizika vedľajších účinkov. Takisto má šancu vás osloviť aj jeho forma – ľahko rozpustný prášok na prípravu nápoja a jednoduché dávkovanie – 1 vrecúško Inofolicu ráno a 1 večer.

Pokiaľ máte o Inofolic záujem a chcete ho teda vyskúšať, viete si ho zaobstarať vo väčšine kamenných lekární (ak ho majú práve na sklade). Ešte lepšou voľbou pre vás je objednávka v internetovej lekárni – napríklad aj Heureka.sk, ktorou dokážete ušetriť peniaze, čas a diskrétnosť takéhoto predaja tiež nie je na zahodenie.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • prírodný prípravok bez predpisu
 • jednoduché užívanie - prášok na prípravu nápoja
 • bez vedľajších účinkov
 • viditeľné výsledky v praxi (xy spokojných mamičiek)
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Inofolic - potravinový doplnok pre ženy s kyselinou listovou a inozitolom. Užíva sa v prípade zvýšenej potreby inozitolu (myo-inozitolu) a kyseliny listovej (či ich nedostatku v organizme), a hlavne v dobe zvýšenej snahy o počatie.

3.7

INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks

✅ Cena: 28,80 €
✅ Balenie: 60 vrecúšok
✅ Dávkovanie: 1 vrecúško 2 x denne

Chcem Inofolic Heureka.sk
Vývoj ceny Inofolic

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
90 kapsúl
Maca Advance
Maca Advance tabletky
➡️ výživový doplnok s koncentrovaným extraktom z koreňa
✅ až 10x vyššie množstvo aktívnych látok ako v normálnom sušenom koreni
✅ veľmi dobrý pomer ceny a kvality tabliet
✅ široké spektrum pozitívnych účinkov
✅ vhodný na dlhodobé užívanie – bez rizika vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
30 ml
Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex
➡️ výživový doplnok vo forme kvapiek – bylinný extrakt
✅ pôsobí regeneračne, detoxikačne a antioxidačne
✅ pomoc pri problémoch s menštruáciou, menopauzou, rôznych gynekologických zápaloch
✅ podpora plodnosti u oboch pohlaví
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,26 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
➡️ prémiový výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža
✅ podpora spermatogenézy
✅ koncentrované zloženie
✅ jednoduchá forma užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,56 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

Ďakujem za veľmi profesionálne napísaný článok ! …Vidno, že sa s ním autor poriadne vyhral a spravil výcuc najdôležitejších informácií, ktoré pomôžu mnohým párom…len tak ďalej…klobúk dole:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.