Tabletky na plodnosť

Tabletky na plodnosť, liekovky s tabletkami, pozitívny tehotenský testTabletky na plodnosť mužov aj žien s prírodným a telu vlastným zložením sú výbornou možnosťou ako podporiť svoje reprodukčné zdravie. Samozrejme nie sú žiadnym liekom, ktorého užívanie zaručí otehotnenie, no vplyv na niekoľko faktorov týkajúcich sa plodnosti určite majú. Znížená schopnosť počatia totiž súvisí aj s nesprávnou životosprávou a zvýšeným výskytom civilizačných chorôb.

Mužská plodnosť je podmienená kvalitou spermií a schopnosťou vôbec dosiahnuť pohlavný styk (procesy ako erekcia a ejakulácia musia prebiehať v optimálnej forme). Ženská plodnosť je zase závisí od kvality a množstva vajíčok a tiež od schopnosti vykonať pohlavný akt bez anomálií (vaginizmus napríklad, ale patrí sem aj neschopnosť dosiahnuť orgazmus – anorgazmia).

Tabletky na podporu plodnosti sú teda jednak prípravky, ktoré podporujú erekciu, ejakuláciu, libido a spermatogenézu u muža a jednak prípravky, ktoré podporujú normálnu tvorbu vajíčok a zlepšujú sexuálny prežitok u žien.

Tabletky na otehotnenie a pár tipov na úvod

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu plodnosti prostredníctvom zlepšenia erekcie a potencie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta, prípadne priamo na podporu mužskej plodnosti a lepšej spermatogenézy: ✅ Fertin, ✅ Folandrol a ✅ PROfertil.

💡 TIP: Ak hľadáte prírodnú podporu plodnosti u žien, odporúčam vám vyskúšať tieto tabletky a prípravky, majú tie najlepšie referencie: ✅ InofolicInofolic Combi, ✅ Vitex Agnus Castus a ✅ Gynex.

 

Plodnosť – čo to vlastne je

Plodnosť môžeme pevne zadefinovať ako schopnosť plodiť potomstvo. Nevyhnutnou podmienkou je, aby sa táto schopnosť prejavila pri oboch pohlaviach – mužskom aj ženskom – súčasne, čo súvisí najmä so stavom ich pohlavnej sústavy a jej funkčnosti (penis, semenníky, prostata, maternica, vaječníky, vajíčkovody). Nevyhnutnou podmienkou je aj potencia, čo u mužov zahŕňa správny proces spermatogenézy a produkciu kvalitných spermií, u ženy zase vajíčok a po ich oplodnení aj správne uhniezdenie v maternici.

Opakom plodnosti je samozrejme neplodnosť – stav, kedy pár nie je schopný počať potomstvo z najrozmanitejších, najčastejšie fyziologických príčin. Neplodnosť sa odborne inak vymedzuje aj ako neschopnosť otehotnenia po roku pravidelného nechráneného pohlavného styku.

 

➡️ Mužská plodnosť

Plodnosť u mužov sa odvíja primárne od kvality a početnosti ich spermií. Takisto treba brať do úvahy správny proces tvorby spermií za účelom optimálnej morfológie spermie. Jej tvar totiž musí byť taký perfektný, že jej umožní bezproblémové preniknutie hrdlom krčka maternice až k vajíčku. Aj ostatné reprodukčné schopnosti však musia byť v poriadku. Nevyhnutným atribútom schopnosti oplodnenia partnerky je napríklad aj dosiahnutie stoporenia a kvalitnej erekcie tak, aby sa penis vôbec dostal do vagíny a to minimálne na taký čas, ktorý je potrebný k ejakulácii.

Plodnosť muža je teda podmienená viacerými faktormi, toto sú najzákladnejšie:

 • 100%-ná funkčnosť reprodukčných orgánov
 • schopnosť dosiahnuť sexuálne vzrušenie, pričom v tomto prípade je podmienkou správne fungujúci nervový systém
 • kvalitná erekcia – to znamená nielen adekvátnu tvrdosť penisu, ale aj jej trvanie nevyhnutné na dokonanie pohlavného aktu vyvrcholením
 • kvalitný ejakulát – to značí hlavne životaschopné spermie v optimálnom prostredí (semenná tekutina), spermie tiež musia byť schopné dosiahnuť vajíčko a oplodniť ho
 • oplodnenie je najčastejšie možné iba v prípade, že muž ejakuluje vo vnútri pošvy a ideálne ak sex prebieha v pravidelných intervaloch
💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks

 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja

20,00 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Ženská plodnosť

Ženskú plodnosť zase ovplyvňuje kvalita a množstvo vajíčok a teda správna funkcia vaječníkov – to v prvom rade. V druhom rade sa jedná aj o celkovú zdravotnú kondíciu ženy, prípadne aj o niektoré psychické faktory. Táto schopnosť (plodnosť) vekom klesá, pretože sa nenávratne znižuje počet folikulov. Výrazné zníženie prebieha približne 10 rokov pres nástupom menopauzy. Takisto je zaujímavé aj to, že ženy, ktoré majú pravidelnú menštruáciu, majú aj desaťnásobne viac folikulov ako tie s nepravidelným menzesom. To však hneď neznamená, že po štyridsiatke budú mať aj vyššiu schopnosť produkovať vajíčka – takto to prosto nefunguje…

Takisto je veľmi dôležité aj to, ako sa už oplodnené vajíčko zahniezdi. Na udržanie tehotenstva je tak potrebná aj správna reakcia maternice na hormonálnu stimuláciu, ktorá býva u starších žien znížená (možnosťou je podávanie hormónu progesterónu).

Základné faktory podmieňujúce plodnosť ženy:

 • prítomnosť ovulačných cyklov – čiže či je dozrievanie vajíčok v poriadku a žlté teliesko normálne funguje
 • priechodnosť pre spermie – čiže, či sa spermia má šancu dostať do cieľa (prechod hlienom krčku maternice)
 • priechodnosť vajíčka vajíčkovodom a jeho výživa
 • funkčný mechanizmus oplodnenia vajíčka
 • správne uhniezdenie vajíčka k pripravenej maternici
💡 TIP na produkt - VITEX Agnus Castus
KIWU WUKI VITEX Agnus Castus 90 cps

 • extrakt z Vitexu jahňacieho v koncentrácii 2:1 (zodpovedá až 1000 mg v 1 kapsule)
 • pomáha zvyšovať hladinu progesterónu a znižuje hladinu prolaktínu
 • účinná podpora pri ženských problémoch
 • na plodnosť i mentálne zdravie
 • vplyv na hladinu hormónov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

O čom je reč, keď hovoríme o problémoch s plodnosťou

Čo sa dá považovať za problém s plodnosťou? Nuž je to stav, kedy sa nedarí počať potomka ani pri pravidelnom pohlavnom styku bez použitia antikoncepcie približne po dobu jedného roka. Nie je to však úplne presné. Vekom plodnosť muža i ženy prirodzene klesá, vrchol plodnosti sa totiž datuje niekde medzi 20-30 rokom života. Ženy sú najplodnejšie okolo 25-ky, muži o niečo neskôr. Po 30-tke nasleduje pokles plodnosti, po 35-ke výrazný.

Pokiaľ sa páru otehotnieť nedarí a nie je k tomu nejaký zrejmý dôvod (zdravotný problém napríklad), tak na začiatok je ideálne ak vyskúšajú aj nejaké vhodné opatrenia (životospráva a podobne), prípadne môžu tiež vyskúšať nejaký kvalitný podporný prostriedok (tabletky na zvýšenie plodnosti). Ak je problém vážnejší a dlhodobejšieho charakteru, prípadne sa na tom podpisuje aj vyšší vek muža a ženy, je potrebné navštíviť lekára a túžbu po bábätku riešiť odborne.

Problémy s mužskou plodnosťou – základné typy porúch

 • nedostatočná spermatogenéza (tvorba spermií) – môže to byť napríklad dôsledok nízkej hladiny testosterónu, ten ovplyvňuje činnosť mužských semenníkov, prípadne je na vine atrofia semenníkov, či rakovina a ďalšie poruchy
 • znížená kvalita spermií – aj tu je vplyv testosterónu významný, spolu s dostupnosťou dôležitých minerálov a stopových prvkov
 • nedostatočná erekcia – v dôsledku ktorej je znemožnený plnohodnotný pohlavný styk (bolestivá, slabá, krátka, oneskorená erekcia)
 • predčasná ejakuláciarýchle vyvrcholenie spravidla do niekoľkých minút (1-2 minúty, extrémne aj pred vniknutím)
 • vrodené poruchy ako nezostúpenie semenníkov do mieška alebo vývojové vady týkajúce sa penisu
 • funkčné a štrukturálne poruchy napríklad ako nepriechodnosť semenovodov v dôsledku úrazu či zápalu u mužov
 • infekcie pohlavnej sústavy (pohlavne prenosné, ale i tie prenosné zo zvieraťa na človeka)
 • problémom môžu byť aj rôzne metabolické ochorenia, cukrovka, problémy so štítnou žľazou, závažné hormonálne ochorenia

Mužská neplodnosť sa nevylieči sama od seba, je potrebné čím skôr absolvovať odborné vyšetrenie u lekára. Kľúčovým vyšetrením je spermiogram, pri ktorom sa zisťuje prítomnosť spermií a ich kvalita (morfológia, motilita, atď.).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu plodnosti prostredníctvom zlepšenia erekcie a potencie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta, prípadne priamo na podporu mužskej plodnosti a lepšej spermatogenézy: ✅ Fertin, ✅ Folandrol a ✅ PROfertil.

Problémy so ženskou plodnosťou – základné typy porúch

 • nedostatočná funkčnosť vajíčkovodov (zmena štruktúry), malej panvy či sliznice maternice
 • obmedzená samotná tvorba vajíčok (vyčerpanie vaječníkov) v dôsledku veku, ale aj externých vplyvov, ako sú operácie či ožarovanie
 • infekcie pohlavného ústrojenstva (napríklad chronický zápal sliznice maternice, či tuberkulóza vnútorných rodidiel)
 • väčší počet cyklov bez ovulácie a zvýšený počet geneticky nevhodných vajíčok (dôsledok vyššieho veku ženy)
 • vrodené poruchy týkajúce sa napríklad hormonálnej rovnováhy, prípadne poruchy vývinu pohlavných orgánov
 • problémy súvisiace s imunitným systémom, ako je tvorba imunitných buniek proti pohlavným bunkám, čiže proti spermiám alebo proti vajíčkam, menej často sa môže objaviť imunitná reakcia už proti embryám
 • infekcie pohlavnej sústavy (pohlavne prenosné, ale i tie prenosné zo zvieraťa na človeka)
 • metabolické ochorenia, cukrovka, problémy so štítnou žľazou, hormonálne ochorenia, avitaminóza (nedostatočná hladina dôležitých vitamínov)

Tieto problémy a ťažkosti majú úzky súvis so stavom ženskej pohlavnej sústavy, hormonálnou hladinou a ne/dostatočným prekrvením celého reprodukčného systému (to znamená výživou). V prípade spomínaných problémov a výskytu porúch je návšteva lekára nevyhnutnosť.

💡 TIP: Ak hľadáte prírodnú podporu plodnosti u žien, odporúčam vám vyskúšať tieto tabletky a prípravky, majú tie najlepšie referencie: ✅ InofolicInofolic Combi, ✅ Vitex Agnus Castus a ✅ Gynex.

 

Najčastejšie príčiny a faktory, ktoré znižujú plodnosť

Na plodnosť pôsobí viacero faktorov. Okrem negatívneho vplyvu najrôznejších ochorení a porúch, ktoré som už spomínal vyššie sa na jej stave podieľa aj niekoľko prirodzených príčin, na ktoré máme dosah aj my sami. O čo konkrétne ide?

 • vek – so zníženou plodnosťou treba u mužov prirodzene rátať po dosiahnutí 40 rokov veku, ženy musia rátať s poklesom plodnosti už od 30-tky (ideálny vek na otehotnenie z gynekologického hľadiska je 23-26 rokov)
 • životospráva – na znížení plodnosti sa podieľa aj zvýšená konzumácia polotovarov, sladkostí, či potravín s vysokým obsahom soli a konzervačných látok (viac sa to podpisuje na mužskej plodnosti), určite tiež neprospieva fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu
 • životný štýl – nesprávny životný štýl a jeho priame následky, to jest nadváha a obezita, zvýšený stres a vyčerpanie, nedostatok kvalitného spánku a oddychu takisto negatívne vplývajú na plodnosť, pre čo najlepšiu podporu plodnosti je teda potrebná výborná fyzická ale aj mentálna kondícia
 • hormonálna hladina – za mužskou plodnosťou stojí vo veľkej miere testosterón, ktorý je nevyhnutný pre správnu spermatogenézu a optimálna hladina tohto pohlavného hormónu je naozaj nevyhnutná, u žien je zas dôležitá hladina estrogénu, ktorý je dôležitý aj pre správny vývoj a rast oplodneného vajíčka
 • lieky – viaceré lieky, ktoré obsahujú syntetické liečivá môžu negatívne vplývať na plodnosť, najskôr ide o preparáty (na predpis, i bez predpisu), ktoré sa užívajú v súvislosti s niektorými kardiovaskulárnymi, metabolickými a inými systémovými ochoreniami, ale taktiež sú to niektoré lieky na bolesť a zápal + zaradiť tam môžeme aj hormonálnu antikoncepciu u žien

💡 TIP na produkt - Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks

 • prírodný výživový doplnok, ktorý prispieva k plodnosti žien a k ľahšiemu otehotneniu
 • zloženie: inozitol a kyselina listová
 • mesačné balenie, ktoré obsahuje 60 vrecúšok s práškom

28,80 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

Ako zlepšiť plodnosť – moje vlastné skúsenosti

Chcete vedieť ako podporiť svoju plodnosť? Existuje niekoľko spôsobov ako sa to dá aj prirodzenou cestou. S plodnosťou je to u jednotlivých pohlaví samozrejme trochu špecifické a aj niektoré opatrenia na zvýšenie plodnosti sú iné (no veľa je ich aj spoločných).

 

➡️ Ako zlepšiť plodnosť u muža

U mužov je dôležité zlepšiť proces tvorby spermií (spermatogenézu) a to aj vytvorením vhodných podmienok pre svoje semenníky, ktoré by sa nemali prehrievať a je potrebné ich chrániť pred úrazom. Tiež sa treba postarať o prirodzenú podporu tvorby testosterónu v tele najlepšie aktívnym cvičením, dostatkom relaxu a kvalitného spánku, obmedzením stresu a využitím vhodných prírodných prostriedkov (bylinky*, čaje, tabletky).

*Mužskú plodnosť možno podporiť aj prostredníctvom overených tradičných rastlín. Existujú viaceré stáročiami overené bylinky ako Ženšen, Maca, Ginko, Tribulus TerrestrisSenovka grécka, ale aj taká Ashwagandha či Krpčiarka šípolistá, ktoré dokážu podporiť nielen mužskú plodnosť ale aj primerane pôsobiť na jeho sexuálne zdravie bez rizika vedľajších účinkov (pretože obsahujú nášmu telu viac prirodzené látky). TIP: pozri najlepšie bylinky na mužskú plodnosť.

 

➡️ Ako zlepšiť plodnosť u ženy

Ženská plodnosť je špecifická v tom, že ju dokážu veľmi znížiť aj zápaly a infekcie v rámci močovej a pohlavnej sústavy. Preto je potrebné obmedziť ich výskyt na minimum a pokiaľ sa prejavia, treba ich dôkladne preliečiť. Na plodnosť ženy samozrejme vplýva aj normálny menštruačný cyklus a ovulácia, ktoré sa dajú podporiť napríklad aj vhodnými potravinovými doplnkami na báze ženských fytoestrogénov (sója, ľan, ďatelina). Plodnosť a hormonálnu rovnováhu ženy však podporujú aj ďalšie typicky „ženské“ bylinky ako vitex jahňací, alchemilka, ploštičník ale aj maca, či kotvičník.

💡 TIP na produkt - VITEX Agnus Castus
KIWU WUKI VITEX Agnus Castus 90 cps

 • extrakt z Vitexu jahňacieho v koncentrácii 2:1 (zodpovedá až 1000 mg v 1 kapsule)
 • pomáha zvyšovať hladinu progesterónu a znižuje hladinu prolaktínu
 • účinná podpora pri ženských problémoch
 • na plodnosť i mentálne zdravie
 • vplyv na hladinu hormónov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Režimové opatrenia a prírodná podpora plodnosti

Teraz uvediem niekoľko všeobecne platných opatrení, ktoré pomôžu zlepšiť plodnosť mužom aj ženám:

✅ Životospráva

Plodnosť dokáže ovplyvniť celkom významne aj naša životospráva. Ak nie je v poriadku, tak ani plodnosť nie je na tom práve najlepšie. Dvojnásobne, ak je nesprávna už dlhodobo a vy sa blížite k veku, kedy plodnosť klesá prirodzene (muži po 40-ke, ženy po 30-tke). Preto treba čím skôr začať na jej zlepšovaní. Čo všetko sa dá pozitívne zmeniť? Je toho dosť. Vynechajte z jedálnička nezdravé a mastné jedlá, ktoré majú vysokú kalorickú hodnotu, pretože následok nezdravého stravovania – obezita, má priamy súvis so zdravotnými komplikáciami v intímnej oblasti (plodnosť nevynímajúc). Nefajčite a zbytočne sa „neosviežujte“ alkoholickými nápojmi.

✅ Psychické rozpoloženie

Psychický komfort má pre kvalitný sexuálny život a plodnosť naozaj veľký význam. Doprajte si viac oddychu, dostatok kvalitného spánku, vyhýbajte sa nadmernej únave a stresu. Bez normálnej sexuálnej aktivity totiž k prirodzenému oplodneniu ani tak skoro dôjsť nemôže.

✅ Cvičenie a aktívny pohyb

Pravidelný pohyb a cvičenie dokáže všeobecne zlepšiť vašu kvalitu života, vrátane plodnosti. Je to výborná prevencia civilizačných ochorení, ktoré stoja za viacerými problémami týkajúcich sa neplodnosti mužov i žien, a takisto je to výborná podpora tvorby testosterónu, estrogénu, ale aj hormónov šťastia napríklad.

 

Princíp a účinky tabliet na mužskú i ženskú plodnosť

💡  Mužská aj ženská plodnosť sa dá teda riešiť a podporiť v rozumnej miere aj vhodnými tabletkami s prírodným zložením. No takisto si treba uvedomiť, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať.

Voľne dostupné prípravky a doplnky na mužskú plodnosť fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a niektoré z týchto prípravkov sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov týkajúcej sa mužskej potencie ako oslabená erekcia, nízke libido, či predčasná ejakulácia. V opačnom garde zas ženské prípravky podporujú primárne normálnu činnosť vaječníkov (čo v konečnom dôsledku znamená aj zvýšenie počtu „oplodneniaschopných“ vajíčok), pozitívne vplývajú na hormonálnu rovnováhu, či dokonca na zvýšenie psychického komfortu, ktorý je u žien pri „snažení“ obzvlášť dôležitý.

Prírodné zloženie prináša výsledky

Tabletky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú sa kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty, minerály, vitamíny a ďalšie látky, ktoré majú overené pozitívne účinky na plodnosť, ale dobre poslúžia nezriedka aj na posilnenie libida a potencie.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa musia užívať dlhšiu dobu, proces vytvárania optimálnych podmienok na stvorenie nového života totiž aj niečo trvá… Skúsenosti mnohých hovoria jasnou rečou, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere želateľné výsledky (ideálne 2-3 mesiace).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na plodnosť mužov

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia

 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR

15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks

 • výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja

20,00 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na plodnosť žien

💡 TIP na produkt - Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks

 • prírodný výživový doplnok, ktorý prispieva k plodnosti žien a k ľahšiemu otehotneniu
 • zloženie: inozitol a kyselina listová
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja

28,80 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

Tabletky na plodnosť a najčastejšie otázky

Čo sa týka plodnosti, tak na internete nájdete nepreberné množstvo diskusií, existuje tiež nejedno fórum, kde sa táto problematika rozoberá naozaj podrobne. Ľudia však majú otázky týkajúce sa prirodzenej podpory podpory, a to aj pomocou vhodných výživových doplnkov. Tie najčastejšie som vybral a na tomto mieste na ne aj odpoviem.

❓ Prečo sú takéto tabletky na plodnosť dostupné bez receptu?

Pretože ide o prípravky s prírodným zložením, v ktorých nenájdete žiadne umelo vytvorené látky. Sú to výživové doplnky, ktoré si takto možno jednoducho zaobstarať aj bez podstúpenia vyšetrenia u lekára. No aj keď nespadajú pod liečivá, samozrejme musia spĺňať určené štandardy a normy.

❓ Sú vôbec takéto produkty bezpečné?

Ak je reč o tabletkách a prípravkoch od overených výrobcov tak áno, sú. To mimo iné znamená aj to, že sa v týchto prípravkoch nebude nachádzať nič nevhodné a potenciálne nebezpečné. Jedným zo znakov dôveryhodnosti prípravku sú potom aj skúšky či testy v atestovaných vedeckých laboratóriách. Samozrejme takýto doplnok musí byť tiež schválený a zaregistrovaný Úradom verejného zdravotníctva SR.

❓ Pre koho sú tabletky na plodnosť určené a pre koho naopak nie?

Takéto prírodné tabletky či prípravky na plodnosť sú určené tým ľuďom, ktorí majú ťažkosti s plodnosťou ako súčasť komplexnejšieho problému v intímnej oblasti. Tí, ktorí trpia rôznymi poruchami, napríklad dedičného charakteru, či problémami s hormonálnou sústavou a podobne (napríklad aj erektilná dysfunkcia u mužov) a ich neplodnosť je medicínsky potvrdená (u mužov to prezradí najlepšie spermiogram), tak tí by mali podstúpiť odbornú liečbu a po takýchto tabletkách siahnuť iba na odporúčanie lekára ako doplnok liečby.

❓ Kde sa dajú jednoducho zaobstarať a ako?

Takéto tabletky na plodnosť si viete zaobstarať aj v klasickej lekárni. Čoraz obľúbenejší spôsob je však nákup pohodlne na internete a to buď online v eshope nejakej renomovanej lekárne či obchodu s výživovými doplnkami, prípadne priamo v oficiálnom eshope výrobcu či distribútora.

❓ Čo robiť v prípade, že tabletky nebudú fungovať?

Prírodné doplnky nikdy nezaručia 100%-ný úspech a teda zaručiť spokojnosť s ich užívaním u každého je prosto nemožné. Treba však na rovinu povedať aj to, že niekedy za problémami s plodnosťou stoja naozaj vážne príčiny a v tom prípade niet inej cesty ako je podstúpenie odborného vyšetrenia u lekára. Na niečo také je totiž každý doplnok na svete „krátky“ ako sa hovorí.

❓ Stačí to na podporu plodnosti?

Iba tabletky? Určite nie. No ako účinná podpora je to bod navyše. Existuje ešte celý rad opatrení a tipov ako podporiť svoju plodnosť (o viacerých som sa už zmienil). Dôležitá je najmä úprava vášho životného štýlu vrátane kvalitného a zdravého stravovania a aktívneho pohybu.

 

Overené tabletky na plodnosť (pre mužov i pre ženy)

Poďme sa teraz pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal (prípadne partnerka). Niektoré boli priamo na podporu lepšej tvorby spermií a plodnosti, iné zas viac na podporu mojej potencie. Ženské prípravky zas mierili priamo na proces otehotnenia doplnením dôležitých látok do organizmu (napríklad inozitol a kyselina listová), iné zase využívajú služby viacerých typicky ženských a spoľahlivých byliniek na úpravu v rámci pohlavnej aj močovej sústavy ženy.

Ako je to vlastne pri všetkých produktoch osobnej spotreby – s niektorými prípravkami sme boli spokojní viac, s niektorými menej. A preto, ak práve teraz premýšľate nad tým, že by nebolo od veci si podobné tabletky či prípravky na podporu plodnosti zaobstarať, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel. Takéto podporné prípravky majú síce určitú mieru účinku, ale určite nemôžu byť náhradou odbornej liečby v prípade vážnejších stavov. A potom aj na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

Ako vybrať kvalitné tabletky na plodnosť

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

A ktoré tabletky na plodnosť mužov a žien nás najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

Najlepšie tabletky na plodnosť mužov

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fertin
Fertin recenzia
➡️ tabletky na podporu plodnosti u mužov
✅ schválený výživový doplnok
✅ prémiová kvalita – overený výrobca
✅ pozitívny účinok na plodnosť muža
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

15,99 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
➡️ prémiový výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža
✅ podpora spermatogenézy
✅ koncentrované zloženie
✅ jednoduchá forma užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

20,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
PROfertil
PROFERTIL cps 60
➡️ potravina na osobitné lekárske účely určená na diétny režim pre mužov s poruchami plodnosti, ktorí chcú mať deti
✅ podpora plodnosti zlepšením kvality mužských spermií
✅ prírodné zloženie zahŕňa telu vlastné látky
✅ jednoduché užívanie
✅ žiadne vedľajšie účinky
✅ viditeľné výsledky (referencie od reálnych užívateľov)
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

62,47 €
Chcem vedieť viac

Najlepšie tabletky na plodnosť žien

názovurčenie a výhodypredajcacena
VITEX Agnus Castus
KIWU WUKI VITEX Agnus Castus 90 cps
➡️ silný extrakt z Vitexu jahňacieho
✅ pomoc so zvýšením hladiny progesterónu (a znížením prolaktínu)
✅ účinná podpora pri viacerých ženských problémoch
✅ pozitívny vplyv na plodnosť i mentálne zdravie
✅ vplyv na hladinu hormónov
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

12,94 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
30 ml
Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex
➡️ výživový doplnok vo forme kvapiek – bylinný extrakt
✅ pôsobí regeneračne, detoxikačne a antioxidačne
✅ pomoc pri problémoch s menštruáciou, menopauzou, rôznych gynekologických zápaloch
✅ podpora plodnosti u oboch pohlaví
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

21,91 €
Chcem vedieť viac
60 vrecúšok
Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
➡️ Prášok na podporu plodnosti a tehotenstva.
✅ prírodný prípravok bez predpisu
✅ jednoduché užívanie - prášok na prípravu nápoja
✅ bez vedľajších účinkov
✅ viditeľné výsledky v praxi (xy spokojných mamičiek)
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

28,80 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!