Bylinky na plodnosť

Bylinky na plodnosť - šťastný pár, tehotenský testBylinky na plodnosť sú vyhľadávaným spôsobom ako podporiť plodnosť muža i ženy. Znížená plodnosť býva často aj dôsledkom nesprávnej životosprávy a životného štýlu, rôznych vonkajších činiteľov a nástupom civilizačných ochorení. Plodnosť muža samozrejme v prvom rade ovplyvňuje kvalita spermií (ale aj problém so stoporením penisu napríklad), plodnosť u ženy zase kvalita vajíčka a ich početnosť (cykly), veľkú úlohu tiež zohráva jej vek.

Okrem tých najvážnejších prípadov existujú viaceré možnosti a spôsoby ako zvýšiť plodnosť u mužov a podporiť aj lepšie stoporenie a erekciu, sexuálny apetít, či ejakuláciu. Podobne ako existujú možnosti zlepšenia podpory plodnosti u žien (napríklad harmonizáciou ovulačného cyklu). Jedným z nich sú aj liečivé rastliny, ktoré vďaka svojim bioaktívnym látkam dokážu vplývať na hladinu hormónov v tele tým, že stimulujú produkciu testosterónu či estrogénu a zlepšujú prekrvenie celej pohlavnej sústavy.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie všetkých sexuálnych funkcií vrátane plodnosti s koncentrovaným obsahom byliniek a prírodných látok  – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Plodnosť – čo to vlastne je a jej význam

Plodnosť všeobecne znamená schopnosť muža a ženy počať potomstvo. U oboch to závisí najmä od stavu ich pohlavnej sústavy a jej funkčnosti, penisom počnúc, vajíčkovodmi končiac. Opakom plodnosti je samozrejme neplodnosť – stav, kedy pár nedokáže či nemôže splodiť dieťa z najrôznejších, najčastejšie fyziologických príčin (neplodnosť = neschopnosť otehotnieť po roku pravidelného nechráneného pohlavného styku).

➡️ Plodnosť u mužov

Plodnosť u mužov je v prvom rade determinovaná kvalitou ich spermií. To znamená normálnu početnosť a ich pohyblivosť. Takisto je však dôležitá aj ich správna morfológia, čiže optimálny tvar, ktorý im umožňuje preniknutie hrdlom krčka maternice a následne aj cestu „hlubinami“ ženského tela až k vajíčku. Aby všetko klaplo tak ako má, muž musí fungovať aj po ďalších stránkach:

 • dosiahnuť stoporenie a kvalitnú erekciu aby sa penis dostal do vagíny a to na čas, ktorý je potrebný pre dosiahnutie uspokojenia (mužského i ženského)
 • dosiahnuť optimálnu ejakuláciu, to znamená nie predčasnú, nie retrográdnu, jednoducho proces ejakulácie musí prebehnúť v 100%-nej kvalite a prevedení
 • nesmie byť narušená normálna tvorba spermií, aby sa tieto mužské pohlavné bunky v dostatočnom množstve a kvalite mohli dostať von z tela a mohli oplodniť ženské vajíčko

➡️ Plodnosť u žien

Plodnosť u žien je takisto komplexným stavom či funkciou a závisí najmä od hormonálnej rovnováhy, funkcie pohlavných orgánov a aj celkovej zdravotnej kondície vrátane psychických faktorov. Dôležitá je kvalita a početnosť vajíčok, a tiež fakt, že vo vyššom veku (po 40-tke, 50-tke) plodnosť ženy prirodzene významne klesá.

Čo sa týka potenciálnej plodnosti, tak tá ženská musí tiež spĺňať niektoré predpoklady:

 • prítomnosť ovulačných cyklov, počas ktorých prebieha dozrievanie vajíčok, normálna funkcia žltého telieska
 • dostatočná priechodnosť pre spermie cez hlienovú zátku krčka maternice až k vajíčku
 • schopnosť ženského vajíčka „prijať“ mužskú spermiu
 • vytvorenie podmienok pre správne uhniezdenie oplodneného vajíčka v maternici

Najčastejšie problémy s plodnosťou a ich príznaky

Aké sú najčastejšie problémy s plodnosťou u muža a ženy? V podstate sa jedná o tieto základné typy porúch:

U mužov

 • nedostatočná tvorba spermií – spermatogenéza, napríklad aj dôsledku nízkej hladiny testosterónu, ktorý ovplyvňuje činnosť mužských semenníkov, prípadne iných porúch ako je napríklad atrofia, či rakovina…
 • nízka kvalita spermií – opäť je významný vplyv testosterónu a dostupnosť dôležitých minerálov a stopových prvkov
 • nedostatočná erekcia – to jest taká, ktorá znemožní plnohodnotný pohlavný styk

U žien

 • nedostatočná funkčnosť vajíčkovodov (zmena štruktúry) a samotná tvorba vajíčok
 • infekcie pohlavného ústrojenstva ako chronický zápal sliznice maternice, či tuberkulóza vnútorných rodidiel
 • v dôsledku postupujúceho veku ženy pribúda aj väčší počet cyklov bez ovulácie a zvýšený počet geneticky nevhodných vajíčok – takých, ktoré nie sú schopné oplodnenia

Všetky spomenuté problémy a ťažkosti majú súvislosť so stavom pohlavnej sústavy, hormonálnou hladinou a dostatočným prekrvením (výživou) celého reprodukčného systému. Ak sa nejedná o závažné a systémové poruchy vyžadujúce si odbornú liečbu, tak riešením môžu byť aj zmeny v životospráve, vrátane posilnenia všetkých sexuálnych funkcií pomocou vhodných bylín a doplnkov.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie všetkých sexuálnych funkcií vrátane plodnosti s koncentrovaným obsahom byliniek a prírodných látok  – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

Najčastejšie príčiny a faktory znižujúce plodnosť

S plodnosťou, respektíve neplodnosťou, súvisí viacero faktorov a príčin, ktoré na ňu vplývajú. Okrem rôznych ochorení a porúch, ktoré je potrebné riešiť hlavne odborne s lekárom, jestvuje niekoľko takých, ktoré dokážeme ovplyvniť aj sami a tak nakloniť misku váh k úspešnému počatiu. Čo mám vlastne na mysli?

 • vek: u mužov sa to „láme“ niekde okolo 40-tky a teda hranica rizikového veku trošku posunutá posunutá ďalej v porovnaní so ženami, tie musia rátať s poklesom plodnosti po 30-tke, pričom ideálnym vekom pre otehotnenie je z gynekologického hľadiska 23-26 rokov
 • životospráva: zvýšená konzumácia polotovarov, sladkostí, či potravín s vysokým obsahom soli a konzervačných látok znižuje plodnosť ako u mužov (viac), tak i u žien, určite tomu neprospieva fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu
 • životný štýl: nadváha a obezita, stres a vyčerpanie, nedostatok pohybu, spánku, oddychu – to sú všetko faktory, ktoré negatívne vplývajú na plodnosť, dôležitá je teda aj perfektná fyzická aj psychická kondícia
 • hormóny: mužskú plodnosť ovplyvňuje najmä hormón testosterón, ktorý má dosah na spermatogenézu, prostatu, ale napríklad aj libido, u žien je zas dôležitá celkovo zastabilizovaná hormonálna hladina, dôležitý je estrogén, ktorý je nevyhnutný aj pre rast už oplodneného vajíčka
 • užívanie liekov: viaceré lieky (na predpis i bez neho), ktoré obsahujú syntetické účinné liečivá, môžu negatívne ovplyvniť plodnosť – napríklad lieky súvisiace s niektorými kardiovaskulárnymi, metabolickými a inými systémovými ochoreniami, ale tiež lieky na bolesť a proti zápalu a určite aj hormonálna antikoncepcia u žien

 

Ako zlepšiť a podporiť svoju plodnosť

Ideálne je, pokiaľ myslíte na svoju plodnosť ešte predtým ako sa začnete snažiť – v rámci prevencie, ale aj v dôsledku horších výsledkov (spermiogram u mužov a iné vyšetrenia). Podpora plodnosti v tomto prípade znamená zamerať sa na zníženie vplyvu nepriaznivých príčin a faktorov, ktoré najčastejšie spôsobujú neplodnosť. Iste, s niektorými ako genetické príčiny nespravíte zhola nič, no určite viete ovplyvniť tie, ktoré súvisia napríklad so životosprávou.

➡️ Pracujte na svojej životospráve

To znamená, že sa budete zdravšie stravovať. To znamená určite žiadne mastné a ťažké jedlá, polotovary s vysokým obsahom cukru, soli, konzervantov… Všetko potraviny, ktoré spôsobujú kardiovaskulárne choroby a rôzne metabolické poruchy, nepriaznivo vplývajúce na mužskú i ženskú plodnosť.

Ďalej tiež potlačíte svoje prípadné zlozvyky (fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu). Riešte svoj nepriaznivý zdravotný stav, kým sa to ešte dá urobiť relatívne jednoducho – problémom je hlavne nadváha až obezita a s tým súvisiace zdravotné komplikácie (vysoký tlak, cholesterol…).

➡️ Starajte sa viac o svoje psychické zdravie

Venujte dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku. Vyhýbajte sa stresu a nadmiere únavy, čím sa takisto zlepšuje stav vašej pohlavnej sústavy, vrátane normálnej sexuálnej aktivity, bez ktorej k oplodneniu prirodzene teda nedôjde.

➡️ Cvičenie a dobrá fyzická kondícia

Pohyb je jednoznačne najlepšia prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré negatívne pôsobia aj na našu plodnosť. Pravidelné cvičenie zlepšuje náladu a zvyšuje energiu a vytrvalosť, dokonca pomáha zvýšiť hladinu testosterónu u mužov, či estrogénu u žien. Pravidelný pohyb ako je beh alebo plávanie, pomáhajú aj so zlepšením metabolizmu, pri boji s nadváhou a prispievajú k lepšiemu prekrveniu pohlavnej sústavy.

Ako zlepšiť plodnosť u ženy

S plodnosťou je to u jednotlivých pohlaví samozrejme trochu špecifickejšie a presne také sú aj niektoré opatrenia na zvýšenie plodnosti. Napríklad ženskej plodnosti prospieva vyhýbanie sa zápalom v oblasti močovej a pohlavnej sústavy, v prípade, že sú aktuálne, treba ich dobre preliečiť, pretože inak môžu spôsobiť čo sa týka ženskej plodnosti „veľkú šarapatu“. Na zlepšenie menštruačného cyklu a podporu ovulácie sa odporúčajú aj potraviny a doplnky obsahujúce fytoestrogény (sója, ďatelina…), bylinky na plodnosť a na hormonálnu rovnováhu ako alchemilka, maca, či kotvičník zemný a minerály (najmä zinok).

Ako zlepšiť plodnosť u muža

U mužov je tiež dôležité zlepšiť proces spermatogenézy (tvorba spermií) a to napríklad aj vytvorením vhodných podmienok pre semenníky (neprehrievať, nevystavovať úrazom). Takisto sa pozitívne prejaví aj prirodzená podpora tvorby testosterónu, pričom veľmi jednoducho to môžete docieliť intenzívnejším cvičením, dostatkom spánku, obmedzením stresu či využitím vhodných rastlinných prostriedkov ako čaje, či tabletky s komplexnejším zložením.

➡️ Tabletky na mužskú plodnosť

V takýchto prírodných tabletkách sa najčastejšie nachádza kombinácia rôznych látok – rastlinných extraktov, aminokyselín, vitamínov a minerálov, ktoré priaznivo pôsobia rovno na tvorbu spermií, ale aj zároveň na produkciu testosterónu. Jedná sa o voľne predajné tabletky, ktoré si môžete kúpiť bez predpisu a predošlej návštevy lekára.

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia

 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR

15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Zloženie, účinky a užívanie bylín na zlepšenie plodnosti

Bylinky na plodnosť sú čoraz vyhľadávanejšie a niet sa čo čudovať. Príroda dokáže významne napomôcť aj v tomto smere. Mnohé rastliny totiž obsahujú množstvo látok, ktoré podporujú plodnosť u mužov, iné zas viac ženskú plodnosť a dokonca niektoré z nich priaznivo vplývajú na plodnosť oboch pohlaví. Výhodou užívania týchto rastlín je aj to, že dokážu pôsobiť dlhodobo. To znamená aj niekoľko mesiacov, no na druhú stranu sa musia logicky užívať dlhšie, aby sa dokázali pozitívne účinky dostatočne prejaviť.

Bylinky na plodnosť a ich účinky v skratke:

 • podpora hladiny pohlavných hormónov v tele (hlavne testosterónu u mužov a estrogénu u žien)
 • podpora lepšieho prekrvenia celej pohlavnej sústavy
 • podpora lepšej produkcie a kvality spermií a pravidelného dozrievania vajíčok
 • podpora libida – sexuálnej túžby a apetítu
 • zvýšenie celkovej sexuálnej vitality

Bylinky na plodnosť sa už oddávna využívali najskôr vo forme rôznych odvarov, záparov a čajov. Dnes je obľúbená aj forma tabliet, ktorá umožňuje jednoduchšie a presnejšie prijímanie prírodných látok. Podobne však ako je to pri rastlinách, aj tu platí, že výsledky nie sú okamžité a je nutné dlhodobejšie užívanie.

 

Najlepšie bylinky na plodnosť

 

➡️ Maca – Žerucha peruánska

Bylinky na plodnosť: Maca, žerucha peruánska

Bylinky na plodnosť: Maca

Maca – Žerucha peruánska (Lepidium meyenii), je odolná viacročná rastlina vzhľadom viac menej pripomínajúcu našu reďkev, ktorú nájdeme rásť hlavne vo vyšších polohách juhoamerických Ánd. Obsahuje veľké množstvo cenených bioaktívnych látok, a takisto je ohromujúca aj jej vysoká nutričná hodnota, vďaka ktorej sa zaraďuje medzi najlepšie superpotraviny vôbec.

Čo sa týka jej vplyvu na plodnosť, tak maca pozitívne pôsobí na obe pohlavia. Pôsobí totiž na endokrinný systém a pomáha udržiavať hormonálnu hladinu v norme ako u žien, tak aj u mužov. Cení sa vplyv macy (hlavne čiernej varianty) na produkciu spermií a zvýšenie ich početnosti v ejakuláte. Ženy, ktoré dlhodobo užívajú macu, zase oceňujú zlepšenú pravidelnosť cyklov a ľahšiu ovuláciu. Vďaka jej vysokej nutričnej hodnote je poskytuje organizmu dostatok výživných látok a pravdepodobnosť počatia sa tak tiež zvyšuje.

Výťažok z koreňa macy je tiež súčasťou mnohých kvalitných výživových doplnkov na podporu erekcie, potencie a libida u mužov, doplnkov na zvýšenie energie a vytrvalosti pre športovcov, prípravkov na podporu psychickej odolnosti, ale aj doplnkov stravy pre ženy v menopauze.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • pomoc pri neplodnosti a ďalších reprodukčných či sexuálnych poruchách
 • zvýšenie sexuálnej aktivity, podpora erekcie, podpora lepšej vzrušivosti u žien
 • nabudenie libida, zvýšenie sexuálnej túžby
 • prísun energie a zlepšenie výdrže (fyzickej i psychickej)
 • spomalenie starnutia
 • zníženie únavy a a potlačenie vplyvu stresu
 • pozitívny vplyv na chudokrvnosť a tuberkulózu, problémy žalúdka
 • zdravé kosti a zuby, proti vypadávaniu vlasov
 • zmiernenie akné a rýchlejšie hojenie vonkajších poranení
 • nápomocná pri poruchách menštruácie a menopauze
 • pri hormonálnej nerovnováhe
 • na podporu kognitívnych schopností
 • imunostimulant
 • laxatívum

💡 Prečítaj si o Mace viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať koncentrovanú macu samostatne, tak prášok z koreňa prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na podporu plodnosti, libida, ale aj erekcie s Macou

Recenzie tabletiek s Macou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Zerex Ultragold, ✅ Proerecta,
Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil, ✅ Maca Advance
Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid, ✅ Aphrodisia V pre ženy, ✅ Menox45
Clavin Platinum, ✅ Erectan Forte

 

➡️ Ženšen – Všehoj ázijský

Bylinky na plodnosť: Ženšen, všehoj ázijský, kórejský ženšen

Bylinky na plodnosť: Ženšen

Ženšen, alias odborne Všehoj ázijský (Panax ginseng) je najznámejším a typickým rastlinným liekom tradičnej ázijskej medicíny. Vo svojom koreni obsahuje množstvo špecifických látok ako sú ginsenozidy (saponíny), panaxany (polysacharidy a glykopeptidy), panaxynol, panaxydol, panaxytriol (polyacetylény), aminokyseliny, silice, fenoly, vitamíny aj minerály.

Aj vďaka týmto látkam priaznivo vplýva na celý ľudský organizmus, okrem iného na ženskú a mužskú potenciu. Je známy aj ako stimulant tvorby pohlavných hormónov a tak podporuje plodnosť.

Ženšen podporuje všetky sexuálne funkcie tým, že zlepšuje prekrvenie pohlavnej sústavy. Pozitívne tiež vplýva na psychiku, znižuje stres a uvoľňuje, posilňuje sexuálny apetít – patrí medzi najvýznamnejšie rastlinné afrodiziaká vôbec. I preto je ženšen častou súčasťou doplnkov výživy na podporu sexuálnej vitality, libida, potencie a erekcie.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • pozitívny vplyv na potenciu a plodnosť
 • lepšie prekrvenie genitálnej oblasti – lepšia erekcia
 • zvýšenie chuti na sex – podpora libida
 • pomoc pri zvýšenej fyzickej a duševnej únave
 • chráni organizmus pred náhlym vyčerpaním
 • rýchlejšia rekonvalescencia
 • stabilizácia cukru v krvi
 • rýchlejšie upokojenie pri bolestivých stavoch
 • zvýšenie chuti do jedla
 • normalizácia krvného tlaku
 • uľahčenie hojenia rán
 • pozitívny účinok pri metabolizme tukov
 • pozitívny vplyv na trávenie a peristaltiku čriev
 • významné antioxidačné účinky

💡 Prečítaj si o Ženšeni viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať koncentrovaný ženšen samostatne, tak prášok z 6 ročného koreňa prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na podporu plodnosti, libida, ale aj erekcie so Ženšenom

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia

 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR

15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Recenzie tabletiek so Ženšenom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Fertin
eJoy LONG, ✅ Zerex Extralong, ✅ Proerecta,
Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil, ✅ Vimax,
Erectan ManLONG, ✅ MenActive

 

➡️ Kotvičník zemný – Tribulus terrestris

Bylinky na plodnosť: Kotvičník zemný, Tribulus terrestris

Bylinky na plodnosť: Kotvičník zemný

Kotvičník zemný (lat. Tribulus terrestris) je dôležitá rastlina indickej ajurvédy, kde sa využíva pri rôznych sexuálnych dysfunkciách a problémoch s močovou sústavou. Kotvičník obsahuje hlavne vo svojich plodoch (menej vňať či koreň) množstvo výnimočných látok.

Čo sa týka jeho vplyvu na plodnosť, tak unikátne bioaktívne látky* rastliny ovplyvňujú hladinu pregnenolonu, progesterónu a estrogénu v tele ženy, čím podporujú pravidelný cyklus a normálnu ovuláciu. U mužov je to hlavne testosterón, ktorého produkciu podporuje pre zmenu v mužskom tele. Poteší tiež podpora erekcie a lepšia kvalita spermií (pohyblivosť).

*Unikátna je najmä vysoká hladina rastlinných steroidných saponínov – protodioscín a diosgenín. Aj preto je Tribulus terrestris známy ako osvedčený prírodný “booster” tvorby testosterónu v tele, ktorého produkciu podporuje aj vo vyššom veku. Rastlinu dokonca prezývajú zelenou viagrou, pretože takto dokáže pozitívne vplývať aj na erekciu a mužské libido. Ďalšie významné látky kotvičníka – steroly (betasitosterol napríklad), pomáhajú chrániť prostatu pred jej nezhubným zväčšením a v kombinácii sa steroidnými saponínmi môžu fungovať aj ako prevencia pred rakovinou prostaty.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • zvýšenie testosterónu u mužov, estrogénu u žien – podpora plodnosti
 • podpora erekcie, potencie a libida
 • lepšia tvorba svalovej hmoty
 • podpora zdravia prostaty a močových ciest
 • zníženie hladiny cholesterolu v krvi
 • podpora trávenia a sekrécie žalúdočných štiav
 • antioxidačné účinky
 • detoxikačné účinky na pečeň
 • zlepšenie fyzickej a psychickej kondície
 • zmierňovanie stavov úzkosti
 • potláčanie nespavosti
 • lepšia regenerácia

💡 Prečítaj si o Kotvičníku viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať priamo čaj z Kotvičníka, tak sušenú vňať prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na podporu plodnosti, libida, ale aj erekcie s Kotvičníkom

Recenzie tabletiek s Kotvičníkom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Zerex Ultragold,
Vimax, ✅ Proerecta, ✅ Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil,
Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid,
Clavin Original, ✅ Clavin Platinum, ✅ ArginMax Forte pre mužov, ✅ ArginMax Forte pre ženy,
Erectan Forte, ✅ Erectan ManLONG, ✅ Afroditky plus
Primulus,  ✅ ADVANCE MenActive,

 

➡️ Ginko – Ginkgo biloba

Bylinky na plodnosť: Ginko dvojlaločné, Ginkgo biloba

Bylinky na plodnosť: Ginko dvojlaločné

Ginko dvojlaločné (lat. Ginkgo biloba) je strom, ktorý je známy tým, že je to najstaršia živá fosília z ríše rastlín (svoj najväčší rozmach zaznamenala už v druhohorách!). Prirodzene rastie najmä v Číne, alebo aj v Japonsku, kde ho nájdeme rásť v mnohých parkoch, ale aj ako posvätnú drevinu rastúcu pri chrámoch a je tam doteraz pokladaný za znak plodnosti. Inak je rozšírená takmer po celom svete, kde sa vysádza hlavne do okrasných parkov a záhrad.

Ginko je unikátne aj vďaka špeciálnym látkam označovaným ako ginkgolides. A aj vďaka nim je jedným z najúčinnejších afrodiziák na svete. Pozitívne totiž dokáže pôsobiť na prenos nervových vzruchov a takisto podporiť tvorbu dôležitých hormónov ako je acetylcholín, noradrenalín či dopamín. Jej vplyv na ženskú a mužskú plodnosť je oceňovaný tiež, najmä vďaka vplyvu na lepšie prekrvenie a na kvalitu našich ciev.

Okrem prírodných prípravkov na podporu potencie, libida a erekcie, je výťažok rastliny súčasťou viacerých doplnkov či liekov na podporu kognitívnych schopností, pamäte a duševného zdravia.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy – podpora potencie a plodnosti u mužov i žien
 • podpora tvorby dopamínu a noradrenalínu – zvýšenie sexuálnej túžby
 • podpora tvorby acetylcholínu – lepšia vzrušivosť a erekcia
 • urýchlenie krvného prietoku hlavne v periférnej a mozgovej oblasti
 • bráni poškodeniu ciev a zlepšuje cirkuláciu krvi
 • pozitívne pôsobí na prenos nervových vzruchov v mozgu
 • potláča alergické reakcie, napríklad pri astme
 • spomaľuje starnutie – má antioxidačné účinky
 • stabilizuje hladinu glukózy v krvi
 • zlepšuje pamäť a odstraňuje únavu
 • zvyšuje sústredenosť a pozornosť
 • pomáha pri príliš častom močení
 • má antibakteriálne účinky
 • výborné detoxikačné účinky, prečisťuje pečeň a obličky
 • posilňuje obranyschopnosť organizmu

💡 Prečítaj si o Ginku viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať koncentrované ginko samostatne, tak sušené listy prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na podporu plodnosti, libida, ale aj erekcie s Ginkgo biloba

Recenzie tabletiek s Ginkom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid, ✅ Vimax,
Erectan ManLONG, ✅ ArginMax Forte pre mužov, Aphrodisia XL krém

 

➡️ Senovka grécka – Fenugreek

Bylinky na plodnosť: Senovka grécka, Fenugreek

Bylinky na plodnosť: Senovka grécka

Senovka grécka (Trigonella foenum-graecum), je jednoročná rastlina, jedna z najstarších kultúrnych plodín vôbec. Pôvodne stredomorská bylina sa dodnes pestuje najmä ako krmivo, ale tiež aj na terapeutické účely v podstate v celej južnej Európe. K terapeutickým účelom sa využíva semeno (semen foeni-graeci, alebo inak semen trigonellae). Priaznivo pôsobí hlavne na trávenie, žalúdok a črevá, tlmí pálenie v žalúdku… Hlavnými účinnými obsahovými látkami semien senovky gréckej sú slizovité látky, flavonoidy, saponíny ako diosgenín a alkaloid trigonelín.

Čo sa týka plodnosti, tak rastlina je známa tým, že dokáže pozitívne vplývať na hladinu pohlavných hormónov v tele muža (testosterón) i v tele ženy (estrogén). Vďaka výborným nutričným hodnotám prispieva k lepšej tvorbe spemií i vajíčok. Senovka grécka mimo to tiež podporuje lepšie prekrvenie tkanív a orgánov, vrátane celej pohlavnej sústavy a aj preto sa radí medzi výborné afrodiziaká.

Veľmi známy je tiež jej vplyv na tvorbu mlieka a podpora laktácie u mamičiek (najčastejšie v kombinácii s ďalšou liečivkou – benediktom lekárskym).

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • podpora normálnej hladiny testosterónu v tele
 • podpora normálnej hladiny estrogénu v tele
 • zvýšenie libida a sexuálnej aktivity
 • priaznivý vplyv na trávenie, žalúdok a črevá
 • prispieva k udržiavaniu fyziologického pH žalúdka
 • podporuje chuť do jedla
 • pôsobí ako fyzické a mentálne tonikum
 • podporuje metabolizmus tukov
 • pomáha udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi
 • podporuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu
 • podporuje produkciu mlieka počas dojčenia a rýchlejšie zotavenie po pôrode
 • posilňuje organizmus a podporuje jeho lepšiu regeneráciu
 • upokojenie a hojenie slizníc dýchacích ciest (hlienotvorba)
 • pozitívny vplyv pri alergiách a na znižovanie horúčky
 • pomoc pri hnisavých zápaloch, vredoch, opuchoch
 • tíšenie nadmerného búšenia srdca
 • pôsobenie proti chrápaniu

💡 Prečítaj si o Senovke viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať mleté semená Senovky gréckej, tak produkt prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na podporu plodnosti, libida, ale aj testosterónu so Senovkou gréckou

Recenzie tabletiek so Senovkou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Primulus, ✅ MenActive,
Aphrodisia XL krém pre mužov
Megaprsia BreastExtra+, ✅ Super Prsia + štíhla línia

 

Ostatné bylinky na plodnosť

Samozrejme, že byliniek na podporu plodnosti sa nájde po svete oveľa viac a spomenúť ich všetky by zabralo mnoho času a priestoru. Z tých, ktoré som ešte nespomenul, sú populárne a osvedčené najmä Ashwagandha, Horny Goat, ale aj pre ženy taký Vitex jahňací (alias Drmek), bazalka, pakost, granátové jablko, alchemilka, rebríček, ľubovník…

TIP na podporu plodnosti – bylinkové kvapky Gynex

💡 TIP na produkt - Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex

 • pozitívne účinky pri ženských problémoch (menopauza, klimaktérium, menštruácia, PMS…)
 • pomoc pri gynekologických zápaloch, kvasinkových infekciách pošvy aj vonkajšieho genitálu
 • pomoc pri ženskej aj mužskej neplodnosti
 • veľmi účinné širokospektrálne bylinné zloženie
 • vhodný na dlhodobé užívanie, bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych liečivých rastlín tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz o problematike fytoterapie. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!