Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť (12 zaručených tipov)

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 1

Rýchla ejakulácia, respektíve predčasná ejakulácia (výron semena), je relatívne bežný problém týkajúci sa najmä mladších mužov (sexuálne menej skúsených). No ani starší páni sa prirýchlemu vyvrcholeniu nezriedka nedokážu ubrániť. Prečo? Nuž predčasná ejakulácia totiž nie je len psychologický problém, ako by sa mnohým zdalo. Svoju úlohu tiež zohrávajú aj niektoré fyziologické príčiny. Niekedy to dokonca môže dospieť až do štádia, kedy je potrebná medikamentózna liečba či invazívny chirurgický zákrok. Ale nechcem vás hneď na úvod vystrašiť a prezradím vám, že sa to týka iba minimálneho percenta prípadov. Predčasná ejakulácia sa dá totiž riešiť aj po vlastnej osi a pre väčšinu prípadov je to aj postačujúce.

Čítajte ďalej a o probléme zvanom rýchla ejakulácia sa dozviete takmer všetko. Od teórie (čo to je, prečo vzniká, aké sú jej príznaky) až po riešenie (ako si pomôcť domácimi metódami, cvičeniami, tabletkami a kedy navštíviť lekára a aké vyšetrenia podstúpiť + možnosti liečby).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na oddialenie ejakulácie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONGZerex Extralong a ✅ Vimax.

Čo je to predčasná ejakulácia

Aby sme sa mohli baviť o tejto poruche, mali by sme si najprv ozrejmiť čo to ejakulácia vlastne je.

➡️ Ejakulácia

Ejakulácia, inak aj výron semena, je proces, pri ktorom dochádza k vystreknutiu semena – ejakulátu z penisu. Dochádza k nemu počas pohlavného styku, pri masturbácii, alebo aj spontánne počas spánku (polúcia*).

Ejakulácia býva spravidla sprevádzaná orgazmom (sexuálnym vyvrcholením). Podrobne, aj s fotografiami či videom si o ejakulácii môžete doplniť vedomosti na wikipedii (v rôznych jazykových mutáciách, slovenská wiki, česká wiki).

Ako to prebieha v skratke:

 • začiatok orgazmu pre mozog znamená, že odošle nervový signál na spustenie procesu uvoľňovania ejakulátu
 • ejakulát sa cez semenovody dostáva von, pričom semenné vačky uvoľňujú spermie, ktoré sa doň vmiešajú
 • nakoniec je ejakulát pomocou svalových kontrakcií vytlačený cez močovú rúru z penisu von

No a keď sa ejakulácia dostaví pri styku skôr ako by ste chceli vy alebo váš partner, môžeme ju definovať ako predčasná, rýchla, včasná ejakulácia. Poďme si o tejto sexuálnej dysfunkcii povedať o niečo viac.

💡 *Pozor! Polúcia nie je predčasná ejakulácia.

➡️ Polúcia je samovoľné ejakulovanie, ku ktorému dochádza najmä pri pohlavnom dospievaní muža najmä v nočných a skorých ranných hodinách. Jej spustenie je nezávislé od fyzického sexuálneho dráždenia.

Všetko o polúcii na afrodiziakum.sk: Polúcia, alebo trápia vás mokré sny? Nemusia…

 

➡️ Predčasná, rýchla ejakulácia

Predčasná ejakulácia je typ sexuálnej dysfunkcie. Je v podstate celkom bežná. Aspoň raz sa vyskytne u jedného muža z troch (vo veku od 18 do 59 rokov).

Rýchla ejakulácia sa hovorí stavu, kedy muž dospeje k orgazmu a ejakulácii už do jednej minúty od momentu vniknutia penisu do vagíny, prípadne inej formy stimulácie (handjob, oral…). To je taká všeobecná premisa. Samotná diagnóza je však jasná až potom, čo sa do úvahy zoberú aj iné faktory. Nie je predčasná ejakulácia napríklad len dôsledok dlhšej sexuálnej abstinencie? Alebo je to jeden z prejavov stresu a nervozity? S tým lekár špecialista veľa neurobí.

💡 Pozor! Predčasná ejakulácia nie je to isté ako erektilná dysfunkcia.

➡️ Erektilná dysfunkcia je neschopnosť dosiahnuť a udržať erekciu, ktorá by umožnila uspokojivý sexuálny zážitok. Predčasná ejakulácia sa však môže vyskytnúť aj spolu s erektilnou dysfunkciou!

✅ Priemerná dĺžka styku až do ejakulácie

Podľa jednej štúdie je priemerný čas, kedy muž dokáže udržať pohlavný styk bez ejakulácie, 7 minút. Muži s diagnostikovanou poruchou predčasnej ejakulácie sa dostali na priemerné 2 minúty.

Muži, ktorí chcú zlepšiť svoju výdrž, nemusia byť nevyhnutne diagnostikovaní. Možnosti liečby a možností zlepšenia stavu sú v podstate rovnaké pre obe skupiny.

Rýchla a predčasná ejakulácia

Prirýchla ejakulácia – nestačili ste sa ani poriadne vyzliecť?

 

✅ Tak teda koľko je tak akurát?

Je to samozrejme individuálne a líši sa od potrieb pohlavne aktívneho páru. Všeobecne možno povedať, že prirýchla ejakulácia je pohlavný styk do 5 minút (od vniknutia po ejakuláciu) a výron do 1-2 minút je predčasná ejakulácia. Ak sa jedná o dobu dlhšiu ako 5 minút, tak tu treba skôr v prípade potreby uvažovať nad zlepšovaním výdrže.

 

Rýchla ejakulácia a jej príznaky

Príznaky predčasnej ejakulácie sú viac menej jasné. Tým najhlavnejším je pravidelná neschopnosť potlačiť svoju ejakuláciu tak, aby k nej nedošlo do minúty od penetrácie (vniknutia penisu do pošvy). “Pravidelná” je dôležitý parameter, pretože ak sa predčasné vyvrcholenie vyskytne len občas, nie je žiaden dôvod na obavy a ešte menej na potrebu liečby. Tú ale zas neodkladajte, ak sa to deje často a/alebo vyskytuje dlhšiu dobu.

Predčasná ejakulácia sa vo všeobecnosti dá klasifikovať ako primárna – to jest celoživotná, kedy jedinec má tento problém v podstate od svojho prvého sexuálneho zážitku (pohlavný styk, masturbácia). Alebo sekundárna predčasná ejakulácia – to znamená získaná, kedy jedinec istú dobu nepociťoval problémy s ejakulovaním, no postupne sa táto porucha uňho vyvinula.

💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long
 • prírodné tabletky na oddialenie vyvrcholenia prémiovej značky
 • sú určené nielen na predĺženie sexuálneho styku
 • ale aj na zlepšenie erekcie
 • a zvýšenie libida a chuti na sex
 • má ideálne komplexné zloženie (maca, tribulus, ženšen + aminokyseliny a vitamíny)
27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

✅ Rýchla ejakulácia – symptómy v skratke

 • vysoká citlivosť a rýchla odozva na sexuálnu stimuláciu
 • spravidla veľmi rýchly nástup erekcie
 • zvýšené libido, ktoré presahuje normálnu mieru
 • erekcia trvá krátko, rýchla ejakulácia znamená rýchle ochabnutie, koniec stoporenia, penisu
 • skrátená uzdička na spodnej strane žaluďa (podmienené dedičnosťou)
 • ochabnuté PC svalstvo – panvového dna (dôsledkom môže byť aj nekvalitná a nedostatočná erekcia)

 

Predčasná ejakulácia – prečo vlastne vzniká a čo ju spôsobuje

Rýchla ejakulácia môže byť dôsledkom psychických alebo fyziologických príčin, alebo kombináciou oboch. Niektoré vplyvy môžu byť len prechodné, iné sú trvácnejšieho charakteru.

Psychické príčiny rýchlej ejakulácie

Na predčasnej ejakulácii sa môže významnou mierou podieľať aj duševný stav muža. Napríklad ak trpí nejakými obavami, nízkou sebaúctou, prípadne ak bol v minulosti obeťou sexuálneho zneužívania. K rýchlej ejakulácii môžu prispieť aj:

 • obavy z príliš skorej ejakulácie, zahanbenie, poklesnutie v očiach svojej partnerky
 • problémy a prípadná nespokojnosť vo vzťahu
 • obavy z neuspokojenia (vlastného i partnera)
 • depresie a častejšie prežívanie stresových situácií

Fyziologické príčiny

Významnú úlohu, i keď menej častú, hrajú pri rýchlej ejakulácii aj fyziologické príčiny. Výborným príkladom je napríklad situácia, keď muž sa z dôvodu ťažkostí s udržaním svojej erekcie snaží vyvrcholiť čo najskôr. To je učebnicový príklad ako sa erektilná dysfunkcia podieľa aj na predčasnom ejakulovaní.

Taktiež môže byť na príčine abnormálna hladina hormónov v tele muža, napríklad testosterónu a tým pádom aj vysoké libido. K rýchlemu vyvrcholeniu tiež prispieva zvýšená tvorba neurotransmiterov produkovaná nervovými bunkami. V neposlednom rade môže ísť o ochorenie prostaty (zápal, zväčšenie) a problémy s močovým ústrojenstvom. Ďalšie príčiny:

 • vrodená citlivosť na sexuálnu stimuláciu
 • krátka uzdička (frenulum breve) na spodnej strane žaluďa
 • chronický či akútny zápal žaluďa alebo predkožky

Kedy vyhľadať lekára a čo sa bude pýtať

Posledne menované príčiny predčasnej ejakulácie je potrebné riešiť odborne a navštíviť s týmto problémom lekára – špecialistu. Ľahko sa totiž môže stať, že prerastú do vážnejších komplikácií a môže dôjsť až k trvalému poškodeniu zdravia (choroby prostaty, vylučovacieho ústrojenstva).

V prípade, že na na rýchlej ejakulácii podpisujú viac mentálne dôvody, je naporúdzi okrem návštevy lekára aj niekoľko iných prostriedkov, ktoré treba bez váhania skúsiť. Napríklad vhodný tréning, či použitie špeciálnych prostriedkov na oddialenie vyvrcholenia ako sú rôzne znecitlivujúce krémy a tiež prírodné tabletky – výživové doplnky, ktoré majú pomoc s prirýchlym ejakulovaním priamo v “popise práce”. Univerzálny “liek však na toto neexistuje, u každého zafunguje niečo iné – treba vždy vyskúšať viacero možností.

Vráťme sa ale späť k možnostiam klasickej medicíny. Mentálne zlyhanie riešte s lekárom, ktorý je odborníkom na duševné zdravie. Urobte to čím skôr, najmä keď hrozí, že vo vašom vzťahu nastanú z dôvodu predčasnej ejakulácie problémy. To isté platí, ak sa vám vzťah z prílišných obáv s rýchleho vyvrcholenia nedarí nadviazať.

Na začiatok tiež nič nepokazíte, ak so svojim problémom navštívite svojho obvodného lekára, prípadne priamo urológa. Pripravte sa na to, že mu budete musieť poskytnúť viaceré informácie intímneho charakteru. Aké to sú?

 • ako dlho ste sexuálne aktívny?
 • kedy ste začali pociťovať, že ejakulácia je problém?
 • ako často sa u vás rýchla ejakulácia prejavuje?
 • je u vás rozdiel medzi dosiahnutím ejakulácie pri styku a pri masturbovaní?
 • užívate nejaké lieky či iné prípravky, ktoré môžu ovplyvniť váš sexuálny výkon?
 • je predčasná ejakulácia dlhodobým stavom, alebo ste mali medzi tým aj “normálny” styk, ak áno, aký v tom bol rozdiel?

 

Čo sa s tým dá robiť

Rýchla ejakulácia je v problém, ktorý sa dá v podstate riešiť vždy. A je celkom fajn, že to ide aj inak ako medikamentózne či inak odborne (s výnimkou fyziologických príčin, kde je zásah lekára nutný). Môžete zmeniť rutinu pri pohlavnom styku, môžete skúsiť masturbovať pred stykom, vyhýbať sa určitý čas priamo penetrácii a radšej sa venovať inej sexuálnej aktivite, predohre napríklad. Môžete tiež vyskúšať rôzne “babské rady”, použiť znecitlivujúce krémy či špeciálne kondómy, skúsiť tabletky s prírodným zložením nakombinovaným tak, aby rýchle vyvrcholenie potlačili a predĺžili váš pohlavný styk.

Mladí muži, sa problému zvanom predčasná ejakulácia časom zbavia sami – naberú viac sexuálnych skúseností a doslova sa naučia vhodnú stratégiu ako predčasnému vyvrcholeniu účinne zabrániť.

Starší páni, ktorých problém sa týka skôr kvality erekcie (v nadväznosti na to sa snažia čím skôr vyvrcholiť, kým “to ešte stojí”) zas majú šancu využiť prostriedky na zlepšenie oslabenej erekcie (viaceré prírodné prípravky tú majú svoje recenzie, napríklad Zerex, eJoy, Proerecta, Vimax, a ďalšie…, stačí sa len začítať). Ale netreba zanedbať ani ďalšie príčiny, ktoré tiež môžu zodpovedať za predčasný výron ejakulátu u starších mužov. Môže to byť nejaká vážnejšia patologická príčina, ktorú dokáže správne diagnostikovať iba lekár špecialista.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na možnosti, ktoré môžete vyskúšať na predĺženie vášho pohlavného styku. Začneme klasickými liečebnými postupmi:

 

1. Lieky

 

✅ Lieky na predčasnú ejakuláciu

Existujú lieky, ktoré sú určené priamo na liečenie predčasnej ejakulácie. Na Slovensku sa dá kúpiť oficiálny liek s názvom Priligy, ktorý obsahuje účinnú látku Dapoxetín. Patrí medzi antidepresíva (skupiny látok selektívnych inhibítorov spätného odchytávania serotonínu – v skratke SSRIs) a dá sa kúpiť iba na lekársky predpis po vyšetrení oficiálne (predaj bez receptu je nelegálny). Tieto lieky majú vplyv na náš organizmus aj niekoľko hodín a môžu spôsobovať vedľajšie príznaky ako je erektilná dysfunkcia a zníženie libida, ospalosť či závraty.

✅ Lieky na erektilnú dysfunkciu

Keďže erektilná dysfunkcia môže prispievať k rýchlejšej ejakulácii, je možné, že sa s lekárom dohodnete na liečení vášho zdravotného problému prostredníctvom liekov na erektilnú dysfunkciu (napríklad Cialis s účinnou látkou tadalafilom, či Viagra so sildenafilom, a ďalšie). Môžu pomôcť udržať vašu erekciu dlhšie a rýchla ejakulácia sa oneskorí. Vedzte však, že odhadnúť tú správnu dávku je beh na dlhšiu trať (pokus-omyl) a je potrebné sa obrniť určitou dávkou trpezlivosti a spolupracovať viac s lekárom, ktorý vám tento liek predpísal.

 

2. Cviky

 

Veľký význam pri odďaľovaní ejakulácie má aj takzvané PC svalstvo (pubococcygeálny sval). Jedná sa o svaly panvového dna, vďaka ktorým je možné napríklad zadržanie močenia. Pokiaľ tento sval ochabne, naruší sa jeho funkčnosť. Ideálnym riešením je teda jeho pravidelné posilňovanie. Najznámejšie cviky v tomto smere sú Kegelove. Ďalším známym cvičením je Masters-Johnsonova metóda (technika Masters-Johnson), čo je vlastne špeciálny cvik určený mužom s príliš rýchlym vyvrcholením.

Vopred vás však musím upozorniť, že hoci sú tieto cvičenia na tento problém určite veľmi prospešné, z večera do rána však zlepšenie neočakávajte. Týmto metódam totiž musíte dopriať dostatok času aby sa prejavil ich efekt v plnej miere. Ak chcete zvýrazniť ich účinok, môžete ich kombinovať aj s inými spôsobmi riešenia rýchlej ejakulácie.

✅ Kegelove cviky

Kegelove cvičenia pomáhajú ženám i mužom napríklad aj s nechceným únikom moču. Muž však práve toto môže využiť pri nácviku oddialenia ejakulácie. Za všetkým totiž stoja už spomínané svaly panvového dna. Chcete rýchlo zistiť, ktoré to sú? Sústreďte sa a pokúste sa zastaviť močenie niekde v strede. Cítite svaly, ktoré ste pri tom použili? To je ono. Keď chcete cvičiť “Kegela”, musíte tento sval namáhať niekoľkokrát denne (ideálne je zatiahnutie svalu na 10 sekúnd a potom uvoľniť a takto to robiť aspoň 3 x denne po 10 opakovaní). A môžete pritom stáť, ležať, ale aj sedieť. Pozor, nepoužívajte pri tom brušné ani iné svaly (na zadku) a nezabudnite pri tom normálne dýchať.

Kedy sa prejaví akceptovateľný výsledok? Rýchla ejakulácia môže byť minulosťou po niekoľkých týždňoch až mesiacoch cvičenia (podľa stupňa závažnosti vášho problému).

✅ Masters-Johnsonova metóda

Metóda, pri ktorej je dôležitá najmä súhra partnerov. Počas (pred ním) pohlavného styku sa zamedzí ejakulácii a orgazmu u muža, vďaka okamžitému zastaveniu a potlačeniu vzrušenia.

Princíp metódy? Partnerka uchopí váš penis rukou tak, že palec bude v protistojnom postavení ako ostatné prsty a vytvorí s nimi krúžok, ktorým obopne penis, pričom ukazovák by sa mal nachádzať tesne nad okrajom žaluďa. Okamžite ako zacítite, že sa blíži váš vrchol, dáte pokyn a partnerka vám na pár sekúnd stlačí penis a tým výron semena zastaví. Kedy sa dostaví efekt tohto cvičenia? Na počkanie to veru nebude. Treba tieto cvičenia skúšať dlhodobo, a to vždy keď je možnosť a samozrejme vás to ešte neomrzelo. Ale výsledky sa raz určite dostavia.

 

3. Prírodné tabletky

 

Tabletky sú oblasť, ktorej sa ja osobne orientujem najlepšie. Viem, ktoré na čo slúžia, aký majú reálny účinok, kedy ich použiť. Ak hľadáte tabletku, ktorá pomôže hneď na prvý šup, tak medzi prírodnými výživovými doplnkami ju nehľadajte. To sa musíte spoľahnúť na lieky zo skupiny antidepresív a predpis a doporučenie od lekára.

Existujú však prípravky, ktoré aj vďaka tomu, že ich zloženie je úplne prírodné, dokážu na náš organizmus blahodárne pôsobiť. Tak je to aj s predčasnou ejakuláciou. Dlhodobejším užívaním vhodných tabletiek možno reálne dosiahnuť zlepšenie aj v tejto oblasti. V princípe sa jedná o 2 základné prípravky dostupné na našom trhu: Zerex Extralong a eJoy LONG.

✅ Zerex Extralong

 

💡 TIP na produkt - Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk

Zerex Extralong sú tabletky určené na predĺženie erekcie a oddialenie ejakulácie (už ich názov o tom napovedá). Výrobcom udávaných 30 minút navyše je naozaj možné dosiahnuť, ale až po dlhodobom užívaní prípravku. Ja som reálne po 2-3 týždňoch pridal niečo cez 10 minút.

Ako funguje? Dôležité je napríklad pozitívne pôsobenie Zerex Extralong na našu nervovú sústavu a eliminácia stresu, častú to príčinu rýchlej ejakulácie. Za týmito účinkami prípravku stojí optimálne zloženie prípravku (dôležitým v tejto oblasti je najmä vplyv ženšenu a pestreca mariánskeho). Dĺžka samotného styku však samozrejme závisí aj od libida a kvality erekcie. V Zerexe to majú na starosti najmä aminokyseliny (L-arginín a L-citrulín) a extrakty z Kotvičníka (Tribulus terrestris) a Macy.

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

✅ eJoy LONG

 

💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long

Druhým prípravkom, ktorý som vyskúšal, je eJoy Long (prišiel na trh neskôr). Ten je tiež primárne určený na pomoc s predčasnou ejakuláciou a teda prirýchlym vyvrcholením, čo znamená, že je vhodný na predĺženie pohlavného styku. Vďaka účinným látkam dokáže podporiť libido, zlepšiť erekciu a posilniť duševné zdravie muža či prispieva k významnému posilneniu sexuálnej výdrže. Za určitý čas. Preto je potrebné aby sa eJoy Long užíval dlhšiu dobu, aby mali aktívne látky prípravku (tribulus, maca, ženšen, aminokyseliny a vitamíny) dosť času na to, aby riadne zabrali.

Mne tiež istý čas trvalo, kým sa tento efekt prejavil výraznejšie. Prvé účinky však možno pocítiť už po pár dňoch, významnejšie zmeny potom v priebehu druhého týždňa užívania. Aké? Tak v prvom rade to bolo lepšie prekrvenie a stabilnejšia erekcia, ktorá trvala po celý čas styku.

27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

4. Mentálna príprava

 

Áno, potlačiť prirýchle vyvrcholenie mentálnou prípravou je naozaj možné. Nefunguje to celkom tak, ako by si niekto naivne myslel, že pri sexe bude myslieť na škaredú kolegyňu či nebodaj svokru… To môže celkom vážne skončiť nieže predčasne, ale ešte skôr bez erekcie.

Umenie oddialenia ejakulácie nie je totiž žiadne mystérium, “stačí” mať len pevnú vôľu a správny tréning. I keď rýchla ejakulácia nie je z pohľadu evolúcie žiadna tragédia, skôr naopak. Pud nám velí skórovať čo najrýchlejšie, aby sa čo najviac zvýšila pravdepodobnosť splodenia potomstva. Na druhú stranu, sex by mal obom prinášať aj istú mieru uspokojenia, čo znamená adekvátne dlhú súlož a intenzívne vyvrcholenie.

✅ Sexuálny terapeut

Preto tiež môžete využiť služby špecialistu (kouča) – sexuológa, ktorý je zameraný na prácu s telom. Takzvaný “Sexological bodyworker“ – je vlastne akýsi sprievodca erotikou, ktorý pomáha jednotlivcom, párom a skupinám prehlbovať ich telesné prežívanie. Pracuje v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.

 

5. Znecitlivujúce krémy, gély, kondómy

 

✅ Krémy a gély

Rýchla ejakulácia môže byť potlačená aj použitím rôznych topických znecitlivujúcich gélov a krémov (dokonca i sprej), ktoré sa zväčša nanášajú v malom množstve na žaluď 10 až 15 minút pred sexom. Tie znižujú citlivosť penisu počas pohlavného styku, nedochádza k intenzívnym prenosom sexuálnych stimulov a súlož tak môže trvať oveľa dlhšie.

Je však pravda, že väčšina z nich takto pôsobí aj na partnerkine pohlavné orgány i keď možno v nie až tak vysokej miere (skôr lacnejšie neoverené produkty). Takisto, nie každému vyhovuje pocit, že miesto penisu má pri súloži iba “kus mäsa z mrazáku”. Hoci sú vo všeobecnosti takéto anestetické krémy celkom dobre tolerované, môžu aj tak v niektorých prípadoch spôsobovať vedľajšie účinky ako je mierna bolesť, mierny pocit pálenia, znížené libido a menšiu chuť na sex a dočasnú stratu citlivosti.

💡 *TIP: Ja mám vyskúšaný tento Delay Spray. Aplikuje sa tesne pred pohlavným stykom (5 minút), pričom za ten čas sa aj kompletne vstrebe a dá sa ísť rovno na vec. Prípravok má čisto prírodný charakter a obsahuje napríklad aj guaranu, mentol i kofeín. Predčasná ejakulácia je po tomto spreji minulosť – teda aspoň dočasne.

✅ Kondómy

Na mierne znecitlivenie penisu môžete použiť aj klasický kondóm (nie ultratenký), prípadne s naschvál hrubším latexovým materiálom. A ak použijete rovno dva, zvýšite pravdepodobnosť, že sa predčasná ejakulácia u vás tak skoro neobjaví. Ale o pohodlnosti inak nemôže byť ani reči. Tiež si môžete zaobstarať a vyskúšať kondómy, ktoré obsahujú látky na znecitlivenie penisu (napríklad benzokaín, lidokaín a podobne).

 

6. Chirurgické zákroky

 

✅ Krátka uzdička, deformácie žaluďa či celého penisu

Fyziologické príčiny predčasnej ejakulácie sú v podstate viacmenej známe. Ide najskôr o skrátenú uzdičku penisu, či niektoré deformácie žaluďa, tela penisu, či semenníkov. Po odbornom lekárskom vyšetrení, ktoré potvrdí niektorú zo spomínaných diagnóz je zväčša najideálnejší chirurgický zákrok, ktorý je dostatočne rýchly a hlavne efektívny. S výsledkom, ktorý zaregistrujete v podstate ihneď.

✅ Obriezka pre dospelých

Trochu drastické, no z pohľadu predĺženia styku, celkom efektívne riešenie. Odstránenie predkožky – obriezka (Circumcision) dokáže prispieť k oddialeniu ejakulácie tým, že odhalený žaluď postupne “znecitlivie”. Pozor, ak je urobená správne (neúplná obriezka) je to naopak dôvod, kedy rýchla ejakulácia môže opäť rýchlo nastúpiť na scénu.

 

7. Redukcia telesnej hmotnosti

 

Nadváha až obezita dokážu preukázateľne zhoršiť všetky sexuálne funkcie muža, nielen jeho výdrž v posteli. Obezita, vysoký krvný tlak a cukrovka sú hlavnými príčinami erektilnej dysfunkcie. A kde nie je erekcia, nie je ani ejakulácia…

 

8. Strava

 

Zdravé stravovanie môže jednoducho pomôcť s nadbytočnými kilogramami a v konečnom dôsledku aj s rýchlym výronom semena. Navyše existujú špecifické prírodné a telu vlastné substancie, ktoré sú známe tým, že ich vplyv na sexuálne funkcie je naozaj výborný.

✅ Rastlinné extrakty

Viete, že existujú potraviny a byliny, ktoré môžu prirodzeným spôsobom zvýšiť hladinu testosterónu v tele, čo je nevyhnutné pre normálne fungovanie všetkých sexuálnych funkcií? Aké napríklad? Je to najmä Kotvičník alias Tribulus, či ďalšia špecifická rastlina Senovka grécka (Fenugreek). Výťažky z týchto rastlín obsahujú mnohé voľnopredajné prípravky na podporu intímneho života.

✅ Doplnky so zinkom

Áno, je to tak. Zinok totiž ako esenciálny minerál pomáha pri tvorbe testosterónu a zvyšuje libido. Pozor si však treba dať na predávkovanie (napríklad ozaj vysoké dávky nad 100 mg denne), pretože príliš veľa zinku môže spôsobovať nevoľnosť, zvracanie, hnačku, poškodenie obličiek a žalúdka, či v neposlednom rade aj kovovú chuť v ústach. Neprekračujte preto odporúčanú maximálnu dennú dávku, ktorá je u dospelých do 15 mg denne, u detí 7 mg, u tehotných žien do 20 mg a u športovcov do 25 mg denne. Vždy užívajte taký výživový doplnok, ktorý má len 100 % prírodné zloženie a je bez konzervačných látok, farbív a chemicky vyrábaných doplnkových látok. Mám pre vás jeden tip na takýto prémiový výrobok s obsahom zinku – Primulus (multivitamíny pre muža).

Ak je vaša strava vyvážená, samozrejme tabletky riešiť nemusíte. Chcete vedieť aké sú najlepšie prírodné zdroje zinku (ale aj magnézia) v našej strave? Tu sú: hovädzie a jahňacie mäso, ustrice, obličky, jogurt, tekvicové semienka, sója, špenát, obilné zrná (pšenica, jačmeň, ovos), mandle, cícer, sezamové semienka, tmavá čokoláda, cesnak, hrach.

 

9. Sexuálne praktiky

 

Oddialiť vyvrcholenie je možné aj priamo pri praktizovaní sexu. Stačí vybočiť zo zaužívaných koľají a hneď sa to dokáže prejaviť. Inak, medzi tieto riešenia by sa dala zahrnúť aj už vyššie spomenutá aj Masters-Johnsonova metóda.

 

✅ Štart-stop metóda

Stimulujte svoj penis (radšej partnerka) až do chvíle, kým nezacítite, že už to na vás ide. V tom momente treba so stimuláciou veľmi rýchlo prestať a počkať až do chvíle, kým nebudete mať pocit, že už to máte pod kontrolou. Zopakujte si to ešte dvakrát. Na štvrtý pokus už môžete voľne ejakulovať. Okrem toho, že takto posilňujete svoju výdrž v posteli, dosiahnete aj intenzívnejší orgazmus. Skúšajte to takto robiť aspoň 3x do týždňa dovtedy, kým neuvidíte rozdiel. Môže to trvať aj niekoľko týždňov, ale aj tak neexistuje záruka, že práve toto vyrieši váš problém s predčasným ejakulovaním.

 

✅ Skúšajte to aj inak

 • nemusíte sa na ňu hneď vrhnúť, pritlačte žaluď na jej klitoris, neskôr sa zdržujte najmä na začiatku vagíny, kde sa nachádza najviac nervových zakončení
 • pri styku sa môžete sústrediť na malé a plytké pohyby s prienikom tak do 5-7 cm, vydržíte dlhšie k nebudete do nej búšiť tak divoko
 • pomôžte partnerke k prvému orgazmu (prstami či jazykom) a zbavíte sa aj napätia z toho, že ju MUSÍTE uspokojiť, psychologická úzkosť – častá príčina predčasnej ejakulácie je vybavená…
 • striedajte polohy – pri každej zmene získate čas navyše, čiastočne sa upokojíte a vydržíte o niečo dlhšie
 • dýchajte správne – miesto živočíšneho, skúste pomalšie a pokojnejšie dýchanie, ktoré vás viac upokojí
 • doprajte si viac prestávok – nie je nikde napísané, že sex musí prebehnúť na jednu “šupu”, upokojte sa spravte si prestávku a v konečnom dôsledku okrem dlhšie trvajúcich intímností čakajte aj intenzívnejší orgazmus (svoj i partnerkin)

 

✅ Na určitý čas sa vyhýbajte sexu

Zdá sa vám to nelogické? A predsa… Zamerajte sa na iné sexuálne aktivity ako je priamo súlož a tým znížite psychický tlak, ktorý môžete pociťovať kvôli rýchlejšiemu ejakulovaniu. Styk medzi pohlaviami (doslova) nie je predsa jediný spôsob ako dosiahnuť uspokojenie.

 

10. Neholdujte alkoholu ani iným drogám

 

Tudy cesta prostě nevede…“. Vážne. Pri sexe je nutné byť v plnej kondícii – telom i dušou. Pre dostatočné ovládanie svojho tela ho musíte mať najprv pod kontrolou a to nedosiahnete inak ako sústredením. A tu je ten háčik. Sebakontrolu človek stráca napríklad pod vplyvom niektorých liekov a návykových látok vrátane alkoholu. Tým, že si dáte 2-3 deci vína po večeri ešte žiadna tragédia nebude nasledovať, no i tak očakávajte mierne utlmenie nervovej sústavy a tým pádom aj sexuálneho vzrušenia.

 

11. Masturbácia

 

Zlé jazyky hovoria, že časté masturbovanie je príčinou, že muž v posteli nepodáva dostatočné výkony. Takto. Všetkého príliš škodí, ale masturbácia pred stykom ozaj niekedy pomôže oddialiť ejakuláciu pri sexe s partnerkou. Závisí aký veľký problém s výdržou máte, ako rýchlo vám trvá “regenerácia” po výrone semena a podobne. Ak máte pocit, že nutne potrebujete uvoľniť nadbytok nahromadenej sexuálnej energie, tak prečo nie. Ale nieže vás to napadne spraviť polhodinku pred sexom.

 

12. Exotická tradičná medicína

 

✅ Ajurvédske bylinky

Ajurvéda je tradičný indický liečebný systém, ktorý spoľahlivo funguje tisícky rokov (teda hlavne v mieste vzniku). Operuje s veľkým množstvom bylín a rastlín, ktoré sa používajú k liečbe snáď každého neduhu, ktorý existuje. Vedzte teda, že ayurvéda má liek aj na predčasnú ejakuláciu – vlastne je ich niekoľko. Je to napríklad kaunch beej, alebo inak zamatová fazuľka (latinsky Mucuna pruriens), alebo aj kamini vidrawan ras alias šafran (Crocus). Skúsiť môžete, ak nič iné, tak na vás dýchne závan ďalekej exotiky. Ajurvédske lieky sa samozrejme používajú aj na liečbu erektilnej dysfunkcie.

 

✅ Čínske bylinky

Ak sa liek na predčasnú ejakuláciu nájde v Indii, tak môžete dať krk na to, že čínska tradičná medicína sa nenechá zahanbiť. Populárne domáce byliny pomáhajú riešiť tento problém (rýchla ejakulácia) zvýšením sexuálnej vytrvalosti a dodaním energie. Jednoznačne najznámejšou je legendárny ženšen. Ten sa mimochodom nachádza aj v už spomínaných doplnkoch Zerex Extralong a eJoy LONG.

 

Otázky a odpovede týkajúce sa problému rýchla ejakulácia

Hoci sa môže zdať, že rýchla ejakulácia je problém, ktorý pre muža nemá až taký význam ako porucha erekcie, je jasné, že mnohých teda potrápiť dokáže viac než dosť. Hlavne tých, ktorí nie sú spokojní s dĺžkou svojho styku. Preto je na diskusných fórach množstvo otázok, ktoré si muži medzi sebou kladú a hľadajú odpovede. Tie oblasti, o ktorých som sa v rámci svojho článku nezmienil, sa pokúsim osvetliť ešte niektorými otázkami a odpoveďami na ne:

 

❓ Sú tabletky riešením?

Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s predčasnou ejakuláciou svoj význam. Neznamená to však, že to musí využiť každý, kto potrebuje pomoc. Určite to nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky na rýchlu ejakuláciu fungujú na princípe posilnenia libida a predĺžením erekcie.

Plusom je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Pomyselným mínusom zase to, že tieto tabletky musíte kombinovať aj s inými režimovými opatreniami (cviky, krémy, kondómy…) aby bol výsledný efekt – dlhšia súlož bez prirýchleho vyvrcholenia – čo najlepší. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na ejakuláciu a dĺžku styku, tak i libido, erekciu a potenciu všeobecne.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

💡 TIP na produkt - Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
 • prémiový výživový doplnok určený na predĺženie styku
 • pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
 • pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
 • s rýchlym nástupom účinku
 • komplexné zloženie: rastlinné extrakty + aminokyseliny
 • priaznivý pomer cena / kvalita
 • známy a overený produkt, s ktorým majú muži množstvo pozitívnych skúseností

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

❓ K lekárovi mám ísť sám, či môžeme prísť obaja?

Môj názor je (a poznám aj niektoré páry, ktoré tak spravili), že vyšetrenie v prítomnosti partnerky je možné a veľmi dôležité najmä z hľadiska súdržnosti páru a tento psychologicky silný moment je pri diagnostike veľmi prospešný. Aj keď je rýchla ejakulácia značne dôverný problém, týka sa oboch.

 

❓ Ďalšie otázky

 

❓ Vyšetrenie nebolí?

Nie, naozaj sa niet čoho báť. Vyšetrenie je nebolestivé – zakladá sa hlavne na rozhovore a vyšetrení penisu pohmatom.

 

❓ Je možné, že na predčasnú ejakuláciu nepomôže ani hrubší kondóm?

No je to možné, hoci prezervatív by mal oddialiť ejakuláciu tým, že penis trochu znecitlivie a zníži dráždivosť. Ale neplatí to u všetkých. Buď je za tým menej predošlých sexuálnych skúseností, alebo iný problém, ktorý je potrebné riešiť s urológom a v prípade stanovenej diagnózy (rýchla ejakulácia) aj aktívne liečiť.

 

❓ A keď sa rýchla ejakulácia vyskytuje len občas?

Ak sa predčasná ejakulácia objavuje len sporadicky a nenarúša vám veľmi váš komfort v intímnom živote, tak je všetko v podstate v poriadku. Podpísať sa na tom môžu len prechodné a krátkodobé príčiny ako je napríklad dlhšia sexuálna abstinencia či menej optimálne psychické rozpoloženie muža pred/počas sexu. Preceňovať to netreba, ale ani podceňovať. Sledujte či sa početnosť tejto poruchy nezvyšuje a podľa toho potom konajte.

 

Pár slov na záver

Predčasná ejakulácia, či rýchla ejakulácia je problém, ktorý je napočudovanie medzi mužmi celkom všedný. Preto všetkým mužom, ktorých sa to týka, radím nepodliehať panike a problém riešiť- lebo liečiť sa to určite dá. Či už to vyskúšate domácimi metódami, alebo to ponecháte plne v réžii odborníkov. Každopádne to riešte spoločne s partnerkou. Práve vám obom by totiž malo čo najviac záležať na tom, aby bol váš vzťah harmonický aj po intímnej stránke.

 

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

Naozaj obsiahly elaborat, klobuk dole. Trpim p.e. uz od pocatia mojho syna, pocas zenineho tehotenstva a po porode nemame prakticky na seba vobec cas a priestor, styk sa podari max. tak 1x za mesiac, plus uz roky pocitujem akysi vseobecny strach hraniciaci s depresiami. Som presvedceny, ze toto su priciny problemu u mna, zo styku mam uz obavy vopred, ze skonci rychlo, a tak sa aj vzdy stane… aj po druhom “cisle” relativne kratko po prvom. Zerex som vyskusal iba jeden krat (cca 1 hodinu pred stykom), ale nemalo to ziadny ucinok. Co by ste odporucali vzhladom na vyssie spomenute priciny? Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.