Ako zvýšiť objem a množstvo semena

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Ako zvýšiť objem a množstvo semena? Tak túto otázku si môže položiť každý muž, ktorý vôbec nie je spokojný so svojim ejakulátom čo do objemu, tak i jeho konzistencie. O plodnosti a akcieschopnosti spermií ani nehovoriac, pretože všetko to so všetkým „jaksi“ súvisí.

Takže ak aj vy máte pocit, že pri ejakulovaní z vás toho vychádza nejako málo, pozorne si prečítajte tento článok. Nájdete tam veľa zaujímavých informácií o samotnom semene (ejakuláte), ale hlavne to, ako zvýšiť jeho objem a tiež kvalitu. Existujú totiž viaceré prirodzené spôsoby ako to jednoducho docieliť. Čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na dlhodobú podporu erekcie a prirodzenú pomoc s tvorbou ejakulátu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Zerex UltragoldErexan Stabil a ✅ eJoy.

Koľko je vlastne málo a aké sú toho príznaky

Množstvo semena* pri ejakulácii je samozrejme u každého muža každý raz iné, to je jednoducho fakt, na ktorý vplývajú viaceré faktory ako je napríklad frekvencia vyvrcholenia či strava… No existujú určité mantinely, medzi ktoré by sa mal ejakulát so svojimi parametrami určite zmestiť. Tak napríklad je v poriadku, ak sa objem ejakulátu pohybuje v rozmedzí 2-6 ml (maximálny objem sa dá dosiahnuť približne po 2-3 dňoch sexuálnej abstinencie). Čo je, ako sami uznáte, pomerne široké rozmedzie a aj málo ejakulátu na prvý pohľad sa môže zaradiť do kolónky „v poriadku“.

*Aby sme sa hneď na úvod vyvarovali prípadnému nedorozumeniu, povedzme si o semene pár faktov. Tak za prvé – semeno a ejakulát v podstate nie je to isté, aj keď sa tieto výrazy zvyknú zamieňať. Keď sa povie ejakulát, je tým myslená tekutina, ktorá sa počas orgazmu dostane z tela von prostredníctvom penisu. No a semeno je zase skôr synonymom pre spermie, ktoré sa v tomto ejakuláte nachádzajú.

 • semeno je biely perlový až sivastý opalescentný výlučok – tekutina produkovaná pohlavnými žľazami, zložená zo spermií a stredne hustej kvapaliny (ejakulát je vďaka tomu vláčny a má vyššiu viskozitu)
 • farba, množstvo, vôňa a iné vlastnosti semena sú individuálne a u každého muža mierne odlišné
 • normálna hodnota počtu spermií v 1 ml ejakulátu (rozumej stredná) je približne 50 miliónov
 • do niekoľkých sekúnd po ejakulácii sa ejakulát zráža a do niekoľkých minút potom skvapalní
 • po dlhšej sexuálnej odmlke môže byť jeho farba viac dožlta
 • vôňa zdravého ejakulátu by mala pripomínať gaštanový kvet

Priebeh ejakulácie

V skratke si ešte prejdime ako vlastne samotná ejakulácia prebieha, je to totiž veľmi dôležité v kontexte celého článku.

Sexuálna stimulácia počas pohlavného styku vyvolá v konečnom dôsledku orgazmus. Na jeho počiatku telo dostane z mozgu signál, aby sa začal uvoľňovať ejakulát, ktorý cestou cez semenovody až močovú trubicu “priberá” semeno uvoľňované semennými vačkami. Následne viacerými svalovými kontrakciami je ejakulát vrátane spermií vytlačený z penisu von.

 

Problémy s ejakuláciou – príznaky malého objemu semena

Ak je množstvo vyprodukovaného ejakulátu nízke počas jednej ejakulácie – nič sa nedeje. Ak sa však jedná o dlhodobejší stav a situácia sa opakuje, málo semena môže signalizovať vážnejšiu poruchu, ktorá sa môže prejavovať aj ďalšími prejavmi (napríklad krv ejakuláte, bolestivá ejakulácia, retrográdna / spätná) a podobne).

Najčastejšie symptómy problémov s ejakuláciou v skratke:

 

Príčiny malého množstva semena

Príčin, prečo je ejakulátu pri vyvrcholení málo môže byť, ako som už spomínal, viacero. Niektoré sú v podstate prirodzené a tým pádom aj krátkodobé (stačí napríklad piť viac tekutín, chvíľku sexuálne abstinovať…), no iné môžu byť aj vážnejšie a pri nich dokonca hrozí, že dokážu znížiť mužskú potenciu na rizikovú úroveň až po úplnú neplodnosť (v kombinácii s ďalšími poruchami potencie). Najčastejšie faktory vplývajúce na množstvo a objem semena:

 • intenzita sexuálneho styku – platí pravidlo, čím viac vyvrcholení v rýchlom slede dosiahnete, tým menej semena počas nich očakávajte (myslené v jeden deň), po 2-3 dňoch abstinencie sa hodnoty objemu ejakulátu vracajú na pôvodnú úroveň
 • množstvo tekutín – koľko toho počas dňa vypijete, toľko rátajte, že so seba dostanete aj von, samozrejme nie všetko ejakulátom 🙂 ale pitný režim je z hľadiska množstva vyprodukovaného semena (ejakulátu) naozaj viac než dôležitý
 • hladina testosterónu – ak je znížená, treba rátať s tým, že aj početnosť spermií v ejakuláte bude klesať, ale nielen to, testosterón totiž zasahuje do všetkých vecí týkajúcich sa potencie, takže objem ejakulátu klesne spolu so zníženým libidom, horšou erekciou i sexuálnou kondíciou…
 • potraviny – potravinám na tvorbu ejakulátu som sa podrobne venoval v predchádzajúcom článku, pripomeniem, že pre zdravú tvorbu semena je nevyhnutný prísun dôležitých živín, takže do jedálnička treba zaradiť dostatok ovocia a zeleniny a potravín s vyšším obsahom aminokyselín
 • nápoje – na množstvo ejakulátu vplývajú napríklad sladené bublinkové nápoje, ktoré rovnako ako alkohol, majú nepriaznivý vplyv aj na samotný proces tvorby spermií – spermatogenézu
 • fajčenie – tento zlozvyk potláča mužskú potenciu a hlavne plodnosť naozaj dosť výrazne, negatívne vplýva na erekciu, a takisto aj na množstvo a kvalitu spermií v ejakuláte
 • prehrievanie slabín – mužské semenníky sú veľmi citlivým orgánom a predsa sú umiestnené mimo mužského tela, prečo je to tak? pretože k správnej tvorbe ejakulátu a spermií v ňom dochádza pri nižšej teplote ako má ľudské telo, s notebookom na lone či prekríženými nohami tak robíte svojmu ejakulátu z pohľadu jeho kvality naozaj “medvediu službu”

Diagnostika

Malé množstvo ejakulátu pri ejakulácii je problém hlavne vtedy, ak sa to deje dlhodobejšie*. Vtedy je potrebné zájsť za lekárom, pričom diagnostika spočíva v zisťovaní negatívnych faktorov vplývajúcich na tvorbu samotného ejakulátu a testovania objemu semena počas ejakulácie.

Najčastejšie sa jedná najprv o anamnézu a potvrdenie zistení typu: ako často sa objavuje pri vyvrcholení málo ejakulátu, ide už o pravidelný stav, či sa u muža vyskytujú aj ďalšie negatívne príznaky a rizikové faktory… Nasledovať môže rozbor moču na zistenie hladiny testosterónu v tele, a test, pri ktorom sa zisťuje reálny objem ejakulátu v ml a to opakovane.

*V prípade podozrenia na vážnejšie príčiny malého množstva ejakulátu sledujte svoj stav dlhodobo a vyskúšajte zlepšiť podmienky tvorby semena ako je pár dní sexuálnej abstinencie či zvýšenie príjmu tekutín. Ak sa to nezmení ani v tom prípade, návšteva lekára je najrozumnejším riešením.

 

Ako zvýšiť objem a množstvo semena

Ako zvýšiť objem a množstvo semena, ktoré sa vám zdá príliš “chudobné”? V podstate treba najprv popracovať na odstránení príčin, ktoré to môžu spôsobovať. A aby ste zvýšili šance na úspech kombinujte viaceré metódy naraz. O čo konkrétne ide?

➡️ Tekutiny

Množstvo semena, ktoré sa pri ejakulácii dostane z tela von, závisí od prijatých tekutín počas dňa. Ak túto vec zanedbávate, tak naozaj nemôžete očakávať, že partnerku dokážete ohúriť práve objemom vášho ejakulátu. Bez ohľadu na to či budete mať sex alebo nie, vypite denne 2-3 litre tekutín (sýtené nápoje, káva, čaj, alkohol sa neráta) a základnú podporu vášho ejakulovania a semena tak máte vybavenú.

➡️ Zdržať sa orgazmu

Ďalšia rada, ktorá by mala pomôcť zvýšiť objem a množstvo vášho ejakulátu, je takisto veľmi jednoduchá. Ak toho chcete viac, zdržte sa na deň – dva orgazmu a vyvrcholenia. Ak si doprajete ejakulovanie 2 x za deň, 7 dní v týždni, niet sa čo čudovať, že prameň vysychá. Malá pauza vám v tomto prípade pomôže najviac.

Ako zvýšiť objem a množstvo semena prirodzenou cestou

Ako zvýšiť objem a množstvo semena? Najlepšie prirodzenou cestou…

➡️ Potraviny na tvorbu ejakulátu

Chcete podporiť tvorbu ejakulátu správnymi potravinami? Dá sa to. A existuje ich celkom dosť. Pri ich výbere dbajte na to, aby obsahovali hlavne dôležité aminokyseliny ako L-arginín, L-lyzín, L-karnitín (mäso a hydina, vajíčka a mliečne výrobky, ovsené otruby, ryža, tekvicové semená, fazuľa, šošovica) a z hľadiska kvality ejakulátu, aby mali aj vyšší obsah zinku a kyseliny listovej.

Medzi najzdravšie patrí ovocie a zelenina (hlavne drobné ovocie, slivky, jablká, paradajky, kapusta či červená fazuľa). Zinok ľahko doplníte morskými plodmi (ustrice, homáre či krevety), ale aj červeným mäsom, orechami, fazuľou, mliekom a mliečnymi výrobkami.

💡 Čítajte na ❤️ Afrodiziakum.sk: Potraviny na tvorbu ejakulátu, alebo ako na to ísť prirodzenou cestou

⛔️ Potraviny, ktoré produkcii semena určite neprospievajú

Najčastejšie ide o potraviny, ktoré obsahujú fytoestrogény (napríklad sója a výrobky na jej báze) a/alebo potraviny, ktoré obsahujú rôzne telu neprirodzené látky – napríklad trans-tuky nachádzajúce sa v rôznych polotovaroch (vyhýbajte sa teda pokrmovým tukom na pečenie a vysmážanie, zemiakovým lupienkom, margarínom…). Určite tiež netreba siahať po alkoholických nápojoch. Alkohol samotný totiž telo dehydruje a pre ejakulát často nezostane dostatok tekutín. Nadmerná konzumácia alkoholu tiež potláča všetky sexuálne funkcie vrátane erekcie – len aby sa nezabudlo.

 

➡️ Bylinky

Aj vhodné liečivé bylinky sú jednou z možností ako zvýšiť objem a množstvo semena. Mnohé z nich totiž obsahujú látky, ktoré zlepšujú množstvo, kvalitu a životaschopnosť spermií a pridávajú mužskému ejakulátu na objeme. Aké rastliny rastliny mám konkrétne na mysli?

🌿 Kotvičník zemný

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) je významná rastlina, ktorá je obľúbená najmä kvôli tomu, že podporuje normálnu hladinu pohlavných hormónov (luteinizačný hormón, testosterón…) v tele. A teda je z hľadiska produkcie ejakulátu veľmi zaujímavá. Kotvičník je vhodný aj pre podporu plodnosti mužov.

🌿 Senovka grécka

Senovka, alias grécke seno či Fenugreek (Trigonella foenum-graecum), je takisto významná rastlina z hľadiska podpory tvorby hormónov v tele – pomáha napríklad redukovať niektoré enzýmy, ktoré sú zodpovedné za premenu testosterónu na estrogén (štúdia). Senovka tiež zvyšuje sexuálnu silu a vitalitu, prispieva k vyššej produkcii spermií.

🌿 Ashwagandha

Withania opojná (Withania somnifera), alias ashwagandha, je významná rastlina indickej tradičnej medicíny – ajurvédy. Pomáha so zvyšovaním hladiny testosterónu vďaka potláčaniu tvorby kortizolu (štúdia). Má tiež výborné antioxidačné vlastnosti a pomáha s kvalitou spermy.

🌿 Shatavari

Špargľa hroznovitá (Asparagus racemosus), alias shatavari, je podobne ako predchádzajúca rastlina obľúbená najmä v ajurvéde. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov, čím okrem iného obmedzuje pôsobenie voľných radikálov a zvyšuje tak kvalitu ejakulátu (spermií).

🌿 Ginko

Ginko dvojlaločné (Ginkgo Biloba) je výnimočná starobylá rastlina, ktorá sa dodnes v tradičnej ázijskej medicíne používa aj pri mužskej neplodnosti, pri problémoch s erekciou a nízkom objeme ejakulátu. Obsahuje tiež množstvo antioxidantov a podporuje lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy.

🌿 Maca

Žerucha peruánska (Lepidium meyenii) je bylina z peruánskych Ánd, pričom jej pôvodní obyvatelia doteraz využívajú jej schopnosť pri pravidelnej konzumácii koreňa zvýšiť libido, mužskú neplodnosť (dokáže zvýšiť aj objem a kvalitu ejakulátu).

🌿 Horny Goat

Krpčiarka šípolistá (Epimedium sagittatum) je ďalšia výnimočná rastlina, ktorá podporuje kvalitu mužského semen. Prispieva k zvýšeniu počtu spermií v ejakuláte a tiež obsahu semenných tekutín. Najvýznamnejšia aktívna látka byliny – ikarín, pomáha produkovať viac oxidu dusnatého v tele, čo znamená aj lepší prietok krvi, dobrú erekciu a vysokú kvalitu spermií.

💡 TIP na produkt - Zerex Ultragold
Zerex Ultragold - recenzia
 • dlhodobá podpora sexuálnej kondície, potencie a vitality
 • obsahuje tradičné byliny ako maca, kotvičník, schizandra, vitamíny skupiny B, zinok a meď
 • najpopulárnejšie tabletky na podporu erekcie bez predpisu, ktoré podporujú erekciu dlhodobo
 • zvyšuje nízke libido, povzbudzuje zdravú chuť na sex, podporuje tvorbu zdravého ejakulátu
 • perfektný pre mužov po 40-tke

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

➡️ Ako zvýšiť objem a množstvo semena – pomôže aj zmena životného štýlu

Zvýšenie objemu a množstva semena možno docieliť aj vhodnými režimovými opatreniami – napríklad zmenou nevhodných stravovacích návykov, vhodnými cvičeniami, vyhýbaním sa prílišnému stresu…

➡️ Kegelove cviky

Jednoduché a účinné sú takzvané Kegelove cviky, ktoré posilňujú svalstvo panvového dna (PC svalstvo – pubococcygeus). U mužov podporujú dlhšie trvanie orgazmu, zvyšujú objem ejakulátu, pomáhajú s predčasnou ejakuláciou.

➡️ Zmena životosprávy

Určite sa vyhýbajte nadmernej konzumácii alkoholu, fajčeniu (aj marihuany, ktorá preukázateľne znižuje hladinu testosterónu v tele) a ostatným omamným látkam. Doprajte si dostatok kvalitného spánku a viac sa venujte regenerácii a relaxácii po namáhavom dni.

➡️ Stres

Naučte sa lepšie zvládať stres a vyhýbať sa situáciám, ktoré ho najčastejšie vyvolávajú. Stresové hormóny totiž celkom významne narúšajú schopnosť semenníkov produkovať testosterón, ktorý je z veľkej časti zodpovedný za produkciu spermií (zdroj) a znížiť aj objem ejakulátu pri vyvrcholení.

➡️ Neprehrievajte svoje slabiny

Možno sa vám to bude zdať smiešne, ale takáto jednoduchá záležitosť naozaj dokáže znížiť objem a kvalitu vášho ejakulátu. Nie nadarmo sú mužské semenníky umiestnené mimo tela, hoci sa jedná o jeden z najcitlivejších orgánov. Teplota nad 37 stupňov Celzia je už pre ne totiž príliš vysoká.

Prakticky to teda znamená, že zo šatníka vyhodíte príliš tesné spodné prádlo, nebudete sedieť s prekríženými nohami, nebudete to preháňať so saunovaním a horúcim kúpeľom, vzdáte sa vyhrievaných sedadiel v aute…

 

Časté otázky týkajúce sa zvýšenia objemu semena

Málo ejakulátu občas – čo je príčinou?

Ak sa vám sporadicky nepozdáva objem ejakulátu, tak za tým nemusí byť nič výnimočné. Ak to teda nie je dlhodobý stav, občasné zníženie množstva semena pri vyvrcholení je najčastejšie dôsledok nedostatku tekutín, zvýšenej intenzity pohlavného života, či normálne kolísanie hladiny testosterónu v tele.

Sú fajčenie a alkohol naozaj tak škodlivé aj pri kvalite ejakulátu?

Naozaj je. Fajčenie a alkohol (hlavne jeho nadmerná konzumácia) sú najvýznamnejším vonkajším faktorom, ktorý negatívne vplýva všetky sexuálne funkcie, vrátane schopnosti ejakulácie a tvorby ejakulátu.

Kedy treba kvôli malému objemu ejakulátu vyhľadať lekára?

Odbornú pomoc je potrebné vyhľadať v tom prípade, ak produkcia semena je abnormálne nízka po dlhšiu dobu, alebo dokonca nedochádza pri orgazme k ejakulácii vôbec.

Ako zvýšiť objem a množstvo semena – môžu byť tabletky naozaj riešením?

Prirodzená podpora tvorby ejakulátu, jeho vylepšenie čo sa objemu i kvality týka, a tiež spermatogenézy sa dá docieliť aj dobrým výberom vhodných výživových doplnkov. Jedná sa o kvalitné prípravky, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom.

 

Ako zvýšiť objem a množstvo semena – sú tabletky naozaj riešením?

💡  Prirodzená podpora tvorby ejakulátu, jeho vylepšenie čo sa objemu i kvality týka, a tiež spermatogenézy sa dá docieliť aj dobrým výberom vhodných výživových doplnkov. Jedná sa o kvalitné prípravky, ktoré obsahujú účinné prírodné látky s overeným účinkom. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia a sú dobré aj ako prevencia ďalších neželaných stavov ako je nedostatok testosterónu, či oslabenej erekcia, nízke libido, problémy s potenciou a plodnosťou.

Ako zvýšiť objem a množstvo semena - sú tabletky riešením?Kvalitné prípravky majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete účinné látky výťažky z rastlín ako Kotvičník zemný, či Ginko, Maca, Horny Goat (Krpčiarka šípolistá) a ďalšie byliny, spolu s dôležitými aminokyselinami (arginín, citrulín, lyzín, ornitín, karnitín…) minerálmi (najčastejšie zinok a selén) a vitamínmi (vitamíny skupiny B a vitamín C).

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať vždy dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Pri výbere tej svojej značky doplnkov sa jednoznačne orientujte na kvalitu a až potom na cenu, tie s podozrivo nízkou cenou sú takmer vždy aj tie menej účinné.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na prirodzenú podporu tvorby ejakulátu a erekciu

 

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • výborný aj ako podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • zvyšuje produkciu a kvalitu ejakulátu
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
 • ideálny pre mladších aj starších mužov
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

TOP prírodné prípravky aj na podporu tvorby ejakulátu

 

Ako zvýšiť objem a množstvo semena: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.