Ako si vysvetliť krv v ejakuláte

Peter Kacián Téma 3. decembra 2020 1

Krv v ejakuláte je naozaj zriedkavá záležitosť, no ak sa raz vyskytne, chlapovi nedá spať na dlhú dobu. Len máločo ho totiž dokáže vystrašiť (a jeho partnerku) tak, ako krvavá ejakulácia. Na rad sa dostávajú myšlienky na rakovinu či prenosne pohlavnú chorobu. Krv v ejakuláte, odborne hematospermia či hemospermia, naozaj môže indikovať napríklad rakovinu prostaty či iné urologické ochorenie, no v drvivej väčšine prípadov to tak nie je. A veľmi často nemá žiadnu zjavnú príčinu. Môže sa zjaviť len raz, alebo aj niekoľkokrát za sebou počas niekoľkých týždňov či mesiacov a napokon úplne zmizne.

Keďže však hematospermia môže znamenať vážnejší zdravotný problém, je namieste, aby takto postihnutý jedinec čím skôr pre istotu navštívil lekára. Chcete vedieť o krvi v semene viac? Stačí si prečítať tento článok pretože práve v ňom nájdete všetky potrebné informácie. Chcete vedieť aké sú najčastejšie príčiny prítomnosti krvi v ejakuláte? Ako prebieha vyšetrenie u lekára a ako môže znieť záverečná diagnóza? A ako s tým naložiť (prevencia, liečba…)? Smelo sa začítajte! Ste predsa nejaký chlap.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Čo to vlastne hematospermia je

Krv v ejakuláte určite dokáže vážne znepokojiť. Našťastie pre väčšinu mužov nemusí hneď signalizovať závažnejší zdravotný problém. Muži mladší ako 40 rokov, ktorým sa takáto nehoda “prihodí” môžu byť v podstate napokoji. Hematospermia totiž bez ďalších príbuzných príznakov a pri absencii rizikových faktorov vymizne často sama od seba.

Hematospermia je lekárom známa už oddávna. Dokonca s ňou mal čo dočinenia aj grécky lekár Hippokrates (cca 460-377 p.n.l.). No i tak je jej početnosť stále pomerne neznáma. K urológovi sa dostaví len minimum prípadov, takisto veľa prípadov počas pohlavného styku muž ani jeho partnerka ani nespozoruje*.

A netreba zabúdať ani na chúlostivosť tohto problému, kedy viacerí muži radšej tento problém ani neohlásia z obavy pred možnou príčinou. A pritom je to na škodu veci, pretože dnes existujú také diagnostické postupy a techniky, vďaka ktorým odborníci vedia veľmi rýchlo zistiť či sa jedná o vážnejší stav a predpíšu pacientovi liečbu, alebo muža ubezpečia, že to je len prechodný stav, ktorý sa napokon vyrieši sám.

*Krv v ejakuláte muž objaví väčšinou pri nekoitálnych sexuálnych aktivitách, kedy ejakuluje mimo pošvy ženy, ďalej pri prerušovanom pohlavnom styku, alebo pri masturbácii. Pri pohlavnom styku, kedy ejakulácia prebehla v pošve, sa prípadná krv v sperme rozpoznáva ťažšie pretože sa partneri môžu domnievať, že ide o krv ženy a nevenujú tomu dostatočnú pozornosť.

 

➡️ Krv v ejakuláte

Jedná sa o prímes krvi v spermiách, respektíve v ejakuláte. Krv má červenú až hnedastú farbu a môže byť prítomná v podobe tenkých krvavých žiliek až chuchvalcov. Niekedy je celý ejakulát rovnomerne zafarbený do hnedasta až ružova. Rozdiel v zafarbení je spôsobený tiež tým, že nie vždy sa z penisu dostane von aj rovnaké množstvo ejakulátu.

 

Príznaky

Krv v ejakuláte môže mať rôzne príčiny. Jednak môže indikovať rôzne druhy zápalov či vnútorných poranení a preťaženia ciev, no tiež to v tom horšom prípade môže znamenať, že ide o problém s prostatou (rakovina). Kým sa ejakulát “prederie” na svetlo sveta prúdi rozličným vnútorným prostredím a všade tam sa neho aj niečo nalepí.

Ejakulát je, ako dobre vieme, tekutina, ktorú tvorí viacero látok. Spermie sa doň dostávajú zo semenných vačkov. Keďže pri ejakulácii semeno prúdi von aj cez močovú rúru, je možnosť, že krv či iné zložky sa doň dostali práve tam. Keďže normálna farba semenného výlučku je biela, sklovitá až žltkastá (vďaka kombinácii látok ako sú enzýmy, lipidy, fosfatáza a kyselina citrónová, ktoré tvoria približne 1/4 z celého objemu ejakulátu), tak prímes krvi je v podstate rozpoznateľná ihneď.

Ejakulácia v skratke:

 • začiatok orgazmu pre mozog znamená, že odošle nervový signál na spustenie procesu uvoľňovania ejakulátu
 • ejakulát sa cez semenovody dostáva von, pričom semenné vačky uvoľňujú spermie, ktoré sa doň vmiešajú
 • nakoniec je ejakulát pomocou svalových kontrakcií vytlačený cez močovú rúru z penisu von

Hlavným symptómom hematospermie je teda zhnednutie ejakulátu, aké sú ďalšie možné príznaky?

 • problémy s častejším močením
 • alebo naopak s príliš malou početnosťou močenia
 • oneskorené močenie (od signálu až po samotné vylúčenie moču)
 • často aj slabý prúd moču
 • pocity bolesti, rezania a pálenia pri močení
 • nutkanie na močenie
 • inkontinencia (nechcený únik moču)
 • viditeľné červené kvapky krvi v moči (možný následok traumatického poranenia)
 • bolesti v driekovej chrbtici

 

➡️ Kto je najviac ohrozený

Krv v ejakuláte sa môže vyskytovať naprieč širokým vekovým spektrom. No u mužov nad 40 rokov znamená, že jej výskyt v sperme potrebuje odborné vyšetrenie a následne aj liečbu. Platí to hlavne pre mužov, ktorí:

 • majú opakované epizódy krvi v ejakuláte
 • majú podobné symptómy aj pri močení (tie, ktoré som pred chvíľou spomínal)
 • sú viac vystavení riziku rakoviny, poruchám krvácania alebo iných stavov (genetická predispozícia)

 

Príčiny krvi v semene

Krv sa v ejakuláte môže nachádzať z tých najrozmanitejších príčin a pochádzať z viacerých zdrojov:

 

➡️ Infekcia a zápal

Toto je najčastejšia príčina krvi v semene. Môže pochádzať z infekcie alebo zápalu ktorejkoľvek žľazy, trubice alebo kanálikov, ktoré produkujú či premiestňujú spermu z tela. Ide najmä o:

 • prostatu, ktorá produkuje tekutú časť spermy
 • uretru, trubicu, ktorá odvádza moč z močového mechúra a semeno z prostaty a iných vnútorných pohlavných žliaz
 • epididymis, drobné trubicovité štruktúry, kde spermie dozrievajú pred ejakuláciou
 • semenovody (vas deferens), ktoré slúžia na transport spermií pri ejakulácii
 • semenné vačky (mechúriky), produkujúce sekrét, ktorý tvorí viac ako 80% mužského ejakulátu

Príčinou môžu byť aj sexuálne prenosné infekcie ako napríklad kvapavka* či chlamýdie**, prípadne iná vírusová či bakteriálna infekcia. Infekcie a zápaly stoja až za 4 z 10 prípadov výskytu krvi v ejakuláte.

*Kvapavka (Gonorea)

Jednoznačne patrí medzi najviac rozšírené pohlavne prenosné ochorenia na svete. Pôvodcom kvapavky je baktéria Neisseria gonorrhoeae. U mužov sa prejavuje najmä rezaním a pálením pri močení, hnisavým výtokom z močovej trubice a niekedy tiež krvou v ejakuláte. 💡 Viac o kvapavke v našom článku: Kvapavka – povestné pohlavne prenosné ochorenie najmä u mladších, ako prebieha a ako lieči?

**Chlamýdie

Chlamýdie sú vlastne veľmi malé nepohyblivé mikroorganizmy, ktoré parazitujú vo vnútri eukaryotických buniek. Veľkosťou pripomínajú väčšie vírusy, a sú tiež veľmi podobné niektorým baktériám. Tvoria však samostatnú skupinu. Spôsobujú výtok, svrbenie, bolesť pri pohlavnom styku a niekedy aj ľahšie krvácanie. Prvým znakom, vďaka ktorému zistíte, že máte chlamýdie, je napríklad bolestivý vred na genitáliách. 💡 Viac o chlamýdiách v našom článku: Chlamýdie – jedna z najviac rozšírených pohlavne prenosných chorôb, ako sa jej vyhnúť?

 

➡️ Trauma alebo lekársky zákrok

Krv v ejakuláte býva viacmenej bežná aj po rôznych lekárskych zákrokoch, napríklad po biopsii prostaty*. Takisto liečba urogenitálneho traktu môže tiež viesť k miernej traume, ktorá vedie až k dočasnému výskytu krvi v semene. Toto však rýchlo vymizne zvyčajne do niekoľkých týždňov od zákroku.

Z ďalších invazívnych postupov môže hematospermiu vyvolať aj radiačná terapia, brachyterapia, transuretrálna resekcia prostaty, vazektómia, injekcie na hemoroidy. Relatívne často môže prísť ku krvavému ejakulátu poranením v oblasti genitálu – t.j. zlomenina panvy, poranenie semenníkov, nadmernej sexuálnej aktivite vrátane masturbácie, ale aj vďaka dlhšej sexuálnej abstinencii.

*Veľká časť prípadov hematospermie je tiež spôsobená neúmyselnými lekárskymi zákrokmi ako je aj takzvaná transrektálna ultrazvuková biopsia prostaty (TRUS-PB). Pri nej sa odstraňujú kúsky tkaniva prostaty na kontrolu rakoviny. Výskyt hematospermie po takejto biopsii sa pohybuje v rozmedzí 5,1% až 89%. Nedávna štúdia vedcov z Miami potvrdila výskyt hematospermie po TRUS-PB na 84%. V priemere sa krv v ejakuláte nachádzala tri a pol týždňa  (až do času, kým sa vyriešila sama).

 

➡️ Obštrukcie – upchatie priechodov

Ak sa v rámci reprodukčného ústrojenstva upchá či zablokuje ktorákoľvek z malých trubíc a kanálov môže to vyvolať porušenie cievy (rozšíriť až roztrhnúť) a uvoľnenie malého množstva krvi. Takisto je problémom zväčšená prostata (BPH – benígna hyperplazia prostaty), ktorá stláča močovú trubicu a tak spôsobiť aj výskyt krvi v mužskom ejakuláte.

 

➡️ Nádory a polypy

Približne v 1 prípade z 30 môže krv v ejakuláte znamenať, že príčinou je nádor. Väčšina v prostate*, no môže to byť aj v súvislosti s rakovinou semenníkov, močového mechúra či iných orgánov urogenitálneho traktu. Ohrození sú viac starší muži s rizikovými faktormi ako genetická predispozícia a podobne. Ak sa vyskytne krv v ich semene je v podstate nevyhnutnosť odborné vyšetrenie u lekára. Neliečená rakovina totiž ohrozuje život.

Polypy, respektíve benígne výrastky, ktoré inak nespôsobujú žiaden zdravotný problém, môžu taktiež byť príčinou hematospermie.

*Muži, ktorých jediným príznakom je hematospermia, majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať rakovinu prostaty ako muži, ktorí nemajú krv vo svojej sperme. Štúdia Northwestern University u 26 266 mužov, ktorí podstúpili skríning rakoviny prostaty, dokazuje túto skutočnosť: spomedzi všetkých účastníkov štúdie bolo 6,5% diagnostikovaných s rakovinou prostaty. Medzi tými, ktorí si sťažovali na hematospermiu, bolo 13,7% diagnostikovaných s rakovinou prostaty (bližšie informácie nájdete v tejto štúdii). Hoci je tento údaj už štatisticky významný, majte na pamäti, že viac ako 86% mužov s hematospermiou nemá rakovinu prostaty!

 

➡️ Cievne abnormality

Všetky tkanivové štruktúry zapojené do procesu ejakulácie obsahujú krvné cievy (semenné mechúriky, močový mechúr, prostata, semenovody…). Ak sa poškodia, môžu byť jedným zo zdrojov krvácania a prítomnosti krvi v semene.

 

➡️ Iné príčiny

S hematospermiou (prítomnosťou krvi v ejakuláte) majú čo do činenia aj niektoré ďalšie ochorenia a poruchy, ktoré postihujú celý ľudský organizmus. Patrí medzi ne napríklad hypertenzia (vysoký krvný tlak), hemofília (vrodená porucha zrážania krvi), leukémia, chronické ochorenie pečene, HIV.

Až 15% prípadov výskytu krvi v ejakuláte nie je možné vysvetliť. Často potom v takýchto prípadoch hematospermia ustupuje až celkom vymizne bez akéhokoľvek lekárskeho zásahu.

 

Kedy vyhľadať lekára a čo sa bude pýtať

Ak sa vo vašom ejakuláte zjaví krv, tak odborné vyšetrenie u lekára vám pomôže zistiť príčinu a stanoviť presnú diagnózu. Spravte tak až po odsledovaní príznakov v dlhodobejšom horizonte, aby ste vylúčili jednorázový výkyv – 1 epizóda totiž nemusí nič znamenať. Ak sa však symptómy opakujú niekoľko týždňov po sebe je návšteva u lekára vo vašom najlepšom záujme.

Takto sa nebudete musieť moriť s tým, či krv v ejakuláte neznamená náhodou nádorové ochorenie (čím skôr sa však diagnostikuje, tým väčšia šanca je na úplné vyliečenie). Vyšetrením tiež môžete zistiť ako ste na tom s plodnosťou, prípadne odhalí iné súvisiace problémy fyziologického charakteru.

 

Diagnostika

Kompletná anamnéza znamená, že lekár bude mať pri diagnostikovaní vášho problému k dispozícii kompletné informácie. A to ako od vás (história vašej sexuálnej aktivity za ostatné obdobie), tak aj z výsledkov testov a vyšetrení (vyšetrenie genitálií pohmatom, rektálne vyšetrenie prostaty a podobne).

Anamnéza alebo čo sa vás doktor pri vyšetrení môže spýtať?

Pri hľadaní základnej príčiny výskytu krvi v ejakuláte sa vás lekár bude pýtať aj na akékoľvek súvisiace príznaky ako je:

 • krv v moči (hematúria)
 • pálenie a bolesť pri močení
 • ťažkosti s úplným vyprázdnením močového mechúra
 • bolestivý močový mechúr
 • bolestivá ejakulácia (aj predčasná)
 • opuchnuté alebo bolestivé miesta na pohlavných orgánoch, prípadne viditeľné odreniny z poranenia
 • výtok z penisu či iné príznaky signalizujúce prenosnú pohlavnú chorobu
 • horúčka, vysoký pulz a vyšší krvný tlak

Takisto očakávajte otázky typu:

Ako a kedy ste si všimli krv vo vašom semene?
❓ Mali ste iba 1-2 epizódy hematospermie alebo je tento stav pretrvávajúci?
Absolvovali ste v poslednom čase nejaké urologické testy alebo biopsiu prostaty?
❓ Cestovali ste do oblastí, kde je bežná tuberkulóza?
Aké lieky užívate?
❓ Zažili ste aj iné príznaky, ako je horúčka, nevysvetliteľná strata hmotnosti, problémy s močením alebo bolesť?
Aká presne bola vaša sexuálna aktivita v období kedy sa vyskytol problém?

 

Vyšetrenia

Lekár následne vykoná základné vyšetrenia aby vylúčil niektoré príčiny hematospermie. Zmeria sa váš krvný tlak a teplota, prehmatá sa brucho a genitálie, vykoná digitálne rektálne vyšetrenie aby zistil prípadné tvrdé miesta na prostate a cysty na semenných mechúrikoch. V niektorých prípadoch sa vyšetrenie vykonáva iba pri erekcii, vtedy sa v podstate ihneď zistí, či príčinou nie je prasknutie cievok.

Krvný test a vyšetrenie moču

Okrem toho sa vykoná krvný test, analýza moču a jeho kultivácia. Ak jestvuje podozrenie na pohlavne prenosné choroby, môžete podstúpiť Další test na ich prípadné potvrdenie. Ak existuje dôvod domnievať sa, že krv v ejakuláte by mohla pochádzať od partnerky, lekár môže navrhnúť takzvaný “kondómový test”. Následne sa ejakulát z kondómu vyšetrí na prítomnosť krvi.

PSA test

Ak máte viac ako 40 rokov je možné, že podstúpite test PSA (test na detekciu prostatického špecifického antigénu – PSA – z krvi). U staršieho muža potom s hranične vysokým skóre PSA je na zvážení ďalšie vyšetrenie pomocou biopsie prostaty.

Transrektálny ultrazvuk

Ak je krv v ejakuláte dlhodobejšia záležitosť a k tomu sa pridávajú aj ďalšie príznaky ako krv moči a faktor vyššieho veku, môžete podstúpiť aj takzvaný transrektálny ultrazvuk (TRUS) aby sa vyhľadali prípadné abnormality na prostate, semenných vačkoch a ďalších tkanivách. Ako to prebieha? Lekár vám vloží do konečníka ultrazvukovú sondu, ktorá vysiela do okolia zvukové vlny a následne “sleduje” ako sa tieto vlny  odrážajú späť od okolitých tkanív, napríklad prostaty.

V závislosti od získaných údajov potom lekár môže odporučiť ďalšie 2 postupy a to magnetickú rezonanciu (MRI), alebo cystoskopiu. MRI dokáže narozdiel od ultrazvuku odhaliť krvácanie do semenných mechúrikov alebo prostaty. Cystoskopia zase umožňuje lekárovi podrobne preskúmať vnútro vašej močovej trubice a močového mechúra (to sú oblasti, ktoré nemusia byť dobre viditeľné MRI ani TRUS). Vykonáva sa špeciálnym prístrojom zvaným cystoskop.

 

Ako sa zbaviť krvi vo vašom ejakuláte

Riešenie tohto problému samozrejme závisí od príčiny výskytu krvi v ejakuláte. Ak je množstvo krvi vo vašom ejakuláte iba stopové, alebo v prípadoch, keď je prítomná len jedna či dve epizódy hematospermie, môže byť najvhodnejší prístup –  vyčkanie a pozorovanie. Ak sa však krv opäť vráti, vyhľadajte lekára.

Poďme sa spolu pozrieť na všetky možnosti:

 

➡️ Konzervatívna liečba

Ak je krvi v ejakuláte príliš veľa, alebo sa objavuje častejšie a pravidelne, je potrebné, aby ste sa čím skôr obrátili na svojho lekára. Ten po stanovení diagnózy nastaví najvhodnejší typ liečby.

Liečba zápalu či infekcie

Najskôr pôjde o zápal močových ciest, prostaty alebo infekciu v niektorej časti urogenitálu. Najčastejšie sa to rieši predpísaním antibiotickej liečby.

Zlepšenie stavu ciev

Dôležité sú v tomto smere hlavne cievy a žilky v okolí semenníkov, semenovodov a močovej rúry. Liečba spočíva v podávaní prípravkov na posilnenie stien cievy a režimových opatrení týkajúcich sa životosprávy.

Liečba pohlavných chorôb

Z pohlavne prenosných chorôb by malo ísť hlavne o kvapavku či chlamýdie. Liečba spočíva v podávaní vhodných antibiotík či špeciálnych antivirotík.

Chirurgický zákrok

Nádory a cysty urogenitálneho traktu sa riešia radikálne a to priamym chirurgickým zákrokom, ktorým sa tieto abnormálne útvary odstránia. Pri zhubných nádoroch sa následne po ich odstránení absolvuje ešte chemoterapia.

Iné postupy

Ak krv v semene pochádza z nedávneho urologického vyšetrenia, ako je napríklad biopsia prostaty, zvyčajne zmizne sama v priebehu niekoľkých týždňov.

U mladších mužov môže krv v semene, ktorá sa objaví len raz alebo dvakrát bez akýchkoľvek ďalších príznakov alebo anamnézy určitých zdravotných stavov, úplne zmiznúť bez liečby.

 

➡️ Menej sexuálnej aktivity

Je to tak, jednou z príčin hematospermie je aj zvýšená sexuálna aktivita. Častý pohlavný styk spojený s ejakulovaním môže spôsobiť doslova až preťaženie ciev pohlavnej i močovej sústavy a veľkú záťaž pre semenníky. Môže za tým stáť aj abnormálne libido. Krátkodobá sexuálna abstinencia (platí aj na masturbáciu samozrejme) v takomto prípade určite neuškodí a len pomôže. Keď nič iné, tak aspoň s objemom ejakulátu.

💡  TIP na prírodný prostriedok na potlačenie mužského libida a pomoc s prostatou.

Bylinka s názvom Vitex jahňací (Vitex agnus-castus) naozaj seriózne dokáže potlačiť sexuálnu apetít a libido muža. Okrem toho je však známa aj tým, že extrakt z jej plodov môže byť užitočný na prevenciu a/alebo liečenie nielen benígnej hyperplázie prostaty, ale aj rakoviny prostaty (zdroj). 👍 Čítaj viac o rastline na Afrodiziakum.sk: Vitex jahňací – mníšske korenie, ktoré poteší

 

Otázky a odpovede týkajúce sa problému krvi v ejakuláte

Hematospermia zaujíma mužov hlavne z hľadiska možnosti výskytu rakoviny a preto najviac otázok smeruje k možným rizikovým faktorom, ktoré sa podieľajú na vzniku tejto poruchy. Pár otázok, ktoré som našiel v rámci diskusných fór vám teraz predostriem aj s mojimi odpoveďami.

❓ Mám krv v ejakuláte, môže to byť rakovina semenníkov?

Môže, ale veľká pravdepodobnosť to nie je. S určitosťou vám túto diagnózu potvrdí len lekár. Vy sami sa môžete vyšetriť tiež a prehmatať si semenníky či v nich nenahmatáte nejaké hrčky alebo iné tvrdé a nerovnomerné miesta.

❓ Fakt môže byť hemospermia len dôsledok mechanického poškodenia?

Fakt môže. Je to síce desivé, ale krv v ejakuláte vážne môže byť len dôsledok drobného krvácania vďaka menšiemu mechanickému poškodeniu močovej trubice. A samozrejme ako dôsledok výraznejšej sexuálnej aktivity.

❓ Mám krv v semene po biopsii prostaty, je to normálne?

Je, a už som to spomínal aj vyššie. Iné však je, ak sa tak deje dlhšiu dobu po výkone. Ak problémy sami neodznejú do niekoľkých dní (cca 2 týždne od vykonania biopsie), tak je potrebné vyšetrenie u urológa.

❓ Môže fajčenie a zlá životospráva vyvolať hematospermiu?

Môže, i keď nie nevyhnutne. Negatívny vplyv fajčenia na cievy a krvný tlak je dobre známy – stenčujú sa steny ciev a zvyšuje tlak v krvnom riečišti. Podobne tak zlá životospráva môže spôsobovať vážne kardiovaskulárne problémy. Takže sekundárny vplyv na prítomnosť krvi v ejakuláte tieto dva faktory určite majú.

❓ Krv v ejakuláte zatiaľ nie je problém, niečo na prevenciu?

Krv sa v semene nenachádza, takže sa zdá, že je všetko v úplnom poriadku. No zdanie niekedy klame. Hoci neexistujú nejaké extra tabletky, ktoré by slúžili ako prevencia hematospermie, na výber máte z množstva prírodných tabliet, ktoré vedia podporiť nielen všetky sexuálne funkcie muža (erekcia, ejakulácia) či libido, ale aj podporiť jeho plodnosť prostredníctvom zlepšenia kvality spermií, podporou spermatogenézy. Takisto však môžu pomôcť so zlepšovaním stavu ciev, a to nielen v rámci pohlavnej sústavy.

❓ Sú tabletky riešením?

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch v urogenitálnom trakte svoj význam. Voľne dostupné prípravky na podporu sexuálnych funkcií fungujú na princípe zlepšenia erekcie v dlhodobom horizonte s tým, že dokážu priaznivo vplývať aj na proces tvorby spermií, podporujú zdravie prostaty a pozitívne vplývajú aj na kondíciu ciev. Niektoré z nich ocenia práve páni po štyridsiatke, ktorí sú tou rizikovejšou skupinou a to nielen čo sa týka hematospermie a jej možných príčin.

Plusom takýchto piluliek je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré sú známe svojim prospešným vplyvom na celý mužský organizmus.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Ak sa dá, neužívajte alkohol, a ak už, tak len s mierou. Určite dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa ozaj oplatí užívať dlhšie – potvrdzujú to aj moje dobré skúsenosti.

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu

💡 TIP na produkt - Zerex Ultragold
Zerex Ultragold - recenzia
 • dlhodobá podpora sexuálnej kondície a vitality
 • najpopulárnejšie tabletky na podporu erekcie bez predpisu, ktoré podporujú erekciu dlhodobo
 • zvyšuje nízke libido a povzbudzuje zdravú chuť na sex
 • perfektný pre mužov po 40-tke

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

TOP 5 prípravkov na erekciu

 

Pár slov na záver

Je fakt, že tých príčin, ktoré môžu stáť za prítomnosťou krvi v ejakuláte, je naozaj celkom dosť. A celkom určite to môže viesť aj k trudným myšlienkam o rakovine prostaty či semenníkov. Nepodľahnite im! V drvivej väčšine prípadov tomu tak nie je. Nenechávajte myšlienky voľne poletovať vo svojej mysli a v prípade, že sa u vás krv v ejakuláte vyskytne, naplánujte si odborné vyšetrenie u lekára. Verte, že sa vám uľaví. Zistí sa príčina a problém sa môže konečne riešiť (napríklad liečba zápalu, menej sexuálnej aktivity, živospráva…). Alebo sa aj nezistí a krv z ejakulátu vymizne časom sama od seba.

 

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

Tento problém sa mi vyskytol pred niekoľkými mesiacmi. Mám 70 rokov a viem, čo musím urobiť, lebo som po celý život pracoval ako lekár-neurológ na klinike.
Napriek tomu by som rád ocenil tento odborný príspevok, ktorý je aj pre mňa zdrojom nových informácií, je výborne didakticky spracovaný, s empatiou až pozoruhodnou, nakoľko ide o
“chúlostivý ” problém. Toto je po druhý krát, čo na web píšem. Pán MUDr. Kacián je výborný
lekár s darom , aký má iba málo kolegov. Blahoželám Vám a srdečne pozdravujem so želaním
mnohých pracovných úspechov, a samozrejme, pevného zdravia.
MUDr.Viliam Porubec, PhD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.