Orgazmus

Orgazmus - muž a žena v posteli po dosiahnutí orgazmuOrgazmus je „základný kameň“ nášho intímneho života, okolo ktorého sa vlastne všetko točí. Jeho dosiahnutie je primárny cieľ pohlavného styku i masturbácie ako u mužov, tak i u žien. Páni to s ním majú o niečo jednoduchšie a nezriedka im stačí, ak dosiahnu svoje vyvrcholenie a partnerka obíde hoci  aj na sucho. Ženy zas majú výhodu v tom, že ich orgazmus je iný, hlbší, dlhšie trvá a môže nepretržite pokračovať a byť ich za sebou hneď niekoľko…

Ale nie vždy sa s orgazmom „zadarí“ a na príčine môže byť množstvo faktorov. Aj preto je dôležité vedieť, ako to vlastne pri orgazme funguje a kde sa môže stať chyba. A následne aj to, ako sa dá vzniknutá nepríjemná situácia riešiť. Všetko toto ako „na podnose“ dostanete práve v tomto článku (+ oveľa oveľa viac).

💡 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše a intenzívnejší ženský orgazmus odporúčam tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia), ✅ Proerecta Women (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Určite pomôže aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov, ✅ Test najlepších díld (umelých penisov), ✅ Test najlepších vibračných vajíčok a ✅ Test najlepších venušiných guličiek.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií a intenzity orgazmu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia). Určite zaujme aj erotická pomôcka pre experimentátorov a osamelých, pozri náš: ✅ Test najlepších umelých vagín.

Čo je orgazmus a ako prebieha

Že je orgazmus komplexný a zložitý proces sa nemusíme veľmi presviedčať a to, že prebieha na viacerých úrovniach je tiež viacmenej každému jasné. Nie každý už ale vie, že to vôbec nie je samozrejmosť dosiahnuť ho pri každom pohlavnom styku či stimulácii (až sa s tým nebude potýkať aj sám). Jeho nástup totiž ovplyvňuje množstvo faktorov. Niektoré viete ovplyvniť aj sami, iné idú úplne mimo vás.

Orgazmus by sme mohli definovať aj ako vyvrcholenie pohlavnej stimulácie a postupujúceho vzrušenia a rozkoše. Je to reakcia a odpoveď organizmu na sexuálnu stimuláciu a to ako po fyziologickej, tak aj psychickej stránke.

Navonok sa orgazmus prejavuje nekontrolovaným sťahovaním svalstva, pričom orgazmom dochádza vlastne k jeho uvoľneniu. U mužov je typicky sprevádzaný ejakuláciou, u žien zvýšeným zvlhčením pošvy, prípadne aj reálnou ženskou ejakuláciou.

➡️ Orgazmus a wikipedia

Orgazmus je podľa wikipédie vyvrcholenie pohlavnej rozkoše, respektíve príjemná psychologická či emocionálna reakcia na sexuálnu stimuláciu, a je spravidla sprevádzaný aj silnou fyziologickou reakciou. Je to vlastne proces odohrávajúci sa na úrovni centrálneho nervového systému, ktorý možno zreteľne odlíšiť od ostatných pohlavných funkcií. Pohlavné vyvrcholenie možno v prenesenom význame prirovnať až k „neurónovému ohňostroju“

➡️ Typy orgazmov

Dosiahnutie orgazmu u mužov býva najčastejšie stimuláciou penisu, ženy majú k dispozícii viac rovnocenných ciest ako k nemu dospieť. Ženský orgazmus sa teda v závislosti od druhu sexuálnej stimulácie delí najčastejšie na klitoriálny a vaginálny, pričom posledne menovaný sa dá dosiahnuť stimuláciou hneď niekoľkých erotogénnych bodov – najznámejší je bod G, ale existuje aj bod U, bod A, hlboký bod…).

➡️ Priebeh orgazmu a mechanizmus jeho vzniku

Ten je pre obe pohlavia v zásade rovnaký – vznik orgazmu je podmienený sexuálnou stimuláciou* (unikátne aj inak). Zjednodušene by sa jeho vznik a priebeh dal popísať takto:

 • na úvod sexuálne dráždenie a stimulácia erotogénnych zón, hlavne teda v genitálnej oblasti, ale aj iných nachádzajúcich sa mimo pohlavia
 • odpoveďou je hneď od úvodu optimálne vzrušenie – nervová sústava a mozog reagujú na sexuálnu stimuláciu naozaj rýchlo, u mužov dochádza k silnej erekcii, ženy zvyčajne zvlhnú a vďaka lepšiemu prekrveniu sa u nich v genitálnej oblasti zvyšuje citlivosť
 • dosiahnutie orgazmu – k nemu sa dá dospieť pokračovaním sexuálnej stimulácie, u muža i ženy je vyvrcholenie sprevádzané svalovými kontrakciami, muži na 99,99% pri tom aj ejakulujú
 • záverečná fáza – posledná je fáza uvoľnenia, kedy sa napätie (svalstva aj nervovej sústavy) uvoľňuje a príjemné pocity rozkoše a slasti postupne odznievajú

*Príčiny vzniku orgazmu

Orgazmus je súčasť cyklu sexuálnej odpovede a vyskytuje sa vďaka nepretržitej stimulácii erotogénnych zón – pohlavné orgány, konečník a perineum, bradavky… Fyziologicky ide o dve základné reakcie. Prvou je vazokongescia, čo je odborný výraz pre naplnenie telesných tkanív krvou, následkom čoho dochádza k ich opuchu a tou druhou je myotónia, čo je inak proces, ktorý udržiava svalstvo napäté (mysľou riadené, ale aj napríklad nekontrolované sťahy).

 

Modely orgazmu podľa Masters a Johnson verzus Kaplanová

Zjednodušene sme si vznik a priebeh orgazmu už popísali, táto časť článku je určená tým, ktorý sa o problematiku zaujímajú trošku viac. Existuje totiž viacero modelov orgazmu, ktorý popisujú rôzne vedecké kapacity a odborníci každý trochu inak. Za najviac brané do úvahy sú modely orgazmov od vedeckej dvojice Masters a Johnsonová a od sexuálnej terapeutky Kaplanovej

 

Model a prejavy orgazmu (Masters a Johnson)

Podľa tejto dvojice (William H. Masters a Virginia E. Johnsonová) je ľudský sexuálny cyklus tvorený 4 fázami, pozostávajúcimi z fyzických reakcií na sexuálnu stimuláciu:

Fáza vzrušenia

Táto prvá časť cyklu sa prejavuje ako výsledok fyzikálnej a/alebo psychickej erotickej stimulácie (bozkávanie, dotyky, vizuálne vnemy). V tejto fáze sa ľudské telo začína pripravovať na pohlavný styk a smeruje k ďalšej fáze (plató). Vzrušenie sa u oboch pohlaví prejaví zvýšením krvného tlaku a srdcového tepu. U mužov môže dôjsť k úplnej alebo čiastočnej erekcii (často do niekoľkých sekúnd), oba semenníky sa počas toho sťahujú hore k hrádzi, miešok sa počas erekcie natiahne a naberie na objeme. U žien začína vystupovať klitoris a steny vagíny vylučujú pošvový sekrét. Takisto prichádza k tomu, že bradavky stvrdnú a opticky sa zmenšia.

Fáza plató

Táto fáza je vlastne doba medzi sexuálnym vzrušením a orgazmom. Práve v nej sa zvyšuje cirkulácia krvi v tele u oboch pohlaví, takisto sa dôsledkom pokračujúcej sexuálnej stimulácie zvyšuje svalové napätie a dýchanie je na zvýšenej úrovni. Muži môžu v tejto fáze začať vylučovať predejakulát a semenníky sa pritiahnu ešte viac k telu. U žien vlastne pokračujú príznaky z prvej fázy s tým, že klitoris je ešte viac citlivý a vylučuje sa ešte viac pošvového sekrétu, ktorý slúži pri styku ako lubrikant.

Fáza orgazmu

Po fáze plató nasleduje samotný orgazmus, ktorý môžu prežívať rovnako muži ako ženy. Je sprevádzaný rýchlymi kontrakciami svalov v panvovej oblasti. Ženy tiež prežívajú maternicové a vaginálne kontrakcie. Orgazmus je mimo to spájaný aj s ďalšími neúmyselnými prejavmi ako sú zvukové prejavy, svalové kŕče v rôznych častiach tela a tiež pocit eufórie. U mužov je orgazmus spájaný s väčšinou s ejakuláciou, ktorá je doprevádzaná nepretržitými záchvevmi sexuálnej rozkoše – obzvlášť v penise a oblasti bedier. U žien tiež dochádza k zúženiu vaginálnych stien a k ešte viac zvýšenej vaginálnej lubrikácii, či dokonca ejakulácii.

Koncová fáza

Tá prichádza logicky po orgazme. Svaly sa uvoľňujú, krvný tlak zníži a celé telo sa uvoľní zo stavu vzrušenia. U mužov svaly nie sú schopné reagovať na ďalšiu stimuláciu, u žien naopak, a aj preto sú dámy schopné takmer okamžite prežiť ďalší orgazmus (ale nie je to pravidlom, pre niektoré ženy je klitoris po vyvrcholení totiž veľmi citlivý a jeho ďalšia stimulácia je potom bolestivá). V tejto poslednej fáze teda u mužov penis postupne ochabuje (v porovnaní s kľudovým štádiom asi o 50%), až sa úplne zmenší a úplne ochabne.

 

Model orgazmu (Kaplanová)

Sexuálna terapeutka Helen Singer Kaplanová poňala cyklus sexuálnej odozvy trochu inak a v porovnaní s modelom Masters a Johnson má iba tri stupne:

 • túžba
 • vzrušenie
 • a orgazmus

V princípe Kaplanová spojila dve fázy vzrušenie a plató a vypustila koncovú fázu. Naopak pridala ďalšie štádium – túžbu. Prečo? Pretože práve nedostatok túžby je najbežnejším problémom, s ktorým ľudia prichádzajú za sexuálnym terapeutom.

 

Pár ďalších zaujímavých faktov o orgazmoch

 • orgazmy majú niekoľko potenciálnych zdravotných výhod aj v dôsledku zvýšeného vylučovania hormónov a ďalších chemických substancií
 • orgazmy sa nevyskytujú iba počas sexuálnej stimulácie
 • mnoho ľudí dosiahne orgazmus jednoduchšie počas masturbácie
 • poruchy orgazmu môžu pociťovať ľudia všetkých pohlaví (určite to nie iba ženská doména)
 • približne každý tretí muž už zažil predčasné vyvrcholenie – ejakuláciu
 • transgenderoví ľudia sú schopní orgazmu aj po operácii zmeny pohlavia
 • aj ľudia paralyzovaní od pása dole môžu mať orgazmy
 • lekári a odborníci na duševné zdravie definujú orgazmy odlišne

 

Orgazmus a jeho nezanedbateľné benefity

 • priam oslobodzujúce uvoľnenie nahromadenej sexuálnej energie a napätia
 • hneď po orgazme telo produkuje látky zmierňujúce bolesť, čo môže pomôcť s migrénou, bolesťami chrbta a nôh… (oxytocín a ďalšie endorfíny)
 • hneď po orgazme telo uvoľňuje aj hormóny podporujúce lepší a pokojnejší spánok
 • sex s dosiahnutím vrcholu prispieva k zmierneniu stresu
 • vyvrcholenie prispieva tiež k posilneniu imunitného systému
 • a tiež k ochrane pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, či zníženiu krvného tlaku
 • pravidelná ejakulácia podporuje normálny stav prostaty

 

Orgazmus u žien – čo to je, problémy a ich príčiny, ako riešiť

💡 Ženský orgazmus

Ženy môžu dosiahnuť v princípe až dva typy vyvrcholenia – klitorálny a vaginálny. Najbežnejšie sa dosahuje stimuláciou klitorisu (konzistentné trenie zasahujúce vonkajšiu, ale aj jeho vnútornú časť), nasleduje vaginálny + okrem týchto dvoch môže byť orgazmus dosiahnutý aj stimuláciou bradaviek či iných erotogénnych častí ženského tela, análnou či „prostatickou“ stimuláciou (dráždenie Skeneho žliaz).

➡️ Toto sú najbežnejšie spôsoby ako dospieť k ženskému orgazmu v skratke

 • stimulácia vonkajšej časti genitálií – zahŕňa najmä stimuláciu klitorisu, okolia a vchodu do pošvy, pri ktorom sa dosahuje klitoriálny orgazmus, ten je dostupný takmer každej žene či už pri styku, v rámci predohry, alebo aj masturbácii (obľúbené špeciálne vibrátory na klitoris ako sú womanizéry či satisfyery – pozri viac)
 • stimulácia vnútra vagíny – týmto spôsobom je dosiahnutie ženského vrcholu trochu náročnejšie, ale takýto orgazmus je podľa mnohých žien silnejší a intenzívnejší (prosto je iný)
 • sexuálna stimulácia ďalších erotogénnych zón – týka sa to hlavne análneho otvoru a oblasti poprsia, s tým, že najlepší efekt sa dosahuje v kombinácii s už spomenutými spôsobmi

Orgazmus v tehotenstve

Pri normálnom tehotenstve môže sexuálny styk prebiehať viac menej rovnako ako predtým (samozrejme s určitými obmedzeniami), vrátane dosiahnutia orgazmu.

Na druhú stranu, dosť žien ho v gravidite nemá. Inak je pre ne pohlavný styk príjemný, sú uspokojené a vlastne im vtedy orgazmus ani veľmi nechýba. Môže byť za tým viac faktorov, najčastejšie sa spomína, že žena podvedome stráži plod a bráni sa intenzívnemu orgazmu aby tým náhodou nepriťažila dieťaťu.

Ženský orgazmus VIDEO

 

Problémy s dosiahnutím ženského orgazmu

Že ženský orgazmus nie je samozrejmosť o tom dnes snáď už nepochybuje nikto. Pritom každá zdravá žena by ho mala dosiahnuť bez väčších problémov. Žiaľ nedeje sa tak a môže sa na tom podpísať viacero faktorov a príčin. Poďme sa pozrieť na tie najzávažnejšie.

➡️ Najčastejšie problémy s dosiahnutím orgazmu u ženy (a ich príčiny)

 • nedostatočné libido/sexuálna túžba – býva dôsledkom hormonálnych zmien (napríklad nedostatok estrogénu), chronických ochorení, psychických problémov, tráum z minulosti, vzťahových problémov
 • psychosomatické faktory – najčastejšie stres a zvýšené psychické napätie takisto dokážu znemožniť dosiahnutie orgazmu u žien, tento faktor sa dá celkom úspešne eliminovať pri masturbácii, kedy sa žena dokáže maximálne uvoľniť, keď je sama (mohlo by vás zaujímať: náš článok Ako sa urobiť sama)
 • nedostatočná schopnosť vzrušenia – inak nepresne označovaná ako frigidita, je vlastne stav, ktorý nedovoľuje žene prežívať slasť a rozkoš pri sexuálnej stimulácii, najčastejšie v dôsledku nedostatočného prekrvenia pošvy a rôznych porúch v nervovom vnímaní
 • rôzne ochorenia a poruchy sexuálnych funkcií – patrí medzi ne najmä anorgazmia (úplná neschopnosť dosiahnuť orgazmus) a vaginizmus (neúmyselné stiahnutie vnútorných svalov vagíny), tieto ochorenia znemožňujú dosiahnutie orgazmu až do doby úplného vyliečenia
 • problémy s vylučovaním pošvového sekrétu – vaginálna suchosť napríklad v dôsledku hormonálnych zmien počas menopauzy a klimaktéria, čo znemožňuje normálny pohlavný styk či masturbáciu
 • zápaly gynekologického charakteru vrátane problémov s močovým ústrojenstvom, prípadne pohlavne prenosné choroby a mnohé ďalšie
 • užívanie liekov a ďalších látok – najskôr ide o antikoncepciu, prípadne antidepresíva, nepriaznivo pôsobia aj látky ako alkohol, nikotín a tiež rôzne omamné látky
 • zlá technika pri pohlavnom styku – s týmto sa borí väčšina neskúsenejších párov, k dosiahnutiu pravidelného a plnohodnotného ženského orgazmu im zatiaľ chýbajú skúsenosti (je to však dozaista najľahšie odstrániteľný nepriaznivý faktor)

 

Ženský orgazmus a ako ho ľahšie dosiahnuť a vylepšiť

Ako pri všetkom v živote, tak aj pri orgazme sa dá vždy niečo vylepšiť – napríklad ľahšie ho dosiahnuť a zvýšiť jeho intenzitu. Prečítajte si pár trikov a rád ako na to:

❤️ Masturbácia – s pomôckami aj bez

Lepší orgazmus sa dá aj nacvičiť? Ako? Tak napríklad používaním najrozmanitejších erotických pomôcok pri masturbácii alebo v rámci predohry v spolupráci s partnerom. Takto žena dokáže veľmi rýchlo zistiť aký typ stimulácie jej robí najlepšie a dokáže to následne využiť aj pri pohlavnom styku.

➡️ TIP na zaručene efektívne erotické pomôcky pre ženy – najlepšie Vibrátory podľa Afrodiziakum.sk

💡💡 u nás nájdete celý test vibrátorov

⭐ Pozri aj celý → Test vibrátorov

💡 Pozri aj ďalšie testy a nákupných radcov pre erotické pomôcky pre ženy

Test díld/umelých penisov

Test venušiných guličiek

Test vibračných vajíčok

❤️ Životospráva a riešenie možných zdravotných ťažkostí

Ak viete, čo spôsobuje vaše problémy s orgazmom, pokúste sa ich eliminovať. Napríklad môžete po dohode s lekárom obmeniť niektoré lieky, prípadne ich úplne vysadiť, obmedzíte konzumáciu alkoholu, prestanete fajčiť, začnete sa zdravšie stravovať viac sa pohybovať, spať, relaxovať… Ak za neschopnosťou dosiahnuť kvalitný orgazmus stojí nejaká infekcia, ochorenie či porucha, treba to urgentne riešiť s lekárom.

❤️ Intímny život

Skúste sa v ňom vyhýbať stereotypu – znie to ako otrepaná fráza, ale ak sa naozaj posnažíte, uvidíte aké pozitívne zmeny to dokáže celkom rýchlo priniesť. Stačí sa v posteli viac hrať, meniť a skúšať nové polohy, striedať miesta na sex…

❤️ Lubrikačné gély

Použitie vhodného lubrikantu môže byť pre dosiahnutie orgazmu tým rozhodujúcim faktorom. Ak je problém napríklad v nedostatočnom zvlhčení ženy pri pohlavnom styku, či masturbácii, je to jednoducho nevyhnutnosť.

❤️ Podporné prípravky s prírodným zložením

Keďže dosiahnutie plnohodnotného ženského orgazmu je tiež záležitosť optimálnej sexuálnej túžby a adekvátneho prekrvenia pohlavného ústrojenstva, tak je viacmenej jasné, že prírodné prípravky (kvalitné tabletky, kapsuly, ale aj rôzne krémy a gély), ktoré obsahujú overené afrodiziaká zamerané práve na túto oblasť, sú na to veľmi vhodným doplnkom.

Ich primárnou úlohou je potom zlepšiť prekrvenie v genitálnej oblasti, zvýšiť citlivosť a reakciu na sexuálne podnety a pomôcť tak s rýchlejším dosiahnutím orgazmu.

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus – sú tabletky pre ženy riešením?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženej telesnej túžby (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, kolísanie hladiny pohlavných hormónov) a podporiť výraznejší pôžitok pri ukájaní a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch (napríklad krémy), ktoré sú založené na prírodnom zložení.

Takéto zloženie je často veľmi pestré a obsahuje najmä výťažky z takých rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu, šalviu, kotvičník

Ako dosiahnuť orgazmus u ženy - tabletky na libidoPrípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré zo ženy spravia okamžite sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky jej problémy. Je preto potrebné, aby sa tieto doplnky kombinovali aj s ďalšími opatreniami.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku ženy pri sexuálnej stimulácii (vrátane masturbácie)

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Proerecta Women
Proerecta Women recenzia tabletiek pre ženy
➡️ prírodný výživový doplnok pre ženy
✅ podpora normálnej plodnosti a sexuálneho zdravia
✅ podpora normálnej hormonálnej aktivity
✅ menštruačný a menopauzálny komfort
✅ zníženie únavy a vyčerpanosti
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

24,00 €
Chcem vedieť viac

 

Orgazmus u mužov – čo to je, problémy a ich príčiny, ako riešiť

💡 Mužský orgazmus

Mužský orgazmus je charakteristický svalovými sťahmi počas sexuálneho vyvrcholenia a je sprevádzaný typicky ejakuláciou. Dosiahnuť sa u zdravého muža môže len sexuálnou stimuláciou pri pohlavnom styku či masturbácii. Nevyhnutným predpokladom uspokojivého orgazmu je normálne prekrvený penis pri erekcii.

➡️ Toto sú najbežnejšie spôsoby ako dospieť k mužskému orgazmu (v skratke)

 • stimulácia penisu – základná forma mužskej sexuálnej aktivity, ktorá prebieha pri pohlavnom styku a sebaukájaní
 • stimulácia prostaty – stimulácia tohto mužského bodu G je možná zvonku (miesto medzi semenníkmi a análnym otvorom – perineum), alebo zvnútra, prstom či vhodnou intímnou pomôckou
 • stimulácia análneho otvoru – konečník ako miesto zvýšeného výskytu nervových zakončení možno podobne ako prostatu stimulovať prstom alebo vhodnou pomôckou na análny sex

💡 TIPY na erotické pomôcky pre mužov z overených eshopov

✅ TIP 1: Pozri Masturbátory/umelé vagíny na Kondomshop.sk

✅ TIP 2: Pozri Špeciálne vibrátory pre mužov.

✅ TIP 3: Pozri Stimulátory prostaty na Kondomshop.sk

💡 Pozri naše testy a nákupných radcov pre erotické pomôcky pre mužov

Test umelých vagín

💡💡 u nás nájdete celý test umelých vagín

Mužský orgazmus – VIDEO

 

Problémy s dosiahnutím mužského orgazmu (príznaky + príčiny)

Muži zväčša nepociťujú problémy s dosiahnutím orgazmu – respektíve, málo z nich si nejaké prizná hoci sa s nimi nezriedka boria sami. Medzi takéto „ťažkosti“ patrí napríklad anorgazmia, teda úplná neschopnosť dosiahnuť orgazmus, ale aj oneskorené vyvrcholenie, pri ktorom sa pre jeho dosiahnutie natrápite viac než dosť. Problémom je tiež prirýchly orgazmus – a teda problém netkvie v tom, že sa nedá dosiahnuť, ale to, že dokáže prísť a vy si to ani nestihnete užiť… Na takýchto nepriaznivých stavoch sa potom podieľajú rôzne faktory a príčiny, predstavme si v skratke tie najzávažnejšie.

➡️ Najčastejšie príčiny mužských problémov s dosiahnutím orgazmu

 • nedostatočné libido/ sexuálny apetít – najčastejšie sa tak deje v dôsledku zníženej hladiny testosterónu
 • nekvalitná erekcia – mužský orgazmus je podmienený stabilitou a kvalitou erekcie, jej oslabenie znemožňuje dosiahnutie optimálneho vyvrcholenia
 • nevyhovujúca technika sexuálnej stimulácie – zlá technika sexuálnej stimulácie môže vyvolať nekomfort až bolesť (napríklad pri erekcii), ktoré zabránia dosiahnutiu orgazmu
 • psychický nekomfort / problémy vo vzťahu – nie je to síce až taký limitujúci faktor dosiahnutia orgazmu ako u žien, no takisto nie je ani zanedbateľný
 • fyziologické poruchy a ochorenia – ťažkosti s orgazmom môže spôsobiť aj krátka uzdička na penise, zväčšená prostata, takisto nedostatočné prekrvenie pohlavných orgánov, rôzne zápaly a infekcie, aj pohlavne prenosné ochorenia, vrodené deformácie, a aj ďalšie problémy v rámci celého organizmu (cukrovka, poruchy nervového systému, kardiovaskulárnej sústavy…)
 • negatívny vplyv liekov, alkoholu i fajčenia – hlavne niektoré lieky z kategórie antidepresív, hypotenzív či neuroleptík, nadmerná konzumácia alkoholu, omamných látok a fajčenie dokážu takisto „veľmi úspešne“ ohroziť sexuálne zdravie každého muža

 

Mužský orgazmus: Ako na jeho dosiahnutie a vylepšenie

Obdobne ako ženy, tak aj muži si ten svoj orgazmus môžu vyšperkovať mnohými spôsobmi. Dosť z toho som uviedol pri ženskom orgazme (masturbácia, obmedzenie vonkajších negatívnych faktorov, používanie lubrikačných gélov atď., atď…). Snáď ešte pripomeniem, že k dispozícii majú aj rôzne „povolené“ podporné prostriedky na podporu erekcie, ejakulácie, ale aj intenzity vzrušenia a orgazmu…

❤️ Podporné prípravky s prírodným zložením

V prípade, že sa pod problémami s mužským orgazmom stoja niektoré fyziologické a hormonálne faktory, je celkom odporúčanou formou podpornej terapie aj užívanie a aplikácia rôznych prírodných tabletiek, doplnkov, krémov či gélov. Ich primárnou úlohou je potom zlepšiť prekrvenie v genitálnej oblasti a hlavne penisu pri erekcii, zvýšiť citlivosť a reakciu na sexuálne podnety a pomôcť tak aj s kvalitou orgazmu.

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívny pôžitok a orgazmus – sú tabletky pre mužov riešením?

Zvýšiť sexuálny pôžitok u muža, zintenzívniť a zlepšiť jeho orgazmus je možné docieliť aj užívaním niektorých kvalitných prírodných doplnkov. Tie zvyčajne zároveň podporujú lepšiu erekciu, zvyšujú libido a pozitívne pôsobia napríklad aj na plodnosť či zdravie prostaty. Iste, jedná sa “iba” o podpornú funkciu, žiadna tabletka vám totiž sama od seba nevyvolá kozmický orgazmus. O ten sa musíte samozrejme pričiniť aj vy sami. Ale vďaka tomu, že takéto prípravky obsahujú silné a účinné prírodné afrodiziaká a látky, ktoré stimulujú vašu pohlavnú sústavu, dokážu vašu cestu za kvalitnejším vyvrcholením účinne naštartovať.

Prírodné tabletky pre mužov

💡  Tabletky s prírodným zložením majú v rámci rôznych sexuálnych oblastí naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu a celkovo posilnenie sexuálnych funkcií muža fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na jeho pohlavnú sústavu a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Ako masturbovať a tabletky pre mužovMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Medzi najznámejšie “mužské” rastliny využívané v týchto doplnkoch patrí napríklad kotvičník, maca, ženšen, ginko, ale aj také saw palmetto, chilli, schizandra, muira puama a mnohé ďalšie. Veľmi významné sú aj ostatné látky ako aminokyseliny (l-arginín, l-citrulín, l-lyzín, či l-ornitín), či alkaloidy (teobromín), vitamíny (C, skupiny B, E…) a minerály (najmä zinok, selén a meď).  Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie. Optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku muža pri sexuálnej stimulácii (vrátane masturbácie)

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

 

Zíde sa vedieť: Orgazmus na našom webe Afrodiziakum.sk

💡 Veľký prehľad článkov o orgazme na Afrodiziakum.sk

Orgazmus: zdroje informácií a zaujímavé odborné články

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!