Ženský orgazmus

Ženský orgazmusŽenský orgazmus je prosto zážitok. Podobne ako ten mužský, ale trochu iný. Teda o dosť. Vyvrcholenie u ženy je totiž o niečo komplikovanejšie. Na to, aby žena dospela pri súloži k orgazmu, je potrebné, aby obaja partneri fungovali ako tím. I to je jedna z komplikácií, ktoré žena musí často cestou za svojim orgazmom absolvovať. Samozrejme je ich o niečo viac a aj to bude témou nášho článku.

Čo to vlastne ženský orgazmus je a ako prebieha? Aké orgazmy u žien poznáme (okrem klasických vaginálneho a klitoriálneho je tu ešte mnoho ďalších, nechajte sa prekvapiť) a ako ich dosiahnuť? Aké sú príčiny prípadných problémov a ako to riešiť? Odpovede hľadajte v nasledujúcich riadkoch.

💡 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše a intenzívnejší ženský orgazmus odporúčam tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia), ✅ Proerecta Women (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Určite pomôže aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov, ✅ Test najlepších díld (umelých penisov), ✅ Test najlepších vibračných vajíčok a ✅ Test najlepších venušiných guličiek.

Ženský orgazmus (definícia a ako prebieha)

Orgazmus u ženy nie je taký jednoznačný ako u mužov (ten spoznáte zaručene  vďaka ejakulácii). No narozdiel od nich, si ho žena môže užívať nepomerne dlhšie. Technicky sa jedná o odpoveď organizmu na sexuálnu stimuláciu, ktorá sa prejavuje intenzívnymi pocitmi rozkoše. Proces sa odohráva na úrovni centrálneho nervového systému a jeho primárnym cieľom je uvoľnenie nahromadeného sexuálneho napätia a energie.

Počas orgazmu dochádza v mozgu k intenzívnym biochemickým reakciám, takisto sa ho zúčastňuje aj náš hormonálny systém (napríklad dochádza k vyplavovaniu oxytocínu či dopamínu, čo nezriedka spôsobuje aj prudké zmeny vo vedomí a vnímaní okolia – potlačenie bolesti, potlačenie úzkosti či strachu, atď.). A samozrejme prebiehajú počas neho nekontrolovateľné sťahy svalov v genitálnej oblasti, ktoré trvajú až do konca orgazmu, teda až do fázy uvoľnenia.

Najčastejším typom orgazmu u ženy je klitoriálny (najľahšie sa dosahuje) a potom samozrejme vaginálny, ktorý má viacero podtypov (orgazmus dosiahnutý stimuláciou bodu G, bodu A, bodu U, mokrý orgazmus atď.). A tiež sa spomína análny orgazmus, orgazmus spojený so stimuláciou iných ako genitálnych zón, mentálny orgazmus…

 

Orgazmus u ženy: ako to od začiatku prebieha?

Odborne sa proces dosiahnutia orgazmu nazýva aj ako Cyklus ženskej sexuálnej aktivity Jeho základné črty spracoval slávny priekopnícky lekársky tím operujúci v oblasti výskumu povahy sexuálnej reakcie človeka a diagnostiky a liečby sexuálnych porúch a dysfunkcií – Masters a Johnson. Podľa nich klasický model ženskej sexuality zahŕňa celkom 4 fázy sexuálneho zážitku:

❤️ Fáza predohry alias dráždenia

V počiatočnej fáze dochádza vplyvom telesnej alebo psychickej stimulácie k postupnému nárastu sexuálneho vzrušenia, Trvanie? Zväčša pár sekúnd, no niekedy treba rátať aj s minútami.

❤️ Fáza plató alias vzrušenia

V ďalšej fáze dochádza pri neustávajúcej sexuálnej stimulácii k vzrušeniu. Počas neho dochádza k prenosu nervových vzruchov z receptorov v oblasti erotogénnych miest do mozgu, ktorý následne vyšle pohlavnej sústave signál k aktivácii a následnému vystupňovaniu prekrvenia a vzrušivosti.

❤️ Fáza orgazmu alias vyvrcholenia

Vrcholom predošlej fázy je fáza orgazmu, počas ktorej dochádza k niekoľkosekundovému vyvrcholeniu. Je sprevádzané zvýšeným hromadením krvi v cievach, dochádza k pocitom tepla, búšeniu srdca, prerývaného dýchania a individuálne aj k opakovaným sťahom vaginálneho vchodu. Mozog zaplavujú látky, ktoré vyvolávajú pocity šťastia…

❤️ Fáza uvoľnenia

Po náročnom orgazme prichádza na rad fáza uvoľnenia. Počas nej dochádza k uvoľneniu svalstva, normalizácii srdcového rytmu a dýchania. Príjemné pocity vyvolané orgazmom pomaly odoznievajú. Niektoré ženy sú aj v tejto fáze schopné vrátiť sa k ďalšiemu orgazmu.

Z fyziologického hľadiska je teda ženský orgazmus v podstate rovnaký, no pravdou je aj to, že k jeho dosiahnutiu prispievajú aj viaceré ďalšie externé faktory, ktoré sú u každej ženy individuálne. Tie z neho robia jedinečný proces vlastný konkrétnej žene.

 

Nepopierateľne pozitívne účinky ženského orgazmu

 • hneď po orgazme telo produkuje látky zmierňujúce bolesť, čo môže pomôcť s migrénou, bolesťami chrbta a nôh, pri menštruačných kŕčoch
 • hneď po orgazme telo uvoľňuje aj hormóny podporujúce lepší a pokojnejší spánok (prolaktín, oxytocín…)
 • sex s dosiahnutím vrcholu prispieva k zmierneniu stresu
 • k posilneniu imunitného systému
 • k ochrane pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, či zníženiu krvného tlaku

 

Typy ženského orgazmu

Už som to spomínal vyššie, žena dosahuje v podstate dva základné typy orgazmu. Tým prvým je klitoriálny, ktorý prichádza so stimulovaním klitorisu a tým druhým vaginálny, ktorý má na svedomí stimulácia vagíny (bodu G, predného či zadného fornixu/klenby pošvy, cervixu/krčka maternice…). Inak, môžete sa pokúsiť aj o dosiahnutie vaginálneho a klitoriálneho orgazmu naraz – takýto „superorgazmus“ je podľa slov viacerých žien a sexexpertov najsilnejší vôbec.

Ešte dodám, že k ženskému orgazmu možno dospieť aj stimuláciou ďalších erotogénnych zón ako je análna oblasť, prsia a bradavky…

 

➡️ Klitoriálny orgazmus

Klitoris ako najcitlivejšia časť ženského tela s nespočetným množstvom nervových zakončení poskytuje žene po stimulácii najbežnejší orgazmus. Je intenzívny, no niektoré ženy ho považujú za slabší ako vaginálny, každopádne je iný… Dospieť k nemu sa dá ako jeho jemným dráždením, tak aj silnejším tlakom (u každej ženy je to individuálne). Netreba tiež zabúdať na fakt, že po dosiahnutí tohto orgazmu je klitoris až extrémne citlivý a na dotyk často až bolestivý. Honbu za ďalším orgazmom teda začnite až po jeho „zotavení“.

✅ Tip: Pozri víťaza nášho testu vibrátorov

💡 TIP na produkt - Satisfyer Pro Penguin Next Generation
Satisfyer Pro Penguin Next Generation

 • originálny vibrátor pre všetky ženy
 • ideálna veľkosť aj funkcie
 • kvalitný a bezpečný materiál
 • ľahká údržba a čistenie
 • osvedčená a obľúbená značka
 • pozri celý test vibrátorov

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

➡️ Vaginálny orgazmus

Vaginálny orgazmus je zase výsledok dráždenia vo vnútri pošvy. Každá zdravá žena by ho mala dosiahnuť bez väčších problémov, no nie je to pravidlom. Vaginálny ženský orgazmus je v porovnaní s klitoriálnym o niečo dlhší, intenzívnejší a prebieha vo vlnách. Aj preto býva pre ženu viac uspokojivejší. Jeho dosiahnutie však trvá dlhšie – nezriedka aj 20-25 minút.

Pozri všetko o vaginálnom orgazme na Afrodiziakum.sk: Vaginálny orgazmus môže dosiahnuť každá žena, chcete vedieť ako?

V rámci vaginálneho orgazmu jestvuje viac podtypov – to znamená spôsobov ako k nemu dospieť. Najznámejším je stimulácia bodu G, no existujú aj ďalšie zóny, ktorých dráždením možno prispieť k ešte intenzívnejšiemu orgazmu…

Stimulácia bodu G

K vaginálnemu orgazmu sa dá „najľahšie“ dospieť stimuláciou bodu G. Tento väčší zhluk nervových zakončení sa nachádza pri močovej trubici. Konkrétne na prednej strane pošvy za lonovou kosťou niekde v druhej tretine vagíny a v hĺbke zhruba 3,5-5 cm od pošvového vchodu. Bod G sa dá stimulovať rôzne, napríklad krúživými pohybmi, prípadne rytmickým „búšením“ pri penetrácii (penisom či erotickou pomôckou*). Takto dosiahnutý orgazmus sa často prejavuje aj ženskou ejakuláciou (preto ho volajú mokrý orgazmus).

Pozri všetko o ženskej ejakulácii na Afrodiziakum.sk: Ženská ejakulácia nie je mýtus, je to vážne neobvyklý zážitok

Stimulácia bodu A

Takzvaný bod A (AFE zóna) je vlastne predný fornix (klenba pošvy) a vo vagíne sa nachádza pomerne hlboko. Na jeho dosiahnutie je najvhodnejšia misionárska poloha, pri ktorej dochádza k hlbokej penetrácii. Orgazmus je intenzívny, no na rozdiel od klitorisu po vyvrcholení, táto časť nezostáva ešte nejakú veľmi citlivá, takže možno súvisle pokračovať v stimulácii a dosiahnutím ďalších orgazmov.

Stimulácia „hlbokého bodu“ – zadného fornixu

Najhlbšia zadná časť klenby pošvy (tesne pred maternicou) sa nazýva zadný fornix (inak zvaný aj hlboký bod). Podľa žien, ktoré dosiahli orgazmus stimulovaním práve tejto oblasti ho popisujú ako veľmi intenzívny a „hlboký“ a prirovnávajú ho k análnemu orgazmu.

Stimulácia bodu U

Orgazmus sprostredkovaný bodom „U“ sa dá dosiahnuť stimulovaním malej, no o to citlivejšej oblasti medzi otvorom močovej trubice a vstupom do vagíny. Postup dráždenia by mohol byť podobný ako pri klitorise, stačí tento bod nájsť, použiť prsty či špičku partnerovho penisu (erotickej pomôcky, napríklad dilda*) a o ďalší typ orgazmu máte postarané.

*✅ Tip: Pozri víťaza nášho testu díld

💡 TIP na produkt - You2Toys - Crystal Clear Dong
You2Toys – Crystal Clear Dong

 • originálne dildo na spríjemnenie intímnych chvíľ
 • ideálna veľkosť vhodná pre každú ženu
 • z kvalitného a bezpečného materiálu
 • ľahká údržba a čistenie
 • osvedčený výrobca
 • pozri celý test díld

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

➡️ Iné ženské orgazmy

Existujú aj ďalšie orgazmy – teda skôr pomenovania vyvrcholenia dosiahnutého stimuláciou iných ako priamo genitálnych oblastí. Medzi najznámejšie v tomto smere patrí análny orgazmus.

Análny orgazmus

K tomu sa dá dospieť stimuláciou v análnej oblasti – teda análneho otvoru a konečníka. Navzdory tvrdeniam, že análny sex je neprirodzený, celkom dosť žien ho obľubuje (ale aj popravde ešte viac ho neznáša). Ak ho chcete skúsiť dosiahnuť, nezabudnite na dostatočnú dávku lubrikačného gélu (najlepšie špeciálneho, ktorý je určený priamo na análnu stimuláciu) a sprvu pri tom postupujte len veľmi pomaly.

Ženský orgazmus spojený so stimuláciou iných erotogénnych zón

Napríklad aj v oblasti pŕs či bradaviek, ktoré sú priamo napojené na nervy v genitálnej oblasti a vzrušenie stimuláciou bradaviek tak možno pocítiť aj na klitorise. Nie vždy sa takto samozrejme dá dopracovať k orgazmu ale citlivejšie dámy, ktoré lepšie reagujú na podnety to naozaj môžu dokázať.

Dokonca sa dá dospieť k orgazmu sprostredkovane dotykmi na pokožke a to v podstate v ktorejkoľvek oblasti ženského tela… (počuli ste už o ženách, ktoré dosiahli orgazmus pri „obyčajnej“ masáži? ja už áno).

Ženský orgazmus len na základe mentálnej stimulácie

Predstavte si, že aj takéto niečo je možné. Môže k nemu dôjsť na základe vizuálnych a sluchových podnetov a to dokonca aj vtedy keď prebiehajú len vo fantázii. Takto sa dá „relaxovať“ napríklad pri sledovaní erotického videa, ale svoje samozrejme dokáže spraviť aj extrémne živý erotický sen.

 

Problémy s dosiahnutím ženského orgazmu (príznaky + príčiny)

V ideálnom svete by každá žena dosiahla orgazmus bez nejakých väčších ťažkostí. Žiaľ nie je tomu tak a mnoho žien zažíva vyvrcholenie naozaj len občas a v extrémnych prípadoch vôbec nikdy. Môže za tým stáť niekoľko faktorov, nebýva výnimkou ani kombinácia fyzických a psychických príčin.

➡️ Najčastejšie problémy s dosiahnutím orgazmu u ženy (a ich príčiny)

 • nízke/nedostatočné libido – môže byť dôsledkom viacerých príčin ako sú hormonálne zmeny (napríklad nedostatok estrogénu), chronické ochorenia ako rakovina či cukrovka, psychické problémy, trauma z minulosti, vzťahové problémy a mnohé ďalšie (pozri článok: Ako zvýšiť ženské libido – čo stojí za jeho nedostatkom)
 • stres a zvýšené napätie (psychosomatické faktory) – zlé psychické rozpoloženie sa takisto podpisuje na možných problémoch dosiahnuť orgazmus, za istú formu terapie v tomto prípade možno považovať autoerotiku, kedy žena môže orgazmus dosiahnuť oveľa ľahšie ako pri styku (pozri článok: Ako sa urobiť sama)
 • nedostatočná vzrušivosť – jedná sa o nepriaznivý stav, kedy ani intenzívnejšia sexuálna stimulácia nedokáže spôsobiť žene rozkoš, tento stav môžete poznať aj pod názvom frigidita, problémy spôsobuje najmä nedostatočné prekrvenie pošvy a porucha v nervovom vnímaní
 • ochorenie, poruchy sexuálnych funkcií – poruchy ako anorgazmia (úplná neschopnosť dosiahnuť orgazmus) či vaginizmus (neúmyselné stiahnutie vnútorných svalov vagíny spôsobené niekedy už len pomyslením na sex) znemožňujú dosiahnutie ženského vyvrcholenia až do doby úplného vyliečenia, dokonca sa unikátne môže vyskytnúť aj klitorizmus (akási varianta mužského priapizmu) a orgazmus sa vtedy nedá dosiahnuť z obáv, že práve on vyvoláva takýto nepriaznivý stav
 • k znemožneniu orgazmu môžu prispieť aj problémy so zvlhčením pošvy, či zápaly gynekologického charakteru vrátane problémov s močovým ústrojenstvom, infekcie pohlavne prenosných chorôb a mnohé ďalšie
 • užívanie liekov a ďalších látok – za neschopnosťou dosiahnuť orgazmu môže stáť aj užívanie niektorých liekov a látok, ktoré môžu spôsobovať aj problémy priamo počas pohlavného styku, najskôr sa jedná o antikoncepciu, prípadne antidepresíva. určite nepriaznivo pôsobia aj látky ako alkohol, nikotín a tiež rôzne nelegálne omamné látky
 • zlá technika pri pohlavnom styku – toto je problém hlavne neskúsenejších párov, ktoré svoju sexualitu ešte len spoznávajú a chýba im dostatok skúseností na dosiahnutie plnohodnotného orgazmu so všetkým čo k tomu patrí

 

Ženský orgazmus: Ako na jeho dosiahnutie a vylepšenie

Za problémami s dosiahnutím orgazmu stojí naozaj mnoho faktorov a príčin. A práve na tie sa treba zamerať pri riešení tohto problému. Niektoré sú naozaj jednoduché a stačí sa na ne len odhodlať (a prekonať lenivosť), iné sú vážnejšieho charakteru a je treba ich riešiť odbornou cestou. Pár tipov a rád ako na dosiahnutie a zlepšenie ženského orgazmu vám predkladáme práve teraz:

❤️ Masturbácia a vhodné cvičenie

Chcete mať orgazmus naozaj pravidelne? A najlepšie s partnerom pri pohlavnom styku? Tak určite najjednoduchším spôsobom ako k nemu dospieť bude, že si ho vopred „natrénujete“. Ako? Vhodnými cvikmi (napríklad Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna) a masturbovaním. Najlepšie na tom celom je to, že práve takto zistíte čo vám spôsobuje najväčšie vzrušenie a naučíte sa ako ho dosiahnuť tak, aby ste to potom vedeli prezentovať aj svojmu partnerovi.

Zíde sa vedieť: Najlepšie erotické pomôcky pre ženy podľa redakcie Afrodiziakum.sk

➡️ Vibrátory

➡️ Dildá

➡️ Venušine guličky

➡️ Vibračné vajíčka

✅ TIP: Ako správne masturbovať? Možnosti a spôsoby ako to robiť (návod pre dámy) nájdete v našom článku: Ako masturbovať – krátky manuál pre všetkých, ktorí sa za to nehanbia (pretože nie je začo)

❤️ Obmedzenie vonkajších negatívnych faktorov

S týmto sa dá tiež relatívne veľmi ľahko „pohnúť“. Tak napríklad vysadiť lieky, ktoré sťažujú dosiahnutie orgazmu (po konzultácii s lekárom), prestať so zlozvykmi ako je fajčenie a alkohol, zdravšie a vyváženejšie sa stravovať, viac relaxovať a dopriať si dostatok spánku. Takisto je najvhodnejší čas konečne riešiť prípadné partnerské a psychologické problémy.

❤️ Skúste pri sexe niečo nové

Ženský orgazmus sa dá ešte viac vyšperkovať tým, že sa v sexe nebudete spoliehať na zaužívaný stereotyp. Experimentujte trochu a to už počas predohry. Sex má byť zábava a nie mechanický dril. Zadovážte si zaujímavé erotické pomôcky, doprajte si sex na netradičných miestach, vyskúšajte nové polohy či sa skúste vžiť do nejakých vzrušujúcich úloh. Pozor, ale bez zbytočného tlaku, signál k zmene musí prísť od oboch partnerov…

✅ TIP: Malý sprievodca veľkým svetom orgazmov… Ako ho dosiahnuť? Tie najlepšie informácie nájdete v našom článku: Ako dosiahnuť orgazmus – ženský, mužský (malý sprievodca svetom orgazmov)

❤️ Lubrikačné či masážne oleje sú naozaj veľké plus

Používanie vhodného lubrikačného gélu je takmer polovica výhry v boji o váš orgazmus. Prečo? Nuž preto, že na sucho to veľmi nejde a vždy je lepšie na začiatku láskania sa dobre „premazať“. A je jedno či na to pôjdete sólo s prstami, či s erotickou pomôckou, alebo s partnerom pri pohlavnom styku. Siahnuť treba po overenej kvalite, zdravotne nezávadnom produkte z overeného eshopu a najmä s požadovanými vlastnosťami. Neviete, ktorý je pre vás najvhodnejší? Prečítajte si nášho nákupného sprievodcu spolu s testom a porovnaním tých najlepších…

❤️ Liečba ochorení (zápaly, infekcie…)

V prípade, že za neschopnosťou dosiahnuť ženský orgazmus stojí nejaká porucha či ochorenie, je v podstate nevyhnutné vyhľadať odbornú pomoc. Či už sa to týka rôznych infekcií a zápalov (urogenitálneho traktu), alebo aj iných zdravotných ťažkostí (napríklad pohlavne prenosné ochorenia) je prvou voľbou zväčša farmakologická liečba a v druhom spomenutom prípade treba dokonca preliečiť aj partnera.

❤️ Podporné prípravky s prírodným zložením

V prípade, že sa pod problémami s orgazmom podpisujú niektoré fyziologické a hormonálne faktory, je celkom odporúčanou formou podpornej terapie aj užívanie a aplikácia rôznych prírodných tabletiek, doplnkov, krémov či gélov. Ich primárnou úlohou je potom zlepšiť prekrvenie v genitálnej oblasti, zvýšiť citlivosťa reakciu na sexuálne podnety a pomôcť tak s rýchlejším dosiahnutím orgazmu.

 

➡️ Ako dosiahnuť intenzívnejší pôžitok a orgazmus – sú tabletky pre ženy riešením?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženej telesnej túžby (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, kolísanie hladiny pohlavných hormónov) a podporiť výraznejší pôžitok pri sexe či masturbácii a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch (napríklad krémy), ktoré sú založené na prírodnom zložení.

Takéto zloženie je často veľmi pestré a obsahuje najmä výťažky z takých rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu, šalviu, kotvičník

Ako dosiahnuť orgazmus u ženy - tabletky na libidoPrípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré zo ženy spravia okamžite sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky jej problémy. Je preto potrebné, aby sa tieto doplnky kombinovali aj s ďalšími opatreniami.

➡️ TOP prípravky na podporu intenzívnejšieho pôžitku ženy a dosiahnutia orgazmu

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Feminus
Feminus
➡️ doplnok pre ženy s koncentrovaným prírodným zložením
✅ komplexné účinky na ženský organizmus
✅ podpora prirodzenej tvorby estrogénu
✅ podpora nielen v menopauze
✅ zvýšenie sexuálneho apetítu
Feminus.sk - eshop

⭐️ vyrobené v Čechách
⭐️ platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

23,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Proerecta Women
Proerecta Women recenzia tabletiek pre ženy
➡️ prírodný výživový doplnok pre ženy
✅ podpora normálnej plodnosti a sexuálneho zdravia
✅ podpora normálnej hormonálnej aktivity
✅ menštruačný a menopauzálny komfort
✅ zníženie únavy a vyčerpanosti
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

24,00 €
Chcem vedieť viac

 

Najčastejšie otázky o ženskom orgazme

Ženský orgazmus ľudí zaujíma, a nielen pornonadšencov 🙂 Skúste prebrúsiť niektoré známe diskusné fóra a určite na túto tému nájdete niekoľko desiatok diskusií a fór. Ja som sa tým prelúskal a spísal si najčastejšie otázky, ktoré v nich ženy väčšinou kladú do pléna. Na tie najzaujímavejšie a teda aj najčastejšie tu teraz na tomto mieste nájdete odpovede:

❓ Ktorý je lepší - vaginálny či klitoriálny?

To je ľahká odpoveď. Obidva orgazmy sú fajn a každý má niečo do seba. Najlepší je ten, ktorý nakoniec aj príde. Niektoré ženy nedajú dopustiť na klitoriálny, iné si pochvaľujú viac vaginálny, ostatné ich medzi sebou umne kombinujú. A záleží aj od okolností a samozrejme od partnera a jeho techniky, praxe, ale aj „vybavenia“.

❓ Prečo je vaginálny orgazmus skôr doménou skúsenejších a starších žien?

Pretože im ho nerobí problém dosiahnuť. Tridsať až štyridsiatničky sú už natoľko skúsené, že presne vedia ako na to. Mladším ženám a párom v tomto skúsenosť zase trochu chýba, ale nahrádzajú to veľkou vervou s akou sa do sexu púšťajú. A určite mnoho z nich pri tom dosahuje aj vaginálny orgazmus…

❓ Je mnohonásobný ženský orgazmus fakt alebo len mýtus?

Je to fakt a patrí to medzi tie schopnosti, ktoré im muži naozaj závidia. Že práve vám sa ale takýto mnohonásobný orgazmus zatiaľ „úspešne“ vyhýba? Nevadí. Multiorgazmus sa dá totiž naučiť a natrénovať. Ideálne sólo a v súkromí pri masturbácii. Tip navyše: skúste pri tom myslieť aj na posilnenie svalov panvového dna (Kegelove cviky, venušine guličky), má to svoj význam. Dokážete tak naštartovať ďalší orgazmus a ďalší a ďalší, a to len silou svojej vôle.

❓ Je striekanie pri ženskom orgazme fakt, alebo je to len mýtus?

Podobne ako pri predošlej otázke odpovedám - JE TO FAKT. Samozrejme nie pri každom a nie každá žena… hoci z fyziologického hľadiska by to však naozaj mohla dosiahnuť každá. Teória je jedna vec a prax druhá, aj bez striekania (squirtingu) to v sexe môže klapať bez väčších problémov, tak na čo sa tým trápiť? Skúšajte to s partnerom aj naďalej a ono to snáď niekedy naozaj príde.

❓ Ako sa dá vlastne takýto mokrý orgazmus dosiahnuť?

Ak chcete vedieť ako striekanie, alias mokrý ženský orgazmus, dosiahnuť, tak zas to nie nič extra zložité. Skúste sa zamerať dôkladnejšie na stimuláciu v oblasti pošvy približne do 2 centimetrov od vstupu, niekde v blízkosti močovej trubice. Najlepšia poloha na to je na chrbte, pričom partner alebo aj sama žena vyvinie optimálny tlak aj na podbrušku zvonku. Treba to skúšať a nájsť si ten ideálny postup - toť moja najlepšia rada.

❓ Existujú aj nejaké extra polohy pre dosiahnutie orgazmu?

No, existujú, stačí vám prelistovať Kámásútru. Ale teraz vážne, ženy najčastejšie dosahujú orgazmus pri styku vtedy keď penis dokáže preniknúť čo najviac do zadnej časti pošvy. Toto sa dá najlepšie dosiahnuť v polohe zozadu, alebo tiež v polohe obrátenej jazdkyne. Niektoré ženy ale v tomto preferujú tiež klasického misionára, kde sa súčasne stimuluje aj klitoris a dá lepšie dosiahnuť bod G - ten zase najhlbšie v pošve nie je.

❓ Je normálne, že žena nedosiahne pri styku či inej stimulácii orgazmus?

Keď to má byť popravde, tak niekedy ani tá najlepšia a najdlhšia stimulácia a dráždenie nedokáže zaručiť ženský orgazmus na sto percent. Stačí napríklad nejaký mentálny blok alebo nevšímavý partner a schopnosť dosiahnuť orgazmus výrazne poklesne.

❓ Je veľkosť penisu pre dosiahnutie ženského orgazmu naozaj taká podstatná?

Nuž áno aj nie. V prípade klitoriálneho orgazmu veľkosť samozrejme nehrá až takú rolu, no ak chce žena dosiahnuť pri pohlavnom styku orgazmus vaginálny, je potrebné aby veľkosť penisu plne postačovala na dobré vyplnenie pošvy čo do hĺbky, tak i šírky. Samozrejme s dostatočne kvalitnou a dlhodobou erekciou navyše. Bez nej môže byť muž obdarený sebeviac, ale k orgazmu to nepostačí. Ale zas ani majitelia menších penisov nemusia byť veľmi sklamaní. Pošva je veľmi elastická a tak ako je každý penis iný, aj ona je u každej ženy v rôznej veľkosti (a do každej dierky pasuje vždy nejaký iný kľúčik).

💡 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše a intenzívnejší ženský orgazmus odporúčam tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia), ✅ Proerecta Women (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Určite pomôže aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov, ✅ Test najlepších díld (umelých penisov), ✅ Test najlepších vibračných vajíčok a ✅ Test najlepších venušiných guličiek.

Pre inšpiráciu: Ako u ženy dosiahnuť orgazmus vždy – VIDEO

Ženský orgazmus: Odborná literatúra + Zaujímavé články a štúdie

💡  Chcete sa o ženskom orgazme dozvedieť ešte viac? Nech sa páči, niekoľko zaujímavých článkov a vedeckých štúdií prikladám tiež:

Upozornenie na záver

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!