Sexualita žien – čo všetko o nej potrebujete vedieť

Peter Kacián Téma 11. januára 2021 0

Sexualita žien – tak na túto tému by sa dalo popísať naozaj veľa. Práve v tomto článku sa o nej dozviete všetko podstatné, čo by ste o nej mali vedieť. I keď toho samozrejme nebude nikdy dosť a ďalšie poznatky treba prijímať postupne ďalej. Vekom a praxou sa človek predsa naučí najviac…

Ženská sexualita úzko súvisí s harmóniou v partnerskom vzťahu a vplýva na ňu aj množstvo ďalších faktorov. A verte či nie, veľa sa pri tom môže pokaziť. Toto zhrnutie vám pomôže preplávať hlboký oceán zvaný sexualita žien bez rizika, že sa v ňom utopíte. Dozviete sa v ňom „len“ to, ako ju vlastne chápať, čo spôsobuje problémy a ako ich efektívne riešiť. Poďme na to.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na podporu ženskej sexuality – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky (recenzia), ✅ Aphrodisia G krém pre ženy (recenzia) a ✅ Feminus (recenzia). Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

Sexualita žien – čo to je, a v akej oblasti sa vlastne pohybujeme

Ženská sexualita je naozaj široký (a hlavne všeobecný) pojem a zahŕňa široké spektrum správania sa od toho sexuálneho počnúc, cez fyziologické, psychologické, a sociálno-kultúrnym končiac. Pod tento pojem sa „zmestí“ napríklad:

 • sexuálna orientácia
 • preferované sexuálne praktiky
 • podnety, na základe ktorých sa definuje sexuálne správanie ženy
 • napĺňanie sexuálnych potrieb v praxi

Sexualita žien je úzko naviazaná na hormonálny systém, ktorý má na starosti mimo iné aj libido (sexuálny apetít a túžbu), ale tiež správne fungovanie pohlavnej sústavy, ktoré sa prejavuje najmä vzrušením a možnosťou dosiahnuť orgazmus.

Veľký vplyv má aj vnútorné rozpoloženie ženy a jej vnímanie okolitého prostredia a samozrejme aj sexuálne zdravie, ktoré zahŕňa normálne fungovanie už spomínanej hormonálnej sústavy a tiež pohlavnej sústavy. Podmienkou úspechu je dosiahnutie optimálnej reakcie na sexuálne podnety (vzrušivosť) a následne samotné vzrušenie ženy, ktoré sa prejaví mimo iné aj zvýšeným prekrvením klitorisu a zvlhčením pošvy.

Ďalšie faktory ovplyvňujúce ženskú sexualitu

Čo-to som už spomínal vyššie, takže len pripomeniem, že sexualita žien je ovplyvňovaná aj ďalšími faktormi (priamymi či nepriamymi):

 • medzi nepriame faktory patrí bezprostredné okolie zahŕňajúce napríklad „klímu“ v spoločnosti kde sa žena pohybuje
 • priamym faktorom, ktorý na to nadväzuje, je správanie sa mužov k ženám
 • dôležité je aj naplnenie sexuálnych potrieb ženy (zahŕňa prvotnú stimuláciu, vzrušenie i dosiahnutie orgazmu)
 • nesmieme zabúdať ani na optimálny psychický komfort, ktorý závisí napríklad aj od toho ako žena prijíma vlastné telo a jeho potreby, no nezanedbateľné sú aj vzťahové faktory ako je pocit bezpečia a istoty v partnerovom náručí

Cyklus ženskej sexuálnej aktivity

Sexualitu (mužskú i ženskú) ako takú sa verne podarilo priblížiť už v 60-tych rokoch minulého storočia americkým vedcom gynekológovi William H. Mastersovi a sexuologičke Virginii E. Johnsonovej (preslávený výskumný tím Masters a Johnson). Klasický model ženskej sexuality podľa nich zahŕňa 4 fázy sexuálneho zážitku:

 • fáza predohry – vplyvom telesnej alebo psychickej stimulácie dochádza k postupnému nárastu sexuálneho vzrušenia, trvať môže pár sekúnd ale i niekoľko desiatok minút
 • fáza plató – pri pokračujúcej sexuálnej stimulácii dochádza k maximálnemu nárastu vzrušenia, ktoré vrcholí nasledujúcou fázou – orgazmom (nie je pravidlom u všetkých žien)
 • fáza orgazmu – niekoľkosekundové vyvrcholenie, hromadenie v cievach a svalové napätie sa uvoľňuje, dochádza pri tom k pocitom tepla, uvoľnenia a opakovaným sťahom vaginálneho vchodu (individuálne)
 • fáza uvoľnenia – po orgazme dochádza k celkovému uvoľneniu („výdychu“), niektoré ženy sú aj v tejto fáze schopné vrátiť sa k ďalšiemu orgazmu (narozdiel od mužov)

 

Pravda a mýty spojené so ženskou sexualitou

Určite ste sa na túto tému napočúvali viac než dosť. No je fakt, že mnoho ľudí (vrátane samotných žien) si pod pojmom sexualita žien predstavuje iba pestrú znôšku stereotypov, relevantných domnienok, a na rovinu aj povier a mýtov. Nevýhodou takýchto mýtov je ich veľký deštruktívny vplyv na človeka, ktorý sa v určitej miere prejaví v telesnej aj duševnej oblasti. Preto treba na ne upozorňovať a veci vždy uviesť na pravú mieru.

O čom hovorím? Prečítajte si teraz zbierku najčastejších mýtov o ženskej sexualite, možno vás prekvapí, že niektoré z nich ste aj vy považovali za nespochybniteľnú pravdu.

💕 Schopnosť žien dosiahnuť orgazmus je od prírody problematická záležitosť

Tak problematická? Nuž, pokiaľ berieme počet žien, ktoré majú problém dosiahnuť orgazmus a počet mužov, ktorým sa to nedarí z dôvodu nekvalitnej erekcie, tak miska váh sa začne nebezpečne nakláňať na stranu „pánov tvorstva“. Ženy teda nemajú o nič väčší či menší problém dosiahnuť orgazmus ako muži. Pravdou však je, že je iný a cesta k nemu býva zložitejšia (ale to je zase len môj mužský pohľad na vec).

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💕 Žena jednoducho musí dosiahnuť orgazmus počas pohlavného styku…

A nemusí… Prečo by mala? Aby to podporilo sebavedomie muža? Jeden z najväčších mýtov sa drží stále pri živote aj z toho dôvodu, že dosť žien v snahe nesklamať partnera takýto orgazmus iba predstiera. A ideálne súčasne s tým partnerovým. Povedzte, o čo je horší klitoris pri predohre alebo v uvoľnenej chvíľke počas masturbácie? Veru, žiaden.

💕 Orgazmus je najlepší až po preniknutí penisu do vagíny

Na predchádzajúci mýtus nadväzuje aj tento ďalší. Najlepší orgazmus ženy je ten, ktorý sa dosiahne pri penetrácii. Omyl. Až dve tretiny orgazmov žena dosiahne inak ako počas klasickej súlože. Napríklad pri predohre, ktorej súčasťou môže byť petting, používanie sexuálnych hračiek, orálne potešenie od partnera…, pri ktorom sa dráždi klitoris. Samozrejme, nie všetko zachráni „iba“ klitoriálny orgazmus. Treba to vždy prestriedať, ale čo vám budem hovoriť, veď to vlastne viete (pokiaľ ste vášnivým čitateľom nášho webu, tak určite).

💕 Ženy sú v sexe zdržanlivejšie ako muži

Tak to je veľký omyl. Pokiaľ sa nejedná o nejaký zdravotný problém, ktorý má na svedomí problémy v tejto oblasti (frigidita a podobne), tak ženy sú na tom dokonca ešte lepšie ako muži. I keď to navonok nie je vždy také jasné. Hlavne sa o tom tak ľahko nedozviete, ako je to napríklad pri veľkohubých vyhláseniach mužov v krčme sprevádzaných uznanlivým prikyvovaním okolitého stáda 🙂

💕 Bez lásky žena neprežije kvalitný sex

Omyl „pánové…“ Je to určite mýtus. Platí totiž to isté ako pri mužoch – ani ženy nie sú v prípade sexu naviazané na muža po citovej stránke. I keď na druhú stranu, existuje mnoho žien, ktoré majú lepšie vyvrcholenie s partnerom, ku ktorému prechovávajú vrúcne city.

💕 Sexuálny vrchol ženy prichádza v tridsiatke

Tak o vrcholoch je to všeobecne len tápanie. Pravdou je, že je to individuálne. Môže sa zdať, že ženám po tridsiatke (bez detí) rýchlejšie tikajú biologické hodiny a telo a myseľ na to reaguje. No závisí to od mnohých faktorov. Niektorá žena môže mať šťastie na partnera už v dvadsiatke, iná po skúsenostiach dospeje k vrcholu svojho aktívneho sexuálneho života napríklad až v štyridsiatke. A nesmieme zabúdať ani na starších a seniorov, ktorí si to dokážu užívať často viac uvoľnene a bez zábran (a neverili by ste čo všetko dokáže sexuálne sebavedomie).

💕 Ženy sú pri sexe menej vizuálne zamerané ako muži

Myslíte si, že vizuálny vnem pri sexuálnom správaní je u ženy slabší ako u mužov? Omyl. Obe pohlavia totiž reagujú takmer identicky. Druhá vec je, že v spoločnosti stále „fičí“ trend, že žena má byť tá, ktorá o svojich sexuálnych túžbach a predstavách radšej pomlčí (teda aspoň na verejnosti). Chlapi s tým zväčša problém nemajú, a nikoho to v podstate ani nezarazí (taký je momentálne spoločenský úzus, ale dobrou správou je, že aj v tejto oblasti sa to konečne uvoľňuje).

A tých stereotypných predstáv a mýtov je samozrejme oveľa oveľa viac. Heslovite môžem spomenúť napríklad ešte aj to, že ženy sú skôr za sexuálnu monogamiu, že ich túžba po sexe v porovnaní s mužmi je na nižšej úrovni, že po každom orgazme prichádza na rad láska, že ženy preferujú menej sexuálnych partnerov, že s vplyvnými mužmi je to vždy intenzívnejšie, že o sexe premýšľajú menej ako muži, že príležitostné sexuálne vzťahy sú pre ne tabu… Našťastie dnes už vieme (aj na základe viacerých vedeckých výskumov), že to pravda nie je.

 

Sexualita žien: aké sú hlavné príčiny prípadných problémov?

Ak to v rámci intímneho života ženy v hocijakom smere aj v minimálnej miere neklape, je to často nábeh k ešte väčším problémom, ktoré v konečnom dôsledku ovplyvnia aj jej osobný život, jej partnera, a samozrejme celej rodiny. Za problémami so ženskou sexualitou môže stáť viacero príčin. Toto sú tie najčastejšie:

 • hormonálne zmeny v tele ženy – spôsobuje ich zväčša znížená hladina estrogénu, testosterónu, napríklad počas menštruácie a ovulačného cyklu, menopauzy, tehotenstva, dojčenia, ale aj popri užívaní hormonálnej antikoncepcie, problémom je aj chirurgické odstránenie vaječníkov
 • chronické ochorenia ako cukrovka, rakovina a ďalšie (artritída, ischemická choroba srdca, pohlavne prenosné choroby) sú veľmi častým problémom, ktorý vo zvýšenej miere potláča ženskú sexualitu
 • užívanie liekov, ktoré ovplyvňujú mozog a vnímanie – problém spôsobujú lieky, ktoré dokážu negatívne vplývať na sexuálnu túžbu ako sú antidepresíva a lieky na rôzne záchvaty
 • psychické problémy – sexualita žien trpí aj pri psychickom nekomforte ako je nízke sebavedomie, úzkostné stavy a depresie, zvýšenej únave a vyčerpaní
 • nadmerné pitie alkoholu, užívanie rekreačných drog, ale aj fajčenie intímnemu životu ženy takisto určite neprospievajú
 • trauma z minulosti – na potláčanej sexualite sa môže podieľať zlá skúsenosť z minulosti, napríklad v extrémnom prípade aj incest či sexuálne zneužitie, problém môže byť aj výchova v rodine s negatívnym postojom k sexu (náboženské dôvody a podobne)
 • problémy vo vzťahoch – problémy spôsobuje najmä nedostatočná komunikácia medzi partnermi, nedostatok dôvery medzi nimi, rozpory v manželstve, partnerstve rozvod, rozchod, “boj” o deti
 • sexuálny nesúlad partnerov – pri sexe nič nie je tak komplikované, ako keď sa dajú dokopy ľudia s odlišnými a od seba na míle vzdialenými sexuálnymi preferenciami a príliš rozdielnym sexuálnym apetítom
💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

Sexualita žien: Ako ju maximálne podporiť

Sexualita žien sa dá vždy vhodne podporiť a zveľaďovať – a to aj v tom prípade, že žiaden väčší problém neexistuje. Preto sa teraz pozrieme na niekoľko dobre mienených rád a tipov, ktoré som dal dokopy so svojou partnerkou aj na základe vlastných skúseností. Nehovorím, že je to vytesané do kameňa, samozrejme každý človek je iný, každý pár je jedinečným spojením… nuž ale základ je základ a bude len dobré, keď budete na spomenuté rady prihliadať aj vo vašom intímnom živote.

➡️ Vrhnite sa na skúmanie vlastných tiel

Myslíte si, že ste na ženskom tele objavili všetky jej vzrušujúce zákutia? Tak v tom sa pravdepodobne mýlite. Nájdite si čas a energiu na to, aby ste objavili čo najviac erotogénnych miest (na tele partnerky/na svojom tele) a venujte im dôkladnú starostlivosť – skúšajte ako ich čo najlepšie stimulovať, stupňovať vzrušenie, kombinovať. Ak si myslíte, že čo sa týka vzrušenia ženy, tak stačí brať do úvahy iba klitoris a vagínu a jej okolie, tak aby ste nezostali prekvapení z reakcie, keď sa budete viac venovať aj poprsiu, krku, chrbtu, členkom a chodidlám, zápästiam, vnútornej strane stehien…

➡️ Predohra je základ

Objavovanie ženských erotogénnych zón sa dokonale uplatní pri predohre. Nezabúdajte na ňu. Práve vďaka nej sa u ženy otvárajú „stavidlá“ a neskôr dochádza k dokonalému vyprázdneniu celej nádrže rozkoše. Platí totiž jednoduché pravidlo: čím lepšia je predohra, tým kvalitnejšie je prežívanie samotného sexu vrcholiaceho intenzívnym orgazmom.

➡️ Uspokojiť sa dá na viacero spôsobov

Viete, že uspokojiť ženu je možné na niekoľko spôsobov? Ále, určite to viete, len či to aj v posteli prevádzkujete. Menej ako tretina žien dosiahne klasický vaginálny orgazmus, takže vynechať tie ostatné by bola naozaj večná škoda. Možností je naozaj veľa. Od „ručnej práce“ a stimulácie klitorisu a ďalších erotogénnych zón, cez používanie najrozmanitejších erotických hračiek (vibrátory, dildá, venušine guličky…) až po netradičné miesta pre súlož a spôsoby (napríklad neverili by ste ako na niektoré pôsobí jemné sado-maso, najmä v pozícii dominy).

➡️ Ale áno, aj masturbácia má zmysel

Pravidelná masturbácia prospieva nášmu zdraviu. U muža i u ženy. Takže milé dámy, vôbec sa nemusíte rozpakovať a nájdite si trochu času aj sami pre seba. Okrem uvoľnenia nahromadenej sexuálnej energie môžete objaviť veci, ktoré vás naozaj prekvapia a neskôr sa s nimi môžete podeliť s partnerom.

➡️ Maximálna dôvera a intimita poteší obe strany

Sexualita žien je do istej miery závislá na pocitoch dôvernej intimity a očakávania, že žena s mužom vytvorí vzťah plný pocitov zdieľania a bezpečnosti. Takže fajn, spoľahlivý výkon v posteli zo strany muža je naozaj v poriadku, treba však k nemu pridať aj túto čerešničku na torte.

➡️ Porozprávajte sa s partnerom – zvážte napríklad aj poradenstvo

S predošlou radou úzko súvisí aj táto. Kvalita partnerského vzťahu je pre normálnu sexualitu žien veľmi dôležitá. Až na výnimky je potom ideálny vzťah harmonický a bez väčších problémov. Aj z toho dôvodu stojí za vyskúšanie viac vedených otvorených partnerských rozhovorov. Rozvoj vášho vzťahu za to naozaj stojí. V prípade väčších problémov nezriedka pomôže aj profesionálne psychologické poradenstvo či sexuálny terapeut*.

💡 *Sexuálny terapeut

Tiež môžete napríklad využiť služby sexuológa, ktorý je zameraný na prácu s telom. Takzvaný “Sexological bodyworker“ – je vlastne akýsi sprievodca erotikou, ktorý pomáha jednotlivcom, párom a skupinám prehlbovať ich telesné prežívanie. Pracuje v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.

➡️ Životospráva, afrodiziaká, prírodné doplnky…

Pre podporu ženskej sexuality treba spraviť maximum. To znamená, že prihliadať by sa malo aj celkovo k správnej životospráve, životnému štýlu, jedálničku a na prípadné neresti, ktoré treba zamedziť (fajčenie, alkohol…). A na jej posilnenie majú svoj význam aj niektoré prírodné prostriedky. Takto si môžete dopriať napríklad rôzne bylinné čaje na podporu sexuálneho vzrušenia (trebárs z damiány alebo z krpčiarky), skúsiť môžete aj španielske mušky.

No takisto sa osvedčili a pomáhajú v tejto oblasti aj niektoré kvalitné prírodné tabletky a krémy, ktoré dokážu naštartovať váš sexuálny apetít a podporiť všetky sexuálne funkcie. Stačí si len dobre vybrať. Siahnuť by ste mali len po overených značkách s naozaj overeným zložením a viditeľnými účinkami.

 

Sú prírodné tabletky na posilnenie ženskej sexuality riešením?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch, ktoré sa odzrkadľujú na sexuálnom živote ženy (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, prirodzená podpora tvorby pohlavných hormónov) a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch ako sú krémy, ktoré sú založené na prírodnom zložení, a ktoré v princípe fungujú ako tabletky na podporu sexuálneho zdravia u mužov/potenciu.

Ich zloženie je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu…

Sexualita žien - sú tabletky riešením? (symboly ženy v blistri na tabletky)Tieto výživové doplnky či kozmetické prípravky sú dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré z vás spravia sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky problémy. Je jednoznačne potrebné, aby sa kombinovali aj s ďalšími vhodnými opatreniami.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky a prostriedky na podporu ženskej sexuality

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💡 TIP na produkt - Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
 • krém vyvinutý špeciálne pre ženy, ktoré chcú lepšie prekrvenie intímnych partií
 • a intenzívnejší pocit pri vzrušení
 • a viac nabudené libido
 • a ešte lepší orgazmus
 • obsahuje prírodné extrakty a látky, ktoré zlepšujú pôžitok ženy pri pohlavnom styku
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy, nielen v menopauze a klimaktériu
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

TOP prírodné prípravky na podporu ženskej sexuality

 

Sexualita žien a najčastejšie otázky

Tak ženská sexualita zaujíma naozaj kdekoho, mužov i samotné ženy. Pekne to vidieť v rámci najrôznejších príspevkov na internete (diskusie, fóra, komentáre pod článkami). Je toho strašne veľa čo nás pri tejto téme zaujíma, preto teraz uvediem naozaj iba zopár z tých najčastejších:

❓ Je predohra pre ženu naozaj taká dôležitá?

No je. Ak ste si prečítali tento článok, tak práve to som v ňom spomenul hneď niekoľkokrát. Žena sa potrebuje na svoj vrchol večera pekne pripraviť a navnadiť a my muži by sme teda boli pekní suchári, keby sme im to nechceli dožičiť, či?

❓ K uspokojeniu ženy dochádza iba pri pohlavnom styku?

Ale kdeže. Je potvrdené, že asi dve tretiny žien pokojne dosiahne orgazmus aj mimo klasický pohlavný styk. Najčastejšie sa jedná o dráždenie klitorisu, počas masturbácie či v rámci predohry, s použitím erotickej pomôcky, či bez nej… Sexualita žien je trochu (možno trochu viac) o niečom inom, ako je to v prípade tej mužskej.

❓ Je pravda, že účinne sa dá sexuálne stimulovať viacero oblastí ženského tela?

Je to pravda. Ženské telo je prosto v tomto smere vnímavejšie ako mužské. K vzrušeniu ženy teda nedochádza iba stimuláciou v najsilnejšej erotogénnej oblasti pohlavia, ale aj erotogénnej zóne poprsia, hrádze a ďalších častí tela.

❓ Čo môže vplývať na intenzitu ženského orgazmu, dá sa to ovplyvniť?

Ak, tak len nepriamo. Je známe, že intenzívnejší a kvalitnejší orgazmus žena prežíva vtedy, keď sa nachádza v špecifickom období ovulácie. Vtedy sa zvyšuje hladina pohlavných hormónov, prekrvenie pohlavných orgánov je intenzívnejšie. A tiež sa hovorí o vyššej intenzite orgazmu počas klimaktéria.

❓ Koľko žene trvá kým dosiahne orgazmus?

Je to individuálne, ale v porovnaní s mužmi to určite býva neskôr. Priemer je niekde okolo 20 minút, ak sa vám to zdá veľa, skúste si to reálne odsledovať. Ale tak hlavné je, že k nemu skôr či neskôr spolu napokon dopracujete.

❓ Prečo vaginálny orgazmus dosahujú ľahšie skúsenejšie a staršie ženy?

Je to tým, že mladšie ženy nemajú také skúsenosti – to je jedna vec, a druhá: bude to aj tým, že produkcia pohlavných hormónov je typická pre mladšie ženy a to u nich spôsobuje aj hrubšie steny pošvy. Keďže sa ku vaginálnemu orgazmu dá „najľahšie“ dospieť stimuláciou bodu G, takto to majú slečny viac sťažené. Ale pozor, „bezproblémové obdobie vaginálnych orgazmov“ býva niekde medzi 30-40 rokom veku ženy. Staršie dámy (okolo 50) to majú zase sťažené nedostatočnou produkciou hormónov.

❓ Je veľkosť penisu pri vaginálnom orgazme naozaj taká podstatná?

Orgazmus ženy sa dá dosiahnuť aj bez penisu, to je snáď každému jasné. Klitoriálny úplne pohodlne, pri vaginálnom však svoju úlohu hrá aj veľkosť a tvar partnerovho penisu. Ten musí byť dostatočne dlhý aj hrubý, aby pošvu dôkladne vyplnil. A keďže veľkosť pošvy je u každej ženy iná (a ešte sa vie aj dobre prispôsobiť), tak ani majiteľom relatívne menších penisov nemusí byť veľmi smutno. Vždy sa totiž nájde ideálna dierka, do ktorej zapasuje práve ich kľúčik.

❓ Existujú aj ženské tabletky na podporu sexuality, nejaká verzia mužskej viagry?

Existujú a spomínali sme ich aj na našich stránkach (dajte do vyhľadávania slovko „lovegra“). Je však veľmi nebezpečné užívať takéto prípravky, hlavne ak nie sú u nás schválené a registrované a objednávať si ich zo zahraničia z pokútnych eshopov (čo platí aj pre tento prípad). Nielenže hrozí vysoké riziko vedľajších nežiadúcich účinkov, ale aj riziko poškodenia zdravia z dôvodu možnej kontraindikácie, o ktorej ani neviete (platí to samozrejme aj na mužské nepovolené ekvivalenty viagry ako je kamagra a ďalšie).

 

Sexualita žien a mojich pár slov na záver

Čo dodať k ženskej sexualite na záver? Snáď len toľko, že kvalita sexuálneho života sa určite nemeria počtom orgazmov, ani počtom partnerov, ani výkonmi v posteli. Ako jeden z najintímnejších zážitkov je to striktne individuálne a čo niekoho pri sexe povznáša, iného zase irituje. A nájsť tú správnu cestu je niekedy naozaj veľký problém. Dúfam, že aj vďaka tomuto článku sa vám trochu viac rozšírilo vaše zorné pole aj v tejto oblasti.

Sexualita žien: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Sexualita žien: upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.