Vaginálny orgazmus môže dosiahnuť každá žena, chcete vedieť ako?

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 0

Vaginálny orgazmus vyvoláva dráždenie vnútri pošvy. A hoci je každá žena schopná dospieť k tomuto typu orgazmu, nie všetky sa k nemu dopracujú. Inak, samotný orgazmus je voči častejšiemu klitoriálnemu dlhší, intenzívnejší a prebieha vo vlnách čím je pre ženu viac uspokojivejší. Niektorí odborníci tvrdia, že je aj “zdravší” a lepší ako iné, ostatní vedci a mnohé ženy zase, že je to blbosť – doslova. Je proste iný. Ani lepší, ani horší… INÝ.

Že sa vám ho stále nedarí dosiahnuť? Existujú viaceré techniky a cvičenia ako si pomôcť. V článku si povieme ako na to. Samozrejme nielen to. Najprv si vaginálny orgazmus priblížime viac – čo to vlastne je a ako funguje, povieme si o prekážkach, ktoré stoje v ceste k jeho dosiahnutiu a čo s tým robiť (ženy i muži).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na zvýšenie intenzity rozkoše pri styku a podporu ženského libida – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy. Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

Čo je vaginálny orgazmus: definícia, význam a ako ho dosiahnuť

➡️ Čo je vaginálny orgazmus

V princípe možno povedať, že žena môže dosiahnuť 2 typy orgazmov – klitoriálny a vaginálny. Klitoriálny je dosahovaný ľahšie a teda častejšie, vaginálny je síce o niečo komplikovanejší, no pre ženu nezriedka intenzívnejší a zaujímavejší (a možno aj kvôli tomu, že ho mnohé ženy ešte nezažili). K vaginálnemu orgazmu dochádza stimuláciou celého vnútra vagíny (vrátane bodu G, krčka maternice…) a preto je pre plné uspokojenie v toto smere potrebný penis väčší (hrubší), ktorý dokáže zaplniť hlavne prvú tretinu vagíny s najcitlivejšími miestami plnými nervových zakončení.

Stále sa však špekuluje, či vaginálny orgazmus nie je “len” akousi odvodenou formou klitoriálneho. V skutočnosti to tak nie je, pretože obidva aktivujú rôzne oblasti v mozgu. Pravdou však je, že ku vaginálnemu orgazmu žena dospeje počas pohlavného styku stimulovaním vnútornej štruktúry klitorisu. Tvrdí to napríklad známa francúzska gynekologička Odile Buisson, ktorá uvádza, že predná stena vagíny je neoddeliteľne spojená s vnútornými časťami klitorisu, takže ani dosiahnutie vaginálneho orgazmu nie je možné bez jeho aktivácie. Naproti tomu Prof. Barry Komisaruk tvrdí, že pokiaľ vaginálna stimulácia jednoducho funguje iba prostredníctvom vnútorného klitorisu, tak potom by vaginálna stimulácia a klitorálna stimulácia mali aktivovať presne to isté miesto v senzorickej kôre mozgu. Nie je tomu tak, hoci tie miesta sa čiastočne prekrývajú.

Zaujímavosť: Ženy, ktoré poranením miechy prišli o nervové spojenie medzi klitorisom a mozgom uvádzajú, že orgazmus vedia dosiahnuť vaginálnou stimuláciou.

➡️ Význam vaginálneho orgazmu

Význam vaginálneho orgazmu je podľa niektorých odborníkov väčší ako u ostatných a je spájaný s optimálnym fyzickým i psychickým zdravím. Je pravdou, že ženy, ktoré vedia dosiahnuť vaginálny orgazmus pociťujú viac psychickej vyrovnanosti, ale je to určite individuálne. Zmienené zlepšenie popisujú ženy, ktoré najprv boli schopné dosiahnuť iba stimuláciou klitorisu a až neskôr zažili ten vaginálny… Ak to ale vezmeme všeobecne, tak každý orgazmus je pre ženu dobrý a vaginálny by mal medzi nich patriť samozrejme tiež.

Sex na všetky spôsoby totiž ponúka viacero skvelých bonusov:

 • hneď po orgazme telo produkuje látky zmierňujúce bolesť, čo môže pomôcť s migrénou, bolesťami chrbta a nôh, menštruačných kŕčoch…
 • hneď po orgazme telo uvoľňuje aj hormóny podporujúce lepší a pokojnejší spánok (prolaktín, oxytocín…)
 • zmiernenie stresu
 • posilnenie imunitného systému
 • ochrana pred kardiovaskulárnymi ochoreniami
 • zníženie krvného tlaku

Tabletky na intenzívnejšiu rozkoš a ženské libido, ktoré fungujú

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

➡️ Pár tipov ako na to (postup)

Dosiahnuť vaginálny orgazmus by nemal byť pre zdravú ženu žiaden väčší problém. Aký je postup? Tak hneď na začiatok je samozrejme potrebné stimulovať vstupnú vnútornú časť vagíny, ktorá je najviac inervovaná (a to po celom obvode) a nachádza sa v nej aj povestný bod G. Následne treba prejsť aj hlbšie, ideálne je, pokiaľ penis dokáže vagínu vyplniť tak, že jeho špička sa bude dotýkať krčka maternice. Na základe toho a po primeranej dobe aktívnej stimulácie (kvalitná erekcia je samozrejme nevyhnutnosť) prichádza vaginálny orgazmus. Ak je vagína dobre prekrvená a stiahnutie jej svalov nie niečím potláčané, tak vyvrcholenie môže v takomto prípade pohodlne presiahnuť desiatky sekúnd i viac ako minútu.

Takisto netreba zabúdať na to, aby muž dokázal svoju k tomuto zážitku najprv “pripraviť” vhodnou predohrou a určite sa nespoliehať na to, že vaginálny orgazmus dosiahne na 100%, tak načo sa venovať napríklad takému klitorisu či iným erotogénnym zónam. Čo sa týka polohy, tak najlepšou sa javí poloha obrátenej jazdkyne, ale samozrejme to je viacmenej individuálne a záleží na preferenciách ženy.

💡 Určite pozri aj náš článok: Ako dosiahnuť orgazmus – ženský, mužský (malý sprievodca svetom orgazmov)

 

➡️ Vaginálny orgazmus VIDEO

Čo je vaginálny orgazmus a čo ho spúšťa? Akú úlohu v tom zohráva klitoris a ako to vyzerá vo vnútri tela? Pozerajte:

Vaginal Orgasm in 2 min

 

Problémy s vaginálnym orgazmom a aké sú príznaky

Orgazmus ženy nie je úplná samozrejmosť ako by si niekto mohol myslieť (muž). Platí to hlavne na ten vaginálny, ale nemyslite si že aj ten klitoriálny je vždy tutovka. Problém s dosiahnutím vaginálneho orgazmu môže byť spôsobený rôznymi príčinami, fyziologického i psychického charakteru. Niektoré poruchy sú dočasné a dokážu časom ustúpiť aj pomocou rôznych režimových opatrení, iné zas môžu mať komplikovanejší priebeh a vyžadujú si zásah lekára.

Najčastejšie problémy a poruchy, ktoré môžu zabrániť dosiahnutiu vaginálneho orgazmu:

➡️ Anorgazmia

Neschopnosť dosiahnuť orgazmus z akýchkoľvek dôvodov sa nazýva anorgazmia. Jedná sa buď o úplnú absenciu orgazmu, alebo sa vzťahuje “iba” na dosiahnutie určitého typu orgazmu. Prípadne je žena schopná dosiahnuť orgazmus iba pri špecifickej stimulácii a podmienkach (napríklad len masturbáciou, iba s pomocou erotických pomôcok…).

➡️ Frigidita

Frigidita je trochu nepresné označenie nedostatku ženskej sexuálnej túžby či nedostatočnej vzrušivosti. Je to stav, ktorý žene nepochybne spôsobuje veľké problémy v partnerskom živote a neschopnosť orgazmus je iba jeden dielik z celkového obrazu. Znížené libido, ktoré môže spôsobiť až úplnú averziu k telesnému kontaktu môže nastať v dôsledku pôsobenia viacerých faktorov ako sú napríklad hormonálne zmeny, chronické ochorenie (cukrovka, rakovina a podobne), psychické problémy vrátane prípadne traumy z minulosti…

💡 TIP: prečítajte si článok: Frigidita u žien – čo to vlastne je a prečo ju riešiť? alebo aj Zvýšenie libida u žien (čo stojí za jeho nedostatkom a ako na zlepšenie).

➡️ Oneskorený orgazmus

Oneskorený orgazmus je faktor, ktorý súvisí s časom, ktorý je potrebný na dosiahnutie orgazmu. Ten môže mať viaceré príčiny, napríklad ako dôsledok užívania niektorých liekov, psychické problémy či znížená schopnosť organizmu odpovedať na sexuálnu stimuláciu. Oneskorenie orgazmu môže nezriedka nastať aj v tom prípade, že sexuálna aktivita a dráždenie je bezproblémové vrátane vzrušenia.

➡️ Vaginizmus

Vaginálny orgazmus v podstate nedosiahnu aj tie ženy, ktoré trpia diagnózou s názvom vaginizmus. O čo ide? Jedná sa o sexuálnu dysfunkciu, pri ktorej dochádza k samovoľnému stiahnutiu a kŕčom svalstva vagíny. Takto je prípadný prienik penisom, prstami, či erotickou pomôckou dosť sťažený a hlavne bolestivý.

💡 TIP: prečítajte si článok: Vaginizmus – problém, ktorý znemožňuje normálny intímny život ženy, ako ho riešiť?

 

Vaginálny orgazmus a príčiny problémov s jeho dosiahnutím

Príčiny spomenutých porúch môžu byť ako som už spomínal rôzne. Jedná napríklad o nízke libido, nedostatok vzrušivosti v dôsledku psychického diskomfortu a podobne. Najčastejšie príčiny/faktory prečo žena nedosiahne vaginálny orgazmus:

➡️ Neskúsenosť zo strany ženy

Jeden z faktorov, ktorý sa dá veľmi ľahko pozitívne zmeniť. Vekom a viacerými partnermi skúsenosti pribúdajú, žena už nemusí toľko objavovať vlastné telo a vie presne ako má vaginálny orgazmus dosiahnuť. Ideálny scenár? Iste, no uznajte sami, že takto by mala “dopadnúť” každá žena. V prípade, že to nejde samo, treba s tým niečo robiť, existujú napríklad sexuálni terapeuti, ktorí sú zameraní na prácu s telom. Takzvaný “Sexological bodyworker“ – je vlastne akýsi sprievodca erotikou, ktorý pomáha jednotlivcom, párom a skupinám prehlbovať ich telesné prežívanie. Pracuje v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.

➡️ Neskúsenosť a nesprávna technika u muža

Žiadalo by sa povedať, že platí presne to isté čo aj v predchádzajúcom odstavci (hlavne to o sexuálnom trénerovi), no sami veľmi dobre vieme, že mnoho mužov sa z dôvodu svojej márnivosti na takéto niečo určite nedá nahovoriť. Taktiež sa môže veľmi ľahko stať, že muž nemá dostatočne veľký penis na to, aby mohol vnútro vagíny dostatočne stimulovať. Prípadne jeho erekcia nie je 100%-ná. Zostáva len jediné, neschopnosť a neskúsenosť muža musíte vynulovať vy samé – milé dámy. Často pomôže aj otvorená komunikácia medzi partnermi. Ženy, ktoré to majú so svojimi mužmi vo vzťahu (vrátane intímneho) pekne narovinu, dosiahnu vaginálny orgazmus skôr a častejšie ako tie, ktoré popri nich pôsobia len ako sivé myšky.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

➡️ Nedostatočné uvoľnenie

Toto je absolútny základ k dosiahnutiu vaginálneho orgazmu – maximálne uvoľnenie (telesné i duševné) a žiaden pomyselný tlak v zmysle: čo ak ho nedosiahnem? Prispieva k tomu samozrejme aj kvalitná predohra, ak to zanedbáte, len ťažko môžete očakávať, že k nejakému orgazmu vôbec dôjde. S tým súvisí aj napríklad nedostatočné prirodzené lubrikovanie (zvlhčenie) pošvy, ktoré môže vyvolať slabšie prekrvenie a následnú zníženú citlivosť genitálu. Výsledkom tak môže byť akurát bolestivý pohlavný styk a zlá skúsenosť, ktoré nezriedka ženu ešte viac utvrdia v tom, že vaginálneho orgazmu nie je a nikdy ani nebude schopná.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na zvýšenie intenzity rozkoše pri styku a podporu ženského libida – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy.

➡️ Zdravotné problémy – fyzické i psychické

Na problém s dosiahnutím ženského orgazmu všeobecne, nielen toho vaginálneho, má dosah aj prípadné chronické či akútne ochorenie. Veľmi častou prekážkou je napríklad zápal v rámci pohlavnej či močovej sústavy. Takisto sa negatívne prejavujú aj časté hormonálne výkyvy, choroby nervového systému, cukrovka, nádorové ochorenia…

Z psychologických faktorov môže orgazmu brániť nadmerný stres, zvýšená úzkosť, strach či depresívne stavy. Spúšťačom spomenutých problémov nezriedka bývajú partnerské nezhody ale napríklad aj pripomenutie nejakej dávnejšej traumy.

Na liečbu týchto stavov sa potom bežne používajú lieky (hlavne na predpis), ktoré takisto môžu potlačiť schopnosť ženy mať akýkoľvek orgazmus. Jedná sa hlavne lieky z kategórie antidepresív, ďalej lieky na bolesť, či lieky, ktorých hlavným či vedľajším účinkom je vplyv na nervovú sústavu.

 

Riešenie: Ako dosiahnuť vaginálny orgazmus

Vaginálny orgazmus = optimálne dráždenie a stimulovanie vo vnútri pošvy. Jednoduchá rovnica, no jej aplikácia v reálnom živote zas taká triviálna nebude. Každá žena je vo svojej podstate vaginálneho orgazmu schopná, no je potrebné trénovať a preskúmať s partnerom v rámci intímneho života čo sa dá (možné, ale i nemožné na prvý pohľad). Určite pomôže dôkladné spoznávanie tiel oboch partnerov. U ženy je dôležité vypozorovať, na akú stimuláciu a jej intenzitu reaguje najlepšie a potom sa tým riadiť.

Ako ľahko dosiahnuť vaginálny orgazmus? Prečítajte si nasledujúce tipy (overené):

➡️ Predohra je základ

Nikdy predohru nepodceňujte. Tá je totiž alfa a omega vášho úspechu. Veľmi dôležité sú napríklad aj “obyčajné” dotyky, kedy je partnerka zasypávaná jemnými pohladeniami po celom tele v kombinácii s bozkami. Obzvlášť si treba dať záležať na citlivých erotogénnych zónach, ako sú prsia a širšia oblasť ženského genitálu. Príjemne uvoľnená žena začne vo väčšom množstve produkovať najdôležitejší pohlavný hormón – estrogén, čím sa veľmi uľahčí nástup naozaj búrlivého orgazmu.

➡️ Sexuálne polohy – vyskúšajte, ktorá vám sadne

Na to, aby sa vaginálny orgazmus stal “bežnou” súčasťou sexuálneho života partnerov, niekedy postačí ak si pri sexe nájdete tú najideálnejšiu polohu. Takú, ktorá bude príjemná pre oboch. Vaginálny orgazmus (podobne ako mokrý orgazmus) možno ľahko dosiahnuť stimuláciou bodu G. Najlepšie polohy sú tie, pri ktorých má žena trochu väčšiu kontrolu nad svojimi pohybmi (jazdkyňa, obrátená jazdkyňa). Ale aj taká upravená misionárska poloha má tiež čo do seba.

➡️ Erotické pomôcky nie sú obľúbené len tak pre nič za nič

Sexuálne pomôcky sú s nami už veky vekúce. Nie je to len výmysel pre tých, ktorí v sexe už nevedia čo so sebou. Žena s vhodným nástrojom (často vibračným) dokáže zistiť čo jej robí naozaj dobre a potom to aplikovať pri pohlavnom styku s partnerom. Že neviete po čom siahnuť? Stabilne najpopulárnejšie sú vibrátory a dildá, či špeciálne pomôcky na stimuláciu bodu G. A nezabudnite na lubrikačný gél, ten nezriedka pomôže k lepšiemu uvoľneniu ženy a vaginálny orgazmus tak bude, ako sa hovorí, na dosah ruky.

➡️ Pár extra tipov na sexuálne pomôcky:

Viac sexuálnych pomôcok

➡️ 100%-ný výkon muža a kvalita erekcie je nevyhnutnosť

Na dosiahnutie vaginálneho orgazmu je potrebný 100%-ný výkon muža. Minimálne musí dosiahnuť kvalitnú erekciu počas celého pohlavného styku až do partnerkinho vyvrcholenia (žiadne predčasné ejakulovanie). Neznamená to hneď, že musí siahnuť po Viagre či inom lieku na predpis. Existujú totiž aj prírodné tabletky na báze overených rastlinných extraktov s afrodiziakálnymi účinkami a ďalšími dôležitými látkami ako sú aminokyseliny a rôzne antioxidanty. Tie pomôžu udržať kvalitu erekcie dlhodobo, posilniť mužský sexuálny apetít, zvýšiť výkon a sexuálnu kondíciu.

Sú tabletky na erekciu riešením?

💡  Mne osobne sa na podporu kvalitnej a naozaj 100%-nej erekcie osvedčili tabletky. Je to naozaj vhodné povzbudenie k tomu, aby ste svojej partnerke dopriali ako silný vaginálny orgazmus, tak aj potešenie zo stimulácie bodu G a následnú ejakuláciu. Tabletky s prírodným zložením majú totiž pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…)

Tabletky na erekciu - ženská ejakulácia a mokrý orgazmusMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik a Zerex Klasik plus na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu + exkluzívny bylinkový nápoj Zerex Shot)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

TOP 5 prípravkov na erekciu

➡️ Cviky ako napríklad Kegelove robia divy

Vaginálnemu orgazmu sa môžete priblížiť aj vykonávaním rôznych cvikov. Najznámejšie sú Kegelove cviky, ktoré posilňujú svalstvo panvového dna. Ide o veľmi účinné sťahovanie a následné uvoľňovanie vnútorného svalstva vagíny (stiahnuť na 5 sekúnd – uvoľniť, stiahnuť – uvoľniť…).

➡️ Zdravie oboch partnerov by malo byť prioritou

100%-né zdravie oboch partnerov by malo byť základným kameňom dosiahnutia kvalitného uspokojenia. Ak je problém so strany muža, týkajúci sa hlavne erektilnej dysfunkcie či predčasnej ejakulácie, treba problém čím skôr riešiť (v prípade závažných prejavov samozrejme odborne pod dohľadom lekára). Krátka či prirýchla ejakulácia dokáže okamžite ukončiť snahu o vaginálny orgazmus, pre ktorého dosiahnutie je dôležité hlavne dlhodobé dráždenie vnútra vagíny, čo prispieva k naozaj intenzívnej sexuálnej stimulácii mužovho penisu a vydržať až do konca – ženského orgazmu môže byť naozaj pre niekoho veľmi obtiažne.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na oddialenie ejakulácie – ja a ďalší muži sme boli spokojní najmä s týmito prípravkami: ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Extralong a ✅ Erexan Kontrol.

💡 TIP na produkt - eJoy LONG
eJoy Long
 • prírodné tabletky na oddialenie vyvrcholenia prémiovej značky
 • sú určené nielen na predĺženie sexuálneho styku
 • ale aj na zlepšenie erekcie
 • a zvýšenie libida a chuti na sex
 • má ideálne komplexné zloženie (maca, tribulus, ženšen + aminokyseliny a vitamíny)
27,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

💡 TIP: Všetko o predčasnej ejakulácii nájdete v našom článku: Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť (12 zaručených tipov).

Pod problémom s dosiahnutím orgazmu však môže byť podpísaná aj menopauza (čoraz väčšie množstvo žien trpí dokonca predčasnou menopauzou). Žena v tomto období prechádza významnými hormonálnymi zmenami, čo môže ľahko znamenať, že chýbajúci estrogén sťaží dosiahnutie vrcholu. Riešením je prirodzená obnova hormonálnej rovnováhy napríklad prísunom prírodných látok s vysokým obsahom fytoestrogénov.

Takisto treba počítať s tým, že pokiaľ ide problém s orgazmom na vrub nejakej inej choroby, ktorá priamo nesúvisí s pohlavným ústrojenstvom, treba sa v prvom rade sústrediť na jej liečenie. Či už ide ochorenia kardiovaskulárneho systému, nervového či močového ústrojenstva, alebo aj och poruchy psychogénneho charakteru ako je depresia.

➡️ Režimové opatrenia

Ďalšou možnosťou ako sa dopracovať k vaginálnemu orgazmu je prijatie vhodných režimových opatrení, ktorých hlavným účelom je zvýšenie sexuálneho apetítu a zlepšenie reakcie na sexuálny stimul (vzrušivosť). Celé to pozostáva z jednoduchých krokov ako je vysadenie liekov s negatívnymi vedľajšími účinkami na libido, vyhýbanie sa stresu, zlej nálade, dostatok kvalitného spánku, ale aj taká triviálna vec ako je podpora telesnej túžby overenými afrodiziakami, ktoré sú známe už stovky rokov (vo forme čajov či výživových doplnkov a podobne).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na zvýšenie intenzity rozkoše pri styku a podporu ženského libida – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy. Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

 

Ako zlepšiť a podporiť ženské libido a sexuálny apetít

Kvalitný intímny sexuálny život to nie samozrejme iba o orgazme, i keď práve tam by to všetko malo smerovať. Je to súhra celého pohlavného systému. A že si vyžaduje podporu to snáď ani netreba pripomínať. A napríklad aj z hľadiska prevencie niektorých ochorení a porúch týkajúcej sa hormonálnej rovnováhy a sexuálnej túžby ženy – libida. Existuje viacero efektívnych spôsobov ako na to:

 • správna životospráva – zdravšie sa stravujte a potlačte svoje zlozvyky ako je fajčenie a zvýšená konzumácia alkoholu, kofeínu, odolávajte mastným a ťažkým jedlám, sladkému a slanému – hlavne z obchodu a hlavne polotovarom, ovocie a zelenina sú naopak veľmi pozitívne, najmä kvôli obsahu antioxidantov, aminokyselín, vitamínov a minerálov, vyskúšajte však aj také morské plody (napríklad ustrice), ktoré sú známe afrodiziaká (pozri ako zvýšiť libido potravinami)
 • riešenie nepriaznivého zdravotného stavu– riešte napríklad svoju nadváhu (aby ste nedospeli až k obezite), dbajte na to aby ste nemali vysoký tlak a vysokú hladinu cholesterolu, ktoré zhoršujú prekrvenie v panvovej oblasti
 • dobré psychické zdravie – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku, nepodliehajte depresiám a úzkostným stavom
 • dobrá fyzická kondícia totiž slúži ako výborná prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré na libido pôsobia veľmi negatívne, nemusí to byť hneď dennodenná “makačka”, ale pár hodín týždenne v posilňovni či na bicykli, korčuliach… vám vážne neuškodí
 • podpora libida výberom vhodných potravín či výživových doplnkov, tabletiek či krémov, ktoré majú prírodné zloženie a tiež schopnosť nielen zvýšiť sexuálny apetít, ale tiež podporiť vaše prežívanie počas sexu, zintenzívniť váš pôžitok…

Sú u žien riešením tabletky na zvýšenie libida a intenzívnejšiu rozkoš pri sexe?

💡  Ak majú pomôcť pri menej závažných príčinách a prejavoch zníženého libida (napríklad zvýšený stres, únava a vyčerpanosť, prirodzená podpora tvorby pohlavných hormónov) a plniť najmä podpornú funkciu, tak odpoveď znie: určite áno. Bavíme sa o tabletkách či iných prostriedkoch ako sú krémy, ktoré sú založené na prírodnom zložení, a ktoré v princípe fungujú ako tabletky na podporu libida u mužov.

Ich zloženie je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi afrodiziakálnymi účinkami či vplyvom na hormonálnu hladinu v tele ženy (rastliny obsahujúce fytoestrogény). Z najznámejších a najefektívnejších spomeniem napríklad Macu – žeruchu peruánsku, Damiánu, Krpčiarku šípolistú, ale aj ďatelinu červenú, lucernu, saw palmetto, vresnu alias bayberry, valeriánu…

Zvýšenie libida u žien - tabletky

Sú tabletky na zvýšenie libida u žien riešením…?

Prípravky sú ako výživové doplnky či kozmetické prípravky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Okrem toho, že posilňujú libido, podporujú lepší a silnejší orgazmus, podporujú sexuálnu výdrž. Pritom majú pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Ocenia ich ženy v menopauze, ženy bojujúce s bolestivou či nepravidelnou menštruáciou, zlepšujú spánok a zmierňujú únavu a vyčerpanie organizmu (fyzické i psychické).

Keďže neobsahujú priamo hormóny, a teda nie sú súčasťou hormonálnej liečby, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne. Určite to nie sú “zázračné lentilky”, ktoré z vás spravia sexuálnu bohyňu a vyriešia všetky problémy. Je jednoznačne potrebné, aby sa kombinovali aj s ďalšími opatreniami, na ktoré frigidita u žien reaguje tiež.

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky a prostriedky na zvýšenie libida u žien

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
 • výživový doplnok na podporu libida a lepší sexuálny pôžitok ženy
 • komplexné zloženie – 3 účinné rastlinné afrodiziaká v 1 tabletke (maca, damiána, horny goat)
 • povzbudzuje zdravý sexuálny apetít
 • zvyšuje vzrušivosť (a frigidita je minulosťou)

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

Tabletky + krém

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy + Aphrodisia G krém
Aphrodisia V pre ženy tabletky +Aphrodisia G krém pre ženy recenzia
 • tabletky na intenzívnejšiu sexuálnu túžbu a väčšiu rozkoš + krém: Aphrodisia V tabletky pre ženy + G krém
 • tabletky sú certifikovaným výživovým doplnkom, krém je prírodný dermálny prípravok
 • majú komplexné zloženie pozostávajúce z viacerých účinných prírodných látok
 • výsledkom užívania tabletiek spolu s krémom je ešte výraznejší efekt

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

TOP prípravky na zvýšenie libida u žien

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 ml
Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
➡️ krém pre ženy, ktorý napomáha lepšiemu prekrveniu intímnych partií
✅ zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a zintenzívňuje pôžitok
✅ je voľne dostupný aj cez internet
✅ má komplexnejšie účinky na viac oblastí sexuálneho zdravia
✅ veľmi dobrý pomer ceny a výkonu
✅ žiadne vedľajšie účinky
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

16,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl
➡️ tabletky pre intenzívnejší intímny pôžitok žien
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
✅ dobrá cena za kvalitné zloženie
✅ prípravok je odporúčaný sexuológom
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac
45 kapsúl
ArginMax Forte pre ženy
ARGINMAX FORTE pre ženy 45 cps
➡️ výživový doplnok na podporu sexuálnych funkcií ženy
✅ viac chuti na sex a intenzívnejší pôžitok pri styku
✅ prírodné zloženie
✅ bez receptu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

33,49 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
AFRODITKY Plus
FYTO AFRODITKY Plus 30 cps
➡️ doplnok stravy na podporu sexuálneho apetítu mužov i žien
✅ podporujú sexuálnu túžbu
✅ a zvyšujú sexuálny apetít
✅ napomáhajú k lepšej fyzickej a psychickej odolnosti organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

6,78 €
Chcem vedieť viac

 

Vaginálny orgazmus – skúsenosti sa rôzne (fórum, diskusia)

Vaginálny orgazmus je vysnená méta mnohých žien, ktoré žiaľ doteraz výnimočnú silu tohto orgazmu z niektorých objektívnych príčin zažiť nemohli či nevedeli. Preto sa v mnohých diskusných fórach vždy nájde niekto, kto prosí o radu či hľadá skúsenosti iných žien. Vybral som zopár tých najzaujímavejších a podľa mňa aj veľmi poučných postrehov:

ℹ️ …vaginálny orgazmus? Môj chlap na to prišiel sám.

…môj chlap na to prišiel sám. Ja mám orgazmus pri sexe, čiste z prieniku – misionár a koník. To fakt musíš riešiť so svoju babou. Každá to má inak, len sa jej spýtaj. Možno ani vaginálny orgazmus mať nebude… a čím viac sa o to ona bude snažiť, tým skôr ho mať nebude. Iba sa na to bude sústreďovať, takže hovor s ňou o tom narovinu. Žiadny kúzelný grif ti nikto neporadí...” Bůča, emimino.cz

ℹ️ …ja to viem len v jednej špecifickej polohe

…ja to viem len v jednej špecifickej polohe – keď mám napnuté natiahnuté nohy. Ideálne pri sebe, takže skôr partner je rozkročený. Inak sa k tomu tiež ani nepribližujem. Musím mať proste napnuté všetky svaly. A počula som, že to nie je ojedinelé…” pekka, modrykonik.cz

ℹ️ …vaginálny orgazmus aj do dvoch minút

…vaginálny orgazmus mám aj trebárs do 2 minút a nemusím si dráždiť klitoris. A tak mi to aj najviac vyhovuje, som dosť svalnatá tak možno je to tým, keď zatínam svaly ide to najrýchlejšie. Mám taký osvedčený tip, používam obojstrannú čiernobielu riasenku a idem buď rýchle pohyby zasúvaním alebo krúžením to je najpríjemnejšie a ten pocit sa potom rozvinie krásne do tela. Povedala by som, že bod G je u mňa hlboko a na tej hornej stene, ale krúživé pohyby okolo neho sú najpríjemnejšie. Klitoriálny je tiež dobrý, ale uprednostňujem vaginálny…” anonymka, zeny.e15.cz

Špeciálny krém pre viac rozkoše pri styku

💡 TIP na produkt - Aphrodisia G krém pre ženy
Aphrodisia G krém pre ženy
 • krém vyvinutý špeciálne pre ženy, ktoré chcú lepšie prekrvenie intímnych partií
 • a intenzívnejší pocit pri vzrušení
 • a viac nabudené libido
 • a ešte lepší orgazmus
 • obsahuje prírodné extrakty a látky, ktoré zlepšujú pôžitok ženy pri pohlavnom styku
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

Najčastejšie otázky týkajúce sa vaginálneho orgazmu

Orgazmus všeobecne je veľmi vďačná téma. Keďže u žien sa dá ľahšie dosiahnuť klitoriálny orgazmus, logicky ich/nás viac zaujíma ako treba ísť správne na ten intenzívnejší a výnimočnejší vaginálny. Mnohé ženy hľadajú presný návod, iné zas s orgazmom väčší problém nemajú a zaujímajú ich praktické otázky typu menopauza a vaginálny orgazmus, tehotenstvo a vaginálny orgazmus po pôrode a podobne. Na tie najčastejšie kladené, vám teraz v rámci možností čo najlepšie odpoviem:

❓ Prečo vaginálny orgazmus dosahujú ľahšie skúsenejšie a staršie ženy?

Ženy spokojné so svojim intímnym životom nájdeme niekde medzi dámami, ktoré majú niekde okolo 30-40 rokov. Mladšie nemajú dostatok skúseností (relatívne) a vďaka zvýšenej produkcii pohlavných hormónov majú hrubšie steny pošvy, čo napríklad sťažuje stimuláciu bodu G, ktorý je pre vaginálny orgazmus často najpodstatnejší. Ženy po 50-tke zas majú iný problém. Na dosiahnutie tohto špecifického orgazmu potrebujú viac času a intenzívnejšiu stimuláciu, čo je zase dôsledok nedostatku hormónov.

❓ Koľko slovenských žien v percentách predstiera orgazmus?

“Podľa dlhodobých prieskumov Sexuologického ústavu niekedy v živote predstieralo orgazmus okolo 70% žien. To však neznamená, že by to robilo 70% žien stále, aj keď som sa s dezinformácií tohto typu už stretla. Môžeme vyjsť skôr z toho, že okolo 25% slovenských žien nikdy orgazmus nepredstierala. To je ďaleko presnejší údaj. ”

❓ Je vaginálny orgazmus výsledok stimulácie jedinej zóny?

Môže byť a nemusí. Najskôr ide o kombináciu stimulácie viacerých genitálnych erotogénnych zón - oblasť klitorisu (vonkajšia i vnútorná), oblasť takzvaného Gräfenbergovho bodu (bod G) a oblasť hlbšie v pošve známa ako AFE zóna (bod A).

❓ Je vaginálny orgazmus dopriaty každej žene?

Nie je, hoci podľa predpokladov by ho mala dosiahnuť každá zdravá žena. Žiaľ, asi 20% žien nie je dopriaty ale žiaden orgazmus, nieto ešte ten vaginálny. Staja za tým rôzne príčiny, okrem fyziologického veľmi často aj psychogénneho charakteru.

❓ Počula som o cervikálnom orgazme - je to tiež vaginálny?

V podstate je, ide o orgazmus vyvolaný v najhlbších miestach pošvy (konkrétne na krčku maternice). A v podstate nie je, pretože klasický vaginálny orgazmus je dielom dráždenia komplet celého vnútra pošvy. Tak si teda vyberte...

❓ Aby sa dosiahol vaginálny orgazmus je pritom vždy nevyhnutná stimulácia bodu G?

Je vítaná, ale nie nevyhnutne nutná a potrebná. Oveľa ľahšie však vaginálny orgazmus dorazí, ak je vyvolaný intenzívnym dráždením tohto legendami opradeného bodu.

❓ Aká je najlepšia poloha k dosiahnutiu vaginálneho orgazmu?

Moja partnerka ho vždy dosiahne, keď na mne “jazdí” - čiže jazdkyňa… Niektoré ženy spomínajú aj obrátenú polohu jazdkyne prípadne klasického misionára. Misionár sa osvedčil v tomto aj mne, ale taký upravený. Partnerka mala pri ňom stiahnuté nohy a slabší prienik do pošvy sa vynahradilo lepšie trenie a intenzívnejšia stimulácia bodu G.

❓ Je veľkosť penisu pri vaginálnom orgazme naozaj taká podstatná?

Nuž je. V prípade klitoriálneho orgazmu to nehrá rolu, no ak chce žena dosiahnuť pri pohlavnom styku orgazmus vaginálny je potrebné aby veľkosť penisu plne postačovala na dobré vyplnenie pošvy čo do hĺbky, tak i šírky. Samozrejme s dostatočne kvalitnou a dlhodobou erekciou navyše, bez nej môžete byť obdarený ako chcete nepomôže vám to. Ale zas ani majiteľom menších penisov úplne neodzvonilo. Vždy sa nájde pošva, pre ktorú je práve ten partnerov penis akurátny bez ohľadu na jeho veľkosť. Či?

 

Pár slov na záver

Vaginálny či iný – stále platí, že orgazmus sa rodí v hlave. Dôležité je, aby sme pri jeho dosahovaní vždy mysleli na toho druhého, nikam sa neponáhľali a užili si to až dokonca (aj v prípade menších neúspechov, ktoré nás samozrejme nesmú odradiť).

Je fakt, že práve vaginálny orgazmus dosiahnu práve tie ženy, ktoré majú stáleho partnera (narozdiel od klitorálneho, ktorý nezriedka možno dosiahnuť aj po nejakej nezáväznej „rýchlovke“). Preto ak máte pocit, že sa vám to z nevysvetliteľných dôvodov nedarí, skúste si nájsť dlhodobého partnera, s ktorým budete mať čas a priestor dôkladne objaviť všetky zákutia vašej sexuality.

💡 🔝 TIP: Na zvýšenie intenzity rozkoše pri styku a podporu ženského libida, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy. Prípadne môže pomôcť aj vhodná erotická pomôcka, pozri náš: ✅ Test najlepších vibrátorov a ✅ Test najlepších díld (umelých penisov).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie mužských sexuálnych funkcií – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.