Potraviny na zvýšenie libida – afrodiziaká, ktoré musíte vyskúšať

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 1

Libido, alias sexuálny apetít, je niečo, z čoho si viacerí z nás nerobia veľkú hlavu. A to je chyba. Sexuálna túžba je totiž práve to najhlavnejšie, čo treba neustále podporovať a podnecovať. Únava, veľa pracovných povinností, stres dnes zabíjajú libido v oveľa väčšej miere ako kedysi. Takisto vek je priťažujúca okolnosť. Prirodzený pokles hormónov znižuje sexuálnu aktivitu u mužov i žien. Rutina a nuda v posteli detto. Preto je viac než nutné, aby sme libido podporili ako sa len dá. Napríklad aj zaradením vhodných potravín do svojho jedálnička. Potraviny na zvýšenie libida je jednoduchý spôsob ako spoľahlivo podporiť svoj sexuálny apetít, ale aj potenciu, fungovanie pohlavnej sústavy a plodnosť.

Pozor! Potravinám, ktoré majú opačný efekt sa však vo vlastnom záujme musíte vyhýbať. Poďme sa teraz spolu pozrieť a predstaviť potraviny na zvýšenie libida, ale aj na potraviny, ktoré naše libido “zabíjajú”.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie libida a erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Najlepšie potraviny na libido

Normálny sexuálny apetít je prejavom fyzického a emocionálneho stavu jedinca – muža i ženy. Jedlo, respektíve umný výber vhodných potravín môže libido nielen dostať na úroveň z čias kedy ste ho mali na rozdávanie, ale ešte ho aj zvýšiť. Viaceré potraviny a požívatiny sú brané ako veľmi účinné afrodiziaká, ktoré povzbudzujú sexuálny inštinkt, vyvolávajú viac túžby a zintenzívňujú pôžitok pri sexe. Stačí ich pridať do svojho jedálnička a efekt sa nutne prejaví. Aké potraviny konkrétne mám na mysli?

➡️ Ovocie a zelenina

Okrem toho, že tieto dary prírody sú plné dôležitých zdraviu prospešných látok, vitamínov a minerálov, viaceré druhy ovocia a zeleniny majú tiež silné afrodiziakálne účinky. Z našich plodín sú to napríklad jablká či jahody a ďalšie lesné plody, posilnenie libida má tiež v popise práce aj také avokádo, figy alebo aj banán. Prieči sa vám cibuľa a cesnak, ale aj taký chren? Robíte chybu. Všetky tri totiž podporujú lepší krvný obeh a tým pádom aj zdravší sexuálny život. Siahnuť tiež môžete aj po brokolici či zelere – chybu určite nespravíte.

➡️ Koreniny

Korenie – tradičné i to exotické, je obľúbeným afrodiziakom mnohých národov. Také chilli papričky či čierne korenie sú nielen požívatiny, ktoré podporujú erekciu vďaka lepšiemu prekrveniu pohlavných orgánov. Stimulujú aj činnosť pohlavných žliaz, čo má za následok aj nevyhnutné zvýšenie chuti na sex. Pridajte do svojich jedál tiež mätu, rozmarín a zázvor a o vysokom libide sa vám nemusí už len snívať. Sexuálne zdravie a apetít podporí tiež škorica a vanilka, muškátový orech, koriander, ale aj kardamón, šafran a mnoho ďalších byliniek.

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • obsahuje aj extrakt z chilli
 • podporuje všetky sexuálne funkcie
 • výsledkom je kvalitná erekcia a lepšia výdrž
 • užívaním rapídne zvyšujete chuť na sex (libido)
 • perfektný aj pre starších mužov
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

➡️ Orechy

Pistácie, lieskovce, “vlašáky”, mandle, kešu oriešky… kto by ich nemal rád. Určite viete, že vďaka obsahu viacerých skvelých látok ich odporúča každý, kto má čo povedať do zdravej výživy. Takisto je známe aj to, že vďaka mastným kyselinám, aminokyselinám (L-arginín napríklad) a minerálom (najmä zinok) majú veľmi blahodarný vplyv na potenciu a libido.

➡️ Ryby a morské plody

Ryby ako losos a tuniak, makrela, halibut či treska sú bohatým zdrojom látok, ktoré podporujú viac chuti na sex. Ide hlavne o L-arginín a omega-3 mastné kyseliny, ale aj o vitamíny a kalcium. Ak váš jedálniček obsahuje aspoň 1 x denne do týždňa menu z morských plodov, tak si môžete len gratulovať. Okrem nesporných zdravotných benefitov je váš pohlavný život určite o niečo bohatší a intenzívnejší.

To isté platí aj pre ustrice a krevety, ktoré sú známym afrodiziakom. Okrem všetkých ostatných benefitov obsahujú aj značné množstvo zinku, čo prispieva k lepšej tvorbe testosterónu, ergo väčšej sexuálnej túžbe.

➡️ Mäso a živočíšne produkty

Všetky druhy mäsa obsahujú aminokyseliny ako karnitín a arginín, tiež zinok, alebo koenzým Q10 – všetko látky, ktoré zlepšujú sexuálny život a libido. Aminokyseliny sú dôležité z hľadiska dobrého prietoku krvi v tele, čo prospieva pohlavnému ústrojenstvu mužov i žien. Starší muži s prirodzene klesajúcim libidom by si mali dopriať kvalitné hovädzie či bravčové, i keď verím, že so zaradením mäsa do jedálnička nemá drvivá časť mužskej populácie žiaden väčší problém. Vegetariáni zas majú možnosť doplniť tieto dôležité látky už spomínanými orechmi či semienkami, prípadne mliečnymi výrobkami.

 

Najlepšie potraviny na libido (redakčný výber)

 

➡️ Losos a ustrice, vajíčka

💡 Losos
Potraviny na zvýšenie libida - losos

…potraviny na zvýšenie libida: losos

Losos je najlepším zdrojom omega-3 mastných kyselín medzi rybami. Tie zabraňujú usadzovaniu usadenín v cievach a zlepšujú tak prietok krvi v celom tele, pomáhajú potláčať stres a udržať dobrú náladu. Tiež sa v ružovom mäse ryby nachádzajú vitamíny skupiny B, ktoré zohrávajú dôležité procesy v našom tele – podieľajú sa na látkovom metabolizme, tvorbe a oprave DNA…

Losos na večeru je jednoducho skvelý spôsob ako naštartovať vášnivú noc – viac krvi v dôležitých orgánoch, nabudenie všetkých zmyslov. Aj to sa odrazí na vašej chuti na sex a sebavedomom vyžarovaní.

💡 Ustrice
Potraviny na zvýšenie libida - ustrice

…potraviny na zvýšenie libida: ustrice

Ustrice sú výnimočným afrodiziakom – to vie každý gurmán. Obsahujú totiž látky, ktoré zamávajú našim libidom ako slamkou vo vetre. Pointou je, že dokážu podporiť zvýšenie tvorby pohlavných hormónov v tele muža (testosterón) i ženy (progesterón). Výsledok? Zvýšený sexuálny apetít.

Tieto malé tvory sú tiež výborným zdrojom zinku (kľúčový minerál pohlavnej sústavy), ale aj ostatných dôležitých minerálov ako je draslík, horčík, vápnik, železo. Obsahujú pre telo dôležité proteíny a aj vitamín B12. Ustrice v jedálničku tiež znamenajú posilnenie zdravia srdca, imunitného systému, zlepšenie stavu kostí…

💡 Vajíčka
Potraviny na zvýšenie libida - vajíčka

…potraviny na zvýšenie libida: vajíčka

Vajíčka ako výborný zdroj bielkovín (základný stavebný materiál nášho organizmu) sú súčasťou ľudského jedálnička už veľmi veľmi dlho. Na naše libido vplývajú najmä tým, že obsahujú dostatok vitamínov skupiny B – hlavne B6 a B5, čo podporuje zníženie stresu a tiež udržanie normálnej hladiny hormónov v tele.

Vajíčka sú tiež zdrojom L-arginínu, aminokyseliny, ktorá je dôležitá pri každej erekcii, pretože zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v tele, čím sa zlepšuje prekrvenie pohlavných orgánov. Vajce je prosto typický symbol plodnosti a posilňovač sexuálnej túžby a výkonu (dokáže rýchlo zasýtiť a poskytnúť telu energie na podanie adekvátneho výkonu pri sexe).

 

➡️ Pistácie a chilli papričky

💡 Pistácie
Potraviny na zvýšenie libida - pistácie

…potraviny na zvýšenie libida: pistácie

Pistácie sú skvelou pochúťkou a navyše aj veľmi zdravou. Sú veľmi výživné a bohaté najmä na bielkoviny, vlákninu a aj zdravé tuky. Ich konzumáciou robíte svojmu telu veľkú službu, pretože toľko zdravotných benefitov ako majú práve pistácie nemá veľa potravín. Pomoc s krvným tlakom, lepšia kontrola hmotnosti či prevencia vzniku srdcovocievnych ochorení je len ukážka ako tieto orechy v našom tele fungujú.

A najlepšie je, že pôsobia aj ako účinné afrodiziakum a dokážu povzbudiť mužské i ženské libido. Obsahujú dôležité aminokyseliny (L-arginín), minerály (zinok) a tiež omega-3 mastné kyseliny, ktoré pozitívne vplývajú na našu potenciu. Patria tiež medzi tie potraviny, ktorých vplyv na erekciu je vedecky podložený.

💡 Chilli
Potraviny na zvýšenie libida - chilli papričky

…potraviny na zvýšenie libida: chilli papričky

Pikantné veci a chuť na sex jednoducho k sebe patria. Čili papričky zlepšujú krvný obeh, čím zvyšujú citlivosť na tých správnych miestach. A čo je lepšie než intenzívnejší orgazmus? Plus endorfíny, ktoré sa po konzumácii chilli papričiek uvoľňujú, vo vás zanechajú pri sexe euforický pocit. Podpora zvýšenia hladiny testosterónu v tele vďaka papričkám tiež nie je z pohľadu libida na zahodenie.

Čili je tiež bohaté na vitamíny, najviac vitamín C, a minerály (draslík, fosfor, horčík… Z overených prírodných prípravkov na erekciu obsahuje extrakt z týchto papričiek napríklad eJoy, kajenské korenie zase Vimax.

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • podporuje všetky sexuálne funkcie
 • výsledkom je kvalitná erekcia a lepšia výdrž
 • užívaním rapídne zvyšujete chuť na sex (libido)
 • perfektný aj pre starších mužov
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

➡️ Čokoláda

💡 Čokoláda
Potraviny na zvýšenie libida - čokoláda

…potraviny na zvýšenie libida: čokoláda

Čokoláda je symbolom túžby. Už odpradávna. Nie je to len kvôli skvelej chuti ale aj nesporným benefitom v oblasti sexuálneho potešenia. Podľa tejto štúdie napríklad čokoláda podporuje v tele uvoľňovanie fenyletylamínu a serotonínu. To má za následok zvýšenie libida a pozdvihnutie nálady.

Kvalitné kakao okrem toho tiež pomáha znižovať cholesterol a krvný tlak. Kakao obsahuje rôzne flavonoidy – antioxidanty, ktoré pozitívne vplývajú na náš kardiovaskulárny systém (štúdie). Ďalšie látky, ako napríklad teobromín, podporujú a zvyšujú prietok krvi v cievach čo má na naše telo nepopierateľné stimulačné účinky. Extrakt z kakaových bôbov sa nachádza aj v niektorých prírodných tabletkách na erekciu a posilnenie libida ako Proerecta či Zerex.

💡 TIP na produkt - Proerecta
Proerecta
 • tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
 • účinná podpora erekcie
 • nástup účinkov do hodiny
 • žiadne vedľajšie účinky
22,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

➡️ Červený melón

💡 Červený vodový melón
Potraviny na zvýšenie libida - červený melón

…potraviny na zvýšenie libida: červený melón

Melóny u nás mužov evokujú veľmi príjemné predstavy – hoci len svojim tvarom. Veľkým bonusom vodového melóna je však tiež vysoký obsah L-citrulínu, aminokyseliny, ktorá je v tele zodpovedná za tvorbu L-arginínu. Takto je zabezpečený lepší prietok krvi v tkanivách a kondícia ciev nielen v rámci pohlavnej sústavy. Červený melón je jeden z najlepších prirodzených zdrojov citrulínu vôbec. Citrulín je súčasťou viacerých kvalitných prírodných prípravkov na erekciu ako eJoy, Zerex, či Proerecta.

Okrem toho, že melón dokáže potešiť chuťové poháriky, obsahuje aj veľké množstvo vody, čo prispieva k jeho výbornej stráviteľnosti a podpore trávenia. V sezóne ho môžete pokojne konzumovať aj každý deň, potešíte tým nielen svoje zdravie, ale aj zvýšite chuť na sex.

💡 TIP na produkt - Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
 • Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
 • jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
 • patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
29,00 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

➡️ Jablká a lesné plody

💡 Jablká
Potraviny na zvýšenie libida - jablká

…potraviny na zvýšenie libida: jablká

Jedno jablko denne a vy nebudete tak skoro potrebovať lekára – ako sa u nás s obľubou vraví. No viete aj to, že práve toto naše “obyčajné” ovocie dokáže podporiť mnohé sexuálne funkcie a podporiť sexuálnu túžbu? Je to tak. Jablko obsahuje napríklad také flavonoidy, ktoré bojujú proti oxidačnému stresu a zabraňujú starnutiu.

Najznámejší z nich – kvercetín, podporuje lepšie zásobenie buniek kyslíkom, čím podporuje vašu výdrž. Tiež sa mu pripisuje schopnosť potláčať produkciu stresových hormónov a potlačenie stresu, to je už polovica cesty za kvalitným sexom. Nezabudnite si dať jablko tiež preto, že práve kvercetín hrá úlohu pri kontrole príznakov prostatitídy a podpore krvného obehu.

💡 Lesné plody
Potraviny na zvýšenie libida - lesné plody

…potraviny na zvýšenie libida: lesné plody

Všetko drobné ovocie zo záhrady a lesa, najlepšie tmavé ako sú jahody, ríbezle, černice, maliny, čučoriedky, posilňujú naše srdce i mozog. Sú bohaté na vitamín C, ktorý je dôležitý pri odbúravaní stresu. Vášeň prebudíte veľmi jednoducho. Zakončite romantickú večeru porciou sladkého ovocia poliateho kvalitnou tmavou čokoládou. Je to dezert, ktorý prebudí vášeň u oboch pohlaví.

Za zvýšením libida a sexuálnej vytrvalosti podľa všetkého stoja drobné semienka v ovocí. Navyše vďaka zaujímavému obsahu zinku sa podporuje tvorba pohlavných hormónov a tým aj riziko erektilnej dysfunkcie u mužov, či dokonca aj frigidity u žien.

➡️ Brokolica a zeler

💡 Brokolica
Potraviny na zvýšenie libida - brokolica

…potraviny na zvýšenie libida – brokolica

Brokolica je zelenina, ktorá je nepochybne veľmi zdravá. Obsahuje veľa vitamínu C a ďalších telu prospešných látok, ktoré pôsobia v mnohých oblastiach ľudského zdravia. Takto práve brokolica prispieva k správnemu fungovaniu obehovej sústavy a lepšej cirkulácii krvi v tele. Kyselina listová, ktorej má brokolica tiež celkom dosť, znižuje napríklad hladinu homocysteínu v tele, čím sa zamedzuje zanášaniu ciev a prispieva tak k ich lepšej priepustnosti.

Na druhú stranu sa tesne pred milostnými hrami jej konzumácia veľmi neoplatí. Spolu s ďalšími kapustovitými plodinami (kel, kapusta, karfiol) a fazuľou, spôsobuje nadúvanie a následne vetry. Čo uznajte, že pri sexe to nie je práve dvakrát najideálnejšie – vrchol spojený s únikom metánu z určitej partie tela je fakt “skvelá bodka” za milovaním.

💡 Zeler
Potraviny na zvýšenie libida - zeler

…potraviny na zvýšenie libida: zeler

Hoci zeler nie je práve najobľúbenejším dielom prírody čo sa chuti a vône týka, no tá mu to vynahradila tým, že do jeho stonky pridala dve špecifické látky – feromóny adrenostenón a androstenol. Tie sa dostávajú na povrch kože pri potení – takže napríklad pri milostných hrách potom vaša partnerka môže od túžby po vás celkom dobre vyletieť z kože. Ok, trochu preháňam, ale zeler naozaj reálne stimuluje ako mužské, tak i ženské libido.

Okrem toho obsahuje mnoho vitamínov (C – ktorého sa v zelere nachádza viac ako v pomaranči, B, A, K, E) a minerálov (draslík, zinok, jód, horčík, železo, chróm, vápnik…), ktoré sú pre naše správne fungovanie jednoducho nenahraditeľné. Ak vám chuť zeleru kriví ústa, skúste si ho nastrúhaný zmiešať s mrkvou a napríklad jablkom.

➡️ Banány a Figy

💡 Banány
Potraviny na zvýšenie libida - banány

…potraviny na zvýšenie libida: banány

Banány sú perfektným ovocím na povzbudenie telesnej túžby. A nebude to len tým ako banán vyzerá. Obsahujú totiž veľké množstvo draslíka, vitamíny skupiny B a ďalšie látky, ktoré si náš organizmus vyžaduje a potrebuje ich k svojmu optimálnemu fungovaniu. V banáne tiež nechýba ani aminokyselina tryptofán, z ktorej telo vytvára hormón melatonín. Ten je nevyhnutný pre dobrý spánok a náladu.

Skúste na podporu libida a kvalitnejší pohlavný styk každý deň na raňajky banán s ovsenými vločkami. Polysacharidy poskytnú telu dostatok energie a draslík podporí činnosť srdcového svalu – nevyhnutné predpoklady pre intenzívny sexuálny zážitok.

💡 Figy
Potraviny na zvýšenie libida - figy

…potraviny na zvýšenie libida: figy

Figy. Tak to je úžasné afrodiziakum známe už od čias dávnej antiky. Sladké a šťavnaté ovocie priam priťahuje nespútanú a nekontrolovanú vášeň. Figy obsahujú množstvo proteínov, ktoré sú súčasťou tvorby pohlavných hormónov a tým aj zvýšenia sexuálnej túžby. Takisto je v tomto smere príhodná aj vysoká koncentrácia zinku a horčíka. Aminokyseliny v ovocí podporujú lepší prietok krvi v tele – čo u mužov okrem iného tiež značí lepšiu erekciu, u žien zintenzívnenie rozkoše.

Figy takisto zlepšujú schopnosť sústredenia a pôsobia pozitívne na naše nervy a mozog. Vylepšujú náladu a medzi ovocím len ťažko nájdete podobné – s “antidepresívnymi” účinkami ako má figa.

 

Potraviny a látky, ktoré libidu neprospievajú

Tak, ako existujú potraviny na zvýšenie libida, tak samozrejme jestvujú aj také, ktoré ho zase “úspešne” potláčajú – nazvime ich antiafrodiziaká. Najčastejšie sa jedná o potraviny, ktoré sú pre náš organizmus neprirodzené a sú vyrábané umelo.

V záujme svojho libida sa vyhnite týmto potravinám a látkam:

⛔️ Polotovary a rýchle snacky

Milujete hamburgery a takzvané rýchle snacky? Tak vedzte, že s vašim libidom to ide pomaly ale isto z kopca. Rôzne vyprážané jedlá a konzervované potraviny k tomu? Detto. Všetky totiž obsahujú množstvo chemikálií, konzervačných látok, veľa cukru či soli. Takéto jedlo je nutrične nevyvážené, čo spôsobuje upchávanie ciev a obezitu, zvýšený cukor a cholesterol v krvi a viac únavy ako je normálne.

Navyše – priemyselné spracovanie potravín a surovín zvykne dokonale zbavovať tieto jedlá od dôležitých látok nevyhnutných pre správne fungovanie ľudského organizmu, pohlavnú a hormonálnu sústavu nevynímajúc.

⛔️ Sladké

Cukry všeobecne sú pri ich zvýšenom príjme veľkým problémom. Mimo iné spôsobujú pokles testosterónu a tým pádom má vaše libido veľký problém. A to som ešte nespomenul, že tento “tichý zabijak” – biely cukor, spôsobuje upchávanie ciev, zvyšuje tvorbu inzulínu a vyvoláva rôzne problémy psychického charakteru. Namiesto sladkostí z obchodu skúste siahnuť radšej po prírodnej alternatíve ako je med a ovocie.

K tejto skupine si samozrejme ešte pridajte aj rôzne sladené nápoje, ktoré obsahujú nadmerné množstvo cukru. Pozor, to isté platí aj o “diétnych” variantoch. Umelé sladidlá sú často ešte horšie ako klasický cukor.

Ale aj umelé sladidlá…

Verte či nie, ale pokiaľ si myslíte, že keď namiesto klasického rafinovaného cukru siahnete po umelom sladidle spravíte pre svoje zdravie a potenciu lepšie, mýlite sa. Sorbitol a ďalšie náhrady cukru sú oveľa ťažšie stráviteľné a robia v tele ešte väčšiu “galibu”.

⛔️ Slané

Soľ v primeranom množstve (prirodzene sa vyskytujúca v potravinách) je potrebná pre tvorbu jódu zo štítnej žľazy, čo vplýva aj na produkciu hormónov. Jej nadmerný príjem však jednoznačne stojí za viacerými zdravotnými problémami – od ochorenia obličiek a srdca počnúc, cez hormonálne poruchy až po potlačenie produkcie testosterónu končiac.

Vyhýbajte sa preto tradičným slaným pochúťkam ako sú čipsy, chrumky a iné “skvelé” pochutiny. Okrem toho, že riskujete zhoršenú priechodnosť ciev, je vysoko pravdepodobné, že mnohé sexuálne funkcie sa vďaka nim zhoršia natoľko, že nebudete schopní plnohodnotného pohlavného styku.

⛔️ Potraviny z bielej múky

Biela múka v pekárenských výrobkoch ako chlieb či rožky (ale aj v obľúbenej pizze) dokáže vďaka cukrom, ktoré obsahuje vo zvýšenom množstve spôsobovať skôr únavu ako nabudenie k sexu. Biela múka tiež dokáže zhoršiť priepustnosť ciev a tak aj cirkuláciu krvi v dôležitých orgánoch. Môže stáť aj za poklesom produkcie testosterónu.

⛔️ Mastné jedlá

Mastné jedlá s vysokým obsahom trans tukov tiež spôsobujú mnohé zdravotné komplikácie. Hranolky, vyprážaný syr, rybie prsty, mastné mäso ale i margarín zvyšuje cholesterol v krvi, spôsobujú poruchy metabolizmu a určite neprospievajú ako potencii, tak i samotnému libidu. Energia klesá na minimum, vrátane tej sexuálnej, zvyšuje sa malátnosť, čo často dospeje až nechuti ku všetkému intímnemu.

⛔️ Alkohol

Alkohol s mierou je vraj “liek” a silné afrodiziakum. Hranica je však poriadne tenká. Časté a nadmerné užívanie alkoholu vedie k zníženiu produkcie testosterónu, potláča sexuálny apetít, zhoršuje plodnosť tým, že klesá kvalita spermií… Ak chcete pre vášnivé noci s partnerkou urobiť niečo pozitívne, tak úplne vypustite z vášho nápojového lístka tvrdý alkohol a aj pivo, a nahraďte ho v rozumnej miere červeným vínom.

💡 Červené víno
Potraviny na zvýšenie libida - červené víno

…potraviny na zvýšenie libida: červené víno

Červené víno je z pohľadu zdravia a podpory sexuálnych funkcií a libida najvhodnejším spomedzi všetkých alkoholických nápojov. Jeden pohár vína dokáže upokojiť a navodiť tú správnu atmosféru. Viac nie je nutné, naopak, pár pohárov navyše už zhoršuje schopnosť erekcie a tiež schopnosť dosiahnuť orgazmus (platí pre mužov i ženy).

Červené víno tiež obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré prospievajú viacerým oblastiam ľudského zdravia. Napríklad je známa schopnosť červeného vína znižovať krvný tlak či podpora zdravého kardiovaskulárneho systému.

 

Ako zlepšiť a podporiť svoje libido – moje vlastné skúsenosti

Potenciu a libido môžete udržať a dokonca zlepšiť a zvýšiť pár jednoduchými opatreniami. Sám som sa kedysi potýkal s problémami v intímnej oblasti, pričom okrem oslabenej erekcie som dosť výrazne prepadával aj na poli sexuálneho apetítu – jednoducho – nechcelo sa mi. Aj preto vám teraz môžem poradiť ako zlepšiť svoje libido. Samotný výber potravín totiž na to nepostačí. Viac sexuálnej túžby naozaj pocítite, ak sa v rámci možností budete pridržiavať týchto základných pravidiel:

 • pracujte na svojej životospráve – to znamená zdravšie sa stravujte (hlavne dostatok ovocia a zeleniny nesmie v jedálničku chýbať) a potlačte svoje zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, cvičte a zvyšujte svoju kondíciu
 • partner je niekedy viac ako všetky afrodiziaká na svete, a hoci sme každý z inej planéty, chuť na sex je vzájomná záležitosť oboch pohlaví, nudíte sa v posteli? vymyslite niečo čím narušíte stereotyp (sex na nezvyklých miestach, intímne vzrušujúce hry, erotické pomôcky…)
 • starajte sa viac o svoje mentálne zdravie – odpočívajte, relaxujte… obmedzte stres a únavu hlavne tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • podporte zvýšenie hladiny testosterónu / estrogénu vo vašom tele – čím viac pohlavných hormónov v tele, tým viac chuti na sex budete mať, a to ako výberom vhodných potravín (pozri aj najlepšie potraviny na testosterón, na erekciu), tak i kvalitných výživových doplnkov (napríklad tabletky Primulus pre mužov, Aphrodisia V pre ženy)
 • podporte svoje sexuálne funkcie a libido prírodným spôsobom – existujú totiž unikátne rastliny, ktoré so sexuálnym apetítom dokážu narobiť divy, väčšinu z nich máte možnosť dôkladne spoznať aj na tomto webe, o akých bylinkách hovoríme? je to napríklad Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat, Damiána…, spolu s dôležitými aminokyselinami (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín), minerálmi a vitamínmi bývajú veľmi platnou súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú všetky sexuálne funkcie a posilňujú libido – sexuálny apetít

 

❓ Sú tabletky riešením?

 

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch v rámci sexuálnej oblasti naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky tohto zamerania fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…)

Prírodné tabletky na erekciu - - potraviny na zvýšenie libidaMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je teda, ako sami vidíte, pomerne široké.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na podporu libida

 

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu, výdrž, libido ale aj zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

💡 TIP na produkt - Zerex Ultragold
Zerex Ultragold - recenzia
 • dlhodobá podpora sexuálnej kondície a vitality
 • najpopulárnejšie tabletky na podporu erekcie bez predpisu, ktoré podporujú erekciu dlhodobo
 • zvyšuje nízke libido a povzbudzuje zdravú chuť na sex
 • perfektný pre mužov po 40-tke

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

TOP 5 prípravkov na erekciu a podporu libida

 

Potraviny na zvýšenie libida a mojich pár slov na záver

V mojom článku ste mali možnosť poznať (nie spoznať, verím, že väčšinu spomenutých potravín aj sami radi konzumujete) bližšie pár požívatín, ktoré pozitívne vplývajú na naše libido a povzbudzujú chuť na sex. To samozrejme nie je všetko, čo na zvýšenie sexuálnej túžby potrebujete, no je to naozaj pevný základ. Ďalej to už závisí len a len od vás. Nezabúdajte: Libido je základným motorom sexu!

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.