Potraviny na erekciu – vyskúšajte, neobanujete

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Potraviny na erekciu? Tak toto je jedna z vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať ešte predtým, ako si začnete dávkovať tabletky a chodiť po lekároch. Oslabená erekcia totiž nezriedka býva výsledkom zlého životného štýlu a výberom nevhodných potravín. Na aké potraviny sa zamerať aby ste podporili svoj intímny život a zlepšili kvalitu svojej erekcie? Znie to ako rozprávka, no naozaj existujú požívatiny, ktoré vám s tým môžu pomôcť. Základom je ak zmeníte v tomto smere svoj jedálniček a stravujete sa takto zdravo dlhšie. Tvrdý a poriadne stoporený penis môže byť vďaka tomu realitou.

Väčšina surovín, ktoré majú podporný účinok na erekciu, potenciu či libido, blahodárne pôsobia aj na ďalšie oblasti ľudského zdravia. Vyváženou a pestrou stravou dodávate svojmu telu potrebné vitamíny a minerály a ďalšie prospešné látky. Ak sa vám to zdá málo, tak môžete ako doplnok siahnuť aj po niektorom z prírodných prípravkov na erekciu. Táto kombinácia sa mne osobne osvedčila najviac. Poďme sa teda spolu pozrieť na niekoľko potravín, ktoré pomôžu a hlavne podporia vašu erekciu. Budete mať z čoho vyberať.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Najlepšie potraviny na erekciu

Potraviny, ktoré zlepšujú erekciu majú vplyv najmä na lepšie prekrvenie penisu a priaznivo ovplyvňujú zdravie vašich ciev. To znamená, že prirodzene obsahujú látky, ktoré zvyšujú prítomnosť oxidu dusnatého (NO) v tele, čím sa zlepšuje prietok krvi. Takisto sa vyznačujú tým, že pomáhajú s priechodnosťou cievneho systému vďaka pôsobeniu na cukor či cholesterol v krvi. Iné tiež nepriamo podporujú tvorbu asi najdôležitejšieho mužského pohlavného hormónu – testosterónu.

Tu sú najlepšie potraviny na erekciu:

 

➡️ Mäso a ryby

Mäso všeobecne (hydina aj červené) a takisto ryby či morské plody sú skvelým zdrojom koenzýmu Q10, čo je zlúčenina, ktorá pomáha udržať hladinu oxidu dusnatého v našom tele na požadovanej úrovni. Pomáha tiež zlepšiť výkon, potláčať migrény a podporovať zdravie srdca. Najvyššiu koncentráciu koenzýmu Q10 majú vnútornosti, hovädzie, kuracie i bravčové mäso, ryby ako makrela či losos.

Ryby sú tiež vynikajúcim zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré pozitívne vplývajú aj na náš cievny systém. Obsahujú však aj ďalšie prospešné látky ako sú aminokyseliny a minerály, ktoré si naše telo vyžaduje najviac. Z hľadiska lepšej erekcie sú lepšie morské druhy ako losos, treska, tuniak, halibut či makrela. Menej sladkovodné.

💡 Losos

Potraviny na erekciu - losos

…potraviny na erekciu: Losos

Losos je z rýb asi najvýznamnejší druh čo sa týka obsahu zdravých omega-3 mastných kyselín. Táto “ružová” ryba by mohla byť kľúčom k ozajstnému zlepšeniu vášho intímneho života.

Omega-3 kyseliny totiž zabraňujú hromadeniu usadenín v cievach, čím zlepšujú prietok krvi v celom tele. Spolu s vysokým obsahom vitamínov a kalcia tak máte “bombu”, ktorá pomôže zvýšiť chuť na sex aj zlepšiť kvalitu erekcie – doprajte si túto chutnú a zdravú rybu aspoň raz do týždňa.

 

➡️ Morské plody – mäkkýše

Morské plody sú skvelým afrodiziakom a posilňujú mužské i ženské libido, to vie dnes snáď už každý. Čo už je známe menej je to, že vďaka vysokému obsahu zinku a L-arginínu sú mušle, krevety či ustrice perfektné aj na podporu kvalitnej erekcie. Chcete viac na výber? Podobne sú na tom aj ďalšie chutné kúsky mora ako homáre či morské raky – kraby.

💡 Ustrice

Potraviny na erekciu - ustrice

…potraviny na erekciu: Ustrice

Táto delikatesa je doslova “napumpovaná” zinkom, ktorý je kľúčovým minerálom našej pohlavnej sústavy. Pomáha telu produkovať testosterón (nevyhnutný predpoklad kvalitnej erekcie), ale aj hormóny štítnej žľazy (nevyhnutné z pohľadu energetického metabolizmu). Tieto fakty potvrdzujú aj niektoré štúdie.

Zvýšená produkcia pohlavných hormónov sa potom premieta aj vo zvýšenom sexuálnom apetíte.

 

➡️ Orechy

Množstvo druhov orechov má tú neoceniteľnú vlastnosť, že dokážu podporovať zdravie človeka v mnohých oblastiach. Týka sa to samozrejme aj erekcie, potencie, plodnosti či libida. Či už sú to domáce vlašské orechy, lieskové, prípadne madle, ale aj exotické ako pekanové oriešky, kešu, arašidy (búrske oriešky) či pistácie. Všetky obsahujú dôležité aminokyseliny (najmä L-arginín), minerály (zinok) a tiež omega-3 mastné kyseliny, ktoré blahodárne vplývajú na našu potenciu.

💡 Pistácie

Pistácie - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Pistácie

Pistácie sú veľmi zdravá a najmä chutná pochúťka. V tom mi iste dáte za pravdu. No viete aj to, že ich konzumáciou prispievate aj k lepšej kvalite vašej erekcie? Je to tak. Jedna z vedeckých štúdií sa venovala skúmaniu vplyvu pistácií na erektilnú dysfunkciu.

Konzumácia týchto orechov počas niekoľkých týždňov ukázala zlepšenie vo viacerých parametroch, vrátane zlepšeného Medzinárodného indexu erektilných funkcií (IIEF) u účastníkov štúdie. Taktiež sa zlepšili hladiny cholesterolu a krvný tlak bez výraznejších vedľajších účinkov… Viac obľúbené potraviny na erekciu ako sú pistácie snáď ani nenájdete.

 

➡️ Semená a ovsené vločky

Aj semená mnohých poľnohospodárskych plodín sú vynikajúce potraviny na erekciu, pretože obsahujú viaceré výnimočné látky, ktoré majú nemalý vplyv aj na kvalitu erekcie a zdravie kardiovaskulárneho systému. V tomto ohľade vynikajú najmä tekvicové, slnečnicové a ľanové semienka.

Ovos, a hlavne ovsené vločky, sú skvelým zdrojom viacerých užitočných látok a patria medzi najzdravšie potraviny vôbec. Obsahujú veľa minerálov, vitamínov, antioxidantov, vlákninu a na erekciu veľmi prospešnú aminokyselinu L-arginín. Pomáha zlepšovať prietok krvi v tele, tým, že zvyšuje hladinu oxidu dusnatého (viac o L-arginíne a jeho pôsobení). Aj vďaka tomu možno nájsť extrakt z tejto rastliny aj v niektorých prírodných prípravkoch na erekciu (napríklad Vimax).

💡 TIP na produkt - Vimax
Vimax
 • prírodný doplnok stravy bez predpisu na oslabenú erekciu u mužov v každom veku
 • výsledkom užívania prípravku je aj spevnenie penisu, predĺženie styku a zvýšenie libida
 • dlhodobá podpora všetkých sexuálnych funkcií
 • jednoduché dávkovanie – 1 tabletka denne
 • žiadne vedľajšie účinky
39,00 €

💡 TIP č.1: doručenie do 48 hodín💡 TIP č.2: doprava zadarmo pre celú SR💡 TIP č.3: prehľadný a jednoduchý eshop

 

TOP semienka

💡 Ľanové semená

Ľanové semená - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Ľanové semená

Ľanové semienka sú známou superpotravinou. Obľúbené sú najmä pre svoje výborné antioxidačné vlastnosti a vysokému obsahu omega-3 mastných kyselín, ktoré majú okrem iného aj blahodarný vplyv na našu kardiovaskulárnu sústavu.

Obsahujú tiež špecifické látky – lignany, látky podobné estrogénu, ktoré majú antivírusové, antibakteriálne a podľa mnohých aj protirakovinové účinky. Sú tiež dobrým zdrojom arginínu – najznámejšej to aminokyseliny na podporu erekcie.

💡 Tekvicové semená

Tekvicové semená - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Tekvicové semená

Tekvicové semená sú známe tým, že obsahujú viaceré unikátne látky, ktoré pozitívne vplývajú na celý organizmus. Z nášho pohľadu je významný najmä vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, zinku, či selénu a horčíka. Obsahujú aj celkom slušné množstvo l-arginínu, ktorý zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v tele (štúdia), čo je nevyhnutné aj pre kvalitu erekcie.

Okrem účinkov tekvicových semienok na potenciu spomeniem tiež ich pozitívny vplyv na kvalitu spánku (tryptofán), na zníženie cholesterolu (fytosteroly), na starnutie (antioxidanty ako vitamín E), na zdravie prostaty (olej pri zväčšenej prostate), na kvalitu pleti, vlasov aj nechtov…

 

➡️ Korenie a bylinky

Kvalitnú erekciu si môžete zabezpečiť aj príjmom vhodných korenín. Určite poznáte efekt chilli papričiek či čierneho korenia, ktoré nám navodzujú okamžitý pocit tepla ako dôsledok lepšieho prekrvenia tkanív. Spoľahnúť sa v tomto smere však môžete napríklad aj na zázvor či kardamón. Taký šafran sa zase odporúča tým mužom, ktorí majú problémy s erekciou a potenciou kvôli zvýšenému psychickému napätiu. Z ďalších byliniek a korenín vaše sexuálne zdravie poteší aj bazalka, mäta, škorica, vanilka, aníz, klinčeky, muškátový oriešok, koriander či rozmarín.

💡 Chilli

Čili papričky - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Chilli papričky

Chilli papričky vrátane známeho kajenského korenia sú známe tým, že obsahujú kapsaicín, ktorý okrem lepšieho prekrvenia penisu vďaka rozšíreniu ciev a lepšej cirkulácii krvi, spôsobuje aj uvoľňovanie endorfínov (hormónov šťastia). Korenie tiež podporuje zvýšenie testosterónu v tele (štúdia). Čili papričky sú takisto bohaté na vitamíny (najmä C) a minerály (draslík, fosfor a ďalšie).

Z overených prírodných prípravkov na erekciu obsahuje extrakt z týchto papričiek napríklad eJoy, kajenské korenie zase Vimax.

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • podporuje všetky sexuálne funkcie
 • výsledkom je kvalitná erekcia a lepšia výdrž
 • užívaním rapídne zvyšujete chuť na sex (libido)
 • perfektný aj pre starších mužov
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

➡️ Kakao a horká čokoláda

Kakao obsahuje látky, ktoré majú veľký vplyv na naše intímne zdravie. Či už sa jedná o rôzne flavonoidy – antioxidanty, ktoré pozitívne vplývajú na náš kardiovaskulárny systém (štúdie) a ďalšie látky ako teobromín, ktorý podporuje a zvyšuje prietok krvi v cievach aj koncentráciu oxidu dusnatého (vazodilatátor) a má stimulačné účinky. Extrakt z kakaových bôbov môžete nájsť aj v prírodných tabletkách na erekciu ako je Proerecta či Zerex.

💡 TIP na produkt - Proerecta
Proerecta
 • tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
 • účinná podpora erekcie
 • nástup účinkov do hodiny
 • žiadne vedľajšie účinky
22,00 €

💡 TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku💡 TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní💡 TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu

💡 Horká čokoláda

Horká čokoláda - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Horká čokoláda

Ak je čokoláda vaša vášeň, tak vedzte, že hlavne tá horká s vysokým obsahom kakaa (nad 70 %) je ozajstným bonusom aj pre váš penis. Okrem toho, že si dobre pochutíte, máte zaručené tiež to, že hladina oxidu dusnatého (NO) vo vašom tele bude v optimálnej hladine Už 30 gramov kvalitnej horkej čokolády denne vedie k významnému zvýšeniu koncentrácie NO v krvi (štúdia). Navyše môžete očakávať aj pokles tlaku krvi (systolického aj diastolického).

Čokoláda tiež zvyšuje hladinu serotonínu (ďalší hormón šťastia) a obsahuje i fenyletylamín, látku, ktorá sa svojimi účinkami podobá adrenalínu. Takže nielenže si polepšíte v posteli, ale si pri tom viac užijete bez stresu a zbytočnej psychickej záťaže. Nezabudnite, že to platí pre horkú, tmavú čokoládu. Z mliečnej či bielej čokolády akurát tak priberiete, nič viac.

 

➡️ Čaj – zelený i čierny

Čaj, zelený ale aj fermentovaný čierny, má kvôli vysokému obsahu antioxidantov priaznivý vplyv aj na náš kardiovaskulárny systém, čo sa v konečnom dôsledku odráža aj v lepšom prekrvení pohlavných orgánov – ergo na kvalite stoporenia penisu. Čaj sa v niektorých prípadoch hodí určite viac ako káva, ktorá viac pôsobí na hodnoty krvného tlaku. Vyskúšať môžete aj unikátny Matcha čaj (mletý čaj vytvorený zo špeciálne pestovaného zeleného čaju), prípadne aj legendárne Yerba maté – čaj z lístkov cezmíny paraguajskej.

💡 A čo káva?

Káva - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Káva

2-3 šálky kávy denne pre lepší sex? Tak áno, pokiaľ ste presvedčený kávičkár, tak kofeín má preukázaný vplyv na zlepšenie prietoku krvi uvoľnením ciev a svalov v penise (relaxácia) čo vedie ku kvalitnejšej erekcii (štúdia).

Na druhú stranu, kofeín (káva) má množstvo ďalších účinkov. Nie všetky sú práve najideálnejšie. Napríklad podporuje rýchlejšie uvoľňovanie kortizolu a adrenalínu, čo má za následok nárast krvného tlaku a zrýchlenie srdcovej činnosti. Avšak striedmy príjem – do 300 mg kofeínu denne = 3 šálky denne – zvyčajne nespôsobuje žiadne negatívne účinky (v rámci zdravého životného štýlu, to znamená bez nadmernej konzumácie alkoholu, fajčenia a nevhodnej stravy s dostatkom pohybu).

 

➡️ Citrusové plody

Medzi potraviny, ktoré môžu kladne ovplyvniť kvalitu vašej erekcie, patria aj citrusové plody. Citróny, limetky, pomaranče či grepy obsahujú naozaj vysoké množstvo vitamínu C, ktorý je perfektný pre vaše cievy a srdce vďaka svojim silným antioxidačným účinkom. Vitamín C môže tiež pomôcť zvýšiť hladinu oxidu dusnatého zvýšením jeho biologickej dostupnosti a maximalizáciou jeho absorpcie v tele (štúdia).

💡 Citrusové ovocie

Citrusové ovocie - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Citrusy

Hladina NO v tele sa môže zvýšiť aj vďaka citrusom a ich vysokému obsahu vitamínu C – prostredníctvom zvýšenej tvorby enzýmu – syntázy oxidu dusnatého (štúdia). Konzumácia citrusových plodov potom môže pomôcť aj so zvýšeným krvným tlakom, zlepšiť funkcie mozgu a znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení. Všetko ako dôsledok optimálnej hladiny NO.

Tých benefitov pri konzumácii dostatočného množstva citrusového ovocia je samozrejme viac. Citrusy napríklad obsahujú veľa vitamínov a rastlinných látok, sú dobrým zdrojom vlákniny, obsahujú veľmi málo kalórií, môžu znižovať riziko vzniku obličkových kameňov, obsahujú živiny, ktoré zlepšujú zdravie srdca, chránia mozog pred neurodegeneratívnymi ochoreniami…

 

➡️ Červený melón

Obľúbené ovocie, ktoré okrem toho, že dokáže dokonale osviežiť, ponúka jeden veľký bonus aj pre naše sexuálne funkcie. Patrí medzi najlepšie potraviny na erekciu vôbec. Obsahuje totiž veľké množstvo dôležitej aminokyseliny s názvom L-Citrulín, ktorý dokáže priamo podporiť tvorbu oxidu dusnatého v tele (mení sa v ňom na L-arginín a je jeho lepším zdrojom ako samotný suplementovaný arginín) a prispieť tak ku kvalitnej a tvrdej erekcii (zdroj).

💡 Dyňa červená

Červená dyňa - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Červený melón vodový

Vodný melón je naozaj skvelý zdroj citrulínu, v 1 g tohto melóna sa nachádza minimálne 1 mg citrulínu (t.j. v 100 g asi 100 mg L-citrulínu). Obsahuje tiež ďalšie látky, ktoré dopĺňajú jeho pozitívny účinok na prekrvenie celej pohlavnej sústavy a takisto na lepšie vylučovanie toxínov z tela (detoxikácia).

Jedna menšia štúdia preukazuje, že doplnky citrulínu pomohli stimulovať syntézu oxidu dusnatého už po niekoľkých hodinách, avšak s tým, že maximálne pozitívne účinky na zdravie sa v tomto smere prejavia až po dlhšom čase. Ďalšia štúdia zas dokázala fakt, že pitie 300 ml melónovej šťavy denne počas 2 týždňov viedlo k výraznému zlepšeniu biologickej dostupnosti oxidu dusnatého. A navyše, ak sa dáte na pravidelnú konzumáciu červenej dyne, môžete zlepšiť aj svoj výkon, znížiť krvný tlak a zvýšiť prietok krvi (štúdia). Citrulín samozrejme obsahuje aj viacero kvalitných prírodných prípravkov na erekciu ako eJoy, Zerex, či Proerecta.

 

➡️ Granátové jablko

Granátové jablko je jedno z najstarších ovocí a je to v podstate ozajstná vitamínová bomba. Obsahom antioxidantov sa radí naj plodinám na svete. Flavonoidy obsiahnuté v tomto jabĺčku plnom šťavnatých červených plodov pomáhajú pri rozširovaní ciev a teda jeho konzumáciou podporíte nielen svoju erekciu, ale aj zdravie srdcovocievneho celkovo.

💡 Granátovník

Granátové jablko - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Granátové jablko

Granátovník púnsky je oficiálny názov tohto pre nás celkom netradičného ovocia (domovom je Pakistan či India). Okrem už spomenutých flavonoidov, ktoré majú vplyv aj na našu erekciu (táto štúdia dokonca naznačuje, že šťava z granátového jablka je účinná pri erektilnej dysfunkcii), obsahuje aj ďalšie významné látky.

Napríklad sú to polyfenoly, ktoré chránia náš imunitný systém a pozdvihujú náladu, či mikronutrienty, ktoré sú aj základným stavebným kameňom pohlavných hormónov a vitamín C, ktorý dokáže znižovať stres a zvýšiť výdrž (okrem iného).

 

➡️ Listová zelenina

Listová zelenina ako špenát, kapusta, rukola a ďalšie sú zdrojom dôležitých nitrátov, ktoré sa následne v tele menia na oxid dusnatý (štúdia). Ich pravidelnou konzumáciou dosiahnete optimálnu hladinu NO (oxidu dusnatého) v krvi a tkanivách, čím podporíte aj svoju erekciu. Takisto sa s tým spája nižšie riziko srdcových ochorení a poklesu kognitívnych funkcií.

💡 Špenát

Špenát - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Špenát

Špenát je výborným zdrojom folátu (kyseliny listovej), ktorý je známy tým, že podporuje lepší prietok krvi. Jeho nedostatok môže dospieť až k erektilnej dysfunkcii (štúdia). Okrem toho obsahuje celkom vysoké množstvo horčíka, ktorý okrem toho, že tiež dokáže stimulovať lepší prietok krvi, preukázateľne tiež vplýva na zvýšenie hladiny testosterónu (štúdia).

Jedna štúdia dokonca ukázala, že konzumácia jedla bohatého na dusičnany obsahujúceho aj špenát zvýšila osemnásobne hladinu dusičnanov v slinách a tiež významne znížila systolický krvný tlak (najvyššie číslo). Upozorňujem však, že jesť by ste mali čerstvý špenát a nie mrazený, v ktorom sa prospešných látok nachádza výrazne menej.

 

➡️ Cesnak

Cesnak je pre naše zdravie a kuchyňu naozaj neoceniteľnou surovinou. Často sa používa ako prevencia vysokého krvného tlaku, cholesterolu či srdcovocievnych ochorení. Antikoagulačné vlastnosti pomáhajú zaistiť dostatok prietoku krvi do vášho penisu a pár strúčikov pred sexom naozaj môže dokázať zázraky (no tak si z neho dáte obaja a ste si rovní v zápachu z úst).

💡 Cesnak kuchynský

Cesnak - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Cesnak

Starý známy cesnak dokáže zvýšiť hladinu oxidu dusnatého v tele aktiváciou syntázy NO, čo je enzým, ktorý pomáha pri premene aminokyseliny L-arginínu priamo na oxid (štúdia).

Cesnak tiež obsahuje dve charakteristické zlúčeniny. Jednou z nich je aminokyselina s názvom alicín a druhou enzým na báze bielkoviny zvaný alináza. Alicín je síce prchavá látka, ktorá prežíva len niekoľko hodín, no je to naozaj silné prírodné antibiotikum. Takže suma sumárum – cesnak nielenže dokáže podporiť vaše sexuálne funkcie, ale aj doslova “liečiť” najrôznejšie neduhy vďaka svojim antibakteriálnym a antivírusovým účinkom.

 

➡️ Cícer

Cícer, alebo inak aj rímsky hrach, je strukovina, ktorá bola populárna už v antike. Vďaka svojim nutričným hodnotám patrí medzi najkvalitnejšie potraviny rastlinného pôvodu. Právom ho môžeme zaradiť medzi top potraviny na erekciu.

💡 Cícer baraní

Cícer - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Cícer

Cícer je strukovina, ktorá je bohatým zdrojom viacerých zaujímavých látok vrátane dôležitých minerálov – vápnika, železa a vitamínov (najviac vitamínu B15). Výživné semeno cíceru obsahuje do 30 percent bielkovín, okolo 5 percent tuku a iné nutričné látky.

Obsahuje však aj vysoký podiel L-arginínu, čo je ako už dobre vieme, veľmi dôležitá aminokyselina pre kvalitu našej erekcie. Zlepšuje prietok krvi v našom tele – má veľký význam pri vytváraní neuroprenosu oxidu dusnatého (NO) v tele. Toto je naozaj dôležitý fakt pre všetkých, ktorí už počuli o erektilnej dysfunkcii, NO je totiž látka, ktorá dokáže významne uvoľňovať cievy (aj v penise) čím zabezpečí jej lepší prietok.

 

➡️ Avokádo

Avokádo v aztéčtine znamená semenník. Áno, vidíte a čítate správne. A určite to nebude len tým, že plody tohto stromu semenníky naozaj aj pripomínajú. Látky, ktoré obsahuje, totiž prospievajú celej pohlavnej sústave (nielen semenníkom). Avokádo je jednoducho neocenuteľným zdrojom zdravých tukov, zinku, draslíka a množstva vitamínov.

💡 Hruškovec americký – avocado

Avokádo - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Avokádo

Avokádo z nášho pohľadu (pohľadu zlepšenia erekcie) obsahuje najmä dôležitý vitamín E a zinok. Zinok prispieva k zvýšeniu testosterónu v tele a vitamín E, ako silný antioxidant, má nesporne priaznivý vplyv na potenciu a dokonca aj na kvalitu spermií.

Avokádo však obsahuje aj ďalšie prospešné látky ako vitamín B6, ktorý pomáha udržiavať nervový systém v dokonalej rovnováhe, draslík na posilnenie libida a dodanie energie, či kyselinu olejovú, ktorá podporuje lepšiu cirkuláciu krvi a prospieva nášmu srdcu.

 

➡️ Repa cviklová

Cvikla, ako sa jej u nás familiárne hovorí, je rastlina, ktorá má naozaj ohromujúce účinky na ľudský organizmus. Už v antike, cez stredovek, až po súčasnosť je obľúbená ako “všeliek” v podstate na území celej Európy. Je výborná na čistenie krvi, tráviace problémy… A je to aj perfektné afrodiziakum, ktoré dokáže napomôcť aj pri oslabenej erekcii. Ako? Obsahuje totiž množstvo dusičnanov, ktoré sa v našom tele menia na oxid dusnatý – známy to “rozširovač” našich ciev.

💡 Červená repa

Červená repa - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Cvikla

Populárna cvikla naozaj obsahuje tak vysokú koncentráciu dusičnanov, že sa v našom tele významne zvyšuje hladina oxidu dusnatého a tým zlepšuje aj prekrvenie penisu – výsledkom bude kvalitná erekcia samozrejme. Konzumácia šťavy z červenej repy dokáže zvýšiť hladiny oxidu dusnatého až o 21% už po 45 minútach (štúdia)!!! Ďalšia štúdia ukázala, že pitie 100 ml šťavy z červenej repy výrazne zvýšilo hladiny oxidu dusnatého u mužov aj žien.

Spája sa to samozrejme aj s ďalšími výhodami ako je napríklad zlepšenie kognitívnych funkcií, zvýšenie výkonnosti či zníženie vysokého krvného tlaku.

 

Potraviny a látky, ktoré vašej erekcii určite nepomôžu

Tak ako jestvujú potraviny na erekciu, a sú pre ňu viac než prospešné, existujú aj samozrejme také, ktoré jej vyslovene že škodia. Je síce fajn, že pre podporu vašich sexuálnych funkcií ste sa rozhodli zaradiť do svojho jedálnička niektoré zo spomenutých zdravých potravín, no ak k tomu budete užívať aj tie škodlivé, nikam sa s tým nepohnete – teda aspoň čo sa vašej erekcie týka. Pamätajte na to!

Týmto potravinám by ste sa mali naozaj vyhnúť:

Sladké

Cukry sú veľmi veľký problém pre váš kardiovaskulárny problém (pre erekciu samozrejme detto). Najmä pri ich nadmernom príjme. A v dnešnej dobe to naozaj nie je žiaden väčší problém. Skúste v obchode nenaraziť na rôzne sladkosti, tyčinky, cukríky, koláče a dezerty, lacné čokolády s minimom kakaa. A nezabúdajme ani na rôzne limonády a presladené nealko nápoje.

Slané

Čipsy a ďalšie slané “pochúťky” sú typické tým, že obsahujú nadmerné množstvo soli. Takéto abnormálne dávky, ktoré si niektorí doprajú aj každý deň spôsobujú zhoršenie priechodnosti ciev, čo sa odráža okrem iného aj na slabšom prietoku krvi a potlačení mnohých sexuálnych funkcií vrátane vašej erekcie.

Biele pečivo

Biela múka, ktorá sa nachádza v chlebe, rožkoch ale aj v pizze našej pohlavnej sústave jednoznačne škodí. Látky obsiahnuté v bielej múke znižujú priepustnosť ciev a cirkuláciu krvi a dokonca potláčajú libido či produkciu testosterónu.

Mastné jedlá

Mastné jedlá s vysokým obsahom takzvaných trans-tukov spôsobujú poruchy metabolizmu, zvyšujú zlý cholesterol a znižujú energiu v tele. O akých “lahôdkach” hovorím. No predsa o rôznych polotovaroch, hranolčekoch, vyprážaných jedlách, mastnom mäse, či margaríne.

Alkohol a drogy

Je síce známe, že alkohol keď sa pije s mierou a po troške je aj výborné afrodiziakum. No ak sa prekročí naozaj veľmi tenká hranica, alkohol spôsobí to, že vaša erekcia padne doslova na dno. Užívanie alkoholu, najmä chronické a časté pitie, ako aj užívanie iných drog môže spôsobiť, alebo ešte viac zhoršiť erektilnú dysfunkciu. Najhoršie pôsobí tvrdý alkohol, ale aj pivo. Relatívne najmenej škodlivé je víno.

💡 Červené víno

Červené víno - potraviny na erekciu

…potraviny na erekciu: Červené víno

Červené víno je z alkoholických nápojov asi to najzdravšie. Jeho primeraná konzumácia má naozaj aj niekoľko zdravotných výhod:

 • obsahuje množstvo silných antioxidantov s výraznými zdravotnými benefitmi
 • z pohľadu erekcie je dôležité, že zvyšuje hladinu NO-syntázy, enzýmu, ktorý sa podieľa na produkcii oxidu dusnatého (štúdia)
 • niektoré zlúčeniny nachádzajúce sa v červenom víne tiež zvyšujú uvoľňovanie oxidu dusnatého z buniek, ktoré lemujú cievy (štúdia)
 • konzumácia červeného vína v rozumnej miere znižuje krvný tlak a zlepšuje zdravie nášho srdca

 

Ako zlepšiť a podporiť svoju erekciu – moje vlastné skúsenosti

Ako zlepšiť a podporiť svoju erekciu, tak, aby ste nedospeli do štádia, kedy bude pomoc lekára nevyhnutná? Existuje pár dobrých spôsobov ako to docieliť, a nemusia to byť len vhodné potraviny na erekciu (mám to odskúšané sám na sebe):

 • pracujte na svojej životospráve – to znamená zdravšie sa stravujte a potlačte svoje zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu
 • starajte sa viac o svoje mentálne zdravie – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku
 • hýbte sa – dobrá fyzická kondícia slúži ako prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré na erekciu pôsobia viac ako negatívne
 • venujte pozornosť svojmu kardiovaskulárnemu a nervovému systému – poruchy a zdravotné problémy týkajúce sa týchto oblastí sa vo veľkej miere podieľajú na vzniku erektilnej dysfunkcie
 • podporte zvýšenie hladiny testosterónu vo vašom tele – aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov ako je napríklad Primulus, (pozri aj najlepšie potraviny na libido)
 • podporte svoje sexuálne funkcie prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré podporujú erekciu a prirodzenou formou podporujú normálnu hladinu testosterónu v tele

 

❓ Sú tabletky riešením?

 

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…)

Prírodné tabletky na erekciu - potraviny na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je pomerne široké, nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu

 

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

💡 TIP na produkt - Zerex Ultragold
Zerex Ultragold - recenzia
 • dlhodobá podpora sexuálnej kondície a vitality
 • najpopulárnejšie tabletky na podporu erekcie bez predpisu, ktoré podporujú erekciu dlhodobo
 • zvyšuje nízke libido a povzbudzuje zdravú chuť na sex
 • perfektný pre mužov po 40-tke

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

TOP 5 prípravkov na erekciu

 

Potraviny na erekciu a mojich pár slov na záver

V článku som vám predstavil potraviny, ktoré majú zaručene pozitívny efekt na kvalitu mužskej erekcie. Je len na vás, či sa budete mojimi odporúčaniami aj riadiť, alebo sa spoľahnete na vlastný prístup a svoje overené metódy. Určite však zo svojho jedálnička vyraďte potraviny s vysokým obsahom cukrov, soli a tukov. Vaša partnerka sa vám za to poďakuje a vy sám pocítite, že ste na tom oveľa lepšie ako predtým.

Ak chcete proces zlepšenia kvality erekcie urýchliť a nestačia vám “len” potraviny na erekciu, tak skúsiť môžete bez obáv aj niektoré z prírodných voľnopredajných prípravkov.

Potraviny na erekciu: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

Potraviny na erekciu: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.