Oligospermia – nízky počet spermií v ejakuláte, čo sa s tým dá robiť?

Peter Kacián Téma 9. decembra 2020 0

Oligospermia (respektíve inak aj oligozoospermia) je vážny problém mužskej plodnosti. Je totiž charakterizovaný nízkym počtom spermií v ejakuláte. Táto porucha produkcie spermií môže mať viac príčin. Niektoré z nich sa dajú odstrániť (chirurgicky) alebo potlačiť vhodnými opatreniami (vyhýbanie sa prehrievaniu semenníkov a užívaniu toxických látok) či hormonálnou liečbou. Niekedy však oligospermia nemá žiadnu zjavnú príčinu a riešenie potom zahŕňa viacero možných postupov.

Chcete vedieť oligospermii viac? Stačí si prečítať tento článok. Práve v ňom totiž nájdete všetky potrebné informácie. Chcete vedieť aké sú najčastejšie príčiny tohto problému? A ako s tým naložiť (prevencia, liečba…)? Ako aj pri nízkom počte spermií dosiahnuť otehotnenie partnerky? Tak aj na tieto otázky hľadajte odpovede v nasledujúcich riadkoch…

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu plodnosti prostredníctvom zlepšenia erekcie a potencie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia), prípadne priamo na podporu mužskej plodnosti a lepšej spermatogenézy: ✅ Fertin (recenzia) a ✅ Folandrol (recenzia).

Čo to vlastne oligospermia je – definícia

Oligospermia je porucha tvorby spermií a jeden z najčastejších dôvodov zníženej mužskej plodnosti. K tomuto problému sa nezriedka pridávajú aj ďalšie aspekty sexuálneho zdravia ako je schopnosť dosiahnuť a udržať kvalitnú erekciu či schopnosť dosiahnuť ejakuláciu pri orgazme. Takisto platí, že sperma so zníženou koncentráciou pohlavných buniek, môže celkom často vykazovať aj významné abnormality v morfológii a pohyblivosti spermií.

Počet spermií v ejakuláte inak nie je nejak stabilné číslo a v priebehu života sa môže meniť. Okrem dostatočného počtu spermií je dôležitá aj ich životaschopnosť (vrátane dosiahnutia cieľa – vajíčka a následný prienik). V roku 2010 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) stanovila ako normálny počet spermií v ejakuláte 15 miliónov spermií na mililiter. Všetko pod sa považuje už za určitú formu oligospermie. Tá môže byť:

 • mierna: 10-15 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu
 • stredná: 5-10 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu
 • závažná: do 5 miliónov spermií na 1 ml ejakulátu

Inak, to, koľko mužov v§bec „pobehuje“ vo svete s nízkym počtom spermií v ejakuláte, nie je logicky celkom známe. Diagnostikovať sa totiž dávajú len tí muži, ktorí sa snažia o prirodzené počatie a vyhľadajú odbornú pomoc.

Existuje ešte „vyšší level“ tohto ochorenia a tým je takzvaná azoospermia – úplná absencia spermií v ejakuláte…

TOP 5 prírodných prípravkov na podporu normálnej produkcie spermií

 

Príznaky, alebo oligospermia vs plodnosť

Hlavným symptómom oligospermie je samozrejme znížená plodnosť. No i tak niektorí muži s touto poruchou nemajú problém oplodniť svoju partnerku i keď im to môže samozrejme niekedy trvať dlhšie.

Veľmi znepokojivým faktom je, že príčiny, ktoré spôsobujú oligospermiu, môžu stáť aj za ďalšími problémami s plodnosťou. Napríklad je to pohyblivosť spermií (inak motilita). Tá vlastne špecifikuje počet aktívnych spermií v ejakuláte. Normálne je, ak spermia dorazí k vajíčku a dokáže ho oplodniť. Abnormálna pohyblivosť toto nedovoľuje – spermie sa nedokážu pohybovať dostatočne, prípadne tak robia nepredvídateľným spôsobom.

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR
15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Oligospermia a jej príčiny

Príčin oligospermie môže byť viac. Niektoré sa dajú odstrániť chirurgicky (varikokéla), iné hormonálnou liečbou či vhodnými opatreniami (ochrana semenníkov pred prehrievaním, nevystavovanie sa pôsobeniu škodlivých a toxických látok, atď.). Oligospermia však môže byť aj idiopatická* – to znamená, že nie je známa žiadna zjavná príčina tohto stavu. Riziko vzniku oligospermie tiež zvyšuje nevhodný životný štýl a životospráva.

➡️ Varikokéla

Varikokéla, alias zväčšené žily v mužskom miešku, môže narušiť normálny prietok krvi do semenníkov. A práve to môže spôsobiť zvýšenie teploty v semenníkoch. A je všeobecne dobre známe, že práve takéto zvýšenie teploty na inkriminovanom mieste má negatívny dopad na produkciu spermií.

➡️ Poruchy semenníkov

Týka sa to najmä tej situácie, kedy semenníky produkujú spermie nízkej kvality aj napriek primeranej hormonálnej podpore. Príčinou problémov môže byť napríklad už spomenutá varikéla (ale aj hydrokéla), či takzvaný Klinefelterov syndróm (genetické ochorenie), novotvary ako napríklad seminoma, kryptorchizmus, problémy so semenovodmi (Vas deferens) a iné ochorenia, ktoré znižujú normálnu funkciu semenníkov (mumps, malária a ďalšie).

➡️ Infekcia

Za zníženým počtom spermií v ejakuláte môže stáť aj pohlavná choroba. Z infekcií, ktoré sa prenášajú pohlavným stykom, to môžu byť napríklad aj chlamýdie. Z ostatných infekcií môže ísť napríklad i o prostatitídu.

➡️ Problémová ejakulácia

Oligospermia môže byť tiež dôsledkom problémovej ejakulácie. Najtypickejším príkladom je takzvaná retrográdna ejakulácia (sperma namiesto von putuje pri ejakulácii späť do močového mechúra). Na ejakuláciu môžu mať vplyv aj ďalšie faktory ako prípadné zranenie a úraz, nádory, podstúpenie chirurgického zákroku v inkriminovanej oblasti.

➡️ Lieky

Menší počet spermií v ejakuláte a problémy so samotnou ejakuláciou môžu mať na svedomí aj niektoré lieky ako rôzne beta-blokátory, antibiotiká, či lieky na krvný tlak.

➡️ Hormonálne problémy

Oligospermia ako následok nevyrovnanej hladiny hormónov? Pokojne sa tak môže stať, najmä ak sa jedná o produkciu hormónov zodpovedných za tvorbu spermií a normálny proces ejakulácie. Za všetky poruchy môžem spomenúť napríklad hypogonádizmus (chorobné zníženie funkcie pohlavných žliaz).

➡️ Vystavenie škodlivým a nebezpečným látkam

Oligospermia môže byť tiež následkom vystavenia sa škodlivým, nebezpečným látkam a chemikáliám ako sú pesticídy, rôzne čistiace prostriedky a farby. Tento problém môže spôsobiť aj vystavenie ťažkým kovom (napríklad olovo).

➡️ Prehriatie semenníkov

Prehriatie semenníkov znižuje počet životaschopných spermií v ejakuláte. Prispieva k tomu najmä časté sedenie, práca s notebookom v lone, ale aj tesné oblečenie. Zvýšenie teploty v okolí semenníkov znižuje produkciu spermií skôr dočasne. I keď možno v určitých prípadoch môžu nastať aj dlhodobejšie problémy.

➡️ Iné príčiny

Užívanie niektorých návykových látok takisto môže znížiť počet spermií. To isté sa týka aj nadmerného pitia, či fajčenia. Riziko zníženého počtu spermií tiež znásobuje nadváha a obezita. Práve problémová hmotnosť totiž môže spôsobovať problémy s normálnou produkciou dôležitých hormónov, ktoré majú na množstvo a kvalitu spermií v ejakuláte podstatný vplyv. Zdraviu semenníkov tiež neprospieva časté jazdenie na bicykli či na koni.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na podporu plodnosti prostredníctvom zlepšenia erekcie a potencie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu), ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia), prípadne priamo na podporu mužskej plodnosti a lepšej spermatogenézy: ✅ Fertin (recenzia) a ✅ Folandrol (recenzia).

*Idiopatická oligospermia (oligoasthenoteratozoospermia)

Asi u tretiny prípadov oligospermie sa bežnými klinickými, prístrojovými a laboratórnymi prostriedkami nedá zistiť jej príčina. Na svedomí to tak môže mať kombinácia viacerých „nemerateľných“ faktorov ako vyšší vek, nehodný životný štýl, stres, choroba, ktorá nemá vyslovene súvis s touto poruchou, genetická predispozícia, mitochondriálne zmeny či vplyv rôznych znečisťujúcich látok v prostredí.

 

Oligospermia: Diagnostika poruchy

Diagnostika oligospermie spočíva v odbere a analýze ejakulátu. Na identifikáciu tejto poruchy sú stanovené presné medicínske postupy a konkrétne lekárske vyšetrenia, ktoré zahŕňajú rôzne fyziologické a zobrazovacie vyšetrenia semenníkov a penisu. A samozrejme aj spermiogram – špecifický diagnostický test, ktorý odhaľuje kvalitu spermií.

 

Ako riešiť oligospermiu – liečba a domáce postupy

Riešenie tohto problému samozrejme závisí od príčiny výskytu oligospermie. Klasická liečba prebieha v kontexte liečenia neplodnosti, pričom sa do úvahy berie aj plodnosť partnerky. V mnohých situáciách môže zlepšiť koncentráciu spermií priamy lekársky alebo chirurgický zákrok. Z domácich opatrení pomôže tiež dodržiavanie niektorých režimových opatrení, prípadne podpora pomocou príjmu vhodných prírodných látok (extraktov z niektorých rastlín, vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých látok).

 

➡️ Konzervatívna liečba

Tá zahŕňa viaceré možnosti ako chirurgický zákrok, hormonálnu liečbu (napríklad substitúcia FSH, čo je folikulostimulačný hormón, ktorý u mužov prispieva k normálnej funkcii semenníkov a podporuje tvorbu spermií), použitie antibiotík v prípade infekcií, či iné medicínske postupy.

Liečba zápalu či infekcie

Najskôr pôjde o zápaly močových ciest, prostaty alebo infekcie v niektorej časti urogenitálneho traktu – rôzneho pôvodu, vrátane pohlavne prenosných ochorení. Najčastejšie sa to rieši predpísaním vhodných antibiotík a antivirotík. Takáto liečba síce nemusí hneď zvýšiť počet spermií, ale môže zabrániť ich väčšiemu poklesu.

Hormonálna liečba

Zdravú hladinu hormónov, ktorá zodpovedá za normálnu tvorbu spermií možno obnoviť aj použitím špecifickej hormonálnej liečby. Tá je zameraná v tomto prípade najmä na obnovenie normálnych hladín FSH (folikostimulačného hormónu) a testosterónu.

Chirurgický zákrok

Varikokéla ako častý faktor zníženého počtu spermií v ejakuláte si nezriedka vyžaduje chirurgický zákrok. Ten spočíva v tom, že lekár uzavrie zväčšené žily a prietok krvi sa presmeruje do inej.

Iné postupy a režimové opatrenia

Medzi konzervatívne postupy navrhované lekárom pri oligospermii a iných problémoch s plodnosťou muža patrí aj dodržiavanie zásad zdravého životného štýlu. Takto sa pacientom zväčša celkom darí vyhnúť nepriaznivým faktorom, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú proces normálnej spermatogenézy. Patrí medzi ne potlačenie škodlivých návykov (tabak, alkohol, drogy), či udržiavanie optimálnej telesnej hmotnosti.

 

➡️ Domáce opatrenia

Ako zlepšiť a podporiť spermatogenézu a plodnosť muža pomocou jednoduchých domácich opatrení? Nuž v prvom rade netreba čakať na to, kedy sa k slovu dostane zlý výsledok spermiogramu. Treba konať preventívne. Mne samému sa osvedčila v tomto prípade kombinácia zlepšenia životosprávy a nasadenie konkrétnych režimových opatrení spolu s užívaním vhodných podporných prostriedkov (rozumej minerálov, vitamínov a ďalších látok, ktoré prirodzene podporujú plodnosť).

Ako sa teda vyhnúť problematickej plodnosti vrátane nepriaznivej diagnózy s názvom oligospermia? Tu je niekoľko zásad, ktorých sa treba držať „zubami nechtami“:

 • výrazne obmedziť príjmu alkoholu, žiadne fajčenie, minimálny príjem kofeínu
 • zabezpečiť telu dôležité minerály ako je zinok a selén v dostatočnom množstve, či už pomocou vhodne zvolenej stravy alebo aj kvalitnými doplnkami
 • to isté platí pre vitamíny, najmä vitamín E a vitamíny skupiny B
 • do jedálnička zaradiť zdroje omega-3 mastných kyselín ako sú rôzne orechy a semienka (chia, ľanové a tekvicové semienka, vlašské orechy…), ryby (napríklad losos, sardely, sardinky, makrela, sleď, tuniak, halibut…), nezabudnite tiež na zeleninu a ovocie
 • zabezpečiť telu dostatok pohybu, ideálny je rekreačný beh a pravidelná chôdza (s bicyklovaním to netreba v tomto prípade veľmi preháňať)
 • nenosiť príliš tesnú spodnú bielizeň, ktorá inak spôsobuje nevhodné prehrievanie semenníkov (ani laptop na kolenách či v lone nie je najlepší nápad)
 • využiť pomocnú ruku prírody a podporiť normálnu tvorbu spermií vhodnými rastlinnými preparátmi, ktoré môžete využívať vo forme čajov alebo odvarov, alebo modernejšie (a hlavne pohodlnejšie) vo forme kvalitných výživových doplnkov s ich obsahom
💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • výborný aj ako podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • zvyšuje produkciu a kvalitu ejakulátu
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
 • ideálny pre mladších aj starších mužov
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Otázky a odpovede týkajúce sa oligospermie/zníženého počtu spermií

Pri pohľade na množstvo diskusií na internete, kde sa rozoberá plodnosť, človeka napadá, že problém s ňou má neskutočné množstvo ľudí (žien i mužov) a je to naozaj tak. Kým ešte donedávna sa považovalo za hraničný limit plodnosti 20 miliónov spermií v 1 ml ejakulátu, tak teraz existujú muži, ktorých zbožným želaním je dosiahnuť aspoň 15 miliónov v 1 ml. Každopádne plodnosť a jej riešenie sa stáva pre mnohých témou číslo jedna a existuje množstvo otázok, na ktoré hľadajú relevantné odpovede. Toto sú tie najčastejšie:

❓ Čo všetko ukáže spermiogram?

Spermiogram má poukázať na rôzne kvalitatívne vlastnosti a faktory týkajúce sa spermií. Vrátane diagnostiky prípadnej oligospermie, azospermie a ďalších porúch. Vďaka testu sa muž tiež dozvie aké je pH prostredia ejakulátu a či sú tieto pohlavné bunky dostatočne životaschopné na to, aby dokázali oplodniť ženské vajíčko.

❓ Je pravidelný sex ideálny spôsob ako zvýšiť počet a kvalitu spermií?

Samozrejme. Čím pravidelnejší a plnohodnotný styk budete mať, tým lepšie. Optimálna frekvencia je raz za dva tri dni. Vďaka tomu sa totiž pravidelne vyprázdnia staré zásoby a dochádza k stimulácii tvorby a dozrievanie nových spermií.

❓ Ktoré jedlá pomáhajú zvýšiť počet spermií, a ktoré ich naopak ničia?

Potraviny ovplyvňujú kvalitu ako ejakulátu (nosič), tak aj samotných spermií. Tým prospieva zvýšený príjem ovocia a zeleniny, rýb, orechov a semien… Naopak, vyhýbať sa treba nadmernej konzumácii mäsa, mliečnych produktov a sóje.

❓ Naozaj existujú rastliny a byliny, ergo vhodné výživové doplnky, ktoré môžu dopomôcť k lepšej spermatogenéze?

Áno existujú, a je ich celkom dosť. Medzi najznámejšie prírodné stimulanty patrí kotvičník, maca, saw palmetto, ale aj senovka, ginko či maca… História týchto bylín siaha do dávnych vekov a účinok na plodnosť a potenciu bol ich najhlavnejším účelom príjmu. Spomínané bylinky tvoria podstatnú súčasť niektorých prírodných doplnkov zameraných na podporu normálnej spermatogenézy a plodnosti. Práve tie si teraz predstavíme na záver článku bližšie.

 

Ako fungujú tabletky na podporu spermatogenézy a prečo ich odporúčam

Prírodné tabletky, ktoré som skúšal najčastejšie, sú zamerané na komplexnú podporu intímneho zdravia vrátane podpory normálnej tvorby spermií a plodnosti. A to bez nejakých syntetických látok a hormónov v zložení – čistá príroda. Ako fungujú tieto tabletky na mužskú plodnosť? Poďme sa bližšie pozrieť na princíp ich fungovania a účinky:

Princíp a účinky týchto tabliet

💡  Mužská plodnosť sa dá teda riešiť a podporiť v rozumnej miere aj vhodnými tabletkami s prírodným zložením. No takisto si treba uvedomiť, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na plodnosť fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a niektoré z týchto prípravkov sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov týkajúcej sa mužskej potencie ako oslabená erekcia, nízke libido, či predčasná ejakulácia.

Sú tabletky na plodnosť mužov riešením?

Sú tabletky na plodnosť mužov riešením?

Majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty, minerály, vitamíny a ďalšie látky, ktoré majú overené pozitívne účinky na mužskú plodnosť, ale dobre poslúžia nezriedka aj na posilnenie libida a potencie.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa musia užívať dlhšie – veď napríklad aj samotný proces tvorby spermií neprebieha zo dňa na deň. Skúsenosti mnohých mužov vrátane mňa hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere želateľné výsledky (optimálne 2-3 mesiace). Výsledok? Napríklad konečne vytúžené tehotenstvo partnerky.

Neviete si vybrať? Oplatí sa siahnuť po týchto konkrétnych prípravkoch…

💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
 • výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
18,58 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, zdravšiu prostatu a plodnosť
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Tabletky, ktoré som osobne vyskúšal

Poďme sa teraz pozrieť na tabletky, ktoré som osobne vyskúšal. Niektoré boli priamo na podporu lepšej tvorby spermií a plodnosti, iné zas viac na podporu mojej potencie. Ako je to vlastne pri všetkých produktoch osobnej spotreby – s niektorými prípravkami som bol spokojný viac, s niektorými menej. A preto, ak práve teraz premýšľate nad tým, že by nebolo od veci si podobné tabletky či prípravky na podporu plodnosti a potencie zaobstarať, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel. Takéto podporné prípravky majú síce určitú mieru účinku, ale určite nemôžu byť náhradou odbornej liečby v prípade vážnejších stavov. A potom aj na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

 

Najlepšie prírodné tabletky na plodnosť a normálnu produkciu spermií

A ktoré tabletky na plodnosť mužov ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fertin
Fertin recenzia
➡️ tabletky na podporu plodnosti u mužov
✅ schválený výživový doplnok
✅ prémiová kvalita – overený výrobca
✅ pozitívny účinok na plodnosť muža
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

15,99 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
➡️ prémiový výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža
✅ podpora spermatogenézy
✅ koncentrované zloženie
✅ jednoduchá forma užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

18,58 €
Chcem vedieť viac

Oligospermia: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?

Mohlo by vás zaujímať

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.