Fertin – tabletky na podporu mužskej plodnosti, aké sú reálne skúsenosti s užívaním?

Peter Kacián Recenzia 10. marca 2020 0
Fertin recenzia
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 2 kapsuly denne
 • Dostupnosť: Skladom
15,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Nutraceutics.sk

Fertin je originálny komplexný výživový doplnok určený na podporu mužskej plodnosti. Siahnuť tak po ňom môže v podstate každý muž, ktorý sa snaží so svojou partnerkou počať dieťa. Neplodnosť dnes trápi mnoho párov a okrem neplodnosti žien sa na probléme čoraz častejšie podieľa aj porucha tvorby spermií u mužov. Fertin obsahuje látky, ktoré dokážu prispieť ku kvalitnejšiemu mužskému semenu a ak mu doprajete dostatok času (minimálne 3 mesiace užívania) tak priaznivé výsledky sa môžu naozaj dostaviť.

Čo všetko Fertin od renomovanej spoločnosti ADVANCE nutraceutics vlastne obsahuje a ako tieto látky vplývajú na mužskú plodnosť? Odpoveď na túto otázku nájdete v nasledujúcich riadkoch mojej recenzie. Samozrejme s ďalšími podstatnými informáciami, ktoré o prípravku potrebujete vedieť (správne dávkovanie a užívanie, prípadné vedľajšie účinky prípravku, kde ho dostať kúpiť, v akých baleniach a cene), vrátane reálnych skúseností s jeho užívaním.

doba testovania tabletiek3 mesiace
prvé účinky3.-4. týždeň
na recept⛔️ NIE
podpora plodnosti⭐️⭐️⭐️⭐️
vitálnosť a energia⭐️⭐️⭐️⭐️
testosterón⭐️⭐️⭐️
vedľajšie účinky⛔️ NIE
veková hranica18+
diskrétnosť a rýchlosť dodania✅ ÁNO, do 2 dní po objednávke
OBJEDNAŤ

Fertin – charakteristika, balenie a určenie

Fertin má striktne prírodné zloženie a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky. Vďaka tomu vám nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt tiež spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu u nás.

➡️ Výrobca

Fertin vyrába spoločnosť Advance nutraceutics, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kvalitných a vyhľadávaných výživových doplnkov a nutraceutík. Viacero z nich som vyskúšal (Prostalex, MenActive, Tribul, Maca Advance a ďalšie) a recenzie na ne budem postupne pridávať aj na afrodiziakum.sk.

Na trhu je Advance už takmer 10 rokov a jej produkty nájdete ako na oficiálnej stránke výrobcu a každého doplnku zvlášť, tak aj v kamenných či online lekárňach. A to u nás a v ČR, ale aj napríklad v Slovinsku, Rumunsku a Maďarsku. Spoločnosť sa tiež spolieha na to, že zákazníci dokážu oceniť hlavne kvalitu použitých surovín. Jedná sa o vysokokoncentrované extrakty, s certifikátmi a maximom účinných látok. V prípravkoch sa potom nachádza len nevyhnutné množstvo pomocných a doplnkových látok. Všetky navyše prechádzajú vstupnou kontrolou a napokon aj každá šarža prípravku výstupnou kontrolou.

➡️ Balenie

Tabletky ADVANCE Fertin sú balené vo väčšej čiernej plastovej fľaštičke s bielo zelenou etiketou, na ktorej je čiernou farbou zvýraznené logo značky a údaj o počte tabliet. Taktiež na nej nájdete informácie o zložení, odporúčanom dávkovaní a užívaní, upozornenia a kontakt na výrobcu a distribútora. Základné balenie prípravku obsahuje až 60 kapsúl a vydrží celkom na 1 mesiac.

Samotné tabletky Fertinu sú klasické priehľadné želatínové kapsuly. Tie potom pri užívaní stačí normálne iba prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody.

➡️ Určenie

Fertin je určený všetkým mužom, ktorí chcú podporiť svoju plodnosť. V podstate hlavne tým, ktorí majú pocit, že s kvalitou ich spermií nie je všetko v poriadku a chcú to zmeniť.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

ADVANCE Fertin je koncentrovaný výživový doplnok, ktorý obsahuje kvalitné extrakty z liečivých rastlín (ženšen, šafran, astragalus) v kombinácii s ďalšími dôležitými látkami ako je vitamín E, zinok, koenzým Q10, glutatión, l-karnitín a l-arginín – všetko zložky, ktoré pozitívne vplývajú na mužskú plodnosť.

Prečítajte si teraz viac o jednotlivých zložkách Fertinu:

➡️ Šafran

Šafran siaty (Crocus sativus) je známa liečivá rastlina a vzácne korenie, ktorú ocenia aj muži z pohľadu podpory ich plodnosti. Reálne totiž podporuje kvalitu spermií a ich vyššie množstvo v ejakuláte. A keďže je šafran známe afrodiziakum a má pozitívny vplyv na psychiku, snaženie sa o potomka je s touto bylinkou jednoduchšie.

➡️ Kozinec blanitý

Kozinec blanitý – Astragalus (Astragalus membranaceus) je tradičná čínska bylinka, ktorej významným účinkom je aj podpora lepšej pohyblivosti spermií čím prispieva k normálnej plodnosti u mužov. Je to tiež silný antioxidant, podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a zvyšuje jeho odolnosť. Známe sú tiež jeho protizápalové účinky.

➡️ Ženšen

Všehoj ázijský – Ženšen (Panax ginseng) je jedna z najtradičnejších a najznámejších ázijských liečivých rastlín. Ženšen sa teší obľube aj ako „liek“ na impotenciu, ktorý zlepšuje kvalitu erekcie a zvyšuje sexuálny apetít. Je však známy aj ako prírodná pomoc s krvným tlakom, zápaloch tkanív, tráviacich problémoch, nespavosti, únave… Zvyšuje energiu a vitalitu v tele. 👍 Čítaj viac o rastline na ❤️ Afrodiziakum.sk: Ženšen Panax ginseng – svetoznámy zázrak ázijskej tradičnej medicíny

➡️ L-karnitín

L-karnitín je dôležitá aminokyselina, ktorá sa v našom tele zúčastňuje mnohých významných procesov. Je dôležitá napríklad pri správnom metabolizme tukov, pričom takto vlastne prispieva k lepšej tvorbe energie. Podobne podporuje potenciu. Poskytuje dostatok energie pre mužské pohlavné bunky – spermie, ktoré sa potom lepšie pohybujú a ich koncentrácia v ejakuláte je vyššia. V prípravku Fertin sa karnitín nachádza až v 3 formách, ako L-karnitín, propionyl-L-karnitín a acetyl-L-karnitín. Všetky spomínané formy sú biologicky aktívne.

➡️ L-arginín

L-arginín je aminokyselina, ktorá je viacerým známa ako dôležitý prvok pri tvorbe oxidu dusnatého v tele. A práve ten je základ mužskej erekcie, pretože pri stoporení poskytuje penisu dostatok krvi. Oxid dusnatý však okrem toho priaznivo vplýva na motilitu (pohyblivosť) spermií a na zvýšenie ich koncentrácie v ejakuláte. 👍 Čítaj viac o aminokyseline na ❤️ Afrodiziakum.sk: L-Arginín – dôležitá aminokyselina nielen pre erekciu

➡️ Zinok

Zinok je pre nás jeden z najdôležitejších stopových prvkov. Dostatočný prísun zinku je v podstate základ normálnej mužskej plodnosti, pričom sa podieľa na samotnej tvorbe spermií a ich raste a životaschopnosti. Samozrejme, že zinok vplýva aj na ďalšie procesy v ľudskom tele. Z nášho pohľadu je tiež dôležitý fakt, že priaznivo vplýva na hladinu testosterónu v tele a má protizápalové účinky.

➡️ Vitamín E

Vitamín E je jeden z najvýznamnejších antioxidantov, ktoré poznáme. Spomaľuje tak proces starnutia buniek ako dôsledok pôsobenia voľných radikálov. Takisto je však významný z pohľadu plodnosti muža, pretože zlepšuje pohyblivosť spermií a ich schopnosť oplodniť ženské vajíčko. Vitamín E tiež zlepšuje krvný obeh, podporuje lepšiu zrážanlivosť krvi, zvyšuje vitalitu a imunitu.

➡️ Glutatión

Glutatión je ďalší silný antioxidant a je to vlastne zlúčenina 3 aminokyselín: cysteínu, glycínu a glutamínu. Ako telu vlastné látka dokáže zlepšovať pohyblivosť mužských pohlavných buniek (ako nevyhnutná súčasť prostredia cytoplazmy každej telovej bunky. Hladina glutatiónu prirodzene klesá pri starnutí organizmu, preto sa môže dopĺňať aj vhodnými výživovými doplnkami.

➡️ Koenzým Q10

Koenzým Q10 je látka, ktorá má viaceré vlastnosti vitamínov. V ľudskom tele má na starosti výrobu energie, pričom sa tiež zúčastňuje aj na prenose energie do životne dôležitých orgánov. Optimálne množstvo koenzýmu Q10 v organizme prispieva k lepšej plodnosti, k zvýšeniu množstva spermií a k zlepšeniu ich pohyblivosti.

Zloženie látok v 1 kapsule prípravku Fertin:

látkamnožstvo
Šafran siaty (Crocus sativus), extrakt20 mg
Všehoj ázijský - Ženšen (Panax ginseng) extrakt10 mg
Kozinec blanitý - Astragalus (Astragalus membranaceus) extrakt10 mg
L-karnitín tartrát150 mg
acetyl-L-karnitín50 mg
propionyl-L-karnitín50 mg
L-arginín100 mg
Zinok (oxid zinočnatý)5 mg
(50 % referenčného príjmu)
Vitamín E (DL-alfa-tokoferol acetát)30 mg
(250 % referenčného príjmu)
Glutatión (glutathion)25 mg
Koenzým Q1020 mg

Prídavné látky: stearan horečnatý – protihrudkujúca látka, želatína – obal kapsuly

 

ADVANCE Fertin a jeho účinky

Fertin je doplnok výživy, ktorý má prioritne pomôcť s mužskou plodnosťou, no z pohľadu na jeho zloženie (rastlinné extrakty, aminokyseliny a vitamíny) je zrejmé, že vplýva aj na iné oblasti ľudského zdravia. Účinky prípravku v skratke:

 • podpora mužskej plodnosti
 • zvýšenie množstva spermií a ich kvality (najmä rýchlosť a pohyblivosť)
 • podpora vitality a zvýšenie sexuálneho apetítu
 • podpora normálnej hladiny testosterónu v tele
 • pomoc so zlepšením krvného obehu

💕 Plodnosť

Podporu plodnosti muža má v prípravku na starosti hlavne šafran a zinok. Obe zložky majú celkom významný vplyv na celý mužský reprodukčný systém. Ostatné aktívne látky prípravku pôsobia synergicky a tiež zvyšujú šance na počatie zo strany muža. Podporiť svoju plodnosť by ste však mali podporiť aj ďalšími opatreniami ako je obmedzenie prílišného stresu, kvalitný spánok a regenerácia, aktívny pohyb a cvičenie.

💕 Kvalita spermií

V podstate všetky zložky Fertinu pozitívne pôsobia na kvalitu spermií. Buď sú to silné antioxidanty (vitamín E, glutatión), ktoré zlepšujú kvalitu telových buniek vrátane mužských pohlavných (spermie), alebo sú to látky (rastlinné výťažky, koenzým Q a aminokyseliny), ktoré priamo zlepšujú pohyblivosť spermií a ich schopnosť oplodniť vajíčko.

💡 Mužská neplodnosť

Na neplodnosti muža sa podieľa hlavne nízka kvalita spermií, nedostatočná pohyblivosť a ich malé množstvo v ejakuláte. K neschopnosti oplodniť ženské vajíčko však prispievajú aj ďalšie faktory, týkajúce sa správneho pohlavného fungovania mužského organizmu:

 • slabá erekcia – problém s jej dosiahnutím a udržaním počas pohlavného styku
 • problémová ejakuláciaretrográdna, ale aj predčasná (v extrémnom prípade ešte pred preniknutím penisu do pošvy)
 • znížené libido – absencia sexuálnej túžby, produkcia spermií v takom prípade klesá a problémom býva ich znížená pohyblivosť
 • nízka hladina testosterónu – negatívny vplyv na libido i tvorbu spermií

V prípade, že máte podozrenie na neplodnosť, ako prvé by z vašej strany mal nasledovať jednoduchý krok – a tým je odborné vyšetrenie u lekára. Kľúčovým je spermiogram, kde sa zisťuje prítomnosť spermií a ich kvalita (morfológia, motilita…).

💕 Testosterón

Fertin prispieva aj k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v tele a to hlavne prostredníctvom zinku, ktorého v jednej dennej dávke prípravku nájdete 100 % referenčného príjmu. Nízka hladina testosterónu je významným faktorom, ktorý môže spôsobiť neplodnosť u muža.

💕 Vitalita a energia

Fertin obsahuje vo svojom zložení aj niekoľko skvelých životabudičov z rastlinnej ríše – ženšen a astragalus. Tie spolu s ďalšími látkami, ktoré dodávajú telu energiu (koezým Q10 napríklad) prispievajú k lepšej vitalite organizmu a obmedzeniu nadmernej únavy. Výsledkom je lepšia psychická stabilita a sexuálna výkonnosť.

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

ADVANCE Fertin je prípravok, ktorý obsahuje iba telu vlastné a prírodné látky. To znamená, že tiež riziko vedľajších účinkov je minimálne a to aj pri potrebnom dlhodobom užívaní prípravku.

Samozrejmosťou by však malo byť striktné dodržiavanie pokynov výrobcu čo sa dávkovania týka a neprekračovať ním odporučenú dennú dávku. Jediným negatívnym účinkom tak môže byť maximálne alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku, prípadne u citlivejších jedincov na začiatku užívania sa môžu výnimočne prejaviť slabšie tráviace problémy či bolesť hlavy, ktoré však rýchlo ustupujú. Pokiaľ sa u vás alergická reakcia prejaví, respektíve sa prejavia iné vedľajšie účinky, ktoré pretrvávajú, je potrebné užívanie Fertinu prerušiť a ďalší postup konzultovať s lekárom.

Kontraindikácie a interakcie

ADVANCE Fertin nie je určený deťom, ani ženám (vrátane tehotných a dojčiacich). Pri jeho užívaní inak neboli doteraz zistené žiadne interakcie s inými prípravkami vrátane liekov (informácia od výrobcu). Ak však máte akékoľvek pochybnosti súvisiacich s užívaním tohto prípravku neváhajte ich prebrať so svojim lekárom či lekárnikom.

Nezabudnite tiež, že Fertin nie je žiaden liek, ale výživový doplnok. V žiadnom prípade sa tak nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu.

Tabletky Fertin by ste nemali kombinovať s inými prípravkami podobného zamerania a nepreháňajte to ani s alkoholom. Prípravok potom skladujte v suchu a tme, pri izbovej teplote do 25 °C a mimo dosahu detí.

 

Fertin a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Fertin má, okrem originálneho zloženia, ktoré vhodne podporuje mužskú plodnosť, aj ďalšiu veľkú výhodu. Cena za originálne a koncentrované zloženie prípravku je pri základnom balení iba 15,99 €, a vydrží na celý jeden mesiac užívania, rovné 3 balenia tak máte na celú odporúčanú 3-mesačnú kúru. Objednať sa dá priamo u výrobcu viacero balení naraz. Pričom v tomto prípade platí, že čím viac tabletiek si objednáte, tým menej v prepočte zaplatíte za dennú dávku. Plus od 2 balení máte dopravu zdarma (platí pre akýkoľvek produkt od Advance nutraceutics).

Toto sú základné možnosti, ktoré máte v oficiálnom eshope k dispozícii:

typ baleniaveľkosť balenia / na ako dlhocena / kde kúpiť
1 x Fertin60 kapsúl / na 1 mesiac15,99 € / OBJEDNAŤ
2 x Fertin120 kapsúl / na 2 mesiace30,49 € (ušetríte 1,50 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
3 x Fertin180 kapsúl / na 3 mesiace41,99 € (ušetríte 6 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
4 x Fertin240 kapsúl / na 4 mesiace51,99 € (ušetríte 12 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora libida aj normálnej hladiny testosterónu v tele
 • viac energie a vitality
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR
15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

➡️ Zľavy a akcie

Advance nutraceutics je kvalitný výrobca, ktorý má už za sebou kus podnikateľskej histórie a skúsenosti pre zabezpečenie maximálneho komfortu pri nákupe a tak dokáže ponúknuť pre svojich zákazníkov viacero zliav a akcií. Momentálne máte možnosť využiť:

 • akcia: Doprava zdarma pri nákupe 2 a viac výrobkov z komplet celého portfólia produktov firmy.
 • akcia: Oficiálny eshop momentálne ponúka Fertin so zľavou 30 % oproti bežnej predajnej cene.
 • akcia: Ešte výhodnejšia cena – množstevná zľava (vyššie pozri tabuľku s dostupnými baleniami Fertinu).
 • garancia: Balíček s Fertin Advance či iným produktom bude z eshopu odoslaný najneskôr v nasledujúci pracovný deň od doručenia objednávky. Ak nie, od výrobcu dostanete ďalšiu zľavu až 10 €.

 

Kde kúpiť Fertin

Fertin si môžete zadovážiť 2 spôsobmi. Hneď ten prvý je podľa mňa najjednoduchší a najideálnejší – ide o objednanie prípravku priamo cez oficiálny eshop výrobcu a distribútora na Slovensku. Ten druhý je samozrejme takisto v poriadku*.

*ADVANCE Fertin si môžete zaobstarať aj vo vybraných lekárňach (veľa ich nie je, ale napríklad online ho nájdete v lekárni Pilulka…), pochybujem však, že za lepších a výhodnejších podmienok ako v eshope výrobcu. Iba tam máte totiž istotu, že prípravok je vždy na sklade a už na druhý deň po vašej objednávke tak môže byť u vás doma. Takisto je super, že máte na výber z viacerých možností a objednať si balenie, ktoré vám bude najviac vyhovovať.

💡 TIP:  100 %-ne najvýhodnejší a najpohodlnejší je nákup priamo ✅ online z oficiálnej stránky produktu.

 

Ako kúpiť a objednať priamo v oficiálnom eshope

Fertin od Advance nutraceutics si dokážete zaobstarať prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu veľmi jednoducho. Predaj na internete je pohodlný a máte tiež zaručené súkromie, čo pri prípravkoch týkajúcich sa intímnej sféry muža hrá tiež nemalú úlohu. Objednávka online prebieha ako kdekoľvek inde v internetovom obchode:

 • vyberiete produkt a zvolíte počet balení (napríklad optimálne 3 balenia so zľavou a dopravou zadarmo)
 • vyplníte osobné údaje vrátane miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jediným kliknutím odošlete (záväzná objednávka)

➡️ Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • zaplatiť za tovar môžete formou dobierky, ale aj vopred platobnou kartou
 • doručenie je možné kuriérom DHL alebo Slovenskou poštou, prípadne si balíček môžete vyzdvihnúť prostredníctvom výdajných miest Zásielkovne

💡 DOPRAVA

Cena za dopravu je pevne stanovená, nezávisle od poskytovateľa služby a to v cene 1,99 €. Upozorňujem však opäť na možnosť ako veľmi ľahko získať dopravu zadarmo. Stačí si objednať aspoň 2 balenia Fertinu (či inú kombináciu produktov ADVANCE nutraceutics).

Možnosti:

Zásielkovňa, až 3450 výdajných miest na Slovensku, kde si môžete balíček vyzdvihnúť
DHL kuriér až k vám domov
Slovenská Pošta Expres kuriér až k vám domov

 

Užívanie a dávkovanie ADVANCE Fertin

Základné balenie Fertinu obsahuje 60 kapsúl, ktoré vám vystačí vám na celý jeden mesiac užívania bez prerušenia. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

 • 💊💊2 tabletky denne, najlepšie 1 ráno a 💊1 potom večer
 • výrobca však povoľuje aj užitie oboch kapsúl naraz
 • tabletky treba dostatočne zapiť, ideálne čistou vodou
 • doba nástupu účinku prípravku a jeho intenzita je individuálna, čo závisí hlavne od veku, zdravotného a psychického stavu jedinca

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť tabletiek žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. Takisto v prípade nadmerného užívania tabletiek (akýchkoľvek, nielen Fertinu) zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody prípravku z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné zloženie (unikátna kombinácia celkom 11 zložiek)
 • priaznivý vplyv na mužskú plodnosť aj v dlhodobom horizonte
 • výživový doplnok vhodný pre mužov v každom veku (18+)
 • vhodný a vlastne aj určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších negatívnych účinkov
 • výborná cena, najmä jej pomer ku kvalite a účinnosti prípravku
 • jednoduché užívanie a dávkovanie (vždy 2 tabletky denne)
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárni
 • overený oficiálny eshop produktu – rýchle a diskrétne doručenie, objednávka i poradenstvo online, telefónna asistenčná linka, zaručená originalita prípravku, produkt je vždy na sklade
 • overený výrobca – neustála kontrola procesu výroby (HCCP)

 

Fertin a moje vlastné skúsenosti

Vplyv Fertinu na mužskú plodnosť môže byť naozaj zaujímavý. Vhodná strava, respektíve aj užívanie vhodného výživového doplnku, môže zlepšiť viaceré parametre. No pravdou však je, že na mužskú ne/plodnosť vplýva viacero faktorov a príjem podporných látok a vitamínov s tým potom nemusí spraviť nič.

Preto som sa rozhodol, že Fertin vyskúšam na vlastnej koži, pričom som síce neplánoval byť znova otcom ale skôr podporiť svoju sexuálnu vitalitu a kondíciu. Prípravok som teda užíval presne podľa pokynov výrobcu a to v dávke 2 tabletky denne – jednu ráno a jednu pred spaním, po dobu 3 mesiacov nepretržite. Ako to dopadlo?

➡️ Výsledok môjho testu

Hoci cieľom nebola podpora otehotnenia s partnerkou, môžem povedať, že z účinkov Fertinu som mal ozaj dobrý pocit. Celkovo som bol už po niekoľkých dňoch a týždňoch užívania vitálnejší a čo sa mi páčilo najviac – aj viac nabudený na sex. Spokojný som bol tiež s množstvom svojho ejakulátu, na ktorý prípravok nepriamo pôsobí tiež a celkovo s ejakuláciou samotnou.

Výborné skúsenosti mám aj čo sa týka nežiadúcich účinkov. Tie som za celé 3 mesiace u seba nezaregistroval. Taktiež som bol rád, že stačilo užívať len 2 kapsuly denne, poznám tabletky na podporu plodnosti kde si ich musíte dávať aj 4 a viac… s tým, že ich užívanie bolo úplne bez problémové – žiadne ťažkosti s ich prehĺtaním.

Inak, prvé viditeľnejšie účinky sa u mňa prejavili niekedy koncom tretieho až začiatkom štvrtého týždňa, čiže treba vybrať aspoň 1 celé balenie (optimálne na mužskú plodnosť 3 balenia) a teda jednoznačne odporúčam dlhodobejšie užívanie prípravku. Treba tiež rátať s tým, že účinok je individuálny v závislosti od zdravotného stavu užívateľa, či jeho veku a ďalších faktorov (životospráva a podobne).

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

Prejdime teraz na skúsenosti ostatných užívateľov, ktorí sa so svojimi skúsenosťami a hodnoteniami Fertinu podelili na rôznych diskusných fórach či recenziách. Vyslovene negatívne hodnotenie som nenašiel. Na druhú stranu, viacerí muži (a ich manželky/partnerky) odporúčajú na zlepšenie mužskej plodnosti skôr jeho dlhšie užívanie + ešte navyše nejaké vitamíny a macu napríklad. Samozrejme všetko sa to odvíja aj na základe výsledkov spermiogramu.

ℹ️ Fertin a opakované zápaly…

„…manžel bral Fertin, ale aj Macu, výťažok z kotvičníka, pil alchemilkový čaj, ešte aj zmes vitamínov podobných ako má aj tento. Berie vitamíny už viac ako rok, ale efekt žiadny. Je možné, že má nejaký defekt od narodenia, ale nevie sa stále z čoho a pod. Trebárs to tvojmu môže pomôcť fakt neviem. On to môže mať napríklad z nedostatku vitamínov. Skús to vyskúšať tak tri mesiace pred spermiogramom a potom uvidíš či to zabralo na výsledku. Tiež je dôležité aby bol čo najmenej pod vplyvom elektronického smogu (mobil vo vrecku…). Ďalej je potrebné urobiť súčasne so spermiogramom aj jeho kultiváciu či nemá nejaké baktérie, a aby si aj ty bola v poriadku tam dole – môže tam dochádzať k výmene baktérií a pod...“ (mandlamala)

 

Najčastejšie otázky

Určite vás Fertin v tejto recenzii dokázal zaujať, no aby ste o ňom získali úplný obraz, je potrebné doplniť niektoré informácie hlavne čo sa praktického využitia prípravku týka. K tomu veľmi dobre poslúžia najčastejšie kladené otázky užívateľov, ktorých toho zaujíma viac. Toto sú najčastejšie otázky v súvislosti s Fertinom a moje odpovede na ne:

Za ako dlho dokáže Fertin zaúčinkovať?

Na toto sa nedá odpovedať univerzálne, pretože najželanejší výsledok užívania týchto tabletiek je otehotnenie partnerky. A na to, ako veľmi dobre vieme, vplýva viacero faktorov. Určite je to však výborná „vitamínová“ podpora, ktorá tiež dokáže prispieť k tomuto úspechu.

Je užívanie Fertinu bezpečné?

Je bezpečné. Užívanie tohto prípravku totiž nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Žiadne negatíva v tomto smere som počas celej doby užívania (3 mesiace) nezaznamenal ani ja. Okrem toho je faktom, výrobca Fertinu patrí medzi overených a etablovaných producentov výživových doplnkov, takže všetky suroviny potrebné na výrobu sú prísne kontrolované a každá vyrobená šarža tabletiek je zároveň analyzovaná v nezávislom laboratóriu.

Pre koho sa Fertin hodí najviac?

Podľa mňa sú to všetci muži, ktorí chcú pomôcť s počatím dieťaťa. Nemusí to byť ani plánované, ale napríklad aj výhľadovo do budúcnosti zlepšovať kvalitu svojho semena.

Môže prípravok spôsobovať nejaké tráviace problémy?

Ani nie, ja som žiadne problémy s trávením nezaznamenal ani na začiatku či v priebehu užívania Fertinu. A ani som sa s tým nestretol pri komentároch a skúsenostiach od iných užívateľov. Ale zas úplne sa vylúčiť nedajú, hlavne u citlivejších jedincoch a na začiatku kúry, no problém zvykne veľmi rýchlo ustúpiť aj sám. Pokiaľ by sa tak náhodou nestalo, treba užívanie tabletiek prerušiť a situáciu ďalej konzultovať s lekárom.

Môžu sa tieto tabletky užívať aj s iným prípravkom na plodnosť?

Kombináciu Fertinu s inými prípravkami podobného zamerania skôr neodporúčam. Je to najmä z dôvodu možného predávkovania určitými látkami, ktoré sa môžu naraz vyskytovať vo viacerých produktoch. No a o možnej kombinácii s liekmi na predpis sa treba vždy najprv poradiť s lekárom.

Čo robiť, ak Fertin nezaberie?

Nuž ťažká otázka, ešte ťažšia odpoveď. Na zvýšenie šance na otehotnenie partnerky a podporu svojej plodnosti môžete skúsiť aj iné vitamíny a doplnky (najlepšie po doporučení lekára), no stopercentná záruka, že to zvýši plodnosť jednoducho neexistuje. Ale čo určite platí je to, že so zlepšovaním kvality vášho semena to nie je šprint, ale beh na dlhú trať. Takže sa pripravte na to, že užívanie akéhokoľvek doplnku na podporu plodnosti (vrátane Fertinu) je potrebné „potiahnuť“ ak niekoľko mesiacov nepretržite.

Je ADVANCE nutraceutics skutočne seriózny výrobca?

Je. O tom svedčí jednak široká paleta zaujímavých produktov – výživových doplnkov a nutraceutík, tak aj výroba podľa pravidiel HACCP, používanie certifikovaných surovín a vývoj produktov na vedeckom základe. Výrobné závody sa nachádzajú priamo v Česku, nie niekde v tretej krajine mimo EÚ.

Je predaj prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu bezpečný? Ako je to s garanciami pri doprave a platení?

Je, to vám môžem potvrdiť z vlastných skúseností, pretože som objednával viacero produktov a nákup bol maximálne bezproblémový bez jediného “zádrhelu”. Ak máte pochybnosti z doposiaľ neznámeho obchodu, tak si pokojne objednajte Fertin či iný produkt na dobierku (nespoplatnené) a zaplatíte až kuriérovi pri prevzatí. Výrobca inak garantuje najnižšiu cenu, dopravu zadarmo pri kúpe 2 a viac balení a tiež rýchlosť dodania (ak vám produkt nebude odoslaný do 24 hodín po objednávke od výrobcu dostanete zľavu 10 €.

ADVANCE Fertin a moje zhodnotenie na záver

Fertin môže podporiť mužskú plodnosť, o tom nie je pochýb. Hlavne čo sa týka jeho atraktívneho a koncentrovaného zloženia. Stále sú to však „len“ vitamíny, ktoré sami o sebe nedokážu zaručiť, že vaša partnerka aj naozaj otehotnie. Chybu však určite nespravíte ak s ním absolvujete aspoň 3 mesačnú kúru, ktorá by mala postačovať na to, že kvalitatívne parametre vášho semena sa naozaj zvýšia.

Pokiaľ sa pre Fertin rozhodnete, možno aj na základe tejto recenzie, zadovážte si ho najlepšie z oficiálneho eshopu Nutraceutics.sk rovno ako troj- či štvorbalenie. Nielen kvôli potrebe dlhodobejšieho užívania prípravku, je to aj cenovo výhodnejšie a získate tiež dopravu zdarma.

💡 TIP: Najdôležitejšie produkty z dielne ADVANCE Nutraceutics z pohľadu intímneho zdravia muža i ženy

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • schválený výživový doplnok
 • prémiová kvalita – overený výrobca
 • pozitívny účinok na plodnosť muža
 • prírodné zloženie
 • bez vedľajších účinkov
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Fertin od ADVANCE nutraceutics je výživový doplnok na podporu mužskej plodnosti. Komplexné prírodné zloženie zahŕňa 11 aktívnych látok.

3.9

Fertin recenzia

✅ Cena: 15,99 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 2 kapsuly denne

Chcem Fertin Nutraceutics.sk
Vývoj ceny Fertin


Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.