Menoxin recenzia známych tabletiek na menopauzu, čo hovoria reálne skúsenosti?

Peter Kacián Recenzia 29. novembra 2020 0
Menoxin
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula 1-2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
12,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Nutraceutics.sk

Menoxin sú tabletky na zvýšenie komfortu pri menopauze, to jest pomoc s potlačením jej nepríjemných prejavov ako nočné potenie, návaly horúčavy, búšenie srdca… Obsahuje výťažky z rastlín, ktoré sú známe tým, že pôsobia na hormonálnu sústavu. A práve výkyvy hladiny dôležitých hormónov spôsobujú, že menopauza a klimaktérium sa prejavujú spomínanými nežiadúcimi príznakmi. Platí to však aj pre ďalšie prirodzené obdobie v živote ženy – menštruáciu a teda Menoxin dokáže napomôcť aj s pravidelnosťou cyklu, či predmenštruačným syndrómom.

Chcete vedieť čo všetko Menoxin od už tradičného tuzemského výrobcu ADVANCE nutraceutics vlastne obsahuje? Aj to, aké má ďalšie účinky a následne aj ako sa dokážu reálne prejaviť? Čítajte ďalej a okrem odpovedí na tieto otázky sa dozviete aj to, aké sú reálne skúsenosti s jeho užívaním – Menoxin totiž vyskúšala moja partnerka (mimo menopauzy) a aj rodinná známa (v menopauze). Nájdete tu tiež základné informácie o správnom užívaní a dávkovaní prípravku, prípadne vedľajšie účinky, dostupné balenia, cenu a kde Menoxin dostanete pohodlne kúpiť (bude to výhodnejšie v lekárni či na oficiálnej stránke produktu?).

doba testovania tabletiek2 mesiace
prvé účinky2.-3. týždeň
na recept⛔️ NIE
príznaky menopauzy⭐️⭐️⭐️⭐️
energia a vitalita⭐️⭐️⭐️⭐️
hormonálna rovnováha⭐️⭐️⭐️⭐️
vedľajšie účinky⛔️ NIE
veková hranica18+
alternatívaMenox 45
diskrétnosť a rýchlosť dodania✅ ÁNO, do 2 dní po objednávke
OBJEDNAŤ

Menoxin – charakteristika, balenie a určenie

Menoxin má prírodné zloženie a neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky, vďaka čomu vám nehrozia žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Prípravok je tiež schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Menoxin vyrába spoločnosť Advance nutraceutics, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom kvalitných a vyhľadávaných výživových doplnkov a nutraceutík. Viacero z nich som vyskúšal (Prostalex, MenActive, Tribul, Urixin a ďalšie) a recenzie na ne budem postupne pridávať aj na afrodiziakum.sk.

Na trhu je Advance už takmer 10 rokov a jej produkty nájdete ako na oficiálnej stránke výrobcu a každého doplnku zvlášť, tak aj v kamenných či online lekárňach. A to u nás a v ČR, ale aj napríklad v Slovinsku, Rumunsku a Maďarsku. Spoločnosť sa tiež spolieha na to, že zákazníci dokážu oceniť hlavne kvalitu použitých surovín. Jedná sa o vysokokoncentrované extrakty, s certifikátmi a maximom účinných látok. V prípravkoch sa potom nachádza len nevyhnutné množstvo pomocných a doplnkových látok. Všetky navyše prechádzajú vstupnou kontrolou a napokon aj každá šarža prípravku výstupnou kontrolou.

➡️ Balenie

Tabletky ADVANCE Menoxin sú balené vo väčšej čiernej plastovej fľaštičke s červenou (bordovou) etiketou, na ktorej je bielou farbou zvýraznené logo značky a údaj o počte tabliet. Taktiež na nej nájdete informácie o zložení, odporúčanom dávkovaní a užívaní, upozornenia a kontakt na výrobcu a distribútora. Základné balenie prípravku obsahuje až 60 kapsúl a vydrží podľa zvoleného dávkovania na 1 až 2 mesiace.

Samotné tabletky Menoxinu sú klasické priehľadné želatínové kapsuly. Tie potom pri užívaní stačí normálne iba prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom vody.

➡️ Určenie

Menoxin je primárne určený ženám, ktoré chcú podporiť svoj komfort pri menopauze telu prirodzenejším spôsobom prostredníctvom overených rastlinných extraktov a ďalších prírodných látok V druhom slede po ňom môžu pohodlne siahnuť aj mladšie ženy s problémami týkajúcimi sa častejších výkyvov hormonálnej hladiny.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

ADVANCE Menoxin je koncentrovaný prírodný produkt, ktorý obsahuje kvalitné extrakty z liečivých rastlín s overenými účinkami na hormonálnu sústavu ženy (ďatelina, sója, ľan, šalvia, ploštičník) + ďalšie dôležité látky (materská kašička, kyselina pantoténová).

zloženie prípravku Menoxin

Prečítajte si viac o jednotlivých zložkách Menoxinu:

➡️ Ďatelina

Ďatelina lúčna (Trifolium pratense) je bylina, ktorá naozaj veľmi známa ako zdroj fytoestrogénov (izoflavónov). Tieto látky sú prospešné pri nepriaznivých prejavoch menopauzy a vlastne aj všetkých problémoch týkajúcich sa ženskej hormonálnej sústavy. Ďatelina tiež prispieva k normálnemu stavu kostí a k normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému. Menoxin obsahuje koncentrovaný extrakt ďateliny lúčnej s vysokým obsahom izoflavónov v certifikovanej kvalite.

➡️ Sója

Sója fazuľová (Glycine max) je ďalším skvelým zdrojom rastlinných estrogénov. Fytoestrogény však majú skvelé vlastnosti, vďaka ktorým pôsobia preventívne napríklad na osteoporózu, starnutie pokožky, či na výskyt depresie. Podporujú tiež tráviacu, nervovú a obehovú sústavu človeka. Extrakt zo sóje býva súčasťou väčšiny kvalitných prírodných prípravkov určených na pomoc s nepriaznivými prejavmi menopauzy a Menoxin medzi nimi samozrejme nemôže chýbať. Obsahuje silný koncentrát so sóje s vysokým obsahom izoflavónov (až 40%).

➡️ Ľan

Ľan siaty (Linum usitatissimum) je rastlina, ktorá ľudskému telu môže poskytnúť množstvo benefitov. Pre ženy v menopauze, či ženy s častejšími problémami hormonálnej povahy, je dôležité, že ľan obsahuje špecifické látky s názvom lignany, ktoré sa tiež zaradzujú medzi aktívne fytoestrogény. Z terapeutického hľadiska sú zaujímavé semená tejto rastliny a okrem pozitívnych účinkov pri menopauze pomáhajú aj na trávenie či pri zápaloch močových ciest.

➡️ Ploštičník

Ploštičník strapcovitý (Actaea racemosa, syn. Cimicifuga racemosa) je divoká liečivá rastlina známa v Amerike ako Black Cohosh. Najviac sa oceňuje jej vplyv pri ženských problémoch ako problémová menštruácia a bolesť prsníkov, či nežiadúce príznaky menopauzy a klimaktéria a to hlavne vďaka vysokému obsahu fytoestrogénov. Takisto sa používa ako pomoc pri artritíde, reume i pri rôznych zápaloch. Malé množstvo výťažku tejto zaujímavej exotickej rastliny obsahuje aj Menoxin.

👍 Čítaj viac o bylinke na ❤️ Afrodiziakum.sk: Ploštičník strapcovitý – čarovná bylina na menopauzu a ďalšie ženské problémy.

➡️ Šalvia

Šalvia lekárska (Salvia officinalis) je tradičná liečivá bylinka, známa svojimi širokospektrálnymi účinkami. Nás zaujíma hlavne jej pomoc s negatívnymi prejavmi menopauzy – najmä však s nadmerným potením. Rastlina je však osvedčená aj pri problémoch s nepravidelnou menštruáciou, či pri nadmernej tvorbe mlieka. Vďaka mnohým bioaktívnym látkam ako sú silice, flavonoidy, triesloviny a ďalšie pomáha aj pri ťažkostiach s trávením a pôsobí upokojujúco. Menoxin sa môže pochváliť vysokokoncentrovaným extraktom zo šalvie 10:1.

➡️ Materská kašička

Materská kašička, alebo inak Royal Jelly, je včelí výlučok bielej farby kašovitej konzistencie. Je to vlastne základná výživa včelích kráľovien. Tento unikátny včelí produkt je veľmi populárny najmä v kozmetike (blahodárny vplyv na pokožku). Samotná kašička obsahuje veľké množstvo bielkovín a ďalších bioaktívnych látok, vďaka ktorým je mimo iné aj perfektný stimulátor imunitného a nervového systému. Pomáha s plodnosťou (u muža i ženy), podporuje tvorbu materského mlieka (naštartovanie procesu).

➡️ Kyselina pantoténová

Kyselina pantoténová (vitamín B5) je látka, ktorá je nevyhnutná v procese tvorby hormónov a vitamínu D v ľudskom tele. Vitamín B5 tiež prispieva k zníženiu únavy a zmierňuje fyzické i psychické vyčerpanie organizmu. Je takisto dôležitý pre normálnu mentálnu činnosť, pretože podporuje kognitívne schopnosti. A tým je jeho prítomnosť v Menoxine vlastne vysvetlená.

👍TIP: Pozri tiež najlepšie bylinky na ženské problémy.

Zloženie látok v 1 kapsule prípravku Menoxin:

látkamnožstvo
Ďatelina lúčna (Trifolium pratense), extrakt, izoflavóny 8 %150 mg
Sója fazuľová (Glycine max), extrakt, izoflavóny 40 %100 mg
Ľan siaty (Linum usitatissimum), extrakt, lignany 20 %100 mg
Šalvia lekárska (Salvia officinalis), extrakt 10:1 (zodpovedá 300 mg šalvie)30 mg
Ploštičník strapcovitý (Actaea racemosa), extrakt1 mg
Včelia materská kašička (Royal Jelly)25 mg
Kyselina pantoténová (vitamín B5), D-pantotenan vápenatý3 mg (50 % referenčného príjmu)

Prídavné látky: želatína (obal kapsule), stearan horečnatý (protihrudkujúca látka), inulín

 

ADVANCE Menoxin a jeho účinky

Menoxin je prírodný výživový doplnok, ktorý podporuje hlavne komfort pri menopauze či klimaktériu. Jeho pozitívny vplyv však nie je týmto úplne ohraničený, pretože takisto prispieva k normálnej hormonálnej aktivite v tele každej ženy a je teda vítaná pomoc aj pri problémovej menštruácii a predmenštruačnom syndróme. Podporuje tiež fyzickú a psychickú kondíciu a vitalitu ženy aj vo vyššom veku.

 

💕 Menopauza a klimaktérium

Zvýšenie komfortu počas menopauzy a prechodu je prvoradým účelom užívania Menoxinu. A s tým sa dokáže popasovať naozaj viac než dobre. Takmer všetky ženy, ktoré Menoxin užívali potvrdzujú tento účinok aj v praxi. To znamená potlačenie negatívnych príznakov ako nadmerné potenie (najmä v noci), náhle návaly tepla, búšiace srdce, zvýšená podráždenosť či výkyvy nálad. Samozrejme u každého individuálne – Menoxin je prírodný prípravok a na jeho účinnosť tiež vplývajú ostatné faktory ako vek a zdravotný stav ženy, intenzita nežiadúcich symptómov a ďalšie.

 

💕 Menštruácia a PMS

Zmena hormonálnej hladiny v tele ženy sa nedeje iba v období menopauzy. Kolísanie hormónov môže Menoxin utíšiť aj u mladších žien s problémami ako je nepravidelná menštruácia, bolesť počas nej, predmenštruačný syndróm… Tento efekt prípravku zase potvrdzuje moja partnerka. Menoxin aj vďaka vysokému obsahu rastlinných estrogénov vplýva pozitívne celkovo na udržanie hormonálnej rovnováhy. A podobne ako je to pri menopauze, od Menoxinu v tejto oblasti očakávajte takisto individuálne účinky.

 

💕 Psychické rozpoloženie

Menoxin je výborný aj na podporu normálnej mentálnej aktivity a duševnej pohody. Vďaka vitamínu B5 v zložení a ďalším rastlinným látkam zlepšuje fungovanie nervového systému a výsledkom je okrem iného aj lepšie zvládanie podráždenia a prudkých výkyvov nálad, ktoré sú viditeľným prejavom ako menopauzy, tak i napríklad predmenštruačného syndrómu.

 

💕 Energia a vitalita

Rozmanitosť látok v zložení Menoxinu samozrejme znamená, že jeho účinnosť sa dá očakávať aj v ďalších oblastiach. Napríklad ako podpora celkovej energie a vitality organizmu. Prípravok pôsobí na prílišnú únavu a následné vyčerpanie aj vďaka materskej kašičke, ktorú nájdete v zložení Menoxinu. Je pravda, že tieto tabletky nie sú rovno “energizer”, ale vplyv v tomto smere je aj tak v určitej miere celkom zrejmý.

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

ADVANCE Menoxin je prípravok, ktorý obsahuje iba prírodné látky, ktoré naše telo určite vníma lepšie a prirodzenejšie ako niektoré synteticky vyrobené substancie nachádzajúce sa napríklad aj v liekoch. To takisto znamená, že riziko vedľajších účinkov je minimálne aj pri dlhodobom užívaní Menoxinu.

Je však dôležité, aby ste dodržiavali výrobcom odporúčané dávkovanie a spôsob užívania. Inak sa môžu prejaviť menšie tráviace ťažkosti či bolesti hlavy (čo platí aj pre citlivejšie osoby pri normálnej dávke), obvykle však majú mierny priebeh a veľmi rýchlo odoznievajú. Takisto treba rátať s prípadnou alergickou reakciou na niektorú zo zložiek prípravku, vrátane tých doplnkových. Pokiaľ sa tak stane, treba užívanie prípravku Menoxin prerušiť a konzultovať prípadné znovunasadenie tabletiek s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

ADVANCE Menoxin nie je určený deťom, mužom ani tehotným či dojčiacim ženám. Pri jeho užívaní inak neboli doteraz zistené žiadne interakcie s inými prípravkami vrátane liekov (informácia od výrobcu). No väčší pozor by si i tak mali dať tie ženy, ktoré majú problémy s pečeňou a to dokonca už pri podozrení na jej ochorenie a prípadné užívanie doplnku radšej odkonzultovať s lekárom. To isté platí v prípade akýchkoľvek pochybnosti súvisiacich s užívaním tohto prípravku. Nezabudnite, že v období klimaktéria sa odporúča pravidelná preventívna gynekologická kontrola vždy po 6 mesiacoch.

Nezabúdajte tiež na to, že Menoxin nie je liek, ale výživový doplnok. Takže v žiadnom prípade sa nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu.

Tabletky Menoxin tiež nekombinujte s inými prípravkami podobného zamerania a ani s alkoholom. Prípravok potom skladujte v suchu a tme, pri izbovej teplote a mimo dosahu detí.

 

Menoxin a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Cena za Menoxin je nesporne výhodná a v tomto pohodlne predčí svoju konkurenciu. Za koncentrované zloženie prípravku je to pri základnom balení iba 12,99 €. To vám inak vydrží na 1 až 2 mesiace užívania (obsahuje 💊 60 tabletiek, odporúčaná denná dávka 1-2 kapsuly). Objednať sa dá u výrobcu viacero balení naraz, pričom samozrejme platí, že čím viac tabletiek si objednáte, tým menej v prepočte zaplatíte za dennú dávku. Plus od 2 balení máte dopravu zdarma (platí pre akýkoľvek produkt od Advance nutraceutics).

Toto sú základné možnosti, ktoré máte v oficiálnom eshope k dispozícii:

typ baleniaveľkosť balenia / na ako dlhocena / kde kúpiť
1 x Menoxin60 kapsúl / na 1-2 mesiace12,99 € / OBJEDNAŤ
2 x Menoxin120 kapsúl / na 2-4 mesiace24,99 € (ušetríte 1 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
3 x Menoxin180 kapsúl / na 3-6 mesiacov35,99 € (ušetríte 3 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
4 x Menoxin240 kapsúl / na 4-8 mesiacov45,99 € (ušetríte 6 €) / OBJEDNAŤ
+ doprava zadarmo
💡 TIP na produkt - Menoxin
Menoxin
 • komplexný výživový doplnok pre väčší komfort pri menopauze (klimaktériu)
 • kladný účinok na hormonálnu hladinu u každej ženy aj pri problémovej menštruácii a PMS
 • obsahuje vyváženú zmes prírodných látok ako ďatelina lúčna, ploštičník, sója, ľan, šalvia, včelia materská kašička, vitamín B5
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
12,99 €
Menoxin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

➡️ Zľavy a akcie

Advance nutraceutics je kvalitný výrobca, ktorý má už za sebou kus podnikateľskej histórie a skúsenosti pre zabezpečenie maximálneho komfortu pri nákupe a tak dokáže ponúknuť pre svojich zákazníkov viacero zliav a akcií. Momentálne máte možnosť využiť:

 • akcia: Doprava zdarma pri nákupe 2 a viac výrobkov z komplet celého portfólia produktov firmy.
 • akcia: Oficiálny eshop momentálne ponúka Menoxin so zľavou 30 % oproti bežnej predajnej cene.
 • akcia: Ešte výhodnejšia cena – množstevná zľava (vyššie pozri tabuľku s dostupnými baleniami Menoxinu).
 • garancia: Balíček s Menoxinom či iným produktom bude z eshopu odoslaný najneskôr v nasledujúci pracovný deň od doručenia objednávky. Ak nie, od výrobcu dostanete ďalšiu zľavu až 10 €.

 

Kde Menoxin kúpiť

Menoxin si môžete zadovážiť 2 spôsobmi. Hneď ten prvý je podľa mňa najjednoduchší a najideálnejší – ide o objednanie prípravku priamo cez oficiálny eshop výrobcu a distribútora na Slovensku. Ten druhý je samozrejme takisto v poriadku*.

*ADVANCE Menoxin si môžete zaobstarať aj vo vybraných lekárňach (kamenných eshopoch i online, napríklad v Dr.Max či Pilulka), pochybujem však, že za lepších a výhodnejších podmienok ako v eshope výrobcu. Iba tam máte totiž istotu, že prípravok je vždy na sklade a už na druhý deň po vašej objednávke tak môže byť u vás doma. Takisto je super, že máte na výber z viacerých možností a objednať si balenie, ktoré vám bude najviac vyhovovať.

💡 TIP:  100 %-ne najvýhodnejší a najpohodlnejší je nákup priamo ✅ online z oficiálnej stránky produktu.

 

Ako kúpiť a objednať priamo v oficiálnom eshope

Menoxin od Advance nutraceutics si dokážete zaobstarať prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu veľmi jednoducho. Predaj na internete je pohodlný a máte tiež zaručené súkromie, čo pri prípravkoch týkajúcich sa intímneho zdravia ženy hrá tiež nemalú úlohu. Objednávka online prebieha ako kdekoľvek inde v internetovom obchode:

 • vyberiete produkt a zvolíte počet balení (napríklad optimálne 3 balenia so zľavou a dopravou zadarmo)
 • vyplníte osobné údaje vrátane miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jediným kliknutím odošlete (záväzná objednávka)

➡️ Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • zaplatiť za tovar môžete formou dobierky, ale aj vopred platobnou kartou
 • doručenie je možné kuriérom DHL alebo Slovenskou poštou, prípadne si balíček môžete vyzdvihnúť prostredníctvom výdajných miest Zásielkovne

💡 DOPRAVA

Cena za dopravu je pevne stanovená, nezávisle od poskytovateľa služby a to v cene 1,99 €. Upozorňujem však opäť na možnosť ako veľmi ľahko získať dopravu zadarmo. Stačí si objednať aspoň 2 balenia Menoxinu (či inú kombináciu produktov ADVANCE nutraceutics).

Možnosti:

Zásielkovňa, až 3450 výdajných miest na Slovensku, kde si môžete balíček vyzdvihnúť
DHL kuriér až k vám domov
Slovenská Pošta Expres kuriér až k vám domov

 

Užívanie a dávkovanie ADVANCE Menoxin

Základné balenie Menoxinu obsahuje 60 kapsúl a vystačí vám na 1 až 2 mesiace. Toto je výrobcom odporúčané dávkovanie:

dávkovanie prípravku Menoxin

 • 💊 1 kapsula 1-2 x denne podľa potreby (nezabudnite zapiť dostatočným množstvom tekutiny) a to najlepšie po dobu aspoň 2-3 mesiacov
 • odporúčam užívať tabletku Menoxin vždy v pevne stanovenom čase, napríklad ráno pred jedlom či spolu s ním a ďalšiu večer – vaše telo si tak lepšie a hlavne skôr zvykne na aktívne látky prípravku
 • kapsuly s prípravkom však môžete užívať v maximálnej dennej dávke (2 ks) naraz (je to na vás)
 • berte však na vedomie aj to, že doba nástupu účinku prípravku a jeho intenzita je značne individuálna a závisí hlavne od veku, zdravotného a psychického stavu jedinca

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť tabletiek žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. Takisto v prípade nadmerného užívania tabletiek (akýchkoľvek, nielen Menoxinu) zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

 

Najväčšie výhody prípravku z môjho pohľadu

 • koncentrované prírodné zloženie (unikátna kombinácia 7 zložiek)
 • priaznivý vplyv na problémy v menopauze (zmierňuje návaly tepla, podráždenie…)
 • pozitívne vplýva na hormonálnu hladinu
 • pomoc aj pre mladšie ženy s problémami ako je nepravidelná menštruácia, bolesť počas nej, predmenštruačný syndróm…
 • vhodný na dlhodobé užívanie – nehrozia žiadne vedľajšie negatívne účinky
 • výborná cena, aj jej pomer ku kvalite a účinnosti prípravku
 • jednoduché užívanie a dávkovanie (1-2 tabletky denne podľa potreby)
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárňach
 • overený oficiálny eshop produktu – rýchle a diskrétne doručenie, objednávka i poradenstvo online, telefónna asistenčná linka, zaručená originalita prípravku, produkt je vždy na sklade

 

Menoxin – osobné skúsenosti

Menoxin je prípravok, ktorý som samozrejme neskúšal ja, ale spoľahol som sa v tomto na moju partnerku, ktorá pravidelne rieši problémy pri menštruácii a rodinnú priateľku, ktorá to zas má ťažšie s nástupom menopauzy. Obe sa rozhodli, že vyskúšajú 2 mesiace Menoxin užívať v plnej dávke 2 tabletky denne (to znamená, že po dve liekovky každá).

➡️ Rodinná priateľka a Menoxin

Rodinná priateľka sa už dávnejšie sťažovala, že ju tak trochu neočakávane začali trápiť príznaky nastupujúcej menopauzy, najmä nadmerné potenie a náhle návaly tepla. Na testovanie Menoxinu prikývla aj preto, že ponúka prírodné riešenie (hormonálnu liečbu nechcela, ani nechce dobudúcna riešiť). Ako to dopadlo?

Najviac ju potešil efekt zmiernenia únavy, ktorý sa prejavil už pri prvom balení Menoxinu a tiež zníženie početnosti návalov horúčavy a aj s tým potením to bolo o niečo lepšie. Problémy nevymizli úplne, to ale ani neočakávala, no ich zmiernenie bolo pre ňu viac ako očakávala. Navyše pocítila aj zlepšenie v oblasti libida… Takže Menoxin užíva aj naďalej, ako nám prezradila prednedávnom.

➡️ Moja partnerka a Menoxin

Prípravok otestovala počas 2 mesiacov aj moja partnerka, ktorej do menopauzy ešte tých rôčkov chýba. No za to sa jej nevyhýbajú problémy súvisiace s hormonálnou hladinou. V jej prípade sa efekt dostavil o niečo neskôr ako to bolo v predchádzajúcom prípade, no zato bol celkom výrazný. ja môžem potvrdiť, že obdobie pred menštruáciou bolo pokojnejšie ako predtým, nepobadal som žiadne väčšie podráždenie ani prudkejšie reakcie.

Z môjho pohľadu Menoxin v rámci predmenštruačného syndrómu naozaj zabral. Partnerka si tiež pochvaľovala viac vitality a energie a menej únavy počas menštruácie.

➡️ Menoxin a ako to vidím ja

Za mňa môžem povedať, že objednávka z oficiálneho eshopu prebehla bezproblémovo, za celkom 4 balenia sa aj niečo ušetrilo (6 €, aj doprava bola zdarma). Za dievčatá mám odkázať, že oceňujú tiež prírodný charakter prípravku, a že pri jeho užívaní nepocítili žiadne nežiadúce vedľajšie účinky.

Faktom tiež je, že z pohľadu zloženia patrí Menoxin určite medzi tie najlepšie prípravky v rámci voľnedostupných tabliet prírodného zamerania. Z toho tak podľa mňa vyplýva, že Menoxin je naozaj dobrá voľba v podstate pre každú ženu.

 

Skúsenosti ostatných (diskusie, fórum, Heureka)

Menoxin je prípravok, pri ktorom nájsť skúsenosti a recenzie iných žien s jeho užívaním nie je na internete v rámci rôznych diskusií a fór žiaden väčší problém. Tabletky oceňujú ženy v menopauze, ale i mladšie, ktoré hľadajú pomoc s normalizovaním hormonálnej hladiny.

Z hľadiska účinnosti prípravku je na prvom mieste potlačenie niektorých nežiadúcich príznakov ako návaly tepla a potenie, celkom výrazné účinky Menoxinu popisujú ženy, ktoré mali problém s častými výkyvmi nálady a podráždenosťou. Čo sa týka kritických postrehov, tak niekoľko sa ich týka vyššej ceny – pravdou je, že na trhu sú aj lacnejšie prípravky, no ich efekt užívania nie je až taký výrazný.

Niekoľko zaujímavých postrehov a komentárov týkajúcich sa Menoxinu teraz odprezentujem aj v tejto recenzii:

ℹ️ Lacnejšie nie je vždy aj lepšie…

“…Menoxin som užívala, bola som veľmi spokojná, našla som však lacnejšie tabletky, tiež na menopauzu, ale nie som s nimi spokojná, doberiem, a vrátim sa k Menoxinu, ja dávam 5 hviezdičiek, veľká spokojnosť…” (Ľudmila)

ℹ️ Menoxin naozaj pomáha, no chce to trpezlivosť…

„…naozaj pomáha, ale chce to trpezlivosť. U mňa zabral až po 2 mesiacoch. Ale je fakt, že som mala návaly veľmi silné. V noci som prezliekala posteľ aspoň 1 x a vo dne to bola tragédia, vôbec som nechcela nikam chodiť. Návaly mám po 3 mesiacoch užívania stále, ale už sa s tým dá žiť. A v noci už pohoda…“ (Tatiana)

ℹ️ Pár komentárov z Heureky…

Najprv z českej mutácie nákupného portálu:

Menoxin - skúsenosti, Heureka

…a zo slovenskej:

Menoxin - skúsenosti s užívaním, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Menoxin je už vcelku známy a populárny produkt, na ktorý sa ľudia aj častejšie pýtajú. Vybral som niekoľko najzaujímavejších a praktických, na ktoré na tomto mieste aj odpoviem:

❓ Po akom čase užívania Menoxin dokáže zaúčinkovať?

Je to výživový doplnok na prírodnej báze, takže okamžitý efekt určite netreba neočakávajte. Prvý priaznivý efekt sa reálne zjaví tak do 2 týždňov od začiatku užívania, niektoré ženy uvádzajú aj dlhší čas, no takmer vždy sa jedná o spokojnosť s účinkami navzdory ich neskoršieho nástupu (s doplnkami na menopauzu je už to raz tak).

❓ Je užívanie Menoxinu bezpečné?

Je. Nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. Partnerka ani priateľka nezaznamenali žiadne počas celej doby užívania prípravku. Navyše treba dodať, že výrobca Menoxinu patrí medzi overených a etablovaných producentov výživových doplnkov, takže všetky suroviny potrebné na výrobu sú prísne kontrolované a každá vyrobená šarža tabletiek je zároveň analyzovaná v nezávislom laboratóriu.

❓ Kto by prípravok určite nemal užívať?

ADVANCE Menoxin určite nie je riešením pri vážnejších prejavoch menopauzy a poruchách súvisiacich s produkciou hormónov. V takom prípade je nutné podstúpiť liečbu pod dohľadom lekára, toto žiaden výživový doplnok na svete nedokáže. O jeho užívaní sa treba poradiť s lekárom aj vtedy, ak práve podstupujete hormonálnu liečbu, či máte problémy s pečeňou. Menoxin nesmú užívať ženy počas tehotenstva a dojčenia, deti, ani muži.

❓ Môže Menoxin spôsobovať nejaké tráviace problémy?

Môže, ale ozaj len v ojedinelých prípadoch (zvýšená citlivosť organizmu, predávkovanie). Preto je potrebné  vždy striktne dodržiavať pokyny výrobcu a neprekračovať ním odporúčanú maximálnu dennú dávku, čo sú 2 tabletky. Ak problémy neustupujú, je potrebné užívanie tabletiek prerušiť a vzniknutú situáciu riešiť s lekárom.

❓ Čo robiť, ak prípravok nezaberie?

Prírodné zloženie prípravkov na menopauzu a normálnu hladinu hormónov nikdy nezaručí 100%-ú úspešnosť. Treba rátať s individuálnymi účinkami. Ak Menoxin nezaberie ani po 2-3 baleniach, môžete vyskúšať iné prírodné prípravky, ktoré sa od neho líšia zložením (napríklad Menox 45). V prípade, že ani to nezaúčinkuje aspoň v nejakej akceptovateľnej miere, odporúčam navštíviť lekára a podrobiť sa odbornému vyšetreniu.

❓ Môže sa Menoxin užívať aj v období pred menopauzou?

Hoci je tento prípravok primárne určený pre ženy v menopauze, využiť ho môžu pokojne aj mladšie (tak ako moja partnerka napríklad). Prečo? Nuž preto, že Menoxin obsahuje aktívne látky, ktoré ovplyvňujú celý hormonálny systém nezávisle od veku užívateľky. S pomocou tak môžete rátať najmä pri nepravidelnej menštruácii a predmenštruačnom syndróme.

❓ Môžu tieto tabletky prispieť k zvýšeniu libida?

Myslím, že prispieť môže (viď skúsenosti rodinnej priateľky), no priamo na túto oblasť by som Menoxin neodporúčal. Existujú špecializované prípravky na ženské libido, ktorým to so zvyšovaním sexuálneho apetítu ide omnoho lepšie (napríklad tabletky Aphrodisia V pre ženy).

❓ Je ADVANCE nutraceutics skutočne seriózny výrobca?

Je. O tom svedčí jednak široká paleta zaujímavých produktov – výživových doplnkov a nutraceutík (Menoxin a ďalšie produkty), tak aj výroba podľa pravidiel HACCP, používanie certifikovaných surovín a vývoj produktov na vedeckom základe. Výrobné závody sa nachádzajú priamo v Česku, nie niekde v tretej krajine mimo EÚ.

❓ Je predaj prostredníctvom oficiálneho eshopu produktu bezpečný? Ako je to s garanciami pri doprave a platení?

Je, to vám môžem potvrdiť z vlastných skúseností, pretože som objednával viacero produktov a nákup bol maximálne bezproblémový bez jediného “zádrhelu”. Ak máte pochybnosti z doposiaľ neznámeho obchodu, tak si pokojne objednajte Tribul či iný produkt na dobierku (nespoplatnené) a zaplatíte až kuriérovi pri prevzatí. Výrobca inak garantuje najnižšiu cenu, dopravu zadarmo pri kúpe 2 a viac balení a tiež rýchlosť dodania (ak vám produkt nebude odoslaný do 24 hodín po objednávke od výrobcu dostanete zľavu 10 €.

 

Menoxin a moje zhodnotenie na záver

Zhodnotiť Menoxin na záver je z mojej strany veľmi jednoduchá záležitosť. Je to solídny prípravok na menopauzu a “veci s tým súvisiace”, za solídnu cenu od overeného výrobcu a s účinkami, ktoré potvrdzujú mnohé ženy.

ako vyzerajú kapsule Menoxin

Pokiaľ sa pre Menoxin rozhodnete, možno aj na základe tejto recenzie, zadovážte si ho najlepšie z oficiálneho eshopu Nutraceutics.sk rovno ako dvoj- či trojbalenie. Nielen kvôli potrebe dlhodobejšieho užívania prípravku, je to aj cenovo výhodnejšie a získate tiež dopravu zdarma.

💡 TIP: Najdôležitejšie produkty z dielne ADVANCE Nutraceutics z pohľadu intímneho zdravia muža i ženy

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • účinná kombináciu prírodných látok na problémy s menopauzou
 • výborný aj na podporu libida, zmierňuje návaly tepla, podráždenie…
 • prírodné zloženie, žiadne vedľajšie účinky
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Menoxin je komplexný výživový doplnok, ktorého prírodné aktívne látky podporujú lepší komfort pri menopauze.

4.5

Menoxin

✅ Cena: 12,99 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula 1-2 x denne

Chcem Menoxin Nutraceutics.sk
Vývoj ceny Menoxin

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
30 + 15 tabliet zdarma
Menox 45
Menox 45
➡️ prírodný prípravok na príznaky menopauzy a ich lepšie zvládnutie
✅ obsahuje Macu, Hloh, Ďatelinu, Ploštičník a Zinok
✅ pomáha udržať hormonálnu rovnováhu ženy
✅ podporuje zvýšenie vitality
✅ má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém
Menox45.sk - eshop

⭐️ 15 denná kúra zadarmo
⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ rýchle dodanie do 48 hodín

21,99 €
Chcem vedieť viac
90 kapsúl
Maca Advance
Maca Advance tabletky
➡️ výživový doplnok s koncentrovaným extraktom z koreňa
✅ až 10x vyššie množstvo aktívnych látok ako v normálnom sušenom koreni
✅ veľmi dobrý pomer ceny a kvality tabliet
✅ široké spektrum pozitívnych účinkov
✅ vhodný na dlhodobé užívanie – bez rizika vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.