Bylinky na ženské problémy

Bylinky na ženské problémyBylinky na ženské problémy sú jasnou voľbou pre všetky dámy, ktoré na to chcú ísť prirodzenou prírodnou cestou. Problémy, ktoré trápia naše nežnejšie polovičky, sú väčšinou výsledkom nerovnováhy v hormonálnom systéme. Či už sa jedná o predmenštruačný syndróm a poruchy menštruácie (nepravidelný cyklus, bolestivá menštruácia…), alebo o nepríjemné prejavy nastupujúcej menopauzy a v období klimaktéria. Často však ide aj o problémy s libidom a sexuálnym vzrušením (frigidita).

Všetky tieto typické problémy potrápia skôr či neskôr každú ženu. Ako sa s tým dá účinne popasovať? Jednou z možností je hneď na úvod spomenutá prírodná alternatíva v podobe unikátnych rastlín a bylín, ktoré dokážu vplývať na hormonálnu rovnováhu, či na správne fungovanie pohlavného systému.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na ženské problémy – partnerka vyzdvihuje najviac tieto prípravky: ✅ Menoxin, ✅ Menox 45 a ✅ Aphrodisia V pre ženy.

Ženské problémy – čo si pod tým vlastne predstavovať

Ženské problémy sú typicky poruchy a ťažkosti spojené s výkyvmi hormonálnej hladiny a stojí za tým najmä “svätá trojica” ženských hormónov: estrogén, progesterón a prolaktín. Poruchy týkajúce sa sexuálneho zdravia trápia mnoho žien. Odhliadnuc od klasických gynekologických problémov (cysty, zápaly, výtok, všeobecne infekcie pohlavného a močového ústrojenstva) ide o symptómy inak normálneho obdobia v živote ženy.

Typickým príkladom je menopauza, pri ktorej sú najväčším problémom výkyvy hladiny estrogénu v tele spôsobujúce typické nepriaznivé príznaky nastupujúcej menopauzy ako je prílišné potenie, problémy so spánkom, podráždenosť, červeň v tvári… Aj v takomto prípade je však problém riešiteľný vhodnou kombináciou režimových opatrení a užívaním niektorých byliniek (či už vo forme čaju alebo v tabletkách).

Najčastejšie ženské problémy

Medzi najbežnejšie problémy, s ktorými sa ženy boria patria tieto nežiadúce stavy a poruchy:

 • problém s libidom a sexuálnym apetítom – dlhodobé neriešenie v tejto oblasti môže viesť až k vážnym problémom so vzrušivosťou a frigidite
 • problém s menštruáciou ako je nepravidelnosť cyklu či negatívne symptómy predmenštruačného syndrómu (PMS)
 • problémový priebeh menopauzy a klimaktéria

➡️ Poruchy libida, frigidita

Poruchy libida u žien sú vždy komplikovanejším problémom ako je to u mužov. Mladšie ženy s libidom obvykle problém nemávajú, no s pribúdajúcim vekom sa riziko zvyšuje. Úplná strata libida, niekedy nepresne nazývaná aj ako frigidita, je potom dôsledkom neriešenia prechodného zníženia sexuálnej túžby. Výsledok? Takmer nijaký záujem o sexuálnu aktivitu, žiadne sexuálne fantázie, úplná absencia rozkoše pri sexe či masturbácii, bolesť pri pohlavnom styku…

Znížená sexuálna túžba je tiež jedným z prejavov menopauzy, kedy produkcia pohlavných hormónov prirodzene klesá. Ak sa k tomu pridajú aj niektoré typické fyziologické poruchy ako vaginálna suchosť, anorgazmia, vaginizmus, tak normálny sexuálny život sa rýchlo stáva minulosťou.

✅ Prečítajte si tiež články: ➡️ Ako u žien zvýšiť libido, či ➡️ Najlepšie potraviny na zvýšenie libida.

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy
Aphrodisia V pre ženy 60 kapsúl

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

➡️ Menštruácia a predmenštruačný syndróm

Menštruácia, alias menzes, je prirodzená súčasť života každej ženy v reprodukčnom veku. Obvykle trvá 5-7 dní a ideálne sa cyklus pohybuje okolo frekvencie 28 dní (normálne v rozpätí 21 až 35 dní). U takmer polovičky žien sa v pravidelnom intervale objavuje aj takzvaný predmenštruačný syndróm, čo je vlastne súbor ťažkostí súvisiacich s nástupom menštruácie, ktoré dokážu výrazne znepríjemniť aj bežný život. Predmenštruačný syndróm môže zahŕňať dokonca až 150 fyzických a psychických príznakov!!! Obvykle sa objaví okolo 20. roku života a trvá prakticky až do menopauzy.

Viaceré bylinky na ženské problémy dokážu napomôcť aj pri práve spomínanom PMS. Prispievajú k potlačeniu negatívnych symptómov a pôsobia tiež preventívne. Pomáhajú totiž aj s rýchlejším “upokojením” hladiny hormónov v tele.

💡 TIP na produkt - Menoxin
Menoxin

 • komplexný výživový doplnok pre väčší komfort pri menopauze (klimaktériu)
 • kladný účinok na hormonálnu hladinu u každej ženy aj pri problémovej menštruácii a PMS
 • obsahuje vyváženú zmes prírodných látok ako ďatelina lúčna, ploštičník, sója, ľan, šalvia, včelia materská kašička, vitamín B5
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)

12,99 €
Menoxin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

➡️ Menopauza a klimaktérium

Vedeli ste, že menopauza sa inak niekedy označuje aj ako klimaktérium? Technicky to určite nie je to isté, no tieto dva pojmy sa používajú u laickej verejnosti takmer rovnocenne. Aby ste sa lepšie zorientovali, uvádzam definície oboch týchto základných pojmov.

Menopauza

Menopauza vlastne označuje posledné menštruačné krvácanie riadené vaječníkmi ženy, pričom ďalšie by sa nemalo objaviť viac ako rok. Menopauza je tak v konečnom dôsledku len jeden z časových úsekov v rámci celého klimaktéria.

Klimaktérium

Klimaktérium zase zahŕňa dlhšie obdobie niekoľkých rokov, počas ktorého dochádza k postupnému ukončovaniu funkcie vaječníkov a k poklesu estrogénu v ženskom tele. Je to úplne prirodzené obdobie v živote každej ženy kedy dochádza k zmenám v rámci pohlavnej a hormonálnej sústavy. Tieto zmeny pociťuje celý organizmus a v extrémnom prípade sa môže vyvinúť až do veľmi nepríjemného, takzvaného klimakterického syndrómu.

Pre obe prirodzené obdobia v živote však platí, že sú spojené s dôležitými hormonálnymi zmenami. Tie sa môžu prejaviť aj viacerými negatívnymi prejavmi. Pri menopauze je to najmä nočné potenie, návaly tepla, nespavosť či zmeny nálady, podráždenosť… V klimaktériu sa môžu prejaviť intenzívne ťažkosti všeobecne známe pod pojmom klimakterický syndróm. Tam, okrem už spomínaných problémov, patria aj vaginálne zmeny, pričom pošva sa stáva suchšou, tenšou a pohlavný styk tak môže byť bolestivý, či zvýšené odbúravanie kostnej hmoty, čo vedie k zníženiu pôvodnej výšky ženy a prípadne až k zlomeninám (osteoporóza).

✅ TIP: Informácia pre verejnosť – Klimaktérium a hormonálna liečba (ŠÚKL – Štátny ústav pre kontrolu liečív).

Tieto negatívne prejavy niekedy dokážu rýchlejšie potlačiť viaceré rastliny a bylinky na ženské problémy, ktoré prispievajú k zlepšeniu hormonálnej rovnováhy v tele. Plus samozrejmosťou by mala byť aj zmena stravovacích návykov a konzumácia potravín s väčším množstvom vitamínov B a C a minerálov, hlavne vápnika.

💡 TIP na produkt - Menox 45
Menox 45

 • obľúbený výživový doplnok na problémy v období menopauzy
 • pomáha skôr obnoviť stratenú ženskosť, vitalitu a pohodu už pri prvých príznakoch
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Maca, Ploštičník, Ďatelina, Hloh + zinok
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky

21,99 €

💡 TIP č.1: 15 denná kúra zadarmo💡 TIP č.2: garancia vrátenia peňazí💡 TIP č.3: rýchle dodanie do 48 hodín

 

Čo stojí za ženskými problémami

Už som to spomínal niekoľkokrát, za ženskými problémami stojí hlavne hormonálna sústava a jej správne fungovanie, no tiež sa na nich podieľajú aj ďalšie faktory ako je psychické rozpoloženie ženy a mnoho ďalších…:

 • hormonálne zmeny počas menštruácie a napríklad aj neliečené psychické ochorenia alebo problémy, napríklad úzkosť alebo depresia (PMS)
 • fyziologicky “normálne” obdobia s nižšou hladinou estrogénu a progesterónu ako je menopauza, tehotenstvo a dojčenie
 • užívanie liekov s vedľajšími účinkami, ktoré spôsobujú pokles hladiny estrogénov
 • užívanie hormonálnej antikoncepcie
 • odstránenie vaječníkov, to znamená chirurgicky vyvolaná menopauza
 • cukrovka, rakovina a ďalšie chronické ochorenia (artritída, ischemická choroba srdca)
 • pohlavne prenosné choroby
 • psychické problémy ako nízke sebavedomie, úzkostné stavy a depresie, únava a vyčerpanie
 • nadmerná konzumácia alkoholu, užívanie rekreačných drog

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na ženské problémy – partnerka vyzdvihuje najviac tieto prípravky: ✅ Menoxin, ✅ Menox 45 a ✅ Aphrodisia V pre ženy.

Zloženie, účinky a užívanie byliniek na ženské problémy

Na podporu pri riešení najrôznejších ťažkostí sú bylinky na ženské problémy takmer ideálne – hlavne čo sa týka ich prirodzených účinkov. Unikátne fytoestrogény, ktoré takéto liečivé rastliny obsahujú, dokážu totiž prirodzene stimulovať v tele tvorbu dôležitých hormónov…

Účinky byliniek na podporu pri najčastejších ženských problémoch:

 • podpora prirodzenej tvorby estrogénu – zlepšenie hormonálnej rovnováhy
 • zvýšenie fyzickej a mentálnej vitality a odolnosti
 • zlepšenie čo sa týka pravidelnosti menštruácie a aj jej priebehu
 • zníženie intenzity negatívnych prejavov počas menopauzy a klimaktéria
 • podpora vyššej vzrušivosti pohlavných orgánov vďaka lepšej stimulácii nervovej sústavy
 • zlepšenie prekrvenia v genitálnej oblasti

Bylinky na ženské problémy sa používajú v rôznych formách. Najčastejšie sa jedná o rôzne čaje alebo odvary z rôznych častí rastliny (koreň, podzemok vňať, plody, listy, kôra…). Prípadne ide o najrozličnejšie prípravky v tabletkách, kapsuliach, či vo forme tinktúry alebo kvapiek…, kde sa často vyskytujú viaceré prospešné bylinky vo vhodnej kombinácii.

Aby však vôbec došlo k pozitívnemu efektu, je nevyhnutné tieto rastliny a ich výťažky užívať dlhodobejšie, to znamená minimálne niekoľko týždňov až mesiacov. Tiež treba rátať s tým, že výskyt a intenzita nepriaznivých prejavov sú u každej ženy iné a nie je tak dosť dobre možné garantovať u každého rovnaký účinok. Takisto si netreba zamieňať bylinky na ženské problémy s odbornou liečbou!

 

Najlepšie bylinky na ženské problémy

Najlepšie bylinky na ženské problémy bývajú takisto logicky aj najčastejšou súčasťou rôznych prípravkov na podporu normálnej hladiny hormónov a s tým spojené príznaky jej kolísania počas menopauzy či menštruácie. A práve tie najviac preferované rastliny som sa vám teraz rozhodol priblížiť viac:

➡️ Maca – Žerucha peruánska

Bylinky na ženské problémy: Maca

Bylinky na ženské problémy: Maca

Maca, slovensky Žerucha peruánska (lat. Lepidium meyenii), je odolná viacročná rastlina, ktorá pochádza z ďalekých juhoamerických Ánd. Tam pôvodne rastie vo vysokých nadmorských výškach. Vďaka tomu, že jej koreň má vysokú nutričnú hodnotu, sa táto rastlina považuje za unikátnu superpotravinu. Obsahuje tiež veľké množstvo bioaktívnych látok ako sú taníny, alkaloidy, saponíny, steroly (betasitosterol), glukozinoláty, flavonoidy, izotiokyanáty, aromatické oleje.

Aj vďaka všetkým týmto spomenutým látkam je známa a využívaná aj ako výrazná pomoc pri miernení príznakov predmenštruačného syndrómu a nastupujúcej menopauzy. Maca je aj účinné afrodiziakum, ktoré zvyšuje sexuálny apetít, podporuje plodnosť a zlepšuje sexuálny výkon. Výťažok z macy je takisto súčasťou mnohých výživových doplnkov (prášok, kapsuly, nápoje) na zvýšenie energie a vytrvalosti pre športovcov a na podporu psychickej odolnosti.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • pomoc s lepším zvládaním menopauzy a klimaktéria
 • je nápomocná aj pri poruchách menštruácie, pri PMS
 • zvýšenie sexuálnej aktivity
 • nabudenie libida, zvýšenie sexuálnej túžby
 • na problémy so spánkom, výkyvy nálady, podráždenosť
 • prísun energie a zlepšenie výdrže (fyzickej i psychickej)
 • spomalenie starnutia
 • zníženie únavy a a potlačenie vplyvu stresu
 • pozitívny vplyv na chudokrvnosť a tuberkulózu, problémy žalúdka
 • na zdravé kosti a zuby, proti vypadávaniu vlasov
 • pomoc s budovaním svalovej hmoty
 • zmiernenie akné a iných kožných defektov, rýchlejšie hojenie vonkajších poranení
 • pri neplodnosti a ďalších reprodukčných a sexuálnych poruchách
 • na podporu kognitívnych schopností
 • potlačenie stavov úzkosti a slabšej depresie
 • prevencia osteoporózy
 • imunostimulačné účinky

💡 Prečítaj si o Mace viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať koncentrovanú Macu samostatne, tak prášok z koreňa prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské problémy s Macou

Recenzie tabletiek s Macou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Menox45, ✅ Aphrodisia V pre ženy, ✅ Maca Advance
eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Zerex Ultragold, ✅ Proerecta,
Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil,
Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid,
Clavin Platinum, ✅ Erectan Forte

 

➡️ Damiána

Bylinky na ženské problémy: Damiána

Bylinky na ženské problémy: Damiána

Damiána – Pastala rozprestretá (Turnera diffusa) je liečivá rastlina, ktorú ako silné ženské afrodiziakum poznali už starí Mayovia. Odvar z listov tejto rastliny užívali najmä ženy pred pohlavným stykom na zintenzívnenie pôžitku a ľahšie dosiahnutie orgazmu. Tento účinok má vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na hladinu pohlavných hormónov v tele (estrogén a progesterón).

Takto je samozrejme prospešná aj pri hormonálne nevyrovnaných obdobiach ako je menštruácia a menopauza/klimaktérium. Výsledkom je stabilizovaný pravidelnejší menštruačný cyklus a potlačenie negatívnych prejavov počas menopauzy ako je zvýšená podráždenosť a výkyvy nálady, nočné potenie… Damiána inak tiež býva súčasťou prírodných prípravkov na zväčšenie a spevnenie poprsia – pomáha totiž stimulovať činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, teda i prsné žľazy (u nás výživové doplnky BreastExtra+SuperPrsia).

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • normálna hladina pohlavných hormónov – menštruačný cyklus, menopauza, libido
 • lepšie prekrvenie v genitálnej oblasti – lepšia citlivosť a vzrušivosť
 • zvýšenie sexuálnej aktivity
 • pomoc pri zvýšenej duševnej únave (nervové tonikum)
 • potlačenie suchého kašľa a podpora lepšieho vykašliavania hlienov
 • potláča nadmernú úzkosť či depresívnejšie stavy
 • zlepšuje náladu, pomáha s každodenným stresom
 • pomoc pri tráviacich problémoch (antibakteriálne účinky)
 • podporný vplyv pri nezhubnom zväčšení prostaty
 • pri zápaloch močových ciest (dezinfekčné účinky vďaka obsiahnutému arbutínu)

💡 Prečítaj si o Damiáne viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať Damiánu samostatne a v prírodnej forme, tak vňať prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské libido a podporu pri ženských problémoch s Damiánou

Recenzie tabletiek s Damiánou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Aphrodisia V pre ženy, ✅ Afroditky plus,
Megaprsia BreastExtra+, ✅ Super Prsia + štíhla línia

 

➡️ Senovka grécka

Bylinky na ženské problémy: Senovka grécka

Bylinky na ženské problémy: Senovka grécka

Senovka grécka, alias Fenugreek (Trigonella foenum-graecum), je jednoročná rastlina a jedna z najstarších kultúrnych plodín vôbec. Pôvodne stredomorská bylina sa dnes pestuje hlavne ako krmivo pre dobytok, ale aj na terapeutické účely. Senovka obsahuje hlavne mnoho fytoestrogénov (najviac dôležitý je diosgenín), ktoré prispievajú k produkcii ženského pohlavného hormónu estrogénu. Práve tento fakt predurčuje užívanie senovky ako výborný prostriedok na tlmenie nepriaznivých prejavov spojených s kolísaním hormónov v tele ženy. Podporuje aj rast prsného tkaniva (mastogenický efekt).

K terapeutickým účelom sa využíva semeno (semen foeni-graeci/semen trigonellae). Senovka sa tiež vyznačuje tým, že priaznivo pôsobí na trávenie, žalúdok a črevá, tlmí pálenie v žalúdku, dokáže pozitívne vplývať na hladinu testosterónu. Senovka takisto podporuje lepšie prekrvenie tkanív a orgánov, vrátane celej pohlavnej sústavy a aj preto ju môžeme zaradiť medzi výborné “unisex” afrodiziaká.

Veľmi známy a dôležitý je aj jej vplyv na tvorbu mlieka a podpora laktácie u mamičiek (najčastejšie v kombinácii s ďalšou liečivkou – benediktom lekárskym).

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • podpora normálnej hladiny estrogénu v ženskom tele
 • stimulácia rastu prsného tkaniva
 • podporuje produkciu mlieka počas dojčenia a rýchlejšie zotavenie po pôrode
 • zvýšenie libida a sexuálnej aktivity
 • podpora normálnej hladiny testosterónu u mužov
 • má priaznivý vplyv na trávenie, žalúdok a črevá
 • prispieva k udržiavaniu fyziologického pH žalúdka
 • podporuje chuť do jedla
 • pôsobí ako fyzické a mentálne tonikum
 • podporuje metabolizmus tukov
 • pomáha udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi
 • podporuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu
 • posilnenie organizmu a jeho lepšia regeneráciu
 • upokojenie a hojenie slizníc dýchacích ciest (hlienotvorba)
 • pozitívny vplyv pri alergiách a na znižovanie horúčky
 • pomoc pri hnisavých zápaloch, vredoch, opuchoch
 • tíšenie nadmerného búšenia srdca
 • pôsobenie proti chrápaniu

💡 Prečítaj si o Senovke viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať mleté semená Senovky gréckej, tak produkt prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravok na ženské problémy so Senovkou

💡 TIP na produkt - Senovka grécka
Senovka grécka

 • prípravok s prírodným zložením vo vegánskych kapsuliach
 • výrobca: kanadská firma rodinného typu Organika Health Products Inc.
 • zloženie: 500 mg extrakt zo sušených semien rastliny (Trigonella foenum-graecum) v jednej kapsule
 • účinky: podpora laktácie a objemu prsníkov, zvýšenie libida a sexuálnej vitality, podpora trávenia, podpora pri hojení a poraneniach
 • odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly 3 x denne

9,70 €
Senovka grécka v eshope Bohatstvo-prírody.sk

💡 TIP č.1: nad 30 € kupón na 1 %, kupón: dognet💡 TIP č.2: nad 100 € kupón na 3 %, kupón: DogBP3💡 TIP č.3: nad 79 € doprava zdarma

Prípravky na podporu aj pri ženských problémoch so Senovkou gréckou

Recenzie tabletiek so Senovkou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Megaprsia BreastExtra+, ✅ Super Prsia + štíhla línia
Primulus, ✅ MenActive,
Aphrodisia XL krém pre mužov

 

➡️ Ploštičník strapcovitý

Bylinky na ženské problémy: Ploštičník strapcovitý

Bylinky na ženské problémy: Ploštičník strapcovitý

Ploštičník strapcovitý, známy aj pod komerčným názvom ako Black Cohosh (Cimicifuga racemosa syn. Actaea racemosa) je známy najmä svojim pozitívnym pôsobením pri nepriaznivých prejavoch klimaktéria. Rastlina pôvodne pochádza zo Severnej Ameriky, kde je doteraz obľúbeným prostriedkom tradičnej medicíny a súčasť mnohých prírodných produktov určených práve na prevenciu a potláčanie problémov žien v menopauze.

Na terapeutické účely sa využíva odzemok rastliny s koreňmi, ktorý je zásobárňou mnohých unikátnych bioaktívnych látok. Medzi najdôležitejšie z hľadiska účinku na ženské problémy patria najmä izoflavóny, triterpénové glykozidy, či fenolové kyseliny.

Bylinka dokáže napomôcť pri zvýšenej podráždenosti a výkyve nálad, pri návaloch tepla aj nadmernom potení ako dôsledky menopauzy (znižuje hladinu luteinizačného hormónu), no má tiež svoj význam ako ochrana pred osteoporózou (práve v menopauze a klimaktériu sú ňou ženy ohrozené najviac). Ploštičník strapcovitý tiež dokáže zlepšiť stav celého močového a pohlavného ústrojenstva ženy.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • potláčanie a prevencia nepriaznivých prejavov menopauzy
 • užitočný pri ťažkostiach a kŕčoch priamo počas menštruácie, aj pri nepravidelnej menštruácii
 • povzbudenie kognitívnych schopností a psychické ustálenie
 • prevencia osteoporózy počas klimaktéria
 • antireumatické vlastnosti
 • schopnosť pomôcť s kašľom a upokojiť organizmus
 • zmiernenie svalového napätia
 • podpora pri liečení rôznych typov zápalov a bolestí
 • ženské tonikum – pôsobí regeneračne, výživne a posilňujúco
 • používa sa aj na zápal sedacieho nervu
 • hučanie v ušiach
 • obličkovú koliku
 • nespavosť
 • nervozitu aj miernu depresiu

💡 Prečítaj si o Ploštičníku viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať priamo odvar z Ploštičníka, tak sušený koreň prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské problémy s Ploštičníkom

💡 TIP na produkt - Menoxin
Menoxin

 • komplexný výživový doplnok pre väčší komfort pri menopauze (klimaktériu)
 • kladný účinok na hormonálnu hladinu u každej ženy aj pri problémovej menštruácii a PMS
 • obsahuje vyváženú zmes prírodných látok ako ploštičník, ďatelina lúčna, sója, ľan, šalvia, včelia materská kašička, vitamín B5
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)

12,99 €
Menoxin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Recenzie tabletiek s Ploštičníkom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Menox 45, ✅ Menoxin

 

➡️ Vitex jahňací

Bylinky na ženské problémy: Vitex jahňací

Bylinky na ženské problémy: Vitex jahňací

Vitex jahňací, hovorovo prevzaté z češtiny Drmek obyčajný (Vitex agnus-castus), je bylina ako stvorená pre riešenie viacerých ženských problémov, ktoré sa týkajú najmä kolísania hladiny hormónov. Extrakt z tejto rastliny býva veľmi často súčasťou prípravkov (liekov aj doplnkov) určených na zlepšenie komfortu počas menopauzy, na pomoc pri nepravidelnom menštruačnom cykle, či potlačenie nežiadúcich príznakov predmenštruačného syndrómu a podporu plodnosti.

Používa sa aj na liečbu gynekologických ťažkostí ako je bolestivá menštruácia, či mastalgia (bolestivosť prsníkov nezávislá od cyklu).

Najcennejšie látky z terapeutického hľadiska sa nachádzajú hlavne v plodoch rastliny (Agni-casti fructus). Medzi najdôležitejšie určite patria fytoestrogény, rastlinné zlúčeniny, ktoré sa chemicky podajú ľudským estrogénom. Obsahuje tiež flavonoidy, glykozidy, rôzne esenciálne oleje a silice, diterpény, triterpenoidy, kyseliny (salicylová, oleanolová a jej deriváty) atď.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • nepravidelná menštruácia, krvácanie z maternice, či nadmerné krvácanie
 • regulácia ovulačného cyklu (podporuje produkciu progesterónu)
 • na nepríjemné prejavy diskomfortu počas menopauzy (najmä návaly tepla)
 • podpora plodnosti (reguláciou tvorby prolaktínu)
 • pomoc pri akné vyvolanom hormónmi
 • pomoc pri problémoch so žilami a cievami
 • má protizápalové účinky (pomoc pri prechladnutí a nádche)
 • pozitívny vplyv na psychickú výkonnosť
 • používa sa aj na zmierňovanie depresií a úzkostných stavov
 • znižuje podráždenie a potláča bolesti hlavy migrenózneho typu
 • u mužov aj podpora zdravia prostaty (nezhubné zväčšenie, prevencia rakoviny)
 • používa sa aj ako prevencia hnačky a pri kolikách
 • na zníženie horúčky a pri bolesti hlavy, pri nevoľnosti
 • takisto ako prevencia proti hemoroidom, či dokonca ako repelent

💡 Prečítaj si o Vitexe viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať rovno odvar z Vitexu (drmka), tak sušené plody/semená prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravok na ženské problémy s Vitexom

💡 TIP na produkt - VITEX Agnus Castus
KIWU WUKI VITEX Agnus Castus 90 cps

 • extrakt z Vitexu jahňacieho v koncentrácii 2:1 (zodpovedá až 1000 mg v 1 kapsule)
 • pomáha zvyšovať hladinu progesterónu a znižuje hladinu prolaktínu
 • účinná podpora pri ženských problémoch
 • podporuje plodnosť i mentálne zdravie
 • pozitívny vplyv na hladinu hormónov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Ostatné bylinky na ženské problémy

Byliniek na ženské problémy jestvuje naozaj celkom dosť. Od tých tradičných až po úplne exotické. Vybrať si z nich tie, ktoré vám budú vyhovovať najviac je niekedy veľmi obtiažne. Aj preto dúfam, že vám tento výber najlepších byliniek na ženské problémy pomohol. No okrem už spomenutých rastlín môžete obrátiť svoju pozornosť samozrejme aj na ďalšie.

Spomeniem len tých “pár” najznámejších: ďatelina lúčna, hloh obyčajný, srdcovník obyčajný, benedikt lekársky, wild yam, angelika čínska, šalvia lekárska, saw palmetto, muira puama, ashwagandha, krpčiarka šípolistá, nátržník husí, jastrabina lekárska, fenikel obyčajný, lipkavec pravý, brusnica obyčajná, sladovka hladkoplodá, nechtík lekársky, hluchavka biela…

Mnoho z týchto rastlín môžete nájsť v známom prípravku na ženské problémy s názvom Gynex:

💡 TIP na produkt - Energy GYNEX bylinný extrakt
Gynex

 • pozitívne účinky pri ženských problémoch (menopauza, klimaktérium, menštruácia, PMS…)
 • pomoc pri gynekologických zápaloch, kvasinkových infekciách pošvy aj vonkajšieho genitálu
 • pomoc pri ženskej aj mužskej neplodnosti
 • veľmi účinné širokospektrálne bylinné zloženie
 • vhodný na dlhodobé užívanie, bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💡 TIP: Pozri tiež ďalšie bylinky prospešné pre ženy: ➡️ Bylinky na zvýšenie libida u žien a ➡️ Bylinky na prsia

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych liečivých rastlín tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz o problematike fytoterapie. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!