Bylinky na zvýšenie libida u žien

Bylinky na zvýšenie libida u žien

Bylinky na zvýšenie libida u žien? A načo, možno si poviete, veď sexuálny apetít prichádza vždy jaksi sám od seba. Omyl milé dámy. Libido, zvlášť to ženské, je veľmi krehký “mechanizmus”, a narozdiel od toho mužského naň pri ženách vplýva viacero faktorov, pričom jedným z najpodstatnejších je napríklad aj taká psychika. Nízke libido, ktoré môže dospieť až k trvalej sexuálnej dysfunkcii (frigidita), je reálnou hrozbou najmä v tejto dobe, kedy je tlak na krajšie pohlavie čoraz väčší. Ako totiž optimálne skĺbiť prácu, rodinu a uspokojivé intímne vyžitie? Preto je v záujme každej ženy aby svoje libido doslova hýčkala. Ako? Tak na to sú bez debaty vhodné aj stáročiami overené bylinky na zvýšenie libida u žien.

Tradičné ženské afrodiziakálne bylinky dokážu zvyšovať sexuálny apetít ženy a to najmä kvôli tomu, že vedia podporiť tvorbu pohlavných hormónov (estrogénov), ale aj tým, že dokážu zlepšiť prekrvenie a tým pádom aj citlivosť vonkajších i vnútorných častí pohlavného ústrojenstva. To sa dokáže premietnuť do lepšej vzrušivosti a prispieť tak k intenzívnejším pocitom pri sexe, orgazme… V neposlednom rade ide tiež o stimuláciu nervovej sústavy, ktorá prenos týchto vzruchov zabezpečuje, takisto ako potlačenie únavy a zlepšenie nálady.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto prírodné prostriedky na zvýšenie ženského libida – partnerka si ich pochvaľuje najviac: ✅ Aphrodisia V pre ženy - tabletky a ✅ Aphrodisia G krém pre ženy.

Libido – čo to vlastne je a jeho význam

Libido je označenie, respektíve odborný výraz, pre pohlavný pud. Hocako ľahko to znie, tak rovnako zložité je to vysvetliť. Jedná sa totiž o komplex rôznych procesov a prejavov, ktoré musia do seba zapadnúť ako ozubené kolieska hodín. Ináč nebude poriadne fungovať. Aby sme si libido priblížili ešte viac, poďme sa pozrieť aj na niekoľko ďalších trefných definícií – libido je:

 • túžba po ukojení pohlavného pudu
 • potreba pociťovať sexuálnu rozkoš
 • sexuálne alebo erotické želanie či vzrušenie
 • príjemný pocit, ktorý sprevádza sexuálne vzrušenie
 • pud, vášeň, náklonnosť či dokonca až chlípnosť
 • sexuálna túžba po splynutí

Ako sami vidíte, libido je jednoducho pojem, ktorý radi (ktovieprečo) používajú hlavne psychoanalytici. Tento veľmi komplikovaný a úplne normálny stav každého ľudského jedinca a jeho význam už totiž podrobili skúmaniu takí velikáni psychoanalýzy ako S. Freud a C. G. Jung…

💡 Libido podľa Freuda či Junga

 • Libido v psychoanalýze podľa Sigmunda Freuda je sexuálna energia tvoriaca základ všetkých prejavov sexuality a zameraná na získanie rozkoše erogénnych zón, energia sexuálneho pudu, sexuálna túžba (ako kvantitatívne pôsobiaca sila), energia lásky človeka.
 • Libido v analytickej psychológii podľa Carla Gustava Junga je psychická energia tvoriaca základ všetkých psychických prejavov, všeobecná životná sila (životná energia, životná vôľa) človeka.

Najčastejšie problémy s libidom u žien

Poruchy libida u žien sú komplikovanejšie ako u mužov. Či už je to kvôli zvýšenej citlivosti, alebo kvôli niečomu inému, je to jednoducho tak. Kým mladšie ženy s libidom zväčša problém nemávajú, tak s pribúdajúcim vekom sa to postupne mení. Času a priestoru na intímne radovánky ubúda (práca, rodinný život a podobne) a tiež hladina potrebných pohlavných hormónov stále klesá.

Prelomovým je najmä obdobie menopauzy, kedy sú vaječníky oveľa menej aktívne a produkujú o dosť menej hormónov ako to bolo predtým. Ženské libido môžu znižovať aj niektoré fyziologické poruchy a problémy ako častejšia vaginálna suchosť a bolestivý sex, neschopnosť dosiahnuť orgazmus, či vaginizmus a ďalšie.

Z odborného lekárskeho hľadiska sa jedná hlavne o:

➡️ Znížené libido

Znížená sexuálna túžba u žien je často výsledkom hormonálnych zmien a tiež problémov vo vzťahu. To sa dokáže prejaviť znížením kvality pohlavného styku (bolestivý styk v dôsledku suchej pošvy, problémy s dosiahnutím orgazmu), čo môže v konečnom dôsledku dospieť až k úplnému odmietaniu fyzického kontaktu. Prečítaj si aj články: Ako u žien zvýšiť libido či Najlepšie potraviny na zvýšenie libida.

➡️ Úplná strata libida

Úplná strata libida, niekedy nepresne nazývaná aj ako frigidita, je potom dôsledkom neriešenia prechodného zníženia sexuálnej túžby. Výsledok? Takmer žiadny záujem o sexuálnu aktivitu, žiadne sexuálne fantázie, úplná absencia rozkoše pri prípadnom pohlavnom styku, bolesť pri pohlavnom styku…

➡️ Zvýšené libido u žien a mužov

Nezdravo vysoké libido je tiež veľký problém. Nezriedka sa jedná aj o nechcený stav v dôsledku abnormálnej hladiny pohlavných hormónov s potvrdenou diagnózou závislosti na sexe.

 

Čo stojí za problémovým libidom u u žien

I keď aj za ženským libidom stojí hlavne hormonálna sústava a jej správne fungovanie, dokáže na ňu podstatne vplývať aj psychické rozpoloženie ženy a viacero ďalších vonkajších faktorov ako:

 • užívanie liekov s vedľajšími účinkami, ktoré spôsobujú pokles hladiny estrogénov
 • užívanie hormonálnej antikoncepcie
 • fyziologicky “normálne” obdobia s nízkou hladinou estrogénu ako menopauza, tehotenstvo a dojčenie
 • odstránenie vaječníkov, t.j. chirurgicky vyvolaná menopauza
 • cukrovka, rakovina a ďalšie chronické ochorenia (artritída, ischemická choroba srdca)
 • pohlavne prenosné choroby
 • psychické problémy ako nízke sebavedomie, úzkostné stavy a depresie, únava a vyčerpanie
 • nadmerná konzumácia alkoholu, či užívanie rekreačných drog
 • trauma z minulosti – napríklad incest, sexuálne zneužitie
 • náboženské presvedčenie
 • vzťahové problémy, najmä nedostatočná komunikácia medzi partnermi, nedostatok dôvery, rozpory v manželstve
 • sexuálny nesúlad partnerov

Zloženie, účinky a užívanie byliniek na zvýšenie libida u žien

Na podporu sexuálneho apetítu sú bylinky na zvýšenie libida u žien priam ideálne, nech už je príčina jeho zníženia akákoľvek. Jednoducho unikátne “fytolátky”, ktoré tieto byliny obsahujú, dokážu prirodzene stimulovať v tele tvorbu dôležitých hormónov, podporiť lepšie prekrvenie, podporiť fyzickú i psychickú kondíciu. Sú to účinné afrodiziaká, ktoré poznali ženy už od staroveku a s obľubou ich aj využívali.

Účinky byliniek na ženské libido:

 • podpora prirodzenej tvorby estrogénu
 • zvýšenie fyzickej a mentálnej vitality a odolnosti
 • podpora vyššej vzrušivosti vďaka stimulácii nervovej sústavy
 • zlepšenie prekrvenia v genitálnej oblasti

Bylinky na zvýšenie libida u žien sa používajú v rôznych formách. Najčastejšie sa jedná o rôzne čaje alebo odvary z rôznych častí rastliny (koreň, podzemok vňať, plody, listy, kôra…). Prípadne ide o najrozličnejšie prípravky v tabletkách, kapsuliach, vo forme tinktúry, ale aj masti či gélu na vonkajšie použitie.

 

Najlepšie bylinky na zvýšenie libida u žien

Najlepšie bylinky na zvýšenie libida u žien bývajú aj najčastejšou súčasťou rôznych prípravkov na povzbudenie ženského sexuálneho apetítu a zvýšenie intenzity rozkoše pri sexe. A práve tie som sa vám teraz rozhodol priblížiť viac:

➡️ Damiána

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Damiána

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Damiána

Damiána – Pastala rozprestretá (Turnera diffusa) je liečivá bylinka, ktorú ako silné ženské afrodiziakum poznali už starí Mayovia. Odvar z listov tejto rastliny užívali ženy pred pohlavným stykom na zintenzívnenie pôžitku a ľahšie dosiahnutie orgazmu. Tento účinok má vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na hladinu pohlavných hormónov v tele (estrogén a progesterón). Okrem zvýšenia libida je prospešná aj pri hormonálne nevyrovnaných obdobiach (menštruácia a menopauza).

Podporuje tiež dobrú kondíciu a sexuálnu vitalitu ženy. Vďaka lepšiemu prekrveniu pohlavných orgánov sa zvyšuje aj ich citlivosť (pomoc pri frigidite). Damiána tiež býva súčasťou prírodných prípravkov na zväčšenie a spevnenie poprsia (u nás výživové doplnky BreastExtra+SuperPrsia). Pomáha totiž stimulovať činnosť žliaz s vnútornou sekréciou, teda i prsné žľazy.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • normálna hladina pohlavných hormónov – libido, menštruačný cyklus, menopauza
 • lepšie prekrvenie v genitálnej oblasti – lepšia citlivosť a vzrušivosť
 • zvýšenie sexuálnej aktivity
 • pomoc pri zvýšenej duševnej únave (nervové tonikum)
 • potlačenie suchého kašľa a podpora lepšieho vykašliavania hlienov
 • potláča nadmernú úzkosť či depresívnejšie stavy
 • zlepšuje náladu, pomáha s každodenným stresom
 • pomoc pri tráviacich problémoch (antibakteriálne účinky)
 • podporný vplyv pri nezhubnom zväčšení prostaty
 • pri zápaloch močových ciest (dezinfekčné účinky vďaka obsiahnutému arbutínu)

💡 Prečítaj si o Damiáne viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať Damiánu samostatne a v prírodnej forme, tak vňať prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské libido s Damiánou

Recenzie tabletiek s Damiánou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Aphrodisia V pre ženy, ✅ Afroditky plus,
Megaprsia BreastExtra+, ✅ Super Prsia + štíhla línia

 

➡️ Krpčiarka šípolistá – Horny Goat

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Krpčiarka šípolistá

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Krpčiarka šípolistá

Krpčiarka šípolistá, angl. Horny Goat (lat. Epimedium sagittatum), je účinné rastlinné afrodiziakum, ktoré dokáže u žien zvýšiť chuť na sex (ale aj u mužov). Rastlina samotná obsahuje množstvo bioaktívnych látok. pričom najvýznamnejšie sú zlúčeniny flavonoidného charakteru (dôležitá skupina sekundárnych metabolitov). Tie sú zodpovedné za väčšinu biologických účinkov a teda aj za účinnú podporu libida a stimuláciu pohlavného ústrojenstva u oboch pohlaví.

Krpčiarka tiež dokáže stimulovať tvorbu pohlavných hormónov, čím sa stáva zaujímavou podporou aj pre dámy vo vyššom veku, kedy je prirodzená hladina týchto hormónov znížená.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • zvýšenie sexuálnej aktivity
 • zvýšenie sexuálnej túžby
 • podpora plodnosti
 • lepšie prekrvenie pohlavných orgánov
 • pozitívny vplyv na podráždené a napäté nervy
 • pomoc pri zvýšenej úzkosti a slabšej forme depresie
 • prevencia studených končatín
 • u mužov aj zlepšenie fungovania prostaty a pomoc s predčasnou ejakuláciou
 • zlepšenie postmenopauzálneho komfortu
 • priaznivý vplyv na pečeň a obličky
 • lepšia citlivosť nervových zakončení
 • zvýšenie fyzického i psychického výkonu, výdrže

💡 Prečítaj si o Krpčiarke viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať čaj z Krpčiarky, tak sušené listy prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské libido s Horny Goat

Recenzie tabletiek s Krpčiarkou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Aphrodisia V pre ženy ✅ Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid

 

➡️ Maca – Žerucha peruánska

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Maca

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Maca

Maca, odborný slovenský názov Žerucha peruánska (lat. Lepidium meyenii), je odolná viacročná rastlina, pochádzajúca u juhoamerických Ánd, kde dokáže rásť aj vo vysokých nadmorských výškach. Vďaka vysokej nutričnej hodnote koreňa (reálne sa však jedná o takzvaný hypokotyl – podklíčnolistový stonkový článok) tejto rastliny je považovaná za unikátnu superpotravinu. Obsahuje tiež veľké množstvo bioaktívnych látok ako sú taníny, alkaloidy, saponíny, steroly (betasitosterol), glukozinoláty, flavonoidy, izotiokyanáty, aromatické oleje.

Aj vďaka týmto látkam je známa a využívaná aj ako účinné afrodiziakum, ktoré zvyšuje sexuálny apetít, podporuje plodnosť a zlepšuje sexuálny výkon. Výťažok z macy je súčasťou mnohých výživových doplnkov (prášok, kapsuly, nápoje) na zvýšenie energie a vytrvalosti pre športovcov, na podporu psychickej odolnosti, pre ženy v menopauze na obmedzenie jej nepriaznivých prejavov, či pri syndróme chronickej únavy.

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • zvýšenie sexuálnej aktivity
 • nabudenie libida, zvýšenie sexuálnej túžby
 • nápomocná pri poruchách menštruácie a menopauze
 • pomáha tiež pri PMS (predmenštruačný syndróm)
 • na problémy so spánkom, výkyvy nálady, podráždenosť
 • prísun energie a zlepšenie výdrže (fyzickej i psychickej)
 • spomalenie starnutia
 • zníženie únavy a a potlačenie vplyvu stresu
 • pozitívny vplyv na chudokrvnosť a tuberkulózu, problémy žalúdka
 • na zdravé kosti a zuby, proti vypadávaniu vlasov
 • zmiernenie akné a iných kožných defektov, rýchlejšie hojenie vonkajších poranení
 • pri neplodnosti a ďalších reprodukčných a sexuálnych poruchách
 • na podporu kognitívnych schopností
 • imunostimulačné účinky

💡 Prečítaj si o Mace viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať koncentrovanú Macu samostatne, tak prášok z koreňa prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské libido s Macou

Recenzie tabletiek s Macou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Zerex Ultragold, ✅ Proerecta,
Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil, ✅ Maca Advance
Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid, ✅ Aphrodisia V pre ženy, ✅ Menox45
Clavin Platinum, ✅ Erectan Forte

 

➡️ Kotvičník zemný – Tribulus terrestris

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Kotvičník zemný

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Kotvičník zemný

Kotvičník zemný (lat. Tribulus terrestris) je unikátna bylina, ktorá je rozšírená najmä v strednej Ázii a Rusku. Výnimočná je z toho dôvodu, že jej účinky ocenia v sexuálnej oblasti ako muži, tak i ženy. Môžu za to látky zvané fytosteroly, ktoré sa najviac nachádzajú v plodoch byliny (najvýznamnejší je protodioscín a diosgenín).

Kotvičník pôsobí na ženy ako silné afrodiziakum a to aj vďaka jeho nezameniteľnému vplyvu na zvýšenie hladiny pohlavných hormónov v tele (estrogén, progesterón). Práve tých, ktoré majú priamy vplyv na zvýšenie libida. Podporuje tiež dobrú kondíciu a rýchlejšiu regeneráciu po namáhavom výkone (napríklad v posteli?).

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • zvýšenie estrogénu
 • podpora libida
 • podpora tvorby svalovej hmoty na úkor tuku
 • zníženie hladiny cholesterolu v krvi
 • podpora trávenia a sekrécie žalúdočných štiav
 • antioxidačné účinky
 • detoxikačné účinky na pečeň
 • zlepšenie fyzickej a psychickej kondície
 • zmierňovanie stavov úzkosti
 • potláčanie nespavosti
 • lepšia regenerácia
 • u mužov aj podpora zdravia prostaty

💡 Prečítaj si o Kotvičníku viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať priamo čaj z Kotvičníka, tak sušenú vňať prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské libido s Tribulus terrestris

Recenzie tabletiek s Kotvičníkom v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

eJoy, ✅ eJoy LONG, ✅ Zerex Klasik, ✅ Zerex Extralong, ✅ Zerex Ultragold, ✅ Proerecta,
Vimax, ✅ Primulus,  ✅ Erexan, ✅ Erexan Kontrol, ✅ Erexan Stabil,
Aphrodisia V pre mužov, ✅ Aphrodisia V Ultra Rapid,
Clavin Original, ✅ Clavin Platinum, ✅ ArginMax Forte pre mužov, ✅ ArginMax Forte pre ženy,
Erectan Forte, ✅ Erectan ManLONG, ✅ Afroditky plus

 

➡️ Schizandra čínska

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Schizandra čínska

Bylinky na zvýšenie libida u žien: Schizandra čínska

Schizandra čínska (lat. Schisandra chinensis) je základná bylina tradičnej čínskej medicíny, kde sa považuje rovno za všeliek (rovnako ako napríklad ženšen). Je známa ako rastlina s plodmi piatich chutí – kyslej, horkej, sladkej, ostrej a slanej.

Čo sa týka jej vplyvu na ženské libido, tak ten je naozaj obrovský. Schizandra pozitívne pôsobí na celý kardiovaskulárny systém, vďaka čomu je aj ženské pohlavné ústrojenstvo dobre prekrvené a lepšie reaguje na sexuálne stimuly. Takisto k tomu treba prirátať jej vplyv na mentálne zdravie, pretože okrem iného dokáže potláčať únavu a nadmieru stresu. A maximálne uvoľnená žena je predsa vždy viac naklonená k láskaniu ako tá upätá a vystresovaná z práce či starostlivosti o rodinu…

Účinky a využitie rastliny v skratke

 • zvýšenie libida a sexuálnej aktivity
 • lepšie prekrvenie v genitálnej oblasti
 • adaptogénne účinky
 • stimuluje fyzický aj duševný výkon (neurotonikum)
 • podpora psychickej rovnováhy
 • zmiernenie negatívnych prejavov menštruácie
 • znižuje pocit únavy, urýchľuje rekonvalescenciu a hojenie rán
 • tlmivý účinok pri strese a vyčerpaní
 • regenerácia a ochrana pečene
 • podpora obranyschopnosti organizmu
 • prevencia infekcií horných dýchacích ciest
 • potláča žalúdočné problémy spôsobené stresom, znižuje sekréciu žalúdočnej kyseliny
 • silný antioxidant
 • zníženie hladiny cholesterolu

💡 Prečítaj si o Schizandre čínskej viac

💡 TIP: Ak chcete vyskúšať Schizandru čínsku samostatne a v prirodzenej forme, tak sušené plody prémiovej kvality nájdete v tomto obchode.

TOP prípravky na ženské libido so Schizandrou čínskou

Recenzie tabletiek so Schizandrou čínskou v zložení na ❤️ Afrodiziakum.sk:

Zerex Ultragold, ✅ Erexan Stabil,
ArginMax Forte pre ženy, ✅ ArginMax Forte pre mužov

 

Ostatné bylinky na zvýšenie libida u žien

Pre úplnosť ešte dodám, že bylinky na zvýšenie libida u žien nájdeme po celom svete naozaj dosť. Takže okrem už spomenutých rastlín sa môžete obrátiť a vyskúšať aj takú senovku grécku, muira puamu, ženšen kórejský, ginko, sibírsky ženšen, zázvor, chilli, škoricu, šafran, ašvagandu, ale tiež červenú ďatelinu, lucernu, saw palmetto, myricu (bayberry), peľ z borovice…

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych liečivých rastlín tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz o problematike fytoterapie. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!