PROfertil – trochu drahé tabletky na mužskú plodnosť, stoja za to?

Peter Kacián Recenzia 15. septembra 2021 0
PROFERTIL cps 60
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 2 kapsuly denne
 • Dostupnosť: Skladom
65,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

PROfertil sú tabletky na podporu mužskej plodnosti. Konkrétne sa jedná o potravinový doplnok pre zvláštne medicínske účely na liečenie zníženej plodnosti u mužov, ktorí sa snažia počať dieťa. Ako sa to dá týmto prípravkom docieliť? Hlavne vďaka látkam v jeho zložení, ktoré zlepšujú kvalitu ejakulátu.

PROfertil je inak celkom vyhľadávaný doplnok aj navzdory tomu, že je o niečo drahší ako konkurencia. Znamená to však hneď, že je aj lepší? V tejto recenzii sa teda naňho pozrieme bližšie a priblížime si viac jeho zloženie a ako tieto látky vplývajú na ľudský organizmus. Takisto preberieme jeho účinky ako ich prezentuje sám výrobca a tiež aj ako ich reálne hodnotia muži, ktorí PROfertil užívali. A pozrieme sa nakoniec aj na to, v akej cene a balení je teda u nás dostupný a či existuje lacnejšia ale kvalitatívne rovnocenná alternatíva.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu mužskej plodnosti, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie výsledky: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
65,99 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
69,23 € Do obchodu Heureka.sk

PROfertil – charakteristika, balenie a určenie

PROfertil je originálny výživový doplnok vo forme kapsúl. Jeho zloženie je striktne prírodné a ľudskému telu prirodzené + neobsahuje žiadne škodlivé prímesy a látky. Aj preto pri jeho užívaní v podstate nehrozí riziko nežiadúcich vedľajších účinkov. Tento u nás schválený produkt spĺňa všetky požiadavky a normy ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) pre predaj a distribúciu a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať aj v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Výrobcom Folandrolu je rakúska spoločnosť Lenus Pharma GesmbH so sídlom vo Viedni. Firma sa zameriava hlavne na produkciu “potravín na špeciálne lekárske účely”, a to konkrétne v odbore urológie či andrológie, gynekológie, IVF (In vitro fertilizácia) ale aj oftalmológie. U nás sa ešte môžete stretnúť s produktom s názvom Cystistat, čo je sterilný roztok na obnovu glykosaminoglykánovej (GAG) vrstvy močového mechúra používaný pri cystitíde. Inak, v jeho portfóliu možno nájsť produkty ako PROfertil pre ženy či prípravok určený seniorom PROmacula, ktoré sa ale zatiaľ u nás nepredávajú…

➡️ Balenie

Tabletky PROfertil sú balené štandardne v papierovej krabičke (sivo-modrej farby s červeným pásikom a logom značky) v blistroch po 20 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 60 kapsúl, to znamená na 1 mesiac nepretržitého užívania doplnku. Väčšie balenie so 180 tabletkami je určené na výrobcom doporučované užívanie – teda na celé 3 mesiace. PROfertil sú vlastne valcovité sivo-biele kapsule, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

➡️ Určenie

PROfertil je určený všetkým mužom, ktorí chcú podporiť svoju plodnosť. Ak teda máte problém splodiť potomka, po PROfertile môžete pokojne siahnuť – obsahuje totiž látky, ktoré podporujú samotný proces tvorby spermií – spermatogenézu a ich kvalitu (pohyblivosť a ďalšie dôležité parametre).

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

PROfertil obsahuje prírodné a telu vlastné látky látky, ktoré komplexne vplývajú na mužskú plodnosť – čiže prípravok jednoznačne predstavuje naozaj zaujímavú a v mnohých prípadoch aj nevyhnutnú podporu normálneho reprodukčného zdravia každého muža. V prípravku teda nájdete dôležité látky ako kyselina listová, aminokyseliny (karnitín, arginín), koenzým Q10, glutatión, vitamín E a minerály (selén, zinok).

Prečítajte si viac o jednotlivých zložkách PROfertilu aj z hľadiska ich pôsobenia na ľudský organizmus:

➡️ Kyselina listová

Kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín skupiny B (laicky vitamín B9). Podieľa sa hlavne na metabolizme bielkovín, tvorbe červených krviniek, syntéze DNA, alebo aj na správnej funkcii telových buniek a raste tkanív. Podporuje tiež psychické zdravie, celkovú vitalitu a potláča únavu. Čo je z hľadiska jeho prítomnosti v zložení PROfertilu dôležité asi najviac – pozitívne vplýva na spermiogenézu (posledná fáza spermatogenézy), čím prispieva k lepšej kvalite ejakulátu.

➡️ Koenzým Q10

Koenzým Q10 je v tukoch rozpustná látka, ktorá je veľmi podobná vitamínom. V ľudskom tele sa podieľa na výrobe energie, zúčastňuje sa prenosu energie do životne dôležitých orgánov a chráni ich pred starnutím (antioxidant). Jeho normálne/optimálne množstvo v tele môže prispieť k lepšej schopnosti oplodniť vajíčko – vďaka zvýšenému počtu spermií a ich lepšej pohyblivosti.

➡️ L-karnitín

L-karnitín (v prípravku ako propionyl-L-karnitín) je jedna z najdôležitejších aminokyselín ľudského tela vôbec. Je nevyhnutná pre správny metabolizmus tukov, pričom vo výsledku ide o vytvorenie dostatku energie pre fungovanie nášho organizmus. Takto vlastne aj zlepšuje pohyblivosť spermií a zvyšuje ich početnosť v ejakuláte (energetický substrát pre mužské pohlavné bunky).

➡️ L-arginín

L-arginín (v prípravku ako l-arginin hydrochlorid) je aminokyselina, ktorej základnou funkciou je budovanie bielkoviny v ľudskom organizme. Stimuluje tiež tvorbu rastového hormónu a je nevyhnutný pre normálnu činnosť hypofýzy. Dôležitá je aj z ďalšieho dôležitého dôvodu – je totiž prekurzorom oxidu dusnatého, čo vlastne mimo iné značí aj priamy vplyv na erekciu a lepšie prekrvenie celej mužskej pohlavnej sústavy. Priaznivo tiež vplýva na motilitu (pohyblivosť) spermií a ich tvorbu. Základnou funkciou L-arginínu v ľudskom organizme je budovanie bielkoviny. Stimuluje tiež tvorbu rastového hormónu a je nevyhnutný pre normálnu činnosť hypofýzy.

👍 Čítaj viac o aminokyseline na ❤️ Afrodiziakum.sk: L-Arginín – dôležitá aminokyselina nielen pre erekciu

➡️ Vitamín E

Vitamín E alebo tokoferol (C29H50O2) je vitamín rozpustný v tukoch a najdôležitejší antioxidant vôbec. Chráni telové bunky pred pôsobením voľných radikálov a oxidačným stresom, čím okrem iného podporuje aj plodnosť mužov (ochrana mužských pohlavných buniek – spermií). Vitamín E tiež zlepšuje krvný obeh, podporuje lepšiu zrážanlivosť krvi, zvyšuje vitalitu, znižuje únavu a podporuje imunitu a odolnosť organizmu.

Glutatión

Glutatión (glutathion) je telu vlastná látka zložená z troch aminokyselín – cysteínu, glycínu a glutamínu. Je to ďalší silný antioxidant, ktorý chráni a obnovuje bunky, prečisťuje a regeneruje pečeň, má tiež veľmi silný detoxikačný účinok. Má pozitívny vplyv na zvýšenie pohyblivosti spermií.

➡️ Zinok

Zinok je z hľadiska mužského reprodukčného zdravia jeden z najdôležitejších minerálov. Priaznivo vplýva na tvorbu testosterónu, ktorý je v podstate nevyhnutný pre správne dozrievanie mužských pohlavných buniek. Normálnym rastom spermií a zvýšením ich početnosti podporuje plodnosť muža. Chráni tiež bunky prostaty pred zápalmi a vznikom rakoviny… Pri jeho nedostatku hrozí napríklad aj zvýšené padanie vlasov, poruchy rastu, zápaly kože, väčšia náchylnosť k infekciám, bolesti kĺbov. Ďalej tiež prispieva k udržaniu normálneho stavu pokožky a nechtov a podporuje normálnu syntézu DNA.

➡️ Selén

Selén je pre muža ďalší nenahraditeľný stopový minerál. Prispieva totiž k správnej spermatogenéze, a s vitamínom E prispieva k lepšej ochrane telových buniek pred oxidačným stresom čím zvyšuje aj kvalitu spermií. Jeho nedostatok v tele sa môže prejaviť svalovou slabosťou, oslabenou potenciou, zníženou kvalitou vlasov, tvorbou lupín, vyššou náchylnosťou k infekciám, dokonca môže dochádzať k poruchám pečene.

 

Presné zloženie PROfertil v dennej dávke (2 kapsuly):

látkamnožstvo
L-karnitín440 mg
L-arginín250 mg
Koenzým Q1015 mg
Vitamín E120 mg
Zinok40 mg
Kyselina listová800 mcg
Glutatión80 mg
Selén60 mcg

 

PROfertil a jeho účinky

PROfertil je doplnok výživy primárne zameraný na podporu mužskej plodnosti zlepšením procesu tvorby spermií – spermatogenézy. Zlepšenie kvality ejakulátu ergo spermií následne zvyšuje šance na otehotnenie partnerky.

PROfertil teda dokáže podporiť mužskú plodnosť:

 • zvýšenou tvorbou spermií
 • zvýšením objemu ejakulátu
 • zvýšením progresívnej aj celkovej pohyblivosti spermií
 • pokrytím zvýšenej potreby látok dôležitých k oplodneniu (kyselina listová, zinok či selén)
 • vďaka antioxidačnému účinku viacerých látok v zložení prípravku (ochrana spermií pred nežiadúcim pôsobením voľných radikálov

Najhlavnejšie oblasti pôsobenia prípravku:

💕 Plodnosť

PROfertil je výrobcom odporúčaný ako vhodný prostriedok pri liečbe zníženej plodnosti u mužov v dôsledku nižšej kvality spermií. Aj preto sú všetky látky obsiahnuté v tomto prípravku primárne zamerané na oblasť tvorby spermií – spermatogenézy.

💡 Mužská neplodnosť

Na neplodnosti muža sa podieľa hlavne nízka kvalita spermií, nedostatočná pohyblivosť a ich malé množstvo v ejakuláte. K neschopnosti oplodniť ženské vajíčko však prispievajú aj ďalšie faktory, ktoré sa priamo týkajú správneho pohlavného fungovania mužského organizmu:

 • slabá erekcia – problém s jej dosiahnutím a udržaním počas pohlavného styku
 • problémová ejakuláciaretrográdna, ale aj predčasná (v extrémnom prípade ešte pred preniknutím penisu do pošvy)
 • znížené libido – absencia sexuálnej túžby, produkcia spermií v takom prípade klesá a problémom býva ich znížená pohyblivosť
 • nízka hladina testosterónu – negatívny vplyv na libido i tvorbu spermií

V prípade, že máte podozrenie na neplodnosť, ako prvé by z vašej strany mal nasledovať jednoduchý krok – a tým je odborné vyšetrenie u lekára. Kľúčovým je spermiogram, kde sa zisťuje prítomnosť spermií a ich kvalita (morfológia, motilita…).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu mužskej plodnosti, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie výsledky: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

 

💕 Kvalita spermií a samotný proces spermatogenézy

Kvalita spermií a ich početnosť v ejakuláte je teda jednoznačne najdôležitejším faktorom mužskej plodnosti. Viaceré látky prípravku napríklad vplývajú na hladinu testosterónu zodpovedného za správne dozrievanie spermií. Koenzým Q10 zas poskytuje vhodný energetický zdroj pre tvorbu spermií v bunkách našej pohlavnej sústavy. Na kvalitu mužských pohlavných buniek pozitívne pôsobia najmä antioxidanty, to znamená látky, ktoré ich chránia pred oxidačným stresom a zvyšujú ich pohyblivosť a najmä schopnosť oplodniť vajíčko. A to nie je práve najjednoduchšia úloha.

Spermia totiž musí na svojej ceste prekonať viacero prekážok. Musí napríklad hneď nazačiatok zvládnuť „uskladnenie“ v nadsemenníku až na niekoľko týždňov, neskôr po ejakulácii preniknúť mukóznymi tekutinami v pohlavnom trakte ženy, „prežiť“ určitú dobu (niekoľko dní) v “nepriateľskom ženskom prostredí”, čo okrem iného znamená aj schopnosť ubrániť sa jej imunitnému systému, ktorý ju považuje za cudzorodú časticu, nájsť vajíčko, preniknúť jeho obalmi a splynúť s ním (špecifický proces dekondenzácie jadra spermie končiaci vznikom zygoty).

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

Keďže PROfertil neobsahuje žiadne telu neprirodzené látky. Naopak, všetky sú 100%-ne prírodné a neškodné, a tak sa nemusíte ani pri dlhodobom užívaní, ktoré sa na podporu mužskej plodnosti aj vyžaduje, obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov. To mimochodom potvrdzuje množstvo mužov, ktorí ho reálne užívali a aj samotný výrobca, ktorý v príbalovom letáku doslova uvádza, že vykonané klinické skúšky nepotvrdili výskyt žiadnych vedľajších účinkov.

Nezabudnite však aj tak pritom na dodržiavanie pokynov od výrobcu. A to hlavne čo sa odporúčaného dávkovania týka, ktoré v žiadnom prípade neprekračujte (pri prekročení dávkovania a užitia nadmerného množstva tabliet sa totiž môžu objaviť mierne tráviace ťažkosti alebo aj bolesť hlavy).

Jediným negatívnym účinkom tak zostáva možná alergická reakcia na niektorú zo zložiek prípravku. Pokiaľ sa prejaví práve u vás, respektíve sa prejavia iné vedľajšie účinky, ktoré dlhodobo pretrvávajú, je potrebné užívanie PROfertilu prerušiť a jeho „znovuužívaní“ sa radšej poradiť s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

PROfertil nie je určený deťom a logicky ani ženám hlavne tehotným a dojčiacimPri užívaní PROfertilu neboli doteraz zistené žiadne interakcie s inými prípravkami vrátane liekov. Ak však máte akékoľvek pochybnosti súvisiacich s užívaním tohto prípravku neváhajte ich prebrať so svojim lekárom či lekárnikom.

Nezabudnite tiež, že PROfertil nie je žiaden liek, ale „iba“ výživový doplnok. V žiadnom prípade sa tak nesmie považovať za formu odbornej liečby a takisto nenahrádza pestrú a plnohodnotnú stravu. PROfertil by ste nemali kombinovať s inými prípravkami podobného zamerania a nepreháňajte to ani s alkoholom.

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania prípravku, tak ten nemá na uchovávanie žiadne špeciálne požiadavky. Skladujte ho klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení, pri teplote do 25 °C a mimo dosahu detí. Prípravok nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

PROfertil a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Výživový doplnok PROfertil je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. A už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde sú tieto väčšinou vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

PROfertil je momentálne dostupný v 2 baleniach: 💊 základné balenie obsahuje 60 kapsúl – t.j. 30 denných dávok. 💊 Väčšie odporúčané balenie má 180 kapsúl rovno na celé 3 mesiace nepretržitého užívania. V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 65,99 € (60 kapsúl) na 1 celý mesiac nepretržitého užívania – 1 kapsula: 0,95 €, maximálna denná dávka: 1,90 €
 • výhodnejšie väčšie balenie za 142,79 € (180 kapsúl) na 3 mesiace nepretržitého užívania (výrobcom odporúčaná optimálna doba užívania prípravku) – 1 kapsula: 0,90 €, maximálna denná dávka: 1,80 €
💡 TIP na produkt - PROfertil
PROFERTIL cps 60
 • potravinový doplnok pre zvláštne medicínske účely na liečenie zníženej plodnosti u mužov
 • podpora normálnej spermatogenézy – obsahuje látky na zlepšenie kvality ejakulátu
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – 2 tabletky denne
65,99 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na PROfertil, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

PROfertil je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – PROfertil, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie PROfertilu

PROfertil pomôže s dodaním látok nevyhnutných k normálnej reprodukčnej schopnosti muža. Na to, aby sa dosiahla čo najlepšia účinnosť je potrebné dobodky dodržiavať pokyny a odporúčania výrobcu. V prvom rade čo sa týka jeho správneho dávkovania a užívania:

 • 💊 2 kapsuly denne – odporúčaná denná a zároveň maximálna dávka
 • tabletky sa užívajú vcelku a nezabudnite ich zapiť dostatočným množstvom vody
 • kapsuly sa ideálne užívajú obe naraz ráno ešte pred prvým jedlom
 • odporúčaná doba užívania PROfertilu je minimálne 3 mesiace*
 • výsledný efekt užívania (zlepšenie plodnosti vrátane kvality spermií) závisí potom tiež od veku, zdravotného a psychického stavu muža

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov.

*Mimochodom, viete, že spermie nevznikajú naraz, ale sa tvoria v semenotvorných kanálikoch semenníka skôr v určitých vlnách? Celý proces u človeka dokonca trvá viac ako 70 dní a k tomu ešte ďalších 12 dní dochádza k ich zreniu v nadsemenníkoch… – aj preto je v podstate nevyhnutné, aby sa PROfertil užíval dostatočne dlhú dobu.

 

PROfertil a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • prírodné a telu vlastné zloženie s pozitívnym vplyvom na spermatogenézu
 • priaznivý pôsobenie prípravku na mužskú plodnosť v dlhodobom horizonte
 • dobré referencie od užívateľov a výsledky
 • výživový doplnok vhodný pre mužov v každom veku
 • dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších negatívnych účinkov
 • jednoduché užívanie a dávkovanie – 2 tabletky naraz
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný výživový doplnok, dostupný aj v lekárni
 • „Vegi-Caps“ – obal kapsuly je rastlinného pôvodu (celulóza)

 

PROfertil – čo hovoria skúsenosti mužov? (diskusie, fórum, Heureka)

Všeobecná poučka hovorí: ak chcete splodiť dieťa a nedarí sa, zvýšte najprv príjem vhodných antioxidantov. A pre tento prípad je PROfertil viac než vhodným riešením. Obsahuje totiž vysokú koncentráciu týchto látok, ktoré dokážu zlepšiť kvalitu spermií. Samozrejme v synergii s ďalšími látkami, ktoré im umožňujú v pokoji dozrieť a podporia ich ďalekú cestu za ženským vajíčkom. Čo hovoria na PROfertil samotní muži? Dokázal im pomôcť s otehotnením partnerky alebo nie? Verte či nie, ale vychádza to tak pol na pol. Polovica mužov a ich partneriek je nadšená, že pri užívaní PROfertilu došlo k počatiu dieťaťa. Druhá polovica zas považuje experiment s týmto prípravkom doslova za vyhodené peniaze. A že je tento prípravok teda o dosť drahší ako jeho konkurencia je jednoducho fakt.

Lacnejšia, no tiež účinná alternatíva? 💊 Folandrol a/alebo 💊 Fertin

💡 TIP na produkt - Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
 • komplexný výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • podpora normálnej spermatogenézy, viac energie a vitality
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
19,81 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💡 TIP na produkt - Fertin
Fertin recenzia
 • unikátny výživový doplnok pre podporu mužskej plodnosti
 • takisto podpora libida, či normálnej hladiny testosterónu v tele
 • je určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • registrovaný výživový doplnok ÚVZ SR
15,99 €
Fertin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Medzi ďalšie plusy PROfertilu patrí dozaista aj jeho dobrá dostupnosť prakticky v každej väčšej lekárni, jednoduché dávkovanie a taktiež aj bezproblémové užívanie bez väčšieho rizika vedľajších účinkov. Vybral som pre vás niekoľko zaujímavých postrehov týkajúcich sa tohto zaujímavého prípravku na podporu plodnosti mužov. Verím, že celkom výstižne prispejú k celkovému obrazu o prípravku:

ℹ️ …že PROfertil u niekoho nezabral hneď neznamená, že u iného pomôcť nemôže!

„…Ahojky, manžel to bral 4 mesiace a tiež vôbec žiadna zmena. ale pozor! To neznamená, že to nemôže pomôcť vám, ide len o to, že pre náš prípad to asi nebolo vhodné. Takže to rozhodne skúste ale minimálne aspoň 3 mesiace – potom sa dá reálne povedať či to malo alebo nemalo výsledok...“ (wrtulka, modrykonik.sk)

ℹ️ PROfertil na množstvo a pohyblivosť, morfológiu spermií skôr nie…

…no my keď sme ho išli kúpiť, tak som sa spýtala či je to na morfológiu a lekárnička nám hneď povedala, že nie. Že je tam možnosť ovplyvnenia len množstva a pohyblivosti, ale morfológie určite nie…“ (majkaa, modrykonik.sk)

ℹ️ PROfertil a 2 // na tehotenskom teste…

…ahoj, popíšem vám svoj príbeh: S partnerkou sme sa snažili o potomka od novembra. Nejako sa to nedarilo, tak som išiel na spermiogram a nedopadlo to moc dobre (malé množstvo -10 mil / ml, málo pohyblivé, zlý tvar). Tak som začal na internete pátrať, ako by sa tie moje zvieratká mohli vylepšiť a našiel som info o PROfertil. Tak som zainvestoval a zakúpil 2 balenia. Tiež som začal užívať testosterón, rakytník, vitamín B. Prvý spermiogram bol v júli. Za mesiac a pol som išiel znova a výsledok sa radikálne zlepšil (40 mil / ml, pohyblivosť a tvar skoro v norme). A tento týždeň mi ukázala partnerka tehotenský test s // Samozrejme nie som schopný povedať, či k tomu prispel PROfertil, ale možno hej…“ (Tomas14, emimino.cz)

ℹ️ PROfertil a Heureka

PROfertil - skúsenosti užívateľov, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Keďže téma otehotnenia trápi množstvo mužov i žien, tak aj PROfertil si získal svoju pozornosť a to celkom výrazne. Viacero ľudí zaujíma jeho praktické využitie a najmä výsledky. Toto sú najčastejšie otázky, ktoré kladú na rôznych diskusných fórach a portáloch (+ moje odpovede):

Kedy PROfertil začne účinkovať?

Jednoznačná odpoveď v tomto smere neexistuje. Určite je to do značnej miery individuálne a veľa samozrejme závisí aj od partnerky (čo sa týka účinkov v rámci možného otehotnenia). Každopádne má PROfertil zaujímave a koncentrované zloženie, ktoré môže napomôcť k lepšej mužskej plodnosti (na základe doplnenia nevyhnutných látok v organizme).

Je užívanie PROfertilu vôbec bezpečné?

Je to bezpečné s tým, že riziko prejavov nepriaznivých vedľajších účinkov je naozaj minimálne. A keďže za týmto prípravkom stojí overený výrobca, všetky zložky sú v ňom zdravotne nezávadné a šetrne spracovávané podľa najmodernejších štandardov.

Kedy má zmysel užívať tento produkt?

PROfertil sa užíva vtedy ak chcete zvýšiť šance na otehotnenie partnerky. Iný zmysel v užívaní tohto drahého prípravku nevidím. Pravdou inak zostáva, že splodenie potomstva má pre niekoho ozajstnú cenu zlata, takže prečo to neskúsiť napríklad aj s PROfertilom (v kombinácii s vhodnými režimovými opatreniami – životospráva, stravovanie, atď., atď…

Môže PROfertil pomôcť napríklad pri azospermii?

Keďže sa jedná o úplnú absenciu spermií v ejakuláte, tak priaznivú podpornú úlohu v tomto prípade môže zohrávať aj PROfertil. Každopádne tento problém treba riešiť primárne s lekárom (pravdou však je, že je to len zriedkavá porucha, ktorá postihuje menej ako 1% mužov).

Je účinnosť prípravku potvrdená napríklad aj nejakým výskumom?

Výrobca PROfertilu na svojich webových stránkach deklaruje, že účinky prípravku sú potvrdené aj na základe vedeckých výskumov uskutočnených vo Viedenskej nemocnici AKH.

Akým spôsobom sa ešte dá podporiť plodnosť u mužov?

Okrem užívania vhodného doplnku, napríklad PROfertilu, je možné zvýšiť plodnosť u mužov aj optimálnym stravovaním, obmedzením alkoholu a fajčenia, pravidelným pohybom, nosením voľnejšej spodnej bielizne a tiež pravidelným pohlavným stykom, čo stimuluje vyššiu produkciu spermií.

Môže sa PROfertil užívať aj s iným prípravkom na plodnosť?

Takúto kombináciu ja osobne skôr neodporúčam. Najmä z dôvodu možného predávkovania určitými látkami, ktoré sa môžu naraz vyskytovať vo viacerých produktoch – výživových doplnkoch. Čo sa týka kombinácie s liekmi – tu sa musíte obrátiť najprv na svojho lekára.

Čo robiť, ak PROfertil vôbec nezaberie?

Nevzdávať sa, a poskytnúť PROferilu dostatok času aby sa „prejavil“ – ideálne aspoň 3 mesiace. Spermiám totiž naozaj veľmi dlho trvá, kým vôbec dozrejú a prípadne prejavia pozitívne účinky užívania Folandrolu. Ak však ani po pol roku snaženia nenastal ten okamih, tak váš stav musí riešiť jedine lekár špecialista – s tým už doplnok veľa nenarobí.

Otehotnieť sa stále nedarí (ani s PROfertilom či iným prípravkom) – kedy teda navštíviť lekára špecialistu?

Kedy? Napríklad ak nedôjde k otehotneniu po 1 roku nechránených pravidelných pohlavných stykov a/alebo ak má partnerka nad 35 rokov. Ak sú minimálne dva štandardne vyšetrené spermiogramy patologické a tiež vtedy ak dochádza u ženy k opakovaným potratom. Ak bolo u ženy zistené sexuálne prenosné ochorenie s vplyvom na plodnosť a vlastne vždy keď sa ocitnete v situácii, ktorá môže mať dopad na vašu plodnosť (úraz, choroba…).

Existuje podobná podpora plodnosti aj pre ženy?

Existuje a konkrétne veľmi populárny je napríklad Inofolic, ktorý má formu prášku a obsahuje dôležité „vitamíny“ dôležité pre ženskú plodnosť (kyselina listová a inozitol). Zvyšuje tak šancu na otehotnenie prostredníctvom pozitívneho vplyvu na menštruačný cyklus a reprodukčné zdravie.

💊 Inofolic – na podporu ženskej plodnosti

💡 TIP na produkt - Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
 • prírodný výživový doplnok, ktorý prispieva k plodnosti žien a k ľahšiemu otehotneniu
 • zloženie: inozitol a kyselina listová
 • určený na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný prípravok bez potreby predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – forma prášku na prípravu nápoja
28,80 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

 

PROfertil a moje zhodnotenie na záver

PROfertil je určite zaujímavý prípravok, ktorého ambíciou je pomôcť všetkým mužom a párom dosiahnuť otehotnenie. Určite má čo ponúknuť, zložky prípravku majú reálne priaznivé účinky na mužskú reprodukčnú sústavu. Otázkou však zostáva jeho vyššia cena. Narovinu je trocha privysoká a príjem aktívnych látok v dostatočnej koncentrácii sa dá vykompenzovať aj lacnejšími jedno, dvoj zložkovými tabletkami napríklad. Ale zas na druhú stranu, priemerných 50 € za mesiac užívania zas nie je tak veľa, aby ste ich nedokázali obetovať v záujme zvýšenia šance na počatie dieťaťa: Mýlim sa? Myslím, že nie…

Pokiaľ máte o PROfertil vážny záujem a chcete ho vyskúšať, dokážete si ho zaobstarať aj v lekárni. Najlepšie online v eshope solídnej lekárne, kde tieto tabletky nájdete v podstate vždy skladom – napríklad aj Pilulka.sk. Takto dokážete ušetriť nielen peniaze, ale aj svoj čas a diskrétnosť takéhoto predaja tiež nie je na zahodenie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu mužskej plodnosti, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie výsledky: ✅ Fertin a ✅ Folandrol.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • podpora plodnosti zlepšením kvality mužských spermií
 • prírodné zloženie zahŕňa telu vlastné látky
 • jednoduché užívanie
 • žiadne vedľajšie účinky
 • viditeľné výsledky (referencie od reálnych užívateľov)
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

PROfertil je kvalitný prípravok, ktorý je určený na zlepšenie plodnosti - kvality spermií a zvýšenie šance na splodenie potomka.

3.3

PROFERTIL cps 60

✅ Cena: 65,99 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 2 kapsuly denne

Chcem PROfertil Pilulka.sk
Vývoj ceny PROfertil

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Fertin
Fertin recenzia
➡️ tabletky na podporu plodnosti u mužov
✅ schválený výživový doplnok
✅ prémiová kvalita – overený výrobca
✅ pozitívny účinok na plodnosť muža
✅ prírodné zloženie
✅ bez vedľajších účinkov
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

15,99 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Folandrol
FOLANDROL prášok vo vrecúškach 30ks
➡️ prémiový výživový doplnok s inozitolom na podporu plodnosti muža
✅ podpora spermatogenézy
✅ koncentrované zloženie
✅ jednoduchá forma užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

19,81 €
Chcem vedieť viac
60 vrecúšok
Inofolic
INOFOLIC prášok vo vrecúškach 60ks
➡️ Prášok na podporu plodnosti a tehotenstva.
✅ prírodný prípravok bez predpisu
✅ jednoduché užívanie - prášok na prípravu nápoja
✅ bez vedľajších účinkov
✅ viditeľné výsledky v praxi (xy spokojných mamičiek)
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

28,80 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.