Urinal Akut FORTE – tabletky so zlatobyľou, brusnicami a vitamínom D na močové cesty (kompletná recenzia)

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
Urinal Akut FORTE
 • Balenie: 20 tabliet
 • Dávkovanie: 1 tableta denne
 • Dostupnosť: Skladom
17,39 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Urinal Akut FORTE sú tabletky, ktoré slúžia hlavne ako prvá pomoc pri náhlych problémoch s močovými cestami, prípadne ako prevencia často opakujúcich sa ťažkostí v obdobiach, ktoré sú pre zdravie močových ciest najrizikovejšie (chladné počasie, dovolenka pri vode a podobne). Tieto účinky majú „na triku“ prírodné látky, ktoré tieto tabletky obsahujú vo vysokej koncentrácii a kvalite, a ktoré sú oddávna známe svojimi pozitívnymi a komplexnými účinkami na močový trakt.

Aké je teda presné zloženie Urinal Akut FORTE a ako jednotlivé zložky pôsobia na ľudský organizmus? Pre koho je tento prípravok primárne určený a na aké indikácie? Má nejaké vedľajšie účinky či existujú aj prípadné obmedzenia pri jeho užívaní? A čo správne dávkovanie? Ako rýchlo Urinal Akut FORTE zaberie? Odpovede na všetky tieto otázky nájdete v tejto najucelenejšej recenzii, na akú môžete na slovenských webových stránkach vôbec natrafiť. Spolu s reálnymi skúsenosťami s jeho užívaním (osobné aj od ostatných) a informáciami v akej cene a baleniach je na našom trhu dostupný. Čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na močové cesty, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ UrixinKapucínka väčšia a ✅ Urinal Akut FORTE.

doba testovania produktupribližne 1 mesiac
(2 x 2 týždne)
prvé účinkypo niekoľkých dňoch
na recept⛔️ NIE
prevencia problémov s močovými cestami⭐️⭐️⭐️⭐️
akútna pomoc s urologickými problémami⭐️⭐️⭐️
podpora fungovania močového mechúra a obličiek⭐️⭐️⭐️
veková hranica12+
vedľajšie účinky⛔️ NIE
zľava⛔️ NIE
Urinal dostupné varianty➡️ Urinal
➡️ Urinal Akut FORTE
➡️ Urinal sirup
➡️ Urinal Nefro
➡️ Urinal Express pH
Lepšia alternatívaUrixin
porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
17,39 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
20,00 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
15,96 € Do obchodu Heureka.sk

Urinal Akut FORTE – základná charakteristika, balenie a určenie

Urinal Akut FORTE je obľúbený výživový doplnok vo forme tabletiek. Dá sa kúpiť voľne – čiže naň nepotrebujete žiaden recept a nemusíte ani absolvovať vyšetrenie u lekára. Ja osobne odporúčam jeho kúpu prostredníctvom internetovej lekárne, (napríklad Pilulka.sk), ktorá je jednoduchá, rýchla a aj maximálne diskrétna.

➡️ Výrobca

Za produktami poprednej značky v starostlivosti o močové cesty Urinal stojí spoločnosť IDELYN, ktorá je známa svojimi produktami, zameranými na intímnu oblasť nášho zdravia. Ide o dcérsku spoločnosť patriacu pod Walmark. To je spoločnosť, ktorá už od roku 1990 na náš trh s výživovými doplnkami priniesla množstvo kvalitných a overených značiek ako napríklad Prostenal, Biopron, GinkoPrim a mnohé ďalšie.

Urinal Akut FORTE sa prezentuje naozaj vysokou kvalitou použitých surovín a spracovanie týchto aktívnych látok je maximálne starostlivé podľa štandardu GMP. Prípravok je samozrejme schválený aj Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC, čo je vlastne centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku.

Produktový rad Urinal je, ako som už spomínal, zameraný hlavne na zdravie močových ciest a je viac menej primárne zameraný na ženy, ktoré predsa len objektívne trpia týmito problémami častejšie. No pochopiteľne ho môžu využiť aj muži (aj ja som ho užíval).

Toto je kompletná produktová rada Urinal:

➡️ Balenie

Tabletky Urinal Akut FORTE sú balené štandardne v papierovej krabičke v blistroch štandardne po 10 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 10 tabliet, to znamená na 10 dní nepretržitého užívania doplnku (pri akútnych problémoch). Väčšie balenie s 20 tabletami sa oplatí užívateľom, ktorí trpia častejšími problémami s močovými cestami. Výhodou takéhoto balenia je, že tabletky máte po ruke vždy keď ich potrebujete a je to aj cenovo výhodnejšie z pohľadu prepočtu na dennú dávku.

Urinal Akut FORTE sú tabletky typicky „ženskej farby“ – to jest ružové, a majú okrúhly mierne vypuklý tvar. Tie pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

➡️ Určenie

Urinal Akut FORTE je určený pre všetkých tých (ženy, muži, deti od 12 rokov), ktorí potrebujú rýchlu pomoc pri nastupujúcich ťažkostiach s močovými cestami. Jedná sa o tabletky s overenou kombináciou rastlinných výťažkov a látok, ktoré podporujú zdravie nášho močového traktu.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Základnú aktívnu zložku prípravku Urinal Akut FORTE tvorí hlavne látka s názvom CystiCran®, ktorá je vlastne koncentrovaný extrakt z kanadskej brusnice (brusnice/kľukvy veľkoplodej) s garantovaným množstvom proantokyanidínov (PAC) 36 mg v jednej tablete, čo inak zodpovedá príjmu minimálne 423 000 mg plodov brusníc, ktorú dopĺňa extrakt zo Zlatobyle obyčajnej a Vitamín D.

Viac o aktívnych zložkách prípravku:

➡️ CystiCran® – kanadská Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon)

Extrakt brusníc CystiCran® je bohatý najmä na bioflavonoidy, fenoly a ďalšie antioxidanty, ktoré chránia tkanivá a telové bunky pred nepriaznivým pôsobením voľných radikálov, ale tiež napríklad aj na taký arbutín (fenolový glykozid, ktorý v našom tele dokáže prechádzať celým urologickým traktom a odstraňovať škodlivé mikroorganizmy), taníny (katechín, epikatechín), triterpény a aj organické kyseliny, fruktózu, či vitamín A a C. Garantuje až 36 mg takzvaných proantokyanidínov (polymérne reťazce flavonoidov), látok, ktoré vďaka tejto vysokej koncentrácii následne zvyšujú antiadhézny účinok moču na neuropatogénne baktérie (štúdie).

Čo sa týka rastliny konkrétne, tak táto veľkoplodá brusnica má svoj domov v Severnej Amerike a v severných častiach Európy a Ázie, kde pôvodne rastie v suchších lesoch ako podrast (najmä borovíc). Výťažok z rastliny sa s obľubou používa ako vo farmácii (podpora obranyschopnosti, močopudný, antioxidačný a antiseptický účinok), tak aj v kozmetickom a potravinovom priemysle…

➡️ Zlatobyľ obyčajná

Zlatobyľ obyčajná je ďalšia známa rastlina, ktorá má významný vplyv na naše močové cesty. V Urinale Akut Forte sa nachádza v množstve 200 mg v 1 tabletke (extrakt z vňate v pomere 10:1). Bylina obsahuje množstvo dôležitých bioaktívnych látok ako triesloviny a flavonoidy, rutín a kvercetrín, saponíny a silice. Zlatobyľ je vďaka tomu známa aj ako výborný prírodný močopudný prostriedok, ktorý súčasne mierni záchvaty bolesti a prečisťuje močové cesty. Mimo to pozitívne pôsobí na prostatu, ženám pomáha aj pri silnejšom krvácaní počas menštruácie.

Inak sa jedná o rastlinu, ktorá rastie takmer všade v Európe. Zaujímavosť: je to výborná medonosná bylinka s typicky zlatožltými kvetmi uložených v strapcoch úborov. Na liečebné účely sa používa už oddávna – starí Germáni ju napríklad dokonca považovali za jednu z najhodnotnejších liečivých rastlín. Odvary z vňate zlatobyle sa už vtedy používali na žlčníkové a močové kamene, či choroby močového mechúra… 👍 Čítaj viac o Zlatobyli obyčajnej.

➡️ Vitamín D

Vitamín D je rozpustný v tukoch a je nášmu telu dostupný v 2 formách – ako vitamín D3, ktorý sa v organizme syntetizuje vplyvom slnečného žiarenia (cholekalciferol – najdôležitejšia forma vitamínu D) a vitamín D2, ktorý prijímame potravinami, a ktorý sa následne v tele mení na formu D3. Vitamínu D v našich klimatických podmienkach nikdy nemáme dosť. Zásoba, ktorú sme si vytvorili počas leta, totiž vydrží len na niekoľko týždňov. Samotný vitamín D je inak výborná podpora imunitného systému a v prípravku Urinal Akut FORTE (vo forme D3) má v prvom rade za úlohu podporiť organizmus pri liečbe bakteriálnych zápalov močových ciest.

Ďalej má vitamín D veľký význam pri metabolizme vápnika a fosfátov, pričom jeho nízka hladina v tele obvykle znamená aj nižšiu hladinu vápnika v kostiach. Jeho nedostatok takisto spôsobuje kolísanie nálady až depresie, prispieva k rôznym kožným ochoreniam, vzniku kardiovaskulárnych ochorení. V jednej tabletke prípravku ho máte k dispozícii ako 100 % odporúčanej dennej dávky.

➡️ Zloženie prípravku v 1 tabletke

látkamnožstvo
CystiCran® - Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon) extrakt z plodov90 mg
Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea), sušená rastlina200 mg
Vitamín D (vitamín D3, cholekalciferol)5,0 mcg (100 % RVH)

 

Urinal Akut FORTE a jeho účinky

Základný význam užívania Urinal Akut FORTE predstavuje najmä podpora zdravia močových ciest, keď vďaka svojmu zloženiu pomáha lepšie a intenzívnejšie vyplavovať škodlivé baktérie z celého močového traktu. Okrem toho však prípravok pozitívne vplýva aj na obranyschopnosť organizmu a tým aj ľahšie odolávanie potenciálnej infekcii.

Aké sú reálne možnosti použitia tabliet?

💕 Močové cesty

Forma prípravku Akut FORTE predznamenáva, že sa jedná o pomoc pri akútnych problémoch s močovým ústrojenstvom a to hlavne na začiatku ťažkostí, pričom pozitívny účinok užívania tabliet by sa mal prejaviť už do niekoľkých dní. Najčastejšie sa pritom jedná o infekcie bakteriálneho pôvodu.  Z tohto pohľadu je dôležité, aby sa tieto škodlivé patogénne organizmy dostali z tela rýchlo preč. To má za úlohu podporiť aj Urinal Akut FORTE (vďaka extraktom z brusníc a zlatobyle), pričom netreba zabúdať aj na ďalšiu veľmi dôležitú vec – dostatočný príjem tekutín – aby sa tie baktérie mali vôbec ako vyplaviť z tela von.

Tento efekt prípravku je naozaj viditeľný a môžem ho potvrdiť aj ja sám (a takisto partnerka). Rýchly nástup účinkov je dokonca viditeľnejší ako u najbližšej konkurencie. Prípravok zaň vďačí najmä vysokej koncentrácii aktívnych látok v 1 dávke (napríklad extrakt z brusníc CystiCran je taký koncentrovaný ako by ste užili niečo cez 400 g samotných plodov!).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na močové cesty, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ UrixinKapucínka väčšia a ✅ Urinal Akut FORTE.

 

💕 Močový mechúr

Keďže za zápalom v oblasti močových ciest stoja hlavne patogénne baktérie E. coli obľubujúce prostredie močového mechúra (najčastejšia príčina zápalu močového mechúra – cystitídy*), je jasné, že Urinal Akut FORTE pôsobí aj v tejto časti močového traktu. Brusnica a zlatobyľ overiteľne prispievajú k normálnej funkcii močového mechúra a to tým, že ho týchto škodlivých organizmov zbavujú vďaka svojim prečisťujúcim močopudným účinkom.

*Cystitída – zápal močového mechúra je jedným z najčastejších ochorení dolných močových ciest. Postihuje ako mužov, tak i ženy. Pričom práve dámy sú naň podstatne častejšie náchylnejšie, vzhľadom na rozdielne anatomické pomery (majú kratšiu močovú rúru a teda sa infekcia z vonkajšieho prostredia dostane skôr do ich močového mechúra, ako do mechúra u mužov). Cystitída samotná vzniká postihnutím steny mechúra a zasiahnutá býva najmä sliznica a spojivo pod sliznicou, často však aj svalovina a vonkajšie tkanivo pokrývajúce močový mechúr. Ochorenie býva veľmi často spojené aj s infekciou močovej rúry (uretritída). Pôvodcom takmer 80% všetkých infekcií močového mechúra je už spomínaná Escherichia coli – baktéria, ktorá je inak normálnou súčasťou našej črevnej mikroflóry (problémom sú vysoko virulentné kmene, ktoré sa cez močovú trubicu dostávajú až do močového mechúra a následne spôsobujú infekciu).

 

💕 Imunita

K zvýšenej podpore zdravia močových ciest prispieva aj vitamín D, ktorý sa v Urinal Akut FORTE nachádza v dávke, ktorá vykrýva jeho optimálnu dennú potrebu. Keďže práve normálne fungovanie imunitného systému je pri akútnych problémoch nielen s močovými cestami naozaj veľkým plusom. Z tohto pohľadu hodnotím prítomnosť tejto látky v tabletkách ako veľmi pozitívny fakt.

💡 Lepšie alternatívy

Urinal Akut FORTE je výborný produkt, ktorý si pochvaľuje množstvo ľudí, vrátane mňa. Kto ma však pozná lepšie vie, že ja kladiem hlavný dôraz na prevenciu a teda predchádzanie infekciám či už správnou životosprávou alebo aj s pomocou kvalitných výživových doplnkov. Na prevenciu problémov s močovými cestami sa mi tak viac hodí a páči Urixin, ktorý je väčšmi zameraný na dlhodobé užívanie a prevenciu pred týmito nepríjemnými problémami. Mám s ním naozaj výborné skúsenosti.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Nežiadúce účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Urinal Akut FORTE má kvalitné prírodné zloženie a aj napriek vysokej koncentrácii aktívnych látok jeho užívanie neprináša so sebou žiadne väčšie riziká vedľajších účinkov. To môžem potvrdiť aj ja na základe vlastných skúseností, vybral som jedno celé väčšie balenie a nezaznamenal som jediný náznak nejakého nepriaznivého účinku.

Úplne sa však vedľajší účinok vylúčiť nedá, už len z toho dôvodu, že nie všetci reagujú na príjem aktívnych látok rovnako. Zriedkavo sa tak môžu vyskytnúť menšie tráviace problémy na začiatku užívania. Tieto však sami rýchlo ustupujú. Takisto treba brať do úvahy prípadnú alergickú reakciu na niektorú zo zložiek prípravku. Ak máte akékoľvek pochybnosti týkajúce sa užívania tohto doplnku, bez váhania sa obráťte na svojho lekára či lekárnika.

Kontraindikácie a interakcie

Urinal Akut FORTE však určite nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Užívanie v tehotenstve a počas dojčenia nie je síce priamo zakázané, výrobca však neodporúča brať výživový doplnok práve v tomto období. To isté platí aj v prípade, ak máte problémy s obličkami alebo močovým mechúrom, či užívate lieky na krvný tlak – o jeho prípadnom užívaní by mal preto rozhodnúť lekár. Upozornenie: Urinal Akut FORTE je výživový doplnok, ktorý určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Neprekračujte výrobcom odporúčanú dennú dávku.

Uchovávanie a skladovanie Urinal Akut FORTE

Produkt skladujte v pôvodnom obale a blistroch na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Tabletky spotrebujte do dátumu exspirácie vytlačenom na obale prípravku, dovtedy nespotrebované neužívajte a vráťte do lekárne (nelikvidujte kanalizáciou ani odpadom).

 

Urinal Akut FORTE – cena, zľava a akcia

Tabletky Urinal Akut FORTE sú na našom trhu voľne dostupné a nepotrebujete na ich kúpu žiaden predpis či recept. A už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predávajú prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po nich siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu kde sú väčšinou vždy skladom.

💡 TIP na produkt - Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • lepšie vyplavovanie škodlivých baktérií z močového traktu
 • podpora imunity a prevencia problémov
 • obsahuje overené prírodné látky vo vysokej koncentrácii – kanadskú brusnicu, zlatobyľ a vitamín D3
 • dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy (aj mužov) a deti od 12 rokov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Urinal Akut FORTE je dostupný vo viacerých baleniach. 💊 Základné má 10 tabliet / to znamená 10 dávok (denná dávka je 1 tabletka). 💊 Ďalšie má 20 tabliet (20 dávok). Odporúčam kúpu väčšieho balenia (20 tabliet). Jednak máte po ruke tabletky v prípade akútnych problémov, a keď ich neminiete všetky, dobre poslúžia aj ako prevencia (prírodné, neškodné zloženie – a teda nič nehrozí ani pri dlhodobejšom užívaní).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 10,03 € (10 tabliet) – 1 tableta/maximálna denná dávka: 0,93 €
 • výhodnejšie 20 tbl balenie za 17,39 € – 1 tableta/maximálna denná dávka: 0,81 €

➡️ Značka Urinal je na našom trhu zastúpená viacerými produktami. Okrem verzie Urinal Akut FORTE je to základný Urinal a detský Urinal Sirup + Urinal Nefro a Urinal Express pH. Porovnajte si jednotlivé produkty v nasledujúcej prehľadnej tabuľke:

variantcena / overená kúpa
Urinal Akut FORTE 10 tabliet10,03 € / OBJEDNAŤ
Urinal Akut FORTE 20 tabliet17,39 € / OBJEDNAŤ
Urinal 30 kapsúl9,60 € / OBJEDNAŤ
Urinal 60 kapsúl15,77 € / OBJEDNAŤ
Urinal sirup 150 ml9,79 € / OBJEDNAŤ
Urinal Nefro 20 tabliet9,06 € / OBJEDNAŤ
Urinal Express pH 6 vrecúšok7,80 € / OBJEDNAŤ

💊 Urinal

💡 TIP na produkt - IDELYN Urinal 60 cps
IDELYN Urinal 60 cps
 • prípravok pre dlhodobú starostlivosť o zdravie močových ciest
 • zloženie: NutriCran® + CystiCran® (vysoko koncentrované extrakty z kanadských brusníc), Zlatobyľ obyčajná a vitamín D
 • dávkovanie: 1-3 kapsuly denne podľa potreby

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Urinal sirup

💡 TIP na produkt - IDELYN Urinal sirup 150 ml
IDELYN Urinal sirup 150 ml
 • prípravok určený pre starostlivosť u detí od 1 roka v ľahko prístupnej a príjemnejšej sirupovej forme
 • zloženie: NutriCran® – koncentrát sušenej šťavy z kanadských brusníc
 • dávkovanie: 5 ml pre deti vo veku 1-3 rokov, 10 ml deti vo veku 3-12 rokov, 15 ml deti od 12 rokov a dospelí

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Urinal Nefro

💊 Urinal Express pH

💡 TIP na produkt - Urinal Express pH 6 vrecúšok
Urinal Express pH 6 vrecúšok
 • rýchla úľava pri pocitoch pálenia a podráždenia
 • zloženie: citran sodný a citran draselný na rýchlu neutralizáciu kyslého pH moču, výťažok z kanadských brusníc, extrakt z brezy previsnutej
 • dávkovanie: 1 vrecúško 3 x denne po jedle (určený len na krátkodobé užívanie, to znamená neužívať ho dlhšie ako 2 po sebe nasledujúce dni)

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Urinal Akut FORTE, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Urinal Akut FORTE je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Urinal Akut FORTE výrobca odporúča užívať v množstve 💊 1 tableta denne vcelku (nelámať, nerozhrýzať…). Nezabudnite ju vždy zapiť dostatočným množstvom vody, neprekračujte výrobcom odporúčanú maximálnu dennú dávku, nekombinujte ho s inými prípravkami podobného zamerania a neužívajte ho zbytočne dlhodobo ani ako náhradu pestrej a vyváženej stravy.

 

Najväčšie výhody Urinal Akut FORTE z môjho pohľadu

 • pozitívny vplyv na močové cesty aj pri akútnych problémoch (rýchly nástup účinkov)
 • prírodné zloženie bez rizika vedľajších účinkov
 • vysoká koncentrácia účinných látok, patentovaný výrobný proces
 • jednoduchý spôsob užívania (len 1 tabletka denne)
 • je dostupný bez receptu, bez vyšetrenia u lekára
 • výborná dostupnosť – v podstate v ktorejkoľvek lekárni (online aj kamennej pobočke)
 • je vhodný pre ženy aj mužov + deti (12+)
 • overený výrobca Idelyn (dcérska spoločnosť Walmarku)

 

Urinal Akut FORTE a moje vlastné skúsenosti

Urinal Akut FORTE je známa a overená značka, takže pokiaľ išlo o to, po akom prípravku siahnuť v prípade problémov s močovými cestami, patril hneď do nášho užšieho výberu. A musím povedať, že nesklamal. Prípravok si najprv vyskúšala moja partnerka, ktorá problémami trpí častejšie a nezriedka musí podstupovať antibiotickú liečbu. Takže prvýkrát Urinal Akut FORTE užívala spolu s nimi (po doporučení lekárnika a schválení lekárom) ako podporu rýchlejšieho uzdravenia (vyplavenie škodlivých baktérií a ich zvyškov z tela von). Po takomto preliečení prešla na klasický Urinal, ktorý berie priebežne a dlhodobo ako prevenciu. Zatiaľ musíme poklopať, je to doteraz viacmenej s jej „močákom“ v poriadku.

Na základe jej odporúčania som sa teda rozhodol Urinal Akut FORTE využiť aj ja ako pomoc pri nástupe prvých prejavov problémov s močovými cestami. I keď sa snažím dodržiavať správnu životosprávu a vyhýbať sa ťažkostiam, jednoducho sa to niekedy z objektívnych príčin nedá. A keďže som raz musel prekonať infekciu, ktorá okrem močových ciest zasiahla aj prostatu, tak ohrozenie môjho močového traktu určite neberiem na ľahkú váhu.

➡️ Výsledky testovania

Na týchto tabletkách ma prekvapila najviac rýchla odozva a teda rýchly nástup účinkov (teda okrem ich ružového zafarbenia). Tie sa u mňa prejavili už v druhý deň užívania a naplno v tretí (jeden z mála doplnkov na trhu, ktorý rýchlo pôsobí aj pri akútnych príznakoch). Miera intenzity účinkov bola počas užívania prípravku rôzna a skôr s klesajúcou tendenciou (normálny priebeh keď ťažkosti ustupujú). Ale to je individuálny parameter, ktorý musí zhodnotiť každý sám na sebe. Inak, tieto tabletky sú tiež výborné ako prevencia problémov s močovými cestami v rizikovom období a aj z tohto dôvodu ich má partnerka vždy po ruke.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na močové cesty, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ UrixinKapucínka väčšia a ✅ Urinal Akut FORTE.

 

Skúsenosti ostatných (diskusia, fórum, Heureka)

Podobne ako to bolo u nás vyznievajú skúsenosti s Urinal Akut FORTE aj od ostatných užívateľov. Najmä ženy na ňom oceňujú rýchly a adekvátny účinok, ktorý nastupuje celkom spoľahlivo. Niektorí však na druhú stranu hodnotia prípravok z hľadiska účinnosti slabšie, pričom však ani títo užívatelia nehovoria o úplnej absencii účinkov, ale skôr o ich nižšej intenzite (vzhľadom k ich očakávaniam). K tomu len toľko – Urinal Akut FORTE je výživový doplnok a s individuálnymi účinkami treba jednoducho rátať. S čím však rátať určite nemusíte sú nežiadúce vedľajšie účinky užívania tabliet, pretože tie sa nespomínali v žiadnom príspevku, ktorý som čítal (a to som na internete prešiel celkom dosť diskusií).

Inak, pozitívne je tiež hodnotený fakt, že je na výber viac balení prípravku a že existuje aj forma Urinalu pre deti – sirup. Menším negatívom je podľa viacerých jeho cena, ktorá je ozaj vyššia ako pri podobných prípravkoch. No toto je jednoducho dôsledok vysokej kvality prípravku, lepšieho a koncentrovanejšieho zloženia ako u konkurencie.

Prečítajte si zaujímavých postrehov a komentárov týkajúcich sa užívania prípravku:

ℹ️ na zápal močových ciest…

…mne kedysi doktorka dala antibiotiká, ale po čase sa to opäť vrátilo, tak som sa len spýtala lekárničky v lekárni na názor a tá mi poradila Urinal Akut Forte a po ňom ešte mesiac preventívne som si dávala aj Kapucínku väčšiu v tabletkách. Toto mi zabralo a odvtedy žiadne problémy. Nezabudni dodržiavať dostatočný pitný režim aj na úkor častejšieho odbiehania na wc. Zdravie je na prvom mieste. K tomu nezabudni preliečiť aj sexuálneho partnera… (ursa37)

ℹ️ Urinal Akut FORTE – úžasný účinok…

úžasný účinok, do 1,5-2 hodín úľava od bolesti, negatívom je jeho cena, inak výrobok je super, človek však musí naraziť v lekárni na normálnu cenu. Pri väčších ťažkostiach je potrebné využiť celé balenie. Bolesť síce pominie po prvých 2 dňoch, no keď tablety človek brať prestane, problémy sa zvyčajne vrátia do 24 hodín… (Karla)

ℹ️ …nie všetci sú spokojní

samotné brusnice mi na zápal močových ciest nikdy nepomohli, a to ani ako prevencia, tiež sa mi zdá vysoká cena len za to, že je to výživový doplnok, mne pomáhajú jedine prípravky s obsahom D-manózy, samotné brusnice mi pri zápale močových ciest pripadajú celkom ako placebo… (JaJa)

ℹ️ Urinal Akut FORTE na Heureke

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Urinal Akut FORTE - celkové hodnotenie, Heureka

+ niekoľko konkrétnych postrehov:

Urinal Akut FORTE - skúsenosti, Heureka

Urinal Akut FORTE VIDEO

 

Najčastejšie otázky

Urinal Akut FORTE je celkom známy a vyhľadávaný prípravok a na internete možno nájsť v rámci rôznych diskusných fór množstvo komentárov, v ktorých ľudia popisujú účinky a riešia aj ďalšie praktické otázky, týkajúce sa jeho užívania. Na niekoľko najčastejšie kladených otázok, ktoré som tam našiel, teraz v rámci recenzie aj odpoviem:

Užíva sa Urinal Akut FORTE aj priamo na liečbu zápalu a infekcie močových ciest?

Urinal Akut FORTE je výživový doplnok určený skôr pre posilnenie zdravia močových ciest, a teda sa nejedná o liek, ktorý je priamo určený na zápaly a infekcie. Prípravok sa však môže po dohode s lekárom používať ako pomoc pri liečbe antibiotikami pre svoju schopnosť podporiť lepšie vyplavovanie škodlivých baktérií. Má teda skôr preventívne a podporné účinky.

Ako dlho vlastne trvá, kým začne účinkovať?

Keďže sa jedná o doplnok určený na akútne problémy (práve nastupujúce a v miernejšej forme), tak na priaznivý efekt Urinal Akut FORTE netreba čakať niekoľko týždňov týždňov. Podľa mnohých sa tak pozitívny účinok dokáže prejaviť už v prvý deň. Reálne, a to hovorím aj na základe osobných skúseností, viditeľné zlepšenie sa dá očakávať približne do 2-3 dní. Takisto však treba rátať s individuálnou účinnosťou aj na základe intenzity problémov a ďalších faktorov (napríklad stav imunitného systému…).

Ako dlho sa musí Urinal Akut FORTE užívať?

Výrobca to nejako extra nešpecifikuje, ale vybrať jedno základné balenie s 10 tabletkami (to znamená 10 dní nepretržite) sa oplatí už len z toho dôvodu, že sa tak obmedzí riziko opätovného návratu problémov. Dlhodobejšie užívanie je podľa môjho názoru zbytočné – a to aj v rámci prevencie (týždeň pred rizikovým obdobím úplne stačí).

Je prípravok bezpečný – nehrozia žiadne vedľajšie účinky?

Naozaj je a vedľajšie účinky hrozia naozaj len výnimočne. Ak patríte medzi tých citlivejších, odporúčam užiť tabletku Urinal Akut FORTE najlepšie po jedle a zapiť ju naozaj dostatočným množstvom čistej vody. Šanca, že sa k slovu dostanú problémy so zažívaním, bude tak ozaj len minimálna.

Môže sa Urinal Akut Forte užívať s inými liekmi či prípravkami?

Žiadne interakcie neboli dosiaľ podľa výrobcu zistené, takže v tomto smere extra obmedzenia neplatia. Pokiaľ však užívate akékoľvek lieky na predpis, máte problém s obličkami, močovým mechúrom či krvným tlakom, o jeho užívaní sa najprv poraďte so svojim lekárom. Každopádne sa však tiež neodporúča sa kombinovať prípravky s podobným zložením a to kvôli možnému predávkovaniu účinnými látkami.

A čo kombinácia Urinal Akut FORTE a alkohol?

Hoci sa to v príbalovom letáku výslovne nespomína (a teda nijak neobmedzuje) je užívanie alkoholu ak chcete riešiť zdravie svojich močových ciest jednoducho kontraproduktívne… Alkohol im totiž jednoznačne škodí.

Urinal Akut Forte a jeho užívanie v tehotenstve, respektíve pri dojčení – je to možné?

Keďže tento prípravok obsahuje Zlatobyľ obyčajnú je počas tehotenstva ale i dojčenia pre mamičky nevhodný. Každopádne platí, že v tehotenstve treba každý jeden prípravok, či už je to liek alebo výživový doplnok, konzultovať s lekárom či pediatrom.

Existujú aj tabletky vhodné pre menšie deti?

Existujú, teda nie práve tabletky, ale deťom viac prístupnejšia forma sirupu – Urinal sirup. Ten je vhodný pre dieťa už od 1 roka a obsahuje chutný sirup z čistého výťažku kanadských brusníc.

 

Urinal Akut FORTE a moje zhodnotenie na záver

Urinal Akut FORTE je overený výživový doplnok s koncentrovaným prírodným zložením, ktorý nielen dobre vyzerá, on aj funguje v praxi. Užívanie týchto tabletiek má viesť k úľave od akútnych ťažkostí v oblasti močového traktu, najčastejšie infekcií a zápalov. No pozor, nie je to žiaden liek a nemôže tak nahradiť odbornú liečbu – nerieši príčinu problémov ale „len“ tlmí ich dôsledky. A robí to podľa môjho názoru a názoru mnohých ďalších užívateľov veľmi dobre. Má celkom rýchly nástup účinku a podľa väčšiny aj s dostatočnou intenzitou.

Výhodou tabliet je tiež to, že majú komplexné účinky na celý močový systém a to vrátane močového mechúra. A hoci sú viacmenej určené pre ženy, ktoré trpia problémami močového traktu oveľa častejšie, tak používať ho môžu aj muži či dospievajúce deti od 12 rokov. K dispozícii je ako malé balenie, tak aj výhodnejšie väčšie balenie, ktoré si dokážete pohodlne zaobstarať aj v akejkoľvek online lekárni.

Ako vybrať správny Urinal?

Vyberte si jeden z doplnkov stravy značky Urinal, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám:

 • Urinal – na akútne použitie aj ako prevencia problémov s močovými cestami
 • Urinal Akut FORTE – vhodnejší pre okamžité použitie pri počiatočných miernych problémoch močového traktu
 • Urinal sirup – ľahko využiteľná forma pre deti od 1 roka, ale i dospelých
 • Urinal Nefro – okrem podpory zdravia močových ciest má pozitívny vplyv na obličky
 • Urinal Express pH – prípravok vo forme prášku na výrobu nápoja na okamžitú neutralizáciu kyslého moču – rýchla úľava pri pocitoch pálenia a podráždenia

V prípade akútnych problémov s močovým ústrojenstvom si bez zaváhania Urinal Akut FORTE zaobstarajte. No ak máte pocit, že vás tieto problémy trápia akosi často a chcete sa im vyhnúť, využite skôr „služby“ Urixinu, ktorý je podľa môjho názoru jedným z najlepších prípravkov na prevenciu problémov s močovými cestami u nás.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • podporuje zdravie močových ciest
 • pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
 • obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Výživový doplnok so zlatobyľou obyčajnou (+ kanadské brusnice a vitamín D) pre zdravie močových ciest.

3.7

Urinal Akut FORTE

✅ Cena: 17,39 €
✅ Balenie: 20 tabliet
✅ Dávkovanie: 1 tableta denne

Chcem Urinal Akut Forte Pilulka.sk
Vývoj ceny Urinal Akut FORTE

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 nálevových vrecúšok
Urosept čaj
Dr. Müller UROSEPT bylinný čaj 20×1,5 g
➡️ bylinný čaj so šťavou kľukvy veľkoplodej (brusnica kanadská)
✅ prispieva k normálnemu vylučovaniu močovým traktom
✅ podporuje vylučovacie funkcie organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

2,96 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.