D-manóza: jednoduchý cukor, ktorý toho dokáže s močovými cestami celkom dosť

Peter Kacián Téma 5. decembra 2020 0

D-manóza je jednoduchý cukor – monosacharid, ktorý sa inak celkom podobá glukóze. Len s tým rozdielom, že sa v našom tele nerozkladá a takmer bez zmeny putuje vylúčený obličkami do moču z neho von. Pre naše močové cesty a mechúr je tu však jeden veľmi potešiteľný fakt. Odliepa totiž popritom škodlivé baktérie z ich výstelky a berie ich so sebou. Keďže v tele nijako nereaguje, môžu po takejto pomoci pokojne siahnuť tehotné ženy, ale aj diabetici či celiatici.

Aj preto býva d-manóza celkom často súčasťou viacerých doplnkov na podporu močových ciest, buď ako jedna z mnohých zložiek, alebo aj ako samostatná účinná látka. A hoci sa nedá porovnávať s klasickou liečbou zápalov a infekcií antibiotikami, predsa má v rámci podpory normálneho vylučovania určite svoje miesto. Prečítajte si o d-manóze v nasledujúcich riadkoch tohto článku a dozviete sa toho o nej oveľa viac.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte kvalitné doplnky postavené na d-manóze, mám pre vás rýchle a pohodlné riešenie – prípravky, ktoré majú tie najlepšie referencie od užívateľov: ✅ Blokurima (pozri aj recenziu) ✅ Urixin (recenzia) a ✅ Uroval manosa (recenzia).

D-manóza: popis a využitie látky, ako to vlastne funguje

D-manóza je, ako som už spomínal, jednoduchý cukor podobný glukóze (obe pozostávajú z jedinej molekuly cukru, pozri viac na wikipedii), od ktorej sa líši „iba“ usporiadaním niektorých atómov. Na rozdiel od iných cukrov v našom tele nemetabolizuje, ale ním iba prechádza – obličkami do moču a von z tela ako odpad.

Takto táto látka dokáže v nezmenenej forme prechádzať celým urogenitálnym traktom a dôsledne prečistiť močový mechúr, trubicu i dolné močové cesty. Ako? Po ceste totiž berie aj patogénne baktérie (najčastejšie E. coli), ktoré tam spôsobujú najväčšie ťažkosti. Aj z tohto dôvodu d-manózu využíva množstvo ľudí k liečbe a prevencii infekcií močových ciest – čo je aj hlavné komerčné využitie tejto látky (súčasť doplnkov výživy napríklad).

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky ideálne pre tých, ktorí riešia časté zápaly urogenitálneho traktu
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Pre koho je D-manóza vlastne vhodná a na aký účel?

O účinnosti a pôsobení d-manózy v močovej sústave sa vie už celkom dosť (v článku na konci nájdete aj odkazy na vedecké štúdie). Takže aké sú jej najcennejšie účinky a pre koho sa hodí k užívaniu najviac a za akým účelom?

 • pomoc pri „odlepovaní“ (antiadhézne účinky) a následnom vyplavovaní patogénnych baktérií Escherichia coli (najčastejšia príčina rôznych zápalov a infekcií močových ciest)
 • prečistenie močových ciest vhodné pre každého bez rozdielu – užívanie tejto látky je bez vedľajších účinkov, k účinku je však potrebný dostatočný a pravidelný príjem tekutín
 • prevencia voči problémom s močovými cestami – pravidelné preplachovanie močových ciest bráni usadzovaniu a následnej nežiadúcej činnosti patogénnych baktérií

D-manózu teda dokážu bezpečne využiť ako ženy (i tehotné, či pri dojčení), tak aj muži a deti s častejšími problémami týkajúcimi sa ich močových ciest (hlavne infekcie bakteriálneho pôvodu). Medzi rizikovejšie skupiny v tomto smere patria napríklad diabetici, muži so zväčšenou prostatou, mladšie ženy s častejším pohlavným stykom, či tehotné ženy.

No určite to nie je žiaden zázračný prášok. Svoje si síce zastane aj pri akútnych a/alebo chronických ťažkostiach s močovými cestami či mechúrom, no určite sa ním nedá nahradiť klasická antibiotická liečba v prípade vážnejších zápalov. D-manóza má tak teda skôr podporný charakter.

 

Ako to funguje (mechanizmus účinku)

Takže pekne po poriadku. Z 90% sa na problémoch s močovými cestami podieľajú baktérie E. coli (zdroj). Tie akonáhle sa dostanú do močových ciest, sa zachytávajú na ich výstelke kde sa množia a rastú – spôsobujú infekciu a zápal. D-manóza, ktorá prechádza močovými cestami, týmto patogénnym baktériám zabraňuje usádzať sa a spolu s ňou opúšťajú telo močom. Ako je to možné?

Infekcia močových ciest sa vo veľkej miere prejaví kvôli schopnosti baktérii priľnúť k epitelu močových ciest. Túto schopnosť adherencie (priľnavosti) baktériam zabezpečujú takzvané fimbrie. D-manóza dokáže práve tieto fimbrie, ktoré sú inak vlastne len proteínové výbežky tela baktérie, na seba naviazať a tak odlepiť baktériu zo stien močových ciest a mechúra (viac podrobností tu).

 

V ktorých potravinách sa D-manóza nachádza najčastejšie

V akých potravinách sa d-manosa nachádza prirodzene? Nie je ich až tak veľa a keď, tak tam ani nie je vo vysokej koncentrácii. Takže na to, aby bola takto prijímaná látka aj efektívna pri ťažkostiach s močovými cestami, to veru stačiť nebude. Práve tu sa vytvára priestor na doplnky s d-manózou, ktoré ju obsahujú v dostatočnom množstve. Ale tak pár prírodných zdrojov si uviesť samozrejme môžeme:

 • zelenina: relatívne vyššie množstvo sa nachádza v kapuste, brokolici či baklažáne
 • strukoviny: z tých sa d-manózou môžu pochváliť najmä fazuľa a zelená fazuľka, či sójové bôby
 • ovocie: najviac d-manózy obsahujú jablká a hrušky, no nájde sa aj v broskyniach, čučoriedkach, červených ríbezliach či brusniciach
 • rastliny a riasy: tento monosacharid je napríklad prítomný aj v zelených kávových zrnách, aloe vera, senovke, púpave, ibišteku, šípkach, ale i v morských riasach Kelp
 • korenie: d-manózu nájdete napríklad v kajenskom korení, čo je inak považované aj za výborné afrodiziakum, ktoré dokáže rozprúdiť krv na tých správnych miestach (doslova)
 • ostatné: d-manóza sa často nachádza ako sacharid v rôznych potravinárskych prísadách (príklad v karobovej či guaranovej gume, ktoré mimo iné slúžia na spomalenie rozpúšťania zmrzliny, tiež v šalátových dresingoch, smotanových syroch či palmovom oleji), tento cukor sa prirodzene nachádza aj v pekárenských kvasniciach

 

D-manóza a jej najcennejšie účinky

D-manóza je spomedzi všetkých účinných látok, s ktorými som prišiel do kontaktu prostredníctvom užívania rôznych doplnkov, trochu iná. Jej využitie sa totiž vzťahuje iba na močovú sústavu. Z toho je ľahké dedukovať, že účinky tejto látky smerujú výlučne iba do tejto oblasti. Konkrétnejšie?

 

➡️ Problémy s močovým mechúrom

D-manóza sa angažuje v prvom rade pri problémoch s močovým mechúrom vyvolaných najčastejšie patogénnymi baktériami E.coli. Je to ideálny prostriedok prírodného charakteru, ktorý bráni uchyteniu sa mikroorganizmov vo výstelke na stenách močového mechúra a tak zamedziť ich rozmnoženiu a vzniku infekcie. Baktérie teda pomáha dostať von z tela spolu s močom. Aj z toho dôvodu je pri užívaní d-manózy dôležitý pitný režim.

 

➡️ Prečistenie močových ciest

Nielen močový mechúr je vhodné „ihrisko“ pre uropatogénne baktérie, tie sa s obľubou usádzajú aj na stenách močových ciest. D-manóza ich podobne ako močový mechúr dôkladne čistí a teda pomáha udržiavať ich normálnu funkciu a optimálny zdravotný stav. Uplatní sa ako pri akútnych problémoch, kedy sa nežiadúce prejavy stávajú postupne intenzívnejšie, ale dobre poslúžia aj ako súčasť očistnej kúry v rámci prevencie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte kvalitné doplnky postavené na d-manóze, mám pre vás rýchle a pohodlné riešenie – prípravky, ktoré majú tie najlepšie referencie od užívateľov: ✅ Blokurima (pozri aj recenziu) ✅ Urixin (recenzia) a ✅ Uroval manosa (recenzia).

💡 TIP na produkt - Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • použiť sa môže pri akútnych problémoch aj ako prevencia infekcií a zápalov
 • obsahuje overenú d-manózu vo vysokej koncentrácii – až 2 g v jednej dávke/vrecúšku
 • prípravok je dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy (aj tehotné) a mužov + deti od 3 rokov
14,20 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Akútne infekcie

Už som to spomínal, ale rád pripomeniem, d-manóza sa dokáže uplatniť aj pri relatívne vážnejších stavoch – infekciách a zápaloch močových ciest spôsobených najčastejšie baktériou Escherichia coli. Ako podpora lepšieho a rýchlejšieho vyplavenia patogéna z tela. Na ich hubenie však nestačí – k tomu slúžia dobre známe antibiotiká.

 

➡️ Prevencia

D-manóza má samozrejme aj preventívny účinok. Pravidelné užívanie tejto látky totiž znemožňuje škodlivým baktériám kolonizovať močový trakt, ergo početnosť zápalov a infekcií sa tým pádom znižuje.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

➡️ Inkontinencia

No a na koniec spomeniem ešte jednu vec, ktorá sa týka močových ciest a je pre niektorých naozaj nepríjemná. Je to inkontinencia alebo nechcený únik moču. D-manóza pomáha spomaľovať rozklad vylúčeného moču, takže ten tak skoro nezapácha. Viem, je to malá útecha, ale d-manóza v tomto viac nezmôže. Oveľa viac zaberajú vhodné cviky na posilnenie panvového dna (Kegelove) a tiež vhodné doplnky, napríklad s obsahom tekvicových semien, ľanových semienok atď. (pozri známy prípravok Incovenal comfort).

💡 TIP na produkt - Incovenal comfort
INCOVENAL comfort 60 tabliet
 • prírodný výživový doplnok
 • prispieva k posilneniu svalov panvového dna, ktorých oslabenie je častou príčinou nedobrovoľného úniku moču
 • zloženie: extrakt z tekvicových a ľanových semien, praslička, vitamín D3 a C, horčík
 • odporúčané dávkovanie: 1 tableta 2 x denne

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

Vedľajšie účinky a riziká spojené s užívaním d-manózy

S d-manózou sa nespájajú žiadne vedľajšie účinky. Doslova. V ľudskom tele nemetabolizuje a vylučuje sa rovno ako odpad obličkami do moču a následne von z tela. Jedinou komplikáciou môže byť nadmerné užívanie v extrémnych množstvách niekoľko desiatok gramov naraz a podobne – v takom prípade môže človeka nadúvať alebo ho pochytí hnačka.

Ak je d-manóza súčasť viaczložkových prípravkov, tak pri nich treba brať do úvahy aj prípadné komplikácie, ktoré môžu spôsobiť ostatné látky (v tabletkách na močové cesty sú to najskôr brusnice, zlatobyľ a ostatné rastliny).

Interakcie a kontraindikácie

Aj keď je d-manóza na užívanie pomerne bezpečná látka, i tak treba za určitých okolností zvýšiť opatrnosť:

 • zvýšenú opatrnosť pri užívaní d-manózy by mali zachovávať cukrovkári a aj ženy počas tehotenstva (i keď sa d-manóza aj tu považuje za bezpečnú látku, pri oboch stavoch je aj tak vždy ideálne konzultovať pomýšľaný príjem akýchkoľvek doplnkov či liekov)
 • to isté v podstate platí, ak máte problémy s funkčnosťou obličiek
 • rizikom je aj prípadná alergická reakcia (ale naozaj veľmi unikátne)
 • popri užívaní d-manózy je nevyhnutný pravidelný a dostatočný príjem tekutín, ktorý podporuje jej účinnosť (a predchádza prípadným nežiadúcim účinkom)
 • ak sa zápal močových ciest prejavuje príliš intenzívne, nasadenie iba doplnku s d-manózou určite nestačí, oneskorená antibiotická liečba môže mať za následok ďalšie šírenie infekcie (do obličiek a ďalej)

 

D-manóza: Dostupné formy – tabletky, prášok či potraviny?

D-manóza sa nachádza prirodzene aj v niektorých potravinách, no takýto príjem z pohľadu pôsobenia na močové cesty nie je celkom efektívny. Pre viditeľné účinky je potrebné d-manózu prijímať v koncentrovanejšej forme. Najčastejšie sa tak deje vo forme prášku, alebo tabliet.

 

➡️ Potraviny

Najväčším plusom užívania takejto formy je prirodzenosť – okrem d-manózy totiž dostanete do seba aj ďalšie dôležité látky, vitamíny a minerály. Na druhú stranu, ako som už spomenul vyššie, ak chcete telu zabezpečiť dostatočnú dávku d-manózy, tak z prírodných zdrojov je to prakticky nemožné.

 

💊 Výživové doplnky – prášok, tabletky

Ideálnou formou príjmu d-manózy sú teda iné formy. Najčastejšie sa jedná o prášok (sáčky s d-manózou vo vyššej koncentrácii + nosič, väčšinou inulín). Alebo potom ide o tabletky (tablety či kapsuly), kde je často iba jednou zo zložiek prípravku. Obe spomenuté formy sú ideálne pre tých, ktorí preferujú jednoduché a presné užívanie + rýchle účinné vstrebanie aktívnych látok.

Rozpustný prášok

Na trhu je dostupných viac značiek, medzi najpopulárnejšie produkty v práškovej forme patrí Blokurima, Blokurima URO+, Uroval D-manosa.

💡 TIP na produkt - Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • použiť sa môže pri akútnych problémoch aj ako prevencia infekcií a zápalov
 • obsahuje overenú d-manózu vo vysokej koncentrácii – až 2 g v jednej dávke/vrecúšku
 • prípravok je dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy (aj tehotné) a mužov + deti od 3 rokov
14,20 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

Tabletky

Podobne ako je to u práškovej formy, tak aj u tabletiek s d-manózou je viac značiek. Medzi najviac preferované patrí Urixin, či Uroval manosa AKUT.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky ideálne pre tých, ktorí riešia časté zápaly urogenitálneho traktu
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

D-manóza: ako na jej užívanie a dávkovanie

Aj užívanie d-manózy sa samozrejme musí riadiť pevnými zásadami. A platí to ako na formu prášku, tak i na tabletky. Niektoré sú zamerané na prevenciu a teda by sa mali užívať dlhodobo, iné zas smerujú svoju pomoc na akútne problémy s močovými cestami. Bežná dávka pri akútnej pomoci býva 2-3 tabletky denne, pri dlhodobom užívaní zväčša postačí jedna denne.

S práškom je to podobné. Pri akútnych ťažkostiach sa podávajú aj 3-4 dávky denne, ktoré sa postupne znižujú až do úplného potlačenia príznakov. Na dlhodobé užívanie postačí 1 dávka (zvyčajne sa jedná o vrecúško s práškom, ktorý sa „rozrába“ vo vode s cca 2 gramami d-manózy, niekto si ho dokonca pridáva aj do čaju).

Pri užívaní d-manózy by sa mali dodržiavať tieto základné zásady:

 • neprekračujte maximálnu dennú dávku odporúčanú výrobcom doplnku (dodržujte dávkovacie schémy)
 • riaďte sa vždy pokynmi uvedenými na príbalovom letáku
 • v prípade pochybností sa pred prvým použitím poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom
 • pri výskyte akýchkoľvek vedľajších účinkov užívanie prerušte a konzultujte ich s lekárom

 

Ako fungujú prípravky s D-manózou – skúsenosti s užívaním, cena

D-manóza je podľa mnohých pri problémoch s močovými cestami ako je zápal a infekcie bakteriálneho pôvodu naozaj účinná. Teda pokiaľ sa berú do úvahy jej reálne možnosti ako doplnku (klasickú liečbu nenahradí). A to ako v rámci tabletiek, kde sa d-manóza nachádza ako jedna z mnohých zložiek prípravku, alebo aj v čistej práškovej forme, kde tvorí zväčša základ.

Princíp ich fungovania je naozaj jednoduchý. Pri tabletkách, kde sa popri d-manóze nachádzajú aj iné látky (zväčša rastlinného pôvodu), sa ráta s ich pozitívnym vplyvom na močové cesty a vlastne celý urogenitálny trakt trochu komplexnejšie a pôsobia dlhodobejšie preventívne. Prášok je určený skôr na „jednoduché“ a akútne prečistenie močových ciest (ale ako mnohí vravia – v jednoduchosti je krása).

Výhodou týchto prípravkov je to, že sa dajú zadovážiť bez nutnosti návštevy urológa a bez receptu. Zloženie týchto doplnkov je prírodné a ich užívanie nesie len minimálne riziko vedľajších účinkov a môžu sa bez obáv užívať dlhodobo. Bonusom je možnosť zohnať si ich pohodlne cez internet, bez nutnosti vyhľadať lekáreň, kde vybraný doplnok aktuálne možno mať budú, ale možno aj nie.

Čo sa týka ceny týchto doplnkov, tak určite by mnohých potešila aj nižšia. Na druhú stranu, prijímať d-manózu v dostatočnom množstve jednoducho nejde, tak „holt, čo už s tým…“, hlavne ak to pomôže, vtedy väčšinou peniaze idú vždy bokom.

 

Moje skúsenosti s D-manózou

Ja osobne som užíval túto látku iba v rámci doplnkov na podporu močových ciest a s niektorými značkami som bol naozaj spokojný. Partnerka užívala aj prášok s čistou d-manózou – takisto s veľkou spokojnosťou, hlavne pri akútnych problémoch (pozri jej skúsenosti v tejto recenzii). Dôležité je tiež vedieť, na ktorý produkt sa dá s dôverou obrátiť, pretože žiaľ, nie všetky dostupné tabletky a doplnky sú v tej najlepšej kvalite. Dosť dobre sa zorientovať pomôžu referencie od užívateľov a niektoré podrobné recenzie, kde sa k testovaniu prípravkov a doplnkov stavajú zodpovedne (tak, ako aj na tomto webe). Nedajte sa veľmi ovplyvniť sľubmi na obale, ani cenami – tie totiž nie vždy odrážajú skutočnú kvalitu prípravku.

 

Skúsenosti ostatných

Ako teda vyzerajú skúsenosti s d-manózou u ostatných užívateľov? Niekoľko z nich z rôznych internetových diskusií som si dovolil prezentovať aj tu (aj s odkazom na diskusné fórum):

➡️ D-manóza je skutočne účinná…

…D-manózu mám viackrát overenú a skutočne je účinná ako u mňa, tak aj u kolegyni, jej dcéry a nedávno som ju dala kamarátke a tá si po trojtýždňových problémoch už na druhý deň pochvaľovala. Ak som dobre pochopila, jedná sa o jednoduchý princíp. Obsahuje látku, ktorá vystelie steny močových ciest a baktérie nemajú možnosť sa uchytiť a tým pádom ani množiť. Časté ochorenia močových ciest vedia ľahko a veľmi rýchlo prepuknúť do chronického stavu a tento „liek“ mi pomáha…”

lyana (varecha.pravda.sk/diskusie/)

➡️ D-manóza a E. coli…

…pri zápale močových ciest a likvidovanie baktérií, hlavne E. coli je d-manóza bezkonkurenčne najúčinnejší doplnok, už na druhý deň pociťujete veľkú úľavu… ale nutne užívať cez deň aj v noci 2 g D-manózy, inak sa úspešnosť liečby znižuje… máme ju vyskúšanú, dcéra na vianoce sa pomocou nej za pár dní vyliečila a zlikvidovala niekoľko baktérií, ktoré spôsobovali zápal močových ciest...

milandr (varecha.pravda.sk/diskusie/)

➡️ Treba ju mať vždy poruke…

„…moja žena to užíva, v kombinácii s brusnicovým výťažkom (volá sa to Uroval manosa), veľmi si to chváli, treba to mať vždy poruke doma a užiť čo najrýchlejšie pri začatí príznakov…“

doubledog (forum.zdravie.sk)

 

D-manóza a pár slov na záver

D-manóza je nepochybne zaujímavá látka prírodného pôvodu, ktorá je pri problémoch s močovým ústrojenstvom naozaj účinná. Samozrejme nie na všetky ťažkosti, ale keďže 90% z nich spôsobujú uropatogénne baktérie E. coli, tak na ich potláčanie a vyplavenie z močového mechúra a močových ciest je úplne ideálna. A hoci sa nachádza v doplnkoch, ktoré sú voľne dostupné, je dôležité, aby ste vždy dodržiavali lekárske overené metódy liečby, ktoré zabránia rozšíreniu infekcie a zvýšeniu jej závažnosti.

 

TOP prípravky s D-manózou v zložení

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
Uroval manosa AKUT PLUS
Walmark UROVAL manosa AKUT PLUS 10 tabliet
➡️ doplnok výživy na močové cesty
✅ obsahuje extrakt z brusníc a d-manózu
✅ bez vedľajších účinkov
✅ overený výrobca
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

8,58 €
Chcem vedieť viac
Uroval manosa + Enzýmy
WALMARK UROVAL manosa + Enzýmy 1x30ks
➡️ výživový doplnok ako prevencia urologických ťažkostí
✅ okrem d-manózy a brusníc obsahuje aj enzýmy
✅ vysoká koncentrácia účinných látok
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

10,00 €
Chcem vedieť viac
Uroval D - manosa
UROVAL D – manosa prášok na prípravu nápoja, vrecúška 15ks
➡️ doplnok stravy s d-manózou
✅ podpora normálnej činnosti močových ciest
✅ bez vedľajších účinkov
✅ forma prášku
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

10,39 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
UROVAL manosa AKUT
Uroval manosa AKUT
➡️ doplnok na močové cesty
✅ prírodné koncentrované zloženie
✅ pomoc pri akútnych problémoch v urigenitálnom trakte
✅ bez vedľajších účinkov
✅ možno ho užívať aj v tehotenstve
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

12,99 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
➡️ doplnok výživy pre starostlivosť o močové cesty
✅ 2 gramy čistej d-manózy v jednej dávke
✅ dôkladné prečistenie močových ciest (antiadhezívny účinok na baktérie)
✅ môžu ho užívať aj tehotné ženy
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

14,20 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Blokurima URO+
Blokurima URO+ 2g D-manózy vrecká 1×30 ks
➡️ doplnok s d-manózou na podporu normálnej funkcie močových ciest
✅ obsahuje aj ďalšie prírodné látky ako inulín, lyzát UPEC, extrakt z artičoky
✅ výborné preventívne účinky, vhodný na dlhodobé užívanie
✅ hodí sa aj na akútne ťažkosti
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

16,34 €
Chcem vedieť viac

Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.