Incovenal comfort – tabletky na pomoc s nechceným únikom moču, ide to aj prírodnou cestou?

Vladimír Rejholec Recenzia 2. decembra 2021 0
INCOVENAL comfort 60 tabliet
 • Balenie: 60 tabliet
 • Dávkovanie: 1 tableta 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
8,50 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Incovenal comfort sú tabletky, po ktorých môžu siahnuť všetci tí, ktorých trápi nechcený únik moču. Hoci tento problém býva u nás stále zaznávaný, týka sa čoraz väčšieho počtu mužov i žien. Tabletky majú pomôcť s posilnením svalov panvového dna vďaka kvalitnému prírodnému zloženiu. Keď sa k tomu pridajú vhodné režimové opatrenia, tak tento problém sa dá potlačiť do úzadia naozaj v akceptovateľnej miere. Tak aspoň hovoria niektoré výskumy.

A v tejto recenzii sa pozrieme aj ne. Okrem toho si priblížime zloženie prípravku a ako vlastne jednotlivé látky dokážu vplývať na náš organizmus. Prezradím vám aj to, ako ho správne užívať a dávkovať a či sa pri tom nemôžu objaviť aj nejaké vedľajšie príznaky (prípadne či neexistujú i nejaké obmedzenia pri užívaní Incovenal comfort). Dôležité pre vás budú i reálne skúsenosti ľudí, ktorí ho brali dlhodobo a nevynechajte ani informácie o tom, kde tento prípravok dostanete pohodlne kúpiť, za akú cenu a v akom balení.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na podporu močového ústrojenstva, ktoré fungujú, skúste prípravky, ktoré si užívatelia najviac pochvaľujú: ✅ Urixin (recenzia), ✅ Urinal Akut FORTE (recenzia), prípadne aj ✅ Blokurima (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
8,50 € Do obchodu Pilulka.sk
DrMax.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ možný osobný odber na 318 miestach
10,69 € Do obchodu DrMax.sk
Najlekaren.eu ⭐️ poštovné (do 1kg) len 2,20 € (slov. pošta)
⭐️ pri nákupe nad 20 € poštové zdarma (slov. pošta, zásielkovňa)
⭐️ priemerná doba dodania je 2 dni
⭐️ prebiehajúce akcie → nájdete tu
11,02 € Do obchodu Najlekaren.eu
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
11,00 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk

Incovenal comfort – základná charakteristika, balenie a určenie

Incovenal comfort je overený výživový doplnok určený na podporu oslabeného svalstva panvového dna, ktoré najčastejšie stojí za nedobrovoľným únikom moču – inkontinenciou*. Vďaka komplexnému zloženiu, ktoré zahŕňa viaceré rastlinné extrakty, minerály a vitamíny, prispieva nielen k správnej funkcii močového ústrojenstva v tejto oblasti, ale aj k normálnej funkcii nervového systému.

Má bezpečné prírodné zloženie, takže sa netreba obávať rizika vzniku nežiadúcich vedľajších účinkov. Kúpiť sa dá voľne bez predpisu, nepotrebujete ani žiadne vyšetrenie u lekára. Ak máte o tabletky záujem, odporúčam vám ho kúpiť prostredníctvom tradičných a silných internetových lekární, či overených obchodov so zdravou výživou (napríklad Pilulka.sk).

➡️ Výrobca

Za výživovým doplnkom Incovenal comfort stojí slovenská farmaceutická spoločnosť VULM s.r.o. (tradičný výrobca, ktorého „základné kamene“ tvorí bývalý Výskumný ústav liečiv v Modre). Spoločnosť má vlastné výrobné kapacity, laboratórium aj skladové priestory a produkcia preparátov prebieha pod dohľadom skúsených špecialistov z oblasti farmácie a v súlade so všeobecne platnými európskymi pravidlami Správnej výrobnej praxe (EU GMP). Medzi najznámejšie značky firmy okrem Incovenalu patrí napríklad aj Aescin, Rectovenal, Pyridoxin, Rutasim či Riboflavin.

Ako to vyzerá priamo u výrobcu – VIDEO

VULM s.r.o. Incovenal

Jedná sa teda o overenú firmu s kvalitnými a bezpečnými produktami. Tu si môžete pozrieť aj zoznam doplnkov a ďalších prípravkov od tohto výrobcu v databáze ADC.sk.

➡️ Balenie

Tabletky Incovenal comfort sú balené štandardne v papierovej krabičke (bieložltej farby) v blistroch po 10 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 60 tabliet, ktoré vám vydrží na celý mesiac nepretržitého užívania. Incovenal comfort sú potom vlastne klasické tablety valcovitého tvaru prírodnej bledohnedej farby, ktoré pri užívaní stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

➡️ *Inkontinencia

Inkontinencia je vlastne stav, pri ktorom dochádza k úniku moču bez toho, aby sa to dalo ovládať (strata schopnosti vedome udržať moč). S týmto problémom zápasí celkom dosť žien i mužov a dávnejšie sa už netýka len starších osôb. Príčinou môže byť genetická predispozícia, nadváha a obezita, pokles hladiny estrogénov v menopauze (pozri ako ho zvýšiť) a tiež prirodzene nastupujúce oslabenie svalov panvového dna (pôrodmi a s pribúdajúcim vekom). Inkontinencia teda môže mať rôzne prejavy a aj príčiny. Veľmi často ide o stresovú inkontinenciu, ktorá je podmienená s fyzickou aktivitou, ďalej urgentnú s neočakávaným a silne nutkavým pocitom na močenie, zmiešanú (príznaky z oboch spomenutých typov) a reflexnú, za ktorou stojí najčastejšie choroba alebo úraz.

Riešenie nechceného úniku moču pozostáva z viacerých opatrení. Jedným z nich môže byť aj užívanie vhodného výživového doplnku ako je Incovenal comfort, ďalej Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna (ideálne pri stresovom type inkontinencie). Na ich posilnenie sa môžu použiť aj Venušine guličky (pozri nejaké v eshope) a tiež je nevyhnutná vhodná úprava životosprávy.

Konzervatívna liečba zase pozostáva z podávania farmakologických preparátov (estrogénov, stimulátorov α- a β- adrenoreceptorov a tricyklických antidepresív), prípadne aj chirurgického zásahu („páskovanie“, aplikácia látok do periuretrálneho priestoru, závesné metódy a ďalšie).

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Incovenal comfort má celkom široké a komplexné zloženie. Nachádzajú sa v ňom extrakty z rastlín, ktoré sú známe pozitívnym vplyvom na urogenitálny trakt – výrobca ich súhrne označuje ako CELkomplex (výťažky zo semien tekvice a ľanu + extrakt z vňate prasličky roľnej) v kombinácii s dôležitými vitamínmi a minerálmi. Súčasťou tablet sú samozrejme aj pomocné látky a zložky.

Viac o účinných látkach v prípravku Incovenal comfort:

Najprv si povedzme viac o CELcomplex® Je to vlastne komplex troch rastlinných extraktov. Konkrétne sa jedná o semená tekvice obyčajnej a ľanu siateho, plus vňať prasličky roľnej. Aktívne látky tohto komplexu pomáhajú s posilnením ochabnutých svalov panvového dna (aj na svaly všeobecne). Priaznivý vplyv možno očakávať aj pri močovom ústrojenstve a tiež pri niektorých nepriaznivých prejavoch súvisiacich s menopauzou.

➡️ Tekvicové semená

V Incovenal comfort sa nachádza extrakt zo semien tekvice obyčajnej (Cucurbita pepo). Táto poľnohospodárska plodina má naozaj široké využitie, no z pohľadu účinku nášho doplnku majú význam najmä semená. Tie obsahujú množstvo bioaktívnych látok, ktoré prospievajú celému ľudskému organizmu. Obsahujú napríklad fytosteroly, vitamíny skupiny E, ale aj veľmi cenené omega 3 a 6 nenasýtené mastné kyseliny.

Výťažok z tekvicových semien prospieva aj prostate (špecifické látky zvané cucurbitaceíny napríklad bránia premene testosterónu na škodlivý dihydrotestosterón, čím sa v určitej miere bráni zväčšovaniu tejto predstojnej žľazy). Vďaka zaujímavej koncentrácii fytoestrogénov tiež pomáha s rozkolísanou hormonálnou hladinou, čo ocenia najmä ženy v menopauze.

➡️ Ľanové semená

Semená ľanu siateho (Linum usitatissimum) takisto tvoria podstatnú časť CELcomplexu Incovenal Comfort. Táto kedysi veľmi  populárna kultúrna plodina slúžila na najrôznejšie účely, momentálne sa na nej najviac cení jej semeno. To je charakteristické najmä tým, že obsahuje lignany – typ fytoestrogénov, nájdete v ňom tiež až 35% mastného oleja, linamarín, či slizové látky.

Výťažok z ľanových semien prispieva k posilneniu svalov panvového dna, k pohodliu počas menopauzy pretože pomáha zmierňovať jej nepriaznivé symptómy.

➡️ Praslička roľná

V Incovenal comfort sa tiež nachádza extrakt z vňate Prasličky roľnej (Equisetum arvense). Bylinka sa prirodzene nachádza takmer na celom našom území od nížin až po podhorské a horské oblasti. Z hľadiska podpory ľudského organizmu sa u nej cení vysokých obsah viacerých účinných látok, hlavne kyseliny kremičitej, saponínov a rôznych organických kyselín.

Bylinka je dodnes populárna v rámci tradičného ľudového liečiteľstva, kde sa využíva napríklad aj na pomoc s krvácaním. Primárne sa však používa pri urologických problémoch, napríklad pri ochoreniach obličiek a močového mechúra.

➡️ Vitamín D3

Vitamín D3 patrí medzi vitamíny, ktoré sú dôležité aj pre náš pohybový aparát. A to ako z pohľadu fungovania svalov, tak aj ako prevencia osteoporózy u žien v menopauze – prispieva totiž k lepšej absorpcii vápnika, čím znižuje riziko rednutia kostí.

➡️ Vitamín C

Vitamín C je takisto dôležitou zložkou Incovenal Comfort. Tento veľmi známy antioxidant pomáha s ochranou buniek pred pôsobením voľných radikálov a oxidačného stresu. Okrem toho má samozrejme aj priaznivé účinky na imunitný aj nervový systém. Účinne tiež podporuje celkovú fyzickú i psychickú vitalitu organizmu.

➡️ Horčík

Horčík je pre náš organizmus nevyhnutný z pohľadu ochrany pred stresom a prílišným psychickým vypätím, či správneho fungovania nervovej sústavy a svalstva. Podieľa sa tiež na regulácii činnosti štítnej žľazy a má priaznivý vplyv aj na náš kardiovaskulárny systém.

 

➡️ Zloženie prípravku v 1 tablete

látkamnožstvo
CELcomplex
(výťažok zo semien tekvice a ľanu + extrakt z vňate prasličky roľnej)
625 mg
Vitamín D3 (cholekalciferol)10 µg (400 I.U.)
Vitamín C (kyselina L-askorbová)40 mg
Horčík (oxid horečnatý)150 mg

Prídavné látky: mikrokryštalická celulóza (objemové činidlo), sodná soľ karboxymetylcelulózy (zahusťovadlo), stearan horečnatý (protihrudkujúca látka), mastenec

 

Incovenal comfort – ako to vyzerá s jeho účinkami?

Incovenal comfort vďaka svojmu zloženiu (rastlinné extrakty, vitamíny a stopové prvky) prispieva hlavne k posilneniu svalov panvového dna a tak aj vlastne k potláčaniu nechceného úniku moču. Čo je nepochybne nepríjemnou zdravotnou komplikáciou, ktorá znižuje komfort postihnutého človeka. No prípravok má aj ďalšie účinky, o ktorých sa teraz zmienime podrobnejšie:

💕 Posilnenie svalov panvového dna – pomoc s nechceným únikom moču

Incovenal comfort sa vie angažovať aj pri akútnych problémoch s únikom moču – inkontinenciou. Hoci je primárne určený na dlhodobé užívanie a účinok je v podstate pozvoľný, pozitívny efekt užívania tabletiek nastupuje celkom skoro. Posilnením svalstva panvového dna, ktorú má v prípravku na starosti hlavne výťažok z ľanových semien, sa zlepšuje kontrola nad močením. Takže v kombinácii s ďalšími vhodnými opatreniami sa nepochybne zvyšuje aj kvalita života.

💡 Pozitívne pôsobenie Incovenal comfort na inkontinenciu potvrdzujú aj niektoré vedecké štúdie...

Na oficiálnej stránke produktu (incovenal.eu) sú uvedené výsledky výskumov, ktoré prezentujú pozitívne výsledky prípravku na inkontinenciu moču. Napríklad tento biomedicínsky výskum bol realizovaný nezávislým subjektom CBI – Central European Biotech Institute v 20 urologických a gynekologických ambulanciách na území Slovenskej republiky od marca do septembra 2015. Do štúdie bolo zapojených 156 žien vo veku 32 – 88 rokov s diagnostikovanou inkontinenciou moču. Výsledky?

Pacientky so stresovou inkontinenciou 1. stupňa

 • počet inkontinenčných epizód v priebehu jedného dňa – pokles 30%
 • počet nutkaní na močenie v priebehu jedného dňa – pokles 40%
 • počet nutkaní na močenie počas jednej noci – pokles 64%

Pacientky so stresovou inkontinenciou 2. stupňa

 • počet inkontinenčných epizód v priebehu jedného dňa – pokles 35%
 • počet nutkaní na močenie v priebehu jedného dňa – pokles 26%
 • počet nutkaní na močenie počas jednej noci – pokles 54%

Výskum tiež ukázal, že počas 12 týždňov terapie klesla tiež spotreba špeciálnych absorpčných vložiek až o 37% a tiež to, že po 12 týždňoch užívania u žien s hyperaktívnym močovým mechúrom klesol počet nutkaní na močenie počas dňa až o 35% a počas noci až o 49%. Výsledky tohto výskumu tak v podstate dokazujú, že fytoterapia pomocou Incovenal Comfort je účinná, bezpečná a vedie k znižovaniu nehôd spojených s únikom moču a nutkaním na močenie.

 

💕 Pomoc pri menopauze

Inkontinencia sa zvykne celkom často ešte viac prehĺbiť u žien vstupujúcich do menopauzy a v klimaktériu. Tým, že produkcia estrogénov v tele klesá, okrem iného dochádza aj k oslabeniu pošvovej sliznice, ktorá je tak menej odolná voči infekciám. V súvislosti s týmto javom potom dochádza aj k problémom týkajúcim sa vyprázdňovania močového mechúra. Incovenal comfort vďaka svojmu zloženiu prispieva teda k nastoleniu optimálnej hormonálnej rovnováhy aj v tomto období.

Pozri prémiové tabletky na podporu aktívneho života ženy aj vo vyššom veku

💡 TIP na produkt - Feminus
Feminus
 • tabletky – multivitamín pre všetky ženy
 • komplexný výživový doplnok na zníženie únavy, zvýšenie energie a estrogénu
 • výživový doplnok so širokým spektrom účinných látok, vitamínov a minerálov v jedinej tablete
 • žiadne známe vedľajšie alebo negatívne nežiaduce účinky
 • je dostupný bez predpisu priamo od producenta (prémiová značka)
23,00 €

💡 TIP č.1: vyrobené v Čechách💡 TIP č.2: platba kartou, prevodom, dobierkou (+1,80 €)

 

💕 Zlepšenie sexuálneho života

Potlačením nechceného úniku moču dochádza aj k významnému zlepšeniu intímneho života, takže Incovenal možno pokojne brať aj ako podporu optimálneho sexuálneho zdravia. Mimo iné aj preto, že zložky v prípravku priaznivo vplývajú i na psychickú kondíciu a sprostredkovane aj na libido (sexuálna túžba totiž nepochybne vzrastie po odstránení tohto nepríjemného problému).

Pozri aj tieto TOP tabletky a krém na ženské libido a intenzívnejšie vzrušenie

💡 TIP na produkt - Aphrodisia V pre ženy + Aphrodisia G krém
Aphrodisia V pre ženy tabletky +Aphrodisia G krém pre ženy recenzia
 • tabletky na intenzívnejšiu sexuálnu túžbu a väčšiu rozkoš (pozri samostatnú recenziu) + krém (pozri samostatnú recenziu): Aphrodisia V tabletky pre ženy + G krém
 • tabletky sú certifikovaným výživovým doplnkom, krém je prírodný dermálny prípravok
 • majú komplexné zloženie pozostávajúce z viacerých účinných prírodných látok
 • výsledkom užívania tabletiek spolu s krémom je ešte výraznejší efekt

💡 TIP č.1: doprava cez Slovenskú poštu zdarma💡 TIP č.2: časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Incovenal comfort je výživový doplnok s prírodným zložením, takže žiadne väčšie riziko vedľajších účinkov pri jeho užívaní naozaj nehrozí. Jediným obmedzením tak zostáva prípadná alergická reakcia. Ak sa náhodou nejaké vážnejšie problémy objavia, užívanie prípravku v takom prípade treba prerušiť a poradiť sa o ďalšom postupe s lekárom.

 

Kontraindikácie a interakcie

Incovenal comfort sa neodporúča užívať deťom, tehotným a dojčiacim ženám a osobám, ktoré sú alergické na niektorú zložku prípravku vrátane tých pomocných.

Inak užívanie týchto tabletiek nespôsobuje podľa výrobcu žiadne interakcie s liekmi či inými prípravkami. Ak však už užívate nejaké iné prípravky alebo lieky na podporu pohybového aparátu, svalstva, nervovej alebo močovej sústavy, tak ešte pred začiatkom plánovaného užívania prípravku sa o tom poraďte s lekárom či lekárnikom (takisto tak spravte v prípade akýchkoľvek pochybností o užívaní tohto výživového doplnku). Upozornenie: Incovenal comfort je výživový doplnok, určite nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy či liekom.

Skladovanie prípravku

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, v pôvodnom obale a mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie Incovenal comfort už určite nepoužívajte a nespotrebované tabletky nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Incovenal comfort – cena, zľava a akcia

Tieto tabletky sú na našom trhu voľne dostupné. To znamená, že na to, aby ste si Incovenal comfort zaobstarali, nepotrebujete žiaden lekárky predpis. Tabletky sa inak predávajú takmer v každej lekárni a tiež v niektorých obchodoch so zdravými potravinami a doplnkami. Veľmi dobrá dostupnosť je hlavne v internetových obchodoch (eshopoch), kde býva väčšinou skladom.

💡 TIP na produkt - Incovenal comfort
INCOVENAL comfort 60 tabliet
 • prírodný výživový doplnok
 • podpora oslabeného svalstva panvového dna pri inkontinencii
 • komplexné zloženie: rastlinné extrakty, vitamíny a minerály
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Tabletky sú u nás momentálne dostupné iba v základnom 💊 balení, v ktorom máte k dispozícii 60 tabliet na 1 celý mesiac nepretržitého užívania.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 8,50 € (60 tabliet) – 1 tabletka: 0,13 €, denná dávka (2 cps): 0,26 €

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Incovenal comfort, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Incovenal comfort je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, ceny produktov, spoľahlivosti a zákazníckej podpory. Na kúpu týchto tabletiek nepotrebujete žiaden recept, a teda ani žiadne odborné vyšetrenie u lekára.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

Pozri pre istotu aj tieto prémiové tabletky na močové cesty

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Užívanie a dávkovanie

Účinok Incovenal comfort je, podobne ako je to aj u iných prírodných doplnkoch výživy vo forme tabliet, postavený na dlhodobom užívaní. Podľa intenzity problémov s inkontinenciou sa v prípade tohto prípravku odporúča aj niekoľkomesačné užívanie (konzistentne každý jeden deň). Tu sa postupuje striktne podľa pokynov výrobcu uvedených v príbalovom letáku doplnku.

Incovenal comfort sa užíva v dávke 💊 1 tableta 2 x denne. Pričom 2 tablety sú zároveň aj maximálnou dennou dávkou. Odporúčam tieto tabletky užívať vždy v pevne stanovenom čase – prvú ráno a druhú zase večer – telo si lepšie a skôr zvykne na aktívne látky prípravku. Tabletky sa inak užívajú vcelku a netreba ich zabudnúť zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Maximálnu dennú dávku vždy dodržujte, jej prekročenie nemá na účinnosť prípravku žiaden vplyv, skôr sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov. Pre čo najlepšie pôsobenie dodržiavajte pravidelné dávkovanie každý jeden deň.

 

Najväčšie výhody Incovenal comfort ako ich vidím ja

 • komplexné prírodné zloženie: rastlinné extrakty + vitamíny a minerály
 • pomoc a podpora pri inkontinencii (nechcenému úniku moču)
 • podpora intímneho života ženy v menopauze
 • tabletky sa dajú užívať dlhodobo a to bez rizika vedľajších účinkov
 • jednoduché užívanie – vždy iba 1 tabletka 2 x denne
 • prípravok je dostupný bez receptu, dostanete ho kúpiť takmer v každej lekárni
 • overený slovenský výrobca

 

Skúsenosti s užívaním prípravku Incovenal comfort (diskusia, fórum, Heureka)

Aké sú reálne skúsenosti užívateľov s tabletkami Incovenal Comfort? Podľa toho čo som mal možnosť vidieť v niektorých recenziách a komentároch na rôznych internetových fórach, tak môžem povedať, že u väčšiny prevládala spokojnosť. Priaznivo sa vnímal najmä vplyv na posilnenie svalov panvového dna, i keď nie každý akceptoval nutnosť dlhodobého užívania (ktoré je inak pre optimálny efekt nutné). Spôsob užívania je tiež podľa mnohých v poriadku, oceňuje sa aj absencia akýchkoľvek vedľajších účinkov, či dostupnosť prípravku bez nutnosti návštevy u lekára a vypísania receptu. Ženy chvália účinok Incovenal comfort aj počas menopauzy, i keď nie sú priamo zamerané na potláčanie negatívnych prejavov, ktoré sú pre toto obdobie typické (pozri kvalitné tabletky originál na menopauzu).

Čo sa týka ceny, tak je pravda, že niektoré konkurenčné prípravky sú s cenou o niečo nižšie. U nich však prevláda skôr multivitamínové či multiminerálové zloženie. Incovenal comfort z tohto pohľadu pôsobí komplexnejšie a tá cena je k tomu potom primeraná. Čo napokon uznávajú aj samotní užívatelia prípravku. Niekoľko reálnych hodnotení a skúseností teraz uvádzam aj tu:

ℹ️ Incovenal skúsenosť…

„…ja som už mamou 7 ročnej dcéry a trpím týmto problémom od pôrodu. Používala som Tenu lady mini, ale ihneď keď som u gynekológa videla leták na Incovenal comfort pýtala som sa naňho a odporučil mi ho a začala som ho brať. Beriem 2 tabletky denne a po necelom 4 týždni užívania som prestala mať problém s únikom pri rannom joggingu a skákaní. Určite vrele doporučujem…“ Dalil-a (emimino.cz)

ℹ️ Čo na nechcený únik moču…

„…ja vrelo odporúčam Incovenal comfort – odporučila mi ho lekárka a nedám naň dopustiť – užívam už rok a úniku som sa zbavila takmer na 100%…“ denda78 (modrykonik.sk)

ℹ️ Skúsenosti s Incovenal comfort z eshopu lekárne …

Incovenal comfort - skúsenosti, eshop lekárne Pilulka

Pozri viac skúseností a hodnotení priamo v eshope lekárne Pilulka.sk.

ℹ️ Incovenal comfort a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku na tomto porovnávacom a nákupnom portáli:

Incovenal comfort - celkové hodnotenie, Heureka

… + pár zaujímavých komentárov a hodnotení:

Incovenal comfort - skúsenosti, Heureka

…a nakoniec ešte:

Incovenal comfort - hodnotenia, Heureka

Incovenal Comfort VIDEO

INCOVENAL comfort TV SPOT

 

Najčastejšie otázky

A čo najviac zaujíma ľudí na tabletkách Incovenal comfort? Otázok, ktoré smerujú k možnostiam ich praktického využitia a ďalších sa dá na internete nájsť celkom dosť. Toto sú najčastejšie z nich (odpovede pripájam samozrejme tiež):

❓ Pre koho je Incovenal comfort vlastne najvhodnejší?

Prípravok je vhodný pre všetkých tých, ktorým robí veľký problém nechcený únik moču. Nejedná sa o nejaké radikálne riešenie, je to založené na prírodných látkach, ktoré pôsobia na naše telo pozvoľnejšie. V kombinácii s ďalšími opatreniami (napríklad Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna) je to však dobrá alternatíva ako sa s tým dá popasovať.

❓ Je užívanie Incovenal comfort vôbec bezpečné?

Užívanie tohto prípravku je z hľadiska výskytu vedľajších účinkov naozaj bezpečné. Takisto zloženie prípravku je vyskladané z kvalitných surovín, ktoré nie sú na hormonálnej báze a nezaťažujú organizmus. A všetko k tomu zastrešuje overený slovenský výrobca, ktorý na trhu funguje už desiatky rokov.

❓ Ako dlho treba prípravok užívať, aby sa dostavili požadované výsledky?

Určite aspoň niekoľko týždňov (1 balenie vám vydrží na celý mesiac). Väčšina užívateľov si však naplánuje rovno 3-mesačnú kúru, po ktorej si dá mesiac dva prestávku a pokračuje s užívaním tabletiek ďalej (na základe priaznivých výsledkov jeho užívania samozrejme). Taktiež to bude závisieť od toho, aké problémy so svalstvom, močením a nervovým systémom konkrétny užívateľ má.

❓ Kedy očakávať prvé účinky?

Je to individuálne a dosť to závisí od toho, v akej intenzite sa problémy prejavujú. Niektorí pociťujú zlepšenie do dvoch týždňov od začiatku užívania prípravku, iní sa musia uspokojiť aj 1-2 mesačnou „čakacou dobou“. Dôležité je vytrvať a dobrať aspoň jedno celé balenie (samozrejme pravidelne po 2 tabletky denne).

❓ Čo sa dá robiť s inkontinenciou okrem užívania Incovenalu?

Celkom dosť. Tak v rámci domácich postupov treba najmä dbať na vhodnú životosprávu, zbaviť sa nadbytočných kilogramov, dodržiavať pravidelný a dostatočný pitný režim, či cvičiť vhodné cviky na posilnenie panvového dna. Ak sa to časom viditeľne nezlepšuje, je potrebné vyhľadať odbornú pomoc.

❓ Naozaj nechcený únik moču spôsobuje problémy v intímnom živote?

Samozrejme, a to najmä z pohľadu ženy. V dôsledku nepríjemných pocitov, ktorá zo sebou inkontinencia prináša, dochádza k poklesu libida, menšej vzrušivosti, čo môže smerovať napokon až k frigidite, či úplnej anorgazmii. Prejavy súvisia so zvýšenou suchosťou pošvy, a tiež aj s psychickým nepohodlím, ktoré vyvoláva najmä obava zo styku a úniku moču počas neho a pri orgazme.

❓ Je inkontinencia problém iba u žien? A čo muži - môžu Incovenal comfort užívať aj oni?

Tento chúlostivý a nepríjemný intímny problém sa dotýka naozaj množstva žien, ale aj mužov. Pri nich sa najčastejšie prejavuje vo vyššom veku a najskôr v súvislosti s ťažkosťami ich prostaty. Ženy sa s únikom moču môžu potýkať skôr aj kvôli odlišnej anatómii, ale napríklad aj kvôli gravidite a pôrodu, ktoré majú za následok oslabenie panvového dna.

 

Incovenal comfort a pár slov na záver

Incovenal comfort je originálny výživový doplnok na pomoc s nechceným únikom moču, ktorý sa určite radí medzi tie lepšie na trhu. Zárukou kvality je aj seriózny slovenský producent, ktorý má u nás tradíciu vo výrobe farmaceutických produktov. Ak aj vás trápi tento chúlostivý problém a chcete ho začať riešiť prírodnou prirodzenou cestou, pokojne po ňom môžete siahnuť.

Nezabudnite však na to, že sa nejedná o žiaden liek a spoliehať sa iba na jeho účinky nie je celkom v poriadku. Rátajte s tým, že minimálne úpravu životosprávy a aplikovanie vhodných cvikov na posilnenie svalstva panvového dna budete musieť pri kúre s Incovenalom nasadiť – teda ak to myslíte s riešením tohto problému vážne…

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • prírodné komplexné zloženie
 • priaznivý vplyv na oslabené svaly panvového dna
 • vhodný na dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinkov
 • overený slovenský výrobca
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Incovenal comfort - prírodný doplnok výživy na pomoc s nechceným únikom moču. Zložky tohto prípravku totiž pozitívne vplývajú aj na oslabené svalstvo panvového dna - čo je najčastejšia príčina inkontinencie.

4.1

INCOVENAL comfort 60 tabliet

✅ Cena: 8,50 €
✅ Balenie: 60 tabliet
✅ Dávkovanie: 1 tableta 2 x denne

Chcem Incovenal comfort Pilulka.sk
Vývoj ceny Incovenal comfort

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
8 ks
TENA Lady Pants PLUS NOIR LARGE 8ks
TENA Lady Pants PLUS NOIR LARGE 8ks
➡️ čierne absorpčné nohavičky pre ženy so strednou až ťažkou inkontinenciou
✅ vyzerajú ako spodná bielizeň, chránia ako TENA
✅ jemný materiál podobný bavlne je šetrný k pokožke
✅ absorpcia: 1010 ml, rozmer: 95 - 125 cm
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

3,11 €
Chcem vedieť viac
Lelo Luna Beads Noir
Lelo Luna Beads Noir
➡️ venušine guličky v elegantnom a sexi čiernom prevedení
✅ potešenie počas predohry
✅ intenzívnejšie a niekoľkonásobné orgazmy
✅ posilnenie svalov panvového dna
Kondomshop.sk - eshop

⭐️ obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)
⭐️ aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)
⭐️ rýchla a disktrétna doprava

47,90 €
Chcem vedieť viac
Ive InkontinStop 30 kapsúl
Ive InkontinStop 30 kapsúl
➡️ prírodný doplnok stravy na nechcený únik moču
✅ vyvinutý pre ženy v menopauze a postmenopauze
✅ šetrný a bezpečný pre ženský organizmus
✅ účinok prípravku nastupuje pozvoľne už po 2-3 týždňoch pravidelného užívania
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

16,52 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Vladimír Rejholec

Som editorom niekoľkých tématických magazínov. Zaujíma ma tak technika, ako aj zdravý a aktívny životný štýl. Mám na starosti testovanie a vyhodnocovanie kvality produktov, pripravujem aj podrobné porovnania. Vediem redakciu Afrodiziakum.sk, vyberám témy, ktoré zaujímajú čitateľov a koordinujem tvorbu čo najkvalitnejších článkov.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.