Blokurima – prášok s vysokou koncentráciou d-manózy na podporu močových ciest, skúsenosti hovoria, že…

Vladimír Rejholec Recenzia 13. októbra 2021 0
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
 • Balenie: 30 vrecúšok
 • Dávkovanie: podľa zvolenej dávkovacej schémy
 • Dostupnosť: Skladom
14,55 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Blokurima je zaujímavý doplnok výživy, ktorý obsahuje čistú d-manózu. Tento jednoduchý sacharid je známy tým, že ho naše telo vôbec nemetabolizuje a prechádza ním bezo zmeny. Len s tým rozdielom, že „po ceste“ zbiera z močového ústrojenstva škodlivé baktérie, ktoré stoja za nepríjemnými zápalmi a infekciami. V Blokurime sa v jedinom vrecúšku nachádzajú až 2 gramy D-manózy, takže pri akútnych stavoch a maximálnej dávke 4 vrecúška za deň, náš organizmus dokáže prečistiť naozaj dokonale.

Chcete vedieť o Blokurime viac? Práve pre vás je určená táto recenzia. Dozviete sa v nej napríklad aj to, ako konkrétne sa d-manóza v našom tele správa, ako sa tento prípravok vlastne správne užíva a dávkuje (existujú až 3 dávkovacie schémy). Nevynechajte ani reálne skúsenosti užívateľov a informácie o jeho cene, dostupnosti a baleniach.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr tabletky na močové cesty, potom vám osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie od užívateľov: ✅ UrixinKapucínka väčšia, ✅ Urinal Akut FORTE a Uroval manosa AKUT

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
14,55 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
zistiť cenu Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
12,69 € Do obchodu Heureka.sk

Blokurima – základná charakteristika doplnku, balenie a určenie

Blokurima 2 g D-manózy je výživový doplnok vo forme prášku, ktorý sa dá kúpiť voľne, takže žiaden predpis od lekára nebudete potrebovať (ani vyšetrenie). Ja osobne odporúčam kúpu tohto prípravku prostredníctvom internetovej lekárne, (napríklad Pilulka.sk). Je to hlavne jednoduché, rýchle a aj maximálne diskrétne.

Prípravok je samozrejme schválený Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Môžete si ho tiež vyhľadať v číselníku ADC, čo je vlastne centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku.

➡️ Výrobca

Za značkou Blokurima, určenej k starostlivosti o močové cesty stojí česká spoločnosť Onapharm s.r.o. (prípravok pre ňu vyrába Biomedica s.r.o. Praha a na Slovensku ho distribuuje firma Aloris Vital). V portfóliu tejto firmy nájdete viac známych produktov, z výživových doplnkov je to napríklad Chytré miminko, FytoFEM či Superfolin, ale aj rôzne zdravotnícke pomôcky a lieky.

➡️ Kompletná produktová rada Blokurima

➡️ Balenie

Blokurima vo forme prášku je balená v praktických vrecúškach (10 alebo 30 kusov v balení). V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky základné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 10 vrecúšok, to znamená na 5-10 dní nepretržitého užívania doplnku (podľa zvolenej schémy). Väčšie balenie s 30 vrecúškami zase ocenia najmä tí, ktorí trpia infekciami močového traktu častejšie, prípadne nie sú doma s týmto problémom sami. Výhodou väčšieho balenia tiež je, že Blokurimu máte po ruke práve vtedy, keď ju budete najviac potrebovať. A samozrejme je to aj celkom výrazne cenovo výhodnejšie.

➡️ Určenie

Blokurima je určená pre všetkých – ženy (aj tehotné), mužov a deti od 3 rokov – tých, ktorí potrebujú rýchlu pomoc pri nastupujúcich ťažkostiach s močovými cestami. Prípadne hľadajú účinnú prevenciu týchto nepríjemných problémov. Medzi takéto rizikové skupiny patria napríklad diabetici, muži so zväčšenou prostatou, mladšie ženy s častejším pohlavným stykom, či tehotné…

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Blokurima – to sú hlavne 2 gramy D-manózy v jedinom vrecúšku… V kombinácii s inulínom (nosič a prebiotikum). Viac o aktívnych zložkách prípravku:

➡️ D-manóza

D-manóza

D-manóza

D-manóza je monosacharid, to znamená jednoduchý cukor. Má však pomerne netypickú konfiguráciu a vďaka nej sa v našom tele vôbec nerozkladá a je teda z neho vylúčený v nezmenenej forme obličkami do moču.

D-manóza však na seba počas „cesty“ urinálnym traktom dokáže viazať nežiadúce baktérie – napríklad aj najčastejší zdroj infekcie močových ciest, takzvané baktérie UPEC (uropatogénne E. coli), ktoré sú potom spolu s ňou vylučované močom z tela von. Čítajte viac o d-manóze.

Princíp účinku

Ako to vlastne dokáže? Infekcia močových ciest sa vo veľkej miere prejaví kvôli schopnosti baktérii priľnúť k epitelu močových ciest. Túto schopnosť adherencie (priľnavosti) baktériam zabezpečujú takzvané fimbrie. D-manóza dokáže práve tieto fimbrie, ktoré sú inak vlastne len proteínové výbežky tela baktérie, na seba naviazať a tak odlepiť baktériu zo stien močových ciest a mechúra. Ak chcete vedieť o tomto procese ešte viac, prečítajte si tento odborný článok (v češtine).

➡️ Inulín

Blokurima obsahuje tiež inulín, rastlinný polysacharid, ktorý sa bežne používa ako prídavná látka v potravinách a nápojoch (vrátane výživových doplnkov). Inulín sa prirodzene vyskytuje ako hlavná zásobná látka najmä v koreňoch a hľuzách niektorých rastlín ako je čakanka, topinambur, artičok, špargľa, pór, ale aj cesnak či cibuľa.

Inulín sa v našom tráviacom trakte správa ako rozpustná vláknina a pre priateľské baktérie býva dobrým zdrojom energie (prebiotikum), čím znižuje početnosť tých škodlivých. Organizmus tak preventívne chráni proti niektorým infekciám, ale prispieva tiež napríklad aj k zníženiu hladiny cholesterolu. V Blokurime plní aj úlohu „nosiča“ d-manózy a udržiava prípravok v stabilnej práškovej forme (čistá manóza rýchlo hrudkovatie).

➡️ Zloženie prípravku v 1 vrecúšku

 • D-manóza: 2 000 mg
 • Inulín (prebiotikum): 2 000 mg

 

Blokurima a jej účinky

Blokurima je výživový doplnok na močové cesty. D-manóza ako základ jeho zloženia dokáže účinne prepláchnuť celý močový trakt a tak nedovoliť patogénnym baktériám, ktoré stoja za zápalmi a infekciami aby ho kolonizovali. Čím vlastne znižuje riziko vzniku infekcie. Poďme si to teraz priblížiť viac:

 

💕 Infekcia močových ciest

Infekcia močových ciest je, ako sami uznáte, veľmi nepríjemný zdravotný problém, ktorému sa určite chce každý vyhnúť. Prejavuje sa bolesťami či pocitom väčšieho tlaku v podbrušku, pálením až rezaním pri močení, častejším močením (vo dne ale aj v noci), bolestivým močením v tých najhorších prípadoch sa v moči objavuje krv a značne zapácha (v takom prípade treba čím skôr kontaktovať lekára, aby nedošlo k vážnejšiemu ochoreniu – zápalu obličiek).

Blokurima je dostatočne efektívna aj pri takýchto akútnych problémoch – hlavne však na začiatku infekcie (bakteriálneho pôvodu). Podporuje totiž rýchlejšie vyplavenie škodlivých mikroorganizmov z tela. Nevyhnutný je však aj naozaj dostatočný príjem tekutín, aby sa baktérie vôbec mali ako dostať z tela von močom. Nástup d-manózy (základná zložka prípravku) je pri bežných infekciách celkom rýchly – do niekoľkých dní bývajú baktérie vyplavené a ťažkosti a nepriaznivé prejavy infekcie pozvoľna ustupujú. Hlavne ak sa nasadí dávkovacia schéma AKUT – t.j. štyri vrecúška prvý deň, tri vrecúška druhý… a nasledujúce 3 dni po jednom vrecúšku (udržiavacia dávka).

 

💕 Prevencia bakteriálnej infekcie močových ciest

Blokurima však môže byť pokojne aj súčasťou preventívnych opatrení, ktoré majú zabrániť vzniku zápalu močových ciest. Tak napríklad po pohlavnom styku, kedy sa riziko infekcie takisto zvyšuje (najmä u žien) pomôže 1 dávka pred samotným stykom a 1 dávka po ňom – škodlivé baktérie nedostanú šancu vôbec sa uchytiť. Medzi spomínané preventívne opatrenia toho mimochodom patrí viac.

Základom je príjem dostatočného množstva tekutín (čistá voda, nesladený čaj, málo mineralizovaná minerálka) a to v pravidelných intervaloch. Tiež pri močení treba dbať na dôkladné vyprázdnenie močového mechúra. Takisto pomôže ak sa budete vyhýbať alkoholu, káve a dráždivým jedlám, budete sa primerane obliekať, primerane športovať (pravidelne) a pozor si tiež treba dať na intímnu hygienu – nedostatočná, ale aj nadmerná, zvyšujú riziko infekcie močových ciest!

💡 Zaujímavé alternatívy

Blokurima je kvalitný produkt a v prípade najmä akútnych problémov po ňom pokojne siahnite aj vy. Dôležitá je samozrejme aj prevencia a teda predchádzanie infekciám či už správnou životosprávou, alebo aj s pomocou overených doplnkov. Na prevenciu problémov s močovými cestami sa z môjho pohľadu však viac hodí Urixin, ktorý je svojim zložením viac komplexnejší a je viac zameraný na dlhodobé užívanie. Ja osobne s ním mám naozaj výborné skúsenosti.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Nežiadúce účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Blokurima má zloženie, ktoré aj napriek vysokej koncentrácii aktívnych látok nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky. D-manóza totiž v tele nemetabolizuje a komplet sa vylúči prostredníctvom obličiek do močových ciest. Avšak aj napriek tomu by mali byť opatrnejší pri jej užívaní ľudia s cukrovkou a tehotné ženy (platí pre akýkoľvek doplnok či liek). Určite tiež treba dodržiavať výrobcom odporúčané dávkovanie. Pri naozaj vysokých dávkach môže d-manóza prispieť k nadúvaniu až k hnačke. A rizikom je teoreticky aj alergická reakcia (na ktorúkoľvek zložku prípravku). Ak máte akékoľvek pochybnosti týkajúce sa užívania tohto doplnku, bez zbytočného váhania sa obráťte na svojho lekára či lekárnika.

 

Kontraindikácie a interakcie

Blokurima nie je vhodná pre deti do 3 rokov. Na rozdiel od mnohých iných doplnkov sa môže užívať v tehotenstve či pri dojčení. Upozornenie: Blokurima nie je v žiadnom prípade liek, ale výživový doplnok, ktorý takisto nie je ani náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Neprekračujte výrobcom odporúčanú dennú dávku.

Uchovávanie a skladovanie Blokurimy

Produkt skladujte v pôvodnom neporušenom pôvodnom obale na suchom a tmavom mieste pri teplote 15-25 °C, mimo dosahu malých detí. Prípravok spotrebujte do dátumu exspirácie vytlačenom na obale prípravku, dovtedy nespotrebované vráťte do lekárne (nelikvidujte ich kanalizáciou ani odpadom).

 

Blokurima – cena, zľava a akcia

Blokurima je na našom trhu voľne dostupná a nepotrebujete na ich kúpu žiaden predpis či recept. A už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predávajú prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po nej siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu kde je s veľkou pravdepodobnosťou vždy skladom.

💡 TIP na produkt - Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • použiť sa môže pri akútnych problémoch aj ako prevencia infekcií a zápalov
 • obsahuje overenú d-manózu vo vysokej koncentrácii
 • prípravok je dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy (aj tehotné) a mužov + deti od 3 rokov
14,55 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Blokurima je momentálne dostupná vo viacerých baleniach. 💊 Základné má 10 vrecúšok s práškom, pričom jediné vrecúško obsahuje 2 g d-manózy a 2 g inulínu (to znamená 10 dávok. ktoré vám podľa zvolenej dávkovacej schémy vystačí na 5-10 dní). 💊 Ďalšie má 30 vrecúšok (30 dávok na 15-30 dní). Odporúčam kúpu skôr väčšieho balenia s 30 vrecúškami, pretože tak ich budete mať vždy po ruke v prípade akútnych problémov a nezaskočia vás ani ťažkosti viacerých členov rodiny naraz. A je to samozrejme aj cenovo o dosť výhodnejšie.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 7,55 € (10 vrecúšok) – 1 vrecúško: 0,89 €
 • výhodnejšie balenie s 30 vrecúškami za 14,55 € – 1 vrecúško: 0,50 €

 

➡️ Značka Blokurima je na našom trhu zastúpená viacerými produktami. Okrem klasickej Blokurimy je to aj verzia Blokurima URO+.

💊 Blokurima URO+ (30 vrecúšok)

💡 TIP na produkt - Blokurima URO+
Blokurima URO+ 2g D-manózy vrecká 1×30 ks
 • prípravok podporuje normálnu funkciu močového ústrojenstva
 • zloženie: D-manóza (2 g), inulín (2 g), lyzát UPEC (5 mg), artichoke PE/extrakt z artičoky 5:1 (60 mg)
 • výborné preventívne účinky
 • aj na akútne ťažkosti
16,00 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na prípravok neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Blokurimu, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Blokurima je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Blokurima, Uroval manosa AKUT, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Blokurima sa užíva podľa momentálneho stavu a potrieb organizmu. Preto výrobca určil optimálne dávkovacie schémy pre 3 rôzne účely – na akútne ťažkosti dávkovacia schéma AKUT, na preventívne užívanie schéma LONG a na ochranu v niektorých špecifických prípadoch je to schéma SEX. Inak, maximálna doba užívania nie je ničím obmedzená (ani prípadné priebežné dočasné zvýšenie dávky podľa potreby).

💊 Dávkovacia schéma AKUT (rýchly režim)

 • 1. deň sa užívajú 4 vrecúška, z toho 3 dávky rovnomerne počas dňa a 1 dávku pred spaním
 • 2. deň sa užívajú 3 vrecúška, z toho 2 dávky rovnomerne počas dňa a 1 dávku pred spaním
 • 3.-5. deň sa užíva vždy 1 vrecúško pred spaním

Blokurima - dávkovacia schéma Akut

💊 Dávkovacia schéma SEX

 • užíva sa 1 vrecúško približne 1 hodinu pred pohlavným stykom a ďalšie vrecúško do hodiny po ňom (celkom 2 dávky)

Blokurima - dávkovacia schéma Sex

💊 Dávkovacia schéma LONG (dlhodobé užívanie, prevencia)

 • užíva sa vždy jedno vrecúško pred spaním, apropo dlhodobým užívaním sa myslí obvykle minimálne 6 mesiacov…

Blokurima - dávkovacia schéma dlhodobé používanie

 

Postup pri užívaní dávky

Obsah vrecúška sa rozpustí v pohári (cca 2-2,5 dcl) tekutiny (vody, minerálky alebo čaju) a vypije. Pozor! Nikdy nepoužívajte na zapitie ovocný alebo brusnicový džús, kvôli prípadnému nevhodnému okysleniu moču.

 

Najväčšie výhody Blokurimy ako ich vidím ja

 • pozitívny vplyv na močové cesty
 • na akútne ťažkosti: rýchly nástup účinkov
 • prevencia problémov s močovými cestami: môže sa užívať dlhodobo bez rizika vedľajších účinkov
 • prípravok prakticky nemá žiadne kontraindikácie a nie sú známe žiadne interakcie s liekmi či inými doplnkami
 • vysoká koncentrácia účinných látok: d-manóza až 2 g v jednej dávke
 • jednoduchá forma užívania: prášok rozpustný vo vode
 • je dostupný bez receptu, bez vyšetrenia u lekára
 • výborná dostupnosť – v online či kamenných lekárňach
 • je vhodný pre ženy aj mužov + deti (3+)
 • vhodný aj pre tehotné ženy, diabetikov i celiatikov
 • tuzemský výrobca

 

Blokurima a osobné skúsenosti partnerky

Partnerka sa rozhodla vyskúšať Blokurimu na základe jednoduchého faktu – ak prípravok mohol pomôcť jej tehotnej priateľke, tak prečo by nemal pomôcť aj jej. A ďalšia vec – a to fakt, že prípravok je v podstate jednozložkový a hlavnú úlohu v ňom hrá d-manóza (ktorá sa inak nachádza aj v iných doplnkoch, len v oveľa menšej koncentrácii). Vyskúšala ho hneď pri prvom náznaku infekcie (intenzívna týždňová kúra) nedovolila zápalu prevziať kontrolu nad jej močovými cestami.

Možno to nebola 100%-ná zásluha iba tohto prípravku, ale nezanedbateľný podiel sa mu i tak určite nedá uprieť. Následne Blokurimu užívala nepretržite 2 mesiace (po jednom vrecúšku vždy večer pred spaním) a počas tohto obdobia nezaznamenala ani najmenší náznak problémov… Teraz už prípravok neužíva pravidelne, ale len v tých rizikovejších obdobiach – napríklad v lete (voda je jej živel totiž) a občas si ho „dopraje“ aj keď máme intímny styk. Biely prášok je inak úplne bez chuti a vo vode sa rýchlo rozpúšťa. Vrecúška sa dajú pohodlne schovať aj do kabelky.

 

Skúsenosti ostatných (diskusia, fórum, Heureka)

Blokurima je známy prípravok a vyhľadávajú ho najmä ženy, ktoré problémami s močovým ústrojenstvom vďaka fyziológii trpia častejšie ako muži. Čo im na prípravku vyslovene imponuje, je jeho jednoduché, no napriek tomu aj veľmi účinné zloženie. Samozrejme, že to nezastúpi klasickú liečbu, ktorá škodlivé baktérie rovno hubí, no ich pravidelné vyplavovanie z tela (najmä počas prvých 2 dní) sa jednoducho musí pozitívne prejaviť. A z toho dôvodu je obľúbený aj ako prevencia, napríklad pred a po návšteve plavárne, pred a po sexe… ale viaceré ženy ju používajú aj dlhodobo a nepretržite.

Mínusom je samozrejme pre niekoho vyššia cena a videl som aj sťažnosti na práškovú formu doplnku (v tej súvislosti padla aj otázka či neexistujú aj tabletky Blokurima – nie neexistujú, pozn. red.). Prečítajte si teraz niekoľko zaujímavých postrehov a komentárov týkajúcich sa užívania prípravku:

ℹ️ S Blokurimou treba naozaj rátať s rýchlym zlepšením…

…po týždennom pravidelnom užívaní Blokurimy pociťujem naozaj výrazné zlepšenie, po vykonaní potreby už necítim nepríjemné pálenie a konečne si môžem dovoliť nosiť rôznu spodnú bielizeň. Do budúcnosti rozhodne peniaze investujem do toho prípravku…“ (monika, testovani.zenysro.cz)

ℹ️ Blokurima na odporúčanie v lekárni…

„…robím všetko preto, aby som sa vyhla zápalu močových ciest ale neustále sa mi vracia, skúšala som množstvo prípravkov aj s brusnicami i s manózou a všelijaké iné babské recepty a napriek tomu vždy skončím na antibiotikách, teraz užívam Blokurimu ako čistú manózu, ktorú mi odporučili v lekárni, zatiaľ musím poklepať na drevo, sa to zlepšuje, ja už nechcem tieto problémy, fakt nie...“ (lilka, bioporadce.cz)

ℹ️ Blokurima na odporúčanie lekára..

„…Zápal močového mechúra bez antibiotík? Tak ja sa práve o podobné pokúšam, k doktorovi som šla, takže ATB mám v zálohe, ale ešte tomu dávam šancu s prípravkom Blokurima. Odporučil mi ho doktor, že by mal fungovať, hlavne na E.coli, ktorá spôsobuje väčšinu týchto ťažkostí. Tak uvidím. Čajíky a brusnice mi nezabrali. Jo a ešte si ženské pochvaľujú pivo – plzeň…“ (Lucella, emimino.cz)

ℹ️ …pár skúseností priamo z eshopu lekárne

manózu beriem od apríla, musím povedať vďaka nej sa mi podarilo zbaviť baktérie ecoli a aj streptokoka z močového mechúra aj trubice. Musím zaklopať, odvtedy som zápal močových ciest nemala. Jednoznačne odporúčam… Helena

dlhodobo sa liečim na chronicky zápal mechúra, z dôvodu nedostatočného vyprázdňovania mechúra, v ňom zostáva zbytkový moč v ktorom sa môžu množiť baktérie, aby sa neprichytili na steny mechúra používam vrecúška BLOKURIMA, ktoré si dávam preventívne 1x denne pred spaním. Som spokojný, moč je sterilný, vrelo doporučujem na prevenciu i podpornú liečbu pri infekcií. Ďakujem… Miroslav L.

💡 Pozri viac skúseností v eshope lekárne Pilulka.sk.

ℹ️ Blokurima na Heureke

S Blokurimou majú väčšie skúsenosti užívatelia u západných susedov, takže na českej Heureke asi ani neprekvapí vysoký počet recenzií… Najskôr si pozrite celkové hodnotenie prípravku:

Blokurima - celkové hodnotenie, Heureka CZ

+ niekoľko konkrétnych postrehov:

Blokurima - skúsenosti, Heureka CZ

a ďalšie…

Blokurima - skúsenosti užívateľov, Heureka CZ

 

Najčastejšie otázky

Ohľadom užívania Blokurimy sa na internete v rámci rôznych diskusných fór dá nájsť množstvo otázok od užívateľov, ktorých tento prípravok zaujal a chceli by ho vyskúšať. Na tie najčastejšie tu teraz nájdete odpovede:

❓ Kedy Blokurima začne účinkovať?

V podstate okamžite, hneď ako sa začnú prostredníctvom d-manózy obsiahnutej v prípravku vyplavovať škodlivé baktérie. Reálne je to pri schéme AKUT približne za 2-3 dni.

❓ Ako dlho ju treba užívať?

Blokurimu môžete užívať podľa potreby. Napríklad v prípade akútnych problémov sa užíva 1 týždeň, pri príležitostiach, ktoré sú z hľadiska infekcie rizikovejšie ako návšteva plavárne, pohlavný styk to má byť jedna dávka pred a jedna po. V prípade prevencie sa zase môže užívať dlhodobo každý večer jedna dávka aj niekoľko mesiacov nepretržite.

❓ Má Blokurima nejaké nežiadúce vedľajšie účinky?

V podstate žiadne. Na to, aby ste vôbec nejaké pocítili, by ste ju museli užívať v „obrovských dávkach“. Aj to pôjde najskôr o hnačku, či nadúvanie. Netreba však tiež zabudnúť na dostatočný prísun tekutín počas kúry s Blokurimou.

❓ Môže sa Blokurima súbežne užívať s inými doplnkami či liekmi, napríklad antibiotikami?

Môže a patrí to medzi veľké výhody tohto prípravku. Žiadne interakcie s inými doplnkami či liekmi nie sú známe.

❓ Môže sa Blokurima užívať aj počas tehotenstva?

Môže, a to je ďalšia výhoda. Ale keďže toto obdobie je naozaj veľmi špecifické, tak prijímanie akýchkoľvek látok vo forme doplnkov a liekov by malo byť podmienené súhlasom lekára.

❓ Môže sa tento prášok užívať aj dlhodobo?

Môže, dokonca som zaznamenal komentáre od žien, ktoré ho užívali nepretržite aj 6 mesiacov a viac (bez žiadnych vedľajších následkov). Ako som už spomínal, d-manóza v našom tele nemetabolizuje iba ním prechádza (telo ho doslova berie ako „odpad“), takže takéto užívanie je úplne v poriadku.

❓ Ako je to s dávkovaním u detí?

Predávkovanie d-manózou v podstate nehrozí, takže by rovnakú dávku mali zvládnuť rovnako dospelí aj deti. Inak sa môžete riadiť prepočtom ako na dospelého a napríklad dieťaťu do 15-20 kg podať štvrtinu vrecúška Blokurimy, dieťaťu s 30-40 kg podať pol vrecúška… atď.

❓ Dá sa Blokurima teoreticky užívať aj praktickejšie?

Tak v prvom rade sa treba riadiť pokynmi výrobcu v príbalovom letáku, no to ešte neznamená, že si to nemôžete aj trochu prispôsobiť. Tak napríklad v prípade AKUT schémy si môžete v prvý deň rozmiešať rovno 3 vrecúška v nejakej fľaši s minerálkou alebo v kanvici s čajom a popíjať to v priebehu dňa. Večer pred spaním ale potom nezabudnite ešte na 1 celú dávku (vrecúško). Takisto, ak máte pocit, že takáto intenzívnejšia kúra na vás pôsobí lepšie, nikde nie je povedané, že ju nemôžete natiahnuť aj na niekoľko dní po sebe.

❓ Akú úlohu v zložení prípravku plní inulín?

Inulín je prebiotikum, takže podporuje prosperitu dobrej mikroflóry v našom tele a okrem toho v Blokurime plní aj praktickú úlohu „nosiča“, aby prášok stabilne držal formu. D-manóza sa totiž už pri malej vlhkosti vzduchu zlepuje a vytvára hrudky.

💡 Veľa sa tiež dozviete na oficiálnej stránke prípravku, kde na množstvo otázok odpovedal priamo odborník.

 

Blokurima a moje zhodnotenie na záver

Blokurima je produkt zameraný na podporu zdravia močových ciest, ktorý si určite zaslúži pozornosť. A to aj preto, že prím v jeho zložení hrá d-manóza – jednoduchý cukor, ktorý má reálne pozitívne účinky pri infekciách močových ciest bakteriálneho pôvodu (štúdie nájdete na konci recenzie). Siahnuť tak po ňom pokojne môžu všetci tí, ktorí trpia opakovanými infekciami močových ciest a to aj preventívne. A hoci určite úplne nenahradí antibiotiká, Blokurima pôsobí naozaj rýchlo a efektívne.

Ak však hľadáte niečo s komplexnejším zložením (a chcete aby sa v ňom nachádzali napríklad aj extrakty z rastlín, ktoré sú na močové cesty vekmi osvedčené), prípadne radšej by ste siahli po tabletkách ako po prášku, tak v tom prípade vám odporúčam výživový doplnok  Urixin, ktorý má takisto výborné referencie od užívateľov.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • 2 gramy čistej d-manózy v jednej dávke
 • dôkladné prečistenie močových ciest (antiadhezívny účinok na baktérie)
 • môžu ho užívať aj tehotné ženy
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Blokurima - prírodný doplnok výživy na močové cesty s D-manózou vo forme prášku. V jedinom vrecúšku/dávke ju nájdete v množstve 2 gramy.

4.3

Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks

✅ Cena: 14,55 €
✅ Balenie: 30 vrecúšok
✅ Dávkovanie: podľa zvolenej dávkovacej schémy

Chcem Blokurima Pilulka.sk
Vývoj ceny Blokurima

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,39 €
Chcem vedieť viac
20 nálevových vrecúšok
Urosept čaj
Dr. Müller UROSEPT bylinný čaj 20×1,5 g
➡️ bylinný čaj so šťavou kľukvy veľkoplodej (brusnica kanadská)
✅ prispieva k normálnemu vylučovaniu močovým traktom
✅ podporuje vylučovacie funkcie organizmu
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

2,96 €
Chcem vedieť viac
16 tabliet
Urosept tablety
Dr. Müller Urosept 16 tabliet
➡️ výživový doplnok na podporu močových ciest
✅ čistý brusnicový extrakt
✅ tableta rozpustná v ústach
✅ bez vedľajších účinkov
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

3,46 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Vladimír Rejholec

Som editorom niekoľkých tématických magazínov. Zaujíma ma tak technika, ako aj zdravý a aktívny životný štýl. Mám na starosti testovanie a vyhodnocovanie kvality produktov, pripravujem aj podrobné porovnania. Vediem redakciu Afrodiziakum.sk, vyberám témy, ktoré zaujímajú čitateľov a koordinujem tvorbu čo najkvalitnejších článkov.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.