Uroval manosa AKUT – tabletky na močové cesty s koncentrovaným zložením (recenzia + skúsenosti)

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 0
Uroval manosa AKUT
 • Balenie: 20 tabliet
 • Dávkovanie: 1-2 tablety denne
 • Dostupnosť: Skladom
12,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Uroval manosa AKUT sú tabletky, ktoré môžete použiť vždy keď hľadáte prvú pomoc pri urologických problémoch… Prípadne aj vtedy, keď viete, že nadchádza obdobie, kedy sa u vás nepríjemné infekcie najčastejšie objavujú. Tabletky s prírodným zložením sú dostupné bez receptu a sú primárne určené ženám, ktoré sú na infekcie močového traktu jednoducho fyziologicky náchylnejšie. V čom sa tento prípravok odlišuje od množstva iných produktov? Určite tým, že stavil na jednoduchú kombináciu brusníc a d-manózy v zložení, dostupnosťou aj pre tehotné ženy a akceptovateľnou cenou.

V recenzii nájdete všetky potrebné informácie o prípravku, ktoré sú z hľadiska užívateľa najpodstatnejšie. To znamená najprv jeho zloženie a ako tieto látky reálne účinkujú v prípade problémov s močovým traktom. Následne si povieme o jeho správnom užívaní a dávkovaní, prípadných obmedzeniach a vedľajších účinkoch. Povieme si v akom balení a cene je dostupný, kde ho kúpiť a keďže je prípravkov z radu Uroval viac, priblížime si v skratke aj tie. Na záver ešte reálne skúsenosti s užívaním a pár najčastejších otázok a odpovedí o prípravku z praktického hľadiska.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na močové cesty, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ UrixinKapucínka väčšia, ✅ Urinal Akut FORTE a Uroval manosa AKUT

doba testovania produktu2 týždne
prvé účinkydo niekoľkých dní
na recept⛔️ NIE
prevencia problémov s močovými cestami⭐️⭐️⭐️⭐️
akútna pomoc s urologickými problémami⭐️⭐️⭐️
podpora fungovania močového mechúra a obličiek⭐️⭐️⭐️
veková hranica3+
vedľajšie účinky⛔️ NIE
zľava⛔️ NIE
Uroval dostupné varianty➡️ Uroval manosa AKUT
➡️ Uroval manosa AKUT Plus
➡️ Uroval manosa + Enzýmy
➡️ Uroval D-manosa
➡️ Uroval MEGA brusnica Forte sirup
Lepšia alternatívaUrixin
porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
12,99 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
13,91 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
11,16 € Do obchodu Heureka.sk

Uroval manosa AKUT – základná charakteristika, balenie a určenie

Uroval manosa AKUT sú tabletky, ktoré sú medzi užívateľmi už dostatočne známe a populárne. Aj preto, že sa dajú kúpiť voľne, takže na ne nepotrebujete žiaden recept a nemusíte ani absolvovať vyšetrenie u lekára. Ja osobne odporúčam kúpu tohto prípravku prostredníctvom internetovej lekárne, (napríklad Pilulka.sk). Je to hlavne jednoduché, rýchle a aj maximálne diskrétne.

Uroval manosa AKUT vyniká vysokou kvalitou použitých surovín a ich starostlivým spracovaním podľa prísnych štandardov GMP. Prípravok je samozrejme schválený aj Úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Môžete si ho vyhľadať aj v číselníku ADC, čo je vlastne centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku.

➡️ Výrobca

Za produktovou radou prípravkov značky Uroval určených na starostlivosť o močové cesty stojí pôvodne spoločnosť česká spoločnosť Valosun, ktorá produkovala svoje známe preparáty (Biopron, Hemodin, Minapent…) už od roku 1997. Od roku 2015 patrí pod korporáciu WALMARK.

➡️ Kompletná produktová rada Uroval

➡️ Balenie

Tabletky Uroval manosa AKUT sú balené štandardne v papierovej krabičke v blistroch po 10 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky základné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

Základné balenie prípravku obsahuje presne 10 tabliet, to znamená na 5-10 dní nepretržitého užívania doplnku (osvedčí sa najmä pri akútnych problémoch). Väčšie balenie s 20 tabletami zas využijú tí, ktorí trpia infekciami močového traktu častejšie. Výhodou väčšieho balenia je, že tabletky máte po ruke práve vtedy, keď ich budete najviac potrebovať. Takisto je to aj cenovo výhodnejšie.

Uroval manosa AKUT sú ružové tabletky, ktoré majú okrúhly a mierne vypuklý tvar. Tabletky stačí len normálne vcelku prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie čistej vody.

➡️ Určenie

Uroval manosa AKUT je určený pre všetkých tých (ženy, muži, deti od 3 rokov), ktorí potrebujú rýchlu pomoc pri nastupujúcich ťažkostiach s močovými cestami, prípadne hľadajú účinnú prevenciu týchto nepríjemných problémov. Jedná sa o tabletky, ktoré obsahujú overenú kombináciu aktívnych biolátok, ktoré podporujú zdravie celého močového traktu.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Základnú aktívnu zložku prípravku Uroval manosa AKUT tvorí extrakt z brusníc, ktorý garantuje príjem až 50 mg proantokyanidínov v maximálnej dennej dávke (2 tablety). Druhou zložkou prípravku je d-manóza, monosacharid, ktorého hlavnou úlohou je pomoc s vyplavovaním nežiadúcich baktérií z močového traktu.

Viac o aktívnych zložkách prípravku:

➡️ Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon)

Brusnica veľkoplodá, alias kľukva, je známa aj ako kanadská brusnica. Jej domovom je totiž oblasť strednej a východnej Kanady (prípadne ešte sever USA). Ružové až červené bobule dorastajú veľkosti do 1,5 cm v priereze a majú typicky kyslastú chuť. Výťažok z tejto rastlinky je využívaný vo farmácii, kde sa používa k výrobe doplnkov na podporu obranyschopnosti, či na podporu zdravia močových ciest pre jej močopudný, antioxidačný a antiseptický účinok. A svoje využitie nachádza samozrejme aj v kozmetickom či potravinovom priemysle.

Extrakt z kanadských brusníc je bohatý na viaceré dôležité látky ako sú bioflavonoidy*, fenoly a ďalšie antioxidanty, ktoré chránia tkanivá a telové bunky pred nepriaznivým pôsobením voľných radikálov. Dôležitý je aj vysoký obsah arbutínu – čo je vlastne fenolový glykozid (ktorý sa v tele metabolizuje na hydrochinón), ktorý dokáže v moči prechádzať celým urologickým traktom a odstraňovať škodlivé mikroorganizmy. Z ďalších zaujímavých látok sú v brusniciach prítomné aj taníny ako katechín, epikatechín, triterpény, ale aj organické kyseliny, fruktóza, či vitamín A a C.

*Uroval manosa AKUT garantuje až 50 mg proantokyanidínov – čo sú vlastne polymérne reťazce flavonoidov, ktoré vo vysokej koncentrácii zvyšujú antiadhézny účinok moču na škodlivé baktérie. To znamená, že bránia patogénnym baktériám aby „prilipli“ na steny močových ciest (čítaj viac v odbornom článku).

V odbornej literatúre možno tiež nájsť množstvo štúdií, ktoré preukazujú preventívny efekt 6-12 mesačného podávania brusnicových preparátov z plodov brusníc veľkoplodej u mladých žien s opakujúcimi sa močovými infekciami. Pri tomto dlhodobom užívaní došlo k poklesu recidív až o 35%. Efektivita prevencie vo vyšších vekových kategóriách, rovnako ako optimálna odporúčaná dávka a spôsob podávania (džús, tablety, kapsule) sú zatiaľ predmetom ďalších výskumov…(zdroj)

➡️ D-manóza

D-manóza je látka, ktorá sa v rámci starostlivosti o močové cesty dostáva čím ďalej viac do popredia. Jedná sa vlastne o monosacharid – cukor, ktorý sa vďaka svojej netypickej konfigurácii v tele prakticky nerozkladá a je komplet vylučovaný močom. Aký je teda dôvod jeho prítomnosti v zložení Uroval manosa Akut? D-manóza na seba počas „cesty“ urinálnym traktom viaže nežiadúce baktérie – napríklad aj najčastejší zdroj infekcie močových ciest baktérie E. coli* a tie sú spolu s ňou vylučované močom z tela von. Pozri viac o d-manóze.

*Infekcia močových ciest je vlastne vo veľkej miere dôsledok adherencie (priľnavosti) baktérií k epitelu močových ciest, čo E. coli zabezpečujú takzvané fimbrie. Fimbria ako proteínový výbežok z tela baktérie sa viaže s d-manózou… Preto ak sa tento monosacharid podáva vo vysokej koncentrácii, dokáže vyviazať množstvo fimbrií baktérií Escherichia Coli a tým ich „odlepiť“ od stien močového mechúra. (zdroj: odborný článok).

➡️ Zloženie prípravku v 1 tabletke

látkamnožstvo
Brusnica veľkoplodá (Vaccinium macrocarpon), extrakt, zodpovedá 25 mg PAC (proanthokyanidíny)250 mg
D-manóza750 mg

Prídavné látky: želatína, mikrokryštalická celulóza a stearan horečnatý (protihrudkujúce látky), polyvinylpyrrolidon (zahusťovadlo)

 

Uroval manosa AKUT a jeho účinky

Uroval manosa AKUT slúži v prvom rade na podporu zdravia močových ciest. Pozitívny vplyv týchto tabletiek je v podstate jednoznačný – účinným preplachovaním močového traktu nedovoľujú usadiť sa patogénnym baktériám na stenách mechúra či močovodov a tým vlastne znižuje riziko vzniku infekcie. Nič viac, ale ani nič menej.

Aké sú reálne možnosti použitia tabliet?

💕 Močové cesty

Uroval manosa nemá prídavok v názve – AKUT, len tak pre nič za nič. Je totiž najefektívnejší pri akútnych problémoch s močovým ústrojenstvom, hlavne však na počiatku infekcie (primárne bakteriálneho pôvodu). Prípravok podporuje rýchlejšie vyplavenie patogénov z tela a z toho je mimo iné jasné, že netreba zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín, aby sa baktérie mali vôbec ako dostať z tela von močom.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte tabletky na močové cesty, ktoré naozaj fungujú, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré u mňa dosiahli najlepšie výsledky: ✅ UrixinKapucínka väčšia, ✅ Urinal Akut FORTE a Uroval manosa AKUT

➡️ Antiadhézny účinok

Funkčne Uroval manosa AKUT v prvom rade znižuje priľnavosť baktérií v močovom ústrojenstve, pričom tento antiadhézny efekt je dielom ako brusnicového extraktu (vďaka vysokému obsahu proantokyanidínov), tak aj D-manózy.

➡️ Prevencia bakteriálnej infekcie močových ciest

Uroval manosa AKUT samozrejme pôsobí aj preventívne a preto by som sa ho nebál nasadiť aj v prípade, ak u vás práve prichádza obdobie častejších zápalov. Prípravok bráni premnoženiu patogénnych kmeňov baktérií, čím bráni opakovanému šíreniu infekcie.

💡 Lepšie alternatívy

Uroval manosa AKUT je kvalitný produkt, po ktorom v prípade akútnych problémov siahne naozaj dosť ľudí. Dôležitá je samozrejme aj prevencia a teda predchádzanie infekciám či už správnou životosprávou, alebo aj s pomocou overených doplnkov. Na prevenciu problémov s močovými cestami sa z môjho pohľadu viac hodí Urixin, ktorý je vďaka svojmu zloženiu zameraný skôr na dlhodobé užívanie. Ja osobne s ním mám naozaj výborné skúsenosti.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Nežiadúce účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Uroval manosa AKUT má kvalitné prírodné zloženie a aj napriek vysokej koncentrácii aktívnych látok jeho užívanie neprináša so sebou žiadne väčšie riziká vedľajších účinkov. To môžu potvrdiť viaceré ženy, ktorých skúsenosti možno nájsť bez väčších problémov v rámci mnohých diskusií na internete, a tiež moja partnerka, ktorá prípravok užívala priebežne takmer 2 týždne (s prestávkami).

Riziko sa nedá úplne vylúčiť, logicky, nie všetci totiž reagujú na príjem vysokej koncentrácie aktívnych látok (hoci prírodných) rovnako. Zriedkavo sa tak môžu vyskytnúť menšie tráviace problémy hlavne na začiatku užívania. Tie by však mali rýchlo ustúpiť. Takisto treba brať do úvahy prípadnú alergickú reakciu na niektorú zo zložiek prípravku. Ak máte akékoľvek pochybnosti týkajúce sa užívania tohto doplnku, bez zbytočného váhania sa obráťte na svojho lekára či lekárnika.

Kontraindikácie a interakcie

Uroval manosa AKUT nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Ak vás zaujíma možnosť užívania v tehotenstve či pri dojčení, tak teraz vás môžem potešiť, výrobca uvádza, že to možné JE. Čo je nepochybne výhoda tohto prípravku v porovnaní s konkurenciou. I tak by som bol v tomto prípade opatrný a tabletky aj tak užíval až po konzultácii s lekárom. S ním to tiež preberte aj vtedy, ak máte problémy s obličkami alebo močovým mechúrom, či užívate lieky na krvný tlak. Upozornenie: Uroval manosa AKUT nie je v žiadnom prípade liek, ale výživový doplnok, ktorý takisto nie je ani náhradou pestrej a rozmanitej stravy. Neprekračujte výrobcom odporúčanú dennú dávku.

Uchovávanie a skladovanie Uroval manosa AKUT

Produkt skladujte v pôvodnom obale a blistroch na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Tabletky spotrebujte do dátumu exspirácie vytlačenom na obale prípravku, dovtedy nespotrebované vráťte do lekárne (nelikvidujte ich kanalizáciou ani odpadom).

 

Uroval manosa AKUT – cena, zľava a akcia

Tabletky Uroval manosa AKUT sú na našom trhu voľne dostupné a nepotrebujete na ich kúpu žiaden predpis či recept. A už vôbec nepotrebujete podstúpiť vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predávajú prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po nich siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu kde sú s veľkou pravdepodobnosťou vždy skladom.

💡 TIP na produkt - UROVAL manosa AKUT
Uroval manosa AKUT
 • prírodný výživový doplnok na podporu zdravia močových ciest
 • efekt užívania: vyplavovanie škodlivých baktérií z močového traktu a tým znižovanie intenzity akútnych problémov, či preventívny účinok
 • obsahuje overené prírodné látky vo vysokej koncentrácii – brusnicu veľkoplodú a D-manózu
 • dostupný bez vyšetrenia u lekára a receptu
 • určený pre ženy (aj mužov) a deti od 3 rokov

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Uroval manosa AKUT je dostupný vo viacerých baleniach. 💊 Základné má 10 tabliet / to znamená 5-10 dávok (maximálna denná dávka sú 1 tabletky). 💊 Ďalšie má 20 tabliet (10 až 20 dávok). Odporúčam kúpu skôr väčšieho balenia s 20 tabletami, pretože tak ich budete mať vždy po ruke v prípade akútnych problémov (nenecháte sa predsa zaskočiť). A je to aj cenovo výhodnejšie.

Máte v rodine viacerí problém s močovými cestami? V tom prípade nie je problém si zaobstarať rovno megabox s 10 baleniami po 10 tabliet v jednom (celkom 100 ks tabliet).

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 7,97 € (10 tabliet) – 1 tableta: 0,80 €, maximálna denná dávka: 1,60 €
 • výhodnejšie 20 tbl balenie za 12,99 € – 1 tableta: 0,61 €, maximálna denná dávka: 1,21 €
 • box s celkom 100 tabletkami za 63,74 € – 1 tableta: 0,65 €, maximálna denná dávka: 1,30 €

 

➡️ Značka Uroval je na našom trhu zastúpená viacerými produktami. Okrem Uroval manosa AKUT je to aj verzia AKUT Plus, ďalej Uroval manosa + Enzýmy, Uroval D-manosa a Uroval Mega brusnica FORTE sirup.

💊 Uroval manosa AKUT Plus / 10 tbl

💡 TIP na produkt - Uroval manosa AKUT PLUS
Walmark UROVAL manosa AKUT PLUS 10 tabliet
 • prípravok podporuje normálnu funkciu močového ústrojenstva
 • zloženie: extrakt z kanadskej brusnice, D-manóza, lyzát baktérie Escherichia coli
 • dávkovanie: 1 tableta denne + zvýšený príjem tekutín

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Uroval manosa + Enzýmy / 30 tbl

💡 TIP na produkt - Uroval manosa + Enzýmy
WALMARK UROVAL manosa + Enzýmy 1x30ks
 • prípravok s obsahom aktívnych enzýmov na pomoc s urologickými ťažkosťami
 • zloženie: extrakt z kanadskej brusnice, D-manóza, bromelaín, trypsín
 • dávkovanie: 1-2 tablety 2-3 x denne, maximálna denná dávka je 5 tabliet

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Uroval D-manosa / 15 vrecúšok

💡 TIP na produkt - Uroval D - manosa
UROVAL D – manosa prášok na prípravu nápoja, vrecúška 15ks
 • koncentrované množstvo D-manózy na podporu normálnej funkcie močového mechúra
 • prášok na prípravu nápoja
 • zloženie: vysoká dávka čistého monosacharidu D-manózy + inulín
 • dávkovanie: podľa schémy na obale prípravku
10,39 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Uroval Mega brusnica Forte sirup / 200 ml

💡 TIP na produkt - Uroval MEGA brusnica FORTE sirup
VALOSUN UROVAL MEGA BRUSNICA FORTE sirup 200 ml
 • sirup vhodný pre deti už od 6 mesiacov
 • zloženie: extrakt z kanadskej brusnice + D-manóza,
 • dávkovanie: dospelí a deti od 3 rokov – 1x denne 20 ml, deti od 6. mesiaca do 3 rokov – 1x denne 10 ml

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Uroval manosa AKUT, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Uroval manosa AKUT je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva väčšinou skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Uroval manosa AKUT, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie

Uroval manosa AKUT výrobca odporúča užívať v množstve 💊 1-2 tabletky denne vcelku. Nezabudnite ich vždy zapiť dostatočným množstvom vody. Neprekračujte výrobcom odporúčanú maximálnu dennú dávku (2 tabletky), a nekombinujte ho s inými prípravkami podobného zamerania. Neužívajte ho zbytočne dlhodobo (informácia z príbalového letáku: ak sa stav počas 3 až 5 dní užívania nezmení, prípadne ešte zhorší, je potrebné navštíviť lekára) ani ako náhradu pestrej a vyváženej stravy.

Nezabúdajte tiež na základné režimové opatrenie, bez ktorého by ste Uroval manosa AKUT užívali zbytočne. Nevyhnutne musíte zvýšiť príjem tekutín aby sa škodlivé látky (baktérie) mohli z tela čím skôr vyplaviť močom!

Pri dávkovaní počas dňa potom nemusíte brať do úvahy už žiadne iné odporúčania. To napríklad znamená, že tabletku môžete užiť nezávisle od stravy, jedlo totiž na jej účinnosť nebude mať žiaden vplyv.

 

Najväčšie výhody Uroval manosa AKUT z môjho pohľadu

 • pozitívny vplyv na močové cesty aj pri akútnych problémoch
 • rýchly nástup účinkov
 • prírodné zloženie bez rizika vedľajších účinkov
 • vysoká koncentrácia účinných látok
 • jednoduchý spôsob užívania (len 1 či 2 tabletky denne)
 • je dostupný bez receptu, bez vyšetrenia u lekára
 • výborná dostupnosť – v online či kamenných lekárňach
 • je vhodný pre ženy aj mužov + deti (3+)
 • vhodný aj pre tehotné ženy

 

Uroval manosa AKUT a moje vlastné skúsenosti

Uroval manosa AKUT sú tabletky, ktoré vďaka svojej účinnosti a dostupnosti presvedčili už množstvo žien. Podobne ako aj moju partnerku, ktorá po nich siahla aj na odporúčanie lekárničky. Sužovali ju počiatočné príznaky zápalu močových ciest a potrebovala niečo na akútne problémy. Po dobrých skúsenostiach s prípravkami na báze brusníc teda kývla na tento prípravok, ktorý ich obsahuje v koncentrovanom množstve. Čo ju však presvedčilo ešte viac, bola prítomnosť D-manózy v zložení, pretože čo-to si už predtým o jej úžitkoch na močové cesty prečítala…

➡️ Výsledky testovania

Ako to celé dopadlo? Už na druhý deň pociťovala zlepšenie, pričom tabletky užívala v maximálne možnej dennej dávke, t.j. 2 tbl., v prvý deň jednu hneď cez obedňajšiu pauzu (ako sa vrátila z lekárne) a druhú večer doma pred spaním. Úľava sa týkala hlavne zníženia intenzity pálenia pri močení až jeho úplný ústup do 3 dní. A keďže vie, že sa po týchto prvotných príznakoch zvykne u nej prejaviť ďalšia vlna zápalu, Uroval manosa AKUT si o niekoľko dní ešte dopriala preventívne (4 dni v plnej dávke 2 tabletky denne). A samozrejme sa nalievala tekutinami, či už to bola voda alebo litre bylinkového čaju, ktorý má tak rada, aby sa škodlivé baktérie v mojom „močáku“ príliš dlho nezdržiavali – povedala doslovne 🙂

 

Skúsenosti ostatných (diskusia, fórum, Heureka)

Prípravok Uroval manosa Akut je na našom trhu dostupný už niekoľko rokov a za ten čas si získal množstvo fanúšikov, respektíve fanúšičiek, ktorí naň nedajú dopustiť. Rýchly a adekvátny účinok už pri prvých príznakov problémov je top prednosť tohto prípravku. Veľkým plusom je dozaista aj možnosť užívania počas tehotenstva (aj dojčenia), čo si pochvaľovalo veľa mamičiek, ktoré v tomto období trpia častejšie zápalmi v oblasti urinálneho traktu. A keďže sa vedľajšie účinky nevyskytujú ani pri „normálnom“ užívaní tabletiek, je pre mnohé dámy Uroval manosa AKUT jasne prvou voľbou.

Napriek množstvu pozitívnych skúseností existujú samozrejme aj nejaké negatívne. Tie sa týkajú väčších očakávaní čo sa týka účinkov a ich nástupu, kedy by viaceré ženy prijali rýchlejší nástup a aj vyššiu intenzitu účinkov. Toto je však problém, dovolím si povedať, všetkých značiek na trhu, jednoducho každému vyhovuje viac iné zloženie, či aspoň iná koncentrácia aktívnych látok… I tak však tabletkám Uroval manosa AKUT nemožno uprieť nepochybne nadpriemernú účinnosť.

Prečítajte si zaujímavých postrehov a komentárov týkajúcich sa užívania prípravku:

ℹ️ Uroval manosa AKUT na mňa zaberá…

…ja by som odporúčala aj Uroval manosa Akut, v jednej tablete je toho d-manosa až 750 gramov, na mňa to celkom zaberá, pravda je, že nie vždy, ale väčšinou áno, tak za vyskúšanie asi nič nedáte…“ (liska48, varecha.pravda.sk)

ℹ️ zápal močových ciest a čo s tým?…

„…veľa pi teplé nápoje, ak by si mohla byť tehotná, tak neodporúčam urologický čaj, tam je často medvedica, ktorá je teratogénna. A vodu. Prelievaj sa, aby baktérie nemali šancu sa v močovom mechúre množiť, aby si ich vyplavila. Ja som v tehotenstve brala Uroval Manosa. Sú to brusnice a manóza – komplex, ktorý zabraňuje práve uchytávaniu baktérií…. A poriadne sa obliekaj, nesmieš prechladnúť…“ (obrazek, emimino.cz)

ℹ️ …pár skúseností priamo z lekárne

Pozrite si skúsenosti priamo od zákazníkov lekárne Pilulka.sk:

Uroval manosa AKUT skúsenosti, Pilulka

ℹ️ Uroval manosa AKUT na Heureke

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Uroval manosa AKUT celkové hodnotenie, Heureka

+ niekoľko konkrétnych postrehov:

Uroval manosa AKUT skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Pomôžu tie tabletky, nepomôžu? Ako dlho ich treba brať a kedy by to bolo najlepšie? Nevadí, že som tehotná? Tak to je len základný „nástrel“ otázok, ktoré som našiel na viacerých diskusných fórach na internete, kde ženy zaujíma veľa vecí týkajúcich sa najmä praktickej stránky užívania Uroval manosa AKUT. Poďme sa spolu pozrieť na tie najčastejšie (ku ktorým som samozrejme pridal adekvátne odpovede):

❓ Kedy Uroval manosa Akut začne účinkovať?

V podstate by to malo byť okamžite, keďže sa tieto tabletky majú užívať už pri prvých príznakoch infekcie. Reálne zlepšenie očakávajte skôr na druhý deň, respektíve tak do 2-3 dní (podľa skúseností partnerky aj mnohých ďalších, hlavne žien, na internete).

❓ Ako dlho treba tabletky užívať?

Uroval manosa AKUT je potrebné a vhodné užívať najmä pri akútnych problémoch presne ako spomína aj príbalový leták. Nachádza sa v ňom tiež informácia, že pokiaľ nepocítite zlepšenie po 3-5 dňoch užívania, určite navštívte lekára. To je aj môj názor, stále sa jedná „len“ o výživový doplnok, ktorý nemôže byť adekvátnou náhradou odbornej liečby.

❓ Uroval manosa AKUT a nejaké nežiadúce vedľajšie účinky?

Riziko vedľajších účinkov pri týchto tabletkách je fakt minimálne. Ojedinele môže na začiatku užívania ísť o mierne tráviace problémy, ktoré však obvykle rýchlo ustupujú. Nezabudnite však na zvýšený príjem tekutín, nedostatok môže mať s týmto teoretický súvis.

❓ Existuje nejaké obmedzenie čo sa týka súbežného užívania Uroval manosa Akut s inými preparátmi, napríklad antibiotikami?

V príbalovom letáku výrobca žiadne takéto obmedzenia nespomína a teda žiadne interakcie týchto tabletiek s inými doplnkami, či liekmi (vrátane antibiotík) nie sú známe. Každopádne, pokiaľ užívate nejaké lieky (na predpis či bez neho), je vo vašom záujme konzultovať možnosť súbežného užívania s lekárom.

❓ Je prípravok vhodný na užívanie počas tehotenstva?

Uroval manosa AKUT možno použiť aj počas tehotenstva a pri dojčení, čo je pre mnohé ženy veľké plus. A jeho účinnosť v tomto období si aj vo veľkej miere pochvaľujú. Každopádne tehotným dámam odporúčam, aby aj v tomto prípade aj tak radšej konzultovali užívanie týchto tabletiek s lekárom (platí univerzálne pre všetky lieky aj doplnky výživy).

❓ Je možné užívať Uroval manosa Akut aj dlhodobo?

Prípravok je síce primárne určený na pomoc pri nastupujúcich akútnych problémoch, no zaregistroval som viacero komentárov, že práve tieto tabletky sa niektorým osvedčili aj pri dlhodobom užívaní ako prevencia. Môj názor je, že pre tento prípad je vhodnejší trochu iný typ prípravku, ktorý je vďaka komplexnejšiemu zloženiu viac zameraný na prevenciu urologických problémov – za všetky spomeniem napríklad Urixin.

 

Uroval manosa Akut a moje zhodnotenie na záver

Opakujúce sa infekcie močových ciest sú, povedzme si to na rovinu, naozaj častým problémom, ktorý trápi veľké množstvo najmä žien. Dlhodobé užívanie antibiotík v takomto prípade vedie často k zvýšenému riziku vedľajších účinkov a patogénne baktérie sa nezriedka stávajú voči určitým antibiotikám aj rezistentné. Preto je určite zaujímavou alternatívou v rámci prevencie užívanie vhodného prírodného doplnku. Presne takým, ako je aj Uroval manosa AKUT, ktorý v sebe kombinuje účinnú kombináciu overených prírodných aktívnych látok – veľkoplodej brusnice a D-manózy. Ten dokonca môže byť po dohode s lekárom aj súčasťou doplnkovej liečby niektorých urologických problémov – jeho prínos môže byť evidentný hlavne čo sa týka lepšieho vyplavovania potenciálne nebezpečných uropatogénnych baktérií ako je Escherichia coli z močového traktu.

V prípade akútnych problémov je teda Uroval manosa AKUT určite skvelou voľbou. No ak máte pocit, že vás tieto problémy trápia častejšie a chcete sa im vyhnúť, použite radšej Urixin. Ten je podľa môjho názoru jedným z najlepších prípravkov na prevenciu problémov s močovými cestami u nás.

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Výhody

 • prírodné koncentrované zloženie
 • pomoc pri akútnych problémoch v urigenitálnom trakte
 • bez vedľajších účinkov
 • možno ho užívať aj v tehotenstve
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Uroval manosa AKUT - prírodný doplnok výživy na močové cesty s brusnicami a D-manózou.

4.1

Uroval manosa AKUT

✅ Cena: 12,99 €
✅ Balenie: 20 tabliet
✅ Dávkovanie: 1-2 tablety denne

Chcem Uroval manosa Akut Pilulka.sk
Vývoj ceny UROVAL manosa AKUT

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,39 €
Chcem vedieť viac
16 tabliet
Urosept tablety
Dr. Müller Urosept 16 tabliet
➡️ výživový doplnok na podporu močových ciest
✅ čistý brusnicový extrakt
✅ tableta rozpustná v ústach
✅ bez vedľajších účinkov
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

3,55 €
Chcem vedieť viac
30 vrecúšok
Blokurima
Blokurima 2 g D-MANÓZY vrecúška 30 ks
➡️ doplnok výživy pre starostlivosť o močové cesty
✅ 2 gramy čistej d-manózy v jednej dávke
✅ dôkladné prečistenie močových ciest (antiadhezívny účinok na baktérie)
✅ môžu ho užívať aj tehotné ženy
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

14,10 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.