Tabletky na močové cesty

Tabletky na močové cestyTabletky na močové cesty sú naozaj výborný a jednoduchý prostriedok ako pomôcť a preventívne zabrániť rôznym zápalom a infekciám celého močového traktu (hlavne v prvotných štádiách). Problémami s močovými cestami trpia ako ženy tak aj muži, i keď dámy to s nimi majú o niečo ťažšie (najmä z pochopiteľných fyziologických dôvodov).

Inak, hoci močové cesty slúžia najmä na odvod odpadových a škodlivých látok z tela, majú tiež veľký význam aj z hľadiska našej sexuality a pohlavnej sústavy (u mužov predsa dolná časť močovej trubice slúži ako cesta von pre moč ale zároveň aj pre ejakulát). Pohlavná i močová sústava sú medzi sebou prepojené, takže napríklad u žien môžu pohlavne prenosné infekcie napadnúť aj ich močový systém, u mužov zase taký zápal prostaty často prejde aj na močový mechúr a močové cesty a opačne.

Na podporu a prevenciu zdravia močových ciest existuje viacero prostriedkov. Sú to aj rôzne homeopatiká, pitie bylinných čajov s overenými pozitívnymi účinkami na močové cesty (najčastejšie zmesi so zlatobyľou, brusnicami, kapucínkou, žihľavou a ďalšími bylinkami), ale aj užívanie vhodných výživových doplnkov – tabletiek na močové cesty, ktoré v sebe kombinujú silu už spomínaných byliniek spolu s ostatnými zaujímavými látkami (d-manóza, probiotiká…).

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie zdravia močového ústrojenstva – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

Čo to vlastne močová sústava a močové cesty sú a ich význam

Močová sústava je v podstate „slangový“ termín pre časť vylučovacej sústavy, ktorú tvoria obličky, močovody, močový mechúr a močová trubica. Najčastejšie ohrozované rôznymi infekciami a zápalmi sú močovody (močové cesty)  a močový mechúr. Jedná sa najmä o zápaly či infekcie, ktoré sú najskôr bakteriálneho pôvodu. Problémy sa vyskytujú sa u mužov i u žien. Tie sú na infekciu močových ciest o niečo náchylnejšie.

➡️ Význam

Vylučovacia /močová sústava má základnú funkciu a tou je vylučovanie moču von z tela, čím sa zaradzuje medzi naozaj veľmi dôležité ústrojenstva nášho tela, ktorá musí fungovať nepretržite 24 hodín denne počas celého nášho života. Zabezpečuje sa tým hlavne dobré hospodárenie s vodou a vylučovanie odpadových a škodlivých látok von z organizmu. Moč je tvorený odpadovými a toxickými látkami vzniknutými činnosťou ostatných orgánov v tele.

 

Najčastejšie problémy s močovými cestami, čo za nimi stojí + základné príznaky

Močový systém je vlastne tvorený dvoma časťami – dolnými a hornými močovými cestami. Dolné sú močový mechúr a močová trubica, horné sú močovody a obličky. Problémy vznikajú poruchou ktoréhokoľvek spomenutého orgánu močového ústrojenstva. Najčastejšie sa jedná o:

 • obličkové či močové kamene, ktoré vznikajú nahromadením väčšieho množstva odpadových látok pri nízkom objeme prijímaných tekutín
 • zápaly neinfekčného charakteru, ktoré sú spôsobené fyzickým podráždením močových ciest
 • zápaly a infekcie bakteriálneho typu, ktoré sú aj najčastejšie sa vyskytujúce – napádajú hlavne dolné močové cesty vrátane močovej trubice a mechúra

 

➡️ Čo stojí za problémami s močovými cestami

Zápal močových ciest je vo veľkej časti prípadov dôsledok bakteriálnej infekcie. No okrem toho sa k tomu pridáva a niekoľko ďalších rizikových faktorov a potenciálnych príčin vzniku problémov a rozšírenia infekcie. Toto sú najčastejšie príčiny infekcie močových ciest:

 • baktéria Escherischia coli – mikroorganizmus, ktorý normálne obýva tráviaci trakt, v močových cestách nemá čo hľadať (dostáva sa tam najčastejšie z konečníka cez pošvu a pri nižšej hygiene)
 • oslabený imunitný systém – jeden z najrizikovejších faktorov, ktorý spôsobuje rýchle rozšírenie a rozvoj infekcie
 • chlad, studené počasie – rizikový faktor, ktorý takisto môže infekciu ešte viac urýchliť a zápal rozšíriť
 • pohlavný styk – riziko sa spája hlavne s prenosom zdroja infekcie z okolia konečníka či pošvy priamo do močových ciest
 • zadržiavanie moču a nedostatočný pitný režim – telo takto nemá možnosť vyčistiť si močové cesty sám
 • cukrovka – priame vylučovanie cukru do moču u ľudí s touto diagnózou spôsobuje v oblasti močových ciest sa vytvorí aj „skvelá“ živná pôda pre škodlivé baktérie
 • poruchy močenia ako inkontinencia či spätný tok moču do močových ciest takisto prispievajú k častejším zápalom močovej sústavy

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin

Urixin je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý obsahuje D-manózu, Brusnice, Laktobacily, Zlatobyľ, Žihľavu a Zelený čaj.

 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
 • vysoko koncentrované zloženie
 • laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy

11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

💡 Všetko o močových cestách:

➡️ Príznaky problémov s močovými cestami

Ako sa problémy s močovými cestami najčastejšie prejavujú? Typicky ťažkosťami s močením…

 • na začiatku ide o bolesti v oblasti podbruška
 • neskôr nastupuje nutkanie na močenie (stále v pravidelnejších intervaloch)
 • pri celkovom vymočení býva objem moču len veľmi malý
 • počas močenia a na jeho konci môže dochádzať k bolesti (páleniu a rezaniu)
 • ak infekcia zasiahla už aj hornú časť močových ciest, k spomenutým príznakom sa pridáva aj celková únava
 • infekcia v pokročilom štádiu sa prejavuje bolesťami chrbta, zimnicou a triaškou, zvýšenou teplotou a tmavosfarbeným močom – POZOR!!! – tieto príznaky sa už prekrývajú aj so symptómami fatálneho zlyhania obličiek

 

Ako zlepšiť stav močových ciest – aké sú praktické skúsenosti

Prvotné príznaky problémov s močovými cestami a teda nástup ochorenia je možné čiastočne riešiť aj niektorými vhodnými režimovými opatreniami (pitný režim, životospráva, hygiena…) a tiež nasadením vhodných byliniek či ďalších prírodných látok, ktoré na močové cesty dokážu pôsobiť napríklad prečisťujúco. Tie sú aj súčasťou viacerých prírodných voľne dostupných prípravkov – tabletiek. Takisto to je výborný spôsob akým infekciám močových ciest predchádzať – ideálne hlavne pre ľudí, ktorí podobnými ťažkosťami trpia častejšie a infekcia sa opakovane zvykne vracať.

Ako teda prirodzene zlepšiť a podporiť zdravie svojich močových ciest a celej vylučovacej sústavy?

➡️ Pitný režim

Je to jednoznačne najdôležitejší faktor prevencie problémov s močovými cestami. Pravidelný pitný režim totiž v optimálnom prípade nedovoľuje baktériám a iným škodlivým látkam usadzovať sa v močovom ústrojenstve. Najlepšie poslúži čistá voda alebo aj bylinkový čaj, určite sa treba vyhnúť sladeným nápojom a limonádam.

➡️ Životospráva

K optimálnemu zdraviu močových ciest prispieva aj potlačenie prípadných nevhodných návykov ako je fajčenie či konzumácia alkoholu a nadmerné pitie kofeínových nápojov. Takisto je vhodné vyhýbať sa silne koreneným a dráždivým jedlám. Do jedálnička je tiež potrebné zaradiť ovocie s vysokým obsahom vitamínu C a antioxidantov, čím sa podporí aj lepšia obranyschopnosť organizmu.

➡️ Hygiena

Aby sa zápaly a infekcie často neopakovali, je potrebné zaviesť aj dostatočné hygienické opatrenia. Platí hlavne pre ženy, kde je riziko prenosu infekcie väčšie.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie zdravia močového ústrojenstva – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

➡️ Bylinky na močové cesty

Bylinky sú pri počiatočných problémoch s močovými cestami populárnym riešením a odporúčajú sa ako prvá voľba pri nástupe infekcie. Najvýraznejší vplyv liečivých rastlín na močové cesty je hlavne antibakteriálny. To znamená, že sa baktérie lepšie vyplavujú z močovej sústavy a znižuje sa ich schopnosť priľnúť na sliznicu steny močových ciest. Ďalším účinkom je močopudný – častejšie močenie prispieva k lepšiemu a rýchlejšiemu prečisťovaniu močových ciest. Medzi najobľúbenejšie bylinky na močové cesty a čaje patria rastliny ako brusnica veľkoplodá, zlatobyľ, saw palmetto, žihľava, či kapucínka väčšia. Pozri najlepšie bylinky na močové cesty.

➡️ Tabletky na močové cesty

Bylinky, ktoré som spomínal spolu s ďalšími prospešnými látkami ako je napríklad nerozložiteľný jednoduchý cukor s názvom D-manóza a probiotiká, či vitamíny sú súčasťou viacerých kvalitných výživových doplnkov na podporu zdravia močových ciest prírodnou a telu prirodzenejšou cestou.

Ako si z nich dobre vybrať? Mali by ste siahnuť hlavne po overených prípravkoch (nielen tabletky, ale aj rôzne bylinné zmesi a nápoje) s kvalitným zložením a viditeľnými účinkami. Takých, ktoré sú riadne schválené a disponujú napríklad aj viacerými certifikátmi a skúškami kvality v atestovaných laboratóriách.

 

Princíp a účinky tabliet na podporu močových ciest

💡  Tabletky založené na prírodných látkach, ktoré dokážu podporiť celé močové ústrojenstvo možno použiť pri menej závažných príčinách a prejavoch infekcie a plnia tak najmä podpornú funkciu. Bavíme sa o voľnopredajných tabletkách – výživových doplnkoch, na ktoré nepotrebujete predpis.

Tabletky na močové cesty s prírodným zloženímSpomínané zloženie týchto prípravkov je často pestré a obsahuje najmä výťažky z rastlín, ktoré sú známe svojimi priaznivými účinkami či vplyvom na močové ústrojenstvo. Z najznámejších a najefektívnejších bylín s prečisťujúcimi účinkami spomeniem napríklad Zlatobyľ obyčajnú a Pŕhľavú dvojdomú, výborná je aj brusnica kanadská a kapucínka väčšia. Často býva súčasťou ich zloženia aj nejaký vitamín (vitamín D), probiotikum (Lactobacillus) a tiež monosacharid D-manóza. Princípom účinku je pôsobenie na stenu močových ciest, kde tieto látky znižujú priľnavosť baktérií a tie sú potom odplavované z močového systému cez močovú rúru preč z organizmu. Takto dokážu tieto tabletky pôsobiť už na existujúce baktérie, ale aj k preventívnemu účinku do budúcnosti.

Tieto prípravky sú ako výživové doplnky dostupné bez lekárskeho predpisu a nepotrebujete tak kvôli nim navštíviť lekára a podstúpiť vyšetrenie. Sú to certifikované produkty, schválené Úradom verejného zdravotníctva SR. Keďže neobsahujú synteticky vyrobené látky, nehrozí pri nich riziko vedľajších negatívnych účinkov ani pri dlhodobejšom užívaní. Na druhú stranu treba rátať s tým, že účinky týchto tabliet sú viac individuálne. Efekt užívania závisí od viacerých faktorov ako je vek a zdravotný stav, životospráva, genetické predispozície a podobne.

 

➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na močové cesty

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin

Urixin je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý obsahuje D-manózu, Brusnice, Laktobacily, Zlatobyľ, Žihľavu a Zelený čaj.

 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
 • vysoko koncentrované zloženie
 • laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy

11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Najčastejšie otázky

Niekedy sa pri hľadaní potrebných informácií o problematike močových ciest a o užívaní podporných prostriedkov stáva, že človek nenájde dostatočne informačne bohaté informácie, prípadne im nie celkom rozumie. Preto si teraz na najčastejšie kladené otázky odpovieme viac zrozumiteľne a viac z praktického hľadiska:

Slúžia tieto tabletky na akýkoľvek problém s močovými cestami?

To určite nie. Ako voľne dostupné tabletky, ktoré majú prírodné zloženie pôsobia pri miernejších prejavoch zápalov a hlavne pri bakteriálnych infekciách. Vážnejšie ochorenia a prejavy treba riešiť s lekárom, doplnky nie sú alternatívou ku liekom, maximálne ako podporný prostriedok. Nič viac, nič menej.

Na čo všetko tabletky vplývajú?

Jednak je to na už spomínanú bakteriálnu infekciu a zároveň pôsobia ako prevencia do budúcnosti. Základné pôsobenie týchto prípravkov sa týka samozrejme močových ciest a močového mechúra, niektoré k tomu podporujú aj zdravie prostaty, či podporujú aj lepšiu obranyschopnosť organizmu.

Ako dlho trvá, než sa účinok tabletiek prejaví?

Účinok tabliet na močové cesty závisí od toho na čo sa používajú a akej intenzity sú nepriaznivé prejavy infekcie či zápalu. Veľa tiež ovplyvňuje zvolené dávkovanie (kde sa treba vždy riadiť odporúčaniami výrobcu v príbalovom letáku). Najčastejšie sa tieto prípravky používajú 5-15 dní, niektoré ako prevencia aj niekoľko týždňov či mesiacov nepretržite.

Prečo sú tieto tabletky na zvýšenie libida u žien bez predpisu?

Pretože sú to výživové doplnky a ich zloženie je striktne prírodné. Obsahujú hlavne výťažky z rastlín, ktoré majú reálne účinky na močové cesty. Neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky ako je to pri niektorých liekoch, a ktoré sú dostupné zväčša iba na recept. Faktom tiež je, že aj takéto tabletky bez predpisu musia spĺňať určité štandardy kvality.

Kde sa dajú kúpiť a ako?

Kúpiť ich môžete pohodlne aj v lekárni (sú to riadne registrované výživové doplnky). Ďalšou možnosťou, takmer vždy aj výhodnejšou, je ich zaobstaranie prostredníctvom oficiálneho eshopu výrobcu či oficiálneho slovenského distribútora.

Je potom objednanie tabletiek na internete bezpečné?

Pokiaľ budete objednávať od oficiálneho distribútora, či v eshope registrovanej lekárne tak áno. Domov vám príde poštou alebo kuriérom diskrétny balíček, pri ktorom nikto nebude vedieť, čo ste si vlastne objednali. Platiť sa dá aj priamo až pri prebratí zásielky a väčšina solídnych predajcov ponúka aj záruku vrátenia peňazí.

 

Tabletky na močové cesty, ktoré sme osobne s partnerkou vyskúšali

Poďme sa ešte spolu pozrieť na tabletky, ktoré som osobne aj s partnerkou vyskúšal na pomoc a prevenciu problémov s močovými cestami a skúsenosti s nimi. S niektorými sme boli spokojní viac, pretože boli evidentne kvalitnejšie (a drahšie na druhú stranu), s inými zas veľmi ani nie. Ak premýšľate teraz nad tým, že si podobný prípravok na podporu močového ústrojenstva zaobstaráte aj vy, zamerajte sa pri ich výbere najprv na ich presný účel (podporné prípravky majú síce určitú mieru účinku, ale určite nemôžu byť náhradou odbornej liečby v prípade vážnejších stavov) a potom na niekoľko ďalších faktorov, ktoré spoľahlivo dokážu preukázať, či je značka kvalitná alebo nie. O čo ide?

 • overte si zloženie prípravku a uistite sa, či majú tabletky potrebné povolenia a sú registrované pre predaj u nás, najlepšie s preukázanými certifikátmi kvality a vykonaných laboratórnych skúškach
 • nereagujte na prípravky, ktoré výrobca prezentuje bombastickými vyjadreniami o ich neskutočných účinkoch
 • zistite si o tabletkách čo najviac dostupných informácií, prejdite si recenzie a skúsenosti s prípravkom (napríklad aj na afrodiziakum.sk) – veľa o značke napovedia
 • tabletky kupujte z overeného zdroja – to znamená z oficiálneho eshopu prípravku/výrobcu, prípadne z lekárne, nikdy nie použité balenia z bazárov a rôznych diskusných portálov, takisto sa nenechajte zlákať na príliš nízku cenu, väčšinou to znamená aj nízku účinnosť takéhoto prípravku, žiaľ

Najlepšie tabletky na močové cesty

A ktoré tabletky na močové cesty u nás zabodovali najviac? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
EDENPharma KAPUCÍNKA VÄČŠIA
Kapucínka väčšia Edenpharma recenzia
➡️ doplnok výživy obsahujúci kapucínku
✅ prírodné antibiotikum
✅ pomáha pri zápaloch močových ciest
✅ pri problémoch dýchacích ciest (zrieďuje hlieny)
✅ má antiseptické účinky
DrMax.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ možný osobný odber na 318 miestach

10,49 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,49 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!