Rowatinex kvapky – podrobná recenzia lieku na močové cesty (+ skúsenosti)

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
Rowatinex kvapky - recenzia
 • Balenie: 10 ml
 • Dávkovanie: 3-5 kvapiek 4-5 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
6,78 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Rowatinex kvapky je liek, ktorý sa používa na liečbu rôznych ochorení močových ciest (vrátane zápalu) a zápalov obličiek, zvyšuje sekréciu moču, uvoľňuje kŕče močových ciest čím podporuje vylučovanie kameňov a tiež ako prevencia ich tvorby. Spolu s kapsulami tej istej značky sa dá kúpiť bez receptu v akejkoľvek lekárni (aj v eshope na internete samozrejme). Má prírodné zloženie, vďaka ktorému je užívanie tohto lieku v podstate bez vedľajších účinkov. No nepatrné riziko stále existuje. Aké? Tak to si povieme práve v tejto recenzii.

V nej si tiež predstavíme jeho špecifické zloženie, ktoré je síce prírodné, no nepredstavuje typicky rastlinné zložky (hoci sa radí medzi fytofarmaká). Povieme si ako sa Rowatinex kvapky správne užívajú a dávkujú (existujú totiž rôzne schémy dávkovania). Nezabudnite si prečítať aj skúsenosti užívateľov s používaním kvapiek. Bonusom navyše je pravidelné aktualizovanie dostupnosti a ceny tohto lieku vo vybraných lekárňach na internete – ľahko si tak dokážete porovnať, kde k nemu prídete najvýhodnejšie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
6,78 € Do obchodu Pilulka.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
5,84 € Do obchodu Heureka.sk

Rowatinex kvapky – charakteristika, balenie a určenie

Rowatinex kvapky je registrovaný humánny liek vo forme perorálnych kvapiek. Je riadne schválený ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Rowatinex (kvapky aj kapsuly) je produkt z dielne írskej spoločnosti Rowa Pharmaceuticals Ltd., so sídlom Newtown, Bantry, Co.Cork. Pôvodne nemecká firma je u nás menej známa, no jej produkty majú v Európe silný cveng – a aj u nás si Rowatinex a napríklad aj Rowachol (na pečeň a žlčníkové kamene) získal zaslúženú pozornosť a používa ho čoraz viac pacientov.

➡️ Balenie

Liek – konkrétne Rowatinex kvapky – je balený štandardne v papierovej krabičke (bielo-zeleno-čiernej farby s logom značky), v ktorej sa nachádza jantárová sklenená liekovka s 10 ml liečiva. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora. Ako vyzerajú samotné kvapky? Jedná sa o bledožltú až zelenožltú tekutinu silného aromatického zápachu.

➡️ Určenie

Rowatinex je určený na pomoc so zápalmi močových ciest, obličkovými či močovými kameňmi a tiež zmierňuje a uvoľňuje kŕče v oblasti, čo využije každý, kto častejšie trpí týmito problémami (dospelí aj deti od 6 rokov).

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Liek Rowatinex (kvapky aj kapsuly) patrí medzi fytopreparáty – to znamená lieky rastlinného pôvodu. Jeho zloženie je však trochu špecifickejšie – to znamená, že liečivý účinok v ňom nesú chemické zlúčeniny – uhľovodíky terpénového charakteru alfa-pinén, beta-pinén, cineol, kamfén, fenchón, borneol, anetol.

Viac o jednotlivých zložkách prípravku:

➡️ Alfa-pinén

Jedná sa o organickú zlúčeninu, ktorá sa typicky nachádza v ihličnatých stromoch (podieľa sa napríklad na výraznej vôni ihličia). Alfa-pinén je takisto prítomný v iných rastlinách ako je rozmarín či eukalyptus. Má protizápalové a antibakteriálne účinky.

➡️ Beta-pinén

Beta-pinén je ďalší optický izomér pinénu, to znamená, že rovnako ako alfa-pinén sa jedná o organickú zlúčeninu, ktorá sa prirodzene nachádza v ihličnanoch, ale aj v bazalke, rozmaríne, či petržlene. Má protizápalové účinky.

➡️ Kamfén

Je to prírodná látka terpenoidného charakteru. Vyskytuje sa prirodzene v siliciach viacerých rastlín ako je tymián, bergamot, borievka, ale aj zázvor či valeriána. Kamfén má antibakteriálne účinky, no je tiež známy svojim pozitívnym vplyvom na pečeň, žlčník a žlčové cesty.

➡️ Cineol

Cineol (inak aj eukalyptol), je organická látka, ktorá sa prirodzene nachádza v eukalyptovom oleji. Nájdete ho však aj v gáfrovníku, vavríne (bobkový list), bazalke, rozmaríne, šalvii…). Rowatinex ho obsahuje kvôli tomu, že pôsobí protizápalovo. Cineol je však známy aj tým, že má príjemnú vôňu a chuť, preto sa zvykne používať v rôznych prípravkoch a produktoch (napríklad v sirupoch proti kašľu, žuvačkách, ale aj v kozmetike).

➡️ Fenchón

Jedná sa o ďalšiu organickú zlúčeninu Rowatinexu. Táto sa prirodzene nachádza v esenciálnom oleji z feniklových plodov. Fenchón má vynikajúce antibakteriálne a antimykotické účinky. Taktiež sa s obľubou využíva v kozmetickom priemysle.

➡️ Borneol

Borneol je celkom známa organická zlúčenina (často sa využíva ako parfémová prísada). Má výborné analgetické a protizápalové účinky a čo je zaujímavé – funguje aj ako prírodný repelent.

➡️ Anetol

Anetol je aromatický alkohol, ktorý má charakteristickú chuť a vôňu (fenikel, aníz a sladké drievko). Táto látka je výrazne sladšia ako klasický cukor a vo vyššej koncentrácii má anetol výborné spazmolytické účinky (uvoľňuje kŕče).

Ako pomocná látka sa pri týchto kvapkách uvádza len panenský olivový olej. Takto prípravok získava svoju typickú konzistenciu.

 

Presné zloženie Rowatinex kvapiek

100 g roztoku (perorálne kvapky) obsahuje:

 • alfa-pinén: 24,8 g
 • beta-pinén: 6,2 g
 • kamfén: 15,0 g
 • cineol: 3,0 g
 • fenchón: 4,0 g
 • borneol: 10,0 g
 • anetol: 4,0 g

 

Rowatinex kvapky – účinky lieku

Rowatinex je liek, ktorý má za úlohu hlavne zvyšovať sekréciu, teda vylučovanie moču z tela a uvoľňovať kŕče v oblasti močových ciest (čím sa mimochodom podporuje aj jednoduchšie vylučovanie kameňov). Rowatinex kvapky aj kapsuly tiež zlepšujú prekrvenie obličiek a tlmia zápal močových ciest (zvyšujú totiž vylučovanie nekoncentrovaného moču).

 

💕 Podpora pri zápaloch močových ciest – lepšie vylučovanie moču

Rowatinex v kvapkách (samozrejme aj v kapsuliach) podporuje lepšie vylučovanie moču z tela, čím sa z močového ústrojenstva rýchlejšie dostávajú škodlivé patogény a bráni sa aj tvorbe močových kameňov. Keďže prípravok zlepšuje aj prekrvenie obličiek výsledkom čoho je aj menej koncentrovaný moč, podporuje aj potláčanie nepriaznivých príznakov infekcie.

 

💕 Uvoľňovanie kŕčov hladkého svalstva močových ciest

Rowatinex kvapky sa radia medzi spazmolytiká – to znamená, že tento liek dokáže zmierňovať kŕče (tlmiť typicky bodavú bolesť, ktorá vzniká náhlou a vôľou neovládanou kontrakciou svalu), ktoré sú často neklamným príznakom ochorení (zápalov) močových ciest a obličiek.

 

💕 Močové a obličkové kamene

Rowatinex pomáha aj s vylučovaním nových močových a obličkových kameňov, ktoré sa inak nezriedka významnou mierou podieľajú na vzniku zápalových ochorení v rámci močového ústrojenstva. Kvapky majú pozitívny vplyv aj na rozpúšťanie týchto kameňov (o niečo výraznejšie ako kapsuly rovnakej značky).

 

💕 Prevencia

Užívaním tohto prírodného lieku sa tiež môžete preventívne chrániť pred už vyššie spomenutými problémami – to znamená, že sa lepšie postaráte o svoj močový trakt a obličky. Rowatinex prečisťuje močové cesty vďaka prítomnosti prírodných látok viacmenej prirodzene a tým, že ich spriechodňuje, zabraňuje aj usadzovaniu obličkového piesku.

 

Nežiadúce vedľajšie účinky a riziká užívania

Podobne ako je to aj pri ostatných liekoch, tak aj pri užívaní lieku Rowatinex kvapky sa môžu vyskytnúť nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia hneď prejaviť u každého. Konkrétne sa jedná o ojedinelý výskyt nepatrných a prechodných žalúdočných ťažkostí. Nezabudnite však dodržiavať výrobcom stanovené dávkovanie a pokyny, ktoré usmerňujú samotné užívanie prípravku. Vyššie dávky samozrejme zvyšujú riziko výskytu nežiadúcich vedľajších účinkov.

V prípade, že sa práve u vás objavia vyššie spomínané (alebo iné) vedľajšie účinky, informujte o tom svojho lekára a poraďte sa s ním o ďalšom postupe.

 

Kontraindikácie a interakcie

Pozor si treba dať aj na možné kontraindikácie alebo interakcie, ktoré užívanie Rowatinex kvapiek obmedzujú. O čo konkrétne ide? Tak v prvom rade liek nesmú užívať osoby mladšie 6 rokov a to isté platí pre tehotné (prvé 3 mesiace tehotenstva) a dojčiace ženy. Užívanie lieku tiež znemožňuje výskyt alergickej reakcie na niektorú z jeho zložiek. Obozretnosť a konzultácia s lekárom sa vyžaduje aj v prípade, ak užívate lieky na zníženie krvnej zrážanlivosti, či lieky, ktoré sa metabolizujú a vylučujú cez pečeň.

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania a uchovávania prípravku, tak ten v tomto nemá žiadne špeciálne požiadavky. Skladuje sa klasicky v suchu a tme do 25 °C v neporušenom pôvodnom balení a mimo dosahu detí. Rowatinex kvapky nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebovaný liek nevyhadzujte do odpadu (nevylievajte do kanalizácie), ale vráťte ho do lekárne.

💡 Pred užívaním si najprv dôkladne preštudujte príbalový leták.

 

Rowatinex kvapky a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Rastlinný liek Rowatinex kvapky (aj kapsuly) je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To mimo iné znamená, že nepotrebujete podstúpiť ani vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde je vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Značka Rowatinex sa u nás predáva 2 rôznych formách – v mäkkých kapsuliach alebo kvapkách. Kapsúl je v jedinom dostupnom balení 50 kusov. Kvapiek Rowatinexu je zase 10 ml. Keďže 1 ml prípravku = 26 kvapiek, máte liek k dispozícii podľa dávkovania na 8-16 dní. Keďže sa jedná sa o liek, ktorý je primárne určený na liečbu akútnych problémov, je takéto balenie z hľadiska objemu podľa mňa úplne postačujúce.

V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

💡 TIP na produkt - Rowatinex kvapky
Rowatinex kvapky - recenzia
 • liek s prírodným zložením vo forme perorálnych kvapiek
 • podpora lepšieho vylučovania moču a uvoľňovanie kŕčov v oblasti močových ciest
 • umožňuje rozpad, rozpúšťanie a vyplavovanie obličkových a močových kameňov
 • účinný aj pri akútnych a chronických zápaloch močových ciest
 • užívanie je bez väčšieho rizika vedľajších účinkov
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💊 Rowatinex kapsuly

💡 TIP na produkt - Rowatinex kapsule
ROWATINEX cps 50
 • liek s prírodným zložením vo forme mäkkých kapsúl
 • užíva sa v dávke 1-2 kapsuly 3x denne
 • zvyšuje sekréciu moču, uvoľňuje kŕče močových ciest, podporuje vylučovanie kameňov
 • prakticky bez vedľajších účinkov, minimálne obmedzenia v rámci kontraindikácií a interakcií
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tabletky neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Rowatinex kvapky, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Rowatinex kvapky je riadne registrovaným a certifikovaným liekom a keďže naň nie je potrebný predpis nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva vždy skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Rowatinex kvapky, Canephron, Prostamol uno, PROfertil, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na odbernom mieste v Bratislave (Lekáreň Pilulka Herbia, pričom objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin, ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

 

Rowatinex kvapky – správne užívanie a dávkovanie lieku

Liek sa smie užívať iba tak, ako to odporúča lekár, prípadne lekárnik (ak ste si zaobstarali Rowatinex v internetovej lekárni bez konzultácie s lekárom, striktne sa držte dávkovania a pokynov výrobcu, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku – môžte si ho pozrieť aj tu).

Ako sa Rowatinex kvapky teda správne dávkujú a užívajú?

 • 💊 3-5 kvapiek 4-5x denne – mladiství od 14 rokov a dospelí (pri akútnej kolike je to 20-30 kvapiek nárazovo, v prípade potreby je možné podať druhú dávku s odstupom 20 minút)
 • 💊 2 kvapky 3-4x denne – deti od 6 do 14 rokov
 • kvapky sa užívajú vždy pol hodinu pred jedlom spolu s dostatočným množstvom tekutiny
 • pre optimálnu účinnosť treba dodržiavať výdatnejší pitný režim, ktorý zabezpečí rýchlejšie a lepšie viditeľné účinky (platí pre obe formy prípravku)

 

Najväčšie výhody liečivého prípravku z môjho pohľadu

 • Rowatinex kvapky je liek prírodného pôvodu a teda telu viac prirodzený
 • spokojnosť mnohých užívateľov s účinnosťou, dobré referencie
 • liek na močové cesty (zápaly) aj obličky, ako prevencia kameňov, proti kŕčom
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný liek, dostupný v lekárni
 • kvapky pre tých, ktorí majú problém s prehĺtaním tabletiek
 • liek sa môže užívať na akútne príznaky (rýchly nástup účinkov) ale aj preventívne
 • prakticky žiadne vedľajšie účinky (iba ojedinelé)
 • minimum kontraindikácií a interakcií s inými liekmi či doplnkami

 

Rowatinex kvapky – čo hovoria skúsenosti užívateľov? (diskusie, fórum, Heureka)

Rowatinex je účinný liek na problémy s močovými cestami – o tom je presvedčených množstvo ľudí, ktorí ho užívali pri rôznych zápaloch a ťažkostiach s močovým ústrojenstvom. Konkrétne kvapky vyhľadávajú aj rodičia pre svoje deti, pre ktoré je takáto forma prípravku často prijateľnejšia (aj pre viacerých dospelých samozrejme). Na druhú stranu, kvapky podľa niektorých výrazne „smrdia“ a je problém ich dostať do úst. Faktom je, že kvapky sú silne aromatické a naozaj nesadnú hocikomu.

Plusom prípravku je aj jeho absolútna neškodnosť – nijaký komentár, ktorý som prešiel (a bolo ich naozaj veľa) nepopisuje žiadne vedľajšie účinky vyplývajúce z jeho užívania. V podstate spokojnosť prevláda aj čo sa týka jeho ceny, i keď sa samozrejme nájdu nespokojenci, ktorí by uvítali preplatenie lieku zdravotnou poisťovňou či aspoň o niečo nižšiu cenu.

Pre väčšiu názornosť som vybral som niekoľko zaujímavých postrehov a reálnych skúseností s užívaním tohto lieku:

ℹ️ ja si kvapky Rowatinex večer doprajem o niečo viac…

…ja mávam Rowatinex kvapky a bežne si ho miesto doporučených x-krát denne loknem večer poriadne a pravdepodobne aj vyššiu než dennú dávku. Udržuje mi to močový mechúr v pohode behom dovoleniek a trekov…“ (Afrikana, emimino.cz)

ℹ️ keď sa to rozbehne, tak zaberajú práve Rowatinex kvapky…

…keď sa mi to rozbehne, tak mi zaberali celkom Rowatinex kvapky, no a ináč si na to tiež musím dávať pozor, po sexe vyčúrať, umyť, veľa piť… mne stačí mať chvíľu studené nohy, prejsť sa po studenej dlažbe a už to cítim, že to na mňa ide…“ (katryn, modrykonik.cz)

ℹ️ Rowatinex kvapky na obličkové koliky…

…odporúčam – zakúp si Rowatinex kvapky – tie pomáhajú aj pri akútnej kolike a pomáhajú vylúčiť kameň – doslova zázrak…

…apropo, v tn nemocnici na mňa kukali ako mucha puk, keď som došla na kontrolu a v krabičke doniesla šuter, ktorý som pred týždňom na ultrazvuku mala velkosti 8-9 mm – sláva Rowatinexu a chanca piedra…“ (pink_lady, modrykonik.sk)

ℹ️ Rowatinex kvapky a skúsenosti z lekárne…

Rowatinex kvapky - skúsenosti, lekáreň Pilulka

💡 Pozri viac skúseností užívateľov priamo v eshope Pilulka.sk.

ℹ️ Rowatinex kvapky a Heureka

Uvádzam referencie a hodnotenia z českej verzie Heureky, kde je ich v porovnaní so slovenskou o dosť viac. Hneď na začiatok celkové hodnotenie prípravku (prezradím – veľmi pozitívne číslo):

Rowatinex kvapky - celkové hodnotenie lieku, Heureka

+ niekoľko konkrétnych postrehov:

Rowatinex kvapky - skúsenosti, Heureka CZ

…a čo sa týka účinnosti vs. chuť kvapiek:

Rowatinex kvapky - hodnotenie užívateľov, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Rowatinex kvapky aj kapsuly patria medzi tie top rastlinné lieky na močové cesty, ktoré si u nás dokážete zadovážiť. Aj preto sa na ne množstvo ľudí pýta a rieši praktické otázky užívania prípravkov. Niekoľko najčastejších otázok preto vyberám:

❓ Kedy nastupujú prvé účinky užívania Rowatinexu?

Je to samozrejme v istom zmysle individuálne a závisí od konkrétneho zdravotného stavu užívateľa. Každopádne, na základe skúseností sa jedná približne o 2-3 dni, kým efekt účinkov dosiahne optimum. Pravdou je, že niekto pocíti úľavu skôr (pri akútnych dávkach sa užíva vyššia dávka kvapiek), niekto čaká dlhšie, respektíve prípravok užíva ako prevenciu.

❓ Dá sa Rowatinex kvapky užívať aj dlhodobo?

Výrobca to, ako dlho užívať tento liek, v príbalovej informácii nespomína. No keďže medzi jeho účinkami nájdeme aj preventívny voči močovým a obličkovým kameňom, dá sa predpokladať, že sa užívať dlhšie naozaj môže. V prípade pochybností sa o tom pokojne porozprávajte so svojim lekárom, prípadne lekárnikom.

❓ Smie sa Rowatinex (kvapky či kapsuly) kombinovať s alkoholom?

V príbalovom letáku o tom nie je žiadnej zmienky, no faktom je, že alkohol ešte viac zhoršuje príznaky vyvolané zápalmi močového traktu. Už len z toho dôvodu neodporúčam konzumovať alkohol počas liečby.

❓ Smú sa kvapky Rowatinex užívať súčasne s antibiotikami či inými liekmi?

Okrem liekov na pečeň a zrážanlivosť krvi nie sú známe žiadne interakcie s inými liekmi či doplnkami. Každopádne, ak už nejaké lieky užívate, nezabudnite o tom povedať svojmu lekárovi či lekárnikovi ešte predtým, ako Rowatinex v kvapkách či kapsuliach začnete používať.

❓ Čo robiť, keď kvapky nezaberú podľa očakávania?

Liek samozrejme nemusí vyhovovať každému a účinnosť bude u každého vždy aspoň mierne iná. Takže to môžete riešiť buď absolvovaním ďalších vyšetrení u lekára a podstúpením navrhnutej liečby (ak je problém vážnejšieho charakteru), alebo siahnete po iných liekoch na močové cesty bez predpisu, prípadne vyskúšate nejaký kvalitný výživový doplnok overenej značky.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu močových ciest, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Urixin (pozri recenziu), ✅ Kapucínka väčšia Akut forte a ✅ Brusnice Megaforte.

💊 Pozri aj Urixin (výživový doplnok)

💡 TIP na produkt - Urixin
Urixin
 • komplexný výživový doplnok pre starostlivosť o močové cesty
 • tabletky pre všetkých, ktorí riešia časté zápaly močových ciest
 • zloženie: Zlatobyľ obyčajná, D-manóza, brusnice, Lactobacillus acidophilus, pŕhľava a zelený čaj
 • je vhodný na pravidelné užívanie (žiadne vedľajšie účinky)
 • ako výživový doplnok je voľnopredajný (nepotrebujete naň predpis)
11,99 €
Urixin v eshope Nutraceutics.sk

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

 

Rowatinex kvapky a moje zhodnotenie na záver

Rowatinex samotný a hlavne kvapky, o ktorých sa bavíme práve v tejto recenzii, sú liekom, ktorý si obľúbilo množstvo užívateľov. Prevažne ženy spomínajú dobrú účinnosť pri zápaloch močových ciest a to aj v akútnych prípadoch. K lieku sa dostali často aj na radu lekárov, ktorí ho nemajú problém odporučiť hlavne na slabšie zápaly močových ciest.

Pokiaľ máte o Rowatinex kvapky záujem aj vy a chcete si ich jednoducho zaobstarať, spravte tak ideálne online v eshope solídnej lekárne – napríklad aj Pilulka.sk. Je to cenovo výhodnejšie, pohodlnejšie, usporíte aj svoj čas a diskrétnosť takéhoto predaja má tiež niečo do seba.

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenia

Dodržujte odporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si vždy prečítajte písomnú informáciu pre používateľa (PIL) pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárne, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume expirácie!

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Akékoľvek použitie alebo podanie liekov uvedených na tomto webe sa môže uskutočniť iba po predchádzajúcej konzultácii s lekárom alebo lekárnikom a po zoznámení sa s informáciami v príbalovom letáku.

Výhody

 • prírodné zloženie
 • dostupný bez predpisu
 • zvyšuje sekréciu moču, má spazmolytické účinky
 • bez vedľajších účinkov
 • forma kvapiek
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Rowatinex kvapky - voľnopredajný prírodný liek na močové cesty a obličky, ktorý zvyšuje vylučovanie moču, uvoľňuje kŕče močových ciest a tým podporuje vylučovanie kameňov.

4.1

Rowatinex kvapky - recenzia

✅ Cena: 6,78 €
✅ Balenie: 10 ml
✅ Dávkovanie: 3-5 kvapiek 4-5 x denne

Chcem Rowatinex kvapky Pilulka.sk
Vývoj ceny Rowatinex kvapky

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 tabliet
Urixin
Urixin
➡️ podpora zdravého fungovania močových ciest, mechúra a obličiek
✅ riadne registrovaný a schválený doplnok výživy
✅ 100 % prírodné zloženie
✅ možné dlhodobé užívanie bez rizika vedľajších účinov
✅ jednoduché užívanie
✅ výhodný pomer cena/kvalita
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

11,99 €
Chcem vedieť viac
20 tabliet
Urinal Akut FORTE
Urinal Akut FORTE
➡️ výživový doplnok s výťažkom z kanadských brusníc a zlatobyle
✅ podporuje zdravie močových ciest
✅ pomáha vyplavovať baktérie z močového mechúra
✅ obsahuje brusnice, zlatobyľ + vitamín D
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,39 €
Chcem vedieť viac
60 tabliet
Canephron
Canephron
➡️ rastlinný liek na močové cesty
✅ prírodné zloženie
✅ dostupný bez receptu
✅ na akútne príznaky, ale aj preventívne
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

9,71 €
Chcem vedieť viac
50 kapsúl
Rowatinex kapsule
ROWATINEX cps 50
➡️ rastlinný liek na močové cesty
✅ prírodné zloženie
✅ dostupný v lekárni bez receptu
✅ zvyšuje sekréciu moču, má spazmolytické účinky
✅ bez nežiadúcich vedľajších účinkov
✅ forma kapsúl
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

9,36 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.