Prostamol uno je populárny rastlinný liek na prostatu v tabletkách, čo hovoria reálne skúsenosti?

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 0
Prostamol UNO 320mg 60cps
 • Balenie: 60 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula denne
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Lieky na prostatu
17,42 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Pilulka.sk

Prostamol uno je populárny liek na prostatu, ktorého účelom je jej liečba pri diagnóze nezhubné zväčšenie prostaty I. a II. stupňa a z toho vyplývajúcich problémov s močením. Tabletky sú voľne dostupné, čo mimo iné znamená, že na ne nepotrebujete vystaviť recept u lekára. To však určite neznačí, že Prostamol uno môžete užívať ako sa vám zachce – tento rastlinný liek sa užíva na konkrétny stupeň ochorenia prostaty a smú po ňom siahnuť len dospelí muži.

Benígne zväčšenie prostaty a s tým súvisiace nepríjemné symptómy (najviac problémové močenie) je strašiakom mnohých starších mužov. Ak aj vy patríte do tejto veľkej skupiny postihnutých mužov, Prostamol uno je určený práve vám. Jeho veľkou výhodou je ľahká dostupnosť (dostanete ho kdekoľvek v menšej či väčšej lekárni ako napríklad Dr. Max, kde sa často nachádza aj vystavený na dobre viditeľnom mieste, o jeho výbornej dostupnosti v rámci internetových lekární ani nehovorím). Je rastlinného pôvodu, pričom výrobca stavil na jednu jedinú aktívnu zložku – výťažok z unikátnej rastliny Saw Palmetto. Čo na užívanie tohto lieku hovoria samotní muži? To a aj ďalšie potrebné a zaujímavé informácie o Prostamol uno nájdete v nasledujúcich riadkoch mojej recenzie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

porovnanie cien
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
17,42 € Do obchodu Pilulka.sk
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
16,50 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
15,80 € Do obchodu Heureka.sk

Prostamol uno – charakteristika, balenie a určenie

Prostamol uno je registrovaný humánny liek vo forme kapsúl. Je riadne schválený ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Prostamol uno je produkt z dielne známej farmaceutickej spoločnosti Berlin-Chemie AG Menarini, ktorá stojí za mnohými známymi produktami a liekmi na predpis či bez neho. Určite aj vy poznáte aj taký Espumisan, Bromhexin, či Flavamed. Spoločnosť tiež vyrába originálny liek na erektilnú dysfunkciu s názvom Spedra a takisto jediný schválený liek na predčasnú ejakuláciu Priligy – oba lieky sú na predpis. Ak ste aj mali doteraz nejaké pochybnosti o kvalite a pôvode účinných látok v lieku – tak po tejto informácii, ako sami uznáte, už nemusíte. Jedná sa totiž jednoznačne o seriózneho a celosvetovo uznávaného výrobcu liekov.

➡️ Balenie

Liek Prostamol uno je balený štandardne v papierovej krabičke (bielo-červenej farby so žltým pásom a logom značky) v blistroch po 15 kusov v jednom. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora. Samotné kapsuly (tobolky) prípravku sú typicky červeno-čierne.

➡️ Určenie

Prostamol uno je určený mužom, ktorí majú problém s prostatou – konkrétne sa jedná o benígne zväčšenie prostaty v prvom alebo druhom štádiu ochorenia, kedy sa viditeľne začínajú prejavovať najmä problémy s močením. Pozor! Liek nie je určený na zväčšenie prostaty rakovinového pôvodu (rakovina prostaty), rovnako sa nesmie užívať ani v dekompenzačnej fáze benígnej hyperplázie prostaty.

 

Kompletné zloženie a účinné látky prípravku

Liek Prostamol uno je fytopreparát – to znamená liek rastlinného pôvodu, ktorý je postavený na účinkoch unikátnej rastliny s názvom Serenoa plazivá (latinsky Serenoa repens), ktorá je komerčne známa aj ako Saw Palmetto. V kapsuliach Prostamol uno sa nachádza extrakt z plodov tejto rastliny (Sabalis serrulatae fructus extractum) v pomere 9-11 : 1.

➡️ Pár slov o Saw Palmetto

Serenoa plazivá je menšia rastlina palmovitého typu, ktorá sa pôvodne vyskytuje v juhovýchodnej oblasti USA, najčastejšie na Floride či v Louisiane. Pre svoje známe účinky sa táto rastlina používa v tradičnej indiánskej medicíne už stovky rokov. Dnes je populárna hlavne z dôvodu pozitívneho vplyvu na prostatu a nachádza sa v mnohých prípravkoch – liekoch či doplnkoch zameraných na prostatu a močové cesty, ale tiež aj v doplnkoch zameraných na podporu intímneho života, libida a fungovania pohlavnej sústavy en bloc (napríklad doplnok výživy eJoy).

Medzi najvýznamnejšie aktívne látky rastliny získavané z jej plodov patria hlavne mastné kyseliny a fytosteroly ako beta-sitosterol, kampestrol či stigmasterol. Tieto unikátne látky majú vplyv na hormonálnu hladinu a mnohé z nich bránia premene pohlavného hormónu testosterónu na dihydrotestosterón. Práve posledne spomínaný je považovaný za jednu z hlavných príčin benígneho zväčšenia prostaty.

Účinky a využitie rastliny v skratke:

 • pozitívne účinky pri zväčšení prostaty
 • pozitívny vplyv aj na celkové zdravie prostaty
 • udržanie zdravej sliznice močovej trubice a močového mechúra
 • diuretikum a antiseptikum – zlepšenie fungovania močovej sústavy
 • podpora libida a sexuálnej aktivity
 • protizápalové účinky
 • podpora tvorby spermií
 • zlepšenie vitality a podpora energie
 • lepší rast vlasov a ochlpenia
 • zlepšenie spánku
 • detoxikácia pečene aj hrubého čreva
 • zmiernenie negatívnych prejavov menštruácie

👍 Čítaj viac o Saw Palmetto na ❤️ Afrodiziakum.sk: Saw Palmetto – afrodiziakum, na prostatu, aj pre ženy

Saw Palmetto

Saw Palmetto

Presné zloženie Prostamol uno v 1 kapsule

Jedna mäkká kapsula prípravku obsahuje 320 mg extraktu plodov tejto rastliny (v pomere 9-11:1), pričom extrakčným činidlom je 96 % etanol. Liek obsahuje aj ďalšie zložky a látky, ktoré slúžia k lepšej vstrebateľnosti a zachovaniu potrebných vlastností lieku, či dodávajú kapsuliam typickú farbu.

Prídavné látky: sukcinylovaná želatína, glycerol, čistená voda, oxid titaničitý (E 171), čierny oxid železitý (E 172), žltý oxid železitý (E 172), karmín (E120).

 

Prostamol uno a jeho účinky

Prostamol uno je liek, ktorý je primárne zameraný na problém so zväčšením prostaty a na symptómy súvisiace s týmto nepríjemným stavom*. Ide najčastejšie o častejšie močenie, slabší alebo prerušovaný prúd moču, pocit neúplného vymočenia sa, ale aj o poruchy sexuálnych funkcií. Liek však vďaka obsahu Saw Palmetta môže pomôcť aj v iných oblastiach ako podpora prostaty pri zápaloch, ďalších ťažkostiach s močením, ale tiež môže dobre poslúžiť aj ako prevencia všetkých spomenutých stavov.

*Je potrebné do úvahy vziať aj toto: Liečba s Prostamol uno by mala byť dlhodobá a pravidelná. Pravidelné denné užívanie lieku je totiž veľmi dôležité pre úspešnosť liečby. Prvé zlepšenie príznakov tak môžete očakávať asi po šiestich týždňoch. Pričom asi tri mesiace trvá, kým sa dosiahne plný efekt tejto liečby. Odporúčanie v tomto zmysle nájdete ako v príbalovom letáku prípravku, tak aj v rámci reálnych skúseností mužov s jeho užívaním na rôznych internetových fórach a diskusiách, Heureke…

 

💕 Nezhubné zväčšenie prostaty

Najdôležitejší účinok Prostamolu uno. Liek pomáha pri zväčšenej prostate, presnejšie jej nerakovinovom zväčšení. Jedná sa o pôsobenie látok z rastliny serenoa repens, ktoré mimo iné pôsobia proti tvorbe dihydrotestosterónu, ktorý stojí za samotným nezhubným zväčšovaním prostaty. Výsledkom je zmenšenie tlaku na močovú rúru a zlepšenie nepriaznivých prejavov spojených s močením.

💡 Benígna hyperplázia prostaty

Zväčšená prostata

Zväčšená prostata

Predstavte si, že rukou priškrcujete záhradnú hadicupodobne aj zväčšená prostata zoviera vašu močovú trubicu. Prietok moču sa znižuje a dochádza ku komplikáciám s vyprázdňovaním. A keďže sa močový mechúr pri tom musí namáhať viac, výsledkom je nezriedka aj zväčšenie a zhrubnutie jeho stien. Časť moču potom môže v mechúre neustále zostávať, čo môže byť príčinou častých infekcií močových ciest či obličiek a nezriedka potom dochádza aj k tvorbe močových kameňov.

Problémy s močením sú jedna vec. Horšie ako zle však zväčšená prostata dokáže vplývať na potenciu muža. Okrem toho, že sa takto obmedzuje tvorba ejakulátu (kvantita, ale aj kvalita), tak môže dôjsť aj k zvýšenej bolestivosti počas pohlavného styku a najviac pri vyvrcholení.

👍 Čítaj viac o tomto probléme na ❤️Afrodiziakum.sk: Zväčšená prostata (hyperplázia prostaty) – všetko čo potrebujete vedieť

Účinky Prostenal uno a močenie/štádium choroby

Pri I. štádiu nezhubného zväčšenia prostaty liek pomáha pri nasledovných ťažkostiach:

 • neskorší začiatok močenia
 • slabý prúd moču
 • časté močenie najmä v noci
 • predĺžené alebo prerušované močenie

V II. štádiu benígneho zväčšenia prostaty liek pomáha pri nasledovných ťažkostiach:

 • všeobecné ťažkosti s močením
 • pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra
 • zostatok reziduálneho moču v močovom mechúre po vymočení

 

💕 Zdravie prostaty a správne fungovanie pohlavnej sústavy

Prostamol uno prispieva k zdravej prostate a tým pádom aj k plne fungujúcej pohlavnej sústave muža. Pravidelné a dlhodobé užívanie lieku by totiž malo zlepšiť aj kvalitu sexuálnych funkcií. K tomu možno priradiť účinky hlavnej aktívnej látky lieku – extraktu zo saw palmetto – pri zápale prostaty, čo sa dá využiť pri v rámci pomocnej liečby pri chronickej forme tohto ochorenia (samozrejme po konzultácii s lekárom).

 

💕 Podpora močovej sústavy

Ako som už spomínal vyššie, hlavná aktívna zložka lieku – rastlina Saw Palmetto – má silné močopudné a antiseptické účinky, čo priaznivo pôsobí aj na celkové fungovanie našej močovej sústavy. Odporúčaným dlhodobým užívaním Prostamol uno príznaky spojené so sťažením močenia ustupujú. Reálne sa to u mužov prejavuje v rôznej intenzite – niektorí pocítia zmeny v tejto oblasti viac, iní menej (závisí od zdravotného stavu užívateľa a závažnosti ochorenia).

 

💕 Prevencia

Prostamol uno by mal preventívne pôsobiť aj voči ďalšiemu zväčšovaniu prostaty, takže užívanie tohto lieku ako prevencia problémov má ozajstný zmysel. Potvrdzujú to aj niektoré vyjadrenia mužov, ktorí si práve tento účinok chvália.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

Podobne ako je to aj pri ostatných liekoch, tak aj pri užívaní Prostamol uno sa môžu vyskytnúť nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia hneď prejaviť u každého (ojedinelý výskyt).

Dôležité je striktné dodržiavanie pokynov od výrobcu hlavne čo sa dávkovania týka. V žiadnom prípade neprekračujte odporúčanú maximálnu dennú dávku (1 kapsula). Pri nedodržaní dávkovania a užití nadmerného množstva tabliet sa totiž môžu vedľajšie účinky prejaviť v intenzívnejšej forme a častejšie.

Menej časté vedľajšie účinky (postihujú menej ako 1 zo 100 osôb)

 • nevoľnosť
 • vracanie
 • hnačka
 • bolesť brucha, ktorá sa prejavuje najčastejšie v prípade, že sa liek užíva na prázdny žalúdok

Z ďalších vedľajších účinkov sa ešte môže vyskytnúť alergická reakcia alebo reakcia z precitlivenosti na niektorú z látok obsiahnutých v kapsuliach a tiež to môže byť mierna bolesť hlavy.

V prípade, že sa práve u vás objavia vyššie spomínané nežiaduce vedľajšie účinky, informujte o tom svojho lekára a poraďte sa s ním o ďalšom postupe.

 

Kontraindikácie a interakcie

Pozor si treba dať aj na možné kontraindikácie alebo interakcie, ktoré užívanie Prostamolu uno obmedzujú. O čo konkrétne ide? Tak v prvom rade liek nesmú užívať osoby mladšie 18 rokov a to isté platí pre ženy. Užívanie lieku tiež znemožňuje výskyt alergickej reakcie na niektorú z jeho zložiek.

Prostamol uno sa nesmie používať v dekompenzačnej fáze benígnej hyperplázie prostaty, ani pri jej zhubnom zväčšení. Vzájomné interakcie s inými liekmi a preparátmi nie sú podľa výrobcu známe (až na jednu výnimku*), ak však užívate nejaký iný liek (na predpis či bez predpisu) informujte o tom svojho lekára a poraďte sa o tom s ním. Keďže liek je určený „len“ na zmiernenie príznakov nezhubného zväčšenia prostaty, iné symptómy ako krv v moči, bolestivosť pri močení, horúčka či neustály únik moču z dôvodu preplneného močového mechúra treba čo najskôr prekonzultovať s lekárom.

*Informácia z poslednej aktualizácie príbalového letáku lieku z novembra 2019: Bolo hlásených niekoľko prípadov možného vzájomného pôsobenia s warfarínom – liečivom na zníženie zrážavosti krvi. Jedná sa o zvýšené hodnoty INR (International Normalised Ratio/medzinárodný normalizovaný pomer) čo je laboratórna hodnota informujúca o schopnosti krvi zrážať sa (zdroj).

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania a uchovávania prípravku, tak ten v tomto nemá žiadne špeciálne požiadavky. Skladuje sa klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení, pri teplote do 30 °C a mimo dosahu detí. Prostamol uno nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Prostamol uno a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Rastlinný liek Prostamol uno je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To mimo iné znamená, že nepotrebujete podstúpiť ani vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde je vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Prostamol uno je momentálne dostupný v 3 veľkostných baleniach: 💊 najmenšie balenie obsahuje 30 kapsúl – t.j. liek máte na 1 mesiac. 💊 Väčšie balenie má 60 kapsúl na celé 2 mesiace nepretržitého užívania a 💊 najväčšie 90 kapsúl (balenie na 3 mesiace) V overenej lekárniPilulka.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 9,57 € (30 kapsúl) na 1 celý mesiac nepretržitého užívania – 1 kapsula: 0,35 €
 • väčšie optimálne balenie za 17,42 € (60 kapsúl) na 1 celý mesiac nepretržitého užívania – 1 kapsula: 0,27 €
 • najvýhodnejšie balenie za 24,65 € (90 kapsúl) na 3 mesiace nepretržitého užívania (výrobcom odporúčaná minimálna doba užívania prípravku) – 1 kapsula: 0,26 €
💡 TIP na produkt - Prostamol uno
Prostamol UNO 320mg 60cps
 • liek rastlinného pôvodu vo forme mäkkých kapsúl
 • na liečbu ťažkostí s močením v dôsledku nezhubného zväčšenia prostaty
 • vedľajšie účinky sa vyskytujú len veľmi zriedkavo
 • určený na dlhodobé užívanie a podporu prostaty
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – 1 tabletka denne
17,42 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tabletky neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Pilulka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Prostamol uno, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • služby Pilulka auto v Bratislave: celodenný rozvoz po celej Bratislave, doprava zdarma nad 9,99 €, rýchle dodanie objednaného tovaru

 

Kde ho kúpiť

Prostamol uno je riadne registrovaným a certifikovaným liekom a keďže naň nie je potrebný predpis nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva vždy skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Pilulka.sk, je to pohodlné a tento eshop je dokonca podľa mňa jeden z najlepších na Slovensku vôbec čo sa týka sortimentu, spoľahlivosti a zákazníckej podpory.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Prostamol uno, PROfertil, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom GLS, Slovenskou poštou, službou Zásielkovňa alebo “Pilulka autom”, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber

💡 DOPRAVA

Svoj tovar si môžete vyzdvihnúť aj na 361 odberných miestach (objednávka bude pripravená na osobný odber do 72 hodín), alebo vám príde priamo domov prostredníctvom:

 • služby Pilulka Auto: doprava zadarmo pri objednávke nad 9,99 €, doručenie do vybraných častí Bratislavy počas pracovných dní po celý deň, platba je možná len bezhotovostne vopred online kartou, benefitným programom alebo bankovým prevodom, rozvoz len po Bratislave vlastným Pilulka Autom do 48 hodín od expedície
 • služby Zásielkovňa: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 2 € (+ 1 € dobierka)
 • služby GLS: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka), máte možnosť platby v hotovosti alebo kartou
 • Slovenskej Pošty: doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 € (+ 1 € dobierka), inak je cena dopravy 3 € (+ 1 € dobierka, doručenie zásielky už na nasledujúci pracovný deň
 • zaplatiť môžete na dobierku (ktorá je spoplatnená 1 €), ale aj vopred prevodom na účet
 • k dispozícii je tiež Online platba kartou – PayU
 • a tiež platba online zo zamestnaneckého benefitného programu Benefit Plus
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie Prostamol uno

Liek smú užívať iba dospelí muži a to presne tak, ako im to odporučil lekár, prípadne lekárnik (ak ste si zaobstarali Prostamol uno v internetovej lekárni bez konzultácie s lekárom, držte sa dávkovania a pokynov výrobcu, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku – môžte si ho pozrieť aj tu).

Ako sa Prostamol uno správne dávkuje a užíva?

 • 💊 1 kapsula denne je odporúčaná denná a zároveň aj maximálna dávka
 • mäkké gélové kapsuly sa užívajú vcelku, pričom ich vždy nezabudnite zapiť dostatočným množstvom vody
 • kapsuly sa ideálne užívajú vždy po jedle
 • odporúčaná doba užívania Prostamol uno výrobcom je minimálne 3 mesiace
 • výsledný efekt užívania závisí potom tiež od veku a zdravotného stavu muža, ale k viditeľným účinkom by ste sa podľa výrobcu mali dopracovať už po 6 týždňoch nepretržitého a poctivého užívania lieku

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov. Ak ste náhodou kapsulu vynechali, v žiadnom prípade nezdvojnásobujte dávku.

Dôležité upozornenie: Prostamol uno zmierňuje príznaky pri zväčšenej prostate, no nijako neupravuje a nerieši jej zväčšenie. Ak teda prestanete liek užívať, vaše ťažkosti sa môžu po čase objaviť znova.

 

Prostamol uno a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • rastlinný liek na zväčšenú prostatu s kvalitným koncentrovaným zložením (1 aktívna zložka – extrakt z plodov Serenoa repens)
 • dobré referencie od užívateľov a výsledky
 • jednoduché užívanie a dávkovanie – 1 tabletka denne
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný liek, dostupný v lekárni
 • mäkké želatínové kapsuly sa pohodlne prehĺtajú
 • k dispozícii je viacero množstevných balení
 • liek sa môže užívať na akútne príznaky ale aj preventívne
 • takmer žiadne vedľajšie účinky (iba ojedinelé)
 • prakticky žiadne kontraindikácie a interakcie s inými liekmi či doplnkami

 

Prostamol uno – čo hovoria skúsenosti mužov? (diskusie, fórum, Heureka)

Prostamol uno je známy liek na prostatu a ako taký je mužmi hodnotený v prevažnej miere kladne. Samotné účinky totiž nikto nespochybňuje. Na druhú stranu sa nájdu aj menej pozitívne hodnotenia, v ktorých niektorí upozorňujú na menej viditeľný efekt účinkov a to aj po 2 a viac mesiacoch užívania. K tomu musím poznamenať, že Prostamol uno určite nie je žiaden všeliek a zväčšenú prostatu šmahom čarovného prútika jednoducho nezmenší – „len“ zmierňuje jej príznaky. A keďže symptómy tejto choroby sa prejavujú individuálne, aj účinky lieku sú objektívne u niekoho silnejšie a u niekoho slabšie. Takisto niektorých mužov v komentároch zaráža jeho jednozložkové zloženie. Toto ale určite nie je žiadna vada – liek totiž len naplno využíva overené a dokázané benefity rastliny saw palmetto na prostatu, ktoré sa tak môžu prejaviť v maximálnej miere.

Vráťme sa ale ešte k evidentným pozitívam Prostamol uno… Medzi ďalšie plusy tohto lieku patrí určite aj jeho dobrá dostupnosť – prakticky v každej lekárni je na sklade, takisto jednoduché dávkovanie a taktiež aj bezproblémové užívanie bez väčšieho rizika vedľajších účinkov (v tomto smere som sa nestretol so žiadnymi negatívnymi postojmi).

Pre väčšiu názornosť som vybral som niekoľko zaujímavých postrehov a reálnych skúseností s užívaním lieku:

ℹ️ Prostamol uno a skončilo časté chodenie na záchod…

…začal som užívať Prostamol uno na prostatu a skončilo časté chodenie na záchod a bolestivé prerušované močenie. Perfektné je, že nie je na predpis…“ (Adam, ordinace.cz)

ℹ️ Prostamol uno – okrem prostaty aj vlasy…

…prikladám aj ja svoje skúsenosti s prípravkami, alebo lepšie povedané, že môj zdravotný problém ma donútil užívať prípravok Prostamol uno, ktorý je na ochorenie prostaty a všimol som si, že po určitej dobe a mesiacoch sa mi spevnili a zhustili vlasy. Robím si aj fotodokumentáciu, ktorú sem potom pridám s tým, že svoju pomoc robí aj hustý šampón od agata a možno aj občas keď dávam neocapil…“ (Lewik777, mojevlasy.sk)

ℹ️ Prostamol uno bol kedysi zdarma na recept…

…Prostamol uno užívam po dohode s urológom už roky. Predtým bol zdarma na recept. Vďaka nemu držím prostatu na uzde. Je potrebné si ale vybrať lekáreň, kde ho budete kupovať, v cenách sú totiž veľké rozdiely!!!…

ℹ️ …pár skúseností priamo z lekárne

Pozrite si skúsenosti priamo od zákazníkov lekárne Pilulka.sk:

Prostamol uno - skúsenosti z lekárne Pilulka

ℹ️ Prostamol uno a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Prostamol uno - celkové hodnotenie užívateľov, Heureka

+ niekoľko konkrétnych postrehov:

Prostamol uno - skúsenosti, Heureka

 

Prostamol uno VIDEO (reklama)

Prostamol® Uno 2019 HD

Najčastejšie otázky

Prostamol uno patrí čo sa týka prostaty medzi najznámejšie značky. Aj preto po ňom siahne množstvo mužov, ktorí niekedy v rámci diskusných fór hľadajú odpovede na otázky týkajúce skôr praktického charakteru. To sú tie najčastejšie aj adekvátnymi odpoveďami:

❓ Kedy Prostamol uno začne účinkovať?

Liek je potrebné užívať dlhodobo, aby sa mohol prejaviť čo najvýraznejší efekt. I keď je to do značnej miery individuálne (vek, forma a intenzita príznakov), výrobca tvrdí, a tiež mnohí muži aj reálne potvrdzujú, že prvé pozitívne zmeny sa prejavujú približne po mesiaci a pol od začiatku kúry.

❓ Prečo obsahuje iba jednu účinnú látku?

K tomu asi toľko – nie vždy znamená veľa zložiek aj účinnejší preparát. V podstate ani tak nejde o zloženie samotné ako o koncentráciu aktívnych látok. A tých je v Prostamol uno naozaj viac než dosť – v 1 kapsule sa nachádza až 320 mg koncentrovaného výťažku zo Saw Palmetto.

❓ Ako dlho treba Prostamol uno užívať?

Výrobca toto nijako nelimituje, len upozorňuje na fakt, že maximálny účinok možno dosiahnuť až po 3 mesiacoch nepretržitého užívania. Inak, o optimálnej dobe užívania Prostamol uno by mal ideálne rozhodnúť lekár, ktorý má o zdravotnom stave pacienta najlepší prehľad.

❓ Kedy sa smie a kedy naopak nesmie tento rastlinný liek užívať?

Prostamol uno sa odporúča užívať hlavne pri problémoch s močením v dôsledku nezhubného zväčšenia prostaty. Nesmie sa užívať na dekompenzačnú fázu tohto ochorenia ani na rakovinu prostaty – konkrétne pokyny nájdete podrobne v príbalovej informácii k lieku.

❓ Smie sa Prostamol uno kombinovať s alkoholom?

Výrobca v súvislosti s alkoholom a súbežným užívaním lieku nehovorí nič. No pravdou je, že konzumácia alkoholu môže zhoršovať príznaky nezhubne zväčšenej prostaty a zvýšiť riziko problémov s močovými cestami. Ak chcete pre svoju prostatu ozaj niečo spraviť – alkoholu sa vzdajte (minimálne počas liečby).

❓ Dokáže pomôcť Prostamol uno s prostatou natrvalo?

Tento rastlinný liek primárne potláča iba symptómy zväčšenej prostaty (najčastejšie problémy s močením), nemá žiadny vplyv na jej zmenšenie. Takže potom čo liek prestanete užívať sa do nejakého času môžu problémy vrátiť späť. Ak máte pocit, že je s vašou prostatou niečo v neporiadku, nechajte sa odborne vyšetriť a konzultujte ďalší postup s lekárom špecialistom (urológom).

❓ Môže sa Prostamol uno užívať aj preventívne?

Môže, dokonca je to v prípade, že sa blížite k veku, kedy začína prostata„štrajkovať“, vlastne celkom dobrý nápad. Extrakt zo saw palmetta, ktorý tento liek obsahuje, má totiž výborné preventívne účinky na správne fungovanie močových ciest a prostaty. Čomu určite napomáhajú aj antiseptické a močopudné účinky tejto rastliny.

❓ Čo robiť v prípade, keď tabletky nezaberú podľa očakávania?

Máte dve možnosti. Podľa toho čo ste od tohto lieku očakávali zvolíte buď návštevu lekára, alebo vymeníte značku tabletiek. A tých na prostatu je naozaj celkom dosť – či už klasických liekov bez receptu, alebo aj doplnkov výživy overených značiek (inšpirovať sa môžete na konci tejto recenzie).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

💊 Pozri aj Prostanax (výživový doplnok)

💡 TIP na produkt - Prostanax
Prostanax
 • prírodný výživový doplnok pre starostlivosť o prostatu
 • zloženie: saw palmetto, žihľava a zinok
 • balenie obsahuje 60 kapsúl na celé 2 mesiace užívania
 • vhodný na dlhodobé užívanie
18,90 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

Prostamol uno a moje zhodnotenie na záver

Prostamol uno je podľa môjho názoru prípravok/liek, ktorý sa naozaj na nič nehrá a jeho výrobca reálne informuje potenciálnych užívateľov, že zlepšenie stavu môžu očakávať najskôr tak o mesiac a pol nepretržitého užívania tabletiek a optimum dokonca až po troch mesiacoch. Jednoznačne palec hore sa takýto seriózny postoj. Liek teda naozaj funguje, pričom každý muž musí rátať s takou intenzitou účinkov, ktorá bude dosť individuálna (podľa jeho stavu a ďalších faktorov).

Pokiaľ máte o Prostamol uno vážny záujem a chcete si ho zaobstarať, spravte tak ideálne online v eshope solídnej lekárne, kde tieto tabletky nájdete v podstate vždy skladom – napríklad aj Pilulka.sk. Takto dokážete ušetriť nielen peniaze, ale aj svoj čas a diskrétnosť takéhoto predaja tiež nie je na zahodenie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Akékoľvek použitie alebo podanie liekov uvedených na tomto webe sa môže uskutočniť iba po predchádzajúcej konzultácii s lekárom alebo lekárnikom a po zoznámení sa s informáciami v príbalovom letáku.

Výhody

 • vysoká koncentrácia účinných látok
 • overené účinky
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Prostamol uno je liek rastlinného pôvodu určený k liečbe porúch močenia pri nezhubnom procese zväčšovania prostaty v I. a II. štádiu.

4.0

Prostamol UNO 320mg 60cps

✅ Cena: 17,42 €
✅ Balenie: 60 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula denne

Chcem Prostamol uno Pilulka.sk
Vývoj ceny Prostamol uno

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostalex
Prostalex
➡️ výživový doplnok pre podporu zdravia prostaty a močových ciest
✅ obsahuje unikátny komplex prírodných látok
✅ základ prípravku je extrakt zo Saw Palmetto
✅ bez vedľajších účinkov
✅ vhodný k dlhodobému užívaniu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
250 ml
Prostadyne
Prostadyne - recenzia a skúsenosti s doplnkom na prostatu
➡️ švajčiarsky doplnok stravy, ktorý prispieva k normálnej funkcii prostaty
✅ prírodný prípravok bez receptu v tekutej forme
✅ rýchlejšie vstrebávanie látok znamená aj rýchlejší nástup účinku
✅ originálne a koncentrované zloženie
✅ bez receptu
Prostadyne.sk - eshop

19,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Proerecta Prostate
Proerecta Prostate
➡️ výživový doplnok pre mužov na podporu prostaty
✅ priaznivý vplyv na prostatu a močový trakt v dlhodobom horizonte
✅ podpora potencie a normálnej funkcie reprodukčnej sústavy
✅ overená kombinácia rastlinných extraktov
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

24,00 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.