Spedra – najmladší člen z „rodiny“ liekov na erektilnú dysfunkciu, aké sú jej vlastnosti? (recenzia)

Peter Kacián Téma 20. septembra 2020 0

Spedra patrí medzi „najmladšie“ originálne lieky na impotenciu. Tak ako aj pri ostatných je jeho základnou účinnou látkou takzvaný inhibítor fosfodiesterázy typu 5, pre zmenu sa však jedná o látku s názvom avanafil. Vďaka nej má Spedra „o chlp“ iné vlastnosti (často sa napríklad spomína, že je účinná aj pri ťažších formách erektilnej dysfunkcie).

Spedra sa na trh dostala v roku 2013 a mala sa stať veľkou konkurenciou známejších značiek. No píše sa už rok 2020 a značka sa doteraz výraznejšie nepresadila a popri neutíchajúcej popularite Viagry ani niet veľmi čo porovnávať. No tým nechcem povedať, že ju v niektorých oblastiach nepredčí. Práve naopak, nástup lieku je až extrémne rýchly (15-30 minút od užitia tabletky), účinok na erekciu je takisto nespochybniteľný a ak vám lekár predpíše na poruchu erekcie práve Spedru, nemusíte mať v tomto smere vôbec žiadne obavy. Avšak ako je to pri týchto liekoch „zvykom“, treba aj pri Spedre rátať s rizikom prejavu viacerých nepríjemných vedľajších účinkov. Prečítajte si viac o najmladšej a zatiaľ najmenej známej originálnej tabletke na erekciu v nasledujúcom článku.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na posilnenie erekcie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Spedra – výrobca, z histórie lieku a iné

Spedra je liek na erektilnú dysfunkciu, ktorý je viazaný na lekársky predpis. Aby ste sa k nej dostali legálne*, potrebujete teda podstúpiť lekárske vyšetrenie, kde sa potvrdí, že naozaj trpíte určitým stupňom erektilnej dysfunkcie, pričom sa v prvom rade jedná o problém s prekrvením toporivých teliesok v penise.

*O ľahkej dostupnosti nepovolených generík na internete vedia všetci. To, že takýto obchod u nás aj naďalej prosperuje je ozaj na pováženie a riešenie tejto záležitosti by malo byť v rukách kompetentných orgánov. Pre vás je však dôležitá táto informácia: takýto predaj tabletiek na erekciu je z pohľadu muža, ktorý hľadá ozajstnú pomoc, veľmi nebezpečná vec. Jednak sa jedná o nelegálnu záležitosť a jednak aj takto ohrozujete svoje zdravie! Nemáte totiž žiadnu záruku, že pôvod tabletky je v poriadku, či sa vôbec správne skladuje, koľko účinnej látky vlastne reálne obsahuje. Nemáte tiež žiadnu istotu, že v nich nie sú pridané žiadne toxické prímesy – lieky na erekciu sú totiž jedny z najnapodobňovanejších liečivých preparátov vôbec..

➡️ Výrobca

Spedra je liek na erektilnú dysfunkciu, ktorý patrí do portfólia produktov farmaceutickej spoločnosti Menarini – Von Heyden GmbH. Táto skupina pôsobí dnes už viac ako v 130 krajinách sveta. Jej súčasťou je aj spoločnosť Berlin-Chemie, ktorá je dodávateľom tohto lieku na náš trh. Menarini inak stojí aj za jediným schváleným liekom na predčasnú ejakuláciu s názvom Priligy.

➡️ Niečo málo z histórie

Spedra je najmladším prírastkom do rodiny liekov určených k liečbe erektilnej dysfunkcie. Bola schválená v roku 2012 FDA (USA) a v roku 2013 aj v Európe (EMA – Európska agentúra pre lieky). Samotná účinná látka Spedry – avanafil bol vynájdený v spoločnosti Mitsubishi Tanabe Pharma a licencovaný spoločnosťou Vivus Inc., ktorá vtedy spolupracovala so spoločnosťou Menarini Group na komercializácii liečiva (pod názvom Spedra, či Stendra) vo viac ako štyridsiatich európskych krajinách, ale aj v Austrálii a Novom Zélande. Neskôr spoločnosť Menarini získala výhradné licenčné práva na predaj tohto lieku aj v Ázii.

➡️ Balenie a vzhľad tabletiek Spedra

Spedra tabletkaTabletky Spedry sú svetložltej (citrónovej) farby a oválneho tvaru. Jedna strana tabletky potom nesie číslicu, ktorá predstavuje gramáž účinnej látky podľa verzie lieku.

Liek je u nás dostupný v niekoľkých baleniach a variantoch. Koncentrácia avanafilu v tabletkách sa pohybuje od 50 mg účinnej látky, cez 100 mg, až po najsilnejšiu 200 mg verziu. Veľkostne sa dá Spedra zadovážiť momentálne s počtom 4 alebo 8 ks tabliet v jednom balení.

‼️ Upozornenie:

Spedra je liek na predpis a teda ho dostanete kúpiť iba v lekárni. Jedná sa o jediný overený a kontrolovaný zdroj. Kupovanie podobných preparátov na predpis (neregistrovaná Spedra a jej generiká) mimo lekárne na čiernom trhu je vážne ohrozenie ľudského zdravia! Nelegálne kúpené lieky môžu mať iné zloženie, môžu účinkovať iným spôsobom a tiež spôsobovať odlišné nežiadúce vedľajšie účinky. Mimo to, nezriedka môžu byť aj po exspirácii, alebo sú nejakým spôsobom znehodnotené.

Prečítaj si tiež: ŠÚKL – Lieky, ponúkané nezákonne cez internet, nespĺňajú požadované parametre… (zdroj ADC.sk)

➡️ Určenie

Spedra je liek určený na liečbu impotencie – erektilnej dysfunkcie u dospelých mužov. Je to stav, kedy muž nemôže dosiahnuť a/alebo aj udržať primeranú tvrdosť, erekciu pohlavného údu potrebnú k uspokojujúcej sexuálnej aktivite.

Liek sa užíva len jednorazovo v prípade potreby. Faktom je, že po určitom čase účinky tabletky pominú a v tomto prípade sa teda nejedná o nejaké riešenie, ktoré by erektilnú dysfunkciu fakticky vyliečilo, ale ide „len“ o potlačenie jej prejavu (neschopnosti dosiahnuť akceptovateľnú erekciu).

➡️ Spedra a mechanizmus účinku

Spedra vďaka svojej účinnej látke avanafil efektne napomáha k rýchlejšiemu dosiahnutiu a udržaniu erekcie. Ako je to možné? Avanafil totiž tiež patrí medzi inhibítory enzýmu s názvom fosfodiesteráza typu 5 (v skratke PDE-5) ako sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis), vardenafil (Levitra). Spomínaný enzým inak zodpovedá za zníženie takzvaného cyklického guanozínmonofosfátu (cGMP), čo má za následok koniec erekcie (typicky po ejakulácii). Spedra tento enzým teda potláča a tým zvyšuje koncentráciu cGMP v tele.

A práve počas sexuálnej stimulácie mozog vysiela nervové signály, ktoré umožnia rýchle uvoľňovanie oxidu dusnatého v penise. Ten následne prechádza k bunkám hladkej svaloviny, kde aktivuje enzým guanylátcykláza (zodpovedný za tvorbu cGMP). Zvýšená koncentrácia tejto látky následne podnecuje únik iónov Ca++ z bunky a tým celkovú relaxáciu hladkej svaloviny. Výsledkom sú okamžite rozšírené artérie a zvýšenie prítoku krvi do kavernóznych teliesok, kde sa aj hromadí… Výsledok? Kvalitná erekcia, ktorá sa bez problémov udrží až do konca pohlavného styku.

 

Kompletné zloženie a účinné látky Spedry

Základom Spedry je už niekoľkokrát spomínaná účinná látka avanafil, ktorá patrí medzi takzvané inhibítory fosfodiestefázy typu 5. Okrem nej však v lieku samozrejme nájdete aj ďalšie látky pomocného charakteru.

Toto sú najdôležitejšie zložky Spedry:

➡️ Avanafil

Avanafil - chemický vzorec

Avanafil je špecifická synteticky vyrobená látka, ktorá je súčasťou a účinnou látkou liekov primárne určených na liečbu erektilnej dysfunkcie (Spedra, Stendra).

Účinky? Avanafil pomáha uvoľniť cievy v penise a tým do toporivých teliesok môže prenikať viac krvi. Pri vzrušení tak prichádza k lepšiemu prekrveniu a následne k adekvátnej erekcii. Podobne však ako je tomu pri iných príbuzných látkach, ani avanafil nedokáže natrvalo potlačiť erektilnú dysfunkciu, ale ho len dočasne zlepšiť. Veľkým plusom je jej celkom rýchla vstrebateľnosť, maximálne možnú koncentráciu v tele totiž dosahuje už do 45 minút od užitia tabletky.

👍 Čítaj viac o účinnej látke na ❤️Afrodiziakum.sk: Avanafil – profil „najmladšej“ účinnej látky liekov na erekciu.

➡️ Pomocné látky

Okrem avanafilu v tabletke nájdete aj zmes dôležitých prídavných látok. Jedná sa o kombináciu manitolu, kyseliny fumarovej, hydroxypropylcelulózy, nízko substituovanej hydroxypropylcelulózy, uhličitanu vápenatého, magnéziumstearátu a žltého oxidu železitého (E172).

 

Účinky Spedry

Účinok Spedry je viacmenej každému zrejmý. Ide o liek, ktorý v prvom rade mieri na kvalitu erekcie a jej nástup. A hneď takto na úvod možno povedať, že toto tejto tabletke nikto ani upierať nebude. Na druhú stranu sa viacerí muži pýtajú, či tabletka nedokáže pôsobiť aj v ďalších oblastiach intímneho zdravia. Poďme sa teda teraz na to pozrieť trochu bližšie.

Spedra a čo od nej v rámci účinkov ne/očakávať:

➡️ Rýchlosť nástupu erekcie

Rýchlosť nástupu erekcie so Spedrou je naozaj jej veľkým plusom. Už po 15 minútach (najneskôr do 30 minút) je problémová erekcia z titulu zlého prekrvenia penisu minulosťou, pretože účinná látka tabletiek – avanafil má v tomto naozaj veľmi dobré parametre. Samozrejme však pred tým musí dôjsť k sexuálnej stimulácii.

➡️ Kvalita erekcie

Ďalší bod k dobru. Subjektívne je penis pri stoporení vďaka Spedre oveľa tvrdší (tvrdia muži, ktorí porovnávali účinky Spedry s konkurenciou) – prekrvenie aj tých najmenších ciev v penise je na najvyššej možnej úrovni. S trvaním týchto účinkov môžete ešte rátať po dobu 6 hodín, následne sa účinná látka lieku z tela odbúrava.

➡️ Podpora libida

Z hľadiska sexuálneho apetítu neočakávajte od Spedry nič výnimočné, respektíve ozaj nič… Nie je to žiadne afrodiziakum, na produkciu testosterónu nemá žiaden vplyv, viac nabudení na sex teda so Spedrou určite nebudete.

➡️ Oddialenie ejakulácie

Avanafil ako účinná látka lieku nemá na dĺžku styku žiaden väčší vplyv. Čiže ak sa medzi vaše problémy ráta aj predčasné vyvrcholenie, Spedra ho nedokáže riešiť. Existujú však iné lieky na predpis, ktoré áno (u nás je to Priligy s účinnou látkou dapoxetín).

➡️ Intenzita orgazmu

Intenzita orgazmu je ďalšia oblasť, v ktorej sa Spedra veľmi „neangažuje“. Snáď len sprostredkovane, kedy v dôsledku dlhšej sexuálnej abstinencie vďaka dysfunkcii sa vám bude prvý orgazmus zdať ozaj výnimočný.

 

Spedra a nežiadúce vedľajšie účinky, riziká užívania

Užívanie Spedry sa nezaobíde bez rizika prejavu nežiadúcich vedľajších účinkov. Tie sa môžu, ale aj nemusia, prejaviť v závislosti od zdravotného stavu pacienta. Spedra ako novší liek, nemá ešte do detailu všetky nežiadúce účinky preskúmané, výskum však intenzívne prebieha a liek je v tejto oblasti prísne monitorovaný. Medzi najviac spomínané (doteraz zaznamenané) vedľajšie účinky patria nasledovné prejavy:

Časté vedľajšie účinky (môžu postihnúť menej ako 1 z 10 osôb)

 • bolesť hlavy
 • sčervenenie
 • upchatie nosa

Menej časté vedľajšie účinky (môžu postihnúť menej ako 1 zo 100 osôb)

 • pocit závratov
 • pocit ospalosti alebo veľkej únavy
 • upchatie prínosových dutín
 • bolesť chrbta
 • návaly tepla
 • pocit dýchacích ťažkostí pri námahe
 • zmeny srdcového tepu pozorované na srdcovom zázname (EKG)
 • zvýšený srdcový tep
 • vnímanie búšenia srdca v hrudi (palpitácie)
 • porucha trávenia, pocit žalúdočnej nevoľnosti alebo žalúdočná nevoľnosť
 • rozmazané videnie
 • zvýšená hladina pečeňových enzýmov

Zriedkavé účinky

Medzi zriedkavé účinky Spedry sa radí celkom veľké množstvo nepriaznivých prejavov (pozri všetky v príbalovom letáku), za všetky spomeniem niekoľko z nich ako: nespavosť, predčasnú ejakuláciu, hnačka, vyrážka, častejšie močenie…

Nežiadúce účinky, pri ktorých treba okamžite vyhľadať lekársku pomoc

 • alergická reakcia (ťažkosti pri dýchaní, závrat, sipot, opuch očných viečok, tváre, pier, hrdla…)
 • bolesť na hrudníku
 • nepretržité a niekedy až bolestivé stoporenie (podozrenie na priapizmus)
 • náhle zhoršenie alebo strata zraku
 • náhle zhoršenie alebo strata sluchu

Spedra - tabletky, liek na erektilnú dysfunkciuNežiadúcich účinkov užívania liekov na predpis, konkrétne Spedry, je ako vidíte sami celkom dosť a to som nespomenul všetky (viac a podrobnejšie o nežiadúcich účinkoch nájdete v príbalovom letáku liekupozri ADC.sk). A predstavte si potom situáciu, že takýto užijete bez predpisu. Bez toho, aby vám lekár na základe vášho zdravotného stavu vôbec odobril užívanie takéhoto lieku na erektilnú dysfunkciu. Stojí to za ten risk, Spedru či iné lieky na erekciu, si kupovať niekde načierno? Určite nie. A myslím si, že mi dá v tomto hádam aj každý triezvo uvažujúci muž za pravdu. Čo vy?

 

Kontraindikácie a interakcie

Okrem vedľajších účinkov je potrebné spomenúť aj situácie, kedy sa Spedra nemôže užívať. Týka sa to prípadnej interakcie lieku s inými prípravkami a liekmi + ostatné kontraindikácie vrátane ochorení, ktoré znemožňujú jej užívanie. O čo konkrétne sa jedná?

➡️ Spedra sa nesmie užívať v prípade zistenej alergie avanafil či inú látku obsiahnutú v tabletkách. Ak ste prekonali srdcový záchvat alebo mali cievnu mozgovú príhodu, či nízky krvný tlak tak užívať Spedru takisto nemôžete. Platí to aj pri niektorých zriedkavo sa vyskytujúcich vrodených ochorení očí.

➡️ Čo sa týka liekov, tak so Spedrou nesmiete súbežne užívať lieky na báze nitrátov (pretože to vedie k nebezpečnému poklesu krvného tlaku), ani lieky, ktoré fungujú ako donory oxidu dusnatého (napríklad amylnitrit), iné lieky na erektilnú dysfunkciu s podobnými účinnými látkami, lieky na epilepsiu, niektoré antibiotiká na infekcie, lieky na nepravidelný srdcový tep a ďalšie lieky. Inak vlastne platí zásada, že súbežné užívanie Spadry a akýchkoľvek iných liekov na predpis musí schváliť lekár*.

*O ďalších obmedzeniach vás určite dostatočne poinformuje váš lekár či lekárnik a všetky nájdete aj v príbalovom letáku. Dôkladne si ho pred prvým užitím lieku prečítajte!

➡️ Spedra je určená len dospelým mužom (18+) a určite nie ženám. Takisto by po ňom nemali siahnuť tí, ktorí ozajstnou erektilnou dysfunkciou netrpia. Aj preto je dôležité, aby vám Spedru a či obdobné lieky na erekciu predpísal lekár a nekupovali ho z pofidérnych eshopov a z neznámych zdrojov.

Ešte spomeniem pár ďalších obmedzení – napríklad, že kombinovanie Spedry s grapefruitovou šťavou je vylúčené, nakoľko má vplyv na účinnosť tabletiek (zvyšuje nebezpečne ich účinok). Vylúčiť treba aj alkohol a vzhľadom na vedľajšie účinky si treba dať pozor aj pri šoférovaní vozidiel a obsluhe strojov.

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania Spedry, tak nejaké špeciálne požiadavky na jej uchovávanie neexistujú. Tabletky treba skladovať a uchovávať v pôvodnom obale v suchu pri normálnej teplote a určite mimo dosahu detí. Liek nepoužívajte po dátume exspirácie. Nespotrebované lieky nelikvidujte odpadovou vodou alebo domovým odpadom, ale ich vráťte do lekárne.

 

Spedra a jej cena, balenia, kde kúpiť

Spedra je liek na predpis a preto sa môže predávať jedine v lekárni. Na základe receptu ho vám bez väčšieho problému vydajú v každej z nich. Spomínaný recept však môžete získať jedine po absolvovaní vyšetrenia u lekára špecialistu – sexuológa alebo urológa. A to na základe potvrdenej diagnózy: erektilná dysfunkcia z dôvodu nedostatočného prekrvenia ciev.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Spedra je u nás momentálne dostupná v 2 základných veľkostných variantoch (4 alebo 8 tabletky v balení) a s rôznou koncentráciou účinnej látky – najslabšia verzia obsahuje 50 mg avanafilu, silnejšia 100 mg a najsilnejšia až 200 mg.

Spedra sa dá kúpiť za nepomerne nižšiu cenu za tabletku v porovnaní s niektorou konkurenciou. Závisí to sčasti aj od veľkosti balenia a koncentrácie účinnej látky v tabletkách či marže lekárne, ale 6 až 7 € za jednu tabletku je naozaj fajn cena.

➡️ Legálne generiká Spedry

Spedra nie je na trhu dostatočne dlho na to, aby po vývoji jej generika siahli aj iné farmaceutické spoločnosti. To však neznamená, že už prvé lastovičky neexistujú. Sú to však u nás neregistrované lieky a ich predaj nie je povolený.

➡️ Nelegálne generiká Spedry

Tieto lieky pochádzajú od indických farmaceutických spoločností zameraných na výrobu lacných generických liekov (Centurion Laboratories a Sunrise Remedies). Opakujem ešte raz, legálne sa k nim u nás ale nedostanete a v lekárni ich ani nehľadajte.

💊 AvaForce
💊 Super Avana

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na posilnenie erekcie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

Prečo nekupovať Spedru a jej generiká bez receptu

Spedra je liek na predpis a normálne ho teda dostanete kúpiť výhradne v lekárni. Toto je jediný overený a kontrolovaný zdroj. Kupovanie akýchkoľvek liečivých preparátov na predpis mimo lekárne na čiernom trhu je vážne ohrozenie ľudského zdravia! Inzerátov a pochybných webstránok, ktoré sa tvária ako legálne eshopy a kde je Spedra či ostatné lieky na erekciu bez predpisu výhodný artikel, je však stále celkom dosť. Dôrazne vás od podobnej kúpy chcem odhovoriť.

Nelegálne kúpené lieky môžu mať iné zloženie, môžu účinkovať iným spôsobom a tiež spôsobovať odlišné nežiadúce vedľajšie účinky. Populárne tabletky na erekciu tiež bývajú výhodným artiklom pre falšovateľov pričom napodobeniny neobsahujú dosť účinnej látky. Nezriedka tiež bývajú po exspirácii, alebo sú nejakým spôsobom inak znehodnotené (v extrémnych prípadoch obsahujú škodlivé prímesy ako antibiotiká či dokonca arzén…).

 

Spedra: Užívanie a dávkovanie

Čo sa týka užívania a dávkovania Spedry, tak tu je to podobné ako pri ostatných konkurenčných prípravkoch (s malými odlišnosťami samozrejme). Maximálna denná dávka je 💊 1 tabletka a 200 mg účinnej látky (avanafilu), ktorú stačí užiť 15 až 30 minút pred pohlavnou aktivitou, pričom erekcia sa dá dosiahnuť až po sexuálnej stimulácii. Výrobcom odporúčaná úvodná dávka je 100 mg.

Pár pravidiel, ktoré treba pri užívaní Spedry nevyhnutne dodržiavať:

 • vždy užívajte tento liek presne tak, ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik, ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika
 • Spedra sa nesmie užívať častejšie ako jedenkrát denne
 • tabletu je potrebné prehltnúť vcelku a zapiť pohárom vody
 • vyhýbajte sa predávkovaniu – ak užijete viac Spedry, ako máte, môžete zaznamenať vyšší výskyt vedľajších účinkov a ich zvýšenú intenzitu, pričom dávky vyššie ako 200mg/deň aj tak nezvyšujú jej účinnosť

Nástup účinkov sa u jednotlivcov líši. Takisto záleží, či sa tabletka užije nalačno alebo napríklad s nejakým ťažkým jedlom (vtedy sa jej účinok môže dostaviť neskôr). Normálne však môžete očakávať reakciu na prijatú účinnú látku lieku do pol hodiny po užití tabletky. Ak sa tak nestane, prípadne dosiahnutá erekcia nevydrží dostatočne dlho, to znamená do konca styku, určite o tom dajte vedieť svojmu lekárovi, ktorý vám môže dávku zvýšiť (nikdy však nie nad 200 mg). Takisto s užívaním lieku prestaňte a kontaktujte lekára v prípade, že je jeho účinok príliš intenzívny.

 

Aké sú skúsenosti s užívaním Spedry

Skúsenosti s týmto liekom logicky nemá toľko mužov ako s jej známejšími náprotivkami Viagrou či Cialisom. No i tak existuje dostatočné množstvo vedeckých štúdií a skúseností mužov*, ktoré potvrdzujú reálne účinky Spedry pri erektilnej dysfunkcii. Každopádne je len dobre, že sa postupne dostáva do povedomia a jej obľuba pomaličky ale isto rastie. Takto je na výber viac možností a zvyšuje sa šanca, že každý postihnutý muž nájde medzi nimi vhodnú alternatívu. Určite však nie je všetko ružové ako by sa zdalo. Spedra je takisto liek, ktorý má množstvo možných vedľajších účinkov a je pravda, že ich je naozaj celkom dosť. K nepriaznivému prvému dojmu tiež prispieva fakt, že monitorovanie týchto nežiadúcich účinkov ešte stále prebieha.

*Vyššie uvedené informácie týkajúce sa skúseností s užívaním liekov na poruchy erekcie nie sú overené a aj moje osobné skúsenosti sú „len“ subjektívnym hodnotením. Inak sa jedná o zovšeobecnený sumár vyjadrení mužov, ktoré sú voľne dostupné na niektorých diskusných fórach na internete a sú založené na individuálnych skúsenostiach. Účinky liekov ako je Spedra sa preto u jednotlivých mužov môžu líšiť.

 

Spedra a najčastejšie otázky

Toto sú najčastejšie otázky mužov týkajúce sa Spedry, ktoré som našiel v najrôznejších diskusných internetových fórach a v komentároch. A pripájam aj moje odpovede na ne:

❓ Je užívanie Spedry bezpečné?

Ak vám ju predpíše lekár – to znamená, že absolvujete potrebné vyšetrenie, tak väčšie obavy z užívania týchto tabletiek nemusíte mať. No rátajte s tým, že výskyt vedľajších účinkov v podstate nemáte veľmi ako ovplyvniť a práve tie vám napokon môžu pohlavný styk poriadne znepríjemniť.

❓ Čo robiť v prípade, že účinok tabletiek nie je dostatočný?

Účinnosť Spedry je do istej miery závislá od zdravotného stavu muža a tiež od sily tabletky (200 mg účinnej látky v 1 tabletke logicky zaberie viac ako 50 mg). Takže naozaj existuje možnosť, že vám úvodná dávka nezaberie podľa predstáv. V takom prípade vám lekár môže znížiť či zvýšiť dávku. Jedine lekár! Nikdy tak nerobte na vlastný popud.

❓ Je Spedra určená len na jednorazové užívanie, alebo dá sa užívať aj dlhodobo?

V istom zmysle sa Spedra užívať dlhodobo naozaj dá. Treba sa však zamyslieť nad dôvodmi, prečo by ste tak mali robiť. Aby to napokon nedopadlo tak, že to nebudete môcť bez tabletky robiť vôbec. Rizikom sú aj spomínané vedľajšie účinky a v neposlednom rade je cena za tabletku tiež stále celkom vysoko.

❓ Ako rýchly je nástup účinok a ako dlho trvá?

Je to do určitej miery individuálne, ale účinok sa vie pohodlne dostaviť už do 15 minút po užití Spedry. Všeobecne však rátajte radšej s 30 minútami. Trvanie účinku je potom podobné ako u ostatných liekov na erekciu – do 6 hodín. Ale zas nech vás neprekvapí keď náhodou odoznie skôr ako za 5 hodín – aj to sa totiž môže ľahko stať.

❓ Môže sa Spedra kombinovať s inými liekmi?

S niektorými určite nie, napríklad sa neodporúča kombinácia Spedry s liekmi, ktoré majú podobné vlastnosti. Takisto sa nesmie užívať spolu s niektorými liekmi na srdce, cievy, krvný tlak a ďalšími, pričom je potrebné aby ste ešte pred užívaním tabletiek na erekciu svojho lekára oboznámili s tým, že užívate hocijaké lieky. Svojvoľné užívanie ohrozuje vaše zdravie a život!

❓ Prečo nekupovať Spedru bez receptu z internetu?

Aj keď vás to bude lákať, nepodľahnite tomu. Lieky na erekciu bez receptu dostupné prostredníctvom pochybných eshopov na internete sú veľkým rizikom. V tom lepšom prípade sa vám nestane nič vážnejšie, pretože pôjde len o neúčinnú náhradu. V tom horšom môžete naďabiť na falzifikáty, ktoré sú zdraviu škodlivé a obsahujú nebezpečné látky nezriedka dokonca ohrozujúce váš život.

❓ Spedra a jej vplyv na plodnosť?

Výrobca uvádza, že sa nezistil žiaden účinok na pohyb alebo štruktúru spermií po jednorazovej dávke 200 mg tabletiek Spedry u zdravých mužov. Momentálne nie sú dostupné žiadne ďalšie údaje o vývine spermií a to ani u zdravých mužov, ani u mužov s miernou erektilnou dysfunkciou.

 

Spedra a moje zhodnotenie na záver

Čo dodať k Spedre na záver? Snáď len toľko, že je v podstate preukázané, že jej účinok pri určitom stupni erektilnej dysfunkcie (podmienenou zhoršeným prekrvením penisu pri erekcii) je naozaj veľmi solídny. Výhodou lieku v porovnaní s konkurenciou je fakt, že má rýchlejší nástup účinkov. Takisto patrí medzi tie lacnejšie originálne lieky na erekciu. Na druhú stranu, jej užívanie je komplikované z titulu viacerých obmedzení, kedy sa užívať určite nesmie a tiež netreba zabúdať na vyššie riziko vedľajších účinkov.

Ak aj vy uvažujete nad kúpou Spedry (alebo aj iných liekov na erekciu, najmä jej najväčších konkurentov ako Cialis, Viagra či Levitra), odporúčam vám, aby ste to riešili vždy oficiálnou cestou a najprv navštívili lekára, nechali sa vyšetriť a nakoniec nechali vystaviť recept. Ak si myslíte, že to s vašou erekciou ešte nie je tak vážne, že by ste museli užívať syntetické lieky na predpis, môžete siahnuť aj po niektorom voľne dostupnom výživovom doplnku zameranom na podporu erekcie, potencie a libida.

 

Tabletky na erekciu bez receptu, ktoré som osobne vyskúšal

Ja mám dobré skúsenosti s tabletkami na erekciu, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je striktne prírodné. K týmto doplnkom som sa dostal aj vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy s erekciou pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

Princíp a účinky tabliet na podporu erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Prírodné tabletky na erekciu - potraviny na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká (výťažky z rastlín) a látky, ktoré nepochybne majú podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je teda pomerne široké (dokonca niektoré podporujú spermatogenézu, či správnu ejakuláciu), nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere očakávaný efekt. Optimálna doba užívania? 2-3 mesiace – podľa potreby.

Najlepšie tabletky na erekciu s prírodným zložením

A ktoré tabletky ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Spedra: Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.