Dapoxetín – účinná látka na predčasnú ejakuláciu (kompletný profil)

Peter Kacián Téma 18. marca 2020 0

Dapoxetín je účinná látka, ktorá sa používa na liečbu predčasnej ejakulácie (oddaľuje čas do vyvrcholenia a môže zlepšovať kontrolu nad ejakuláciou). Najznámejší liek s touto látkou v zložení je Priligy a u nás je to jediný legálne dostupný prípravok na oddialenie vyvrcholenia. Samozrejme na predpis. Dapoxetín patrí medzi takzvané selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI), čo sú látky, ktoré sa najčastejšie používajú v rámci antidepresív, pretože priamo ovplyvňujú činnosť centrálnej nervovej sústavy.

V tomto článku si Dapoxetíne povieme viac a ak vás zaujíma ozaj podrobný profil tejto látky vrátane informácií o jeho účinkoch, vedľajších účinkoch, odporúčanom dávkovaní… ale aj skúsenosti s jeho užívaním, predaj či dokonca jeho cena, čítajte ďalej.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na oddialenie ejakulácie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONGZerex Extralong a ✅ Erexan Kontrol.

Dapoxetín: pôvod, popis a využitie

Dapoxetín patrí medzi selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI). Ide vlastne o prvý liek pôvodne schválený na liečbu predčasnej ejakulácie mužov vo veku 18 až 64 rokov. Chemický vzorec dapoxetínu je C21H23NO ((S)-N,N-Dimethyl-3-(naphthalen-1-yloxy)-1-fenylpropán-1-amín) a jeho molekulárna hmotnosť je 305,413 g/mol. Farmakokonetika: biologická dostupnosť 42 %, väzba na proteíny 99 a viac %, biologický polčas rozpadu 1,5 hodiny… Ak hľadáte o dapoxetíne viac z tejto oblasti, odporúčam pozrieť anglickú Wikipediu, prípadne PubChem.

💡 Dapoxetín - niečo málo z histórie

Dapoxetín sa na „scéne“ objavil už v priebehu 80-tych rokov minulého storočia (na jej vývoji sa podieľal David Wong, chemik z farmaceutického koncernu Eli Lilly, ktorý stál aj vývojom fluoxetínu alias Prozac-u) a využíval sa najmä na liečbu depresií a iné psychické problémy. Dapoxetín na liečbu predčasnej ejakulácie sa prvýkrát objavil pod názvom lieku Priligy, kedy štúdie potvrdili už v prvotných fázach testovania vynikajúce účinky na oddialenie ejakulácie.

Práva a patenty na tento liek sa v priebehu času menili a pôvodného vlastníka práv Eli Lilly vystriedala v roku 1998 spoločnosť PPD GenuPro a v roku 2001 nadnárodná obchodná spoločnosť ALZA Corporation (zaujímavosť: jej materskou organizáciou je Johnson & Johnson). Konkrétne za liekom Priligy však stojí spoločnosť Berlin-Chemie AG z Nemecka (súčasť známej farmaceutickej skupiny Menarini). Výrobcom je potom alebo nemecká Menarini – Von Heyden GmbH alebo talianska Janssen-Cilag S.p.A..

➡️ Ako to funguje?

Dapoxetín je špecifický inhibítor spätného vychytávania serotonínu. Čo to vlastne znamená? To, že práve táto látka spomaľuje jeho prenos v tele, serotonínu vlastne zvyšuje jeho účinok a tým podporuje oddialenie ejakulácie. Serotonín je inak hormón, ktorý sa pasuje za základný „prenášač“ nervových vzruchov v našom tele.

Výhodou dapoxetínu je tiež to, že sa rýchlo vstrebáva a tak aj veľmi rýchlo naň dokáže pôsobiť. Ostatné inhibítory ako fluoxetín, fluvoxamín, sertralín, paroxetín, citalopram, klomipramín ani zďaleka tak rýchlo nepôsobia.

 

➡️ Dapoxetín – Využitie

Dapoxetín je látka zaradená medzi antidepresíva, no vzhľadom k svojim vlastnostiam a kratšiemu pôsobeniu v tele našiel svoje uplatnenie viac v liekoch na oddialenie ejakulácie. Pri liečbe tejto poruchy sa využíva fakt, že dapoxetín dokáže spomaliť odpoveď na sexuálne dráždenie, čím sa signál na ejakulovanie z mozgu do pohlavnej sústavy oneskorí. O koľko? Výskumy hovoria o 1 až 3 minútach oddialenia. V praxi to mimo iné znamená, že dapoxetín ako liek by sa mal podať 1-3 hodiny pred pohlavným stykom (najvyššia koncentrácia lieku v tele), pričom doba účinku je približne 6 hodín. Účinnosť klesá pozvoľne a liek sa nakoniec úplne absorbuje (dapoxetín je inaktivovaný v pečeni a obličkách cytochrómomami CYP2D6 a CYP3A4 a monooxygenázami a metabolity sa následne vylučujú močom). Liek podľa niektorých štúdií dokáže predĺžiť trvanie pohlavného styku z 1 minúty na 3,5 minúty (zdroj: News-medical.net).

Nevýhodou tejto látky je to, že v istom smere tiež dokáže negatívne ovplyvniť kvalitu erekcie a tiež, že sa nedá užívať dennodenne. Ak natrafíte na nelegálne generiká, ktoré tvrdia opak, tak vedzte, že v prípade pravidelného užívania takýchto tabletiek hrozia vážne zdravotné problémy – okrem toho, že je tam dapoxetín v nadmerných koncentráciách, často býva v kombinácii s látkami na erekciu ako sildenafil či tadalafil.

 

Najznámejšie lieky s obsahom Dapoxetínu

Dapoxetín nie je striktne súčasťou iba v Priligy, ale nájdeme aj v iných prípravkoch – generikách, ktoré sú u nás však nelegálne a neprešli schválením a registráciou.

Najznámejšie značky liekov s Dapoxetínom v zložení:

➡️ Priligy

💡  Priligy je liek s dapoxetínom na liečbu predčasnej ejakulácie u mužov vo veku 18 – 64 rokov. Pochádza z dielne Berlin Chemie AG (Menarini Group). Okrúhle tabletky svetlosivej farby sa vyrábajú v dvoch verziách – buď s 30 mg alebo 60 mg dapoxetínu v 1 tabletke (po 3 alebo 6 ks v balení). Cena Priligy závisí od toho o aké veľké balenie a o akú koncentráciu látky ide. Cena za 1 tabletku sa tak pohybuje približne v rozmedzí 7 až 10 €.

Informácie o tabletkách som čerpal z viacerých zdrojov, najmä však z ADC.sk, prípadne mediately.co.

 

➡️ Nelegálne lieky s obsahom dapoxetínu

Dapoxetín v nelegálnych generikách (v SR neschválené a neregistrované lieky):

💊 Dapoxy

Dapoxy či Dapoxetine (niekedy aj pod názvom Prejac či Poxet) je generikum od indickej spoločnosti Shree Venkatesh International Limited. Obsahuje 60 mg dapoxetínu v balení s 10 tabletkami a cenou niekedy až pod 2 € za 1 tabletku. Upozorňujem ešte raz – jedná sa o u nás neregistrovaný a teda nelegálny liek!

💊 Super Vikalis VX

Shree Venkatesh vyrába aj liek Super Vikalis VX s kombináciou dapoxetín (60 mg) + tadalafil (20 mg). Táto kombinácia nie je práve najšťastnejšia (spýtajte sa svojho lekára) a určite sa neoplatí riskovať – tento liek/generikum je u nás takisto samozrejme nelegálny. Cena za jednu tabletku vychádza na čiernom trhu na približne 3 €.

💊 Super P-Force

Super P-Force je u nás nepovolený liek firmy Sunrise Remedies (India), ktoré v sebe spája 2 účinné látky, okrem dapoxetínu na predčasnú ejakuláciu (60 mg) je to aj sildenafil (100 mg). Zase: jedná sa o nebezpečnú kombináciu a zároveň nelegálny liek.

💊 Super Kamagra

Z dielne známej indickej spoločnosti Ajanta Pharma pochádza aj  takzvaná Super Kamagra. Tieto tabletky sú viacmenej odvodené od „slávnej“ Kamagry a okrem 100 mg sildenafilu obsahujú aj 60 mg Dapoxetínu. Ako inak sa jedná o nelegálny produkt a jeho predaj je u nás nepovolený.

💊 Cenforce D

Indická farmaceutická firma Centurion Laboratories zase na trh ďalšiu alternatívu dapoxetín + sildenafil, pričom superkamagru sa pokúša tromfnúť ešte nižšou cenou. Je to nelegálne generikum, ktoré u nás nie je registrované a jeho predaj zakázaný.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na oddialenie ejakulácie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONGZerex Extralong a ✅ Erexan Kontrol.

 

Dapoxetín: účinky

Pôvodný účel použitia tejto účinnej látky smeroval k liečbe depresií. No vďaka jej vlastnostiam – rýchle vstrebanie látky organizmom a jej následné promptné odbúranie – toto využitie dapoxetínu nebolo práve optimálne. Naopak, pri predčasnej ejakulácii sú to vítané „schopnosti“ a látka reálne predlžuje dobu do dosiahnutia ejakulácie.

Predčasná ejakulácia

Vedecká poučka hovorí, že predčasná ejakulácia je stav, kedy vyvrcholenie a výron ejakulátu prebehne do 1 minúty od prieniku penisu do vagíny (prípadne inej stimulácie). Má to však svoje ale a do úvahy treba brať aj viaceré „poľahčujúce okolnosti“. Rýchla ejakulácia tak môže byť napríklad dôsledok predošlej dlhšej sexuálnej abstinencie, prípadne sa na jej vzniku môže podieľať zvýšený stres a nervozita (problém mladších mužov na počiatku ich pohlavnej dospelosti). Najhlavnejším príznakom je PRAVIDELNÁ neschopnosť potlačiť svoju ejakuláciu tak, aby k nej nedošlo do minúty od začiatku styku. Čítaj viac na Afrodiziakum.sk: Rýchla, predčasná ejakulácia – o čo ide a čo sa s tým dá robiť

Účinky dapoxetínu v tejto oblasti potvrdzujú viaceré štúdie. Napríklad v tejto štúdii konkrétne užívali muži so stredne ťažkou až ťažkou predčasnou ejakuláciou (ejakulácia do 1 minúty od penetrácie vagíny penisom) dapoxetín v koncentrácii 30 mg, 60 mg alebo placebo vždy 1-3 hodiny pred stykom. Výsledky po 12 týždňoch ukázali, že priemerné časy ich súlože sa zmenili nasledovne: pri placebe to bolo na 1,8 minúty, pri 30 mg dapoxetínu na 2,8 minúty a 60 mg dapoxetínu na 3,3 minúty. Takisto však muži potvrdili aj údajne lepšiu kontrolu nad ich ejakuláciou a zlepšilo sa ich uspokojenie zo sexu.

 

Vedľajšie nežiadúce účinky a riziká spojené s užívaním

Dapoxetín, tak ako každé liečivo, môže v určitej miere vyvolávať aj nežiadúce vedľajšie účinky. Tých je celkom dosť, pričom nezanedbateľným efektom môže byť aj zníženie kvality erekcie. Inak, žiadne život ohrozujúce účinky dapoxetín nemá… a muž bez závažných zdravotných problémov s najväčšou pravdepodobnosťou žiadne nežiadúce účinky ani nepocíti. Každopádne však platí, že čím vyššia dávka dapoxetínu sa užije, tým bude vyššie riziko vzniku nežiaducich účinkov (30 mg je teda menej rizikových ako 60 mg). Takisto sa zvyšuje v prípade, že odstup medzi dávkami je menší ako 24 hodín.

Medzi najčastejšie (mierne) vedľajšie účinky dapoxetínu patrí nevoľnosť, bolesti hlavy, sucho v ústach, hnačka a ďalšie problémy s trávením, nespavosť, somnolencia (prvý stupeň straty vedomia – takzvaná chorobná spavosť) a závraty. Takisto môže dôjsť k spomínanej strate sexuálnej túžby a problému uspokojujúcej erekcie a dosiahnutím orgazmu, pocit slabosti, útlmu, letargie (otupenosti) alebo únavy.

Okrem nežiadúcich účinkov, ktoré sa môžu prejaviť počas užívania dapoxetínu, môžu nastať problémy aj po jeho vysadení. Najčastejšie sa podľa skúseností mužov jedná o pocity závratu a problémy so spánkom. Tieto symptómy sa objavujú aj u mužov, ktorí lieky s touto účinnou látkou neužívali aj dlhšiu dobu. Predávkovanie dapoxetínom sa najčastejšie prejavuje vracaním či nutkaním naň.

Interakcie a kontraindikácie

Vedľajšie účinky nie sú jediné komplikácie, ktoré môžu súvisieť s užívaním dapoxetínu. Existujú totiž aj viaceré obmedzenia týkajúce sa možných interakcií s liekmi a samozrejme ďalšie kontraindikácie.

Dapoxetín určite neužívajte pokiaľ máte naň alergiu. To isté platí v prípade, že máte nízky krvný tlak sprevádzaný častými závratmi. S lekárom treba jeho prípadné užívanie prekonzultovať aj v prípade, že ste v minulosti mali problémy s depresiou, mániou, schizofréniou či bipolárnou poruchou. Pri problémoch so srdcom sa Dapoxetín nesmie užívať vôbec.

Ak užívate akýkoľvek iný liek, je potrebné o tom lekára* informovať ešte pred predpísaním tabletiek s dapoxetínom. Tie by sa nemali kombinovať s užívaním liekov na erekciu s obsahom inhibítorov, ale tiež s niektorými liekmi na psychické poruchy. Neprípustná kombinácia sú tiež lieky s dapoxetínom + lieky s obsahom ľubovníka bodkovaného, dapoxetín + tramadol (opioidné analgetikum), dapoxetín + lieky na liečbu migrény, dapoxetín + tryptofán… vždy si podrobne pred užívaním konkrétneho lieku dôkladne preštudujte jeho príbalový leták a riaďte sa ním (ak lekár nepovie inak).

*Toto všetko inak berie do úvahy váš lekár, ktorý vás vyšetrí a posúdi, či môžete vôbec liek s dapoxetínom užívať – a teda vás chcem dôrazne varovať pred zaobstaraním si tabletiek na erekciu na čiernom trhu, jednoducho vám to nestojí za to riskovať svoje zdravie.

Ďalšie obmedzenia

  • počas 24 hodín pred užitím tohto lieku nepite grapefruitovú šťavu, pretože môže zvýšiť jeho hladinu vo vašom tele
  • počas užívania liekov s dapoxetínom sa nesmie užívať alkohol ani iné drogy
  • nesmú ho užívať deti a dospievajúci mladší ako 18 rokov

Dapoxetín: Užívanie a jeho správne dávkovanie

Dapoxetine (Priligy) u nás smú užívať iba tí muži, ktorí reálne trpia predčasnou ejakuláciou, a ktorú im teda diagnostikoval odborný lekár. Odporúčaná počiatočná dávka je 30 mg dapoxetínu. V prípade, že sa nedostavili očakávané účinky a tiež sa neprejavili žiadne významné negatívne prejavy užívania lieku, môže sa dávka po konzultácii s lekárom zvýšiť na 60 mg. V oboch prípadoch sa liek má užiť 1 až 3 hodiny pred pohlavným stykom. Určite by sa nemal používať ako prevencia alebo že by ste ho mali pravidelne Určite nie častejšie ako raz za 24 hodín).

Tabletky s dapoxetínom sa užívajú celé a zapijú sa dostatočným množstvom vody (radšej viac ako menej). Môžu sa užiť pred jedlom i po jedle, takže v tomto prípade nie ste nijako limitovaný ako je tomu napríklad pri liekoch na erektilnú dysfunkciu.

 

Predaj Dapoxetínu: cena a kde ho kúpiť

Dapoxetín je liek na predpis a teda ho dostanete kúpiť jedine v lekárni. Jedná sa o overený a kontrolovaný zdroj. Kupovanie obdobných preparátov na predpis mimo lekárne na čiernom trhu je vážne ohrozenie ľudského zdravia! Nelegálne kúpené lieky môžu mať iné zloženie, môžu účinkovať iným spôsobom a tiež spôsobovať odlišné nežiadúce vedľajšie účinky. Mimo to, nezriedka môžu byť aj po exspirácii alebo sú nejakým spôsobom znehodnotené. Mimo to, pri liečbe dapoxetínom platí, že musíte byť počas nej pod dohľadom lekára, ktorý posúdi efekt liečby a sleduje prípadné nežiadúce účinky aby sa predišlo vzniku niektorým ochoreniam.

Cena za Dapoxetín – závisí od množstva účinnej látky v tabletke a zároveň aj od veľkosti balenia. V priemere tak môžete rátať, že vás 1 tabletka s dapoxetínom (konkrétne hovorím o jedinom legálne dostupnom lieku s dapoxetínom u nás – Priligy) vyjde na 7 až 10 €. Ak však chcete vedieť presnú cenu, informujte sa radšej priamo v lekárni.

 

Ako fungujú lieky s Dapoxetínom – skúsenosti s ich užívaním

Dapoxetín a lieky postavené na jeho účinkoch majú pri liečbe predčasnej ejakulácie nepochybne svoj význam. Hoci sa už od počiatku táto látka pasovala za revolučný liek podobne ako Viagra, zďaleka nedosiahla jej popularitu. Prečo? Nuž mnohí muži, ktorí ju užívali*, síce zlepšenie pocítili, no určite nie v dimenziách aké si možno predstavovali a účinok týchto tabletiek bol tiež značne individuálny. Navyše nepotešil ani problém s erekciou ako možný vedľajší následok užívania.

*Vyššie uvedené informácie týkajúce sa skúseností s užívaním liekov na predčasnú ejakuláciu nie sú overené. Jedná sa o zovšeobecnený sumár vyjadrení mužov, ktoré sú voľne dostupné na niektorých diskusných fórach na internete a sú založené na subjektívnych skúsenostiach. Účinky liekov s dapoxetínom sa preto u jednotlivých mužov môžu líšiť.

Nezabudnite tiež, že:

  • užívanie týchto tabletiek vám musí schváliť lekár (po vyšetrení a stanovení diagnózy)
  • po 4 týždňoch (respektíve po 6 dávkach) sa musíte dostaviť na kontrolu k lekárovi, ktorý vám dapoxetín (Priligy) predpísal
  • za žiadnych okolností nesmiete prekračovať predpísané dávkovanie a maximálnu dennú dávku
  • nikdy nemáte kupovať takéto lieky na predpis z iného zdroja ako je lekáreň (v žiadnom prípade z internetu)
  • ak sa u vás prejavia akékoľvek negatívne účinky, užívanie lieku prerušte a konzultujte to s lekárom

 

Dapoxetín je na predčasnú ejakuláciu – pozri aj ostatné liečivá (na erekciu)

Medzi najznámejšie látky používané k liečbe erektilnej dysfunkcie patrí sildenafil, tadalafil, vardenafil a avanafil. Pozrite si v skratke nástup a trvanie účinku + terapeutickú dávku jednotlivých látok:

➡️ Avanafil (Spedra)

➡️ Sildenafil (Viagra)

➡️ Tadalafil (Cialis)

➡️ Vardenafil (Levitra)

Pri výbere lieku je v podstate na vás ako rýchly nástup účinku chcete a aké dlhé trvanie by mal mať. Samozrejme po konzultácii s lekárom, ktorý potvrdí vhodnosť vybranej aktívnej látky a nastaví terapeutickú dávku lieku.

Dapoxetín kontra sildenafil

Je možné tieto látky užívať spolu? Existuje množstvo mužov, ktorých okrem predčasnej ejakulácie trápi aj problémová erekcia. Niektoré štúdie poukazujú, že dapoxetín možno užívať spoločne s inhibítormi PDE5 ako je sildenafil, pričom neboli medzi nimi zaznamenané žiadne interakcie a nijako sa nemenili ich farmakologické účinky. Na druhú stranu, každý liek má svoje špecifické vlastnosti a takáto kombinácia nemusí každému individuálne „sadnúť“. Ak vás napadne použiť spomínaný koktail tabletiek, tak jedine po odporúčaní lekárom, keďže sú obe látky legálne dostupné iba v liekoch na predpis.

Dapoxetine kontra tadalafil

To isté samozrejme platí pre kombináciu dapoxetín + tadalafil (pozri štúdiu). Ten sa totiž takisto radí medzi inhibítory fosfodiesterázy-5. A aj v tomto prípade je súbežné užívanie liekov v takejto kombinácii plne v kompetencii lekára.

 

Časté otázky

❓ Dapoxetine a pevnejšia erekcia?

Dapoxetín na erekciu nemá žiaden dosah a teda akýkoľvek pozitívny vplyv v tomto smere určite neočakávajte. Skôr naopak. Ako vedľajší účinok tejto látky sa totiž popisuje aj strata sexuálnej túžby – libida a ťažšie dosiahnutie orgazmu.

❓ Dapoxetín a kvalita spermií?

Dapoxetín nezvyšuje kvalitu spermií teda nezvyšuje šance na otehotnenie partnerky. Naopak niektoré štúdie tvrdia (uvedené na konci článku), že dlhodobé užívanie tejto látky vo vyššej koncentrácii kvalitu spermií znižuje.

❓ Čo ak neúčinkuje?

Ak vám liek s dapoxetínom (počiatočná dávka 30 mg) nezabral a teda ste nepocítili žiaden výraznejší posun a pri styku nevydržíte viac ako 1 minútu, po konzultácii s lekárom môžete dávku zvýšiť na 60 mg 1 až 3 hodiny pred sexuálnou aktivitou. Takisto pri vyhodnocovaní účinku zaváži, ak to budete skúšať ešte niekoľko dní (pohlavných aktov) za sebou. V prípade, že nepociťujete priaznivý účinok tabletiek, tak dávku už nezvyšujte (60 mg je najvyššia prípustná dávka) a kontaktujte svojho lekára.

❓ Dapoxetine a predávkovanie?

Predávkovať sa dapoxetínom je určite možné, no popravde neexistujú žiadne relevantné štúdie, ktoré by hlásili prípadné predávkovanie touto látkou. Svojvoľne si však dávku neurčujte sami. Riskujete nielen zvýšený výskyt nežiadúcich vedľajších účinkov ale aj trvalé poškodenie zdravia. Ak sa to stalo nechtiac, okamžite kontaktujte svojho lekára.

❓ Dapoxetín a alkohol?

Presne tak ako lieky na erekciu ako Viagra, Cialis, Levitra či Spedra a ich generiká sa dapoxetín (Priligy) nesmie kombinovať s alkoholom. Táto kombinácia totiž zvyšuje riziko výskytu takzvanej synkopy – náhleho a krátko trvajúceho bezvedomia (najčastejšou príčinou je porucha srdcového rytmu alebo náhly pokles krvného tlaku, ktoré na krátky čas znížia prítok krvi do mozgu) a možnosť náhodného zranenia.

❓ Pre koho nie je Dapoxetine vhodný?

Látka nie je vhodná pre tých, ktorí v poslednom období prekonali zlyhanie srdca, či trpia poruchami srdcového rytmu. Takisto ju nesmú užívať muži s bipolárnou poruchou, tí čo prekonali chorobu obličiek alebo mozgovú mŕtvicu. Ak trpíte kardiovaskulárnym ochorením, tak užívanie dapoxetínu mohlo viesť k zhoršeniu vášho zdravotného stavu.

❓ Dapoxetín a tehotenstvo?

Dapoxetín je látka, ktorú smú užívať iba muži. Určite nie ženy a najmä tehotné – a to nielen z toho dôvodu, že viaceré štúdie na zvieratách preukázali škodlivosť tejto látky počas tehotenstva.

 

Dapoxetín a moje zhodnotenie na záver

Dapoxetín je látka, ktorá v podstate zatiaľ jediná v rámci syntetických liekov zaberá na problém zvaný predčasná ejakulácia. Výsledky sú zrejmé a potvrdené nielen vedeckými štúdiami, ale samozrejme aj samotnými mužmi, ktorí liek užívali. Na druhú stranu efekt nie je až taký evidentný ako by si mnohí priali. Takisto treba rátať s tým, že aj riziko prejavu nežiadúcich účinkov je väčšie, a hoci práve dapoxetín nepatrí medzi extra nebezpečné látky, určite to nie je zanedbateľná záležitosť.

Ak aj vy uvažujete nad tým, že si zaobstaráte liek ako je Priligy (dapoxetín ako hlavná účinná látka), odporúčam vám, aby ste to riešili IBA oficiálnou cestou a najprv navštívili lekára, nechali sa vyšetriť a nakoniec nechali vystaviť recept na konkrétne tabletky.

Ak si však myslíte, že to s vašou ejakuláciou nie je až také hrozné, že by ste hneď museli užívať syntetické lieky na predpis, ale na druhú stranu by ste pár chvíľ navyše vedeli predstaviť… Tak v tom prípade môžete siahnuť aj po niektorom voľne dostupnom kvalitnom výživovom doplnku zameranom na podporu oddialenia ejakulácie a zlepšenie výdrže (a v neposlednom rade aj erekcie, potencie a libida).

 

Tabletky na predčasnú ejakuláciu bez receptu, ktoré som osobne vyskúšal

Ja mám dobré skúsenosti s tabletkami na erekciu a ejakuláciu, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je striktne prírodné. K týmto doplnkom som sa dostal aj vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy v tejto oblasti pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

Princíp a účinky tabliet na podporu erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s ejakuláciou svoj význam. Neznamená to však, že to musí využiť každý, kto potrebuje pomoc. Určite to nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Napríklad voľne dostupné prípravky na rýchlu ejakuláciu fungujú na princípe posilnenia libida a predĺžením erekcie.

Plusom je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Pomyselným mínusom zase to, že tieto tabletky musíte kombinovať aj s inými režimovými opatreniami (cviky, krémy, kondómy…) aby bol výsledný efekt – dlhšia súlož bez prirýchleho vyvrcholenia – čo najlepší. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na ejakuláciu a dĺžku styku, tak i libido, erekciu a potenciu všeobecne.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

Najlepšie tabletky na predčasnú ejakuláciu s prírodným zložením

A ktoré tabletky ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 kapsúl
eJoy LONG
eJoy Long
➡️ prírodný prípravok na oddialenie vyvrcholenia
✅ overená značka
✅ pre dlhší styk so stabilnou erekciou a viac pôžitku
✅ bonus: viac chuti na sex + energie
✅ prírodné zloženie, bez vedľajších účinkov
✅ určený pre všetkých mužov bez rozdielu veku (18+)
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

27,90 €
Chcem vedieť viac
12 kapsúl
Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
➡️ určený na predĺženie styku
➡️ pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
➡️ pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
✅ rýchly nástup účinku
✅ priaznivý pomer cena / kvalita
✅ známy a overený produkt
✅ množstvo pozitívnych skúseností
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

34,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
➡️ doplnok stravy na predĺženie pohlavného styku a na erekciu
✅ podpora erekcie a libida
✅ pre mužov s príliš rýchlym vyvrcholením
✅ na okamžité použitie do 60 minút
✅ registrovaný ako doplnok stravy
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

29,90 €
Chcem vedieť viac

Dapoxetín: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.