Lieky na predčasnú ejakuláciu

Lieky na predčasnú ejakuláciuLieky na predčasnú ejakuláciu sú pomoc, ktorá sa v niektorých prípadoch jednoducho neodmieta. A to hlavne vtedy, ak muž trpí vážnejším stupňom tejto poruchy a vyvrcholenie uňho prichádza extrémne rýchlo – už do 1 minúty od stimulácie, či dokonca ešte pred vniknutím penisu do vagíny.

Všeobecne býva problém s príliš rýchlym vyvrcholením podceňovaný a mnohí muži si myslia, že je to záležitosť iba mladých a neskúsených mužov. Je pravda, že táto porucha sa vyskytuje najviac práve v tejto kategórii, ale mimo obliga určite nie sú ani starší muži.

Možností ako sa popasovať s týmto problémom je viacero – pri prechodnom stave miernejšieho charakteru sa dajú využiť rôzne režimové opatrenia, cviky či doplnky výživy. A ako medicínska pomoc sa zase ponúka momentálne jediný schválený liek na predčasnú ejakuláciu na predpis s názvom Priligy a účinnou látkou dapoxetín.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na oddialenie ejakulácie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy LONGZerex Extralong a ✅ Erexan Kontrol.

Predčasná ejakulácia – o čo vlastne ide

➡️ Definícia

Predčasná ejakulácia je typ sexuálnej dysfunkcie, ktorá je v podstate celkom bežná. Aspoň raz sa dokáže prejaviť u jedného muža z troch (vo veku od 18 do 59 rokov). Konkrétne sa jedná o stav, kedy muž dospeje k orgazmu a ejakulácii už do jednej minúty od momentu vniknutia penisu do vagíny, prípadne inej formy sexuálnej stimulácie.

➡️ Predčasná ejakulácia a subjektívne prirýchle vyvrcholenie nie je to isté

Že sa vám podarilo ejakulovať skôr ako ste boli doteraz zvyknutý, ešte neznamená, že aj reálne trpíte touto sexuálnou dysfunkciou. Proces vyvrcholenia u muža totiž závisí od viacerých faktorov, ktoré ovplyvňujú dobu trvania pohlavného styku až do ejakulácie. Niekto dosiahne vrchol bežne do 4-5 minút, iný si vie dať „načas“ a pohodlne „presúloží“ aj 10 minút a viac. Veľa totiž závisí od skúseností konkrétneho muža a tiež jeho partnerky. Ak však nastane extrém v zmysle jedného dvoch dotykov penisu s nasledujúcim vyvrcholením – jedná sa už o vážny medicínsky problém (a hlavne ak sa táto doba postupom času nijako nepredlžuje).

Ako riešiť predčasnú či prirýchlu ejakuláciu

Predčasná ejakulácia býva dôsledkom psychických alebo fyziologických príčin, alebo aj kombináciou oboch. Niektoré z nich môžu byť len prechodné, iné sú zase trvalejšieho charakteru. Medzi psychické faktory, ktoré môžu spôsobovať predčasné vyvrcholenie patrí napríklad depresia a stres, obavy z príliš skorej ejakulácie, problémy a prípadná nespokojnosť vo vzťahu, či obavy z neuspokojenia (vlastného i partnera). Z fyziologických faktorov je to napríklad vrodená citlivosť na sexuálnu stimuláciu, krátka uzdička (frenulum breve), chronický či akútny zápal žaluďa alebo predkožky, ale aj abnormálna hladina hormónov v tele, niektoré z ochorení prostaty, alebo aj problémy s močovým ústrojenstvom.

Podľa typu príčiny predčasného vyvrcholenia sa na jej odstránenie dajú použiť viaceré spôsoby:

 • v prvom rade sa treba zamerať na získanie väčších sexuálnych skúseností
 • je potrebné skúsiť aj tréning formou prerušovanej masturbácie
 • pomôcť môžu tiež cvičenia na posilnenie svalstva panvového dna (Kegelove cviky), prípadne aj jelqing
 • liečba zápalu zodpovedného za predčasné vyvrcholenie
 • chirurgický zákrok, ktorý pretne príliš krátku uzdičku
 • odstránenie predkožky spolu s uzdičkou (obriezka)
 • použitie znecitlivujúcich gélov či hrubších kondómov pri zvýšenej citlivosti na sexuálne dráždenie
 • lieky na predpis, ktoré pôsobia na prenos a spracovanie nervových vzruchov (Priligy s účinnou látkou dapoxetín)

Zloženie, účinky a užívanie liekov na predčasnú ejakuláciu

Lieky na predčasnú ejakuláciu sú preparáty na báze chemických synteticky vyrobených účinných látok, ktoré spomaľujú odozvu v mozgu na sexuálnu stimuláciu.

Ako to funguje? Účinná látka (dapoxetín), ktorá patrí medzi selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI), hladinu tohto neurotransmiteru medzi nervovými bunkami vlastne zvyšuje, čím sa spomaľujú tie dráhy v mužskom organizme, ktoré sú zodpovedné za predčasnú ejakuláciu. Blokovaním určitých receptorov muž menej vníma podnety, ktoré vedú k predčasnej ejakulácii a teda spomaľuje odpoveď na sexuálne dráždenie.

Lieky na predčasnú ejakuláciu – čo potrebujete vedieť

 • sú legálne dostupné iba na predpis a teda až po absolvovaní vyšetrenia u lekára
 • účinné látky týchto liekov (u nás je schválený Priligy s účinnou látkou dapoxetín) patria do kategórie antidepresív, konkrétne medzi takzvané SSRI látky (inhibítory spätného odchytávania serotonínu)
 • účinok závisí aj od stupňa závažnosti sexuálnej dysfunkcie
 • ako každý liek na predpis aj tieto lieky môžu spôsobovať množstvo vedľajších nežiadúcich účinkov a kontraindikácií
 • tieto lieky nemajú na ostatné oblasti intímneho života muža (libido, erekcia, intenzita orgazmu…) žiaden väčší vplyv
 • lieky na predčasnú ejakuláciu sa užívajú orálne, zvyčajne 1 až 3 hodiny pred pohlavným stykom
 • sú obvykle určené pre mužov vo veku od 18 do 65 rokov
 • účinok trvá niekoľko hodín – približne 6

Časté otázky

Lieky na predčasnú ejakuláciu celkom ne/prekvapivo zaujímajú viacerých mužov, ktorí sa pýtajú… Pýtajú sa najčastejšie na oblasti, ktoré súvisia s ich užívaním (v rámci najrôznejších internetových fór a diskusií). Toto sú najčastejšie otázky s odpoveďami:

❓ Sú takéto lieky dlhodobé riešenie?

Lieky na predčasnú ejakuláciu určite nie sú riešením na vždy. Majú nepopierateľnú účinnosť, no trvanie týchto účinkov je časovo obmedzené (do 6 až 8 hodín od užitia tabletky). Liek je potom nutné v prípade potreby užiť znova pred ďalším stykom (s odstupom 24 hodín). A dlhodobé užívanie týchto liekov nie je najideálnejšie ako z pohľadu vedľajších účinkov, tak i záťaže organizmu.

❓ Vedľajšie účinky týchto liekov sa aj reálne vyskytujú, alebo sa v tomto smere vôbec niet čoho obávať?

Vedľajšie účinky liekov na predčasnú ejakuláciu sú reálne doložené viacerými klinickými štúdiami. Pravdou je však aj to, že sa nemusia prejaviť u každého. Bohužiaľ, u niekoho sa môžu vyskytnúť aj závažnejšie prejavy, preto je dôležité, aby o užívaní lieku vedel lekár, ktorý by ho mal pacientovi aj predpísať (takže určite nesiahajte po tabletkách bez predpisu z čierneho trhu).

❓ Dajú sa kombinovať lieky na predčasnú ejakuláciu s liekmi na erekciu?

Existujú štúdie, ktoré interakciu medzi týmito látkami nepotvrdzujú a teda konkrétne dapoxetín ako selektívny inhibítor spätného vychytávania serotonínu možno užívať spoločne s inhibítormi PDE5 ako je sildenafil (Viagra), či tadalafil (Cialis). Oba typy liekov však majú dosť podobných možných vedľajších účinkov, takže ich súbežné užívanie môže ešte viac zvýšiť ich výskyt a intenzitu. O možnosti takejto kombinácie vás spoľahlivo bude informovať váš lekár.

❓ Čo robiť ak je účinok lieku nedostatočný, dá sa zvýšiť dávka?

Svojvoľne to určite nerobte. Ak užívate tabletky s nižšou koncentráciu účinnej látky, tak lekár vám môže odporučiť následne silnejšie (ak má teda konkrétny liek variant aj s vyšším obsahom účinnej látky). Maximálna dávka lieku za deň sa však každopádne za žiadnych okolností prekračovať nesmie.

❓ Dokážu lieky na predčasnú ejakuláciu vplývať aj na psychiku?

Hoci sa tieto lieky radia medzi antidepresíva, výrazný vplyv na vašu psychiku očakávať určite nemusíte. Snáď len ako dôsledok vedľajších účinkov. Zároveň však platí, že po ich užití by ste nemali viesť motorové vozidlo alebo obsluhovať nejaké stroje.

Originálne lieky na predčasnú ejakuláciu

Originálne lieky na predpis sú tie, pri ktorých sa použilo novoobjavené liečivo. Liek aj účinná látka sú v tomto prípade chránené patentom, po ktorého uplynutí sa na rad môžu dostať aj ich generiká. U nás je momentálne registrovaný iba jeden originálny liek na predčasnú ejakuláciu na predpis a konkrétne sa jedná o liek s názvom Priligy.

✅ Priligy

Priligy je prvý oficiálny liek, ktorý je zameraný na liečbu predčasnej ejakulácie. Účinnou látkou je dapoxetín, ktorý patrí medzi takzvané selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI). Účinky lieku sú klinicky jednoznačne overené – Priligy reálne predlžuje dobu pohlavného styku o niekoľko minút.

➡️ Základné informácie o lieku

 • liek bol uvedený na celosvetový trh v roku 2009 (u nás až v roku 2014)
 • značka patrí pod veľký farmaceutický kolos Menarini, konkrétne dcérsku spoločnosť Berlin-Chemie AG.
 • tabletka je okrúhla sivej farby, pričom na každej je na jednej strane zobrazená číslovka v trojuholníku
 • účinná látka lieku: dapoxetín
 • u nás je dostupný v 2 základných variantoch: s 30 mg účinnej látky, alebo 60 mg
 • liek (1 tabletka = 1 dávka) sa užíva 1-3 hodiny pred pohlavným stykom
 • dĺžka trvania účinku: 6-8 hodín

💡 Prečítaj si o Priligy viac

Generické lieky na predčasnú ejakuláciu

Priligy, respektíve dapoxetín – účinná látka lieku na predčasnú ejakuláciu, sa stal predlohou viacerých generických liekov. Tie sú však u nás nepovolené a ich predaj prebieha načierno na internete. Takýto spôsob je nelegálny a hlavne nebezpečný – originálne Priligy s obsahom dapoxetínu je dostupný iba na predpis z jednoduchého a racionálneho dôvodu: riziko užívania lieku bez lekárskeho dozoru je totiž jednoducho priveľké.

Toto sú najčastejšie sa vyskytujúce nelegálne generiká Priligy

Dapoxy (iný názov Prejac či Poxet)
Super Vikalis VX (dapoxetín + tadalafil)
Super P-Force (dapoxetín + sildenafil)
Super Kamagra (dapoxetín + sildenafil)
Cenforce D (dapoxetín + sildenafil)

Lieky na predčasnú ejakuláciu a skúsenosti s nimi

Skúsenosti mužov s liekmi na predčasnú ejakuláciu sú v prevažnej miere pozitívne, pretože reálne predlžujú pohlavný styk o niekoľko minút. No ani tieto preparáty nie sú zaručeným „zázrakom“, a hlavne prítomnosť vedľajších účinkov či rôzne obmedzenia v ich užívaní im pridávajú na konečnom vysvedčení niekoľko čiernych bodov.

Najväčšie výhody liekov na predčasnú ejakuláciu v skratke:

 • účinnosť týchto liekov je dostatočne vysoká, naozaj len zriedkavo totiž pacientovi nedokážu pomôcť – i keď treba rátať s individuálnymi výsledkami
 • pri striktnom dodržiavaní pokynov výrobcu nedochádza k väčším problémom (hlavne čo sa týka dávkovania a dodržania odstupu medzi jednotlivými dávkami)
 • majú jednoduché dávkovanie a účinok v trvaní 6 až 8 hodín

Nevýhody:

 • potenciálny výskyt množstva nežiadúcich vedľajších účinkov
 • kontraindikácie vylučujú pre niektorých mužov užívanie týchto liekov
 • lieky nie sú trvalým riešením, účinkujú iba niekoľko hodín
 • ak za predčasnou ejakuláciou stojí problém s uzdičkou – ideálnym riešením je skôr operačný zákrok, nie tabletky
 • dostupnosť nelegálnych liekov, ktoré sa dajú zadovážiť bez receptu na čiernom trhu – je to vysoké zdravotné riziko, tieto prípravky u nás neprešli žiadnymi skúškami a certifikáciou a môžu obsahovať nebezpečné látky

Lieky na predčasnú ejakuláciu mužom s prirýchlou ejakuláciou skutočne dokážu zlepšiť ich intímny život. To je fakt, ktorý potvrdzujú nielen klinické štúdie, ale aj reálne skúsenosti pacientov s diagnózou predčasná ejakulácia. Netreba však od nich očakávať nejaké veľké zázraky a po užití jedinej tabletky určite hneď len tak nevydržíte 15-20 minút „prevádzkovať koitus“ k obojstrannej spokojnosti.

Preto, ak si myslíte, že to s vašou ejakuláciou nie je predsa len také hrozné, aby ste museli hneď užívať syntetické lieky na predpis, tak v tom prípade môžete siahnuť aj po niektorom voľne dostupnom kvalitnom výživovom doplnku zameranom na podporu oddialenia ejakulácie a zlepšenie výdrže (a v neposlednom rade aj erekcie, potencie a libida).

Tabletky na predčasnú ejakuláciu bez receptu, ktoré som osobne vyskúšal

Ja mám dobré skúsenosti s tabletkami na erekciu a ejakuláciu, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je striktne prírodné. K týmto doplnkom som sa dostal aj vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy v tejto oblasti pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

Princíp a účinky tabliet (doplnkov) na podporu oddialenia ejakulácie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s ejakuláciou svoj význam. Neznamená to však, že to musí využiť každý, kto potrebuje pomoc. Určite to nie sú lieky, čiže ich účinnosť v tomto smere nemožno porovnávať. Napríklad voľne dostupné prípravky na rýchlu ejakuláciu fungujú na princípe posilnenia libida a predĺžením erekcie.

Plusom je ich prírodné zloženie, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Pomyselným mínusom zase to, že tieto tabletky musíte kombinovať aj s inými režimovými opatreniami (cviky, krémy, kondómy…) aby bol výsledný efekt – dlhšia súlož bez prirýchleho vyvrcholenia – čo najlepší. Tabletky sa dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení sú zahrnuté mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky ako na ejakuláciu a dĺžku styku, tak i libido, erekciu a potenciu všeobecne.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Striktne dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).

Najlepšie tabletky na predčasnú ejakuláciu s prírodným zložením

A ktoré tabletky ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 kapsúl
eJoy LONG
eJoy Long
➡️ prírodný prípravok na oddialenie vyvrcholenia
✅ overená značka
✅ pre dlhší styk so stabilnou erekciou a viac pôžitku
✅ bonus: viac chuti na sex + energie
✅ prírodné zloženie, bez vedľajších účinkov
✅ určený pre všetkých mužov bez rozdielu veku (18+)
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

27,90 €
Chcem vedieť viac
12 kapsúl
Zerex Extralong
Zerex Extralong - recenzia na afrodiziakum.sk
➡️ určený na predĺženie styku
➡️ pre mladých mužov (18+) s problémami s predčasnou ejakuláciou
➡️ pre starších pre lepšiu výdrž a dlhší styk
✅ rýchly nástup účinku
✅ priaznivý pomer cena / kvalita
✅ známy a overený produkt
✅ množstvo pozitívnych skúseností
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

34,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Erexan Kontrol
Erexan Kontrol
➡️ doplnok stravy na predĺženie pohlavného styku a na erekciu
✅ podpora erekcie a libida
✅ pre mužov s príliš rýchlym vyvrcholením
✅ na okamžité použitie do 60 minút
✅ registrovaný ako doplnok stravy
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

29,90 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!