Avanafil – profil „najmladšej“ účinnej látky liekov na erekciu

Peter Kacián Téma 26. februára 2020 0

Avanafil je zatiaľ posledná známa účinná látka, ktorá je súčasťou liekov na erektilnou dysfunkciou. Jej uvedenie na trh prinieslo veľké očakávania, pretože podľa výrobcu mala priniesť prelom v liečbe. Niektoré sa naplnili, avanafil je látka, ktorá naozaj dokáže vyvolať erekciu po stimulácii expresne rýchlo (mnoho mužov hlási, že do 15 minút), na druhú stranu sa veľmi nelíši od tých ostatných – podobne ako ony sa jedná o inhibítor fosfodiesterázy typu 5 a takisto rieši následok a nie príčinu erektilnej dysfunkcie.

Najznámejším liekom na erekciu s avanafilom je Spedra (jediné povolené liečivo u nás). Všetko o avanafile sa dozviete v tomto článku, to znamená jeho základnú charakteristiku, účinky a ako to vlastne funguje, nežiadúce vedľajšie účinky… Inak, je dobré vedieť, že u lekára tak máte ďalší liek na erekciu na výber. Či?

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na posilnenie erekcie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

Avanafil: pôvod, popis a využitie

Avanafil je podobne ako sildenafil, tadalafil a vardenafil inhibítorom fosfodiesterázy typu 5 (PDE-5). Čo to znamená? Avanafil tým, že potláča aktivitu PDE-5 podporuje vylučovanie oxidu dusnatého v penise, čím sa jeho hladké svalstvo uvoľňuje a zárovň pritom dochádza k jeho lepšiemu prekrveniu – výsledok? Po erotickej stimulácii výrazne pevná erekcia.

Chemický vzorec avanafilu je C23H26ClN7O3 ((S)-4-((3-Chloro-4-Methoxybenzyl)Amino)-2-(2-(Hydroxymethyl)Pyrrolidín-1-Yl)-N-(Pyrimidín-2-Ylmethyl)Pyrimidín-5-Carboxamid) a jeho molekulárna hmotnosť je 483,951 g/mol. Ak zháňate viac informácií z tohto hľadiska, v takom prípade odporúčam napríklad anglickú Wikipediu, prípadne PubChem.

💡 Avanafil - niečo málo z histórie

Účinná látka Avanafil je, ako som už spomínal, najmladším prírastkom do rodiny liekov určených k liečbe erektilnej dysfunkcie. Látku schválila v roku 2012 FDA a 21. júna 2013 aj agentúra EMA (Európska agentúra pre lieky). Samotný Avanafil bol vynájdený v spoločnosti Mitsubishi Tanabe Pharma (predtým Tanabe Seiyaku Co.) a licencovaný spoločnosťou Vivus Inc., ktorá vtedy spolupracovala so spoločnosťou Menarini Group na komercializácii liečiva (pod názvom Spedra, či Stendra) vo viac ako štyridsiatich európskych krajinách, ale aj v Austrálii a Novom Zélande. Neskôr Menarini (Menarini Asia-Pacific AP) získava výhradné licenčné práva od spoločnosti Mitsubishi Tanabe na predaj avanafilu aj pre Čínu, Hongkong, Macao, Taiwan, Indonéziu, Malajziu, Filipíny, Singapur, Thajsko a Vietnam…

➡️ Avanafil – Využitie

Avanafil, alias Spedra, patrí medzi najnovšiu generáciu látok z kategórie inhibítory fosfodiesterázy typu 5. Má teda schopnosť podporiť vo zvýšenej miere uvoľňovanie oxidu dusnatého počas sexuálnej stimulácie a tak v konečnom dôsledku dosiahnuť bez problémov erekciu. A hoci jej uvedenie na trh sprevádzali silné marketingové vyjadrenia, že práve Avanafil podstatne zmení liečbu erektilnej dysfunkcie, tak k veľkému prelomu určite nedošlo. Je pravda, že niektorými vlastnosťami predčí konkurenciu, no stále však ešte ostáva vyriešenie príčiny nedostatočného prekrvenia penisu v nedohľadne.

Každopádne účinnosť avanafilu má preukázateľne rýchlejší nástup (v ideálnom prípade už do 15 minút) a tiež je dlhodobá a trvá až 15 hodín a viac. Aj tak to však treba brať s určitou rezervou, nie každý muž dosahuje avanafilom takéto parametre.

 

Najznámejšie lieky s obsahom Avanafilu

Avanafil, logicky narozdiel od známejších a starších látok ako sildenafil (Viagra) a tadalafil (Cialis) nie je až taký rozšírený a populárny, čo potvrdzuje aj fakt, že veľa spoločností, ktoré by si túto látku osvojili k výrobe vlastných liekov (generík), nie je. Originálnym liekom u nás je tak len Spedra a hoci existuje aj niekoľko generík, tie sú u nás nelegálnymi liekmi.

Najznámejšie značky liekov so Avanafilom v zložení:

➡️ Spedra

💡  Spedra je originálnym liekom obsahujúcim avanafil (u nás jediný legálne dostupný liek s touto látkou). Takisto sa jedná o liek, ktorý sa dá získať iba na lekársky predpis a je potrebné predtým absolvovať odborné vyšetrenie u lekára. Spedra má formu žltej tabletky oválneho tvaru, pričom každá je označená číslom indikujúcim množstvo účinnej látky v tele. Je dostupná v troch variantoch (Spedra 50 mg, Spedra 100 mg a najsilnejšia Spedra 200 mg a po 4 až 8 kusov v balení). Účinok lieku sa dostaví až po sexuálnej stimulácii. Je známa aj pod obchodnou značkou Stendra.

 

➡️ Generiká Spedry

Avanafil v nelegálnych tabletkách na erekciu (v SR neschválené a neregistrované lieky):

💊 AvaForce

AvaForce s obsahom 100 mg účinnej látky Avanafil je generikum z dielne indickej firmy Centurion Laboratories a u nás patrí medzi nelegálne a neregistrované lieky. A hoci sa dá kúpiť o čosi lacnejšie (6-7 € za tabletku) ako originál, tak v tomto prípade to za to určite nestojí, reálne navzdory marketingu je efekt slabší ako sľubuje reklama.

💊 Super Avana

Super Avana je u nás nepovolený liek/generikum firmy Sunrise Remedies (India), ktoré v sebe dokonca spája 2 účinné látky – avanafil na erekciu (100 mg) a dapoxetín na predčasnú ejakuláciu (60 mg).

Informácie o tabletkách som čerpal z viacerých zdrojov, najmä však z ADC.sk, prípadne mediately.co.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam tabletky na posilnenie erekcie s prírodným zložením – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoyZerex a ✅ Proerecta.

 

Avanafil: účinky

Avanafil je účinná látka, ktorá bola vyvinutá primárne na liečbu erektilnej dysfunkcie. Aby účinkovala, je podobne ako aj u ostatných inhibítorov PDE-5, potrebná sexuálna stimulácia a samozrejme aj to aby sa jednalo o problém s prekrvením penisu. Na iné dôvody, ktoré môžu stáť za touto poruchou nemá dosah.

Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia je vlastne stav, pri ktorom penis nestvrdne a nedochádza k jeho zväčšovaniu. A to aj napriek tomu, že muž je výrazne sexuálne stimulovaný a normálnou reakciou by bolo, že sa zvýši prietok krvi do jeho penisu a došlo by k normálnej erekcii. A práve pri tomto procese je úloha avanafilu najviac viditeľná. Zjednodušene totiž možno povedať, že avanafil dokáže uvoľniť cievy v penise*, vďaka čomu krv doň začne lepšie prúdiť a muž tak môže ľahšie dosiahnuť erekciu. Novinkou, ktorá ho odlišuje od ostatných látok z kategórie iPDE5 je fakt, že nástup účinku je oveľa rýchlejší, najneskôr do 30 minút (v individuálnych prípadoch dokonca do 15 minút). Pri sildenafile je to na porovnanie cca 30-45 minút, tadalafile 30 minút a viac, vardenafile aj 60 minút…

Avanafil inak nespôsobuje samovoľné erekcie. To znamená, že váš penis po užití tabletky určite nebude stáť nepretržite. Erekcia sa dosiahne výlučne sexuálnou stimuláciou – pravdou však je, že oveľa ľahšie a jednoduchšie, ako bez jeho užitia.

*Avanafil patrí do skupiny liekov zvanej inhibítory fosfodiesterázy typu 5 (PDE 5). Samotná fosfodiesteráza typu 5 je enzým, ktorý podporuje degradáciu cyklického guanosinmonofosfátu (cGMP). Potlačením enzýmu sildenafilom má tak cGMP ako sa povie „voľné ruky“ a môže tok krvi do penisu regulovať tak, že muž dosiahne rýchlo erekciu (po podnete).

 

Vedľajšie nežiadúce účinky a riziká spojené s užívaním

Avanafil je látka, ktorá erektilnú dysfunkciu lieči a dosahuje významné pozitívne výsledky. Na druhú stranu však jedných dychom treba dodať, že tak ako je to v podstate pri všetkých liekoch aj pri avanafile treba rátať s nežiadúcimi účinkami. Tie sa veľmi neodlišujú od tých, ktoré preukazujú najbližšie príbuzné – iPDE-5, no viacerí odborníci i laici tvrdia, že ich je o niečo menej a menej často sa zvyknú vyskytovať ako u konkurencie.  Ja by som to zas nebral úplne doslova, pretože je jasné, že vzhľadom k tomu, že sa jedná o novú látku, všetky nežiadúce účinky ešte neboli detailne preskúmané.

Medzi najčastejšie (mierne) vedľajšie účinky avanafilu teda patrí bolesť hlavy, začervenanie pokožky, podráždenie sliznice nosa a jeho upchatie, závrat, ospalosť a veľká únava, bolesť chrbta, návaly tepla, dýchacie ťažkosti už aj pri miernej námahe, zvýšený srdcový tep, porucha trávenia, pocit žalúdočnej nevoľnosti alebo žalúdočná nevoľnosť…

Medzi menej časté účinky závažnejšieho charakteru* patrí napríklad príliš dlhá erekcia (podozrenie na priapizmus), infarkt myokardu, mŕtvica, komorová tachykardia, výrazne znížený krvný tlak, zvýšený vnútroočný tlak, alebo aj rozmazané videnie, náhle zhoršenie alebo strata videnia v jednom oku alebo oboch očiach, náhle zhoršenie alebo strata sluchu.

*V prípade prejavu vážnejších vedľajších účinkov je potrebné užívanie lieku s obsahom avanafilu prerušiť a obrátiť sa na svojho lekára. Výskyt niektorých nežiaducich účinkov sa nedá veľmi ovplyvniť a preto ak chcete a musíte lieky podobného typu užívať, treba s týmto rizikom jednoducho rátať.

Ešte väčšie riziko však podstupujete, pokiaľ ste užili generikum, ktoré je u nás nelegálne. V takom prípade sa dokonca môžu vyskytnúť v ešte väčšej intenzite a môžu dokonca byť ohroziť vaše zdravie. Preto užívajte iba tie lieky, ktoré sú u nás riadne zaregistrované a schválené.

 

Interakcie a kontraindikácie

Vedľajšie účinky nie sú jediné komplikácie, ktoré súvisia s užívaním avanafilu. Existujú totiž aj niektoré obmedzenia týkajúce sa možných interakcií s liekmi a samozrejme treba spomenúť kontraindikácie.

Avanafil určite neužívajte pokiaľ máte naň alergiu. To isté platí v prípade ak ste v minulosti prekonali mozgovú príhodu či infarkt myokardu. Obozretní by mali byť aj muži, ktorí majú iné poruchy srdca, pečene či obličiek, problémy s neliečeným nízkym alebo vysokým tlakom, prípadne trpia niektorými špecifickými degeneratívnymi ochoreniami očí alebo poškodením zrakového nervu (pigmentová retinitída).

Ak užívate akýkoľvek iný liek, je potrebné o tom lekára* informovať ešte pred predpísaním tabletiek s avanafilom. Tie by sa nemali kombinovať s liekmi na srdcovú arytmiu, na HIV/AIDS, niektorými druhmi antibiotík atď. (účinné látky ako donory oxidu dusnatého, organické nitráty a dusičnany…).

*Toto všetko inak berie do úvahy váš lekár, ktorý vás vyšetrí a posúdi, či môžete vôbec liek na erektilnú dysfunkciu užívať – a teda vás chcem dôrazne varovať pred zaobstaraním si tabletiek na erekciu na čiernom trhu, jednoducho vám to nestojí za to riskovať svoje zdravie.

V príbalovom letáku každého lieku s účinnou látkou Avanafil tiež nájdete upozornenie, že po užití tabletky nie je ideálne viesť motorové vozidlo alebo obsluhovať stroj. Problémy tiež môžu nastať aj v kombinácii s ťažkým jedlom a alkoholom, prípadne grapefruitovou šťavou.

 

Avanafil: Užívanie a jeho správne dávkovanie

Avanafil je súčasťou liekov, ktoré sú dostupné iba na predpis, ktorý môže vystaviť iba ošetrujúci lekár . Ten po vyšetrení pacienta odporučí aj vhodné dávkovanie lieku. Konkrétne avanafil sa užíva v dávkach 50 mg, 100 mg, alebo 200 mg. Bežné množstvo avanafilu je zväčša 100 mg. Ak takéto množstvo nie je dostatočné (výnimočne), môže lekár zvýšiť dávku na 200 mg. Tabletka stačí užiť cca 20 minút pred pohlavným stykom, čo je v niektorých prípadoch veľká výhoda (na porovnanie sildenafil by ste mali užiť 60 minút pred sexom).

Avanafil ako všetky lieky užívajte striktne v súlade odporúčaním lekára a informáciami od výrobcu uvedenými v príbalovom letáku. Tablety avanafilu sa užívajú perorálne a následne by sa mali zapiť dostatočným množstvo vody. Avanafil nikdy nekombinujte s inými liekmi na erektilnú dysfunkciu, ktoré obsahujú látky s podobným účinkom ako je sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis), či vardenafil (Levitra).

Ako dlho potom Avanafil pôsobí? S jeho účinkami môžete rátať ešte po dobu nasledujúcich 6 hodín (napríklad pri sildenafile je to 12 hodín). To znamená, že počas tejto doby veľmi ľahko dosiahnete erekciu v dostatočnej kvalite. Nejedná sa však o nepretržitú erekciu. Na jej vyvolanie je vždy potrebný sexuálny stimul. Časový odstup medzi dvoma dávkami by nikdy nemal byť menší ako 24 hodín. Avanafil nikdy nekombinujte s inými liekmi na erektilnú dysfunkciu, ktoré obsahujú látky s podobným účinkom ako je tadalafil (Cialis), vardenafil (Levitra), či sildenafil (Viagra).

 

Avanafil a ostatné látky s podobným zameraním (tadalafil, vardenafil, sildenafil)

Okrem avanafilu existujú aj ďalšie liečivá s podobným vplyvom na erekciu. Tie tiež spadajú do kategórie inhibítorov fosfodiesterázy typu 5. Keďže sa však jedná o odlišné látky, treba rátať s tým, že takisto môžu vplývať na náš organizmus odlišne a tiež spôsobujú niektoré iné nežiadúce účinky ako avanafil Najvýraznejšia odlišnosť je v rýchlosti nástupu účinky, kde ho má avanafil najrýchlejší.

Pozrite si v skratke nástup a trvanie účinku + terapeutickú dávku jednotlivých látok (vrátane avanafilu):

➡️ Avanafil (Spedra)

  • terapeutická dávka: 50 – 200 mg / maximálne 1x denne
  • nástup účinku: 15-30 minút
  • trvanie účinku: 6 hodín

➡️ Sildenafil (Viagra)

➡️ Tadalafil (Cialis)

➡️ Vardenafil (Levitra)

Pri výbere lieku je v podstate na vás ako rýchly nástup účinku chcete a aké dlhé trvanie by mal mať. Samozrejme po konzultácii s lekárom, ktorý potvrdí vhodnosť vybranej aktívnej látky a nastaví terapeutickú dávku lieku.

 

Predaj Avanafilu: cena a kde ho kúpiť

Avanafil je liek na predpis a teda ho dostanete kúpiť iba v lekárni*. Jedná sa o jediný overený a kontrolovaný zdroj. Kupovanie obdobných preparátov na predpis mimo lekárne na čiernom trhu je vážne ohrozenie ľudského zdravia! Nelegálne kúpené lieky môžu mať iné zloženie, môžu účinkovať iným spôsobom a tiež spôsobovať odlišné nežiadúce vedľajšie účinky. Mimo to, nezriedka môžu byť aj po exspirácii alebo sú nejakým spôsobom znehodnotené.

*Neoprávnené zaobchádzanie s liekmi, liečivami a zdravotníckymi pomôckami je zločin a páchateľom po dokázaní viny za neoprávnené zaobchádzanie s liekmi a liečivami trest odňatia slobody na tri až osem rokov a za neoprávnené podnikanie štyri až osem rokov (zdroj Pravda.sk: Počas medzinárodnej akcie zadržala NAKA na Slovensku sedem osôb. O čo konkrétne išlo? O predaj liekov na podporu potencie bez príslušných oprávnení na predaj, uchovávanie a ďalšiu distribúciu).

Cena za Avanafil, ktorý dostanete kúpiť iba v rámci konkrétnej značky Spedra, sa v prvom rade líši a odvíja od toho o aké množstvo tabliet v balení a o akú koncentráciu avanafilu v tabletke ide. Všeobecne sa to pohybuje v rozmedzí 6-8 € v prepočte za 1 tabletku. Ak chcete vedieť presnú cenu prípravku, o ktorý máte po dohode s lekárom záujem, informujte sa priamo v lekárni.

 

Ako fungujú lieky s Avanafilom – skúsenosti s ich užívaním

Avanafil podľa hodnotení a skúseností mužov* funguje v tabletkách Spedra naozaj dostatočne a v podstate jeho účinnosť na erekciu ani nikto nespochybňuje. tých reakcií a skúseností je samozrejme oveľa oveľa menej, pretože sa stále jedná ešte o pomerne novú látku. Jej najväčším pozitívom tak zostáva fakt, že najneskôr do 30 minút by sa mal účinok na erekciu prejaviť, pričom väčšina mužov zaznamenala erekciu už do 15 minút. Zároveň však aj tu platí, že alkohol a požitie jedla naraz s tabletkou spomalia jej účinok.

*Vyššie uvedené informácie týkajúce sa skúseností s užívaním liekov na poruchy erekcie nie sú overené. Jedná sa o zovšeobecnený sumár vyjadrení mužov, ktoré sú voľne dostupné na niektorých diskusných fórach na internete a sú založené na subjektívnych skúsenostiach. Účinky liekov s avanafilom sa preto u jednotlivých mužov môžu líšiť.

Nezabudnite, že:

  • užívanie týchto tabletiek vám musí odobriť lekár po vyšetrení a stanovení diagnózy
  • za žiadnych okolností neprekračujte predpísané dávkovanie a maximálnu dennú dávku
  • nikdy nekupujte tieto lieky z iného zdroja ako je lekáreň (v žiadnom prípade z internetu)
  • ak sa u vás prejavia akékoľvek negatívne účinky, užívanie prerušte a konzultujte to s lekárom

 

Najčastejšie otázky

❓ Je avanafil pre každého muža?

Avanafil teda určite nie je vhodný pre každého. Muži s kardiovaskulárnym ochorením, cukrovkou 2 typu, nestabilnou angínou pectoris a pacienti po prekonaní infarktu či cievnej mozgovej príhody lieky s touto látkou užívať nemôžu. Významná kontraindikácia je aj liečba krvného tlaku, kedy užívané lieky v kombinácii s avanafilom môžu spôsobovať vedľajšie účinky. Zároveň by sa avanafil nemal užívať spoločne s nitrátmi alebo donormi oxidu dusnatého.

❓ Avanafil a tehotenstvo?

Samozrejme obmedzenie platí aj pre tehotné a dojčiace ženy, ktoré lieky s avanafilom užívať nesmú. Ak máme na mysli účinky avanafilu pri snažení o otehotnenie, tak táto látka nemá žiadne antikoncepčné účinky.

❓ Avanafil a alkohol?

Alkohol sa s liekmi na erekciu jednoducho „neráči“. Jednak znižuje ich účinnosť a takisto môže prispieť k prejavu niektorých nežiadúcich účinkov, ktoré by sa inak možno vôbec neprejavili. Alkohol aj samostatne negatívne pôsobí na erekciu, nieto ešte v spojení s liekmi.

❓ Avanafil bez predpisu?

Avanafil na Slovensku legálne nie je dostupný bez lekárskeho predpisu. Prečo? Pretože sa jedná o látku, ktorá má významné účinky na ľudský organizmus a je nebezpečné s ním akokoľvek „experimentovať“ bez konzultácie s lekárom! Ak zvažujete podobný nákup – nerobte to! Nikdy neviete čo sa v takýchto tabletkách skutočne nachádza. Za ohrozenie vášho zdravia to určite nestojí. Pred nebezpečenstvom pravidelne varuje aj Štátny ústav pre kontrolu liečív SR.

❓ Avanafil a nástup účinku na erekciu?

Tak v tomto prípade je naozaj extrémne rýchly. Väčšina mužov tak erekciu môže po stimulácii dosiahnuť už do 15 minút po užití lieku. Ale aj v tomto prípade je to individuálne a istota by mala byť do 30 minút.

 

Avanafil a moje zhodnotenie na záver

Účinná látka Avanafil má nepochybne miesto medzi overenými a fungujúcimi liečivami na poruchy erekcie. Vzhľadom k tomu, že na trh sa dostala dobrých 15 rokov po Viagre (sildenafil) a približne 10 rokoch po Cialise (tadalafil), je toho ešte dosť na dobiehanie čo sa úspešnosti týka. V jednej veci však avanafil v porovnaní so spomínanými látkami vyniká a to je rýchlosť nástupu účinkov – do 15 až 20 minút môžete pocítiť efekt. Čo sa týka pretrvávania účinkov, tak avanafil si tiež nevedie celkom zle a dokáže pozitívne pôsobiť ešte 6 hodín no v porovnaní s tadalafilom a jeho 36 hodinami je o dosť menej. I keď môj názor je, že 6 hodinová účinnosť je v 99,99% prípadov intímneho vyžitia až-až.

Ak aj vy uvažujete nad kúpou Spedry (avanafil ako účinná látka), či iných liekov na erekciu, odporúčam vám, aby ste to riešili oficiálnou cestou a najprv navštívili lekára, nechali sa vyšetriť a nakoniec nechali vystaviť recept. Ak si myslíte, že to s vašou erekciou nie je tak vážne, že by ste museli užívať syntetické lieky na predpis, môžete siahnuť aj po niektorom voľne dostupnom výživovom doplnku zameranom na podporu erekcie, potencie a libida.

 

Tabletky na erekciu bez receptu, ktoré som osobne vyskúšal

Ja mám dobré skúsenosti s tabletkami na erekciu, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je striktne prírodné. K týmto doplnkom som sa dostal aj vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy s erekciou pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

Princíp a účinky tabliet na podporu erekcie

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s erekciou naozaj svoj význam. No vedzte, že to nie sú žiadne lieky a účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky na erekciu fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Prírodné tabletky na erekciu - potraviny na erekciuMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká (výťažky z rastlín) a látky, ktoré nepochybne majú podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je teda pomerne široké (dokonca niektoré podporujú spermatogenézu, či správnu ejakuláciu), nie len striktne na erekciu. No práve v tejto oblasti je ich účinok zvyčajne najviac viditeľný.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere očakávaný efekt. Optimálna doba užívania? 2-3 mesiace – podľa potreby.

Najlepšie tabletky na erekciu s prírodným zložením

A ktoré tabletky ma najviac oslovili? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
30 + 15 tabliet zdarma
E-reX 24
E-reX 24
➡️ doplnok stravy pre podporu erekcie
✅ pevnejšia erekcia
✅ lepšia výdrž, častejší sex
✅ prírodné zloženie (exotická muira puama, yerba maté + zinok)
✅ vhodný na dlhodobé užívanie
EreX24.sk - eshop

⭐️ garancia vrátenia peňazí
⭐️ TERAZ AKCIA - 15 tabliet zadarmo
⭐️ zásielka v diskrétnom balení

31,99 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Aphrodisia V pre mužov
Aphrodisia V pre mužov
➡️ výživový doplnok na zlepšenie erekcie, libida a sexuálneho výkonu
✅ prírodné zloženie bez prídavných látok
✅ dostupný bez receptu
✅ dobrá cena
✅ pre všetkých mužov
Aphrodisia.sk - eshop

⭐️ doprava cez Slovenskú poštu zdarma
⭐️ časté zľavy a akcie (skontrolujte či neprebieha)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Tadalafil: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych aktívnych účinných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.