Lieky na prostatu

Lieky na prostatu - tabletky, model prostatyProstata, alias predstojnica, je malá žľaza, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou mužskej pohlavnej sústavy. Jej úlohou je tvorba takzvanej prostatickej tekutiny, ktorá je nutnou súčasťou mužského ejakulátu. V tele sa nachádza tesne pod močovým mechúrom a v prípade narušenia jej fungovania tak dochádza primárne k problémom s močením. Problémy s prostatou prichádzajú s vekom a najčastejšie sa jedná o ochorenia ako je prostatitída (zápal prostaty), nezhubné zväčšenie (benígna hyperplázia prostaty) a tiež rakovina prostaty. Liečba týchto ochorení je založená na odbornej liečbe a zahŕňa aj najrôznejšie lieky na prostatu – voľne dostupné prípravky, i tie na predpis (napríklad hormonálne lieky na prostatu).

Na zdravie prostaty však vplýva množstvo faktorov, ktoré sa dajú ovplyvniť aj preventívne a preto netreba zavrhovať ani vhodné cviky a opatrenia, ktoré pomáhajú týmto problémom predísť.

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky/prípravky (doplnky výživy) na posilnenie zdravia prostaty – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Prostanax, ✅ Prostalex a ✅ Prostadyne.

Prostata a jej význam

Prostata je, ako som už spomínal v úvode, malá žľaza, ktorá sa nachádza tesne pod močovým mechúrom. Obklopuje hornú časť močovej trubice a tiež sa opiera o prednú stenu konečníka. Na jej zadnú časť sa potom pripájajú semenné mechúriky a semenovody, ktoré ňou prechádzajú, a ktoré napokon ústia do močovej rúry.

Je to jeden z naozaj dôležitých orgánov mužskej vnútornej pohlavnej sústavy, ktorého základnou úlohou je vylučovanie prostatickej tekutiny – čo je inak nevyhnutná súčasť ejakulátu („nosič spermií“, dôležitý pre ich optimálnu pohyblivosť a životaschopnosť). Zaujímavosť: semeno za svoju typickú želatínovú formu a biele zafarbenie vďačí špecifickej bielkovine, ktorá sa nachádza práve v prostatickej tekutine.

 

Najčastejšie problémy s prostatou a ich prejavy

Problémy s prostatou sa vyskytujú najčastejšie ruka v ruke so zvyšujúcim sa vekom muža + v kombinácii s ďalšími patologickými príčinami. Obmedzená funkcia prostaty spôsobuje významné potlačenie aktívnejšieho pohlavného života každého muža. Medzi najčastejšie ochorenia prostaty patrí:

💡 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie zdravia prostaty – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ Prostanax a ✅ Prostalex. Obsahujú overené bylinky na prostatu.

➡️ Zväčšená prostata

Zväčšená prostata je vlastne zvýšený nárast buniek hladkého svalstva prostaty nerakovinového typu. Ochorenie je typické pre mužov nad 50 rokov, kedy sa vyskytuje u takmer každého druhého jedinca. Medzi najnepríjemnejšie príznaky patria hlavne problémy s močením v dôsledku toho, že zväčšená prostata tlačí na močovú trubicu a znemožňuje normálny prietok moču z mechúra až von z tela.

Najčastejšie príznaky zväčšenej prostaty:

💡 TIP na produkt - Prostalex
Prostalex

 • výživový doplnok s preukázateľne pozitívnym vplyvom na prostatu a močové cesty
 • obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok: saw palmetto, žihľava, pygeum + betasitosterol
 • užívanie bez rizika vedľajších účinkov – vhodný k dlhodobému užívaniu

12,99 €

💡 TIP č.1: vynikajúce ceny💡 TIP č.2: doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)💡 TIP č.3: doručenie do 24 hodín

➡️ Zápal prostaty

Zápal prostaty (prostatitída) je ochorenie, ktoré postihuje mužov v podstate v každom veku. To znamená, že sa môže vyskytnúť (a nie ojedinele) aj u mladších. Vyskytujú sa dve formy zápalov prostaty. Prvou je akútna forma spôsobovaná baktériami, ktorá môže byť pri neliečení až životu nebezpečná. Tou druhou je chronická forma, ktorá je zase častejšia a tá spôsobuje nepríjemnú bolesť typicky v oblasti panvy a mužských slabín.

Najčastejšie príznaky prostatitídy:

 • akútny zápal prostaty: vysoká horúčka, bolesti hrádze a ťažkosti pri močení (časté močenie či nutkanie)
 • chronický zápal prostaty: bolesti hrádze, semenníkov, penisu, v oblasti močového mechúra, bolesť pri močení a ejakulácii a celkovo problémové močenie (časté, nutkavý pocit na močenie, pálenie pri močení)
 • pozri viac v mojom článku: Zápal prostaty (prostatitída) – kompletné informácie

➡️ Rakovina prostaty

Rakovina prostaty je vlastne nekontrolovateľný rast abnormálnych (malígnych) buniek tohto orgánu. Veľmi nebezpečné na tomto type rakoviny je to, že zvykne metastázovať a napadnúť aj okolité tkanivá a orgány, lymfatické uzliny či kosti.

Najčastejšie príznaky rakoviny prostaty:

 • problémy s močením (podobné ako pri nezhubnom zväčšení prostaty)
 • problémy v rámci sexuálnych funkcií – erektilná dysfunkcia napríklad
 • bolesť napríklad v oblasti panvy, dolnej časti chrbta, ale aj hrude (nádory z prostaty rozšírené do kostí)
 • necitlivosť v oblasti nôh, alebo i samotného močového mechúra (nádory z prostaty rozšírené do miechy)
 • pozri viac v mojom článku: Rakovina prostaty – všetko o zhubnom ochorení predstojnej žľazy

 

Možnosti ako zlepšiť a podporiť zdravie prostaty

Problémom treba predchádzať – platí to aj pri problémoch s prostatou. Možno sa tak vyhnete zbytočnej záťaži a užívaniu liekov. Ako teda prirodzene zlepšiť a podporiť zdravie svojej prostaty?

 • správna životospráva – zvýšený príjem ovocia a zeleniny, potravín s vyšším obsahom zinku a selénu, vitamínu E, potlačenie zlozvykov ako fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, menej soli, živočíšnych tukov, kofeínu a korenených jedál vašej prostate len a len prospeje
 • optimálne psychické rozpoloženie – dostatok času na regeneráciu, kvalitný spánok, oddych dokážu obmedziť nepriaznivý vplyv stresu a nadmernej únavy na prostatu celkom určite (poznáte to: stres a nervozita zvyšujú frekvenciu močenia)
 • fyzická kondícia – prostate prospieva aj dostatok pohybu už len vďaka tomu, že takto sa jednoducho predchádza viacerým civilizačným ochoreniam (ideálne beh a chôdza, menej bicyklovanie)
 • doplnky/tabletky na prostatu – overené bylinky (napríklad saw palmetto, tekvica, žihľava, africká slivka, kotvičník zemný), viaceré minerály a vitamíny prospievajú vašej prostate a ak nie je iná možnosť, tak aj prostredníctvom kvalitných výživových doplnkov
💡 TIP na produkt - Prostanax
Prostanax

Prostanax je výživový doplnok na prírodnej báze, ktorý obsahuje Saw Palmetto (320 mg), pŕhľavu dvojdomú (250 mg) a zinok.

 • normalizovanie funkcie prostaty
 • optimálne fungovanie močovej sústavy
 • normálna reprodukčná schopnosť
 • podpora rastu vlasov
 • vysoko koncentrované zloženie
 • laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy

18,90 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

Tieto opatrenia sú účinné hlavne v rámci prevencie. V prípade, že aj napriek dodržiavaniu zásad správnej životosprávy a pozitívnemu životného štýlu dôjde k vzniku nejakých problémov s prostatou, je samozrejme potrebné vyhľadať lekára. Na zápaly aj zväčšenie sú k dispozícii lieky na prostatu na recept aj voľne dostupné preparáty. Pri zápaloch sa používajú antibiotiká. Pri zhubnom zväčšení liečebný úkon spočíva v odstránení časti prostaty (alebo celej).

 

Lieky na prostatu: zloženie, účinky a užívanie

Lieky na prostatu, hlavne tie voľne dostupné bez potreby vystavenia predpisu, sú založené na prírodných látkach. Ide najčastejšie o rôzne rastlinné extrakty s overeným účinkom na prostatu (ale aj iné časti pohlavnej a močovej sústavy) bylín ako je Žihľava dvojdomá a Serenoa plazivá (inak zvaná aj saw palmetto). Vďaka tomu, že zloženie týchto liekov je prírodné (fytofarmaká), sú často vhodné aj na dlhodobé užívanie (najlepšie po konzultácii s lekárom).

Lieky na prostatu – čo potrebujete vedieť

 • mnohé sú dostupné aj bez predpisu (nemusíte kvôli nim teda kontaktovať lekára)
 • lieky na prostatu sú často určené ako na akútny problém, tak aj prevenciu
 • zloženie týchto liekov je overené, účinnosť a bezpečnosť je podložená testami
 • lieky sú schválené príslušnými orgánmi (všetky – aj tie bez predpisu samozrejme)
 • vďaka prírodnému zloženiu sa pri ich užívaní vedľajšie účinky vyskytujú iba minimálne
 • majú komplexnejší vplyv – pozitívny v podstate v rámci celého urogenitálneho traktu (močový + pohlavný systém)
 • účinnosť týchto liekov je nezriedka založená na pravidelnom a dlhodobom užívaní
 • čo sa týka ich dávkovania, tak to závisí aj od koncentrácie účinných látok, zväčša sa jedná o 1-3 tabletky denne

 

Časté otázky

Problémom s prostatou sa muž od určitého veku jednoducho nevyhne. Či už to bude skôr alebo neskôr. Aj preto mnohých diskutujúcich (v rámci najrôznejších internetových fór a diskusií) zaujímajú aj lieky na prostatu. Toto sú tie najčastejšie (samozrejme aj s odpoveďami):

❓ Sú lieky na prostatu trvalým (prípadne jednorázovým) riešením?

Tak to závisí najmä od toho, o aké ochorenie a jeho fázu sa jedná. Najčastejšie ide pri liekoch na prostatu o potlačenie najvýraznejšie sa prejavujúcich negatívnych príznakov – čiže liečba je zameraná na elimináciu symptómov. Dlhšie trvajúce problémy ako napríklad dlhodobo sa zväčšujúca prostata sa lieči skôr liekmi na predpis.

❓ Čakať pri liekoch na prostatu nejaké vedľajšie účinky?

Vedľajšie účinky liekov na prostatu sú reálne doložené viacerými klinickými štúdiami a všetky sú uvedené v príbalovom letáku (teda tie, na ktoré sa prišlo). Pri medikamentoch s prírodným zložením je ich však naozaj minimum, spomína sa najmä alergická reakcia alebo menšie problémy s trávením.

❓ Na ako dlho to vyzerá s ich užívaním?

Aby bol ich účinok naozaj viditeľný sa priemerná doba odporúčaného užívania týchto liekov pohybuje v rozmedzí 1-3 mesiacov. Samozrejme výsledok závisí aj od pacienta a jeho zdravotného stavu a fázy ochorenia. A taktiež od konkrétnej značky a typu lieku. Skúsenosti hovoria, že čím dlhšie sa liek užíva, tým je jeho účinnosť zreteľnejšia aj v praxi.

❓ Kde sa dajú lieky na prostatu kúpiť? Aj na internete?

Tie lieky, na ktoré nepotrebujete recept, tie kúpite bez väčších problémov priamo v lekárni – v kamennej prevádzke alebo v eshope na internete (Dr. Max, Pilulka, Benu... atakďalej, atakďalej). Druhá možnosť je určite pohodlnejšia a lieky, ktoré poznáte si takto môžete objednať úplne diskrétne. Pozor: nikdy nekupujte lieky inde, napríklad prostredníctvom rôznych inzerátov od neznámych kupcov. Kupujete tak akurát mačku vo vreci – možno je to naozaj liek a možno len imitácia v tom lepšom prípade neškodná, v tom horšom taká, ktorá vám môže spôsobiť trvalé zdravotné komplikácie…

❓ Čo robiť ak je účinok lieku nedostatočný, dá sa napríklad zvýšiť dávka?

Žiaden liek na svete nezaručí 100%-účinnosť u každého. Platí to samozrejme aj pri liekoch na prostatu. Navyše sa jedná o dosť rôznorodé problémy, ktorými môže byť prostata ohrozená – inak fungujú pri menšom nezhubnom zväčšení prostaty, inak v pokročilom chronickom stave ochorenia. Dávka lieku s tým nemá nič čo dočinenia. Striktne musíte pri všetkých liekoch dodržiavať pokyny uvedené v príbalovom letáku (ak lekár nepovie inak), v prípade voľnedostupných liekov sa môžete s otázkami obrátiť aj na lekárnika. Prípadná zmena liečby je potom podmienená na základe výsledkov komplexného vyšetrenia u lekára.

 

Voľne dostupné originálne lieky na prostatu

Liekov na prostatu je samozrejme viac – na predpis aj voľne dostupných. Ja vám teraz bližšie predstavím 2 najznámejšie voľne dostupné lieky na liečbu prostaty (bez receptu) – Prostamol uno a Prostakan forte.

✅ Prostamol uno

Prostamol uno je známy liek na prostatu, ktorého účelom je jej liečba pri diagnóze nezhubné zväčšenie prostaty I. a II. stupňa a z toho vyplývajúcich problémov s močením.

➡️ Základné informácie o lieku

 • výrobcom je známa farmaceutická spoločnosť Berlin-Chemie AG Menarini
 • je to liek rastlinného pôvodu, ktorý je postavený na účinkoch rastliny Serenoa plazivá (saw palmetto)
 • liek je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept
 • je dostupný vo viacerých baleniach – 30, 60, alebo 90 kapsulovom
 • odporúčaná denná a zároveň aj maximálna dávka je 1 kapsula (ideálne po jedle)
 • liek nie je určený na zväčšenie prostaty rakovinového pôvodu), a nesmie sa užívať ani v dekompenzačnej fáze benígnej hyperplázie prostaty
💡 TIP na produkt - Prostamol uno
Prostamol UNO 320mg 60cps

 • liek rastlinného pôvodu vo forme mäkkých kapsúl
 • na liečbu ťažkostí s močením v dôsledku nezhubného zväčšenia prostaty
 • vedľajšie účinky sa vyskytujú len veľmi zriedkavo
 • určený na dlhodobé užívanie a podporu prostaty
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – 1 tabletka denne

19,36 €

💡 TIP č.1: nad 29,90 € doprava zdarma💡 TIP č.2: online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

💡 Prečítaj si o Prostamol uno viac

 

✅ Prostakan forte

Prostakan forte je rastlinný liek na zväčšenú prostatu v úvodných štádiách (benígne zväčšenie prostaty v počiatočných štádiách ochorenia – I., II.). V prípade poruchy zvieračov močovej rúry (inkontinencia) bez zjavnej organickej príčiny je vhodný aj pre ženy.

➡️ Základné informácie o lieku

 • výrobcom je nemecká spoločnosť Dr. Willmar Schwabe, ktorá je prioritne zameraná na produkciu fytofarmák (farmaceutická firma, ktorá má vyše 140 ročnú históriu)
 • je to liek rastlinného pôvodu, ktorý je postavený na účinkoch rastliny Serenoa plazivá (saw palmetto) a Pŕhľava dvojdomá
 • liek je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept
 • je dostupný vo viacerých baleniach – 60, alebo 120 kapsulovom
 • odporúčaná denná a zároveň aj maximálna dávka sú 2 kapsuly (1 ráno a 1 večer)
 • môže sa použiť aj ako podpora pri doliečovaní po operáciách prostaty, chronických prostatitídach, prípadne aj pri dráždivom močovom mechúre
💡 TIP na produkt - Prostakan forte
Prostakan forte

 • liek rastlinného pôvodu vo forme mäkkých želatínových kapsúl
 • určený k liečbe symptómov nezhubne zväčšenej prostaty v rannom štádiu
 • minimálny výskyt vedľajších účinkov
 • liek na dlhodobé užívanie a podporu prostaty
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – 2 tabletky denne (1 ráno a 1 večer)

26,00 €

💡 TIP č.1: rýchle dodanie (od 1-3 dní)💡 TIP č.2: nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma

 

Lieky na prostatu a skúsenosti s nimi

Okrem základných informácií o liečivých preparátoch týkajúcich sa ich zloženia, či správneho užívania je pre pacienta dôležitá informácia aj o tom, ako účinky lieku hodnotia ostatní – t.j. reálne referencie, recenzie a skúsenosti ostatných mužov. K nim môžete „pričuchnúť“ napríklad aj na Heureke, na rôznych diskusných portáloch a fórach na internete. Inak, dozviete sa tam mimo iné aj to, že každý liek (vrátane liekov na prostatu) má svoje klady i zápory – poďme sa na ne pozrieť bližšie:

Najväčšie výhody liekov na prostatu v skratke:

 • riadne schválené a registrované preparáty, dostupné v lekárni
 • prirodzený mechanizmus účinku
 • prírodné zloženie viacerých voľnedostupných liekov na prostatu
 • minimum vedľajších účinkov
 • okrem prostaty pomáhajú aj v rámci močovej sústavy
 • jednoduché dávkovanie a užívanie (1-3 tabletky denne)

Nevýhody:

 • individuálne výsledky
 • nutnosť pravidelného užívania každý deň a minimálne niekoľko týždňov (mesiacov)
 • prítomnosť niežiadúcich efektov užívania (ojedinele)
 • nie sú na všetky problémy a ochorenia prostaty (pri zhubnom zväčšení je nutný operačný zákrok)

 

Tabletky na prostatu (doplnky výživy), ktoré som osobne vyskúšal

Ja osobne mám dobré skúsenosti s tabletkami na prostatu, ktoré sú voľne dostupné a ich zloženie je čisto prírodné. K týmto doplnkom som sa dostal aj vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy v tejto oblasti pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. Vyskúšal som viaceré značky a niektoré mi naozaj pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej formy a kondície.

Princíp a účinky prírodných prípravkov (doplnkov) na prostatu

💡  Tabletky s prírodným zložením majú pri problémoch s prostatou naozaj svoj význam. No vedzte aj to, že to nie sú žiadne lieky a ich účinnosť v tomto smere ani nemožno porovnávať. Voľne dostupné prípravky a doplnky fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na prostatu, močovú i pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia neželaných stavov (benígna prostatická hyperplázia – zväčšená prostata, zápal prostaty…).

Tabletky na prostatu, kapsuly, prírodné doplnkyMajú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé rastlinné extrakty a látky, ktoré majú overiteľné a vedecky preskúmané účinky na zdravie prostaty. Tabletky bez predpisu sú vlastne 2 typy – jedny sú určené len na podporu zdravia prostaty a druhé sú zas primárne určené na erekciu či ejakuláciu, pričom dokážu vďaka zloženiu podporovať aj prostatu – napríklad v tomto smere overený eJoy.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne pol roka a viac – podľa potreby).

 

Najlepšie doplnky výživy na prostatu

A ktoré tabletky na prostatu ma oslovili najviac? Tu sú so stručným popisom spolu s cenou, prípadne aj odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostalex
Prostalex
➡️ výživový doplnok pre podporu zdravia prostaty a močových ciest
✅ obsahuje unikátny komplex prírodných látok
✅ základ prípravku je extrakt zo Saw Palmetto
✅ bez vedľajších účinkov
✅ vhodný k dlhodobému užívaniu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!