Prostakan forte – rastlinný liek na zväčšenú prostatu v úvodných štádiách (podrobná recenzia)

Peter Kacián Recenzia 27. októbra 2021 0
Prostakan forte
 • Balenie: 120 kapsúl
 • Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Lieky na prostatu
26,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Lieky24.sk

Prostakan forte je rastlinný liek na prostatu v mäkkých gélových kapsuliach. Používa sa najmä pri úvodných štádiách zväčšenej prostaty u mužov. Siahnuť po ňom však môžu aj ženy, konkrétne tie, ktoré pociťujú problémy v oblasti močového ústrojenstva ako dráždivý mechúr, či porucha zvierača močovej rúry. Jedná sa o registrovaný humánny liek, ktorý je v lekárňach voľne dostupný a teda naň nepotrebujete vystaviť recept.

Ak o Prostakan forte hľadáte podrobné informácie, tak táto recenzia je určená práve vám. Nájdete v nej úplne všetko čo potrebujete vedieť. Či už sú to základné veci ako dávkovanie a správne užívanie lieku, pri akých zdravotných indikáciách sa má používať, či informácie o prípadných obmedzeniach v užívaní, vedľajších účinkoch a interakciách s inými liekmi a doplnkami. Alebo aj praktické veci ako presné zloženie a ako jednotlivé zložky lieku vplývajú na ľudský organizmus, reálne skúsenosti užívateľov s jeho užívaním, dostupnosť u nás (kde, v akom balení a za akú cenu…). A mnoho ďalších informácií.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

porovnanie cien
Lieky24.sk ⭐️ rýchle dodanie (od 1-3 dní)
⭐️ nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma
26,00 € Do obchodu Lieky24.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
20,35 € Do obchodu Heureka.sk
Pilulka.sk ⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR
22,22 € Do obchodu Pilulka.sk

Prostakan forte – charakteristika, balenie a určenie

Prostakan forte je registrovaný humánny liek vo forme kapsúl. Je riadne schválený ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

➡️ Výrobca

Prostakan forte pochádza z dielne nemeckej spoločnosti Dr. Willmar Schwabe, ktorá je prioritne zameraná na produkciu fytofarmák – to znamená rastlinných liekov. Ide o overeného výrobcu (farmaceutická firma, ktorá má vyše 140 ročnú históriu), ktorý okrem svojich produktov ako Kaloba, Tebokan a ďalšie, na Slovensko distribuuje aj liečivá vyrobené spoločnosťou Bionorica (lieky ako Sinupret, Canephron, či Agnucaston).

Spoločnosť sa angažuje na trhoch po celom svete (5 kontinentov a viac ako 60 krajín) a má zaregistrovaných už viac ako 800 liekov. Tie sú zamerané na viaceré terapeutické oblasti ako vylučovanie, trávenie, dýchacie cesty, nervová sústava…

➡️ Balenie

Liek Prostakan forte je balený štandardne v papierovej krabičke (bielo-zelenej farby) v blistroch po 20 kusov v jednom. V príbalovom letáku lieku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie, odporúčané dávkovanie, upozornenia, vedľajšie účinky a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora. Samotné kapsuly (tobolky) prípravku sú typicky tmavozelené.

➡️ Určenie

Prostakan forte je v prvom rade určený mužom, ktorí majú problém s prostatou (benígne zväčšenie prostaty v počiatočných štádiách ochorenia – I., II.), ale tiež ženám v prípade poruchy zvieračov močovej rúry (inkontinencia) bez zjavnej organickej príčiny.

Liek sa môže použiť aj ako podpora pri doliečovaní po operáciách prostaty, chronických prostatitídach, prípadne aj pri dráždivom močovom mechúre (platí aj pre ženy).

 

Kompletné zloženie a účinné látky Prostakan forte

Liek Prostakan forte je fytopreparát – to znamená liek rastlinného pôvodu, ktorý je postavený na účinkoch dvoch rastlín. Ide o zakrpatenú palmu s názvom Serenoa plazivá (latinsky Serenoa repens), ktorá je komerčne známa aj ako Saw Palmetto, či sabalová palma. V kapsuliach Prostakan forte sa nachádza štandardizovaný lipofilný extrakt z plodov tejto rastliny (Serenoae repentis fructi extractum). Druhou rastlinou je Pŕhľava dvojdomá (Urtica dioica) a to konkrétne suchý štandardizovaný extrakt z koreňa rastliny (Urticae radicis extractum).

➡️ Pár slov o Saw Palmetto

Serenoa plazivá je menšia rastlina palmovitého typu – sabalová palma, ktorej pôvod hľadajte v juhovýchodnej oblasti USA (Florida, Louisiana atď.). Tu sa tiež s obľubou využíva v rámci farmaceutického priemyslu a je tak súčasťou mnohých liekov a doplnkov na prostatu a močové cesty. Preparáty (ako napríklad aj Prostakan forte, či Prostamol uno a ďalšie), ktoré obsahujú Saw Palmetto sú výborne tolerované a sú prevažne liekom prvej voľby pri ľahkom až strednom stupni prostatických ťažkostí (čítaj viac v odbornom článku).

Pre zaujímavosť – extrakt z plodov sa dá nájsť aj v doplnkoch zameraných na podporu intímneho života, libida a fungovania pohlavnej sústavy celkom (napríklad aj u nás známy doplnok výživy eJoy).

Najvýznamnejšie aktívne látky rastliny sa získavajú z jej plodov (červené kôstkovice). Ide hlavne mastné kyseliny (kyselina kaprylová, laurová, palmitová, olejová, myristová, stearová a ich estery), fytosteroly (beta-sitosterol, kampestrol, daucosterol, stigmasterol…) či flavonoidy a rôzne polysacharidy. Tieto látky vplývajú na hormonálnu hladinu a viaceré z nich dokážu brániť premene pohlavného hormónu testosterónu na dihydrotestosterón, pričom práve dihydrotestosterón sa považuje za jednu z hlavných príčin benígneho zväčšenia prostaty.

Účinky a využitie rastliny v skratke:

 • pozitívne účinky pri zväčšení prostaty
 • pozitívny vplyv aj na celkové zdravie prostaty
 • udržanie zdravej sliznice močovej trubice a močového mechúra
 • diuretikum a antiseptikum – zlepšenie fungovania močovej sústavy
 • podpora libida a sexuálnej aktivity
 • protizápalové účinky
 • podpora tvorby spermií
 • zlepšenie vitality a podpora energie
 • lepší rast vlasov a ochlpenia
 • zlepšenie spánku
 • detoxikácia pečene aj hrubého čreva
 • zmiernenie negatívnych prejavov menštruácie

👍 Čítaj viac o Saw Palmetto na ❤️ Afrodiziakum.sk: Saw Palmetto – afrodiziakum, na prostatu, aj pre ženy

Saw palmetto - plody

V lieku Prostakan forte sa nachádza extrakt z plodov palmy Saw palmetto…

 

➡️ Pár slov o Pŕhľave dvojdomej

Pŕhľava dvojdomá (Urtica dioica), alias Žihľava, je veľmi známa a tradičná liečivá rastlina. Jej účinky poznali už v stredoveku a doteraz sa používa v tradičnej medicíne ako prostriedok na účinnú detoxikáciu celého tela – hlavne pre svoj výborný močopudný účinok. Inak je tiež známe, že má pozitívny vplyv na tvorbu žlče, funkciu obličiek a má tiež protizápalové účinky. Aj kvôli týmto vlastnostiam býva pŕhľava súčasťou viacerých prípravkov určených k podpore a liečbe v rámci močovej sústavy.

Terapeuticky najvýznamnejšou časťou rastliny je vňať a jej koreň. Za účinkami rastliny stojí množstvo bioaktívnych látok, ktoré obsahuje. Hovoríme tu o látkach ako je chlorofyl, rôzne minerály, karotenoidy, flavonoidy, organické kyseliny, amíny, acetylcholín, histamín a serotonín, sacharidy (arabinóza, galaktóza, glukóza, manóza a ďalšie), vitamíny (napríklad vitamín B2, či C), aminokyseliny, glukoníny, triesloviny, fytoncídy, kyselina šťaveľová, mravčia, octová, kyselina pantoténová (vitamín B6) a kyselina kremičitá.

Pŕhľava dvojdomá - koreň

Druhou dôležitou látkou v Prostakan forte je extrakt z koreňa pŕhľavy dvojdomej…

Presné zloženie Prostakan forte v 1 kapsule

Jedna kapsula prípravku obsahuje:

 • 160 mg extraktu z plodov saw palmetto (v pomere 100 : 8,5)
 • 120 mg extraktu z koreňa pŕhľavy dvojdomej (v pomere 10 : 1)

Liek obsahuje aj ďalšie zložky a látky, ktoré slúžia k lepšej vstrebateľnosti a zachovaniu potrebných vlastností lieku, či dodávajú kapsuliam typickú farbu – ide konkrétne o želatínu, glycerol, farbivá E 131 (patentná modrá) a E 172 (oxidy a hydroxidy železa).

 

Prostakan forte a jeho účinky

Prostakan forte je rastlinný liek, ktorý sa primárne používa ako liečba či doplnková liečba v skorom štádiu benígneho zväčšenia prostaty (v I. a II. stupni). To ale nie je úplne všetko – liek sa používa aj na ďalšie indikácie, tu sú všetky najprv v skratke:

 • ranné štádium benígneho zväčšenia prostaty – prvý a druhý stupeň
 • starecká prostata s poruchou mikcie (močenia)
 • pred a pooperačná liečba prostaty
 • chronický zápal prostaty
 • kongestívna prostatopatia
 • neurogénne podmienené ťažkosti
 • dráždivý mechúr a porucha zvieračov močovej rúry bez organickej príčiny

Teraz sa pozrieme na najdôležitejšie účinky lieku trochu bližšie:

💕 Nezhubné zväčšenie prostaty

Prostakan forte pomáha pri nezhubne zväčšenej prostate. O tento účinok sa v lieku starajú látky bobúľ saw palmetta, vďaka ktorým sa potláča tvorba dihydrotestosterónu, ktorý vo veľkej miere stojí za zväčšovaním prostaty. Tento priaznivý vplyv na tkanivo prostaty pomáha lepšie zvládnuť symptómy tejto poruchy týkajúce sa hlavne problémového močenia. Čo sa týka prípadného zmenšenia predstojnej žľazy, tak tento liek nemá v tomto smere žiaden vplyv. Odporúča sa preto pravidelná kontrola lekárom.

💡 Benígna hyperplázia prostaty

Zväčšená prostata

Zväčšená prostata

Predstavte si, že rukou priškrcujete záhradnú hadicupodobne aj zväčšená prostata zoviera vašu močovú trubicu. Prietok moču sa znižuje a dochádza ku komplikáciám s vyprázdňovaním. A keďže sa močový mechúr pri tom musí namáhať viac, výsledkom je nezriedka aj zväčšenie a zhrubnutie jeho stien. Časť moču potom môže v mechúre neustále zostávať, čo môže byť príčinou častých infekcií močových ciest či obličiek a nezriedka potom dochádza aj k tvorbe močových kameňov.

Problémy s močením sú jedna vec. Horšie ako zle však zväčšená prostata dokáže vplývať na potenciu muža. Okrem toho, že sa takto obmedzuje tvorba ejakulátu (kvantita, ale aj kvalita), tak môže dôjsť aj k zvýšenej bolestivosti počas pohlavného styku a najviac pri vyvrcholení.

👍 Čítaj viac o tomto probléme na ❤️Afrodiziakum.sk: Zväčšená prostata (hyperplázia prostaty) – všetko čo potrebujete vedieť

 

💕 Zdravie prostaty a správne fungovanie pohlavnej sústavy

Prostakan forte prispieva k normálnej funkcii predstojnej žľazy ergo k zdravej prostate. Takto je v podstate zabezpečená aj normálna funkcia, či zlepšenie sexuálnych funkcií, ktorých sa prípadný problém s prostatou týka (napríklad ejakulácia). Extrakt zo serenoy plazivej (saw palmetto) tiež pomáha pri zápale prostaty, čo znamená, že liek sa dá použiť aj ako doplnková liečba pri chronickej forme ochorenia (samozrejme po schválení lekára).

 

💕 Podpora močovej sústavy

Keďže prostata významne vplýva aj na naše močové ústrojenstvo, liek Prostakan forte sa používa aj v rámci problémov s vylučovacím ústrojenstvom. Látky obsiahnuté v tomto preparáte totiž priaznivo vplývajú aj na sliznicu močového mechúra a močovej rúry. Symptómy ako časté močenie, či naliehavé nutkanie na močenie a nedokonalého vyprázdnenie močového mechúra tak dlhodobým užívaním môžu zreteľne ustúpiť (potvrdzujú to skúsenosti viacerých mužov). Určite však neočakávajte zázračné účinky a takisto platí, že efekt sa prejaví individuálne – u niekoho viac, u niekoho žiaľ menej – čo závisí najmä od veku a zdravotného stavu užívateľa.

Liek sa tiež reálne používa u mužov aj u žien pri diagnóze dráždivý mechúr a poruche zvierača močovej rúry bez zjavnej organickej príčiny – teda bez zreteľných morfologických tvarových zmenách na orgánoch, tkanivách a bunkách.

 

💕 Prevencia a pred či pooperačné stavy týkajúce sa prostaty

Prostakan forte sa môže použiť aj vhodná prevencia už spomenutých problémov a môžete po ňom siahnuť v prípade, že vek či iné okolnosti vás viac „predurčujú“ k zväčšovaniu prostaty. Liek sa takisto používa v rámci pred a pooperačnej liečby prostaty – na podporu jej normálnej funkcie a rýchlejšie zlepšenie celkového stavu.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

 

Nežiadúce účinky a riziká užívania

Podobne ako je to aj pri ostatných liekoch, tak aj pri užívaní Prostakan forte sa môžu vyskytnúť nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia hneď prejaviť u každého – rátajte naozaj iba s ich ojedinelým výskytom. Dôležité je striktné dodržiavanie pokynov od výrobcu hlavne čo sa dávkovania týka. V žiadnom prípade neprekračujte odporúčanú maximálnu dennú dávku (2 kapsuly). Pri nedodržaní dávkovania a užití nadmerného množstva tabliet sa totiž môžu vedľajšie účinky prejaviť v intenzívnejšej forme a častejšie.

Výrobca uvádza len jeden známy nežiadúci účinok a to ojedinelý výskyt gastrointestinálnych ťažkostí (problémy s trávením). Skúsenosti mužov, ktorí tento liek užívali naozaj potvrdzujú v tomto smere takmer úplnú bezproblémovosť – a to aj pri dlhodobom užívaní lieku.

V prípade, že sa práve u vás objavia vyššie spomínané nežiaduce vedľajšie účinky, informujte o tom svojho lekára a poraďte sa s ním o ďalšom postupe.

 

Kontraindikácie a interakcie

Interakcie a kontraindikácie výrobca nešpecifikuje žiadne. Pozor si každopádne musia dať citlivejší ľudia, u ktorých sa môže prejaviť alergická reakcia na niektorú zo zložiek lieku, vrátane pomocných. Ak sa alergická reakcia prejaví, je potrebné užívanie lieku prerušiť a kontaktovať lekára.

Skladovanie a ďalšie upozornenia

Čo sa týka skladovania a uchovávania prípravku, tak ten v tomto nemá žiadne špeciálne požiadavky. Skladuje sa klasicky v suchu a tme v pôvodnom balení a mimo dosahu detí. Prostakan forte nezabudnite spotrebovať do dátumu exspirácie, po uplynutí tejto doby nespotrebované balenia nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Prostakan forte a jeho cena, zľavy a prípadné akcie

Rastlinný liek Prostakan forte je na našom trhu voľne dostupný a nepotrebujete na jeho kúpu žiaden predpis či recept. To mimo iné znamená, že nepotrebujete podstúpiť ani vyšetrenie u lekára. Na Slovensku sa predáva prostredníctvom vybraných lekární. Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde je vždy skladom.

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Prostakan forte je momentálne dostupný v 2 veľkostných baleniach: 💊 najmenšie balenie obsahuje 60 kapsúl – t.j. liek máte na 1 mesiac. 💊 Väčšie balenie má 120 kapsúl na celé 2 mesiace nepretržitého užívania. V overenej lekárniLieky24.sk teda máte k dispozícii:

 • základné balenie za 10,32 € (60 kapsúl) na 1 celý mesiac nepretržitého užívania – 1 kapsula: 0,23 €, 1 denná dávka (2 kapsuly): 0,46 €
 • výhodnejšie väčšie balenie za 26,00 € (120 kapsúl) na 2 mesiace nepretržitého užívania (výrobcom odporúčaná minimálna doba užívania prípravku) – 1 kapsula: 0,20 €, 1 denná dávka (2 kapsuly): 0,40 €
💡 TIP na produkt - Prostakan forte
Prostakan forte
 • liek rastlinného pôvodu vo forme mäkkých želatínových kapsúl
 • určený k liečbe symptómov nezhubne zväčšenej prostaty v rannom štádiu
 • minimálny výskyt vedľajších účinkov
 • liek na dlhodobé užívanie a podporu prostaty
 • voľnopredajný liek dostupný bez predpisu a vyšetrenia u lekára
 • jednoduché užívanie – 2 tabletky denne (1 ráno a 1 večer)
26,00 €

💡 TIP č.1: rýchle dodanie (od 1-3 dní)💡 TIP č.2: nízke poštovné (od 2,5 €), nad 10 € zdarma

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

 

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tabletky neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Lieky24.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (ak nie práve na Prostakan forte, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: lepšia cena v rámci balenia, čo som už naznačil v predošlej tabuľke
 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 9,90 €
 • možný aj osobný odber až na 275 miestach

 

Kde ho kúpiť

Prostakan forte je riadne registrovaným a certifikovaným liekom a keďže naň nie je potrebný predpis nie je problém si ho zaobstarať v niektorej z lekární (najlepšie na internete, kde býva vždy skladom). A práve aj z tohto dôvodu vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu obstarali v lekárni Lieky24.sk, je to pohodlné a na výber máte z naozaj širokého sortimentu liekov bez predpisu, doplnkov a ďalších vecí domácej spotreby (kozmetika, drogéria, plienky…). Samozrejmosťou je spoľahlivosť overenej značky a vynikajúca zákaznícka podpora.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a v neposlednom rade aj výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt – Prostakan forte, Prostamol uno, PROfertil, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom UPS, Slovenskou poštou, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber na ktorejkoľvek kamennej pobočke siete (momentálne 318 predajní)
 • doprava je zadarmo už pri nákupe nad 29,90 €! (inak 2,99 € UPS, alebo Slovenská pošta Expres kuriér)
 • platba je možná vopred prostredníctvom bankového prevodu alebo aj online kartou, takisto aj dobierkou (za príplatok 0,99 €)
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

 

Užívanie a dávkovanie Prostakan forte

Liek sa smie užívať presne tak, ako vám to odporučí lekár, prípadne lekárnik. Ak ste si zaobstarali Prostakan forte v internetovej lekárni bez konzultácie s lekárom, držte sa dávkovania a pokynov výrobcu, ktoré sú uvedené v príbalovom letáku – môžte si ho pozrieť aj tu.

Ako sa Prostakan forte správne dávkuje a užíva?

 • 💊 2 kapsuly denne (1 ráno a 1 večer) – toto je odporúčaná denná a zároveň aj maximálna dávka
 • mäkké gélové kapsuly sa užívajú vcelku, pričom ich vždy nezabudnite zapiť dostatočným množstvom vody
 • výsledný efekt užívania závisí potom tiež od veku a zdravotného stavu muža

Určite neprekračujte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nemá to na účinnosť prípravku žiaden vplyv. Skôr naopak, nadbytočné množstvo aktívnych látok vaše telo v podstate hneď vylúči. A nadmerným užívaním a prekračovaním optimálnej dávky tiež v neposlednom rade zvyšujete riziko vedľajších účinkov. Ak ste náhodou kapsulu vynechali, v žiadnom prípade nezdvojnásobujte dávku.

 

Prostakan forte a jeho najväčšie výhody z môjho pohľadu

 • rastlinný liek na zväčšenú prostatu s kvalitným koncentrovaným zložením
 • 2 aktívne zložky – extrakt z plodov Saw palmetto a extrakt z koreňa Pŕhľavy dvojdomej
 • dobré referencie od užívateľov a aj výsledky užívania
 • jednoduché užívanie a dávkovanie – 2 tabletky denne
 • voľne dostupný prípravok bez nutnosti receptu či vyšetrenia u lekára
 • riadne schválený a registrovaný liek, dostupný v lekárni
 • mäkké želatínové kapsuly sa pohodlne prehĺtajú
 • k dispozícii je viacero množstevných balení
 • liek sa môže užívať na akútne príznaky zväčšenej prostaty, ale aj preventívne
 • liek je vhodný aj na dráždivý močový mechúr, či poruchu zvierača močovej rúry (i pre ženy)
 • možnosť použitia v rámci pred aj pooperačnej liečby prostaty
 • takmer žiadne vedľajšie účinky (iba ojedinelé)
 • žiadne známe kontraindikácie ani interakcie s inými liekmi či doplnkami

 

Prostakan forte – čo hovoria skúsenosti mužov? (diskusie, fórum, Heureka)

Prostakan forte je medzi mužmi s problémovou prostatou už dostatočne známy a celkom často aj využívaný (hlavne staršie ročníky). Liek je hodnotený prevažne pozitívne hlavne čo sa týka potlačenia symptómov zväčšenej prostaty a z toho vyplývajúceho problematického močenia. No keďže je určený k dlhodobému užívaniu aj optimálny efekt sa prejavuje neskôr a tak u niektorých vládne v komentároch mierne sklamanie práve s rýchlosťou nástupu účinkov. Takisto sa spomína fakt, že žiaľ nezaberá vo vyšších štádiách ochorenia a nie vždy sú výsledky adekvátne k očakávaniam.

Muži, ktorí začali užívať Prostakan forte už pri prvých náznakoch ochorenia a problémoch s močením, si však tento liek naozaj pochvaľujú a radia ho dokonca medzi tie najlepšie vo svojej kategórii (voľnopredajné lieky na prostatu). Takisto mnohých teší dobrý pomer ceny a kvality. Medzi ďalšie pozitíva tohto lieku sa tiež zaradzuje aj jeho dobrá dostupnosť , pretože ho nájdete prakticky v každej lekárni, tiež jeho jednoduché dávkovanie a bezproblémové užívanie bez rizika vedľajších účinkov a iných obmedzení.

Toto je niekoľko zaujímavých postrehov a reálnych skúseností s užívaním lieku:

ℹ️ Prostakan forte a zápal prostaty

…môj problém začal už v osemnástich, keď som sa dobre = nachcípal = na studených lavičkách… A ďalší proces asi poznáte – liečba ATB, rozbory atď. Potom sa to zmiernilo, len za pár rokov to prišlo zas a častejšie – zase sa zápal sa vyliečil a potom za pol roka znova. Už som bol dosť z toho zúfalý, najmä tie nepríjemné bolesti na hrádzi, podbrušku. Stále som ju cítil. Tak teraz užívam Prostakan forte už jeden a pol roka nepretržite – dosť sa problémy vyriešili a doktor mi dal ešte jeden liek na uvoľnenie svalstva, tie zabrali úplne super. Potom už žiadna bolesť… a okrem toho ešte zinok aspoň 2 x za týždeň a nesedieť na studenom, však to poznáte…“ (Peter, ordinace.cz)

ℹ️ Prostakan forte beriem už 8 rokov…

…V tejto skupine urologických liekov je niekoľko porovnateľných obchodných značiek a skutočne je na ošetrujúcom urológovi, po ktorej siahne vo svojom doporučení pri tom ktorom pacientovi. Ja osobne Prostakan forte beriem už cca 8 rokov a mám s ním veľmi dobré skúsenosti už pri jednej tabletke denne – v prípade drobnej komplikácie zvyšujem dávkovanie na dve tobolky….“ (Peter K.)

ℹ️ Prostakan forte a Heureka

Najprv celkové hodnotenie prípravku:

Prostakan forte - celkové hodnotenie užívateľov, Heureka

+ niekoľko konkrétnych postrehov:

Prostakan forte - skúsenosti, Heureka

 

Najčastejšie otázky

Prostakan forte je už dostatočne známy liek, ktorí muži celkom dosť vyhľadávajú. To sa potom premieta aj do množstva položených otázok v rámci rôznych diskusných fór, na ktoré hľadajú odpovede od ostatných mužov, ktorí tento liek už užívali. Toto sú tie najčastejšie:

❓ Kedy Prostakan forte začína účinkovať?

Liek má šancu výraznejšie obmedziť symptómy zväčšenej prostaty až po dlhodobejšom užívaní – bavíme sa o mesiacoch. Je to ale tiež v značnej miere individuálne, pretože k intenzite a rýchlosti nástupu účinkov má čo povedať aj vek užívateľa a stav jeho prostaty. Rátajte však aj s tým, že ho môžete napokon užívať aj pol roka nepretržite (v tomto sa riaďte hlavne odporúčaním lekára).

❓ Môže sa Prostakan forte kombinovať s alkoholom?

Priamo v príbalovom letáku sa o tejto kombinácii nehovorí vôbec. Určite to však nie je vhodné a minimálne po dobu užívania Prostakan forte alkohol vylúčte. Konzumácia alkoholu v akejkoľvek forme nápojov totiž môže ešte viac zhoršovať príznaky spojené so zväčšenou prostatou a spôsobovať problémy s močením.

❓ Pomáha liek na všetky prípady zväčšenia prostaty?

Nie, na všetky prípady určite nie – na zhubné zväčšenie prostaty tento liek nie je určený a pri jej nezhubnom to je v podstate iba I. štádium. V druhom štádiu sa Prostakan forte dá samozrejme využiť tiež, no ako podporná liečba. Efekt lieku vo vyšších štádiách ochorenia nie je podložený.

❓ Dokáže tento liek pomôcť s prostatou natrvalo?

Nie nedokáže. Prostakan forte zabezpečuje takzvanú symptomatickú liečbu zväčšenej prostaty a nemá žiaden dokázateľný vplyv na jej zmenšenie. To znamená, že po určitom čase sa príznaky po ukončení užívania lieku môžu vrátiť späť. Pri akomkoľvek probléme s prostatou (podozrení) je potrebné čo najskôr kontaktovať lekára špecialistu (urológa) a nechať sa odborne vyšetriť.

❓ Môže sa Prostakan forte užívať aj preventívne?

Liek môžete užívať aj preventívne, keďže od určitého veku sa prostata začne zväčšovať každému mužovi. Koncentrovaný extrakt z plodov palmy Saw palmetto má v tomto naozaj výborné preventívne účinky a prispieva aj k normálnemu fungovaniu močových ciest. Nadôvažok Prostakan forte sa dá užívať dlhodobo bez rizika vedľajších účinkov a ďalších obmedzení.

❓ Čo robiť keď tabletky nezaberú podľa očakávania?

Tak v takomto prípade máte v podstate dve možnosti. Buď čím skôr navštívite lekára, alebo vymeníte značku tabletiek (a najlepšie obe naraz). Tabletiek, ktoré sú určené na prostatu je naozaj dosť a najrozličnejších značiek – či už sa jedná o klasické lieky bez receptu, alebo aj doplnky výživy overených značiek (inšpirovať sa môžete na konci tejto recenzie).

❓ Je Prostakan forte iba pre mužov, alebo ho môžu užívať aj ženy?

Prostakan forte je už podľa názvu vhodný najmä pre mužov a ich výsostne mužský orgán prostatu. Avšak siahnuť môžu v niektorých prípadoch aj ženy (na odporučenie lekára väčšinou), ktoré trpia na dráždivý mechúr či problém so zvieračom močovej trubice. Pravdou však je, že som na žiadne dámske skúsenosti pri rešeršovaní lieku nenatrafil.

❓ Nestačí keď sa bude užívať iba 1 tabletka denne?

Toto sa pýta napodiv množstvo užívateľov. Ak sa vám 2 tabletky zdajú priveľa, informujte o tom svojho lekára a pokiaľ vám to schváli – všetko v poriadku. Inak sa treba striktne riadiť pokynmi výrobcu v príbalovom letáku a bez výnimky užívať vždy 2 tabletky denne (najlepšie vždy 1 ráno a 1 večer).

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

💊 Pozri aj Prostanax (výživový doplnok)

💡 TIP na produkt - Prostanax
Prostanax
 • prírodný výživový doplnok pre starostlivosť o prostatu
 • zloženie: saw palmetto, žihľava a zinok
 • balenie obsahuje 60 kapsúl na celé 2 mesiace užívania
 • vhodný na dlhodobé užívanie
18,90 €

💡 TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)💡 TIP č.2: časté akcie a zľavy💡 TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

 

Prostakan forte a moje zhodnotenie na záver

Prostakan forte je liek na prostatu v úvodných štádiách jej nezhubného zväčšenia, po ktorom už siahlo množstvo mužov a s výsledkami panuje v drvivej miere spokojnosť. Určite sa radí k nadpriemeru medzi voľne dostupnými liekmi na prostatu. O tom, že funguje teda nemusí byť väčších pochýb, no netreba zabúdať na fakt, že každý jeden muž, ktorý bude Prostakan forte užívať, musí rátať s individuálnou mierou účinkov závislou na jeho zdravotnom stave, veku a ďalších faktorov.

Pokiaľ máte o Prostakan forte vážny záujem a chcete si ho zaobstarať, spravte tak ideálne online v eshope overenej lekárne, kde tieto tabletky nájdete za normálnych podmienok vždy skladom – napríklad aj v Lieky24.sk. Takto dokážete ušetriť nielen peniaze, ale aj svoj čas a diskrétnosť takéhoto predaja tiež nie je na zahodenie.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte skôr doplnky výživy na podporu prostaty, potom osobne odporúčam prípravky, ktoré majú najlepšie referencie: ✅ Prostanax (pozri aj recenziu), ✅ Proerecta Prostate (recenzia), ✅ Prostadyne (recenzia) a ✅ Prostalex (recenzia).

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Akékoľvek použitie alebo podanie liekov uvedených na tomto webe sa môže uskutočniť iba po predchádzajúcej konzultácii s lekárom alebo lekárnikom a po zoznámení sa s informáciami v príbalovom letáku.

Výhody

 • bez predpisu
 • bez vedľajších účinkov
 • koncentrované zloženie
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Rastlinný liek na ranné štádium nezhubného zväčšenia prostaty a pri stareckej prostate s poruchou močenia.

4.0

Prostakan forte

✅ Cena: 26,00 €
✅ Balenie: 120 kapsúl
✅ Dávkovanie: 1 kapsula 2 x denne

Chcem Prostakan forte Lieky24.sk
Vývoj ceny Prostakan forte

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
60 kapsúl
Prostanax
Prostanax
➡️ normalizovanie funkcie prostaty
➡️ optimálne fungovanie močovej sústavy
➡️ normálna reprodukčná schopnosť
➡️ podporuje rast vlasov
✅ vysoko koncentrované zloženie
✅ produkt na prírodnej báze
✅ laboratórne testovaný, schválený doplnok výživy
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

18,90 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostalex
Prostalex
➡️ výživový doplnok pre podporu zdravia prostaty a močových ciest
✅ obsahuje unikátny komplex prírodných látok
✅ základ prípravku je extrakt zo Saw Palmetto
✅ bez vedľajších účinkov
✅ vhodný k dlhodobému užívaniu
Nutraceutics.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny
⭐️ doprava len 1,99 € (pri 2 kusoch doprava zdarma)
⭐️ doručenie do 24 hodín

12,99 €
Chcem vedieť viac
250 ml
Prostadyne
Prostadyne - recenzia a skúsenosti s doplnkom na prostatu
➡️ švajčiarsky doplnok stravy, ktorý prispieva k normálnej funkcii prostaty
✅ prírodný prípravok bez receptu v tekutej forme
✅ rýchlejšie vstrebávanie látok znamená aj rýchlejší nástup účinku
✅ originálne a koncentrované zloženie
✅ bez receptu
Prostadyne.sk - eshop

19,99 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Prostamol uno
Prostamol UNO 320mg 60cps
➡️ liek na prostatu
✅ vysoká koncentrácia účinných látok
✅ overené účinky
Pilulka.sk - eshop

⭐️ nad 29,90 € doprava zdarma
⭐️ online lekáreň s desiatkami odberných miest po celej SR

17,42 €
Chcem vedieť viac
60 kapsúl
Proerecta Prostate
Proerecta Prostate
➡️ výživový doplnok pre mužov na podporu prostaty
✅ priaznivý vplyv na prostatu a močový trakt v dlhodobom horizonte
✅ podpora potencie a normálnej funkcie reprodukčnej sústavy
✅ overená kombinácia rastlinných extraktov
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

24,00 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.